PDA

Pogledaj Full Version : Tenis

Stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

Grunf
09-09-2014, 13:55
Bil je crven ko paprika, što od pretjeranog sunčanja i cuge što od uznemirenosti. :kez Točno se je vidjelo da bi najradije on bio na terenu i razbio koji reket da se smiri. :D

Kaj se tiče Čile, igral je kao da je uzeo LSD, nadljud. :D

Grunf
09-09-2014, 13:56
Zaslužio je to radi sveg pljuvanja, ponižavanja i sprdanja koje je kružilo o njemu, najviše po forumima. Sam sam u tome sudjelovao.

I najjači među nama pokleknu. Tvoja je veličina u tome što si priznao svoje pogreške. :D

Inkvizitor
09-09-2014, 14:00
zato ga i volimo jer je emotivac. U očima mu se vidio strah, strepnja , čežnja, želja..ko da on igra.

Nikad tako nije djelovao na terenu. On bi razbio reket, ispsovao suca, šutnuo lopticu nogom al nikad nije izgledao preplašen . Al ovdje da. Strah ga bilo jer zna koliko je on dobijenih mečeva izgubio.

I stvarno dokaz da je lakše igrat nego gledat.

Grunf
09-09-2014, 14:18
To je 4. Grand slam titula Hrvata. :cheer

Grunf
09-09-2014, 14:20
Ovo mu je žena :cerek

http://www.index.hr/images2/kristina_09092014_screen.jpg

Grunf
09-09-2014, 14:30
Obavezno pročitat prognozu :rofl

http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=516362

NorthStand
09-09-2014, 14:35
north, on je više Amer nego Japanac od 14 godine je tamo, je čuo Miću pa zato za nj naviju

to nisam znao, ali svejedno mi je to glupost, ipak je to finale i nije u redu onako ometat drugog finalista što su oni radili. marin osvoji odličan poen, nitko ni da zaplješće, na servis non stop neka dreka i urlikanje pojedinaca. ma nije me briga šta tko misli o tome, ali ja osobno tu US Open publiku sam zamrzio i čak mi to nije ni približno drag turnir, kao npr Wimbledon ili Roland Garos koji su na prirodnoj podlozi. AO i US open su po meni turniri, koje manje cijenim. s time da u Australiji isto ko i u Wimbledonu, znaju cijenit dobar poen. ovi ameri su stvarno propuh u glavi, i da nije nisikori iz SAD mislim da ne bi bilo puno drugačije, a ne znam jesi li gledo meč protiv federera ono je bilo preljigavo koliko su euforično slavili marinova napucavanja u mrežu, kao da je Federer osvoji ne znam kakav poen a ne Marin napucao lopticu u mrežu. :facepalm

no dobro, nećemo više o tome, Marin je osvojio GS ovo da mi je netko reko prije godinu dana, reko bi mu da je lud čovjek. :rofl

NorthStand
09-09-2014, 14:36
Bil je crven ko paprika, što od pretjeranog sunčanja i cuge što od uznemirenosti. :kez Točno se je vidjelo da bi najradije on bio na terenu i razbio koji reket da se smiri. :D

Kaj se tiče Čile, igral je kao da je uzeo LSD, nadljud. :D

ja uživam gledat gorana na tribini, koliko i marina na terenu. :smijeh

NorthStand
09-09-2014, 14:37

srpkinja katolkinja iz dubrovnika, reče Boris Tadić i četnički vojvoda Nikolić. :rofl

Inkvizitor
09-09-2014, 15:08

meni se mota na glavi da to nije naša pdv :kava

Em je iz Dubrovnika, em stalno priča o svom Eri :kava

NorthStand
09-09-2014, 16:50
https://www.facebook.com/video.php?v=10205171910364304

nadam se da će biti neki doček u hrvatskoj, zaslužio je! ajmooooooooooooooooooooooooooooooo http://i41.tinypic.com/k3rrs6.gif

http://www.youtube.com/watch?v=ZaYieqi6oIs

svi se natječu epitetima za tek šestog tenisača u povijesti koji je na US Openu osvojio naslov bez da je izgubio set od četvrtfinala.

:naklon :cerek:cheer:pink

TheBronxBomber
09-09-2014, 17:22
Mec je bio dobar. Kratko je trajao, kako sam i zelio.

Publika pristrana i vecinski na strani Japanca. Sve je to Cilic pobijedio.

Respektibilan broj Hrvata na tribinama. Pa cak i nasa braca Franjevci sa Manhattana. :)

Pali su i uzvici "U, boj, U boj! za narod svoj!" Pa cak i pokoji "Za dom... Spremni!" :cerek

Jako dobra atmosfera. Bravo, Cilicu.

Uroš
09-09-2014, 18:14
Čestitke Marinu. Odgledao sam polufinale protiv Federera i prvi set finala, sjajna igra koju mogu da izvuku velika trojka, Marej i eventualno Dimitrov (nekada i Del Potro, ali on je već bivši igrač), tako da apsolutno ima igru za sam vrh. Sad se pomalo otvara prozor, jer Nole je potpuno bez fokusa na tenis, Rafa sjeban s povredama, Marej isto, Federera stiže krštenica, od novih sem Dimitrova nema vajde (Raonić prevara od igrača, Tomik u autu, itd.), tako da Marin možda i uzme još koji slem, igru definitvno ima. Razoran forhend, dvoručni bekhend, servis, kompletniji je igrač nego što mu je trener ikada bio...

Drago mi je zbog njega, deluje dobar dečko.

NorthStand
09-09-2014, 18:31
baš sam reko na forum.hru da normalno da su šanse da nadmaši đokovića male, jer je jednostavno propustio onih udarnih pet godina od 20-25 bez uzimanja GS naslova, ali ima zato veliku šansu da osvoji još par GS naslova do kraja karijere. što je velika stvar za naš tenis, mislim vjerojatno će on gubit i u budućnosti od ove velike trojke i još nekih igrača, ali izbacio je kompleks gubitnika iz sebe a to je veliki poticaj za nastavak njegove karijere koji će siguran sam onda oplemenit s još pokojim GS naslovom. osobno priželjkujem još dva od njega, i to bi bilo sasvim dovoljno. dakle AOpen jer jeto jedini GS kojeg nije osvojio Hrvat, i Wimbledon jer je jednostavno najcijenjiji GS u povijesti. i po meni stvarno poseban turnir, jer da su tamo englezi ali šta je je vole tenis i publika tamo zna cijenit svaki poen tako da meni osobno kao i ivaniševiću, to je poseban turnir koji bi Marin trebao pikirat u budućnosti. Borna Čorić također dolazi, za njega ne sumnjam da će ga osvojit jednog dana, ali volio bi da to prije njega napravi Marin jer je zaslužio. najviše zbog tih podcijenjivanja i kritiziranja, koje po meni u velikoj mjeri nije zaslužio. jednostavno nije imao sreće, neke stvari su mu se krivo poklopile igrao je u grču, ali od kad ga je Goran preuzeo grč je jednostavno nestao skupa s onim njegovim luzerskim stavom i svim mentalnim problemima koje je imao. evo svi i vani pričaju, da Marin nije isti tenisač od kad ga je Goran preuzeo, a to je dobilo potvrdu na ovom US Openu gdje je protutnjao četvrtfinalom polufinalom i finalom. Đoko još nije gotov, mislim da neki prerano njega otpisuju on ima još sigurno 2-3 godine vrhunskog tenisa pred sobom, ali mislim da nema onu glad potrebnu da se naosvaja puno GS naslova do kraja karijere. kažem do 30 će biti još uvijek papren zalogaj svima, a nakon toga očekujem pad ko i u slučaju federera. lagani naravno. po meni najjači je bio 2011, i mislim da takvu formu i snagu i koncentraciju u igru više nikad neće imat. jednostavno to mu je bio vrhunac njegove karijere, tu je stvarno blisato i to mu nitko ne može osporit tad je zasluženo otišo u tenisku povijest. kao što je i Marin ovdje, sasvim zasluženo ispisao novu stranicu teniske povijesti.

NorthStand
09-09-2014, 18:35
a za sve one panjeve što po raznim portalima i forumima pišu kako Marin kao Goran ima samo servis, neka pogledaju inserte s ova dva videa, pa neka onda još malo pametuju o "samo servisu".

http://www.youtube.com/watch?v=_2MDX_QwDqw

"samo servis"...

http://www.youtube.com/watch?v=YkYmsKmV5yo

NorthStand
09-09-2014, 19:02
http://www.usopen.org/en_US/interactive/video/index.html?promo=topnav

imate dolje u lijevom kutu intervju nakon finala s marinom, sve je objasnio i pojasnio maksimalno precizno i istinito.

a mobitel cijelo vrijeme zvoni, obično ga ne zovu nakon GS nastupa, zato ga je vjerojatno zaboravio ostavit u svlačionici. :smijeh

NorthStand
09-09-2014, 19:36
http://www.youtube.com/watch?v=z_7J6rvan0o

o da, zvijezda je rođena! :kez

http://www.youtube.com/watch?v=osTvx0_ipMk

sad kad gledam ovaj video, stvarno uviđam da je ovo "hottest partnership in tennis", kud sreće da potraje. :naklon

pdv
09-09-2014, 20:15
meni se mota na glavi da to nije naša pdv :kava

Em je iz Dubrovnika, em stalno priča o svom Eri :kava

:zubo

prekrasna žena :cerek

Inače, Marin je jedan od rijetkih hrvatskih sportaša koji mi nije počupao živce. Ne znam kada sam smirenije gledala neku sportsku priredbu. Svaka mu čast, zaslužio je. Ostavlja dojam tako jednog finog i skromnog mladića. Daj Bože da mu ovaj uzlet u karijeri potraje.

DzoniBG
10-09-2014, 12:17
http://www.hrhb.info/showthread.php?t=151&page=32

"sa druge strane Cila je odigrao solidan mec, vidljiv je napredak, sve su mu bolji rezultati, uci ce u top 20... izgleda da Goran radi dobar posao... glavu ce mu teze popraviti, ali moze da svaki udarac za nijansu popravi, i time mu sagradi samopouzdanje za vece rezultate... nije on bas mlad, ali ima vremena da kao Wawrinka u starijim danima napravi rezultat... "

Ispade da sam osim ludog Northa ja jedini verovao da Cila moze vise... :)

Inkvi po obicaju sumnjicav...srushena shupa... sta sad kazes matori a... :)

Iskreno... nisam verovao da na ovakav nacin moze da prvog slama...nema coveka na svetu koji je to mislio... ali ono sto stoji je da je imao potencijal koji je dugo bio na margini zbog ocajne glave... Goranova zasluga je ocigledna...dal ga je tukao, pickarao...ili mu je lepo objasnio da ce ostati srusena shupa ako tako nastavi...necemo nikad znati...

Grunf
10-09-2014, 12:58
Svi su digli ruke od njega tako da se svi posipamo pepelom. :D

Evo ga kod Lettermana s 10 misli koje su mu prošle glavom kroz meč. Očito je da ih je Letterman napisal, ali zabavne su. :D

http://www.youtube.com/watch?v=HWzm_620KFM

Grunf
10-09-2014, 14:58
http://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10599124_639372279509866_7996331403023305809_n.jpg ?oh=98e1457deae1809989e9c2656a51510a&oe=54892208&__gda__=1417916080_c300399cf3b08b108db3fb59fa34f11 f

NorthStand
10-09-2014, 15:13

"sa druge strane Cila je odigrao solidan mec, vidljiv je napredak, sve su mu bolji rezultati, uci ce u top 20... izgleda da Goran radi dobar posao... glavu ce mu teze popraviti, ali moze da svaki udarac za nijansu popravi, i time mu sagradi samopouzdanje za vece rezultate... nije on bas mlad, ali ima vremena da kao Wawrinka u starijim danima napravi rezultat... "

Iskreno... nisam verovao da na ovakav nacin moze da prvog slama...nema coveka na svetu koji je to mislio... ali ono sto stoji je da je imao potencijal koji je dugo bio na margini zbog ocajne glave... Goranova zasluga je ocigledna...dal ga je tukao, pickarao...ili mu je lepo objasnio da ce ostati srusena shupa ako tako nastavi...necemo nikad znati...

Čiliću je falilo agresivnosti i drskosti, ono što Đoković rođen u Beogradu ima od rođenja jer je rođen u sredini koja tako diše, agresivno i drsko. to je jednostavno dio mentaliteta, mislim ima i hercegovaca koji su još agresivniji i od Đokovića ali Marin nije taj, npr ja sam puno agresivniji od Marina a nisam hercegovac. :kez siguran sam da sam i tenisač, da bi bio agresivan tenisač, jer sam i agresivan vozač i često agresivno komuniciram s svima što je vidljivo iz mojih komentara. ali to je jednostavno do karaktera osobe, po meni bez te agresivnosti nema kruha, pa Đoković je živi dokaz da se samo tako može doći do GS naslova. Marin je teška dobrica, i on ko takav jednostavno nije imao dobrog mentora, Ivanišević je upravo poradio na onome što njemu fali agresivnosti servisu i boljem returnu. s time da će ova suradnja siguran sam polučit još nekim poboljšanjima u marinovoj igri, uglavnom ne mislim da će Đoko biti ikome pa tako ni Marinu lak zalogaj, ali sada će Marin moći puno ravnopravnije igrat protiv svih njih pogotovo Đokovića. dakle kad idući put bude imao 2-1 u setovima, poprilično sam siguran da se neće raspast i pomirit s 3-2 Đokovića. a to je ono što je njemu uvijek falilo, kad igra protiv favorita on spusti gaće kad se najmanje nadaš, kad sve ima pod svojom kontrolom. ali sad više nema spuštanja gaća, mislim da smo dobili novog "Eru s onoga svijeta". :kez

Inkvizitor
10-09-2014, 15:51

Nemam se što pravdat, uostalom stoje tu moji postovi.

Nisam mislio da je on za to sposoban, bez pomoći ali ne one o kojoj se priča.

Koliko je on mečeva odlično počeo pa onda nestao s terena. To je meni bilo nepojmljivo. Meč se svaki može preokrenut i kod najjačih mentalno jakih igrača. Ali kod njega se to prečesto događalo.

Sad ima taj GS i sad je sve lakše..kad to imaš onda je pritisak manji. Koliko god govorili, teže je branit, jest klinac, najteže je prvi osvojit. Posle to postane skoro pa rutina. Ako si dobar naravno.

Ne smije stati na ovome jer sad ima igru i glavu. Jer ako ostane na ovome onda će se to tretirati kao "incident". Je, to mu više nitko ne može uzet ali GS ima i Wavrinka, odličan igrač ima i Ana Ivanović RG ali da bi tebe pamtili kao velikog igrača moraš nadodat još koji GS i još koji Masters. I koju 500-icu nek se nađe.

On puni 26 godina znači najmanje još 4 godine tenisa u najboljim godinama.

I ne znam što Federera već par godina računaju u starce. Šta je 33 godine za pravog sportaša. A tek 30.

S tim da Marin nije visokoturažni motor koji se brzo troši. Npr igranje do sadašnjih Karlovićevih godina a to je 35 ( istina da se on nije natrčao na terenu) to bilo sasvim OK.

Malo pepela po glavi svakako ide.

NorthStand
10-09-2014, 18:21
http://www.vecernji.hr/tenis/nijemci-kritiziraju-cilic-je-pobjednik-koji-nikog-nije-odusevio-960213

ove švabe mi počinju ići žešće na kurac, baš su se malo previše razbrbljali u posljednje vrijeme, i stalno glumataju nekakve primadone. a to mi ide žešće na kurac, davno sam ja reko da ti zapadni europljani nikad neće nas s ovih prostora prihvatit pod svoje. mislio sam da protiv đokovića navijaju jer je pun sebe odnosno egoističan, ali nije to slučaj, da nije uvjerio sam se sad kad je Marin igrao u finalu US Open on je jedan rijetko miran i staložen tip, bez ikakvih glumatanja i prenemaganja maksimalno korektan prema protivniku i publici i onda praktički svi navijaju protiv njega u polufinalu i finalu, u biti te jadnike najviše boli što se Marin umješao u borbu Federera i Đokovića za "prestiž" u GS naslovima. e pa neka je, i da Bog da vas i dalje "oduševljavao" svojim as servisima i štancao "samo servis" cijele mečeve, tako da vi ne možete ni trenutka mirno spavat, pati gubo zapadna još jedan balkanac se pojavio na karti tenisa, koji će da vam pomrsi račune, bugarin dmitrov raonić čilić milina, ima da ove vaše marye nadale i ostale razguzimo ko bugarsku skupštinu! :)

NorthStand
10-09-2014, 18:24
"ali tenis nudi i puno više: lobove, voleje, slice i topspin udarce, promjenu tempa i taktičke finese"

sve to je radio Marin u polufinalu i finalu, a da ne govorim protiv simona u osmini finala koja se igrala pet setova. prestrašno šta ovaj debil priča, uvijek se netko mora pravit pametan i baš zbog ovakih se nadam da će marin osvojit masters i još pokoji GS naslov, da im začepi ta pokvarena usta.

skater
10-09-2014, 19:53
http://www.vecernji.hr/tenis/nijemci-kritiziraju-cilic-je-pobjednik-koji-nikog-nije-odusevio-960213

ove švabe mi počinju ići žešće na kurac, baš su se malo previše razbrbljali u posljednje vrijeme, i stalno glumataju nekakve primadone. a to mi ide žešće na kurac, davno sam ja reko da ti zapadni europljani nikad neće nas s ovih prostora prihvatit pod svoje. mislio sam da protiv đokovića navijaju jer je pun sebe odnosno egoističan, ali nije to slučaj, da nije uvjerio sam se sad kad je Marin igrao u finalu US Open on je jedan rijetko miran i staložen tip, bez ikakvih glumatanja i prenemaganja maksimalno korektan prema protivniku i publici i onda praktički svi navijaju protiv njega u polufinalu i finalu, u biti te jadnike najviše boli što se Marin umješao u borbu Federera i Đokovića za "prestiž" u GS naslovima. e pa neka je, i da Bog da vas i dalje "oduševljavao" svojim as servisima i štancao "samo servis" cijele mečeve, tako da vi ne možete ni trenutka mirno spavat, pati gubo zapadna još jedan balkanac se pojavio na karti tenisa, koji će da vam pomrsi račune, bugarin dmitrov raonić čilić milina, ima da ove vaše marye nadale i ostale razguzimo ko bugarsku skupštinu! :)

A ja mislio kako samo "Balkanci" mogu biti "primitivni", "zatucani", "jalni" kad ono, nativni etnički Nijemac pokazuje sve te osobine.

TheBronxBomber
10-09-2014, 19:54
Svi losi kriticari Marinove igre i njegove toboznje fizicke "prednosti" su obicno ono sto mi kolokvijalno zovemo "ljevicarima." Da je Marin izgubio od Japanca, nitko od njih ne bi ni rijeci zucnuo. Favorit im je dobio batine od visokog i snaznog Hrvata, i sad sviraju zalipojke kako je dvoboj bio "neravnopravan."

Realnost? Cilicu, kao i svim visokim igracima, je puuuno teze igrati uspjesan tenis, a i druge sportove (osim kosarke), zbog obicnog nedostatka agilnosti i pokretljivosti.

Dakle, seru.

TheBronxBomber
10-09-2014, 19:56
Cilic odise jednostavnoscu i dobrotom. Djokovic je tipicni Srbin (Bizantinac). Podao, sneaky, bahat i prepotentan. Trebalo je malo vremena da to mnogi skuze, ali skuzili su. Pogotovo stranci. U pocetku je Djokovic bio "simpa" mnogima zbog oponasanja drugih, pa je pomalo poceo biti sve vise i vise iritantan (njegova prava javna osobina) i odvratan.

NorthStand
10-09-2014, 22:51
Svi losi kriticari Marinove igre i njegove toboznje fizicke "prednosti" su obicno ono sto mi kolokvijalno zovemo "ljevicarima." Da je Marin izgubio od Japanca, nitko od njih ne bi ni rijeci zucnuo. Favorit im je dobio batine od visokog i snaznog Hrvata, i sad sviraju zalipojke kako je dvoboj bio "neravnopravan."

Realnost? Cilicu, kao i svim visokim igracima, je puuuno teze igrati uspjesan tenis, a i druge sportove (osim kosarke), zbog obicnog nedostatka agilnosti i pokretljivosti.

Dakle, seru.

tako je, savršeno precizna dijagnoza ovakvih komentara i komentatora. 1.98 ima Čilić, to je boga ti ljubim visina košarkaša a ne tenisača, mogo je komotno u košarkaše s tom visinom i siguran sam da bi bio dobar. tako da, ali neka imamo najvećeg teniskog asa u svijetu, svi ostali asevi su niži od njega za 15cm. :kez

A ja mislio kako samo "Balkanci" mogu biti "primitivni", "zatucani", "jalni" kad ono, nativni etnički Nijemac pokazuje sve te osobine.

oni su daleko primitivniji od nas, tko god je išao u njihove države to jako dobro zna. mogu oni radit zajebantske emisije i sve je to ok, ali su primitivci žestoki i tu im nema pomoći.

s kakvim podcijenjivanjem gledaju na Čilića, to najbolje to sve dočarava.

NorthStand
11-09-2014, 01:56
http://live.huffingtonpost.com/r/segment/us-open-mens-champion-cilic-/540e65ef78c90a3776000215

kako su ga okupirali novinari, vidi se da mu je čak i neugodno od tolike pozornosti medija. :kez

Inkvizitor
11-09-2014, 12:04
Cilic odise jednostavnoscu i dobrotom. Djokovic je tipicni Srbin (Bizantinac). Podao, sneaky, bahat i prepotentan. Trebalo je malo vremena da to mnogi skuze, ali skuzili su. Pogotovo stranci. U pocetku je Djokovic bio "simpa" mnogima zbog oponasanja drugih, pa je pomalo poceo biti sve vise i vise iritantan (njegova prava javna osobina) i odvratan.

Đoković je takav, drčan, pravi Srbin, za moj ukus previše gestikulira, slaže grimase, čudi se, buni, malo se previše cirkusira, a i pati od toga što je publika nekad protiv njega.

Dok npr cijeli stadion je navijao kontra Marina u polufinalu i finalu, pogotovo polufinalu, Marin nije ni trepno.

Đoković bi pizdio. Ne znam što mu je to toliko bitno. Kompleksi neki. Šta te briga za koga publika navija. Nek navija za koga 'oće.

Ali ne može se reći da je Đoković van toga, prljav i pokvaren. A to se vidi jer poslije poraza uvijek korektno čestita pobjedniku, bez neke ljutnje i pizme.

I kad donira cijeli nagradni fond sa RG u pomoć poplavljenima.

NorthStand
11-09-2014, 13:26
dobro i mene bi smetalo to što publika navija protiv mene, sigurno da ni marinu nije bilo svejedno, ali on je definitivno totalno drugi tip i slažem se da se nemaš šta toliko obazira na to kako to Đoković radi. on baš previše tome pozornosti posvećuje, to držiš u sebi i onda kad treba opališ lopticu ko Marin protiv Federera i da vidiš kako muk nastaje. :kez

i ja mislmi da nije pokvaren, jednostavno je rođen u beogradu i oni su tamo svi takvi, svi se nešto kurče glumataju šepure ko purani i da ne nabrajam dalje. iz kakve sredine dolaziš, takav si. ali evo npr Čilić nije takav, on meni djeluje ko da nije Hercegovac jer ima dosta Hercegovaca koji su po mentalitetu sličniji srbima nego hrvatima, ono vole se kurčit agresivni dakle čista suprotnost od Marina. jednostavno on je mirnog karaktera, i vidi se da ne bi mrava zgazio. dok za Đokovića ipak važi drugo pravilo, on želi pobjedit pošto poto i ako pri tom mora nekoga i zgazit on će ga zgazit. kao što sam reko, tipični Srbin. iako nije etnički Srbin, ipak je on životom u srbiji i beogradu poprimio sve manire srba i ponaša se ko i Uroš na ovom forumu. u stilu, ajmo srbendare moje pa tri prsta u zrak, pa "jači su kurac bre" pa publici "sad ćete mi popušiti kurac". :rofl doduše, nije da im i ja ne bi jebao mater tu i tamo, ali bi se ipak suzdržavao od toga jer znam da od toga nema koristi, kažem treba lopticu poslat na pravo mjesto i tako ih primirit, Marin je to odlično demonstrirao u polufinalu i finalu, kud sreće da to ponovi još koji put. :)

NorthStand
11-09-2014, 13:38
ja ga osobno ne cijenim ko federera, baš iz razloga što je tipično srpski previše teatralan ne volim tu teatralnost, volim igrače ovakve ko Federer i Čilić koji su čvrsto na zemlji, i koji su pristojni fair i korektni prema svima. to je sportski, a ovo kad ti nekoga vrijeđaš i kada se nabrijavaš pred svima kada se verbalno upuštaš u nekakve kritike, pa radiš non stop nekakve grimase na tuđe poene, to po meni nije korektno, a to Đoković radi. zato ga je ne preferiram, i zato mi je Federer od te velike trojke Mury za mene nije veliki igrač niti će to ikada biti, dakle Nadal i Đoko su tu negdje jer i Nadal ponekad radi grimase i pokazuje mišiće, dok Federer iskreno sad do polufinala i onog lani finala wimbledona protiv đokovića nisam ga nikad vidio da stišće pretjerano šaku i zagalami ponekad, očito se tako podiže i nabrijava jer više nema onu snagu i igru od prije 3-4 godine, pa da bi ju podigo na viši nivo treba mu malo vlastitog poticaja. ali kažem on je uvijek bio korektan prema svima, i kad je gubio ne bi dramatizirao već bi plakao ko malo djete, sjećam se kad ga je Nadal pobjedio u Wimbledonu koji je on valjda sam sebi zacementirao u glavi ko svoj turnir, da nije mogao prestat plakat. :kez ali to je ok, to je ljudski i to mogu razumjet, ne mogu razumjet da se ljutiš na protivnika jer je bio bolji, a to je kod Đoke nekad vidljivo. pa bože moj nekad dobiješ ti nekad on, ne može svaki put pobjedit isti igrač, pogotovo kad je riječ o sportu u kojem odlučuje i trenutna forma i psihičko stanje, najbolji primjer je Marin on je trenutno mentalno i fizički odnosno u formi takvoj da mu stvarno nitko ne može parirat, dal će tu razinu zadržat vidjet ćemo. ali na ovom US Openu ni Nadal ni Đoković da su igrlai protiv njega, ne bi imali šanse, u to sam siguran. ako treba igralo bi se pet setova, ali oni bi izgubili u tih pet setova. Marin je definitivno mentalno novi tenisač, i imat će svi u budućnosti problema s njima makar ništa više ne osvojio, a siguran sam da hoće još koji GS ako zadrži ovu formu i ovu mentalnu snagu. i podigne još neke stvari u svojoj igri na novi nivo, a to će sigurno napravit u suradnji s Ivaniševićom tako da nema zime za njega, u to sam siguran.

Đoković Nadal i Federer će sigurno osvojit još pokoji GS turnir, pogotovo to važi za Đokovića i Nadala, ali mislim da nakon ovog US Opena za tu početnu trojku ništa neće biti isto, i ostali igrači će više grist i imat "svoj dan" tako da neće GS naslove osvajat ko na traci, kako je do sad bio slučaj.

Uroš
12-09-2014, 12:03
Novak je izuzetno fer igrač, usudio bih se da tvrdim i najkorektniji od svih od tih top 10-15 igrača. Nebrojeno puta je ispravljao sudijske greške u korist protivnika a na svoju štetu, zadnji put je to bilo u četvrtfinalu ovogodišnjeg Vimbldona kad je Štepaneku poklonio poen na set loptu posle očigledne greške linijskog sudije - to je po meni bio potez bez presedana, posebno na tom nivou. Federer iako ima tu neku isforsiranu auru "gospodstva" nema takvih poteza, Nadal je u svom tripu...

http://www.youtube.com/watch?v=cPvlqjxFQqs

Istina je da pravi grimase i šabaniše se kad mu ne ide ili kad protivnik pogađa linije, ali je isto tako istina da je jedan od retkih u današnjem tenisu koji pozdravi dobar potez protivnika, zapljeska reketom i sl.

Minus mu je cirkusanje, imitacije, pravljenje bespotrebnog showa gde mu nije mesto, ali to je zadnjih godina smanjio. Kao i hronična potreba za nekom podrškom sa tribina i pižđenjem kad ista izostane. Hoće da bude voljen, a istina je da kolikogod bio dobar nikad neće dostići Rafinu i Fedeksovu popularnost u svetu. I to je ok, dovoljno je da te poštuju kao velikog igrača sad već u top 7-8 svih vremena, a to što nisi nešto preterano voljen, jebiga, Srbin si, defamirani smo kao nacija svuda u svetu...

NorthStand
12-09-2014, 13:17
ma ok je on meni kad radi show, u tom smislu mi je jedan od boljih igrača jer ima smisla za to, za ta oponašanja i humor stvarno ima smisla. ali kažem dok igra malo me nervira tim grimasama, npr Ivanišević je bio drugačiji kad je ljutnja u pitanju on bi to iskalio na sebi pičkaranjem lomljenjem reketa i sličnim glupostima, koje su ga valjda najmanje 100 puta koštale poraza. jer bi puko ko sijalica, i onda bi ovaj to s druge strane hladne glave znao iskoristit. no kažem, ne kažem da je prljav igrač, i sigurno je jedan od najboljih u povijesti tenisa, ali da samo malo poradi na tim nekim stvarima koje su publici iritantne siguran sam da bi bio puno prihvatljiviji svima. iako kažem, Marin je čista suprotnost toga, pa su svi u polufinalu aj to mogu razumjet federer, ali u finalu svi za japanca navijali ono toliko očito da je to bilo degutantno za gledat, pa npr Marin napuca lopticu u mrežu ovi svršavaju. :rofl stvarno ta američka publika, glupa ko kurac. ali Marin je sad uletio u taj trio nadal đoković federer, i ako ne osvoji još neki GS naslov i dalje će navijat protiv njega, oni priznaju samo one koji imaju neki kontinuitet i koji su najbolji u tome što rade.

mislio sam da protiv đoke navijaju zato jer je tako malo egoističan i teatralan, a onda došao Marin koji sušta suprotnost pa opet protiv njega, sad mi je jasno da im je obadvojici veliki krimen na zapadu to što su s ovih prostora nekadašnje jugoslavije ili ti ga zapadnog balkana. i to je to, nevjerojatno kako oni ne prihvaćaju ljude s ovog balkanskog poluotoka i kako s visoka gledaju na nas, i onda nama pričaju da smo primitivni a šta je onda ovo što oni rade? ispada da Đoko s 7 GS titula, još uvijek ima problema a kud neće imat Marin koji ima tek 1 GS naslov, brijem da je onaj ružni šugavi Mury osvojio par GS naslova da nitko ne bi mogo živjet od njihovog svršavanja na njegove poene. baš su napuhanci neviđeni, i samo prihvaćaju ove zapadne i mittle europa igrače, sve ovo što spada pod "istočna europa" kraj odmah rezervirani.

sve u svemu, nisam rekao za đoku da je prljav igrač već da iritira malo s tim nekim svojim osobinama. a daleko od toga da je prljav igrač, jer nije to nikad nisam ni govorio za njega.

Inkvizitor
12-09-2014, 14:31
To su obične gluposti da se navija protiv igrača s ovih prostora.

Možda onima u vrhu tenisa i nije super drago ali obične ljude boli briga. A i nisam vidio da im ne posjećuju dovoljno pažnje.

To je vječito traženje žrtve i samožrtvovanje.

Protiv Đokovića su ponekad navija jer ovaj iritira, pizdi na gledalište..cinično radi grimase, još aplaudira dlanom o reket, klima glavom i slaže face i naravno da će biti kontra njega.

Ali nisu kontra njega apriori. on to svojim ponašanjem izazove.

I kad odradi dobar poen opet mu gromko aplaudiraju kao i na kraju meča kad dobije. Nisam čuo da je netko zviždao ili glasno protestirao kad osvoji meč il turnir.

tako da su te priče o toj planetarnoj zavjeri kontra njega po meni glupost.

Protiv Čilića su bili jer su za Federera..to je fensi publika koja je čula da je on car tenisa i to je to a za Nishikorija malo manje, al opet za njega većina, valjda što živi u Americi.

Uostalom publika ima pravo navijati za koga hoće..ja tu ne vidim problem..ionako je pravom igraču to malo bitno kad se navikne. Navijaju kontra tebe, super, kad dobiješ bit će slađe

NorthStand
13-09-2014, 01:49
a ne navija se kurac, vidi se iz aviona kako s visoka gledaju na nas, i to ne samo u tenisu inkvi. za njih smo mi primtivna stoka, i tako nas tretiraju zato mi je slađe kad naš marin napuca njihove primadone. jer oni to rangiraju mittle europa, to je naš a balkan je ona zabit koju oni svako malo koriste za svoje kenjanje i raskusuravanje političko. e baš zato mi je drago kad ih naprašimo, pa makar i u hokeju na ledu ili pokeru. prepotentni su puni sebe, gledaju uvijek podcijenjivački na nas, i neka ga onda kusaju. u tom smislu, mi je drago da postoji Đoković koji će ih napuniti i spustit na zemlju. ali sad kad je Marin ušao u taj top 10, nadam se da će tu i ostat i da će igrat masters turnire svake godine i vadit im mast.

NorthStand
14-09-2014, 03:14
http://www.dnevno.hr/i/data/2014/9/13/132408/298932.png

NorthStand
14-09-2014, 17:34
šta je Mate Delić propustio, dva nula u setovima, i break lopte u trećem i ovaj sve okrenuo i izgubio od Hassa na kraju. :facepalm

ali Marinov sex na drugom upravo počinje! :kez

NorthStand
15-09-2014, 18:08
http://www.slobodnadalmacija.hr/Tenis/tabid/86/articleType/ArticleView/articleId/257188/Default.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=zpq7JeVUQVM#t=31

Lučić-Baroni je i u singlu posljednji put slavila prije 16 godina i to u Bolu na Braču. Dakle, titulu na WTA touru je čekala dugih 16 godina, a onda u istom danu osvojila dvije turnirske titule. Mirjana je ušla u povijest kao tenisačica s najvećim razmakom između dva osvojena turnita. Do sada je rekord držala Japanka Kimiko Date s 13 godina razmaka između dva naslova.

:naklon

NorthStand
16-09-2014, 18:48
http://www.index.hr/images2/cilic_bljesaK_medjugorje.jpg

http://www.vecernji.hr/tenis/cilic-digao-hercegovinu-na-noge-ocekuje-se-i-do-100-tisuca-ljudi-961386

kad već neće Hrvatska, hoće Hercegovina priredit slavlje dostojno US open pobjednika! :naklon

Grunf
17-09-2014, 08:40
http://www.youtube.com/watch?v=4P7PHwKjY0E

NorthStand
17-09-2014, 14:08
ovaj mercedes mi je prejak, nešto ko kad je Tito prolazio gradom i mahao razdraganom mnoštvu iz svog mercedesa. :rofl

Inkvizitor
18-09-2014, 17:49
Solidan doček u Međugorju. Dobro, Mate Bulić i Jole su čisti višak.

Inače čestitke Mirjani Lučić na osvojenom turniru i velika žal za propalom teniskom karijerom koja je mogla biti jedna od najvećih ikad.

Za medije je Makaranka a njezin otac je Hercegovac jer je obiteljski nasilnik. Ništa nova.

Zapadna Hercegovina , veličine jednog zagrebačkog kvarta ima pobjednika GS i jednu karijeru koja je mogla jedna od najvećih biti a nije. Velika šteta. Tolika da se ne da opisat. :cry

NorthStand
20-09-2014, 14:07
da šteta, za nju su govorili da će jedina skinut sestre williams s trona. da ni šarapova to neće biti u stanju, i stvarno šteta jer sam siguran da bi ona bila igračica broj jedan da nije bilo tih obiteljskih trauma i problema. ali šta je tu je, stari joj je stvratno neki kreten, evo čito sam neki dan da mu je sav biznis teniski tereni i sve propalo, kao što je uspio i uništit karijeru od svoje kćerke svojim nasilničkim barbarskim ponašanjem. ne kažem da i ona nije kriva, što nije pobjegla ranije od njega ali ipak je on po meni glavni krivac za njenu tenisku propast. no šta je tu je, imamo anju konjuh i donu vekić od njih bi u budućnosti trebalo biti nešto.

igramo s srbima odmah na otvaranju, pošto smo prošli put bli domaćini mi sada su oni, bit će teško ako bude đoko igrao a vjeroajtno hoće jer će biti ogroman pritisak srpske javnosti da igra. onda su nam šanse bitno manje, ako ne zaigra imamo realne šanse ali opet Srbi su tu favoriti ipak igraju doma. dosta to znači kad imaš izjednačenu ekipu. u svakom slučaju bit će zanimljivo pratit šta će se događat u svijetu tenisa početkom 2015.

Inkvizitor
21-09-2014, 18:29
Borna Čorić osvojio challenger u Izmiru i kreće prema prvih 100 na ATP listi.

moonlight
21-09-2014, 22:04
Ante Ćorić iz Dinama, nema reket, ali bi mogao završiti u reketu...
Mali ima nešto Bobanovsko u sebi, to se vidi na prvu...
No ipak, dečko iz Travnog, stari mudar i spreman...šteta na trenutno stanje u klubu...

Čut će se za Ćoriće...

NorthStand
22-09-2014, 05:10
odličan Ćorić, vidi se da je veliki potencijal, priča se da će nasljedit Đokovića Nadala i Federera, daj Bože da se obistine te prognoze.

uglavnom vidi se da je dobrog materijala, i da ima talenta samo je bitno da nastavi ovim tempom i da se ne pogubi ko mnogi negdje uz put do vrha.

NorthStand
25-09-2014, 17:09
Što se tiče usporedbe uloge tenisača i trenera, ma to se ni ne može uspoređivati. Kad si igrač, udaraš tu lopticu, razbiješ koji reket, nekoga pošalješ u onu stvari koliko toliko neke stvari izbaciš iz sebe. A ovako, sjediš gore, gledaš, ne smiješ ništa, dršćeš, treseš se, ne smiješ mu ništa reći jer će dobiti opomenu, a ja ne mogu mučati, nisam Lendl… Ma užas. Evo, nakon što sam prestao igrati mislio sam da je došao kraj čaranjima, teletubbiesima i slično.

No vraga, opet ista priča. Nema brijanja, dvije iste majice, dvije iste kape, muffini od borovnice su mi počeli i na nos izlaziti, ali neka, ako je to barem malo pomoglo, isplatilo se. Čak je i Marin počeo iste stvari raditi. Prije Federera se mislio obrijati, krenuo, no odustao je i on: ''ma, ako sam mogao do sada, mogu i još dva dana''.

:smijeh

Sad će postati sve drugačije. Marin nije više samo vječni talent. On je sad prvak, popeo se na vrh planine i sad će ga svi pokušavati skinuti, ali neka, imamo mi i za to rješenje.

TheBronxBomber
26-09-2014, 00:36
Kakvo razocaranje:

http://www.vecernji.hr/tenis/kaje-li-se-cilic-zbog-thompsona-ili-se-nespretno-izrazio-963264

Kakva kukavica i uvlakacki supak. Pred "novinarkom" srpskog kurira savio kraljeznicu.

MRS.

TheBronxBomber
26-09-2014, 00:45
Picko jedna, kukavicka i prijetvorna.

NorthStand
26-09-2014, 01:14
ne znam zašto se dao navuć na provokacije a ne pitanja ove četnikuše, i sad će izgubit samo navijače u hrvatskoj zbog ovoga, a ne srbe koji nikad nisu ni navijali za njega, koji usrani srbi su navijali za čilića u finalu? šta priča ova koza četnička, ovo je u biti najbolji primjer kakvih smo se mi govana spasili em ovih domaćih smradova što tim istim srbima i danas ližu šupak, ali barem više ne mogu u "zajedničkoj" državi. a što se tiče samog Čilića, on je dobar dečko i to ti je tako navuko se na provokacije ove guske i sad će izvisit kod svojih a kod njihovih ionako nema šta izvisit, kad oni nikad za njega nisu ni navijali. što se tiče thompsona, to što tom čovjeku rade komunistička govna pogotovo komunistička govna po hrvatskoj, takozvani liberali i antifašisti to svijet još nije vidio. a Srbi tu dođu samo ko bonus, jer sve o njemu negativno što se stvorilo stvorilo se u ovim našim domaćim krugovima partizanskim, koji su tu percepciju o thomsponu ko nacisti i ustaši plasirali u svijet, na kraju krajeva da thomspon i stvarno je nacist odnosno neonacist kako mu pripisuju tko su oni da mu negiraju pravo na vlastite svijetonazore i političke simpatije? ako čovjek ima simpatiju prema nečemu, kako npr Srbi imaju prema Draži i ove naše jugoslavenčine prema Titi zašto misle da netko ne bi imao pravo simpatizirat Hitlera ili Pavelića? mislim koje su to mentalno ograničene budale, ispada da u povijesti pogotovo 2 svijetskom ratu, smiješ simpatizirat samo ono što ti netko odredi. tu sam se zato i kačio s inkvijem, jer smatram da nikome ne treba negirat pravo na vlastite svijetonazore i simpatije prema nekim političkim prvacima u prošlosti. ako netko može voljet churchila ili staljina, šta je čudno da netko voli hitlera? stvarno ne vidim u tome nikakav problem, ali ga zato vide Srbi i komunisti, jer podsjećam sve ovakve negativne rasprave i provokacije i provokativna pitanja na tu temu postavljaju oni, šačica bijednika koja i ovako jedan veliki uspjeh i doček Marinu moraju uprskat svojim kretenarijam, kao što su Šimunića sjebali ne zato jer je skandirao ZA DOM SPREMNI, već zato što se Hrvatska uspješno plasirala na SP. nemojte mislit da je ovo slučajno, da svaki hrvatskih uspjeh ova četnička i komunistička novinarska đubrad iskoristi za svoje traženje ustaša i nacista u redovima hrvata. nije to slučajno, to je gamad koja je poražena i potučena do nogu, i koja sada svu svoju frustraciju zbog neuspjeha komunističke i velikosrpke turneje žele ovakvim podvaljivanjima svalit na hrvatska leđa. ali to mogu samo radit u svoja četri zida, jer nikoga normalnog ne zanima šta ti paraziti misle o politici paveliću i hitleru, a najmanje šta misle o jednom Thompsonu. čovjek je domoljubni pjevač, i ako severina može biti hit od vardara i triglava, onda može i thompson neonacista biti hit hrvatima. ne znam zašto bi samo sve jugoslavensko bilo prihvatljivo, a nešto radikalno hrvatsko ne bi? stvarno koje su to spodobe, oni stvarno misle da ljudima mogu ući u glavu i mjenjat njihov svijetonazor. ja sam se davno pomirio da ovoj govnjariji komunističko četničkoj, može pomoći samo grob da se okane svojih nakaradnih stavova i svijetonazora. prema tome, nikad nisam ni pokušavao mjenjat njihov svijetonazor, pa mi nije jasno zašto uporno nama žele nametnut svoje sud o thompsonu ustašama ndh i svemu što proističe iz te priče. a očito je da se sve te priče o ustašama i nacisitma, kažem vade samo kad Hrvati pobjeđuju, intersantno je to kako neke peku hrvatski uspjesi, a znamo i koga i zašto je to tako.

tako da ne treba ovome pridavat veliku pažnju, i meni je prva reakcija bila šta nije ovu kozu potjero u pičku materinu ja bih to napravio, ali Čilić je takav mlak i nema on žestine previeš u sebi pa je rukavicama odgovarao na njene provokacije, umjesto da joj je direktno reako da je thompson uredno registriran pjevač u hrvatskoj i da u njegovom dočeku u međugorju ne vidi nikakvih problema, nije thompson vaš joca amsterdam da bih se ja toga trebao sramit. eto u tom stilu im je nešto trebao reć, ali kažem Čilić nije takvog karaktera da će odriješito odbrusit nekome. a i ne treba mu ovo previše zamjerit, ipak je riječ o novinarskoj navlakuši koja i ima cilj napravit štetu a ne informirat javnost o pobjedniku US opena.

TheBronxBomber
26-09-2014, 01:24
On se potpuno ogradio od Thompsona. Dao je naslutiti da bi nesto promijenio u ogranizaciji koncerta, ali je vec bilo kasno.

Kako jednog profesionalca koji je tezak milijune moze navuc novinarka srpskog kurira? Ima li on jaja medju nogama?

Nije ga ona navukla. On je dao odgovore kakve je dao. Iskrene odgovore. Nije Thompson HITLER da ga se tako treba sramiti.

Ma Thompson uopce nije poanta. Poanta je ono sto Thompson "PODRZAVA." A Cili zna sto Thompson podrzava. Jer je to rekao.

Niti slova o njemu vise.

Inkvizitor
26-09-2014, 08:55
Poslušao sam do pola. Nisam mogo od sramote više. E moj Čiliću.

Grunf
26-09-2014, 09:06
Takav smo narod, nemamo kičme. Trebali bi uzgojiti kičmu, a ne da budemo mekušci...

Daj zamisli, pred bolesnicima iz Kurira se on ispričava zbog svojeg glazbenog ukusa. E Marine...

Grunf
26-09-2014, 09:11
Dobro, nisam poslušal snimku. Jel ima prijepis?

Inkvizitor
26-09-2014, 09:28
Dobro, nisam poslušal snimku. Jel ima prijepis?

I bolje ti je. I nemoj. Moja topla preporuka.

E moj Čiliću.

Inkvizitor
26-09-2014, 09:40
tu sam se zato i kačio s inkvijem, jer smatram da nikome ne treba negirat pravo na vlastite svijetonazore i simpatije prema nekim političkim prvacima u prošlosti. ako netko može voljet churchila ili staljina, šta je čudno da netko voli hitlera? stvarno ne vidim u tome nikakav problema.

Nisi se ti kačio sa mnom oko svjetonazora nego si se ti kačio sa mnom jer skoro svaku temu zasereš svojom fascinacijom Hitlerom i uvučeš ga u skoro svaki post.

A ovo nije forum i portal za veličanje Hitlera i nacionsocijalizma i zaboli me neka stvar i za Hitlerom i za nacionalsocijalizmom, niti je to naša borba niti želim imait ikakve veze sa ideologijom koja je prezirala kršćanstvo, skrivila smrt desetina miliona ljudi i fascinirila se okultnim. Jel možeš to shvatiti

Pa si rekao, obećao što li da ga više nećeš spominjati ni u jednom postu. I što se promjenilo. .

Eto koliko vrijedi tvoja riječ.

napadaš tamo ljude ko pdv, napadaš je za biranje Kukurikavaca a žena ne da nema veze s njima nego ih prezire..I što će cura, pokupit se i otić s teme jer tko će raspravljat s budalom koja ti insinuira ono što nemaš ni u peti a kamoli u glavi.

dakle, nema više mahnitog nasrtaja za ljude a na povijesti ću ti otvorit temu specijalno za tebe.

vidim li igdje na temama koje nemaju veze sa Hitlerom da opet zaseravaš temu sa fascinacijom dotičnim, u bilo kojem kontekstu post će ti biti obrisan pa sve da je od kilometra.

isprike drugima na oftopicu, vratimo se na temu.

Inkvizitor
26-09-2014, 09:47
Takav smo narod, nemamo kičme. Trebali bi uzgojiti kičmu, a ne da budemo mekušci...

Daj zamisli, pred bolesnicima iz Kurira se on ispričava zbog svojeg glazbenog ukusa. E Marine...

Da, to je najgore. Srpskim šovinistima iz Kurira on se ispričava. Da, ispričava se. Nema druge riječi.

I to se tako usrano ispričava da mi je došla muka i nisam ni odslušo do kraja. Da se barem ispričao ko čovjek, i reko čvrsto, žao mi je što je pjevao, eto žao mi je, izvinite Srbi znam da ste opsjednuti Thopmsonom, znam da dobijete napade bijesa na sam njegov spomen, žao mi je Srbi žao žao, neću nikad više, čvrsto i odlučno, nego ko dite na tuti, ne zna bil piškio il kakio.

Nije se on formalno ispričao ali je tendencija njegovih odgovora da se faktički ispričava.

sav se smoto ne zna šta bi reko, .ispričo bi se al ne može se baš jasno ispričat pa to umotava ...žao mu je što su mediji..ovo ono..jad brate.

Umjesto da kaže..šta tebe boli koji kurac tuko, ko će meni svirat odkud tebi pravo da me to i pitaš., odkud ti obraz..on se ukenjo.

S druge strane fascinira taj srpski bezobrzaluk, bahatost i da oni postavljaju pitanja..odkud Thompson na proslavi Marina Čilića.

Jebote koji bezobrazluk. Koja bahatost. Koji osjećaj nadmoći.

Zamisli sad da neki hrvatski novinar pita Đokovića il nekog drugog Srbina nebitno..odkud taj i taj Srbin na dočeku Đokovića. Pa dobio bi po ušima samo tako.

Srpsko guranje nosa u Hrvatsku se ii dalje se nastavlja. Isti bezobrazluk , isto sve. Određivanje Hrvatima što smiju a što ne smiju a u njihovoj državi nitko ih ne smije ništa pitat.

A on, ko da slušaš razblaženu verziju Kolinde Grabar Kitarović..

Sramota, teška sramota..jad i čemer.

Grunf
26-09-2014, 09:57
Da, Kurir je zadnje smeće od novina i otvoreno su šovinistički nastrojeni prema Hrvatima. Takvima se ne ispričavaš za ništa.

Inkvizitor
26-09-2014, 10:07
Ma bilo koje srpske novine i sa takvim pitanjem Odjeb i šlus.

Koje uostalom nisu šovinističke prema Hrvatima. Jesi ti čuo za neke.

zlatna ribica
26-09-2014, 12:23
Na prvu sam mislila da je izmišljen intervju, jer sam baš čitala na stranici od Kurira.

A šta reć, koja budala... :facepalm

Grunf
26-09-2014, 14:46
Na prvu sam mislila da je izmišljen intervju, jer sam baš čitala na stranici od Kurira.

A šta reć, koja budala... :facepalm

Ma nije budala, jednostavno je mlad i dobričina koji se prepao na takav prepad i rekao sve i svašta kaj mu je prvo palo na pamet. Vjerujem da je poslije sigurno zažalio kaj je tak postupio...To se svima nama događalo puno puta, pogotovo u mladosti. Pogriješio je, ali svi mi griješimo.

Inkvizitor
26-09-2014, 15:34
Kakvoj mladosti. Lik je utuko 26 godina u guzicu i preplaši ga neka srpska silikonizirana šmizla koja vjerovatno ima poster Ratka Mladića u sobi, i bilježnicu s brojevima viđenijih gangstera pa pred njom zamuckuje i pravda se.

moj Marine u šta si 26 godina utuko. Nije ni čudo da si nako igro i gubio mečeve kad te jedna tuka izuje iz cipela.

Ra-zo-ča-re-nje do daske.

Kome se on pravda..tss:facepalm.

Ko-me se on pra-vda.

Vjerovatno se i Thopmson sad malko bezveze osjeća. Došao na feštu a onda slaveljenik skinio gaće( figurativno) pred Kurir šmizlom

NorthStand
26-09-2014, 15:43

ma uopće nije do njegovog glazbenog ukusa, već je njegova privatna stvar koga će zvat na svoje dočeke, sad je vrlo upitno dal će mu više ikad thompson doći ne zato jer mu nešto zamjera, već zato jer neće htjeti oko njega stvarat negativu neku. thompson je po meni puno korektniji lik, od većine naših glazbenika s estrade, i vidjet ćete da mu nije ni do medijske pažnje ni do čega, on je došao zato da uveseli hrvate u bosni i da uveliča doček samog Čilića, a ne da sebi radi nekakvu reklamu, koji će mu kurac kad ga pola hrvatske sluša i kupuje njegove albume, šta netko stvarno misli da on je imao neke privatne koristi od toga što je otišao Čiliću na doček? i to me smeta, što je Čilić se ogradio od njega, čovjeka koji mu je iskreno došo na njegovo slavlje s najboljim namjerama, a ne zato da novinarski lešinari od toga rade prvorazredni skandal, bitno da nama ševerina i milanče pune novinarske rubrike samo pozitivom, jer bratstvo jedinstvo je ono što nama treba a ne thompson, jebem im mater idiotsku.

ma boli me kurac za te propalitete, samo mi nije jasno koji mu je vrag trebalo ovo da se nekoj četnikuši pravda za bilo šta?

a ponajmanje za to, koga je pozvao u goste i tko mu je bio na proslavi, trebao je samo reći to je moje pravo ja sam pozvao koga sam pozvao i to se nikoga od vas ne mora ticat i kraj priče. ako ponovo nešto pita, samo reći rekao sam vam i nemam se namjeru ponavljat i kraj priče. a ne on se praktički ispričava ovoj kozi četničkoj, koja je jedva dočekala da mu onim svojim retardiranim glasom postavlja provokativna pitanja, pa da ali znaš tko je thomspon i šta on podržava, ma nabijem te na kurac kravetino jedna, šta tebe briga šta thompson podržava i tko je on tko je on pizda ti materina, baš si našla kome ćeš pametovat zna ona kako bi s takvim pitanjem prošla kod nekog drugog hrvata ili hercegovca, da je capi postavila identično pitanje vjerojatno bi dobila kroše u glavu. :kez

teenager
26-09-2014, 15:49
Zrncološki senzori su mi se aktivirali već davno, kada sam pročitao da mu se majka zove Koviljka :pop

TheBronxBomber
26-09-2014, 18:59
thompson je po meni puno korektniji lik, od većine naših glazbenika s estrade, i vidjet ćete da mu nije ni do medijske pažnje ni do čega, on je došao zato da uveseli hrvate u bosni i da uveliča doček samog Čilića, a ne da sebi radi nekakvu reklamu, koji će mu kurac kad ga pola hrvatske sluša i kupuje njegove albume, šta netko stvarno misli da on je imao neke privatne koristi od toga što je otišao Čiliću na doček? i to me smeta, što je Čilić se ogradio od njega, čovjeka koji mu je iskreno došo na njegovo slavlje s najboljim namjerama, a ne zato da novinarski lešinari od toga rade prvorazredni skandal, bitno da nama ševerina i milanče pune novinarske rubrike samo pozitivom, jer bratstvo jedinstvo je ono što nama treba a ne thompson, jebem im mater idiotsku.

Sad ce tebi striko Bronx nesto reci o Thompsonu. Ja sam mu kupovao albume i pohadjao koncerte kad bi ga publika od dvjestotinjak ljudi cekala da zapocne koncert u 2 sata poslije ponoci.

To je, naravno, bilo u razdoblju dok je Francek jos bio ziv, pa onda nakon njegove smrti, i u vremenu sestokrake koalicije i lova na generale. U to vrijeme je pajdo Thompson pjevao sve sto Hrvata veseli i cini sretnim. Red njegovih pjesama, red nacionalnih i ustaskih budnica. Sve u svojoj fantasticnoj hard-rock izvedbi sto je doista bilo pojavno. Jer nitko ni prije ni poslije nije uspio tako dobro obraditi nase nacionalne pjesme.

Onda je Thompson "poludio." Jer sto su Jugoslaveni zesce jugoslavencili Hrvatsku, on usporedno postaje sve popularniji. Tako da za svoju popularnost ima zahvaliti Jugoslavenima u Hrvatskoj - Stipi Mesicu i Ivici Racanu. Thompson je svojim pjesmama ispunio nacionalni vakum, jer osim nogometa i kulta reprezentacije, ama nista nije ostalo od hrvatskog ponosa pa ni identiteta.

Zasto je Thompson vazan? Jer on svojim pjesmama - nekad vise, nekad manje - drzi hrvatstvo na zivotu. Previse cesto se dogodi da od hrvatstva doslovno nema nista osim kad Thompson zapjeva.

MPT nije svetac. Daleko od toga. Ponekad mi dizu zivce njegovi obozavatelji koji ga slijepo brane i zastupaju jer upadaju u slijepu ulicu idolatrije i ne znaju objektivno sagledati i zakljuciti neke stvari.

Najvecu zamjerku, koja i nije zamjerka, koju imam je kad se pokusao izmigoljiti od "krivnje" sto je pjevao pjesmu Jasenovac & Gradiska Stara. Najprije je rekao da nije nikada pjevao, da bi koji dan poslije dao priopcenje kako je pjevao - i to u vrijeme Domovinskog rata skupa s masama - sto je netocno, pa i lazno, ali se moze razumjeti s obzirom na nepodnosljivi medijski i politicki pritisak kakvom nitko u Hrvatskoj nije bio izlozen (osim branitelja koji su doslovno i fizicki gonjeni). Dakle, zamjerka koja i nije zamjerka.

Mogao bih sto-sta jos napisati sto mi se ne svidja kod Thompsona, ali je nepotrebno jer kod tog pajde pozitivno debelo prevaguje negativno.

Pitanje se postavlja: Sto bi neki bezmudni momci npocinli da su bili izlozeni i desetini pritiska sto podnosi(o) Thompson - samoubojstvo???

Vjerojatno.

Jos bolje pitanje: Kad smo postali tako pickast narod? Slici li to vama na narod koji je junacki branio Hrvatsku u nemogucim uvjetima? Ovi danas ko da nemaju veze s onima od prije dvadesetak godina.

Srpkinjica s diktafonom ovladala psihom bezmudnog tenisera. :facepalm

Grunf
26-09-2014, 20:43
Ključ je u medijima koji nas drže na kratkoj uzici i prave od nas prestrašene tupane. Naravno ključ je i u vlasti koja to isto radi.

TheBronxBomber
26-09-2014, 21:31
Da. Ako se uzme u obzir kolicina partizanstine kojom se Hrvate bombardira, nije cudno sto nastaju svakakve krize, prvenstveno identitetska kriza.

Pokusat cu to objasniti na kompetantan, svojski nacin.

U komunistickoj Jugoslaviji Hrvati su bili robovi ili polu-robovi. Jest, Hrvati su se skolovali, unaprijedjivali se koliko su mogli u takvim uvjetima, ali je u svojoj biti Hrvat bio robom. Bio je neslobodan. Mozemo mi ovdje izlistati sve zivo negativnog ili pozitivnog iz tih vremena, ali bit se ne moze promijeniti. Ovdje cak ne spominjem ratne i poslijeratne zlocine Jugoslavena. Skoncentrirajmo se na post-ratnu komunisticku Jugoslaviju i njezino drustvo. Znalo se da ispod natalozenog i nataleznog jugoslavenstva i potlacenog hrvatstva, da taj identitet jos postoji i da ce ti ljudi jednom doci do svoje slobode. To je tinjalo svo vrijeme. O iseljenistvu ne treba ni govoriti. Fakticki je hrvatska nacija opstojala van svojih granica. Disala je punim plucima po svijetu. Ali bez domovine. Znaci, promjene su se morale dogoditi u Hrvatskoj. I dogodile su se.

Komunizam je odbacen, ali komunisti nisu odbaceni. Nova nacionalna epoha je stvorena i Hrvati su obrambenom ratu dosli do slobode i drzave. I onda.... tek nakon 5 godina od Oluje i konca rata, krece sva lavina jugoslavenske medijske i politicke masinerije koja se valja do danasnjeg danka. I to traje vec 15 godina.

Je li bilo moguce u drustvu hrvatskih branitelja u jeku rata valorizirati i glorificirati Tita i Jugoslaviju? Ja usudjujem reci da je to bilo nemoguce, i da taj koji bi to napravio se ne bi dobro proveo. Jer Domovinski rat nije bio samo obrambeni rat protiv velikosrpskog imperijalizma, on je bio i revolucija protiv Jugoslavije i titoizma.

Zato je bilo potrebno jugo-komunistickim ostacima, kako je to Tudjman govorio, i njihovoj djeci da preko "antifasizma" izmjenu temelje hrvatske drzave. Krenuli su s pricama o Maastrichtu, pa o titovom ustavu iz '74-e, blah, blah, da bi dosli do Sci-fi i ludjackog zakljucka da su jugoslavenski partizani nista manje nego stvorili Republiku Hrvatsku. Koju su, eto, branitelji obranili. Smanjili su hrvatski nacionalizam na minimum, sto je lijepo priznao Sanader, i sada svaki normalan iskaz hrvatstva slici na "ustastvo". Ustastvo koje je samo bauk (napominjem, nikada nije doslo vrijeme da se slobodno i objektivno donese povijesni sud o ustastvu i NDH - naravno).

I onda kako u tom kosmaru ostati pametan? Osobito mladjima koji nisu mogli shvatiti sto se odvijalo tih godina. Dakle, ne treba cuditi sto su mnogi Hrvati danas zecevi? I sto je kriza identiteta na vrhuncu. Hrvat si, zivis u RH, a ovi te bombardiraju Jugoslavijom i jugoslavenstvom koje je u svojoj biti negacija hrvatstva.

Apsurdno.

pdv
26-09-2014, 21:57
Kad je vijest tek odjeknula medijima i ja sam pomislila da je to još jedna glupost iz Kurira ali sam onda poslušala izjavu i što Inkvi reče baš te neki sram uhvati. na njemu se točno osjeti da mu je neugodno i da ne zna ni gdje bi ni što bi. Žalosno za jednog mladog čovjeka da nema svoj stav o nekim stvarima i što se srami svog odabira. Toliko puno ljudi ima što se baš srame svog izbora bilo da je to ukus u filmovima, glazbi, nekakav identitet i slično. Neki bi ljudi stvarno trebali shvatiti da se ne moraju svidjeti svima i da žive svoj živoz na način koji ih čini sretnima. A, ovaj problem identiteta koji je Marin pokazao je u Hrvata i inače izražen i očito je većini usađeno u glavu da se moraju ispričavati i pravdati. Pa jedan Đoković bi se bez problema slikao s osobom poput Mladića i ispod slike napisao ''srpski sin'', a ovaj se srami proslave i jednog pjevača.

TheBronxBomber
26-09-2014, 22:33
Hrvatstvo je mnogima neugodno.

pdv
26-09-2014, 22:38
Nažalost je. Rijetko koja nacija ima problem s isticanjem svoje nacionalnosti kao mi. Dovoljno je samo pogledati kako se u svijetu obilježavaju bitni dani za pojedini narod, a kako kod nas. Rijetkost je vidjeti zastavu npr. na Dan pobjede.

TheBronxBomber
26-09-2014, 22:45
Hrvatska je zemljopisni pojam s jugoslavenskim, a nerijetko, i veliko-srpskim sadrzajem. Tesko da moze biti drugacije, jer kad procesljas drustvenu elitu, tesko ces naci Hrvata.

teenager
26-09-2014, 22:46
Opet ponavljam, Čilićeva mater se zove Koviljka, znači ili je srpkinja, ili su joj roditelji bili politički srbi. Tako da me ova izjava ne iznenađuje previše, nije to Marinov problem, problem je njegovog oca...
Gle, kad oženiš srpkinju, makar živio u Čitluku, teško je vjerovati da možeš djecu odgojiti da budu pravi Hrvati-ustaše, pritiscima okoline unatoč.

TheBronxBomber
26-09-2014, 22:48
Pratim izvjesca i rad Stozera za obranu hrvatskog Vukovara. Tomislav Josic me odusevio. Em je branitelj, em je nekolebljiv. Pa se pitam (pitam gluposti) zasto takva covjeka ne mozemo naci u saboru, u medijima, na dnevniku, na pantovcaku?

Pa on je normalan covjek i Hrvat. U Hrvatskoj su normalni ljudi, Hrvati proglaseni ekstremistima i nepozeljnima.

pdv
26-09-2014, 22:49
Ajde, ne mora značit odmah da je Srpkinja.

pdv
26-09-2014, 22:50
Pratim izvjesca i rad Stozera za obranu hrvatskog Vukovara. Tomislav Josic me odusevio. Em je branitelj, em je nekolebljiv. Pa se pitam (pitam gluposti) zasto takva covjeka ne mozemo naci u saboru, u medijima, na dnevniku, na pantovcaku?

Pa on je normalan covjek i Hrvat. U Hrvatskoj su normalni ljudi, Hrvati proglaseni ekstremistima i nepozeljnima.

Mene je Josić jedno vrime nervirao kada je bio uz Freda ali drago mi je da se poslije odmaknuo i nastavio borbu na pravi način.

TheBronxBomber
26-09-2014, 22:51
Opet ponavljam, Čilićeva mater se zove Koviljka, znači ili je srpkinja, ili su joj roditelji bili politički srbi. Tako da me ova izjava ne iznenađuje previše, nije to Marinov problem, problem je njegovog oca...
Gle, kad oženiš srpkinju, makar živio u Čitluku, teško je vjerovati da možeš djecu odgojiti da budu pravi Hrvati-ustaše, pritiscima okoline unatoč.

Aj, kad vec ovo spominjes, nadodat cu da sva djeca mjesanih brakova gotovo po pravilu postaju jugoslaveni ili veliko-srbi. Obrnuto ne vrijedi.

TheBronxBomber
26-09-2014, 22:52
Ne virujem ja da je srpkinja; zvala se i Radojka :D

Komari
26-09-2014, 22:53
:kokice1
Lipo su vas Srbi navukli, lipo
Bacili kost i sad guštaju.

Kao da srpkinjica nije išla baš po zadatku, a kao slučajno se zatekla s mikrofonom u zračnoj luci.
I kao da ja od sportaša očekujem veleumne i mudre izreke..
To sve što dolazi s istoka ja i tako ignoriram i kao što rekoh tamo negdi oko Drine tribalojedavno nekakvu zidinu izidat. A dam se kladit a i viđeno je i na ovom forumu da se neki ne slažu samnom u tome i da im je draže s "braćom" gubit vrime i naklapat. Ja bi rađe to vrime odspavala nego njima nešto objašnjavala.

"Naši" mediji jedva dočekali..da prenesu Kurir, pazi Kurir..
i sad se Hrvati glođu oko klasične srpske podvale.
Našli sportaša i to omraženog im i uvatili ga na krivoj nozi, odrazio se i srušio letvicu.
Neš ti, a Hrvati sad danima o tome kao da nemaju o ničem drugom, a Srbi guštaju skupa s ovim jugoslavenčinama na vlasti a bome i u oporbi.

Čilićevo je da se svaki put zavijori hrvatska zastava i odsvira hrvatska himna na kraju natjecanja. Ako itko od sportaša očekuje bilo što drugo onda ne znam šta bi mu rekla. Pa nisu oni bildali mozak nego mišiće.

Enivej..

pdv
26-09-2014, 22:54
Aj, kad vec ovo spominjes, nadodat cu da sva djeca mjesanih brakova gotovo po pravilu postaju jugoslaveni ili veliko-srbi. Obrnuto ne vrijedi.

To je logično jer moraju biti nekav miks da bi udovoljili svim stranama. Na kraju krajeva obično ih se odgaja kroz dvije vjere i dvije nacije da ni oni na kraju jadni ne znaju što bi. Ali da, nisam još upoznala nekog iz mješanog braka, a da ima neka hrvatska razmišljanja. Uvijek te priče o nacionalnom identitetu smatraju primitivzmom ali opet zato što oni ne znaju kako bi se deklarirali i onda je, valjda, lakše postupati po tom principu.

pdv
26-09-2014, 22:56

Kao da srpkinjica nije išla baš po zadatku, a kao slučajno se zatekla s mikrofonom u zračnoj luci.
To sve što dolazi s istoka ja i tako ignoriram i kao što rekoh tamo negdi oko Drine tribalojedavno nekakvu zidinu izidat. A dam se kladit a i viđeno je i na ovom forumu da se neki ne slažu samnom u tome i da im je draže s "braćom" gubit vrime i naklapat. Ja bi rađe to vrime odspavala nego njima nešto objašnjavala.

Našli sportaša i to omraženog im i uvatili ga na krivoj nozi, odrazio se i srušio letvicu.
Neš ti, a Hrvati sad danima o tome kao da nemaju o ničem drugom, a Srbi guštaju skupa s ovim jugoslavenčinama na vlasti a bome i u oporbi.

Čilićevo je da se svaki put zavijori hrvatska zastava i odsvira hrvatska himna na kraju natjecanja. Ako itko od sportaša očekuje bilo što drugo onda ne znam šta bi mu rekla. Pa nisu oni bildali mozak nego mišiće.

Enivej..

Nije ovo nikakva podvala, Marin je sam sebi najbolje smjestio. Ni Đoković ne bilda mozak pa mu se ovakva glupost svejedno ne bi dogodila.

teenager
26-09-2014, 22:57
pdv, ili je srpkinja ili joj je majka jako voljela brati kovilje :smijeh
Koviljka je ime koje koliko ja znam postoji samo u srpskom pravoslavnom kalendaru

pdv
26-09-2014, 22:59
pdv, ili je srpkinja ili joj je majka jako voljela brati kovilje :smijeh
Koviljka je ime koje koliko ja znam postoji samo u srpskom pravoslavnom kalendaru

:kez

Ma dobro ali ne mora to ništa značiti. Neki ljudi imaju srpska imena ,a nemaju ništa srpsko u sebi.

TheBronxBomber
26-09-2014, 23:00
Da Srbi stalno lazu i podvaljuju je cinjenicno. Oni to rade dan i noc. Medjutim, postoji snimka - i nije lazirana - i Marin je ispao jadnikom.

Nije on nju treba ni sutnit, niti potirat, niti biti bezobrazan.

Mogao je odgovoriti stalozeno i s respektom. Medjutim, ispao je kukavica pred srpkinjom koja ga je ispitivala kao da su u policijskoj stanici (otkud joj pravo??) a on podvio rep u trenucima neugodnosti hrvatske kosulje.

TheBronxBomber
26-09-2014, 23:01
To je logično jer moraju biti nekav miks da bi udovoljili svim stranama. Na kraju krajeva obično ih se odgaja kroz dvije vjere i dvije nacije da ni oni na kraju jadni ne znaju što bi. Ali da, nisam još upoznala nekog iz mješanog braka, a da ima neka hrvatska razmišljanja. Uvijek te priče o nacionalnom identitetu smatraju primitivzmom ali opet zato što oni ne znaju kako bi se deklarirali i onda je, valjda, lakše postupati po tom principu.

Nije logicno. Jer ako s takvom lakocom, gotovo po pravilu, postaju Jugoslaveni ili Srbi, trebali jednako tako neki od njih postati Hrvati. Medjutim, to se ne dogadja.

pdv
26-09-2014, 23:04
Nije logicno. Jer ako s takvom lakocom, gotovo po pravilu, postaju Jugoslaveni ili Srbi, trebali jednako tako neki od njih postati Hrvati. Medjutim, to se ne dogadja.

Ne događa se jer često Hrvat koji ulazi u miješani brak i ne drži previše do tradicionalnih vrijednosti niti nacionalnosti. Ne drže previše ni ovi koji ulaze u brak sa svojima, a da ne govorimo o mješanim brakovima :kez

pdv
26-09-2014, 23:07
ALi ja mogu reći da mi je kao i Marinu žao :kez što je jedna tako lijepa sportska priča zaokružena ovakom glupošću. Ipak smo svi bili presretni kada je to osvojio, a sada mi je nekako svejedno. Zasigurno mu želim sve najbolje i sreću ali ne vjerujem da ću na isti način doživljavati njegove pobjede nakon ovoga.

TheBronxBomber
26-09-2014, 23:07
Mjesani brakovi, pogotovo hrvatsko-srpski brakovi, najcesce su neiskreni. Mnogi sklapani iz cistog interesa. Jer nema tog rata ili medjunacionalnog sukoba koji moze soriti bracnu ljubav. Ali vidjesmo na primjeru rata 90-ih, koliko je brakova puklo.

TheBronxBomber
26-09-2014, 23:11
ALi ja mogu reći da mi je kao i Marinu žao :kez što je jedna tako lijepa sportska priča zaokružena ovakom glupošću. Ipak smo svi bili presretni kada je to osvojio, a sada mi je nekako svejedno. Zasigurno mu želim sve najbolje i sreću ali ne vjerujem da ću na isti način doživljavati njegove pobjede nakon ovoga.

Ja nisam bio presretan niti euphorican. Naime, ja niti ne pratim tenis. Sto pokupim iz medija, pokupim. To je sve. A Djokovica ne mogu vidjeti okom, tako da mi je tenis postao jos nepodnosljivijim.

Ali smatrao sam svojom duznoscu otici na finale i podrzati Hrvata, kad sam vec bio u prilici. Mislim, mislio sam da je Hrvat. I onda sam cuo njegove izjave.

Waste of time.

pdv
26-09-2014, 23:15
Mjesani brakovi, pogotovo hrvatsko-srpski brakovi, najcesce su neiskreni. Mnogi sklapani iz cistog interesa. Jer nema tog rata ili medjunacionalnog sukoba koji moze soriti bracnu ljubav. Ali vidjesmo na primjeru rata 90-ih, koliko je brakova puklo.

Ovo je kompleksno pitanje i ne bi ga baš tako pojednostavnila.

Ja nisam bio presretan niti euphorican. Naime, ja niti ne pratim tenis. Sto pokupim iz medija, pokupim. To je sve. A Djokovica ne mogu vidjeti okom, tako da mi je tenis postao jos nepodnosljivijim.

Ali smatrao sam svojom duznoscu otici na finale i podrzati Hrvata, kad sam vec bio u prilici. Mislim, mislio sam da je Hrvat. I onda sam cuo njegove izjave.

Waste of time.

Nisam ni ja euforična po pitanju sporta uopće ali kada naši igraju to je drugo i drago mi je da pobijede.

NorthStand
27-09-2014, 02:55
Sad ce tebi striko Bronx nesto reci o Thompsonu. Ja sam mu kupovao albume i pohadjao koncerte kad bi ga publika od dvjestotinjak ljudi cekala da zapocne koncert u 2 sata poslije ponoci.

To je, naravno, bilo u razdoblju dok je Francek jos bio ziv, pa onda nakon njegove smrti, i u vremenu sestokrake koalicije i lova na generale. U to vrijeme je pajdo Thompson pjevao sve sto Hrvata veseli i cini sretnim. Red njegovih pjesama, red nacionalnih i ustaskih budnica. Sve u svojoj fantasticnoj hard-rock izvedbi sto je doista bilo pojavno. Jer nitko ni prije ni poslije nije uspio tako dobro obraditi nase nacionalne pjesme.

Onda je Thompson "poludio." Jer sto su Jugoslaveni zesce jugoslavencili Hrvatsku, on usporedno postaje sve popularniji. Tako da za svoju popularnost ima zahvaliti Jugoslavenima u Hrvatskoj - Stipi Mesicu i Ivici Racanu. Thompson je svojim pjesmama ispunio nacionalni vakum, jer osim nogometa i kulta reprezentacije, ama nista nije ostalo od hrvatskog ponosa pa ni identiteta.

Zasto je Thompson vazan? Jer on svojim pjesmama - nekad vise, nekad manje - drzi hrvatstvo na zivotu. Previse cesto se dogodi da od hrvatstva doslovno nema nista osim kad Thompson zapjeva.

MPT nije svetac. Daleko od toga. Ponekad mi dizu zivce njegovi obozavatelji koji ga slijepo brane i zastupaju jer upadaju u slijepu ulicu idolatrije i ne znaju objektivno sagledati i zakljuciti neke stvari.

Najvecu zamjerku, koja i nije zamjerka, koju imam je kad se pokusao izmigoljiti od "krivnje" sto je pjevao pjesmu Jasenovac & Gradiska Stara. Najprije je rekao da nije nikada pjevao, da bi koji dan poslije dao priopcenje kako je pjevao - i to u vrijeme Domovinskog rata skupa s masama - sto je netocno, pa i lazno, ali se moze razumjeti s obzirom na nepodnosljivi medijski i politicki pritisak kakvom nitko u Hrvatskoj nije bio izlozen (osim branitelja koji su doslovno i fizicki gonjeni). Dakle, zamjerka koja i nije zamjerka.

Mogao bih sto-sta jos napisati sto mi se ne svidja kod Thompsona, ali je nepotrebno jer kod tog pajde pozitivno debelo prevaguje negativno.

Pitanje se postavlja: Sto bi neki bezmudni momci npocinli da su bili izlozeni i desetini pritiska sto podnosi(o) Thompson - samoubojstvo???

Vjerojatno.

Jos bolje pitanje: Kad smo postali tako pickast narod? Slici li to vama na narod koji je junacki branio Hrvatsku u nemogucim uvjetima? Ovi danas ko da nemaju veze s onima od prije dvadesetak godina.

Srpkinjica s diktafonom ovladala psihom bezmudnog tenisera. :facepalm

ma razumje ja taj problem, ali ne treba mu zamjerit jer je dobrica pa misli da se svakome mora pravdat, i to što je najgore na svoju štetu. mnogo navijača će izgubit zbog ovoga, thompsonu se ionako jebe što se od njega ogradio thompson ima para da do kraja života ne napiše nie jednu pjesmu i album jebe mu se za ove panjeve srpsko komunističke.

NorthStand
27-09-2014, 02:56

Enivej..

nisu mene Srbi ništa navukli, ja samo volim reći toj gamadi što je ide. i to je to, šta oni mene imaju navlačit, pa ja o njima znam sve od A do Ž. možda mogu ove jugoslavenske debile po hrvatskoj vući za nos, ali mene ne mogu jer ja im ne opraštam i ne zaboravljam neoprostivo u ime "bratstva jedinstva".

philly
27-09-2014, 18:54
meni je čilić zasmrdia kad se nije zagrnia sa zastavom herceg bosne nakon osvajanja us opena :zubo
al stvarno me začudilo šta se nije zagrnia hrvatskon zastavon,zbilja san to očekiva od njega,hercegovac ovo ono...kad ono ćorak.i sad ovo...katastrofa.

NorthStand
27-09-2014, 20:00
Borna Čorić će po tom pitanju biti daleko bolji od njega, vidi se da ima temperamenta i njega ovakve četnikuše sigurno neće moć navuć na tanak led.

Humphrey
28-09-2014, 12:44
Nisam ni pomišljao kako će me Marin Čilić izvući iz izolacije,ali moram stati u njegovu obranu. Odakle pravo ikome da napada Marina? Zbog čega ga se napada? Jer je dokazano 100% Hrvat? Svi vole misliti kako oni ne bi puzali pred srpkinjom,ali svi isto tako znamo da se svi varaju. O da, volimo si umišljati kako bi pravi Hrvat jebao tu srpkinju dok ne bi orgazmički počela skvičati "Za dom, spremni!",ali isto tako znamo kako su to samo tlapnje kojima smo skloni u našoj potrebi da ovom narodu damo snagu i važnost.

Marin je učinio ono što bi učinilo 99% Hrvata,a onaj 1% je mrtav.

Za puzanje, spremni!!

caporegime
28-09-2014, 14:20

koviljka je vrlo često žensko ime kod hrvata u zapadnoj hercegovini.

međutim, čilić je ispao pičkica na kvadrat.
ako je htio da se nikome ne zamjeri pa tako i prosječnom srbinu pivoljupcu koji dežura ispred televizora gledajući svakojake sportske prijenose i podržava čilića jer ga eto bar razumije kad govori, izgubio je najmanje jednog navijača. mene.
što se mene tiče nek propadne.

ZGabriel
29-09-2014, 22:04

puno Hercegovaca je djeci davalo srpska imena, da ih zaštite od progona.
ti kao veliki Hrvat bi to trebao znati.

Čilić je osvojio US Open i hajmo ga sad malo provući kroz blato. kako se samo usudio iskočiti iz prosjeka? dok je gubio nije vam smetalo što mu se mater zove Koviljka. hrvatsko stanje uma.

NorthStand
29-09-2014, 22:31
i moje su progonili, pa smo svejedno davali hrvatska imena, neću ih sad nabrajat ali su redom katolička i hrvatska imena. meni to davanje imena, s simbolikom na istok nikad nije bilo jasno. razumjem tu jugomitologiju, i te pokušaje asimilacije komunističko srbočetničkih govana, ali ne razumjem roditelje koji su pristali djeci dati takva imena. no dobro, šta je tu je, jebe se meni jel ona Koviljka ili kako već, i po onome što sam informiran nije srpkinja. i Čilić je Hrvat, samo me smeta što je to zaboravio kad je osvojio US open i onda u silnoj želji da se dopadne baš svima, ovoj četnikuši se ograđuje od thompsona, nije bitan thompson bitan je stav. moraš ga imat, ili si pizda a ne muškarac. šta se on ima kome pravdat, on je pobjednik US opena i da kaže da mu je najveći zločinac heroj šta to koga ima bit briga? "pa da ali on mora biti uzor mladima" ma nabijem ja vas i te vaše mlade, ako im mora biti uzor ne mora im biti pogrešan uzor, da ne smije imat stav o thompsonu ili jasenovcu koji se kosi s ovim utabaninim od strane partije i ostalih mediokriteta najgore vrste.

mi ne smijemo biti narod bez kičme, jer narod bez kičme nema dobru prognozu za budućnost. ima još puno takvih naroda, i oni su uglavnom porobljeni i služe ko kmetovi ovim imperijalnim silama. mislmi nismo ni mi sada trenutno u ništa puno boljoj situaciji, ali još nismo kmetovi, ali ako ovako nastavimo vratit ćemo se u doba kmetstva i robovanja, i u vremena "okrnjene slobode".

DzoniBG
30-09-2014, 10:53
Au sta napraviste od Marina...

Nista, odreknite ga se preko novina...

Inkvizitor
30-09-2014, 12:55
uz vašu pomoć..jesi vidio..

tuga brate..tuga

DzoniBG
30-09-2014, 14:31
uz vašu pomoć..jesi vidio..

tuga brate..tuga

Preterujete ovde na forumu...

Novak je 2007. na dodeli pehara u Kanadi, na gresku spikera da je Hrvat, rekao da je Srbin, ali da su Srbi i Hrvati isto... sta je sad trebalo, da mu uzmemo pasos i drzavljanstvo?!

To su uctive reci prema novinarima...imao je dosta navijaca iz Srbije, a zna kako se ovde percipira Tompson, pa je pokusao da smeksa sve to, malo nespretno... ali ko da je vazno...

Ocrniste ga ovde za sve pare...

Inkvizitor
30-09-2014, 15:37

Novak je 2007. na dodeli pehara u Kanadi, na gresku spikera da je Hrvat, rekao da je Srbin, ali da su Srbi i Hrvati isto... sta je sad trebalo, da mu uzmemo pasos i drzavljanstvo?!

To su uctive reci prema novinarima...imao je dosta navijaca iz Srbije, a zna kako se ovde percipira Tompson, pa je pokusao da smeksa sve to, malo nespretno... ali ko da je vazno...

kakve učtive reči..to je bilo gmizanje..

Umjesto da na pitanje..šta radi Thompson na slavlju kod Marina Čilića..odgovori..kak misliš što radi..pa pjeva..ili samo pjeva..da ova ostane razjapljenih usta.

uostalom što vas briga tko svira kod nas na slavljima. jesi kad vidio da mi propitkujemo vas tko kod vas pjeva na dočecima i slavljima.

Odakle vam taj nagon, ta potreba zabadanja nosa tamo gdje ne treba, baš me to zanima..evo da čujem jer i i ti imaš tu navadu'

DzoniBG
30-09-2014, 16:07
Nemoj da govoris u mnozini...mene licno, i masu Srba totalno boli q ko peva Cilicu na doceku...

Vama je ovde Tompson ogledalo hrvatstva, pa ko ga voli, on je pravi Hrvat, a ko ne... odmah je tu nesto sumnjivo... ali to je vasa stvar, moj komentar se odnosio samo na demonizaciju Cilica zbog tog intervjua, iskopava mu se ime majke, pa Koviljka mirise na srpkinju... pa to po defaultu ne valja...

Dal je Cilic njega uopste zvao, dal ga slusa, ili su to organizovali lokalci u Medjugorju... ne znam, novinari zute stampe jure ekskluzivu, hteli su da okace da je Cilic "ustasa", on je to provalio i spustio loptu... po meni razuman PR potez, jer da je odgovorio da obozava Tompsona i da mu je tu mesto, prosao bi kao Simunic, vucarali bi ga po medijima, mozda i tuzili... decko je to sve preskocio... malo njanjavo u odgovorima, ali takav je on...

Zivot ide dalje, poceo je Peking, bice dobrih meceva... ovakve polovne politicke zvake nikome ne trebaju...

Inkvizitor
30-09-2014, 17:18
Nemoj da govoris u mnozini...mene licno, i masu Srba totalno boli q ko peva Cilicu na doceku...

Vama je ovde Tompson ogledalo hrvatstva, pa ko ga voli, on je pravi Hrvat, a ko ne... odmah je tu nesto sumnjivo... ali to je vasa stvar, moj komentar se odnosio samo na demonizaciju Cilica zbog tog intervjua, iskopava mu se ime majke, pa Koviljka mirise na srpkinju... pa to po defaultu ne valja...

Dal je Cilic njega uopste zvao, dal ga slusa, ili su to organizovali lokalci u Medjugorju... ne znam, novinari zute stampe jure ekskluzivu, hteli su da okace da je Cilic "ustasa", on je to provalio i spustio loptu... po meni razuman PR potez, jer da je odgovorio da obozava Tompsona i da mu je tu mesto, prosao bi kao Simunic, vucarali bi ga po medijima, mozda i tuzili... decko je to sve preskocio... malo njanjavo u odgovorima, ali takav je on...

Zivot ide dalje, poceo je Peking, bice dobrih meceva... ovakve polovne politicke zvake nikome ne trebaju...

A što bi Čilića vucarali po medijima jer mu je Thompson bio na koncertu. Ionako je bio, to je gotova stvar..

Pa možda masu Srba i zaboli tko njemu pjeva na dočeku ali gle čuda opet se nađe Srbin ili srpkinja da ga to priupita. Kako to? Šta ga ona to ima pitat i šta se on njoj ima pravdat. Jel se vi pravdate. Niste. E pa.

Mojne meni Džoni znam te o priči oko Thompsona, ne glumataj.

Jesi ti ono kad smo pričali o onoj seriji gdje ste koljačkog atamana Dražu prikazali kao Gandhia na steroidima, proglasio samo unutrašnjom stvari Srba i Srbije. Ispravi me ako griješim.

Vi prema Hrvatima imate taj neki nadmoćni odnos da im određujete što smiju a što ne smiju a vas nitko ne smije pitat za vaše stvari. To je onaj kolonizatorski, skoro robovlasnički odnos.

Nije Thompson nikakvo mjerilo hrvatstva ali se bome nitko ne treba ni ispričavati jer njega sluša ili mu je došao na koncert. U tome je stvar.

NorthStand
30-09-2014, 21:52

to je bila klasična zabuna, htio je reći tom spikeru da ako još jednom njemu kaže da je Hrvat da će doći gore u ložu i zadavit ga golim rukama. ali morao je biti fer i korektan, radi publike. :kez

NorthStand
02-10-2014, 03:46
http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/beijing/

Čilkan danas u akciji.

NorthStand
02-10-2014, 18:37
http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/beijing/

favoriti prošli dalje, u četvrtfinalu mury-čilić.

a u polufinalu ako prođe, vjerojatno ide na đokovića. nadam se da mu se neće ispričat na kraju meča, ako ga kojim slučajem pobjedi. :kez

NorthStand
05-10-2014, 02:33
čilkan ispo protiv murya u četvrtfinalu, ali nije greda pošto je poprilično sigurno da bi ga đoko u polufinalu dobio. finale ne bi vidio, bio je u težem ždrijebu, npr berdych do finala, nije imao nijednog igrača iz top 10. posralo ga dobro. no dobro, mislim da u shangaiu ima realne šanse za polufinale, a onda tamo nadal ga čeka vjerojatno ili wavrinka ili raonić u tom je zajebanog krugu, ali u drugom krugu su nisihkori federer i đoković, tako da mislim da je bolje prošo nego u pekingu.

Humphrey
05-10-2014, 13:18
"Škot" pobjedio malog kurirka, o sretnih li naroda.

TheBronxBomber
06-10-2014, 17:05
"Škot" pobjedio malog kurirka, o sretnih li naroda.

lol :bravo

Inkvizitor
06-10-2014, 17:15
Kurirka ili kurira. Sad može nazvati kurirku da ga tješi.

Igra mu je ispod razine prije US Opena. Na terenu djeluje ko izgubljen. Kretanje ko u osteoroporičara.

Danas spušio i od Karlovića u prvom kolu Shangaja. Ionako ovakvom igrom ne bi otišao daleko.

Možda mu je ovo nauk da ako je nešto napravio jednom, da neće svi pred njim pasti.

I da se ne odriče čovjeka kojeg je pozvao na slavlje.

NorthStand
07-10-2014, 20:51
propala velika nada hrvatskog tenisa. :D

pdv
07-10-2014, 21:04
Ajde ne likujte. Ja se nadam da će se Marin popraviti :cheer

Koliko god je i meni digao živce s onim glupim izjavama opet mi nije baš drago da mu propadne karijera. On je samo još jedan u nizu Hrvata kojima je usađeno da se moraju sramiti svog identiteta jer je to nešto primitivno i zaostalo.

NorthStand
07-10-2014, 22:18
ma ne likujem ja ništa, meni ga je žao i dalje navijam za njega, samo malo manje stravstveno. moram priznat da me stvarno razočaro, znam da nije mislio ništa loše ali jebemu budi muškarac imaj svoj stav i neka te zaboli ono u gaćama što će netko mislit o tebi i tvom prijatelju thompsonu juri bobanu luburiću ili paveliću. bitan je stav, ili ga imaš ili ga nemaš, kao što je bitno imat i muda. da ima muda, bio bi prvi tenisač svijeta, ne muda u fizičkom smislu više u simboličnom duhovnom karakternom. po meni nikad ih nije imao, iako je imao ogroman talent i vidi se da zna igrat tenis ali eto sudbina je takva kakva je, ja i dalje prognoziram da će Borna biti daleko bolji od njega jer ima muda. dakle opet ne pričam o fizičkom smislu, već o duhovnom karakternom, još nije ni punoljetan a vidi se da mu je stalo i da grize da je gladan pobjeda, i kad gubi ne gubi glavu već izvlači maksimum iz sebe. to je ono što mi se čini da čiliću fali i sada, nakon što je pobjedio na US openu. zato mu se i može dogodit, da nakon takvog uspjeha ovako kihne na startu dva osrednja turnira. nema veze što su tu i najbolji tenisači svijeta, nije to GS pa da se ispada u 1 odnosno 3 kolu bez obzira na ime protivnika. no šta je tu je, reko sam uvjeran sam da može osvojit još GS naslova ali ove godine pošto je pod velikim pritiskom nakon osvajanja US opena mislim da neće osvojit ništa hvale vrijedno, volio bih da se varam ali mislim da će biti tako. tek kad se dojmovi i pritisak malo slegnu, tek tad očekujem opet njegov najbojli tenis i šansu za ulazak u neko GS finale.

Grunf
18-10-2014, 00:21
Grigor Dimitrov, potez dana :naklon

http://www.youtube.com/watch?v=P8jdyeoPKuk

Humphrey
19-10-2014, 13:13
Kurirko u finalu Moskve. Jedini razlog zbog kojeg neću navijati za njegovog suparnika je zato što sam pročitao da su njih dvojica dobri prijatelji.Čak ni za kurirkove prijatelje.

Inkvizitor
19-10-2014, 16:26
Marin osvojio osovinu Njujork-Moskva

pdv
19-10-2014, 16:28
Bravo za Marina! Samo tako naprijed!

moonlight
19-10-2014, 23:08
Hoćemo LOndon!

Inkvizitor
22-10-2014, 16:21
Borna Čorić dobio Gulbisa.

http://www.youtube.com/watch?v=k-fPen4FAOk

Grunf
22-10-2014, 19:23
Svaka cast, dobio je 13. igraca svijeta. Vidjelo se u Davis Cupu protiv Nizozemaca da mali ima potencijal za osvajati Grand Slamove. Novi Nadal. :naklon

Inkvizitor
23-10-2014, 16:05
Ali koji poen jesi vidio.:)

Dobio i Golubeva..sad na Nadala, nek skuplja iskustvo..bravo mali.

Grunf
23-10-2014, 18:24
Meni se cini da bu on bolji od Cilica. Jel onaj ispo noge poen?

Inkvizitor
23-10-2014, 19:38
Kaj je tebi s vidom.

Grunf
24-10-2014, 19:17
Slabi. :P

...

Grunf
24-10-2014, 20:15
Ćorić dobio prvi set protiv Nadala. :naklon

Link: http://www.sportcategory.com/a-2/0/184/a-218583.html

Grunf
24-10-2014, 20:21
6:2, 5:5

Ajmo :cheer

Grunf
24-10-2014, 20:31
Tie-break u drugom. Ćorić rastura, dobil bu. Komentator isto veli da ima osjećaj da bu dobil.

Grunf
24-10-2014, 20:41
Dobil je Nadala! :naklon Kakva senzacija. :naklon Dobil je ovacije publike, komentatori su očarani igrom. :naklon

Grunf
24-10-2014, 20:45
http://www.einhamburgerjung.de/smileyuniversum/cheerleader/cheerleader_1010.gif

Inkvizitor
24-10-2014, 21:57
Borna spuco Nadala..:D

Mali gazi ko veliki..

Grunf
24-10-2014, 22:34
http://www.vecernji.hr/media/cache/99/63/99634869f61e2c7856c2d277744b7e56.jpg

Ovo je nevjerojatan osjećaj. Jako sam ponosan na sebe i nadam se da ću sutra u polufinalu ovako igrati - rekao je Ćorić i dodao:

- Osjećao sam pritisak, ali nisam imao što izgubiti. Nikada prije nisam igrao protiv Nadala tako da nisam znao što mogu očekivati, hoće li me "ubiti" ili ne.

Nadal je uoči meča bio načet ozljedama (ručni zglob) i bolešću (slijepo crijevo),

- Zaslužio sam pobjedu. Nadal danas nije igrao dobro.

http://www.vecernji.hr/nogomet/coric-ovo-je-nevjerojatno-ponosan-sam-na-sebe-969375

Grunf
24-10-2014, 23:07
Ćorić umirovio Nadala. :D

Neću doći ni u Pariz ni u London. Jednostavno nisam dovoljno spreman i konkurentan'', rekao je Nadal, koji je tijekom turnira u Baselu primao terapiju antibioticima.

http://www.index.hr/sport/clanak/nadal-nakon-teskog-poraza-od-corica-objavio-da-prekida-sezonu-/779700.aspx

Grunf
25-10-2014, 12:28
Da ne hvalimo samo Ćorića...Karlović je isto u polufinalu turnira te danas igra s Federerom, ako ga pobijedi bit će blizu ulaska u top 20 kaj je za čovjeka s 36 godina na grbači veliki uspjeh. :cheer

Inkvizitor
01-11-2014, 17:41
Mali Borna na pitanje Thompson ili TBF odgovorio TBF

Dobio je jednog extra navijača ..moona..

Grunf
01-11-2014, 17:57
Moon je dosad bil neodlučan, al ovo bu ga oborilo s nogu. :D

Inkvizitor
01-11-2014, 18:59
Morti mu se ugura u tim ko kondicijski i tak

Ono kad se umori..samo mu pusti..grad spaaava...

Grunf
01-11-2014, 19:07
:rofl :rofl

Inkvizitor
01-11-2014, 19:10
sam se ti roflaj..buš ga videl u loži na Wimblaču..

Grunf
01-11-2014, 19:13
Ovak bu došel u ložu. :moon:

Inkvizitor
01-11-2014, 19:15
:rofl

nemre, pa bacili bi ga vun.

ak vidimo da netko kopa nos u Borninom boxu i pravi kuglice

znat ćemo da to nije moon

on će biti onaj sa slušalicama na vuhima

Grunf
01-11-2014, 19:17
I pjevušil bu: Tu du dum nema na pomoći, tu du du du dum...QUIET PLEASE. :D

Humphrey
01-11-2014, 19:18
Mali Borna na pitanje Thompson ili TBF odgovorio TBF

Dobio je jednog extra navijača ..moona..

Za to je trebao izabrati Arsena.

Inkvizitor
01-11-2014, 19:19
ne budu ga valjda deložirali :shock

Humphrey
01-11-2014, 19:21
Hoće li kurirko prije osvojiti svoj drugi grand slam ili mali đoko svoj prvi?

Grunf
01-11-2014, 19:27
Napeto bu, ali tipujem na malog Đoku. :D

NorthStand
01-11-2014, 19:29
sam se vi zajebavajte, budući broj jedan je tu. u zagrebu.

http://www.youtube.com/watch?v=sRU4OUoATlE

Grunf
01-11-2014, 19:30
Već ima počasni video, a tek je počeo igrati. Svaka čast. :D

NorthStand
01-11-2014, 20:48
mišići su tu, sad još samo backhand i forehand naštimat i to je to. :de

NorthStand
10-11-2014, 21:06
Čilić igra protiv Đoke, dal će biti 11-0 ili 10-1 u pobjedama za Đoku? saznajte uskoro!

http://live.drakulastream.eu/static/popups/253143871367630.html

NorthStand
10-11-2014, 22:14
bolje da nisam gledao, nikad od ovog čilića igrača. može on osvojit još pet GS naslova, ali će uvijek biti mentalno ograničen do bola.

on se pomirio s porazom, prije nego je izašo na teren, bit će čudo ako bilo koga dobije na ovom turniru. za njege je ova godina očito završila nakon US opena.

NorthStand
10-11-2014, 23:01
6:1, 6:1 za samo 57 minuta.

rekord je pao, najkraći meč u povijesti ovog turnira. :cheer

razlika između njih je očigledna, Đoković je tipični Srbin, krvožedan do samog kraja pogotov kad "nanjuši krv". a Čilić je netipični hercegovac(Vaso je za njega bog i batina), koji se svima ispričava i priča da nije imao namjeru pozvati thompsona, to je zasigurno i presudilo današnji meč, ta defanzivna mentalna okupacija njegovog uma. to je ono što partizani u hrvatskoj uspješno rade od 1945, nabijaju nam kompleks krivnje dok nam se Srbi šepure pred nosom ko purani. srećom meni taj kompleks krivnje neće nabijat, i bude li prilike napit ću im se svima krvi a ne ko Čilić glumatat dobru dušicu i dobivat po kičmi od najvećih neprijatelja.

Inkvizitor
11-11-2014, 08:35
Čim je on preskočio dva tjedna Basel/ Valencu i Pariz nakon Miki Mausa u Moskvi odma se znalo da tu nešto ne štima.

Šatro ozljeda ali mislim da je bilo više neko kalkuliranje.

kao ja ću se ekstra spremit za London

umjesto da je išao igrat, on bježi od igre. i dođe na teren u Londonu kao da je pao s Marsa.

I tko je rekao da je njemu servis odjednom bolji. Servis je i dalje užasan, i dalje se on lomi, dok Đoka lagano tapka tapka tapka i onda bum. Da je Čiliću barem Đokovićev servis, nego ni to nema.

Iako jučer je Đoković vratio par poena koje ne bi nitko a Čilić onda u čudu napravio početničke greške.

Čak je par puta Čilić lijepo potezao, ali što vrijedi kad nema kontiunitet.

malo impresioniranost, prvi put je tu, malo dobar Đoko, malo one tipične zabezeknutosti koje je nastupilo osvajanjem GS i dobiješ to što dobiješ.

nadoći će on još.

DzoniBG
11-11-2014, 11:50
Marin gaji ogroman respekt prema Novaku...

Skoro ga je nahvalio da kad mu je bilo najteze zbog doping afere, bas mu je pomogao, stao u odbranu dok su se svi drugi klonili...

To se videlo kad je izasao juce na teren... nema ostrinu i fokus, misli mu lutaju... ne veruje da ista moze da uradi... odigrao je prvi gem solidno na svoj servis, i posle toga raspad sistema...

Los servis, lose kretanje, izbor udaraca...potezao je kao junior iz nerezonskih pozicija... Novak je tip igraca koji mu najmanje lezi, i kad je u najboljoj formi, mnogo se muci. Problem nastaje odmah na pocetku, dok druge terorise servisom ako mu krene, Nole mu cita, udju u razmenu, i tu mora ako hoce poen da udari bar jos jedan udarac vise nego obicno, to ga frustrira i odatle greske...

Sad je u novoj poziciji kao osvajac GS, to je veliko breme... svi ocekuju da opravdas taj epitet, protivnici vise grizu... juce je jos bio debi na zavrsnom mastersu... ocekivano, ali ne bi smeo ovako da igra i protiv Berdycha, tu moze ili da skloni fleke, ili da potpuno potone...

Novak ima vazan mec za Wawrinkom...taj tip ga je mucio jos od 2006. godine... kad igra kako zna, muke isusove su da ne izgubis... mora to da dobije kako zna i ume ako hoce No.1 na kraju sezone...inace moze biti zajeban rasplet, polufinale sa Fedom, ako tu pukne, ode tron najverovatnije... nema razloga za brigu ako igra kao juce...

Inkvizitor
11-11-2014, 12:07
ma nema on servis uopće. ne znam što su se svi uhvatili njegovog servisa..je da on zna u periodima imat dobre servise ali on nema konstantu.

a kad nemaš konstantu onda se tu ne može govoriti o nekoj prednosti. Više kao nedostatku.

Pa bolji servis ima Đoković. Daleko bolji pa mu nitko to ne uzima kao neku prednost. Čilićev servis je sinoć bio smiješan..nit jak nit plasiran. Bolji mu je drugi servis od prvog.

DzoniBG
11-11-2014, 12:32
Nije bas merodavan onaj mec od juce...Cila je bio iz one najgore faze, "srusena shupa"...

Servis mu je u mnogome i doneo US Open...moze on da radi, radio je kad je bilo najpotrebnije...verovatno je doslo do opustanja i emotivnog praznjenja, nije trenirao dovoljno, bio nesto povredjen...sve je to razumljivo...Novak posle one ludacke sezone 2011. je dosao na Masters i bukvalno se raspao...

Ne treba razapinjati igrace posle neke blede partije... pogotovo posle epskog uspeha... i oni su ljudi... samo sto ne bi smeo da se i ne bori uopste... nek grize, pa ako ne ide, jbg...juce nije ni grizao, izgledao je potpuno pogubljen i odsutan...

Uroš
11-11-2014, 12:33
Marin je dobar dečko ali brate mili na terenu deluje ko uplašena grlica... Očekivao sam posle osvajanja US opena da mu se desi klik u glavi, ali dečko očigledno nema stav šampiona... Potrefilo mu se da 2 partije života odigra u polufinalu i finalu USO i uzme slem, ali definitvno nije materijal od koga možeš očekivati da igra duži neki period na vrhunskom nivou poput ove trojice-četvorice na vrhu.

Onaj mali Ćorić, možda bude od njega nešto, dobi Nadala skoro, jeste da je ovaj polurazvaljen bio, ali opet mali ima samo 18 godina. 90% igrača iz Top 30 ni takvog Rafu nije u stanju da pobedi...

Inkvizitor
11-11-2014, 12:39
Nije bas merodavan onaj mec od juce...Cila je bio iz one najgore faze, "srusena shupa"...

Servis mu je u mnogome i doneo US Open...moze on da radi, radio je kad je bilo najpotrebnije...verovatno je doslo do opustanja i emotivnog praznjenja, nije trenirao dovoljno, bio nesto povredjen...sve je to razumljivo...Novak posle one ludacke sezone 2011. je dosao na Masters i bukvalno se raspao...

Ne treba razapinjati igrace posle neke blede partije... pogotovo posle epskog uspeha... i oni su ljudi... samo sto ne bi smeo da se i ne bori uopste... nek grize, pa ako ne ide, jbg...juce nije ni grizao, izgledao je potpuno pogubljen i odsutan...

Može Džoni jer je servis njemu rijetko iznad 50%

kako onda mogu reći da je njemu servis oružje. To je nonsens.

ma nitko ga niti ne pljuje osim onih koji ga pljuju i inače.. On oscilira i nekonzistentan je i još je u šoku od osvajanja US opena.

K tome još izbjegava igru umjesto da bude u nekom ritmu. Propustio Basel/valenciu i Paris. Odmah znaš da to nije to.

Uroš
11-11-2014, 12:49
Marin gaji ogroman respekt prema Novaku...

Skoro ga je nahvalio da kad mu je bilo najteze zbog doping afere, bas mu je pomogao, stao u odbranu dok su se svi drugi klonili...

Čitao sam tu njegovu izjavu, Marin je delovao iskreno iznenađen tim Noletovim gestom. Mada nisam iznenađen što je bio iznenađen, nove hrvatske generacije pa i Marin su kljukane i odgajane na priči o Srbima kao ultimativnim zlikovcima, monstrumima, to je ideološki konstrukt i potka na kojem je dobrim delom sazdana moderna hrvatska nacija. Pa kad ti se desi da ti taj Srbin prvi priskoči u nevolji i stane u zaštitu, se onako iskreno zabezekneš...

Inkvizitor
11-11-2014, 12:52
Čitao sam tu njegovu izjavu, Marin je delovao iskreno iznenađen tim Noletovim gestom. Mada nisam iznenađen što je bio iznenađen, nove hrvatske generacije pa i Marin su kljukane i odgajane na priči o Srbima kao ultimativnim zlikovcima, monstrumima, to je ideološki konstrukt i potka na kojem je dobrim delom sazdana moderna hrvatska nacija. Pa kad ti se desi da ti taj Srbin prvi priskoči u nevolji i stane u zaštitu, se onako iskreno zabezekneš...

Blejiš bezveze. Nije on to rekao zato što je Novak Srbin nego zato jer ..najbolji tenisač svijeta staje u tvoju obranu..kao u smislu..što bi se on sad radi tebe zamjerao savezu..

Kao da se prije toga nisu poznavali..pa sad se on šokiro..

DzoniBG
11-11-2014, 12:54
Marin je dobar dečko ali brate mili na terenu deluje ko uplašena grlica... Očekivao sam posle osvajanja US opena da mu se desi klik u glavi, ali dečko očigledno nema stav šampiona... Potrefilo mu se da 2 partije života odigra u polufinalu i finalu USO i uzme slem, ali definitvno nije materijal od koga možeš očekivati da igra duži neki period na vrhunskom nivou poput ove trojice-četvorice na vrhu.

Onaj mali Ćorić, možda bude od njega nešto, dobi Nadala skoro, jeste da je ovaj polurazvaljen bio, ali opet mali ima samo 18 godina. 90% igrača iz Top 30 ni takvog Rafu nije u stanju da pobedi...

Sve je u glavi...ti u vrhu imaju sve...samo je pitanje ko vise zeli pobedu, ko je spreman da gine za nju... i ko ima celicne zivce kad se lomi...

Marin tu od pocetka ima problem... neverovatno je kako mu se sve slozilo u Americi...ja toga nisam bio svedok...ne sto je uzeo titulu, nego kako je izdominirao u najvaznijim mecevima...

Nole ima slicnu vrstu problema, na prvi pogled manje vidljivu... ali koliko je prosuo vaznih meceva... ne mogu ni da prebrojim... morao je da ima do sad bar 10 GS titula... nije stvar vestine...nego iskljucivo glava, strah od Nadala... odsutnost u dva finala protiv Murraya... pre toga je 2 godine izgubio 2009-2010 tragajuci za servisom i samopouzdanjem...

Tenis je mentalni masakr, najzahtevniji sport sto se tice glave... necu mnogo da ih krpim zbog toga, i sam puknem x meceva sto popizdim zbog nekog malog auta... sam si na terenu, nemas kome da dodas, da sednes na klupu... proganjaju te duhovi...

Da mi klinac trazi da ozbiljno igra tenis...poslao bi ga pre na box i rvanje...

Inkvizitor
11-11-2014, 12:59
Sve je u glavi...ti u vrhu imaju sve...samo je pitanje ko vise zeli pobedu, ko je spreman da gine za nju... i ko ima celicne zivce kad se lomi...

Marin tu od pocetka ima problem... neverovatno je kako mu se sve slozilo u Americi...ja toga nisam bio svedok...ne sto je uzeo titulu, nego kako je izdominirao u najvaznijim mecevima...

Nole ima slicnu vrstu problema, na prvi pogled manje vidljivu... ali koliko je prosuo vaznih meceva... ne mogu ni da prebrojim... morao je da ima do sad bar 10 GS titula... nije stvar vestine...nego iskljucivo glava, strah od Nadala... odsutnost u dva finala protiv Murraya... pre toga je 2 godine izgubio 2009-2010 tragajuci za servisom i samopouzdanjem...

Tenis je mentalni masakr, najzahtevniji sport sto se tice glave... necu mnogo da ih krpim zbog toga, i sam puknem x meceva sto popizdim zbog nekog malog auta... sam si na terenu, nemas kome da dodas, da sednes na klupu... proganjaju te duhovi...

Da mi klinac trazi da ozbiljno igra tenis...poslao bi ga pre na box i rvanje...

Svi pričaju o Novakom luzerstvu u finalima a čovjek ima omjer 7/7 u finalima GS što je sasvim solidno, da ne kažem dobro.

Mnogi tenisači iz samog vrha to nisu imali.

kako je npr dobio ono finale US opena protiv Federera to je za antologiju. Dvije meč lopte ima Fed na svoj servis.

jedino mi nije jasno kako je spušio finale od Murraya u finalu Wimbledona jer se Murray dotaljigao do njega, trebao je od Verdasca još davno ispast imao je 0:2 u setovima i nikakvu igru.

da ne govorim Novakov omjer u finalima mastersa. Mislim da ima omjer 20/9.

Ako išta ima, Novak ima mentalnu čvrstinu.

DzoniBG
11-11-2014, 13:13
Svi pričaju o Novakom luzerstvu u finalima a čovjek ima omjer 7/7 u finalima GS što je sasvim solidno, da ne kažem dobro.

Mnogi tenisači iz samog vrha to nisu imali.

kako je npr dobio ono finale US opena protiv Federera to je za antologiju. Dvije meč lopte ima Fed na svoj servis.

jedino mi nije jasno kako je spušio finale od Murraya u finalu Wimbledona jer se Murray dotaljigao do njega, trebao je od Verdasca još davno ispast imao je 0:2 u setovima i nikakvu igru.

da ne govorim Novakov omjer u finalima mastersa. Mislim da ima omjer 20/9.

Ako išta Novak ima mentalnu čvrstinu.

Ok, malo sam preterao...

Nije to los ucinak...solidan je...ali mogao je bolje...

Ne smes ti da izgubis od Nishikorija...to nije smelo da se dozvoli... ma kako da je Japanac igrao kao drogiran... poraz od Wawrinke ove godine ne bi mu prebacio, klatio se 2 puta pre toga, dobijao u petom setu...ove godine je stiglo na naplatu... Wawrinka kad igra, jebe kevu... kompletan igrac za opasnim napadackim arsenalom...

Nadal i Dokovic su jedan drugom na neki nacin upropastili karijere... Novak ga je sprecio da bude uspesniji od Federera, a on Novaka da ima jos nekoliko GS titula... Rafa je ipak gore prosao, posle nekoliko borbi do zadnje kapi krvi, fizicki se raspao, nema od njega vise nista, mozda mazne jos jedan GS i to je to...

Ono sto ne mogu da zaboravim je finale RG 2013... peti set, 4-2 za Novaka, lagan zicer...peca se u mrezu, nesto sto se i amaterima tesko dogodi... tu je imao titulu, objedinjene GS titule, status besmrtnog... iskljucivo zivci, strah od onog blatnjavog bika... porazi od Murraya se daju zaboraviti, ali ovo ne...

Ima on jos vremena da uhvati RG, ali bez Rafe u finalu...nije to to...

Inkvizitor
11-11-2014, 14:23
Ma nema se što njemu reć, realno, nešto je prosuo, al tko nije.

A bome je i masu mečeva pa i finala okrenio.

Da, ono pecanje u finalu RG mu je bilo jedno od jačih gafova u karijeri. Imao je Rafu tada. Baš ga je imao.

NorthStand
11-11-2014, 15:02
Čilić nikad neće biti šampionskog kova ko Nadal Đoković i Federer, ponavljam može on osvojit još pet GS naslova, nikad neće imat razinu Đokovićeve igre i mentalne snage. Đoković je najbolji igrač svijeta trenutno, jer je najbolji mentalno. jedino mu trenutno Federer može parirat, ali ni on više nije na toj razini ko prije, lani ga je Đoko propisno izudarao bio je poprilično izjednačen meč, ali ono što krasi Đokovića je ta odlučnost i fokusiranost kad se lomi meč, vidi se da on ne razmišlja previše već udara lopticu svom snagom i precizno šalje tamo gdje ju je odlučio poslat, to je ono što njega razlikuje od većine ostalih igrača, što zna te prijelomne poene u li-la mečevima osvojit, i to osvojit na vrlo smiren način. Čilić da je igro u pola ko na US openu, imao bi šanse, jučer ga nije ni servis išao ni ništa. na Wimbledonu je pokazao da može i pobjedit Đokovića, ali točno ovo što je reko Đoni njegov respekt prema Đokoviću je preogroman, pomirio se s dva dobivena seta, točno se sjećam kako je nakon 2-2 u setovima, prepustio u petom glavnu riječ Đokoviću baš prepustio. iako je Đoko i zaigrao mrvicu bolje nego u prijašnjem setu, to nije bila takva razlika da napravi preokret, već je Čilkan reko sebi u glavi opa igram peti set protiv Đoke "napravio sam svoje". on se zadovoljava mrvicama, i nikad nisam volio takve igrače. nije tu stvar u tome što je Đoković "naduvani Srbin", već što on protiv svih igra tako, s prevelikim oscilacijama i često ispadne naivac protiv igrača koji su po kvaliteti na njegovoj razini čak i ispod njegove razine. meni to nije jasno, Đoković će izbubit mečeve, ali nikad se on neće izblamirat, gotovo nikad. to je stvar psihe, i pristupa, fokusa na ono što radiš. on to nema, može njega sto ivaniševića trenirat neće biti pomaka po tom pitanju.

ja davno pričam o tome da je ključni problem bio za razvoj čilićeve karijere taj Bob Brett, koji po meni nema pojma šta radi iako je trenirao ivaniševića i beckera mislim da je jako loš trener. Čilić s njime nikakav napredak u igri nije napravio, stagnirao je i praktički u jednom momentu ispao totalno iz pozicije ozbiljnog igrača, kakvu ima sada nakon preuzimanja Ivaniševića. i ta glava koja je još radikalniji problem, jer i da imaš odličnog trenera ako si psihički nestabilan igrač nema tog Boga koji ti može pomoć u tim teškim trenucima koji su česti u tenisu, pogotovo kad se lomi meč on jednostavno ne zna prelomit u svoju korist, a Đoković je baš tu majstor on zna te dvije tri loptice okrenut u svoju korist. jer je svijestan koliko su važne, da izbaci protivnika iz igre. da protivnika uvuče u tu psihološku nesigurnost, i onda na tome gradi poen za poenom odnosno set za setom i pobjedu. to čilkan nema, i neće nikad ni imat, možda i osvoji još koji GS naslov do kraja karijere. ali s ovakvom glavom, bit će jako teško prije nemoguće.

većina ljudi ga je nazvala "ruševina", jer je u mentalnom smislu stvarno "ruševina". on kad bih riješio taj problem, siguran sam da bi svi igrači pogotovo Đoković s njim krv ispišali dok bi ga pobjedili. ali to se ne može riješit, jer to je njegova karakterna crta, a najteže je mjenjat neke karakterne mane koje imaš od rođenja. znam to i po sebi, koliko god se trudim neke stvari nikako da promjenim jer je to ta kako kažu "genetika". Đoko isto ima ponekad faze, "kad puca po šavovima" ali uvijek nađe način kako da se smiri i izvuče iz tog nervoznog stanja najbolje po sebe. dok npr Čilkan nije uopče nervozan, on i kad gubi i kad pobjeđuje, nema nikakvih izraza na njegovom licu. čini mi se da je jučer teže bilo Ivaniševiću na tribini, nego njemu na terenu, to sve po meni govori o njemu i njegovom pristupu. Borna je npr sasvim drugačiji tip igrača, temperamentan i borben, i s njim će sigurno Đoko kad tad imat paprenog posla. za Čilića mislim da nema šanse da ikad dobije Đokovića, jer ovaj skor 11-0 je od Čilkana u tom dvoboju napravio "sparing partnera" Đoki. tako da, teško je kad ulaziš u neki meč s 10-0 skorom, to ipak nije slučajnost ma da je riječ o nekom još nadaernijem igraču od Đokovića to je nenormalan skor, jasno je da razlika između njih nije tolika niti da Čilkan nije imao šanse pobjedit Đoku imao je u više navrata u barem pola mečeva koje su odigrali imao je šansu za pobjedit, ali ju nije iskoristio i tu je ta ključna razlika između njega i Đoke.

tenis je po meni možda i najzahtjevniji sport u psihološkom smislu, kad ti protivnički igrač uđe u glavu svojom igrom i kad počneš mislit da mu ne možeš ništa odnosno da ga ne možeš pobjedit, dakle kad ti unese nervozu i nesigurnost u ono što radiš, meč je gotov. a za Čilkana je sve bilo jasno, već početkom susreta kad je na 1-1 krenuo servirat na 2-1 pa loptice u mrež, pa loptice u ault, mislim šta imaš tu dalje očekvat? on je onakve stvari kakve je jučer bacao u ault, laganini trpao protiv nišikorija i federara na US openu, dakle to njegovo kvazi prijateljstvo s Đokovićem i glumatanje dobrice mu se odbija od glavu, možda njega Đoković i iskreno cijeni ne znam kako provode vrijeme zajendo, pretpostavljam da su si dobri, ali na terenu oni su protivnici i Marin mora imat takav ratnički pristup, kakav npr Đoković pokazuje bez obzira na to "prijateljstvo". Marin to nema, niz je stvari koje marina terminiraju u ovako važnim susretima, i ovaj Marin od jučer je onaj Marin u vezi kojeg su kružile sprdnje po internetu prije osvajanja US opena. normalno da on ne zaslužuje sprdnje, ali zaslužuje kritiku jer ovaj način kako on igra i kako mentalno se nosi s svime time nije dobar, i to mu Ivanišević mora objasnit. neće zadržat top 10 atp poziciju iduće godine, ako nešto bitno ne promjeni u tom pogledu i ako nastavi ovako što bi se reklo "po starom".

Inkvizitor
11-11-2014, 15:19
Vodio je on u četvrtfinalu Wimbledona 2:1 u setovima pa jednostavno nestao s terena.

U Indian Wellsu je dobio Đokovića u prvom setu 6:1..to je bio najbolji njegov set koji sam gledao..stvarno je igrao skoro pa savršeno.

Tada da je bila kladionica pored mene stavio bi 500 eura na njega. Iako bi stavio sa zebnjom jer znam njegove oscilacije ali bi stavio. Jer je odigrao taj set..nevjerovatno nešto..čak je imao šansu da dobije 6:0

I spušio bi naravno.

Druga dva seta, drugi igrač izišao na teren. Dobro, da je Đoković dao neki posebni gas jer on to zna i može, pa bi rekao, tu nemoš ništa, al nije..ovaj se samo transformirao u drugog igrača..čiste loptice u pola mreže, čiste lopte po metar u aut..i takve stvari.

Đoko samo rutinski vraćao. I čekao da UE mašina krene.

Ni u Wimbledonu nakon 1:2 Đoković nije nešto posebno dao gas..ovaj je samo nestao s terena. Pognuta glava, govor tijela, ko da gubi. A vodi. Ja razumim i pritisak i sve, nisi "kiler" kužim, ali brate daj bar probaj.

Pa i sinoć je Đoković osim par genijalnih obrambenih reakcija na kojima mu svaka čast, kad se on rastegne skoro u špagi i vrati što stvarno da se ne može vratit skoro ni u teoriji i one dvi forhend dijagonale kad je Čilić izišao na mrežu, genijalno, ipak najviše čekao Čilićeve budalaštine..

NorthStand
12-11-2014, 16:40
Marin Čilić - Thomas Berdych 3:6, 1:6

kad te berdych ovako našamara, berdych kojeg je pomeo na US openu, onda znaš koliko je sati.

najbolji opis današnje igre je...

5 min` Čilić je opet loše počeo, 15:40 nakon dvije minute, još jedna servis greška, no Berdych je pogodio mrežu. Čilić je izjednačio, dvaput uzeo prednost, izgubio je, Berdych ima brejk-loptu, i uspio je, Čilić je pogodio mrežu!

to je to, to je ono o čemu sam jučer pričao isti pristup je imao i danas, to je očaj kakve on oscilacije ima. Đoki Federeru se isto ponekad dogodi da imaju loš dan, ali ovo kod njega je nešto sasvim drugo, pa tip je prije 2 i pol mjeseca pomeo sve na US openu, siguran sam da bi i Đoku skršio da je ovaj tad naletio na njega, i sad igra ovako, neprepoznatljivo mlako totalno defanzivno, mislim da je ključni promašaj bio u tome što je fulao basel i paris. da je bio na tim turnirima, i da je na svakom odigro bar dva tri meča imao bi šanse na ovom turniru, ovako je ušo ko totalni amater i jasno je ko dan da on ovdje u konkurenciji najboljih nema šta tražit.

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/09/36/US-Open-Thursday-Cilic-Berdych.aspx

PS pogledajte datum kad je Berdyha pomeo, i sad doživi ovo.

Humphrey
12-11-2014, 20:03
Kurirko ne dopušta da ga osvajanje grand slama promijeni.

Humphrey
16-11-2014, 12:59
Dodig u finalu parova na mastersu. Bravo!!

Uroš
17-11-2014, 21:38
Ok, malo sam preterao...

Nije to los ucinak...solidan je...ali mogao je bolje...

Ne smes ti da izgubis od Nishikorija...to nije smelo da se dozvoli... ma kako da je Japanac igrao kao drogiran... poraz od Wawrinke ove godine ne bi mu prebacio, klatio se 2 puta pre toga, dobijao u petom setu...ove godine je stiglo na naplatu... Wawrinka kad igra, jebe kevu... kompletan igrac za opasnim napadackim arsenalom...

Nadal i Dokovic su jedan drugom na neki nacin upropastili karijere... Novak ga je sprecio da bude uspesniji od Federera, a on Novaka da ima jos nekoliko GS titula... Rafa je ipak gore prosao, posle nekoliko borbi do zadnje kapi krvi, fizicki se raspao, nema od njega vise nista, mozda mazne jos jedan GS i to je to...

Ono sto ne mogu da zaboravim je finale RG 2013... peti set, 4-2 za Novaka, lagan zicer...peca se u mrezu, nesto sto se i amaterima tesko dogodi... tu je imao titulu, objedinjene GS titule, status besmrtnog... iskljucivo zivci, strah od onog blatnjavog bika... porazi od Murraya se daju zaboraviti, ali ovo ne...

Ima on jos vremena da uhvati RG, ali bez Rafe u finalu...nije to to...

Ima par baš jebenih poraza Novak. Taj Rolan-Garos prošle godine kad je izgubio od Rafe u finalu je bio baš bolan, 5:3 u četvrtom setu pri rezultatu 2:1 u setovima za Novaka kad udara volej u mrežu, to je bolelo... Pa onda onaj poraz na OI u Pekingu isto od Rafe u polufinalu, opet volej, opet mreža. Potpuno glup poraz od Mareja u finalu USO 2013.

Mogao je dosad doći do 10 slemova, al ajde ima još vremena. On je već sad po svim parametrima u 7-8 najvećih svih vremena, ali s osvojenim RG ulazi u 4-5 najvećih, zajedno sa Federerom, Rafom, Samprasom (iako nema karijerni gren-slem) i Lejverom, možda Borgom. Morao bi to da osvoji do kraja jkarijere kako zna i ume, pritisak će samo rasti. To i Sinsinati, koji mu jedini fali od mastersa. Sa ta 2 trofeja (RG i Sinsinati) će imati sve: sva 4 slema, svih 8 mastersa, osvojen Dejvis kup, olimpijska medalja.

Inače, zanimljiv podatak, broj osvojenih ATP poena u zadnjih 9 godina (1.1.2006. - 17.11.2014.):

https://pbs.twimg.com/media/B2nJYl1IEAENyH8.jpg

Grunf
17-11-2014, 23:24
Ma nemre on osvojit RG, kaj ti je? Đoković je polako na zalasku karijere kao i Nadal, previše su se potrošili. Dolaze mlađe snage koje će ih pomesti sa scene.

NorthStand
18-11-2014, 01:46
Đoko će potegnut još 2-3 godine dobro, osvojit će on još 3-4 GS naslova do kraja karijere, ali djelim tvoje mišljenje dolaze mlađi gladni trofeja, mislim da neće proći dugo i on više neće moći pratit njihov tempo. on je definitivno svoje najbolje dane ostavio iza sebe, može još u vrh glave 2 godine odigrat na ovoj razini. a i tu neće osvojit sve GS u sezoni, ako svake godine čvakne 1-2GS naslova puna šake brade. nije da nema on šanse osvojit i sve, ali realno to je jako teško bez obzira na formu, a i teško je cijelu godinu imat formu tempiranu za GS koji se igraju u različitim periodima godine, nije moguće fizički to sve ispratit na toj razini da se osvoji sva 4 naslova, nije nemoguće ali je jako jako teško. tako da, kažem sumnjam a i federer i nadal su tu, još uvijek direktna konkurencija za GS naslove, konkurencija koja ga može pobjedit tako da ne bih mu ja davao nešto previše GS naslova do kraja karijere. njegova šansa je da se nadal što prije povuče, i naravno Roger ima još jednu godinu ozbiljnu pred sobom, sumnjam da će s 35 biti u stanju bilo kome iz vodeće atp petorke parirat, jednostavno godine i fizikalije ga jebu, predao je meč đokoviću. neki kažu da taktizira, šta ja znam šta radi samo znam da je već u godinama i da neće on još dugo. a đoko može do 30-31 potegnut na ovoj razini, nakon toga neminovno sljedi pad, a do njega može doći i ranije iz sto razloga, tako da vidjet ćemo teško je sad nešto prognozirat do kraja precizno.

Uroš
18-11-2014, 12:46
Ma nemre on osvojit RG, kaj ti je? Đoković je polako na zalasku karijere kao i Nadal, previše su se potrošili. Dolaze mlađe snage koje će ih pomesti sa scene.

U pravu si.

Grunf
18-11-2014, 13:28
Znam. Nije ga osvojil dosad, kad je bil u naponu snage, neće ga ni sad kad mu karijera ide prema dolje.

Uroš
18-11-2014, 15:28
Slažem se.

NorthStand
19-11-2014, 05:00
i ja se slažem s tobom, da će Borna Ćorić osvojit više GS titula od Đokovića. vrijeme je da Hrvati u tenisu vrate stvari na svoje mjesto, i preuzmu dominanantnu ulogu i lidera zapadnog balkana. isto važi i za košarku, kroz koju godinu učit ćemo ovog vašeg bogdanovića i kalinića košarci. samo polako Uroše, što si nervozan? Hrvati slabo pale, ali kad se upale znate i sami kako prolazite.

NorthStand
23-12-2014, 18:37
BORNA DEVALD osvojio je 53. izdanje Orange Bowla u konkurenciji do 12 godina. Član Teniskog kluba Chromos u finalu najjačeg turnira na svijetu za mlađe kategorije pobijedio je Šveđanina Rossa Weibulla sa 6:1 6:0.

Devald je turnir završio sa sedam pobjeda u kojima je izgubio samo jedan set, a u posljednja četiri meča je izgubio samo jedanaest gemova.

Jedini hrvatski tenisač koji je osvojio najjači turnir na svijetu za mlađe kategorije bio je Bruno Orešar, koji je u konkurenciji do 12 godina slavio 1979. godine, u konkurenciji do 14 godina, 1981. godine, te u konkurenciji do 16 godina slavio 1983. godine.

"Presretan sam što sam osvojio ovaj veliki naslov. Dovoljno je pogledati listu pobjednika i vidjeti koliko on znači u svijetu tenisa. Finale je bilo lakše nego što sam očekivao. Kako je turnir išao dalje, tako samo igrao sve bolje i agresivnije", rekao je Borna novinarima u Miamiju i istaknuo jednu posebnu čestitku.

"Borna Ćorić mi je uoči meča poželio sreću. Zahvaljujem mu na tome, poručio mi je "sretno u finalu, osvoji to". Presretan sam što sam ispunio njegovu želju."

Ovaj turnir su osvajali tenisači poput Rogera Federera, Andyja Murraya, Juana Martina Del Potra, Andyja Roddicka, Janka Tipsarevića, Tommyja Haasa, Magnusa Normana, Robina Soderlinga...

NorthStand
08-01-2015, 20:20
Slažem se.

https://pbs.twimg.com/media/B61mSCfIcAAoOIy.jpg

i ja se slažem da će Đoković u ovoj godini imat još puno poraza od hrvata, Karlović je tek početak noćne more u 2015. i baš lijepo od Ive da mu je čestitao Božić, u duhu dobrosusjedskih odnosa, a taj je da Hrvati dominiraju i da nemaju namjeru prepustit Srbima dominantu poziciju, i priznat da im se kurac bolje diže i da bolje jebu od hrvata kako je to vuco nestašno napravio u jedno svom ispadu u emisiji noćna mora kod malnara. :D

davis cup bi mogao biti zanimljiv, ako do tada đoko ne uhvati formu hrvatska ima realne šanse s bornom i ostalim solidnim igračima izborit nastavak borbe za salataru.

NorthStand
08-01-2015, 20:24
http://www.vecernji.hr/tenis/karlovic-pobijedio-i-natjerao-dokovica-da-u-napadu-bijesa-baci-reket-983128

kad gubi od Hrvata, Đoković ne može sakrit da je bijesan na svoje materinjske korijene, na svoju majku hrvaticu i to što ga je odgojila u jednoj gubitničkoj sredini zvanoj Srbija.

http://www.vecernji.hr/media/cache/71/84/7184c298198b741757b5460bd856ad1f.jpg

pa onda još malo ponižavanja, Ivo na drugoj strani pokazuje zaprepašćujuće fašističko i katolibansko lice svim "antifašistima" pogotovo onima iz srbistana.

http://www.vecernji.hr/media/cache/31/08/3108d416299797b3329862b44d155646.jpg

krk u bulju, i kraj priče. :smijeh

NorthStand
08-01-2015, 20:29
očekujem da se farcray javi s onom čuvenom, "kompleksi kompleksi" ujkani imaju komplekse BRE, Srbija i tri prsta u zrak Srbija i mahanje prstom pod vrat, srećom nagledali smo se i naslušali vaših prijetnji, ali sve to nas čini samo jačima i homogenijima, kad spičkamo ove partizane u hrvatskoj, s vama ćemo još lakše izaći na kraj, i slažem se da je bilo dosta grljenja i ljubljenja, da nikome ne trebaju Josipović i njegova nakaradna tri poljupca kojima vrijeđa sve žrtve domovinskog rata s četničkim vojvodom Nikolićem. volim vidjeti bijes na srpskim licima, jer kad je on prisutan to je znak da Hrvati pobjeđuju! :)

isto važi i za jugoviće, pošto su oni pritajeni četnici i Srbi a ne Hrvati, i oni imaju ogroman bijes i frustraciju kad neki Hrvat pobjedi srbina, jer su svijesni da se time kvare "idilični" odnosi Srba i Hrvata, i da na "naš brod" netko stavlja "strašan teret mržnje". :rofl

Grunf
08-01-2015, 21:16
Doktor Ivo dobio Dokovica :naklon

Omjer pobjeda 2:1 za Ivu? :naklon

Kaznjenicka bojna dolazi u Beograd na Davis Cup. Cilic, Karlovic i Coric. :D

NorthStand
08-01-2015, 21:37
Doktor Ivo dobio Dokovica :naklon

Omjer pobjeda 2:1 za Ivu? :naklon

Kaznjenicka bojna dolazi u Beograd na Davis Cup. Cilic, Karlovic i Coric. :D

http://www.youtube.com/watch?v=zK7rcYCXbrc

Grunf
08-01-2015, 21:56
Samo kaj su ova trojica još zeznutija. :D

interceptor
08-01-2015, 23:34
Ivo reket ti se pozlatio!:hrv

NorthStand
09-01-2015, 00:15
Samo kaj su ova trojica još zeznutija. :D

e da, mislim da će dvoboji biti odigrani u Kraljevu, naravno Srbija je favorit ali mislim da i mi imamo sasvim lijepu priliku uzvratit za onaj splitski poraz 2010. mislim da smo sad jači i kompletniji, i da imamo priliku usprkos Đokoviću pobjedi 3-2 u tom susretu. ključan će vjeorjatno biti dvoboj parova, to je jako važno dobit onda imamo realne šanse ugrabit i druga dva pobjedonosna boda.

po meni prvi dan treba biti 1-1 u bodovima, drugi dan 2-1 za nas, i treći dan 3-2 ili 4-1, ali realnije je 3-2 i to u pet setova peti meč. možda bude i lakše, ali sumnjam bit će gusto obuci musto. :D

Grunf
09-01-2015, 00:20
e da, mislim da će dvoboji biti odigrani u Kraljevu, naravno Srbija je favorit ali mislim da i mi imamo sasvim lijepu priliku uzvratit za onaj splitski poraz 2010. mislim da smo sad jači i kompletniji, i da imamo priliku usprkos Đokoviću pobjedi 3-2 u tom susretu. ključan će vjeorjatno biti dvoboj parova, to je jako važno dobit onda imamo realne šanse ugrabit i druga dva pobjedonosna boda.

po meni prvi dan treba biti 1-1 u bodovima, drugi dan 2-1 za nas, i treći dan 3-2 ili 4-1, ali realnije je 3-2 i to u pet setova peti meč. možda bude i lakše, ali sumnjam bit će gusto obuci musto. :D

Ma to je ista situacija kao i finale ABA lige. Srbi favoriti, a naši se dižu u formi i taman će u ključnom trenutku biti na vrhuncu i napraviti dar mar u Srbiji. :D

NorthStand
09-01-2015, 00:23
pa ja bi volio, ali puno će ovisit o tome u kakvoj će formi biti đoko, "ako se po jutru dan poznaje" tj kako je počeo ovu sezonu, mogla bi Hrvatska to i proć bez obzira na puno neprijatelja u svom okruženju u kraljevu. :de

NorthStand
09-01-2015, 22:14
http://www.youtube.com/watch?v=1cm-M26yZCs#t=259

Ivo dominira, kakav tenis tip 35 godina ima, al jednostavno dominira protiv prvog igrača svijeta. ferer ga je jedva dobio danas, tako da nema šta žalit nije išlo i gotovo. ali to pravdanje đokovića mu ne treba, vjetar kiša sunce kurac palac, igro je đoko svoj maksimalni tenis trenutno, a to što je on bio motiviraniji i odigrao bolje nije njegov problem, niti treba tražit alibije za suparnika i njegovu igru.

interceptor
16-01-2015, 11:08
TUGA U SVIJETU TENISA Mlada ruska igračica (24) umrla tijekom treninga: 'Ne mogu vjerovati da je više nema'
http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00753/ruska_753653S1.jpg

Mlada ruska tenisačica Violetta Degtiareva preminula je u utorak u 24. godini života na treningu u Rostovu od zastoja srca.

Kako pišu strani mediji, navodno je bolovala od nedijagnosticirane srčane mane.

Degtiareva se nalazila na 1084 poziciji na WTA ljestvici, a mladoj Ruskinji najveći uspjeh bilo je 972. mjesto. Rođena je 9. srpnja 1991. u Rostovu na jugu Rusije, nedaleko ukrajinske granice.

U profesionalni svijet tenisa zakoračila je 2009. godine, u 18. godini života.

Rezultat karijere ostvarila je 2013. godine u Antalyji, gdje je izgubila u četvrtfinalu turnira.

Vijest o smrti ruske tenisačice proširila se medijima nakon što je jedan od bliskih prijatelja na Facebooku stavio njezinu fotografiju uz poruku:

- Počivala u miru. Ne mogu vjerovati da te više nema.

Inkvizitor
16-01-2015, 12:50
Lijepa žena..šteta.

A šta se Čilić uplašio AO pa fejka o nekoj ozljedi ramena...

Grunf
16-01-2015, 20:11
Valjda je opet pretjerao s dopingom. Mora uzeti pauzu do Wimbledona da mu se krv pročisti. :D

Inkvizitor
16-01-2015, 20:51
I da nije 100% spreman red ga je bio da iziđe na GS pa makar ispao u prvom. kolu.

A sve je tim sumnjivije čim najavljuje nastup u Zagrebu koji je odmah nakon AO

Humphrey
17-01-2015, 10:52
Kurirko želi da mu pamte us open,a ne opet naviknuti ljude na ispadanja u prvom ili drugom kolu.Uostalom,ako bi osvojio još jedan koga bi pozvao na proslavu? Ceca ili Kekin?

Humphrey
21-01-2015, 20:48
Ostao samo Dodig na AO.

sagitarius
22-01-2015, 15:27
Ostao samo Dodig na AO.

Bruka...:D

Humphrey
24-01-2015, 16:48
Tko god osvoji AO njegov naslov će uvijek biti pod upitnikom jer nije igrao protiv kurirka.

NorthStand
26-01-2015, 01:52
ovaj Kyrigos će biti pravi igrač, s 20 igra ko violina.

http://www.youtube.com/watch?v=CaxY4DDGm7w

Borna treba prizemljit, i prestat pričat po novinama, i uhvatit se rada nije ovaj Kyrigos puno stariji od njega a igra papreno.

NorthStand
01-02-2015, 23:38
http://www.wimbledon.com/en_GB/news/articles/2015-02-01/australian_open_2015_day_14_djokovic_claims_title_ five.html

Đoković pomeo Marya za peti naslov AO, ide četniku ovaj AO, nekako mu prija na početku godine spremit par miliona dolara u džep. :D

http://en.wikipedia.org/wiki/2015_Australian_Open

Humphrey
03-02-2015, 13:57
Mali đoko poražen u prvom kolu zagreb indoorsa.

Inkvizitor
03-02-2015, 14:35
Njemu bi bilo bolje da manje laprda i kurči se po novinama a više da trenira da ne bi bio kratkotrajno upamćen samo po tome.

Inkvizitor
03-02-2015, 14:38
Al zato se Goranče usliko sa sljedbenicom popa Đujića i dinarske četničke divizije

http://images3.kurir.rs/slika-620x419/srpkinja-australija-goran-ivanisevic-slika-fotografija-foto-vince-caligiuri-1422913071-613376.jpg

Grunf
03-02-2015, 19:39
Fotka izgleda kao montaža.

NorthStand
04-02-2015, 01:20
a dobro ne treba mu sad vadit mast zbog toga, uvalili su mu britanci ovu četnikušu, mislim da je ovo uslikao britanski novinar. a zna se u čija "jedra" oni pušu.

Grunf
10-02-2015, 18:42
Odličan video :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=yokfJkGRHns

Grunf
21-02-2015, 16:59
Veli voditelj na BHRT-u da je teniski mec zavrsio rezultatom 64-61. :rofl

Inkvizitor
21-02-2015, 19:38
Tak su i Srbi brojali do pojave Đokovića :D

Grunf
22-02-2015, 12:17
:rofl

Dobro, naucili su. :D

Inkvizitor
23-02-2015, 17:46
Ne pitaju više..zašto je 40-ništa a samo tri poena dobio..

Skywalker
23-02-2015, 20:45
Jbs tenis,i dan danas ne znam kako se racuna!

Grunf
26-02-2015, 13:37
Ćorić rasturio Murraya u četvrtfinalu Dubaija 6-1 i 6-3 u setovima :naklon

http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=741481&shotId=1&width=630&height=360

Inkvizitor
26-02-2015, 13:51
Svaka čast malom..haha:D

ne mogu vjerovat. gledao sam na sport klubu..mali je ko terijer..sve vraća..

je Murray malo i prosipao al svejedno..

Ima mali mentalnu snagu..još da popravi servis...

a nije trebao ni igrat..spušio u kvalama i upao umjesto Kolschreibera. :D

Grunf
26-02-2015, 14:58
Evo sažetak :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=T44LppcUAc0

NorthStand
26-02-2015, 16:02
mene podsjeća na samprasa u faci, ali po igri je dosta sličan đokoviću. radi žestok presing, nema šta on kyrigos i još jedan onaj australac te još par likova će biti top svijetskog tenisa za 5-6 godina, kad se smjeni ova trojka nadala federer i đoković murya.

bio sam ga malo kritizirao na kraju prošle godine, jer je previše pričao po medijima a ispadao od slabije rangiranih, ali kad naleti na ove jače očito mu je motivacija na nivou. to je lijep znak za budućnost, kažem ima još dosta toga za popravit u svojoj igri ali s 18 godina dobit nadala i murya, top 10 igrače boga mi lijep predznak. :bravo

ps baš ga jučer pohvalio đoković, da ga podsjeća na njega u njegovim godinama, izgleda da i đoko zna tko će biti budući broj jedan. :D

NorthStand
26-02-2015, 16:09
ovaj australac(mislim da je grk podrijetlom) bi isto mogao biti papren.

http://www.youtube.com/watch?v=cFdFuTaKg10

NorthStand
26-02-2015, 16:15
a i ovog ružnog murya mi je neopisivo drago kad popuši, čak i kad protiv đokovića igra ne navijam za njega, ti britanci su mi baš gadljivi iako je on škot više mi izgleda ko englez.

u neku ruku je dobro da ima ego borna, jer realno nema velikog tenisača sportaša bez velikog ega. :D

npr Čilić je igrao 10 puta koliko već protiv murya, i mislim da je samo 2 puta pobjedio. ono očaj živi, a Borna ga dobije rutinski na ovako važnom turniru s 18 godina. ponavljam lijep predznak, kao što nam se i košarka budi i tenis će nam barem muški a i ženski imamo konjuh i vekić biti na razini za par godina, to baš veseli. :)

Grunf
26-02-2015, 21:50
Ćorić bi mogel dići koji GS do 20-e godine, a poslije će biti čista dominacija. :mirko

NorthStand
26-02-2015, 23:04
mislim da je đoko bio manje uvjerljiv u njegovim godinama, pogotovo protiv ovakvih favorita na papiru.

teško da će GS čvaknut prije 20, ali mislim da bi za 3-4 godine maksimalno mogao bocnut jedan, ali trebat će i sreće i da đoko malo padne, a past će đoko za 3-4 godine, kao što je i federer s 31-2g počeo padat.

mislim da će on imat daleko upečatljiviju karijeru nego Čilić, koji je uvijek igrao pasivan tenis, dok Borna igra aktivan presing kao i Đoković, zato smatram da ima velike šanse za broj jedan u budućnosti.

za sad i nema nekih konkurentnih igrača u svojim godinama, priča se o tom zaharevu kyrigosu ovom kokinakisu, inače vidio sam danas da je upravo njega dobio u finalu juniorskog US opena prije dvije godine. tako da, mislim da Borna ima velike šanse nadomjestit Đokovića, ali još je zelen kažem ko i košarkaši naši treba mu još najmanje 2-3 godine vrhunskog tenisa da bi došao na razinu ovih top igrača. iako je očito da može dobit svakoga, kad ima svoj dan, mislim da za kontinuitet koji ima federer đoković mury nadal će mu trebat još najmanje 3-4 godine, npr đoko je osvojio svoj prvi GS mislim s 21 godinom. tako da samo pomalo, bitno da ne srlja i da si postepeno gradi karijeru, jer lako se stvari zakompliciraju uz neke propuste i neozbiljnost.

bila bi velika šteta da svoj talent uništi, očito je da će biti top 5 tenisač kroz koju godinu.

NorthStand
26-02-2015, 23:07
on pobjeđuje "velika imena", ali ima problema s autsajderima i onim igračima koji nisu toliko popularni, na tome mora poradit. jer u top 10 se dolazi, upravo pobjeđujući slabije plasirane a ne samo ove iz top 10.

NorthStand
27-02-2015, 18:35
http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/dubai/

Borna je naletio u ovom trenutku na prevelik zalogaj, Federer je stvarno velika maca i nagrabusio je.

ali treba sad nastavit na drugim turnirima, neka ide na turnire serije 250 i Umag neka proba osvojit ove godine, treba se fokusirat na realne domete a ne ići po ovim turnirima 500 1000 di je on od takve top kvalitete igrača još, mora on još puno ovih slabijih turnira odigrat da stekne iskustvo, da bi se mogao s ovim velikim dečkima tuć. :D

Inkvizitor
27-02-2015, 19:30
On treba ići na sve turnire na koje bude u bubnju. Na poraze se ne osvrtat jer će ih bit i od slabijih igrača od njega. I skupljat iskustvo i poboljšavat servis. Servis mu je užasan. S ovakvim servisom teško će se probijati prema vrhu.

Grunf
27-02-2015, 20:51
Premlad je da može podnijeti 2 dana za redom 2 meča s top 4 igrača svijeta. Kad stasa mesti će svakoga. :mete

NorthStand
27-02-2015, 21:09
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10422397_877610265602353_3634212303227185215_n.jpg ?oh=3175acd567b18fe0ac2e16d91aabd864&oe=557AF5D6&__gda__=1435586236_c6bdaa29deb2f84a7fd2c0b3f88b524 a

servis bi trebao ići riješti kod ivaniševića, nakon njegovog tečaja servis će biti riješen jednom za svagda.

a forhend i ostalo, će doći s vremenom, jebi ga za neke stvari treba vrijeme, tek je punoljetan.

ali radi momak punom parom....

https://challengertennis.files.wordpress.com/2013/12/coric-weightlifting.jpg

kopira grunfeka, izgleda da je i njemu dosadno po cijele dane biti doma pa se uhvatio teretane. u zdravom tijelu, zdrav duh. :D

po meni, možda čak i pretjeruje s tom teretanom, nema potrebe toliko se drilat ali ne sumnjam da će od toga imat koristi u budućnosti. :)

NorthStand
27-02-2015, 21:18
Premlad je da može podnijeti 2 dana za redom 2 meča s top 4 igrača svijeta. Kad stasa mesti će svakoga. :mete

ma njemu treba dvije tri godine vrhunskog tenisa, on je tako reći balavac, nije ni federer u njegovim godinama prašio top igrače.

s 20 je dobio samprasa, koji je bio na kraju karijere u wimbledonu ali je ispadao od igrača iz top 100 u duelima nešto slično dakle ko i Borna sada.

Grunf
27-02-2015, 23:18
Jel ovo diže po 7,5 kg sa svake strane na EZ šipci ili po 12,5 kg? Ak je ovo drugo onda svaka čast. :bravo

NorthStand
28-02-2015, 01:43
često se priča da je ko Đoković fizički, ali meni pomalo baca i na nadala. ovako je nadal mišićav(žilav), a vidjet ćemo, kud sreće da bude od obadvojice pomalo neki mix neka nabaci i imat ćemo broj jedan za koju godinu. :D

NorthStand
28-02-2015, 01:44
Jel ovo diže po 7,5 kg sa svake strane na EZ šipci ili po 12,5 kg? Ak je ovo drugo onda svaka čast. :bravo

ne znam, ti se kužiš u te stvari ja u teretanu ne idem u mladosti sam dobio bruh i ne želim te traume više proživljavat. :D

NorthStand
28-02-2015, 20:24

https://igcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t51.2885-15/10413043_410444872439754_1170896804_n.jpg

Bornina tetovaža, mali je egoističan, dobar predznak. :D

NorthStand
28-02-2015, 21:18
Bornini rituali

Doručak i odlazak na WC: ako je dobio prvi meč na turniru, cijeli tjedan jede isti doručak, odlazi u isti WC, pa čak i na isti pisoar.
Pričekat će na brisanje: na pauzama između gemova neće iskoračiti s terena dok mu ne dodaju ručnik za brisanje.
Ritual prije servisa: desnom rukom prebaci lopticu u lijevu, udari je u reket, pa pet puta u pod. Nakon toga spreman je za serviranje.
Ne skida plastiku s obuće: ni s jednih tenisica Borna ne skida plastiku u kojoj je izvješena cijena.
Pazi gdje hodaš: poput Ivaniševića, Borna Ćorić na terenu izbjegava linije i pazi da ne staje na njih.

Ivanišević br.2 je tu. :D

NorthStand
01-03-2015, 03:37
http://www.youtube.com/watch?v=N30-BKnGM4Q

kad smo već kod ivaniševića, kažu mnogi da je imao "samo servis", a ovdje fino demonstrira da ta gospoda seru govna. jer protiv jednog od najboljih, a po meni najboljeg igrača svih vremena održava tečaj tenisa. :D

Humphrey
01-03-2015, 11:33
mali đoko pobjeđuje kao veliki đoko, srbi mogu biti presretni,teško je imati šampione u tenisu.

Humphrey
01-03-2015, 12:16
Zato je naš Dodig osvojio atp acapulco u parovima sa melom.

Uroš
01-03-2015, 14:12
Borna očigledno ima taj šampionski stav, čim ne štreca ni od Nadala ni od Mareja, sa 18 godina to je za svaki respekt. Kretanje, udarci se usavrše, ali šampionski mentalitet i psihu ili imaš ili nemaš. Njegova sreća je što se njegov prajm neće ukrstiti sa najvećom generacijom u istoriji tenisa (Federer, Nadal, Novak), za razliku od ove generacije Nišikorija, Dimitrova, Raonića koji su realno tranziciona generacija i koji sa 23 i 24 godine nemaju ni jedan Masters a kamoli Gren-slem jer im ovi gore ne ostavljaju prostora.

Sledećih dve-tri godine su za njega kritične, tu može da se pogubi. Primer je Bernard Tomik, koji je od velikog talenta postao sprdnja na turu. Iz Borninog talasa, ističe se Kirgijos, kažu za onog klinca Zvereva da je čudo od talenta...

Inkvizitor
01-03-2015, 14:40
Borna ima nesreću da nije igrao u navjećoj rupetini ( tj tek ulazi i nju) svjetskog tenisa sa par dobrih igrača ( Federer, Đoković, Nadal eventualno još Murray) i gomilom mediokriteta. A ima sreću da se nije ni rodio ili se tek rodio u eri 80-tih i 90-tih i nevjerovatnoj konkurenciji 10-15 igrača od kojih ne znaš koji je bolji od kojega.

Humphrey
01-03-2015, 16:50
Borna očigledno ima taj šampionski stav, čim ne štreca ni od Nadala ni od Mareja, sa 18 godina to je za svaki respekt. Kretanje, udarci se usavrše, ali šampionski mentalitet i psihu ili imaš ili nemaš. Njegova sreća je što se njegov prajm neće ukrstiti sa najvećom generacijom u istoriji tenisa (Federer, Nadal, Novak), za razliku od ove generacije Nišikorija, Dimitrova, Raonića koji su realno tranziciona generacija i koji sa 23 i 24 godine nemaju ni jedan Masters a kamoli Gren-slem jer im ovi gore ne ostavljaju prostora.

Sledećih dve-tri godine su za njega kritične, tu može da se pogubi. Primer je Bernard Tomik, koji je od velikog talenta postao sprdnja na turu. Iz Borninog talasa, ističe se Kirgijos, kažu za onog klinca Zvereva da je čudo od talenta...

To će se znati tek kad prestane biti talent i kad se od njega počnu očekivati pobjede nad najboljima.Tada se razdvajaju muškarci od dječaka.

Uroš
01-03-2015, 18:07
Borna ima nesreću da nije igrao u navjećoj rupetini ( tj tek ulazi i nju) svjetskog tenisa sa par dobrih igrača ( Federer, Đoković, Nadal eventualno još Murray) i gomilom mediokriteta. A ima sreću da se nije ni rodio ili se tek rodio u eri 80-tih i 90-tih i nevjerovatnoj konkurenciji 10-15 igrača od kojih ne znaš koji je bolji od kojega.

Lepi, tri imena i kraj rasprave: Rios (broj 1), Krajiček (osvajač gren-slema) i, moj omiljeni Malivai Vašington.

PS - Uvek mi možeš udariti kontru s jednim Marinom Čilićem.

Inkvizitor
01-03-2015, 18:53
Lepi, tri imena i kraj rasprave: Rios (broj 1), Krajiček (osvajač gren-slema) i, moj omiljeni Malivai Vašington.

PS - Uvek mi možeš udariti kontru s jednim Marinom Čilićem.

Što je Vašington osvojio.

A Krajiček je za Berdycha i kompaniju as. Od 2000-te do danas je rupetina svjetskog tenisa. Ali ko će vama to objasnit kad ste tek tada počeli pratit tenis.

NorthStand
01-03-2015, 19:07
Zato je naš Dodig osvojio atp acapulco u parovima sa melom.

http://www.atpworldtour.com/~/media/1592C5C790DF4CA6A026C9CE75F8CB2D.ashx

odlično se slaže s ovim brazilcem melom, kad bih njih mogli pozvat protiv srbije u kraljevu za parove, bod bi bio naš. :D

NorthStand
01-03-2015, 19:14

ne bih se složio da je to najveća generacija, baš suprotno, najveća je bila od 1990-2000, da su ti igrači iz 1990ih mogli igrat u ovim danas uvjetima, uz prilagodbu fizike mogu mislit šta bi od njih sve vidjeli. s time ne umanjujem kvalitetu današnjeg tenisa i ovih koje si nabrojao, ali reći da su oni najveća generacija je smijurija, i da su oni 1980ih mogli igrat u današnjim uvjetima radili bi čuda, tenis je evoluirao kao i uvjeti rada i fizičke pripreme, zato se sad igra puno brži kvalitetniji vizualno tenis. ali oni su u svoje vrijeme radili isto čuda, sampras da je bio mlađi 10 godina tj da je rođen 10 g. kasnije, bio bi još kvalitetniji igrač da je 2000ih krenuo s seniorskom karijerom, dakle ko federer.

Bernard Tomić nikad nije bio ovakav talent, bio je vrlo dobar ali daleko od top razine kakva su Kyrgos Ćorić Zverev Kokinakis, itd, mislim da će navedeni biti veliki rivali u budućnosti. sad hoće li se to razvit na ovoj razini kako je ova sad generacija, teško, ali zašto ne? zbog čega su to nadal i feđo i đoko toliiko ispred navedenih? samo zato jer su dominirali tenisom posljednjim 10-15 godina? ne bih se složio. jednostavno vrijeme će sve pokazat, tko koliko može, ja mislim da Borna ima lijepe šanse da bude broj jedan, ali je očito da mora nastavit ovakvim furioznim tempom razvijat svoje sposobnosti da bi uspio u tom cilju. jedno je reći, "hoću biti broj jedan", a sasvim drugo je to i napravit.

Kyrgos mi se jako sviđa ko igrač, srećom je godinu i pol danas stariji, iako se to sad ne čini ko neka prevaga moglo bi biti od značaja kad se razviju do kraja ko igrači.

NorthStand
01-03-2015, 19:26
ali ono što mi se već sad sviđa kod Borne, što se ne zadovoljava prosiječnošću, i to si je čak istetovirao na desnu ruku. od Čilića nikad u karijeri nisam čuo izjavu, "hoću biti najbolji", "nije mi cilj biti 25 na svijetu" i tome slično, jednostavno on sebi nikad nije stavljao takve ciljeve i težio tome da bude najbolji, a onda ni ne možeš biti najbolji ako ti to ni nije cilj. sam sebe limitiraš u startu, a nemaš pojma koliko zapravo možeš dok se sam ne testiraš? zato je Čile prvi GS naslov osvojio u 26 godini života, da je imao drugačiji pristup u glavi, imao bi ih sigurno više.

NorthStand
01-03-2015, 21:32
After losing in the third round of the 2013 Wimbledon Championships, he reached the semi-finals of the 2013 US Open, losing 6-4, 3-6, 0-6 to the eventual champion, Borna Ćorić.

Zvereva je već sredio, dakle ako netko još ima šta za kenjat da Borna ne valja, neka se obrati psihijatru.

Inkvizitor
03-03-2015, 20:53
Šta ima. Igramo sa Srrbijom s drugim trećim ešalonom. što se ne igra u Begešu, imamo li šanse uhvatit koji set.

NorthStand
03-03-2015, 21:14
imamo, ako Borna dobije Troickog 3-0 i pokaže tri prsta na kraju, onda imamo šanse. :D

Humphrey
03-03-2015, 21:30
Šta ima. Igramo sa Srrbijom s drugim trećim ešalonom. što se ne igra u Begešu, imamo li šanse uhvatit koji set.

Pobjeda je naša.

NorthStand
05-03-2015, 03:11
http://www.youtube.com/watch?v=NWNlg6couBQ

nadam se da će DOMINACIJA s nogometnih, preći na teniske terene, ali kad je Srbija u pitanju to je teško za očekivat pošto je trenutni broj jedan u njihovoj reprezentaciji, doduše i kod nas je budući broj jedan Borna ali još je zelen momak, treba on još puno mečeva u svojim nogama rukama da bi se mogao ravnopravno tuć s Đokom i srbistancima s gazimestana. :D

NorthStand
05-03-2015, 03:21
http://www.youtube.com/watch?v=9cmqRRkQdV4

mićo se raspištoljio. :D

Mario Ančić, UNO DI NOI. :naklon

http://www.youtube.com/watch?v=SUqGiSQs5aQ

Humphrey
06-03-2015, 11:53
Danas je taj dan kad pada broj jedan pred svim onim kriminalnim šljamom koji je oteo karte poštenoj čeljadi.

Grunf
06-03-2015, 16:23
Ćorić rastura Trockog. :D

Humphrey
06-03-2015, 18:11
Ćorić rastura Trockog. :D

Mala ruševina,a ne malo đoko.

Humphrey
06-03-2015, 18:26
Još je mlad...