PDA

Pogledaj Full Version : Tenis

Stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

Inkvizitor
28-02-2014, 23:24
pa što i da je igrao za Engleze ostao bi Srbin..zar je to problem.

kad je Ivanišević osvojio Wimbledon na jednom srpskom sajtu sam čitao pretežno ovo..e koje su budale ovi Hrvati oni slave nekog tamo tenisera a on igra samo za sebe..boli ga uvo..igra za pare i za sebe.

A sad Đoković nosi vaskoliko srpstvo idi bre..kako sad to..

DzoniBG
28-02-2014, 23:33

kad je Ivanišević osvojio Wimbledon na jednom srpskom sajtu sam čitao pretežno ovo..e koje su budale ovi Hrvati oni slave nekog tamo tenisera a on igra samo za sebe..boli ga uvo..igra za pare i za sebe.

Ovo nema smisla...

Jel mislis da bi bilo isto da je Goran igrao pod engleskom zastavom... da su ga u ono ratno vreme u finalu Wimbledona predstavljali kao engleza...

To je stvar nacionalnog ponosa, do koga covek ili drzi, ili ne... ne bi mogao Novaku da prebacim ni da je otisao da igra za njih, jer je to bilo pitanje opstanka njegove porodice... ali odluka da ih ipak napusi, i tako otera od sebe ogromnu lovu, sigurnost i sponzore, i zaigra na sve ili nista, samo da bi nosio nasu zastavu je nesto sto ga u mojim ocima najvise karakterise kao velikana...

Inkvizitor
28-02-2014, 23:35
Ovo nema smisla...

Jel mislis da bi bilo isto da je Goran igrao pod engleskom zastavom... da su ga u ono ratno vreme u finalu Wimbledona predstavljali kao engleza...

To je stvar nacionalnog ponosa, do koga covek ili drzi, ili ne... ne bi mogao Novaku da prebacim ni da je otisao da igra za njih, jer je to bilo pitanje opstanka njegove porodice... ali odluka da ih ipak napusi, i tako otera od sebe ogromnu lovu, sigurnost i sponzore, i zaigra na sve ili nista, samo da bi nosio nasu zastavu je nesto sto ga u mojim ocima najvise karakterise kao velikana...

Pa s obzirom kako ste vi tada pričali da tenisač igra samo za sebe i za lovu..sasvim je svejedno čiju zastavu nosi zar ne..

Inkvizitor
28-02-2014, 23:37
A tek koja je priča bila u srpskim medijima kad smo mi Davis cup osvojili...kao tko to prati to je stoti sportski događaj u svijetu..to je živi trash..pa to ni Federer neće da igra..i tako to

Al kad su Srbi osvojili..sportski događaj godine..

E da mi je jednom dočekat da vi u nečemu budete dosljedni..

DzoniBG
28-02-2014, 23:39
Pa s obzirom kako ste vi tada pričali da tenisač igra samo za sebe i za lovu..sasvim je svejedno čiju zastavu nosi zar ne..

Ma ko je to pricao...daj ne zezaj...

Ljudi koji vole sport, nikad takve gluposti ne pricaju... to je kao kad ti neko kaze - sto ja da se nerviram kad nam ekipa izgubi, kad ti igraci imaju milione... to je stav ortodoksnih budaletina...

Secam se kad je Goran osvojio Wimbledon... pomislio sam - da mi imamo takvog igraca... posle je dosao Novak niotkuda, ja sam ga prvi put gledao 2003... razmisljao - dal moze ovaj mrsavi goluzdravi klinac da napravi nesto... bio bi zadovoljan i da je usao u prvih 10...

Sad imas ove novokomponovane razmazene navijace, cim ne osvoji titulu, ne valja... nista oni ne kapiraju...

DzoniBG
28-02-2014, 23:40
A tek koja je priča bila u srpskim medijima kad smo mi Davis cup osvojili...kao tko to prati to je stoti sportski događaj u svijetu..to je živi trash..pa to ni Federer neće da igra..i tako to

Al kad su Srbi osvojili..sportski događaj godine..

E da mi je jednom dočekat da vi u nečemu budete dosljedni..

To je vise bila zavist nekih kompleksasa, nego sto ce ti to reci ozbiljan covek...

moonlight
28-02-2014, 23:44
Ja se u ovom slažem s Džonijem, Nole je obitelski projekt...kao kod nas Kostelići,meni je simpatičan jer je šampion u današnjem tenisu koji je daleko od igre, tu je Inkvi u pravu, nema nadigravanja, samo snaga, servis , igra s osnovne crte...zato Federer kao posljednji mušketir old schoola nema šanse s njima, nikakve.
To je Nole shvatio kod Nadala i prilagodio se, slažem se da je tenis danas negledljiviji, ali to su danas šampioni.
Tu nema spora...

Inkvizitor
28-02-2014, 23:46
Ma ko je to pricao...daj ne zezaj...

Ljudi koji vole sport, nikad takve gluposti ne pricaju... to je kao kad ti neko kaze - sto ja da se nerviram kad nam ekipa izgubi, kad ti igraci imaju milione... to je stav ortodoksnih budaletina...

Secam se kad je Goran osvojio Wimbledon... pomislio sam - da mi imamo takvog igraca... posle je dosao Novak niotkuda, ja sam ga prvi put gledao 2003... razmisljao - dal moze ovaj mrsavi goluzdravi klinac da napravi nesto... bio bi zadovoljan i da je usao u prvih 10...

Sad imas ove novokomponovane razmazene navijace, cim ne osvoji titulu, ne valja... nista oni ne kapiraju...

Svi Srbi su to pričali..znam kad je bila ona euforija oko Ivaniševića pogotovo u Splitu i onaj doček..malo sam azavirio na srpske sajtove. 90% ljudi je govorilo da samo glupani uspjehe tenisera računaju kao nacionalne jer oni igraju samo za sebe i lovu..

Sad je priča naravno za 180% stupnjeva okrenuta

DzoniBG
28-02-2014, 23:47
Ja se u ovom slažem s Džonijem, Nole je obitelski projekt...kao kod nas Kostelići,meni je simpatičan jer je šampion u današnjem tenisu koji je daleko od igre, tu je Inkvi u pravu, nema nadigravanja, samo snaga, servis , igra s osnovne crte...zato Federer kao posljednji mušketir old schoola nema šanse s njima, nikakve.
To je Nole shvatio kod Nadala i prilagodio se, slažem se da je tenis danas negledljiviji, ali to su danas šampioni.
Tu nema spora...

I ovo je tacno...

Ako se neko seca Novaka iz 2007... igrao je napadacki tenis, pun vinera...

Danas je vise defanzivac, Nadal ga je primorao na to, morao je da promeni celokupan pristup igri da bi mogao da se nosi sa njime... tek kad mu je defanziva postala barabar sa Rafom, tad je mogao da prevagne primarni napadacki gen koji on nosi... ali to je sve uticalo da mu poruzni igra... danas mnoge meceve dobija tako sto prinudi protivnika da gresi...

DzoniBG
28-02-2014, 23:50
Svi Srbi su to pričali..znam kad je bila ona euforija oko Ivaniševića pogotovo u Splitu i onaj doček..malo sam azavirio na srpske sajtove. 90% ljudi je govorilo da samo glupani uspjehe tenisera računaju kao nacionalne jer oni igraju samo za sebe i lovu..

Sad je priča naravno za 180% stupnjeva okrenuta

Sad pustas filmove...

Sajtovi 2001. nisu ni postojali... to je posle bilo, kod pojave prvih foruma dolazili su neki tipovi koji su u maniru - moj tata ima veci od tvog tate pravili sumarne uspehe sportista, gde su tenis podcenjivali...

ALi to i dalje nista ne znaci, nije merilo da kazes - Srbi to i to... nije forum zivot...

Inkvizitor
28-02-2014, 23:50
Tu nema spora...

Je, obiteljski je projekt. nedavno sam gledo na srpskoj tv stare snimke gdje njegov otac nudi suradnju..veli, mi nemamo novaca al ne tražimo mi milost, mi hoćemo dogovor, da se uloženo poslije dijeli..hoćemo pošten dil..

zamisli to..da se netko usudio..

Gledam sinoć u Dubaiu ..dosad osvojio 56 miliona dolara samo od nagrada..a gdje su sponzori i ostalo.

jebate..može da spašava srpski budžet..

Inkvizitor
28-02-2014, 23:51
Sad pustas filmove...

Sajtovi 2001. nisu ni postojali... to je posle bilo, kod pojave prvih foruma dolazili su neki tipovi koji su u maniru - moj tata ima veci od tvog tate pravili sumarne uspehe sportista, gde su tenis podcenjivali...

ALi to i dalje nista ne znaci, nije merilo da kazes - Srbi to i to... nije forum zivot...

kako nisu postojali..

to je neki presjek..uvijek je to presjek..

DzoniBG
28-02-2014, 23:54
kako nisu postojali..

to je neki presjek..uvijek je to presjek..

Ja ti kazem da nije...

Rekao sam, tenis nema tradiciju ovde...ali se ipak pratio, ljudi koji se razumeju u sport, vole tenis... a takvi nece pricati da je tenis pederski sport... to mogu da pricaju samo oni za koje je sport samo fudbal i boks... gledao se Boba Zivotinja, pune hale bile... posle se pratio Sampras na raspalom 3. kanalu... nije bilo eurosporta, mogao si da pratis samo par meceva godisnje...

moonlight
28-02-2014, 23:55
I ovo je tacno...

Ako se neko seca Novaka iz 2007... igrao je napadacki tenis, pun vinera...

Danas je vise defanzivac, Nadal ga je primorao na to, morao je da promeni celokupan pristup igri da bi mogao da se nosi sa njime... tek kad mu je defanziva postala barabar sa Rafom, tad je mogao da prevagne primarni napadacki gen koji on nosi... ali to je sve uticalo da mu poruzni igra... danas mnoge meceve dobija tako sto prinudi protivnika da gresi...

Ma i pričali smo već o tome...jasno

Nego ona emocija, 2001. finale...ponedjeljak...Wimledon...nikada više...
I još nešto, ona njegova vrpca sa hrvatskim grbom, oko glave 91,92 na turnirima...pa to je mnogo odradilo, to je Ivanišević, znam i jasno je da to Nole zna, ja sam siguran da ga Novak cijeni...Goran je poseban, danas su roboti, mada se Nole prilagođavao, da bi bio šampion.

teško da će se ovo dogoditi u ponedjeljak, na ovaj način....neće, jer ne more...

http://youtu.be/AcdVy_7ps_s

moonlight
28-02-2014, 23:58
Je, obiteljski je projekt. nedavno sam gledo na srpskoj tv stare snimke gdje njegov otac nudi suradnju..veli, mi nemamo novaca al ne tražimo mi milost, mi hoćemo dogovor, da se uloženo poslije dijeli..hoćemo pošten dil..

zamisli to..da se netko usudio..

Gledam sinoć u Dubaiu ..dosad osvojio 56 miliona dolara samo od nagrada..a gdje su sponzori i ostalo.

jebate..može da spašava srpski budžet..

I slično se pozitivno se ponašaju u srpskim medijima, kao i Kostelići kod nas...

Inkvizitor
01-03-2014, 00:02
Goran je tolike ljude ispizdio svojim izgubljenim mečevima koje je već bio riješio..da su među ljudima bile svađe..i svima ga je..tj većini bilo pun k.

Slušam čovjeka di govori..ma neću ga ni gledat više, pun mi ga je k..ljudima je samo živce skršio..

Wimbledon je jedino igrao svim srcem i samo tu mi ga je bilo žao jer je igrao genijalno al bi na kraju naletio na stroja Samprasa.

Da je dobio prvo finale protiv tada pimplera Agasija a prije toga skinio i Beckera i Samprasa u polufinalu..garantiram da bi osvojio najmanje tri-četri Wimbledona..što je i Tiriac govorio..taj tip će osvojit pet Wimbledona zaredom..ali stvari su krenule u drugom pravcu..tri spušena finala i dva polufiunala i onda Božja intervencija 2001-ve..nema drugog objašnjenja.

To je zaslužio..a sve ostalo ionako nije.

DzoniBG
01-03-2014, 00:02
Ma i pričali smo već o tome...jasno

Nego ona emocija, 2001. finale...ponedjeljak...Wimledon...nikada više...
I još nešto, ona njegova vrpca sa hrvatskim grbom, oko glave 91,92 na turnirima...pa to je mnogo odradilo, to je Ivanišević, znam i jasno je da to Nole zna, ja sam siguran da ga Novak cijeni...Goran je poseban, danas su roboti, mada se Nole prilagođavao, da bi bio šampion.

teško da će se ovo dogoditi u ponedjeljak, na ovaj način....neće, jer ne more...

http://youtu.be/AcdVy_7ps_s
Gledao sam to par puta :)

Mico Dusanovic koji je na granici infarkta... nesto neponovljivo, cak i atmosvera u publici ne lici na mirni gospotski Wimbledon...

Video sam snimak kad posle brodom ulazi u Split... a na ulici ludnica...

2011 kad je Novak uzeo... ne pamtim toliko ljudi u gradu...

http://www.youtube.com/watch?v=c2sZhXtmFqk

...a ova scena mi je ostala u secanju, baba nosi sljivu od Vasojevica :)

Retki su takvi momenti, mali smo mi narodi da mozemo to cesce da priustimo...

moonlight
01-03-2014, 00:07
Gledao sam to par puta :)

Mico Dusanovic koji je na granici infarkta... nesto neponovljivo, cak i atmosvera u publici ne lici na mirni gospotski Wimbledon...

Video sam snimak kad posle brodom ulazi u Split... a na ulici ludnica...

2011 kad je Novak uzeo... ne pamtim toliko ljudi u gradu...

http://www.youtube.com/watch?v=c2sZhXtmFqk

...a ova scena mi je ostala u secanju, baba nosi sljivu od Vasojevica :)

Retki su takvi momenti, mali smo mi narodi da mozemo to cesce da priustimo...

Ma htio sam reć da je on kod nas postao osvajač i prvak i prije 2001., za mene najveći ambasador Hrvatske kroz sport, jedini za kojim sam pustio suzu....uz Marka Mlinarića, koji je za mene, u mom mikro svijetu veći i od njega.

DzoniBG
01-03-2014, 00:08
Mala varka Mlinarica Marka... jos i danas popularan izraz ovde ;)

moonlight
01-03-2014, 00:12
Goran je tolike ljude ispizdio svojim izgubljenim mečevima koje je već bio riješio..da su među ljudima bile svađe..i svima ga je..tj većini bilo pun k.

Slušam čovjeka di govori..ma neću ga ni gledat više, pun mi ga je k..ljudima je samo živce skršio..

Wimbledon je jedino igrao svim srcem i samo tu mi ga je bilo žao jer je igrao genijalno al bi na kraju naletio na stroja Samprasa.

Da je dobio prvo finale protiv tada pimplera Agasija a prije toga skinio i Beckera i Samprasa u polufinalu..garantiram da bi osvojio najmanje tri-četri Wimbledona..što je i Tiriac govorio..taj tip će osvojit pet Wimbledona zaredom..ali stvari su krenule u drugom pravcu..tri spušena finala i dva polufiunala i onda Božja intervencija 2001-ve..nema drugog objašnjenja.

To je zaslužio..a sve ostalo ionako nije.

Ima ona priča iz ST, konobar...sjedi Goran nakon Wibledona, i nema nego 500kn novčanicu...čeka kusur , čeka...dolazi konobar, ovaj lud stoji, a ovaj mrtav hladan, sad znaš kako je bilo meni kad sam gledao tvoje mečeve...:zubo

moonlight
01-03-2014, 00:13
Mala varka Mlinarica Marka... jos i danas popularan izraz ovde ;)

Posljednji mohikanac

Uroš
01-03-2014, 18:48
A "bijeli šal, plavi val" Ćire Blaževića iz 1982. godine...

Imao je Dinamo osamdesetih jak tim, ja se ne sećam konkretno te šampionske sezone iz 1982, bio sam baš klinac, ali se sećam svih tih igrača. Mlinka je bio paklen igrač, Snješko Cerin isto, Cico, Zeko Zajec, misterija kako se nije osvojila još koja titula. Pa "lane sa Korane" Cvetković kasnije...

Izvinjavam se na skretanju s teme, Đekna ili ko već nek otvori temu ex Yu fudbala da se malo začavrlja o tome koja reč...

Uroš
01-03-2014, 18:59

Pravi ljubitelj sporta će ceniti svaki sportski uspeh, a sad što si ti nabasao na neke dileje pa to projektuješ na sve nas je tvoj problem. Srbi su sportski narod, ljudi ovde prate sport i znaju ceniti sportski uspeh...

Uroš
01-03-2014, 19:06
Tu nema spora...

http://www.youtube.com/watch?v=8c9Ehr7WtSE

Evo Noleta sa 16 godina i Srđana ćaleta koji apeluje da mu se pomogne, mislim da ovde i pominje BTA koja im nudi državljanstvo i masan ugovor... Država je ostala nema na ovo.

Inkvizitor
01-03-2014, 21:47
Pravi ljubitelj sporta će ceniti svaki sportski uspeh, a sad što si ti nabasao na neke dileje pa to projektuješ na sve nas je tvoj problem. Srbi su sportski narod, ljudi ovde prate sport i znaju ceniti sportski uspeh...

Dilejo jedna nitko ne govori o sportskom uspehu, nit su oni to dovodili u pitanje, jel ti tako i inače obične stvari ne kužiš.

Inkvizitor
06-03-2014, 10:04
Počinje turnir u Indian Wellsu..koji se neformalno naziva petim Grand Slamom..

franjevac
06-03-2014, 10:18
ždrijeb za čilića kao i za dodiga nije bio baš najsretniji
prvo ga čeka robredo koji igra odličan tenis u posljednjih gdoinu dana
a onda đoković koji prije toga mora pobjediti našega dodiga
đoković je u krizi a marin po pisanju medija u nikada boljoj formi
tako da bi to trebao biti interesantan meč
inače,neformalno se petim grand slamom naziva turnir u key biscayneu

Inkvizitor
06-03-2014, 10:42
Možda je to šesti neformalni Grand slam jer se Indian Wells računa kao peti..

franjevac
06-03-2014, 11:07
miami je stariji turnir ;)
a i čudno je malo da peti grand slam
već 13 godina izbjegavaju sestre williamms
ni federer u prošlosti nije imao baš riječi hvale za organizaciju

Inkvizitor
11-03-2014, 11:55
Dolgopolov izbacio Nadala. Inače je to po meni jedan od jačih igrača, samo da se uozbilji.

DzoniBG
11-03-2014, 12:01
Dolgopolov izbacio Nadala. Inače je to po meni jedan od jačih igrača, samo da se uozbilji.

Vanserijski talenat sa totalno atipicnom igrom, cudnim revolveraskim forhendom, zanimljivim izborom udaraca...

Imao je Nadala jos u finalu Brazila, tada se Rafa izvlacio iz ropca neverovatnim udarcima... osetio je da ga ima, i juce mu je uzeo meru. Bas mi je drago zbog decka, kao da igra u inat zbog svih sranja u Ukrajini.

Procistio se kostur, ispali su i Rafa, i Berdych, i Congavi... na jednoj strani su Fed i Murray, Novak je na drugoj sa Cilom... sad ce svi da pojure titulu...

Inkvizitor
11-03-2014, 12:05
Ja sam ga prvi put gledoa u Umagu, kakve je udarce imao u jednom meču, ne znam s kim je bilo, koja lakoća igranja..mislio sam ovo je slijedeći br 1.

A onda vidim da, pratio sam par mečeva, ima jake oscilacije u igri, ko da mu se ne da, nonšalatan..ali kad hoće i kad je u ritmu..imam osjećaj damu nitko ne može ništa.

Onda odjednom fula par običnih lopti ničim izazvan. Nije konstantan ...al volim ga gledat.

DzoniBG
11-03-2014, 12:20
Ja sam ga prvi put gledoa u Umagu, kakve je udarce imao u jednom meču, ne znam s kim je bilo, koja lakoća igranja..mislio sam ovo je slijedeći br 1.

A onda vidim da, pratio sam par mečeva, ima jake oscilacije u igri, ko da mu se ne da, nonšalatan..ali kad hoće i kad je u ritmu..imam osjećaj damu nitko ne može ništa.

Onda odjednom fula par običnih lopti ničim izazvan. Nije konstantan ...al volim ga gledat.

Odigra fantasticno mec dva... i onda se pojavi kao da je iz kreveta zgazio u govno... sav letargican i zbunjen...

Izgleda da se uozbiljio, pogodilo ga je ono u Ukrajini, cak je i napravio video sa mnogim teniserima koji pozivaju na mir... a on je zagrizao kao da igra za zivot. Moguce je da ispadne vec sledece kolo, ali vidljiv je napredak u psihi.

Gledao sam malo Feda protiv Tursunova...klimav je bio... Mita je rodjeni razarac, samara lopticu prvoklasno... ali je takav mentalni patuljak, kad je bog delio mozak, taj dan je prespavao...

Inkvizitor
11-03-2014, 12:28
Odigra fantasticno mec dva... i onda se pojavi kao da je iz kreveta zgazio u govno... sav letargican i zbunjen...

Izgleda da se uozbiljio, pogodilo ga je ono u Ukrajini, cak je i napravio video sa mnogim teniserima koji pozivaju na mir... a on je zagrizao kao da igra za zivot. Moguce je da ispadne vec sledece kolo, ali vidljiv je napredak u psihi.

Gledao sam malo Feda protiv Tursunova...klimav je bio... Mita je rodjeni razarac, samara lopticu prvoklasno... ali je takav mentalni patuljak, kad je bog delio mozak, taj dan je prespavao...

Baš tako..

ali on je jedna od onih igrača koji se vole gledat jer je netipičan...baš ko što si rekao..revolveraški igra..

a tko je Mita..Tursunov..gledao sam malo meč sa Fedom..dobro je igrao..Fed je izgledao ko da hoće kući..

DzoniBG
11-03-2014, 12:31
Baš tako..

ali on je jedna od onih igrača koji se vole gledat jer je netipičan...baš ko što si rekao..revolveraški igra..

a tko je Mita..Tursunov..gledao sam malo meč sa Fedom..dobro je igrao..Fed je izgledao ko da hoće kući..

Dimitrije - Mita Tursunov... jak ko bik, gradjen na foru Safina, samo jos veci atleta... sve ima, dobar servis, ubojiti forhend, dobar je na mrezi jer je dosta igrao dubl...

Ali od mozga ni traga ni glasa...od jednom mu pukne film...zato i nije postao igrac...

Inkvizitor
11-03-2014, 12:33
Dimitrije - Mita Tursunov... jak ko bik, gradjen na foru Safina, samo jos veci atleta... sve ima, dobar servis, ubojiti forhend, dobar je na mrezi jer je dosta igrao dubl...

Ali od mozga ni traga ni glasa...od jednom mu pukne film...zato i nije postao igrac...

Je, izgleda fizički moćno, ko isklesan..i dobro lupa lopticu, nije neki mrljavac..igra muški .

Inkvizitor
11-03-2014, 23:59
Znači Čilić i Đole..

Mogo bi nas i Dučić posjetit znači..

Inkvizitor
13-03-2014, 19:19
Spuši Čila od Novaka

kako je kreno zamalo nije nuliro Đoleta u setu

A onda nesto s terena..vala sam mislio da je njegov problem više konstitucijski al nije, više je psihološki..

đe će se on nadigravat s Novakom s osnovne linije..

NorthStand
14-03-2014, 01:11
psiha mu je najveći problem, nema šta drugo bit jer nije on uopće loš tenisač, već ima nenormalne oscilacije i probleme u glavi.

Inkvizitor
14-03-2014, 09:56
Ima on i kostitucijskih problema..ne može se npr sagnuti na nisku lopticu..ko da ima kolac u leđima..kretanje slabo..kako Nole s lakoćom pleše..kreće se ko mačka...a on se satare kad stiže težu lopticu i naravno da onda nema koncentraciju..zato toliko fula i neke nezahtjevne lopte..

DzoniBG
14-03-2014, 11:19
Ima on i kostitucijskih problema..ne može se npr sagnuti na nisku lopticu..ko da ima kolac u leđima..kretanje slabo..kako Nole s lakoćom pleše..kreće se ko mačka...a on se satare kad stiže težu lopticu i naravno da onda nema koncentraciju..zato toliko fula i neke nezahtjevne lopte..

Tako je gradjen... majka priroda je uradila svoje...

Cila bi to morao da iskoristi, dobro je sto je zaposlio Gorana, vidi se da mu ide bolje... morao bi sa njim zajedno da popravi servis, covek tolike visine mora da ima ubitacan servis... a njemu su tu velike oscilacije, od solidnog, prema nepouzdanom...

Nije lako dugajlijama da igraju danas tenis... ako stane servis, moraju da uzmu poen u razmeni protiv brzanjaca... a to znaci da igraju rizicno... kad imaju svoj dan, opasni su...kad nemaju... pakovanje kofera.

Nole i Cila su igrali u nevreme, u 5 ujutru...nisam gledao, ali po kretanju rezultata rekao bi da je Cila krenuo uraganski, uzeo prvi set, i posle malo usporio, a Nole dodao gas.

Ostalo je da Novak resi danas matorog francuza koji zna povremeno da zapreti...onda bi dobro bilo da dobije Gulbis a ne Isner, kod koga ti mec zavisi od par udaraca u tie breaku... na drugoj strani Fed i Dolgopolov... mislim da to Fed dobija, ali videcemo sutra...

Inkvizitor
14-03-2014, 11:33
Tako je gradjen... majka priroda je uradila svoje...

Cila bi to morao da iskoristi, dobro je sto je zaposlio Gorana, vidi se da mu ide bolje... morao bi sa njim zajedno da popravi servis, covek tolike visine mora da ima ubitacan servis... a njemu su tu velike oscilacije, od solidnog, prema nepouzdanom...

Nije lako dugajlijama da igraju danas tenis... ako stane servis, moraju da uzmu poen u razmeni protiv brzanjaca... a to znaci da igraju rizicno... kad imaju svoj dan, opasni su...kad nemaju... pakovanje kofera.

Nole i Cila su igrali u nevreme, u 5 ujutru...nisam gledao, ali po kretanju rezultata rekao bi da je Cila krenuo uraganski, uzeo prvi set, i posle malo usporio, a Nole dodao gas.

Ostalo je da Novak resi danas matorog francuza koji zna povremeno da zapreti...onda bi dobro bilo da dobije Gulbis a ne Isner, kod koga ti mec zavisi od par udaraca u tie breaku... na drugoj strani Fed i Dolgopolov... mislim da to Fed dobija, ali videcemo sutra...

ma počeli su u 6 i po jer se otegao meč Janković i Radwanske..debelo je dan bio.

Čilić je odigrao prvi set nenormalno..napadao pogađao servirao..ja se šokiro..doduše i Novak je griješio..ali ne puno..imao je čak 5:0 i 0:30 na Novakov servis i zicera na mreži..da je to pogodio vjerovatno bi dobio Novaka 6:0 u setu što ne znam kad je itko uradio..

I fula tog zicera i Novak dobije taj gem..pa onda 6:1 i ajde.

A onda drugi set..ko da nije isti igrač..raspo se čovjek..dal se poplašio pobjede ( ima on tu psihološku blokadu) i totalno drugi igrač., Sve što je radio u prvom, u drugom i trećem nije ništa, počeo prebacivati alibi lopte samo preko mrežice..sve ono što Novak voli..Novak naravno krenuo napadat..lopte po sredini terena visoke..i to se znalo da je gotovo..nije sad da je Novak razvaljivao..al sasvim dovoljno ..jer je ovaj izgubio svaku inicijativu..svaku nit igre.

Po njegovom govoru tijela ti vidiš da je on već izgubio, samo je pitanje vremena..čovjek igra a pomirio se sa porazom iako još vodi u setovima..

On je izišao na teren u drugi set ko da je izgubio prvi set sa 6:1 a ne dobio s tim rezultatom

Tu više nije bilo nikakve drame, bilo je pitanje samo koliko će trajat..gem ili dva više..

Unforced eror mašina je radila non stop..udri u mrežu..metar van terena bez pritiska..ili baloni na po terena..

Tako dva lica igre u razmaku par minuta..to je nevjerovatno

On nije serviser ni sad. Raonić je seviser. Karlović je serviser. Isner je serviser. Čilić ne. nema on konstatni servis. Možda je malo poboljšo servis al nema šanse da se on oslanja na servis.

Kako je igrao prvi set..čovjek bi rekao..njemu nitko ne može stat na put..kako je odigrao druga dva rekao..bi..odkud ovaj amater ovdje..

Ja zato nikad nisam siguran u njegovu pobjedu kolko god vodio. Ni kad ima tri meč lopte na svoj servis..jer on je tako nekonzistentan, tako nestalan, i tako osclira, kao što nisam siguran ni da će Novak izgubit kad gubi 2: 0 u setovima i u minusu je još par gemova u trajajućem setu. To su naprosto takvi karakteri.

Inkvizitor
14-03-2014, 11:58
E da..taj me meč najviše podsjetio na ono polufinale na AU Openu prije par godina. Isto sve. Dobio Murraya prvi set glatko, razvalio ga..ovaj nije imao šanse, ko grogiran. Ono, igra ko iz priče...
(Nisu to jedina dva takva meča , bilo ih je masu ali nekako mi ipak najsličnija)

I onda puf..nestao s terena. Odmah..ko i jučer. Nije ga Murray prisilio igrom pa on nestao....(to bi i razumio)i ta tri seta je izgubio u nekom ultrabrzom roku..bez neke igre i bez drame...

Nije on jučer pokušao isto kao prvi set pa ga Đole dočekivao jačom igrom pa on bio prislijen mjenjati taktiku nego je on odmah krenio sa totalno drugoim igrom. Prestao igrat sam od sebe a Novak to ko rutiner naravno samo iskoristio.

To je najporaznije da je on ostao isti i nakon tih kolko četri pet godina..iste stvari mu se događaju...iste blokade.

DzoniBG
14-03-2014, 12:01
Sve to stoji Inkvi... nije lako navijati za takvog igraca, puno zivaca ode...

Ali ajde da pogledamo i na drugu stranu... covek je pre nesto manje od godine bio otpisan, ona afera oko dopinga... izgledalo je kao kraj ozbiljne karijere... u danasnje vreme kad propustis 2-3 turnira, odose ostali... njega nije bilo pola godine, izgubio je bodove, ispao iz ritma.

Svaka mu cast sto se vratio... iza toga stoji rad i motivacija... igra odlicno u zadnje vreme, titule, finala... sve sto je trebao da dobije, dobio je...neke meceve ubedljivo.

Protiv Novaka se plasi, kao sto ga se boje skoro svi igraci, jel znaju ako malo stanu, gotovo je... nije mu za zameriti mnogo. Retko kad Novak izgubi od nekog ko nije Fed, Murray i Rafa... mora da taj neko igra 110%...

Servis je samo mukotrpan rad...najmanje tu treba talenta... kao da Cila ne radi mnogo na tome... nekome prirodno lezi vise, nekome manje... ali sve to moze da se namesti. Kad uporedis igrace te visine, Delpa, Berdycha...svi oni bolje serviraju. Goran treba da mu dusu uzme insistirajuci da svakodnevno izlupa 3 korpe loptica na servisu...

Kad ti znas da imas rutinu u tome...onda imas samopouzdanje da igras rizicnije...ako pogresis, vadi te servis... ako ne verujes u svoj servis, onda se unervozis jer nemas opciju B....

Treba cilj da mu bude da udje u Top 10, onda je sve lakse, laksi zreb, manje cimanja u prvim kolima... i onda iz drugog reda da vreba sansu kao Wawrinka....

Inkvizitor
14-03-2014, 12:12
Ma nemam ja ništa protiv, on je meni drag ko igrač..navijam normalno..al me ispizdi kad vidim da tako ima oscilacije u igri..ko Goran nekad mada nije za usporedbu...ovaj je živčanio i isto gubio dobijene mečeve..al sasvim drugi tip, karakter.

Biti među 20..što je njemu realno..velika je stvar..prvenstveno jer on zbilja ima taj konstitucijski problem..on se tako lomi kad igra..a i nema brate definirane mišiće..slabo on to po meni razvija..malo te teretane i šta ja znam..

Dal će među 10..ne znam.

A nije problem tj ne bi bio problem da on to samo kontra Novaka.. nije on igrač od 20 godina..igraj jebote, nije finale Vimledona..a ako Novak krene sa svojom igrom , pa bar znaš da te pobijedio igrom..a ne predat se i bacit rukavice u ring..

Dobro dobije on i jake igrače nekad..ko Murraya nedavno ili Tsongu..pa i Isnera, Haasa

DzoniBG
14-03-2014, 12:26
Ma nemam ja ništa protiv, on je meni drag ko igrač..navijam normalno..al me ispizdi kad vidim da tako ima oscilacije u igri..ko Goran nekad mada nije za usporedbu...ovaj je živčanio i isto gubio dobijene mečeve..al sasvim drugi tip, karakter.

Biti među 20..što je njemu realno..velika je stvar..prvenstveno jer on zbilja ima taj konstitucijski problem..on se tako lomi kad igra..a i nema brate definirane mišiće..slabo od to po meni razvija..malo te teretane i šta ja znam..

Dal će među 10..ne znam.

A nije problem tj ne bi bio problem da on to samo kontra Novaka..mada nije on igrač od 20 godina..igraj jebote nije finale Vimledona..a ako Novak krene sa svojom igrom , pa bar znaš da te pobijedio igrom..a ne predat se i bacit rukavice u ring..

Dobro dobije on i jake igrače nekad..ko Murraya nedavno ili Tsongu..pa i isnera, Haasa

Marin ima specifican karakter...

Da bi bio vrh vrhova u tenisu, mora da imas ubilacki instikt... da ti je zelja za pobedom ono sa cime se budis i lezes... on to nema, nema zar u pogledu, glad za trofejima.

Pratim ga od pocetka karijere, cak sam ga gledao uzivo u Umagu... on izadje na teren najcesce flegmaticno, nije da mu se ne igra, ali protivnici ne vide da zeli da ih pocisti sa terena, ne uteruje strah svojom pojavom... on onako krakat, sa dobrocudnom facom... kao da je na dobrotvornom turniru, a ne u areni gde je protivnik spreman da te pusti da iskrvaris do smrti pri prvoj naznaci slabosti...

Vrlo retko nesto opsuje, polomi reket... guta u sebi, i to ga izjeda... cak mu ne vidis veliko razocarenje ni kad izgubi...pokupi svoju torbu, i ode lagano na tusiranje...

To mu je dosta sputalo karijeru... ima decko talenat, kad se povremeno razmase, lep je to tenis... ima jos vremena da doradi neke stvari i priblizi se samom vrhu. Tu je Goranova uloga jako vazna, da bar malo razbukta plamen u njemu, da ima osecaj da ako izgubi bez ispaljenog metka, da ce mu tu biti autoritet koji ce mu zbog toga jebati sve po spisku...

Inkvizitor
14-03-2014, 13:33
To si u pravu, nema on to i džaba. S tim se rodiš il ne rodiš.

Ustvari on je dobro i dogurao. On je realno, neteniski tip. Pogle ove ostale, svi ko terijeri.

moonlight
16-03-2014, 21:11
Očekujem večeras tarapanu u finalu Fed-Nole, Federer ima labuđi pjev...pikiram da će ubost Noleta...u svakom slučaju bit će poslastica....

Inkvizitor
17-03-2014, 15:15
Đoković dobar i kad je poprilično loš. Federer nekad bljesne ali toliko neforsiranih,..učinilo mi se na čas da je Čilić preko puta.

način na koji je odigrao tajbrek trećeg seta upućuje na amaterizam.

Preporuka:mirovina.

Đoković ima problem završit meč, to je neka novost...jak, mentalno jak..to nije novost.

Turnir prožet "masaskriranjem "favorita u ranoj fazi. Đole ga skoro lakoćom osvojio iako nije briljirao..

Bismarck
17-03-2014, 15:21
Marin ima specifican karakter...

Da bi bio vrh vrhova u tenisu, mora da imas ubilacki instikt... da ti je zelja za pobedom ono sa cime se budis i lezes... on to nema, nema zar u pogledu, glad za trofejima.

Vrlo retko nesto opsuje, polomi reket... guta u sebi, i to ga izjeda... cak mu ne vidis veliko razocarenje ni kad izgubi...pokupi svoju torbu, i ode lagano na tusiranje...

Malo si to uljepšao.

Ja bi rekao da ima nikakav karakter. Za individualnog sportaša.

Da ima Dodigove karakterne osobine, bio bi stalno u top 10, vjerojatno i top 5.

Ovako talenta ima ali mlak brate. A Dodig bidon, bidon. Ali zvjer, ne odustaje...

Ukratko, Međugorje ima tenisača za top 5, samo što je taj u dvojici :cry

DzoniBG
17-03-2014, 15:48
Sve u svemu dobar mec, kvalitetno finale...uz losu zavrsnicu, Fed se raspao u tie breaku...

Nikad njemu psiha nije bila adut, ali je bio toliko bolji od konkurencije da i nije imao velike izazove, ili su mu protivnici imali jos problematicniju glavu.

Pobeda Novaku mnogo znaci...pre svega psiholoski... da je izgubio, nastavio bi da klizi na dole... sad je taj pad zaustavljen, i trebao bi da ima vise samopouzdanja. Celu nedelju igra od dobrog, kao neubedljivom... nema one nemilosrdne odlucnosti da se pocisti protivnik, ne veruje u svoj forhend. Dobiti u ovakvim okolnostima jak turnir je plus u svim aspektima...ali mora da igra mnogo tecnije i bolje...

@Bismark, nisam ulepsao, rekao sam onako kako jeste... Marin je previse dobrica da bi imao taj agresivan pobednicki stav... sa sportske strane to mu je minus, ali sa zivotne, to mu je plus...

Slazem se, da ima upornost i borbenost Dodiga, koji nema mnogo talenta, ali je radom i upornoscu dostigao predvorje vrha... bio bi jeziv igrac... i ovako je dobar, samo mora da ode na "stelovanje glave"...

NorthStand
17-03-2014, 19:42
Federer nije što je bio, ostario je, i to Đoković mlad i polentan koristi i naplaćuje mu svaku grešku. jednostavno, Đoković trenutno nema konkurencije kad je 100 posto spreman i kad ima hladnu glavu, može prokrenut i 2-0 u setovima, to i je njegova najveća snaga što i kad gubi ne gubi glavu, već nastavlja igrat svoju igru dok ga ne krene. dok drugi tu padaju na ispitu, Čilić kad krene gubit on se totalno izgubi u vremenu i prostora i nema teorije da će preokrenut meč, slično je bilo i s Ivaniševićem on je bio još gori, on bi i rekete lomio jebavo mater sucu i šta sve ne. :D Đoko je više manje smiren, iako i njemu se na izrazu lica vidi onaj balkanski kurčeviti osmijeh, pogotovo kad poručuje igraču preko mreže "jači si kurac Bre" ! :smijeh

http://www.youtube.com/watch?v=geyc1GVwzLU

pravi Srbin, još nisam sreo srbina koji ne voli da se kurči. :kez

moonlight
17-03-2014, 19:51
Nevjerojatne oscilacije Federera, neforsirane pogreške pri povratku u meč, Đoković je samo uzeo što mu je ovaj ponudio...
Tiebreak za zaborav...na trenutke sjajno finale...

Humphrey
23-03-2014, 12:32
Čilić napokon pokazao svoje pravo lice.

Inkvizitor
23-03-2014, 13:34
Da.

Ne znam na osnovu čega je pričao o svojoj moći da se nosi s najboljhima. Na osnovu dva osvojena Miki Maus turnira od kojeg je valjda preplaćen na Zagreb.

I ti mediji koji nabrajaju njegove pobjede, te njegov silni napredak pa onda trt Milojka.

franjevac
26-03-2014, 11:42
rafa se nabrijao mogao bi on osvojit ovo
motiv je ogroman-uz shangai i završni turnir
miami je jedini preostali turnir kojeg nema
nešto sporja podloga mu također ide na ruku
predviđam finale
rafa-roger

Humphrey
05-04-2014, 10:48
Hrvatska vodi 2:0 protiv Poljske,pobjede su donijeli Borna Ćorić i kao iznenađenje dana Marin Čilić.

Inkvizitor
05-04-2014, 11:08
:rofl:rofl

Grunf
05-04-2014, 12:17
Hrvatska vodi 2:0 protiv Poljske,pobjede su donijeli Borna Ćorić i kao iznenađenje dana Marin Čilić.

:rofl

Naznačil je da ima talenta. :D

Inkvizitor
05-04-2014, 12:33
tek mu je 26-ta i za par godina tko zna :D

Grunf
05-04-2014, 15:24
Njegov vrh će tek doći, ima vremena za njega. Sad će krenut pljuštati Grand Slamovi. :D

NorthStand
05-04-2014, 15:49
http://www.youtube.com/watch?v=V7R8FKosMc0

Borna je spreman za shladming. :kez

NorthStand
06-04-2014, 16:32
Čile protutnjao varšavom poput uragana, jebote kako je nezaustavljiv, pogotvo u drugom setu pri 5-1 u tie breaku dođe do 7-5 mrcina hodajuća impresija, mislim da če i đoko morat na ubrzani tečaj kod čile, pod rednim naslovom "kako osigurat pet setova" . :smijeh

Humphrey
06-04-2014, 16:42
Poljaci su veći katolici od nas Hrvata,pa je valjda logično što imaju i veću ruševinu od naše.

Inkvizitor
06-04-2014, 16:47
Janowicz je strašan igrač i ne znam kako ga je Borna koji još igra dječiji, juniorski tenis dobio.

Valjda u 100 mečeva bi Janowicz dobio ostalih 99 bez problema.

Čestitke Čiliću što izvukao 0:2 protiv danas vrlo dobrog, na momente odličnog Janowicza.

Grunf
06-04-2014, 16:58
Sad je li Borna imao sreće kaj je dobio Janowicza ili jednostavno ima veći potencijal od Čilića, to je pitanje za raspravu.

Inkvizitor
06-04-2014, 17:10
Ma ne ulazim u to. Samo velim da još igra juniorski tenis i pobjeda kontra Janowicza je stvarno fenomen..

U svakom slučaju prilično neočekivana pobjeda naših..

Humphrey
06-04-2014, 17:43
Sad je li Borna imao sreće kaj je dobio Janowicza ili jednostavno ima veći potencijal od Čilića, to je pitanje za raspravu.

Pred Bornom su još tri,četiri godine napornog rada kako bi i pomišljao da bude u vrhu tenisa. Osim ako se ne pokaže kao neki stvarno ekstra talent,ali mislim da to nije.

Inkvizitor
06-04-2014, 17:54
Premalo ga se vidjelo da bi se nešto konkretno reklo..još je faktički dijete, izgleda kao dijete i igra kao dijete

ali je dobio Janowicza..

NorthStand
06-04-2014, 18:06

ja mislim da će mali Borna biti osjetno bolji od Čilića, kad bude u njegovim godinama, sigurno će bit u top 5 u to ne sumnjam ni najmanje. Ivaniševiće ga je već s 15 godina proglasio jednim od najperspektivnijih europskih tenisača u svojoj dobi, i da će sigurno obilježit budućnost. a "zec" je dobar prognozer, često pogodi oko procijene kvalitete mladih talenata. mislim da pobjeda protiv Janowicza nije slučajnost.

Humphrey
06-04-2014, 18:08
ja mislim da će mali Borna biti osjetno bolji od Čilića, kad bude u njegovim godinama, sigurno će bit u top 5 u to ne sumnjam ni najmanje. Ivaniševiće ga je već s 15 godina proglasio jednim od najperspektivnijih europskih tenisača u svojoj dobi, i da će sigurno obilježit budućnost. a "zec" je dobar prognozer, često pogodi oko procijene kvalitete mladih talenata.

Da,on još govori o Čilićevom talentu.

NorthStand
06-04-2014, 19:35
Da,on još govori o Čilićevom talentu.

pa čilić je da bude tragedija veća, stvarno talentiran ali jednostavno ne zna iskoristit svoj potencijal. po meni da se riješi debilizma u glavi, bio bi u top 5 sigurno. evo vidio si danas, izgubi pri 5-1 vodstvu i servisu set, pa tko to može osim njega? da si nekog amatera poslo na teren, bolje bi to odradio i pogodio bi barem jednu lopticu on dozvoli ovom panju poljskom da se vrati iz mrtvih i pogodi ni manje ni više nego 6 loptica za redom, ono gledam i ne vjerujem. stvarno panjina je teška u glavi, i dok tu glavu ne riješi džabe mu sav talent koji ima.

Inkvizitor
06-04-2014, 19:56
Ma i te priče o talentu..tko je talentiran taj i uspije.

Naravno plus rad. Čilić ima konstitucijski problem da bi bio top igrač. Nije savitljiv, nije gibljiv, ko da ima kolac u leđima plus toga nestabilan je.

Tako sam svojevremeno slušao da je Orešar tukao Beckera kad su bili juniori a Becker kasnije meo sve redom a Orešar igrao dosadni tenis i nije bio među 100 ili oko 100.

Više je tu priča nego neke reale.

Humphrey
07-04-2014, 10:01
Ma i te priče o talentu..tko je talentiran taj i uspije.

Naravno plus rad. Čilić ima konstitucijski problem da bi bio top igrač. Nije savitljiv, nije gibljiv, ko da ima kolac u leđima plus toga nestabilan je.

Tako sam svojevremneo slušao da je Orešar tukao Beckera kad su bili juniori a Becker kasnije meo sve redom a Orešar igrao dosadni tenis i nije bio među 100 ili oko 100.

Više je tu priča nego neke reale.

Je li to sa Orešarom istina ili ne,ne znam,ali ne bi me čudilo. Velika je razlika između juniorskog i profesionalnog tenisa i baš ništa se ne može zaključiti o nekom igraču na temelju njegovog ili njenog juniorskog staža.

NorthStand
20-04-2014, 23:10
http://www.vecernji.hr/tenis/treca-je-bila-sreca-donna-vekic-osvojila-prvi-wta-naslov-934059

:bravo

Grunf
20-04-2014, 23:34
Gobac odmah napraivo pjesmu povodom velikog uspjeha Donne :cheer

http://www.youtube.com/watch?v=Gky6NpBJbUc

Inkvizitor
21-04-2014, 00:29
bravo mala

Sa 17 prvi WTA i to ne protiv bilo koga. Cibulkova je jako ime.

Humphrey
21-04-2014, 10:57
Mala ima muda, kod 4:0 mislio sam ona će to lako osvojiti,kad ono već 6:6,ali ipak je izvukla pobjedu. Svaka joj čast.

Humphrey
26-05-2014, 19:45
Čilić prošao prvo kolo RG.

Humphrey
29-05-2014, 15:43
Nakon 8 uzastopnih sretnih pobjeda Đokovića možda će napokon kvaliteta doći do izražaja i kvalitetniji će tenisač pobjediti.

NorthStand
29-05-2014, 18:18
Đoko je tu favorit, ali i Čile ima šanse nije da nema. vidjet ćemo, nadam se pobjedi Marina ali ipak je Đoko godinama bolji od njega i to treba uzet u obzir.

DzoniBG
30-05-2014, 09:18
Nije da Cilic nema nikakve sanse, ali su mu jako male...

Izgubio je predhodnih 8 meceva, uzeo je po koji set samo...

Novak juri istoriju, ove godine cini se da ima najvecu sansu da kompletira sve GS titule... dobiti ga u 3 dobijena seta je djavolski izazov, jedini kojima dajem vece sanse su supernalozeni Federer u polufinalu, i Rafa koji brani zadnju odstupnicu i No.1 mesto u finalu...

Cila je popravio servis sa Goranom, cini mi se da mu je krenulo bolje... cak je u IW pocistio prvi set protiv Novaka... sad nema nikakvo breme, niko mu nece prisrati i ako izgubi 3:0, samo ako bude dostojanstva u tom porazu, ako ne igra ko pickica...moze da izadje i da tuce po lopti, pa ako mu krene... ali tako mora ceo mec, preko 3 sata ako hoce pobedu...i da Novak bas podbaci...

Nek bude kvalitetan mec, pa cemo videti sta ce biti na kraju...

Humphrey
30-05-2014, 11:10
dzoni, ništa briga ništa stres,pij samo kraš ekspres- barem dok ga Milanović ne uništi.

Đoko će Čilića pregaziti u tri seta.

DzoniBG
30-05-2014, 12:40
Bravo za ovu malu Tomljanovic...

Prvi put je gledam... devojka i igra dobro, i lepo izgleda...

Onu Radvansku ne mogu da gledam.... od ruznjikave face tetke u klimaksu, preko onih raspalih cvorastih kolena...sva je...nikakva... tenis defanzivan, udarci mlaki... kad ima dan dobija takicki, danas ni to... mars napolje...

NorthStand
30-05-2014, 14:51
http://www.vecernji.hr/tenis/ajla-tomljanovic-izbacila-trecu-tenisacicu-svijeta-941901

:cool: :bravo

NorthStand
30-05-2014, 14:55
velika bitka u RG, teškom mukom Đoko jedva osvaja setove. :kez

6-3, 6-2, 3 u tijeku upravo. samo se nadam da neće zapjevat ako ga osvoji ove godine, "hej slaveni" pošto je pravo jugoslavenski započeo godinu. :D

NorthStand
30-05-2014, 16:17
oho, čuda su ipak moguća, uzeo Čile 3 set, i sad u 4 se vratio u igru nakon što je izgubio servis. ajmo marine, poderi tog jugovića iz srbistana. :kez

DzoniBG
30-05-2014, 16:32
Cudan mec...

Cila je krenuo furiozno u prvom setu...nisam video da neko onako bije po lopti konstantno i iz polja, i iz riterna... onda se odjednom uspavao, Novak digao igru, lagano uzeo i drugi set...i kad se cinilo da je kraj meca blizu, Nole pocinje lose da igra, Cila dize igru, i zasluzeno uzima set...

Cetvrti minijatura citavog meca, opet Novak na korak do pobede, opet se Marin vraca... i ruzno se zavrsilo duplom greskom...

Cila je imao i dobre i lose strane...pokazao je borbenost i volju, ono sto mu mozda i najvise nedostaje...a losa je los procenat ubacenog prvog servisa koji ga prati celu karijeru i velike amplitude u igri, od sjajnog do ocajnog...

Novak nije odigrao dobar mec...dobro je samo sto je na kraju pobedio, inace ovakvo glupiranje dok vodi nije mu svojstveno... videcemo dal ce ga to i dalje muciti, ili je ovo samo prolazna boljka...

Humphrey
30-05-2014, 16:59
Dobro je, Čilić je uzeo jedan set, biti će bolje, još je mlad.

Nisam ovo znao,ali Čilić je osvojio više turnira od Wawrinke. I to vam je život šport.

NorthStand
30-05-2014, 17:30
ma mlad je kurac, već mu je prošlo previše godina a osim par četvrtfinala i jednog polufinala ništa hvale vrijedno. slabo je to, jer ima on puno veći potencijal ali je jednsotavno propuh u glavi. oscilacije u igri su mu nevjerojatne, Đoko i kad igra loše nema takve oscilacije.

uglavnom poraz nije iznenađenje, ipak je Đoko uz Nadala prvi favorit RG.

Humphrey
30-05-2014, 18:48
Osvaja netko drugi,a ne Đoković ili Nadala.

NorthStand
30-05-2014, 22:41
vidjet ćemo, i Federer možda iznenadi.

Inkvizitor
30-05-2014, 23:21
Ne uspijem gledati meni jedan od najdražih turnira, jer priznajem samo RG i Wimbledon za prave GS-ove.

RG zemlja i Wimbledon trava i to je to..drugo je sve nadodano.

Šta je Ajla došla u četvrtfinale. Nisam gledao ni Čilića i Đoksona ali moglo se ionako predvidjet..Čilić će malo pokazat kapacitet pa će sve prosut.

Nema on inače pobjedničku žicu u sebi a kamoli za tipa poput Đoksona koji je ko tigar.

Grunf
30-05-2014, 23:33
Osvaja Karlo the bombarder, nekog bokca je pomel s 30 aseva na zemlji. :naklon Legenda. :D

NorthStand
31-05-2014, 01:31
nema šta, od ovih "divova"(viših igrača) je najspretniji, samo što realno nema baš neki nivo igre odnosno kreativnost mu nije jača strana. ko ovim top igračima, on to riješava svojim servisima, ali čim dođu bolji igrači koji znaju bolje reagirat na te njegove ubojite servise on je osuđen na poraz. iako svakoga može namučit, i sigurno je da nikome neće biti lako s njime.

Humphrey
03-06-2014, 20:03
Sve mi se čini kako će Đoković osvoiti ovo.Navijam za Gulbisa.

NorthStand
05-06-2014, 16:21
vidjet ćemo, bit će neizvijesno ako finale bude Nadal-Đoković.

Humphrey
05-06-2014, 20:49
Đoko- Gulbis, Nadal -Murray, to znači kako nas čeka finale Đoković- Nadal.

Današnji tenis je dosadan za poluditi, ono što su odigrali Ferer i Monfis je kriminalno.

franjevac
06-06-2014, 14:00
šta reći za igru gulbisa
čovjek ne zna pogoditi forhend
kako je federer izgubio od ovog slinavca ostaje misterij
đoković osvaja rolan garros "by ease"
a i zaslužio je čovjek kao i goran svoj wimb

Humphrey
06-06-2014, 19:12
Nadal - Đoković, finale koje samo pokazuje kako nema razloga ne dopustiti i ženama igranje na ATP, ionako su svi osim ove dvojice curice koje bi i neke žene pobjedile.

Humphrey
07-06-2014, 18:18
U ženskom finalu mara šara osvojila RG

NorthStand
08-06-2014, 00:24
šarapova je odlična tenisačica, prava ruskinja i atraktivna fizički nema mi ništa slađe nego slušat njeno stenjanje dok reterna loptice. možeš mislit kak u krevetu skviče, kad onako loptice voli. :D

sve u svemu, vidjet ćemo danas taj duel Nadal-Đoko nije da ih pratim nešto naročito ali mislim da bi sutra mogo gledat to finale obično gledam samo finale wimbledona i pratim rezultate, ne da mi se gledat ove mečeve prije osim ako neki naš nije u borbi za osminu četvrtfinale ili polufinale onda gledam, tako da nakon wimbledona lani ovo će mi biti tek drugi grand slam meč koji ću gledat u dvije godine. moram reći da sam neutralan, i da mi je svejedno ko će dobit, ali pošto je Nadal "Srbin Katolik" malo više sam na njegovoj strani. :rofl

NorthStand
08-06-2014, 16:56
Đoko dobio prvi set, bit će gusto obuci musto. :kez

NorthStand
08-06-2014, 17:10
Nadalu drugi set.

http://live.drakulastream.eu/static/popups/2235231291365430.html

NorthStand
08-06-2014, 17:15
brejk nadala u trećem, bore se dobro igraju jedan i drugi, pravi muški tenis krvnički bez milosti pravo u meso. to volim. :kez

Humphrey
08-06-2014, 19:42
Navijao sam za to da pobjednik bude bilo tko osim nekog od njih dvojice, ali ipak mi je drago što je na kraju Nadal osvojio.

Humphrey
10-06-2014, 19:34
Ruševina,kako ga već zovu i roditelji, je izgubio u prvom kolu, u svom prvom ovogodišnjem turniru na travi,6:4, 6:4 od Matoševića,australca hrvatskih korijena.

Dečko iz Jajca pokazao tko ima veća jajca.

Humphrey
22-06-2014, 12:34
Sutra počinje Wimbeldon 2014.

wimbledon.com/en_GB/scores/draws/ms/index.html

Naš Čilić igra u prvom kolu protiv Francuza Mathieua.

Ante Pavić,koji se kvalificirao na još jedan grand slam, igra protiv kolumbijca Falle,a Karlović igra protiv kanađanina Franka Dančevića.

U ženskom turniru Ajla Tomljanović igra protiv Britanke Watson,Martić protiv španjolke Lino,Donna Vekić protiv Talijanke Vinci,a Mirjana Lučić protiv Viktorije Azarenko.

Naša najmlađa tenisačica na turniru Ana Konjuh je kroz kvalifikacije ušla u glavni turnir i igrat će protiv novozelanđanke Eraković.

Sretno našima.

Inkvizitor
23-06-2014, 16:00
Mlada hrvatska nada Ana Konjuh prošla prvo kolo Wimbledona sa nepunih 17 godina. Jedna do najboljih juniorki svijeta nedavno operirala i odsustovala s terena par mjeseci.

Bravo za Anu.

Humphrey
23-06-2014, 17:39
Ako odigra dobro mogla bi ona i do 3.kola.

Humphrey
24-06-2014, 19:06
Čestitke Paviću koji je prošao u drugo kolo. Nažalost Karlović i Tomljanović ispali.

NorthStand
24-06-2014, 20:15
Anja Konjuh i Dona Vekić to su dvije igračice koje imaju veliki potencijal, a ovo ostalo nam je li la. kod muških jedino Borna Čorić, a Čilić je ionako zalud potratio vrijeme imo je puno veći potencijal od ovih top 10.

NorthStand
25-06-2014, 21:37
http://www.vecernji.hr/tenis/cilic-pobijedio-haider-maurera-i-izborio-trece-kolo-wimbledona-946802

:bravo

Inkvizitor
25-06-2014, 21:41
mala Ana Konjuh sa 16 i po godina ušla u treće kolo Wimbledona kao najmlađa u turniru.

Mogli bi se na nju ugledat bezmudi hrvatski nogometaši. Ona može sa 16 i po godina a Mateo Kovačić će sa svojih koliko 20..biti još mlad i nezreo koliko no još godina.

Humphrey
26-06-2014, 10:40
mala Ana Konjuh sa 16 i po godina ušla u treće kolo Wimbledona kao najmlađa u turniru.

Mogli bi se na nju ugledat bezmudi hrvatski nogometaši. Ona može sa 16 i po godina a Mateo Kovačić će sa svojih koliko 20..biti još mlad i nezreo koliko no još godina.

Dok ne bude prestar i ne može više.

Grunf
27-06-2014, 23:27
Čilić dobio Berdycha 3:0 u setovima :shock :naklon

NorthStand
29-06-2014, 00:40
čuda su ipak moguća, goran nije ni bio na terenu sjedio je gore u onoj kućici da se ne nervira previše. :kez

NorthStand
30-06-2014, 17:35
čile u četvrtfinalu, vjerojatno protiv đokovića! jel došao čas kad će đoko poljubit u reket čilića? nadam se da je. ako popravi agresivnost, ima velike šanse servis mu je dobar ali fali mu odlučnosti i agresivnosti u nekim momentima igre ako to korigira a to i nije tako teško korigirat, samo treba malo hrabrosti i preuzimanje rizika. ne znam, već je 15 puta izgubio od đokovića đoko je favorit ali imat će i čile svoje šanse.

od kad ga preuezo "zec", igra mu se osjetno popravila ali još to nije na razini đoke to jednostavno treba priznat. ne treba se nikad samozavaravat, od toga kruha nema. ali to ne znači da ga ne može pobjedit, ako odigra izvan svojih mogućnosti i koncetrirano.

Inkvizitor
01-07-2014, 11:40
Čilić je malo napredovao i ovo mu je uspjeh ali za nešto više nema on još igru. Ni Đoković ne igra bez grešaka al on već jedno vrijeme igra na autoritet sa slabijima od sebe

moonlight
02-07-2014, 11:49
Meni je na ovom Wimledonu on odličan, ako danas "preboli" svoj feler, da na priliku koju propusti, raspadne se i izgubi kao početnik, ima šanse...
Ništa ne može izgubiti, a ove je godine baš dobar u Wimledonu, kak je Berdiha razbio, pa ono je bilo za udžbenike...doduše samo sam taj meč gledao

NorthStand
02-07-2014, 13:23
ima šanse, trava mu je definitivno najbolji teren, ali đoko je puno agresivnij od njega zato mu dajem više šanse. ne možeš protiv takvih agresivaca igrat iz pozadine, moraš i ti biti aktivan kretat se non stop i radit pritisak na protivnika. što je reko goran, moraš preuzet rizik na sebe ako hoćeš pobjedit ovakvog igrača kakav je đoković. ako može onaj australac nadala izbacit, zašto ne bi mogo i čile đoku? sve je to stvar glave, što i sam kažeš ako se ne raspadne u glavi ima velike šanse za uspjeh.

Inkvizitor
02-07-2014, 14:18
Onaj Kirgios je razbio Nadala ali onaj je ko zvijer. Podsjeća likom na one grčke mitske junake. Samo mu fali kaciga i koplje.

pogle ga..ko da ga je vremeplov izbacio..još tu ne izgleda opasno ko na terenu ..lupa asove bez kompleksa na meč servis

http://images.canberratimes.com.au/2014/01/17/5083870/vd-kyrgios-408x264.jpg

Tip je agresivac željan da protivnika satare u prah.

Di je Čilić od toga. On to nema ni grama.

mislim nije da on ne želi pobjedit ali to je razlika nebo-zemlja.

Inkvizitor
02-07-2014, 15:18
Čilić izišo na teren ko da puškom netko natjero

Kapi želje i volje u njemu nema.

Jedinstven slučaj u tenisu. U sportu uopće.

NorthStand
02-07-2014, 18:24
očekivano, njemu definitivno fali žara, kako je ušo u 4 set bilo je jasno da će Đoko to lako završit iako je bilo 2-1 u setovima u tom trenutku ako doda još malo gasa. to je ta sitna, a bitna razlika kad je najvažnije takvi klasni igrači prorade na koncentraciji i podignu nivo svoje igre na potrebnu razinu za preokret. to Čilić nema, on kad krene gubit to je gotova priča. da ne govorim o tome, da je 100 loptica danas napuco po sred mreže, ok nije moro baš svaku pogodit i poentirat, ali trebo je barem 50 od tih 100 prebacit preko mreže i poentirat. dok god ne riješi to svoje pacersko griješenje kada ga ima, ne đokovića nego bilo koga da je bio conga s druge strane i njega bi poguro do polufinala tim svojim neforsiranim greškama napucavanjima u mrežu i mlitavošću u ključnim presudnim trenucima dvoboja. mislim da to ni goran neće uspjet iskorijenit iz njega, jer on je jednostavno takav, kao što sam reko nedavno njegova karijera je zalud potraćena a riječ je o velikom talentu koji je na žalost limitiran u glavi. kad god je bitno, on puca po šavovima nešto ko mentor mu ivanišević. ta psiho strana njegovog tenisa je ono najgore kod njega, a realno po igri ima materijal da bude šampion ali to nikad neće biti zbog glave. jednostavno nema glavu šampiona, đoković to ima, i kad gubi on se nekako izvuče on nađe načina kako da pobjedi to je odlika igrača i sportaša koji su sposobni nadići sebe i svoje slabosti, to čilić nije niti će to vjerojatno ikada biti. on je tu limitiran, a ne u teniskom umjeću i znanju.

a motiv mu je, ajde došo ja malo napucavat lopticu evo mene i trlj mrlj završi meč rukice u zrak pa pa i ode on. nema tu one potrebne volje, da se napravi potrebni iskorak. ivaniševiće je bio nestabilnog karaktera, ali je imo ogromnu volju i zato je tek u 4 finalu osvojio Wimbledon da je nije imo ne bi ga osvojio ni s tom "wild card".

Humphrey
02-07-2014, 18:30
Tipično hrvatski, na ponos ove državice.

Gledajući Čilića kako igra i gubi i slušajući Miću dok komentira tu predstavu teško se odlučiti tko je od njih dvojice veća slika i prilika ovog naroda i države.

Inkvizitor
02-07-2014, 18:33
Ma i Ivanišević je za njega bio mentalna gromada iako znamo kako je pucao u mečevima nakon grešaka. Ustvari tu su oni negdje li-la po tome samo je Ivanišević bio jači igrač., Imao je servis i volej među prva tri na svijetu u to doba. Igra u polju mu je bila slaba ali to je tada bilo dovoljno da budeš velik. U onome u čemu je bio dobar Ivanišević je bio svjetski, u onome u čemu nije, nije i šlus.

Ustvari dobro se i dovuko do petog seta sa ovim užasnim prvim servisom. Đoković je odličan reterner, najbolji na svijetu uz Murray-a, ali nije imao ni potrebe reternirat. Tu se pokazuje da je to stvar psihe. Poplašio se.

Nakon dobijenog trećeg seta čovjek se jednostavno raspao..reko bi rođo Spajić..umjesto da se Đoković usere, on napunio gaće.

Al mora se reći da ni Đoković nije odigrao na nekoj razini, ni ta dva seta koja je Čilić dobio ni općenito. Dobio je na autoritet i rutinu. U zadnja dva seta da se predaš u četvrfinalu Wimbledona, bez otpora faktički, to je meni nezamislivo.

Al dobro zato on i je 26-ti nositelj a Đoković 1-vi..on je jednostavno takav, on još u 26-oj godini ima dječju facu i dječju psihu.

Humphrey
02-07-2014, 18:44
hahaha deseti uzastopni poraz od Đokovića. I to je kao profesionalni tenisač.

TheBronxBomber
02-07-2014, 19:21
Di ce Cilic dobiti Djokovica. To bi bio prvorazredni medjunarodni skandal. Ustasa iz Hercegovine da dobije diku regijona i lice progresivnog veliko-srpstva; omilijen u svim nasim glavnim gradovima, prvenstveno u Zagrebu.

A i prijatelji su. Pa kako ce dobiti svog prijatelja? I to na Wimbledonu, u majci Britaniji. :skartoc 0-10. To je pravi prijateljski, a i bratski, odnos prema Srbima.

Inkvizitor
02-07-2014, 19:33
daleko je on od ustaše..

da je u vojsci, on bi bio domobran..

DzoniBG
03-07-2014, 12:39
Cudan mec juce...

Novak je otvorio odlicno, pocistio prvi set...odmah na pocetku drugog imao break loptu, drugi servis salje u mrezu, i pocinje frustracija... malo kasnije gubi servis, gubi i set... u trecem opet ima 4 break lopte, to prosipa, opet gubi servis, vraca ga...a onda tie break igra uzasno dekoncentrisano... zadnja dva seta su bila manje vise rutinska... nije bio kvalitetan mec...

Cilic je usao uplaseno... prvi servis mu je bio niskog procenta...posle je to popravio, sa cime je dobio i samopouzdanje... videlo se da mu je stalo, cesto je nesto mrmljao u bradu, ljutio se na sebe, hrabrio se... nije igrao lose, videlo se na trenutke da ima potencijal... ali da bi dobio u ovakvom mecu mora da igra vrhuski u nizu poena i setova...

Ima mentalnu blokadu jer je gubio svih 9 meceva, tesko je to preskociti... i kad je dobio treci set, faca mu nije izgledala kao da je u ciljnoj ravnini...prvi poen cetvrtog seta lagan smec zakucava, ali i reketom dodiruje mrezu, sto je znak mentalne labilnosti, to je Novak osetio, uzeo mu je taj servis...i vise nije imao sanse do kraja...

Ne mislim da mu nije bilo stalo, nego nije imao snage vise... mentalni umor je doveo i do fizickog umora...kasnio je u namestanju, takticki lose gradio poene... ne moze da racuna da u dugim relijima ima prednost... visok skoro 2 metra, a lopta na travi nisko odskace...dovoljno je da ga Nole par puta proseta levo desno... sa bekend dijagonale prebaci na paralelu, i Cila u trku forhend smesti u vrh mreze...

Za Noleta je najvaznije da je pregrmeo ovaj mec...pobedi mu ne bi mnogo gledao u zube...dodje dan kad ne mozes da igras dobro, ali tad je bitno da nadjes put do pobede... sa druge strane Cila je odigrao solidan mec, vidljiv je napredak, sve su mu bolji rezultati, uci ce u top 20... izgleda da Goran radi dobar posao... glavu ce mu teze popraviti, ali moze da svaki udarac za nijansu popravi, i time mu sagradi samopouzdanje za vece rezultate... nije on bas mlad, ali ima vremena da kao Wawrinka u starijim danima napravi rezultat...

Inkvizitor
03-07-2014, 13:10
Cudan mec juce...

Novak je otvorio odlicno, pocistio prvi set...odmah na pocetku drugog imao break loptu, drugi servis salje u mrezu, i pocinje frustracija... malo kasnije gubi servis, gubi i set... u trecem opet ima 4 break lopte, to prosipa, opet gubi servis, vraca ga...a onda tie break igra uzasno dekoncentrisano... zadnja dva seta su bila manje vise rutinska... nije bio kvalitetan mec...

Cilic je usao uplaseno... prvi servis mu je bio niskog procenta...posle je to popravio, sa cime je dobio i samopouzdanje... videlo se da mu je stalo, cesto je nesto mrmljao u bradu, ljutio se na sebe, hrabrio se... nije igrao lose, videlo se na trenutke da ima potencijal... ali da bi dobio u ovakvom mecu mora da igra vrhuski u nizu poena i setova...

Ima mentalnu blokadu jer je gubio svih 9 meceva, tesko je to preskociti... i kad je dobio treci set, faca mu nije izgledala kao da je u ciljnoj ravnini...prvi poen cetvrtog seta lagan smec zakucava, ali i reketom dodiruje mrezu, sto je znak mentalne labilnosti, to je Novak osetio, uzeo mu je taj servis...i vise nije imao sanse do kraja...

Ne mislim da mu nije bilo stalo, nego nije imao snage vise... mentalni umor je doveo i do fizickog umora...kasnio je u namestanju, takticki lose gradio poene... ne moze da racuna da u dugim relijima ima prednost... visok skoro 2 metra, a lopta na travi nisko odskace...dovoljno je da ga Nole par puta proseta levo desno... sa bekend dijagonale prebaci na paralelu, i Cila u trku forhend smesti u vrh mreze...

Za Noleta je najvaznije da je pregrmeo ovaj mec...pobedi mu ne bi mnogo gledao u zube...dodje dan kad ne mozes da igras dobro, ali tad je bitno da nadjes put do pobede... sa druge strane Cila je odigrao solidan mec, vidljiv je napredak, sve su mu bolji rezultati, uci ce u top 20... izgleda da Goran radi dobar posao... glavu ce mu teze popraviti, ali moze da svaki udarac za nijansu popravi, i time mu sagradi samopouzdanje za vece rezultate... nije on bas mlad, ali ima vremena da kao Wawrinka u starijim danima napravi rezultat...

To je bilo u trećem setu kod rezultata 6:5 za Čilića prije tajbreka, kad je izgubio servis.

kad je dobio tajbrek i kad sam vidio da servira prvi u četvrtom odmah sam znao da je loše. jer previše je to za njega. nema on tu mentalnu snagu..on tada zna da je otišao u pet setova i to je njemu dovoljno. Prestrašno kako se raspao nakon vodstva od 2:1. To je stvar psihe..nije tu ni fizika toliko bitna. Da je Đoković prvi servirao u četvrtom setu pa da se on malo smiri od uzbuđenja što vodi.

Da me ne mrzi da prenosim izjave sa indexa ali ako je točno što on izjavljuje nakon meča..super zadovoljstvo svojom igrom, super super super.. zahvaljuje Goranu, odlično je igro Wimbledon, super je zadovoljan, približava se po igri najvećima ( ko da mu je 18 godina, ja se smijem i okrećem očima dok čitam, ne vjerujem jednostavno)..vidiš da se on zadovoljava sa svime ovim, da on nema ambicija, on slavi poraz :zubo..a serviro je užasno..jače bi neke žene servirale..stegla se ruka na najjače..a igra tenis profesionalni 7-8 godina..

Aj da je on neki klinac tipa Kirgios pa da se fali napredkom čovječe bio si prije koliko 5-6 godina u polufinalu AO i sad ti četvrtfinale napredak..idi begaj

ma bezveze se ponavljam samo..nema on glavu trenutno prvenstveno za neki veliki rezultat. Toliko fulanih zicera ne može napravit stabilan igrač.

uvijek mi je žao i pomalo krivo kako ga sprdaju na fhr-u i nazivaju ruševinom ali ponekad tako i izgleda kad igra..ko srušena šupa.

DzoniBG
03-07-2014, 13:53
U pravu si, to sa mrezom je bilo u trecem setu...

Nisam gledao izjave posle meca...lose je ako je rekao da je zadovoljan ovime... ne bi trebao, imao je odlicnu situaciju da zavrsi mec u svoju korist, Novak je pokazivao velike znake nervoze, i sam je rekao posle da je popizdeo sto mu je dozvolio da se vrati u mec... cim pocne da psuje, kuka kako mu svaka malo ide u aut, a protivnik stalno pogadja liniju, znaci da je zestoko uzdrman...

Na tom vrhunskom nivou, stvar koja razdvaja je uglavnom psiha... postoje nijanse u udarcima, postoje manje i vise teniski inteligentni igraci, ali kad se dodje do stani pani... odlucuje fokus, ili se potezu rizicni udarci, ili se pusti da se protivnik sam udavi... Marin nije dovoljno verovao da moze da pobedi, to je onaj osecaj i misao - aj da vidim na koji cu sad nacin da prospem mec... dal je moguce da sam takav maler...pocinju da proganjaju porazi, ubedjenost da si dobar, ali da nisi najbolji...da si blizu vrha, ali ne na njemu...

Na slican nacin Novak je gubio od Rafe pregrst meceva, ukljucujuci i zadnje finale RG... i to je razlika zasto on ima 6, a Rafa 14 GS titula, iako je Nole bolji i kompletniji igrac... njega zivci jebu u finalima kad je najvaznije...nece izgubiti od 98% igraca... ali kad mu dodje Rafa u finalu GS, ili nekad Fed i Murray, tu je toliko toga isprodavao, ko na pijaci...

Ko srusena shupa :) slikovita metafora... bilo za kog igraca da navijas, nagledas se srushenih shupa, nije Cila izuzetak, mada je slikovit podatak da je decko uzeo 11 titula, jednu vise od Ljube koji je dugo vremena bio 3. igrac sveta, a Marin jedva kratko u top 10...

Fed bi trebao da resi servebot-a iz Podgorice koji igra uzasno negledljiv tenis...a Novak i bugarche, tu bi moglo da bude svasta... bugarche je oduvek bio jako talentovan, dosta lici na Federera, u strahovitoj je formi na travi...treba resiti tu slagalicu, i onda pravo finale sa Rogerom koji i pod stare dane je doktor na travi...

Inkvizitor
03-07-2014, 13:54
Uostalom kad sam ga vidio u tunelu kako izlazi pognute glave i usput čeprka nos, ko da ga vode na strijeljanje znao sam da opet gubi.

Pa čovjek skoro sve svoje chalenge nosi sa sobom na kraju seta. Ko da ih plaća 10 000 dolara po komadu. Ne bi taj zatražio provjeru, ne usudi se, sram ga. Jučer sam se šokrio kad je tražio dvaput provjeru. I to podigne ruku na brzinu malo, trzne pa je odmah spusti ko da će dobit po prstima. Sjećam se jednog meča u Pekingu baš protiv Đokovića prije par godina kad je serviro za set i zabije as al sudac sudi aut. I on naravno ne traži provjeru iako može. I izgubi set naravno a onda snimatelj pokaže, I naravno dobra lopta bila.

i tako te stvari, sitnice al bitne koje govore dosta o igraču, dok se Đoko buni, divlja, galami i kad nije u pravu, gestikulira, ljuti se, prigovora ( za moj ukus i previše al ajde) dok ovaj samo tuli muli i gleda ko da se ne radi o njemu..

U principu i da se nije srušio u zadnja dva seta opet bi izgubio. Đoko je mentalno jači pet puta. I želi, hoće, mada i on pada u tom segmentu..al dobro valjda je i njemu malo pun kufer svega..naosvajao se..a sad se ženi, dobija dijete, ima i drugih stvari van tenisa. Koje naravno utječu na igru ali i takav pomalo nezainteresiran, ili ne zainteresiran ko ranije di je on za naše milo dijete.

A žao mi ga ponekad..šta će..takav je..malo zbunjen i sramežljiv..ne treba ga preveć pljuvat iako ga pljujemo svi redom..,

Inkvizitor
03-07-2014, 14:00
U pravu si, to sa mrezom je bilo u trecem setu...

Nisam gledao izjave posle meca...lose je ako je rekao da je zadovoljan ovime... ne bi trebao, imao je odlicnu situaciju da zavrsi mec u svoju korist, Novak je pokazivao velike znake nervoze, i sam je rekao posle da je popizdeo sto mu je dozvolio da se vrati u mec... cim pocne da psuje, kuka kako mu svaka malo ide u aut, a protivnik stalno pogadja liniju, znaci da je zestoko uzdrman...

Na tom vrhunskom nivou, stvar koja razdvaja je uglavnom psiha... postoje nijanse u udarcima, postoje manje i vise teniski inteligentni igraci, ali kad se dodje do stani pani... odlucuje fokus, ili se potezu rizicni udarci, ili se pusti da se protivnik sam udavi... Marin nije dovoljno verovao da moze da pobedi, to je onaj osecaj i misao - aj da vidim na koji cu sad nacin da prospem mec... dal je moguce da sam takav maler...pocinju da proganjaju porazi, ubedjenost da si dobar, ali da nisi najbolji...da si blizu vrha, ali ne na njemu...

Na slican nacin Novak je gubio od Rafe pregrst meceva, ukljucujuci i zadnje finale RG... i to je razlika zasto on ima 6, a Rafa 14 GS titula, iako je Nole bolji i kompletniji igrac... njega zivci jebu u finalima kad je najvaznije...nece izgubiti od 98% igraca... ali kad mu dodje Rafa u finalu GS, ili nekad Fed i Murray, tu je toliko toga isprodavao, ko na pijaci...

Ko srusena shupa :) slikovita metafora... bilo za kog igraca da navijas, nagledas se srushenih shupa, nije Cila izuzetak, mada je slikovit podatak da je decko uzeo 11 titula, jednu vise od Ljube koji je dugo vremena bio 3. igrac sveta, a Marin jedva kratko u top 10...

Fed bi trebao da resi servebot-a iz Podgorice koji igra uzasno negledljiv tenis...a Novak i bugarche, tu bi moglo da bude svasta... bugarche je oduvek bio jako talentovan, dosta lici na Federera, u strahovitoj je formi na travi...treba resiti tu slagalicu, i onda pravo finale sa Rogerom koji i pod stare dane je doktor na travi...

Nole je lani potpuno na isti način kao i Marin jučer pri kraju meča kad se lomilo pri istom smeču dodirnuo reketom mrežu,u finalu RG protiv Rafe ako se sjećaš. I nakon toga potonio..a imao je situaciju pod kontrolom.

To me tada iznenadilo od Đokovića jer sam ga smatrao totalno kontroliranim tipom. kako možeš takve greške radit..To možeš u egzibicijskim mečevima

Velim on je zadnja finala gubio i nema više tu glad..to se vidi..jak je on i sad, i psihički i fizički ali nema tu glad..

Raonić i Kirgios su jučer igrači, gledao sam malo preko oka negdašnji tenis..oba jaka servera..neće bit lako Federeru..zna Raonić i potegnit iz polja..jak je igrač..

Ovog fićfirića nisam gledo jučer..al ono što sma ranije gledo..fejk igrač, mediokritet..al dobro nije lako doć u polufinale Wimbledona..

DzoniBG
03-07-2014, 14:26
Uostalom kad sam ga vidio u tunelu kako izlazi pognute glave i usput čeprka nos, ko da ga vode na strijeljanje znao sam da opet gubi.

Pa čovjek skoro sve svoje chalenge nosi sa sobom na kraju seta. Ko da ih plaća 10 000 dolara po komadu. Ne bi taj zatražio provjeru, ne usudi se, sram ga. Jučer sam se šokrio kad je tražio dvaput provjeru. I to podigne ruku na brzinu malo, trzne pa je odmah spusti ko da će dobit po prstima. Sjećam se jednog meča u Pekingu baš protiv Đokovića prije par godina kad je serviro za set i zabije as al sudac sudi aut. I on naravno ne traži provjeru iako može. I izgubi set naravno a onda snimatelj pokaže, I naravno dobra lopta bila.

i tako te stvari, sitnice al bitne koje govore dosta o igraču, dok se Đoko buni, divlja, galami i kad nije u pravu, gestikulira, ljuti se, prigovora ( za moj ukus i previše al ajde) dok ovaj samo tuli muli i gleda ko da se ne radi o njemu..

U principu i da se nije srušio u zadnja dva seta opet bi izgubio. Đoko je mentalno jači pet puta. I želi, hoće, mada i on pada u tom segmentu..al dobro valjda je i njemu malo pun kufer svega..naosvajao se..a sad se ženi, dobija dijete, ima i drugih stvari van tenisa. Koje naravno utječu na igru ali i takav pomalo nezainteresiran, ili ne zainteresiran ko ranije di je on za naše milo dijete.

A žao mi ga ponekad..šta će..takav je..malo zbunjen i sramežljiv..ne treba ga preveć pljuvat iako ga pljujemo svi redom..,

Nije se rodio sa time... Marin nije grabljivac, predator...nema killer instinct u sebi, ne sanja pobede i trofeje dovoljno intenzivno. To mora da gori 24/7 u tebi, kad izadjes na teren u nekom smislu i da mrzis protivnika, da zelis da ga ponizis...a kad izgubis, da te to toliko boli, da se zareknes kako nikad tako vise neces izgubiti...

Novak ima par drugih felera koji ga dosta ometaju... on ima nekad preveliku zelju da uspe, i nekad u toj prevelikoj zelji pregori... kao jako mlad je bio dosta kurcevit, jos 2006. godine posle poraza nad Nadalom na RG je rekao da on nije nepobediv... kao nedokazani zutokljunac verovao je da je bolji i od Feda i Rafe... publika koja je slavila ta dva bozanstva odmah ga nije volela, u stilu - ko si sad pa ti da kvaris zlatni duopol... igrao je iz inata, nemackom preciznoscu koju je dokotrirao kod Pilica u Minhenu, i balkanskim karakterom - sad cu svima da vam jebem mater... vremenom kako je pravio rezultate, potiskivao je to u sebi, previse se dodvoravao medijima i publici... nije nikad shvatio da ne treba da ga svi vole, nego da ga postuju, i da ga se plase...

http://www.youtube.com/watch?v=xkxmPKjsUjc

Ceo mec protiv Congavog u predhodnom kolu mu je publika na fenomenalnu igru mlako aplaudirala, dok je svaki dobar potez cokoladnog slavila kao poslednji... smirio ih je ludim vinirem na mec lopti u tie breaku, uz grimasu - picke jedne, sta je sad...gledajte ko je najjaci... :)

Valjda mu je posle godina foliranja sad postalo jasno da daje najbolje kad ga publika i mediji podcenjuju, kad igra sam protiv svih...kad negativni vajb iz publike uspe da katalizuje u ono sto je u njemu iskonsko - lovac, gladni tigar u africkoj savani... a ne fancy sampion na teniskim gala vecerima gde zeli da bude ono sto nije... ima on u sebi kulturu i bonton manire, ali ispod te povrsine je masina za mlevenje protivnika, koja ne moze da se hrani laznim manirima i korektnoscu, nek bude kurceviti Srbin i balkanac kad se lomi...bolje nego simpaticni luzer koji ce se posle zahvaliti protivniku i izviniti Djuri sto ga je tukao...za zapadnjake ce i pored svega on uvek biti neki tamo lik iz istocne evrope, koji oni po defaultu gledaju sa visine...

U zelji da bude ono sto nije, i odbijanju onoga sto mu je prirodno, po meni je uzrok brojnih poraza, i manjka najvecih titula...

Inkvizitor
03-07-2014, 14:46
On kao veliki igrač ne bi se trebao uopće osvrtati jel mu publika aplaudira ili ne. Jel protiv njega ili ne. To je njihovo pravo . Ionako će ti na kraju zapljeskat kad pobjediš. Ne kužim da se on time opterećuje.

Pa toliko sam mečeva gledao gdje je publika bila kontra igrača a ovaj uopće ne reagira. Publika većinski uvijek ima nekog svog favorita.

On time samo stvara animozitet prema sebi a ja nisam primjetio da mu se ne plješće na dobar potez niti općenito. Ali kad ti slažeš face na publiku i bijesno reragiraš pa naravno da će se okrenit kontra tebe

Ono što mene kod njega najviše smeta, to je cinizam..npr..on pogodi liniju. sve OK ..ali kad protivnik pogodi liniju on se cinično smješka..pa dopusti da i drugi mogu imati sreće ko i ti.

Koliko si ti puta pogodio liniju a protivnici su šutjeli. To je sve dio igre.

ili ako trci mrežu..on isto zdvaja, ljuti se..a kad on to uradi..sve Ok..nema beda.

To nije fer..on nije nepošten igrač..ali te njegove grimase i slaganje faca na protivnike žestoko idu na kurac..i što mu to treba.

S druge strane, plemenit je čovjek koji cijelu nagradu sa RG pokloni žrtvama poplave. Je da on ima para i nije mu to problem ali ipak..masa drugih to ne napravi..

Al on ko da nije bio voljen pa traži ultimativnu ljubav od sviju.

DzoniBG
03-07-2014, 15:01
On kao veliki igrač ne bi se trebao uopće osvrtati jel mu publika aplaudira ili ne. Jel protiv njega ili ne. To je njihovo pravo . Ionako će ti na kraju zapljeskat kad pobjediš. Ne kužim da se on time opterećuje.

Pa toliko sam mečeva gledao gdje je publika bila kontra igrača a ovaj uopće ne reagira. Publika većinski uvijek ima nekog svog favorita.

On time samo stvara animozitet prema sebi a ja nisam primjetio da mu se ne plješće na dobar potez niti općenito. Ali kad ti slažeš face na publiku i bijesno reragiraš pa naravno da će se okrenit kontra tebe

Ono što mene kod njega najviše smeta, to je cinizam..npr..on pogodi liniju. sve OK ..ali kad protivnik pogodi liniju on se cinično smješka..pa dopusti da i drugi mogu imati sreće ko i ti.

Koliko si ti puta pogodio liniju a protivnici su šutjeli. To je sve dio igre.

ili ako trci mrežu..on isto zdvaja, ljuti se..a kad on to uradi..sve Ok..nema beda.

To nije fer..on nije nepošten igrač..ali te njegove grimase i slaganje faca na protivnike žestoko idu na kurac..i što mu to treba.

S druge strane, plemenit je čovjek koji cijelu nagradu sa RG pokloni žrtvama poplave. Je da on ima para i nije mu to problem ali ipak..masa drugih to ne napravi..

Al on ko da nije bio voljen pa traži ultimativnu ljubav od sviju.

Slazem...to mu ne treba...

Juce sam pizdeo na takvo ponasanje... sta se krevelji i glumata na neke vinere i male aute... gleda u Beckera pogledom bez treptaja... ne moze tako da se ponasa, iako znam da trazi izlaz da potisne frustraciju, i da u tom trenutku ne ume drugacije... ne sme to da se radi, jako ruzno izgleda...ponasa se kao tinejdzer koga pucaju hormoni...a onda odjednom se uozbilji, i sav taj bes iskali na loptici, i bez reci i grimase postane terminator...

Lako je osudjivati sa strane...isto se tako ponasam kad igram tenis... psujem, kunem, pickaram, bacam rekete, lansiram lopte van terena, izderem se iz sve snage tako da cuje ceo kvart... znam da je ruzno sve to, ali ne mogu to da pobedim u sebi...posle sednemo na pivo i sve je ok, ali dok traje borba, ne mogu da to suzbijem...pokusao sam bez reci da odigram mec, i igrao sam dosta slabije... i osecao sam se kao da u ustima drzim krastavu zabu koju ne smem da ispljunem...

Zato ga razumem i bolje nego sto bi trebao... sam si na terenu, progone te razni zli duhovi, nemas koga tu da to podelis... pa seti se Ivanisevica sta je radio... to je taj juznjacki temperament, koji iako nekad izgleda totalno iracionalno... je emotivno prirodan za nas koji zivimo ovde...

Inkvizitor
03-07-2014, 15:05
Slazem...to mu ne treba...

Juce sam pizdeo na takvo ponasanje... sta se krevelji i glumata na neke vinere i male aute... gleda u Beckera pogledom bez treptaja... ne moze tako da se ponasa, iako znam da trazi izlaz da potisne frustraciju, i da u tom trenutku ne ume drugacije... ne sme to da se radi, jako ruzno izgleda...ponasa se kao tinejdzer koga pucaju hormoni...a onda odjednom se uozbilji, i sav taj bes iskali na loptici, i bez reci i grimase postane terminator...

Lako je osudjivati sa strane...isto se tako ponasam kad igram tenis... psujem, kunem, pickaram, bacam rekete, lansiram lopte van terena, izderem se iz sve snage tako da cuje ceo kvart... znam da je ruzno sve to, ali ne mogu to da pobedim u sebi...posle sednemo na pivo i sve je ok, ali dok traje borba, ne mogu da to suzbijem...pokusao sam bez reci da odigram mec, i igrao sam dosta slabije... i osecao sam se kao da u ustima drzim krastavu zabu koju ne smem da ispljunem...

Zato ga razumem i bolje nego sto bi trebao... sam si na terenu, progone te razni zli duhovi, nemas koga tu da to podelis... pa seti se Ivanisevica sta je radio... to je taj juznjacki temperament, koji iako nekad izgleda totalni iracionalno... je emotivno prirodan za nas koji zivimo ovde...

Ma ne, nisi me do kraja shvatio. Ne smeta meni ljutnja i lomljenje reketa, i bijes, to je sve ljudski, pa to Marinu i zamjeram što nema trun toga..

Novaku zamjeram cinizam..kad protivnik pogodi liniju on se cinično smije..a kad on pogodi ništa..to nije pošteno..ne uvijek naravno nego kad je gusto, kad se lomi meč.

Igraj, jebote linija, to je tako u tenisu..neka lopta šiba totalno van pa je mreža vrati unutra

a ljutnja je normalna..mada onaj Sampras se nikad nije ljutio..pa ni Federer, ni Nadal,..Lendl rijetko, A Edberg ne znam je li ikad promjenio onu svoju glinenu facu, dobijao -gubio..a Mc Enroe znamo svi..

DzoniBG
03-07-2014, 15:26
Ma ne, nisi me do kraja shvatio. Ne smeta meni ljutnja i lomljenje reketa, i bijes, to je sve ljudski, pa to Marinu i zamjeram što nema trun toga..

Novaku zamjeram cinizam..kad protivnik pogodi liniju on se cinično smije..a kad on pogodi ništa..to nije pošteno..ne uvijek naravno nego kad je gusto, kad se lomi meč.

Igraj, jebote linija, to je tako u tenisu..neka lopta šiba totalno van pa je mreža vrati unutra

a ljutnja je normalna..mada onaj Sampras se nikad nije ljutio..pa ni Federer, ni Nadal,..Lendl rijetko, A Edberg ne znam je li ikad proimjenio onu svoju glinenu facu, dobijao -gubio..a Mc Enroe znamo svi..

Da...ima taj pogled i izraz lica koji je preterano cinican i odbojan... treba neko da mu kaze da bar to ne radi...verovatno mu to i kazu, al jace je od njega...

Federer je lomio rekete i psovao kao mlad igrac, a onda se odjednom pretvorio u kamenu facu...tek ponekad pokulja sve najgore iz njega kad mu ne ide, ali vidi se da se maksimalno kontrolise... izgradio je imidz klasnog sampiona, iz bogate i ugledne zemlje, finih manira, znanjem 7 jezika, odlicno obucenog...uzor za zapadnu kulturu... sa druge strane spanski bik, ludo pozrtvovan, borben do granice nerealnog... prilicno ogranicenog intelekta i emocija... dva antipoda koji su vozili teniski svet godinama...

Novak nije ni jedno ni drugo... vec neka mesavina i simbioza obojice... od Rafe je uzeo vanzemaljsku kretnju i defanzivu, od Federera je emulirao znanje jezika i razgovor sa medijima... ali ipak je on sa brdovitog balkana, u sebi je ujedinio sve najgore i najbolje sto ovde uspeva... nema potrebe da se ulaguje zapadnjacima, nek bude ono sto jeste... to je u neku ruku kompleks nasih ljudi da sarmiraju taj hladan svet kako smo mi i bolji od njih, i bolji nego sto realno jesmo...

Trudi se on da bude bolji covek, nekad i uspeva... ali time ne postaje bolji teniser... to nek zadrzi van terena...a na njemu nek ne ide iz krajnosti poklanjanja poena protivniku, i cmizdrenja zasto je pogodjena ili nije pogodjena linija...iz krajnosti u krajnost ide, i to kad povuce emocije i koncentraciju, pada u bunar u najvaznijim mecevima...

Inkvizitor
03-07-2014, 15:28
Točno. Iz krajnosti u krajnost ide. Al dobro to su detalji ne previše bitni za igru, više za simpatije ili ne neutralaca.

NorthStand
03-07-2014, 18:33
Federer je galantan, zato njega i najviše vole, ima te neke svoje "kraljevske" manire. npr ono RF na kapici, originalan je i šampion ima potrebnu glad za trofejima i nakon svih osvojenih wimbledona, i neće nikome biti lako s njime ponajmanje đokoviću. iako on više nije na onoj razini od prije pet godina, i dalje je vrhunski tenisač koji izbacuje ove mlađe željne njegove krvi prelako.

a i mene je osvojio tom svojom plačljivom naravi, kad osvojio wimbledon 7 put mislim, plače ko da ga je osvojio prvi put ne znam meni je to nešto jako simpatično, jer tu se vidi koliko je njemu stalo da osvoji taj turnir. dakle naosvajo se čovjek svega i svačega, i još uvijek gladuje za trofejima, to je ono što čini šampiona. Čilić to nema, i zato nikad neće biti šampion barem ne onaj pravi. osvojit će on poneki turnir, možda i wimbledon u nekom ludom raspletu ali neće imat nikad to što je ima Federer glad za titulom. ne možeš osvojti titulu, ako je ne želiš toliko da sanjaš o istoj. ivanišević je sanjo taj wimbledon 15 godina svoje karijere, i na kraju ga je ipak uspio osvojit uz tu divlju kartu i neka je jer ga je stvarno zaslužio, koliko je samo imo nesreće na tom wimbledonu.dok ono što reče za čilića, vidio on da će odigrat pet setova protiv đoke i to mu bilo dovoljno. meni to jednostavno ne ide u glavu, ja bih protiv svakog išo maksimalno i na pobjedu i fućka mi se tko je s druge strane, dal je predator tigar ili zmaj. to je jedini recept, da spasiš glavu u tim ključnim mečevima, respekt da ali ne takav da se predaš prije nego je tekma i počela. ili da sam limitraš svoje mogućnosti, eto protivnik je bolji pobjedio me 9 puta pa nema veze ako bude i 10 put. to su nakarade žešće, baš zato što te pobjedio 9 puta moraš naći način da te ne pobjedi i 10 put. tako to treba rezonirat, ali Čilić to nema to je njegov ključni problem.

NorthStand
03-07-2014, 18:40

a ljutnja je normalna..mada onaj Sampras se nikad nije ljutio..pa ni Federer, ni Nadal,..Lendl rijetko, A Edberg ne znam je li ikad promjenio onu svoju glinenu facu, dobijao -gubio..a Mc Enroe znamo svi..

definitivno najveća budala, neviđena u tom smislu, tako se ni ja ne bi ponašo na javnom mjestu. :kez jedno opsovat tu i tamo i onda se zaustavit, ali ova budala se stvarno blamirala žešće. :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=koE_e_LX4c0

NorthStand
03-07-2014, 19:02
http://www.youtube.com/watch?v=tt-vdBYeU3A

NorthStand
03-07-2014, 19:50
http://static.ibnlive.in.com/ibnlive/pix/sitepix/06_2013/federer-moustache.jpg

:kez

http://www.celibrities.in/wp-content/gallery/ten_r-federer/roger-federer-103316.jpg

a ovdje plače ko kišna godina. :rofl

Humphrey
04-07-2014, 21:08
Neki su se brinuli za budućnost tenisa, ali ona je sigurna od mentalnih patuljaka koji dolaze.

NorthStand
04-07-2014, 21:46
ako đoko bude igre u finalu kao u polufinalu, misim da će ga federer rutinski riješit. ne znam zašto, ali ovo nije ni sjena onog đoke od prije dvije tri godine. ne znam jel se zasitio, ili ga je ova "ženidba" malo izbacila iz takta ali očito je da nije na onoj top razini na kojoj je bio prijašnjih godina. pobjeđuje ali tijesno, je da je najvažnije pobjeđivat ali sada protiv federera mislim da neće imati šanse vratit se u meč kako je imo protiv dmitra i našeg propuha u glavi Čilića. tako da, sumnjam da će mu federer poklanjat break lopte ili u tie breaku dvije loptice plusa, a opet neralno je za očekivat da će igru do nedjelje podić toliko da će odigrati toliko bolje da ga federer neće moći probit. mislim da je federer opet na razini, izbacio je dosta jake tenisače prije finala i wimbledon mu je ko i svima najdraži turnir tako da mislim ako đoko želi imat šanse, morat će igrat znatno bolje nego što je odigro do sad u turniru ako želi dobit federera. mene ovaj dmitar ful razočaro, stalno govore da je baby federer ne vidim zašto to neki govore? pa federer da je danas imo one šanse koje je imo dmitar, zgromio bi đoku samo tako. kod federera se onakvi ziceri ne promašuju, imat će i on pokoju greškicu ali nikome neće dozvolit da se na konto njegovih velikih pogrešaka vrati u meč kako je 4 setu napravio bugar tako da ne znam, prednost svakako na strani federera, jer ipak je on 7 puta osvojio taj turnir. i ako ga sad osvoji, mislim da će biti prvi u povijesti s 8 titula wimbledona što je poprilično veliki motiv. ja da sam na njegovom mjestu, pojeo bi i đoku i lopticu i mrežicu. :kez

DzoniBG
04-07-2014, 21:55
Pravo finale...

Prvo posle US Opena 2007 izmedju njih dvojice na Grand Slamovima... prosto neverovatno da su odigrali oko 35 meceva, a da je ovo tek drugo veliko finale...

Djokovic danas vrlo slab i neubedljiv... slicno kao protiv Cile, krene dobro, ima mec u dzepu, a onda nastupi glupiranje... rekao bi da su zivci, umesto da se opusti dok vodi, on pocne da razmislja i brine... povuce se u defanzivu, i igra neke metiljave udarce cekajuci protivnik da promasi... sreca da je bugarin sam sebe zakopao danas, inace ovo nije igra dostojna polufinala Wimbledona...

Federer sa druge strane ubedljiv... uvek je mocan na travi, kao da se rodio na njoj... vrlo ce tesko biti u finalu...Nole mora da vaskrsne svoju napadacku i mudasku igru, inace nece imati sanse...

Nista ne bi prognozoraio, ova dvojica znaju da odigraju nesto najbolje sto postoji u tenisu, ali i da jedan drugog blokiraju i naprave nervozan mec... nadam se da ce biti ovo prvo...

Inkvizitor
04-07-2014, 22:49
Neki su se brinuli za budućnost tenisa, ali ona je sigurna od mentalnih patuljaka koji dolaze.

Dobar je Kirgios. Ako se ne poremeti nešto bit će strašan igrač. Ne respektira nikoga.

Humphrey
05-07-2014, 10:57
Dobar je Kirgios. Ako se ne poremeti nešto bit će strašan igrač. Ne respektira nikoga.

Ne mislim na njega, pred njim je još neko vrijeme učenja,mislim na ove "talente" poput Dimitrova, Raonica i ostalih.

Humphrey
05-07-2014, 11:30
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/10383541_581343381984328_337341147099647786_n.jpg

DzoniBG
05-07-2014, 12:07
Ne mislim na njega, pred njim je još neko vrijeme učenja,mislim na ove "talente" poput Dimitrova, Raonica i ostalih.

Raonic je drvo javorovo... ali Dimitrov ima veliki talenat i znanje, kad mu krene, najebao si...

Bio je ubedljivo najbolji junior...malo sporije se saltao na profi tenis... problem mu je nepredvidiva glava, zacas upadne u neku mrzovolju i seriju gresaka... juce je sam sebe zakopao...

Njemu predvidjam da ce biti buduci broj jedan za par godina, kad se povuku ova trojica koji vladaju 10 godina...

Mali Kirgios... ima decko muda, i jaku servu... gledao sam ga prvi put ove godine na nekom pripremnom turniru za Australian Open... ima tu materijala, samo jos puno treba da se brusi... moze dabude cudo od igraca, ali i da necujno nestane iz vidokruga...

Humphrey
05-07-2014, 12:38
Ono što meni daje neku nadu je to što će za nekoliko godina,kad se povuku Đoković i Nadal, doći nova generacija,a među njima će valjda biti netko tko će preuzeti primat,a ovi "talenti" poput Dimitrova,Raonica će gledati kako mlađi od njih dižu trofeje.

Nemaju oni muda,možemo mi filozofirati o tome kako je ova trojka jedna od najboljih u povijesti, kako danas igrači kasnije sazrijevaju,ali sve je to glupost, muda ili imaš ili nemaš,a kad sa 23 godine još trebaš vremena za sazrijevanje onda piši kući propalo.

Sad neka se još Federer oprosti sa još jednim osvojenim Wimbledonom i ja sretan.

p.s. na jednom forumu pročitam upis u kojem netko uspoređuje Raonica sa Ivaniševićem. Nisam član, pa mu nisam mogao jebati sve po spisku. Ivanišević je u tim godinama imao dva grand slam finala iza sebe.Nije osvojio,ali igrao je finale, jedno protiv Samprasa, možda najboljeg igrača na travi ikad. To je bio mladi Goran, vjerojatno jedan od najnestabilnijih igrača ikad,ali imao je muda.

DzoniBG
05-07-2014, 12:58
Ono što meni daje neku nadu je to što će za nekoliko godina,kad se povuku Đoković i Nadal, doći nova generacija,a među njima će valjda biti netko tko će preuzeti primat,a ovi "talenti" poput Dimitrova,Raonica će gledati kako mlađi od njih dižu trofeje.

Nemaju oni muda,možemo mi filozofirati o tome kako je ova trojka jedna od najboljih u povijesti, kako danas igrači kasnije sazrijevaju,ali sve je to glupost, muda ili imaš ili nemaš,a kad sa 23 godine još trebaš vremena za sazrijevanje onda piši kući propalo.

Sad neka se još Federer oprosti sa još jednim osvojenim Wimbledonom i ja sretan.

p.s. na jednom forumu pročitam upis u kojem netko uspoređuje Raonica sa Ivaniševićem. Nisam član, pa mu nisam mogao jebati sve po spisku. Ivanišević je u tim godinama imao dva grand slam finala iza sebe.Nije osvojio,ali igrao je finale, jedno protiv Samprasa, možda najboljeg igrača na travi ikad. To je bio mladi Goran, vjerojatno jedan od najnestabilnijih igrača ikad,ali imao je muda.

Ma kakav Ivanisevic i Raonic...ne mogu u istu recenicu zajedno...

Servisi im jesu ubojiti... ali rezultati, pristup igri, mentalitet... kao dupe i oko...

Igrao pre 2 dana je Goran sa Celavim Banditom zajedno u dublu na turniru seniora, uhvatio sam 2 meca... prvi je bio protiv Bjorkmana i Woodbridge-a... toliko je zasmejavao publiku i glupirao se na terenu, kao stand-up komedija... Ljuba stidljiv, njemu se malo i igra...ali Goran... talenat za zabavljaca... budala bio, budala ostao :)

franjevac
05-07-2014, 13:12
tenis je definitivno u krizi
jer očigledno je da su nadal i đoković u igračkoj krizi
a nema mladih lavova koji bi uskočili
što se tiče sutrašnjeg finala
očekujem jedan nervozan i plašljiv meč
a tu bi onda u prednosti bio novak
jer fed mora igrati svoj najbolji tenis da bi ga dobio
s novakom to nije slučaj on pobjedu neće poklonit

DzoniBG
05-07-2014, 13:18
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/10383541_581343381984328_337341147099647786_n.jpg

Dobra fotka :)

Smena cuvara trona... sva trojica su veliki egomanijaci da bi dopustili nekom da im uzima trofeje... ako ne nikne neko cudo od deteta, sto je malo verovatno... ili ako se ne povrede i zavrse karijeru...malo ce se tu ko omastiti narednih godina...

Inkvizitor
05-07-2014, 13:23
Ma kakav Dimitrov..medikritet..

jači je Čilić od njega a onda znaš koliko je sati.

Inkvizitor
05-07-2014, 13:27

Ivanišević bi da nije igrao u eri Samprasa imao ..ono što je rekao Tiriac za njega..pet Wimbledona zaredom.

No imao je peh.

Na drugim turnirima je bio ništa. Ništa US open. Ništa AUS, pogotovo RG ništa ali bio bi car Wimbledona.

I da je dobio prvo finale kontra Agasija..gdje je bio apsolutni fvaorit..

franjevac
05-07-2014, 13:31
dimitrovu je svaki udarac bolji i izrađeniji
plus što se bolje kreće
on uistinu i jest talent ali što humprey reče mentalni patuljak
raonić i čilić su ostvarili zavidne rezultate
uprkos tome što nisu građeni za tenis
i njima ne bi zamjerao nedostatak muda
oni su na svom maksimumu

Inkvizitor
05-07-2014, 13:46
Raonić će još svoje pokazat. On je uzletu. Nema samo servis ima i igru iz polja.

Dimitrov je za mene mediokritet i ne vidim mu ništa veliko u igri. Jedan od mnogih koji će lutati od broja 10 do 30. Jači mi je Dolgopolov igrač.

No sve je to talašika kad usporediš sa ranijom konkurencijom. Ovogodišnji Wimbledon loš..gdje se jedan Federer opet dovuče do finala pa i Đoković sa ne baš nekom igrom.

Toliko grešaka, toliko zicera fulanih..pa i publika samo što ne spava.

Prije si morao otegnuti muda do finala a danas je dovoljno odigrati relativno pristojno i dobiti par škaljivijih mečeva na autoritet što njih dva i rade.

jedan prašinar Nadal da ima dva Wimbledona i finala ili polufinala pa to je sramota za Wimbledon..

Kako ga je Kirgios razmontiro..ko igračku na sklapanje.

Eto to bi mu se stalno događalo da je igrao u velikoj eri Tenisa.

ja ne znam kako on išta osvoji..čovjek igra bezveze već par godina..čista defanziva.

DzoniBG
05-07-2014, 13:56
Gresis Inkvi u vezi Dimitrova...daleko je on od mediokriteta...

Na jednu stranu glavu, gde jos treba da mu se zavrnu mnogi srafovi...ali udarci... od forhenda, bekenda, jako dobrog slajsa, igra na mrezi...anticipacija, kretanje... u svemu je izvrstan, jako dobro skolovan igrac koga je kad igra dobro, uzivanje gledati...glava ga jebe, ali to je sasvim druga prica...

Slicno podcenjujes i Federera...koji bi u svakoj generaciji bio Tata... i u onoj 90-ih bi se klao sa Samprasom na travi, dok bi na betonu uzimao meru...

franjevac
05-07-2014, 14:02
ima o nadalu jedan dobar dokumentarac
http://www.youtube.com/watch?v=sJINszVUJmI
u kojem igrači,psiholozi,fizičari,fizioterapeuti
pričaju o enigmi zvanoj nadal
nevjerovatno šta je taj čovjek s tako ograničenim talentom postigao

pa da tenis je definitivno u velikoj krizi
nitijedan meč ovogodišnjeg wimbledona ne možeš izdvojit
kao kvalitetan
pa ni taj kyrgiosa s nadalom
koji odavno zbog problemima s koljenom
nije na nivou i samo se bruka

Inkvizitor
05-07-2014, 14:03
A gle, svatko ima svoje mišljenje..ja pratim tenis intenzivno već 35 godina i pamtim još mečeve McEnroa i Borga i Lendla i MCEnoroa i ocjenjujem na osnovu toga.

da me pitaš za jedan potez od tog Dimitrova ne bi ga se sjetio. Šta im jako, nema ništa, ni servis nit izlazak na mrežu. A ima sve. Normalno da ima sve kad igra profesionalno tenis.

Čovjek ima koliko..23 godine i on je kao talenat..idi molim te..

Njima je i Čilić mlad a čovjek još koju godinu pa veteran.

Becker je osvojio Wimbledon ne znam jel bio punoljetan. Ivanišević igrao u finalu s nepunu 21-nu.

A njima sad igrač od 25 godina mlad igrač.

kad bi se prije moglo dogoditi da jedan defanzivac prašinar tipa Nadala uzme Wimbledon. Ni u najluđim snovima.

Nema više epskih mečeva, nema više sudara titana gdje je svaki poen priča za jednu stranicu knjige..toga odavno nema

Federer je za mene samo dobar igrač a nekad sam pričao da je igrao u velikoj eri tenisa da bi mu polufinale nekog Grand slama bilo dostižno otprilike kao Čiliću danas. I dalje tako mislim. Igrao je u rupetini tenisa, ne rupetini, nego provaliji tenisa i naosvajo se Grand Slamova. Kakav najbolji svih vremena..to su pizdarije..to je moje mišljenje..netko drugi misli drugačije i šlus.

Inkvizitor
05-07-2014, 14:10
ima o nadalu jedan dobar dokumentarac
http://www.youtube.com/watch?v=sJINszVUJmI
u kojem igrači,psiholozi,fizičari,fizioterapeuti
pričaju o enigmi zvanoj nadal
nevjerovatno šta je taj čovjek s tako ograničenim talentom postigao

pa da tenis je definitivno u velikoj krizi
nitijedan meč ovogodišnjeg wimbledona ne možeš izdvojit
kao kvalitetan
pa ni taj kyrgiosa s nadalom
koji odavno zbog problemima s koljenom
nije na nivou i samo se bruka

Nema tu nikakve enigme. Igro je u provaliji svjetskog tenisa. Ko i Federer. Pa su dijelili titule dok nije došao Đoković i rekao..čekajte malo , dajte i meni koju titulu. Niste vi toliko jaki.

A on je za mene jači igrač od obojice. Pogotovo ne mogu skužit da njega Nadal pobijedi, pogotovo današnji Nadal. Federer mu već manje paše.

Mimo njih još jedini igrač kojeg priznajem je Del Potro. Murray ponekad. I Wawrinka donekle i Berdich. Ostalo je teška teška talašika uključujuć tu ni naše milo dijete.

franjevac
05-07-2014, 14:20
po čemu je to đoković bolji igrač od federera
đoković je i u svojoj najjačoj godini imao problema s već matorim fedom
čak ga je fed izbacio s njegove najslabije podloge pa i imao 2 meč lopte na us openu
fed je nakon samprasa najtalentiraniji igrač ikada
i isti ga je užitak gledati kao i samprasa 90-ih
malo pogledaj na youtubeu ako nisi
njihov meč iz 2001 i vidit ćeš da je fed imao igru i za onakvu travu i wimbledon

DzoniBG
05-07-2014, 14:36
Prica o tenisu je kao prica o klopi...razliciti ukusi... tesko ces tu nekog ubediti u nesto...

Aj da vidimo zensko finale... Kvitova - Bouchard...

Ova mala Kanadjanka je vec imala zapazene rezultate... dobro igra, ima herca da potegne... slatkasta je u faci... za razliku od Kvitove koja ima facu kao tutumrak... sva je nekako nesklesana u gradji... prava Cehinja koju pijan prevrnes preko plota na morskoj plazi :) Stepanek je to preuzeo na sebe ovog puta...

Nije mi nesto zanimljiv mec, ali aj da pogledamo...

Inkvizitor
05-07-2014, 14:39
Čuj pogledaj malo a je odgledo mali milion mečeva.

Dobio matorog Samprasa na zalazu karijere i čemu je to dokaz.

U najboljim vremenima bi ga dobio nikad pa možda ni tad. Federer je u najboljim danima imao po 20 i više neprislijenih grešeka po meču i smiješnih šibanja loptica u gledalište. Sampras u najboljim vremenima bi znao odigrat meč da ti ne pokloni nijedan poen u smislu da fula neki zicer ili čistu loptu..moro si osvojit poen da on ne može fizički vratit..

zato je meni smiješna uspredba njih dvojice. Ja sam trljao oči kad bi vidio da tobožnji najbolji igrač svih vremena ima onoliko neprisiljenih grešaka po meču. Too se nekad nije toleriralo..ako si ti malo u unforced eror modu..ti si izgubio meč..nema priče..

Sampras je za mene numero di uno..iako ga nisam mog smislit.. akakvu je konkurencijo imo..o tome nećemo pričat..

franjevac
05-07-2014, 14:56
fed je te 2001 imao samo 19 godina također ne pri svom vrhuncu
a sampras je samo godinu dana ranije osvojio wimbledon i bio najveći favorit za 2001
a godinu dana poslije osvojio i us open
u svakom slučaju griješiš ili namjerno provociraš kada ovako pričaš o fedu
svi teniski stručnjaci ga smatraju ako ne najvećim a onda uz bok samprasu

DzoniBG
05-07-2014, 15:00
Inkvi, nasao sam statistiku iz jednog finala Wimbledona, Sampras-Agassi:

http://farm4.static.flickr.com/3084/3132870070_34e4ed89b6_o.jpg

Zajedno su imali 105 neiznudjenih gresaka... znaci nije bas da se nije gresilo...isto kao i danas u nekom duzem mecu...

franjevac
05-07-2014, 15:03
džonibg
nisu to nikakve priče o ukusima
oko kvalitete treba postojati konsenzus
a federerovu veličinu u pitanje mogu dovoditi samo provokatori ili ostraščeni navijači
ali inkvizitor se već brukao na sportskim temama pa pričao o dobroj igri bosne i hercegovine na mundijalu

Inkvizitor
05-07-2014, 15:09
haha kakve gluposti..kakav konsenzus..

Možda je to bilo pri kraju Samrasove karijere..ja pamtim Samprasa najviše na Wimbledonu..to se prenosilo..tu lik nije griješio..

sad vidim da je to sa Wimbledona..toliko neprisiljenih..šta su sve njima bile neprisiljene..da je Samapras imo preko 50 neprisiljenih..

tolko ni Čilić ne napravi..

BiH nije igrala bajno ali je igrala bolje od Hrvatske to sam rekao..

Da su igrali dobro prošli bi dalje..više su se nadigravali, više imali želju.

Inkvizitor
05-07-2014, 15:11
Prica o tenisu je kao prica o klopi...razliciti ukusi... tesko ces tu nekog ubediti u nesto...

Aj da vidimo zensko finale... Kvitova - Bouchard...

Ova mala Kanadjanka je vec imala zapazene rezultate... dobro igra, ima herca da potegne... slatkasta je u faci... za razliku od Kvitove koja ima facu kao tutumrak... sva je nekako nesklesana u gradji... prava Cehinja koju pijan prevrnes preko plota na morskoj plazi :) Stepanek je to preuzeo na sebe ovog puta...

Nije mi nesto zanimljiv mec, ali aj da pogledamo...

Ne pratim baš ženski tenis odkad nema Štefice..osim kad igra neka naša..gledo sam malo Anu Konjuh ove godine...ima potencijal.

Kvitača ima Wimbledon pa time i prednost..al di da je ona tipična Čehinja..meni je baš netipična

franjevac
05-07-2014, 15:20
http://www.youtube.com/watch?v=QslTiKVyh2s

http://www.youtube.com/watch?v=w5p_nu-OyM0

evo o ovom konsenzusu pričam
kada najveći pričaju o najvećem

a bosna i hercegovina je igrala grozno
u najlakšoj grupi na prvenstvu
želju je pokazao samo onaj mali bešić
a trkački su bili spremni za samo 60 minuta igre
smiješna reprezentacija koju bi i ovakva hrvatska pobjedila u hendikepu

Inkvizitor
05-07-2014, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=QslTiKVyh2s

http://www.youtube.com/watch?v=w5p_nu-OyM0

evo o ovom konsenzusu pričam
kada najveći pričaju o najvećem

a bosna i hercegovina je igrala grozno
u najlakšoj grupi na prvenstvu
želju je pokazao samo onaj mali bešić
a trkački su bili spremni za samo 60 minuta igre
smiješna reprezentacija koju bi i ovakva hrvatska pobjedila u hendikepu

Po kojim se to kriterijima određuje najlakša grupa.

Nisu li tvrdili da je Kamerun najgora ekipa prvenstva iako za mene nisu

Sva ta gradiranja su zakurac kao i ta o Federeru. To su sve kurtoazne, prigodničarske izjave koje ne vrijede pet para.

Isto tako jednom je jedan velikan tenisa rekao da Federer ne bi uzeo Grand slam prije 20 godina ili tako nešto pa što s tim.

Za koliko minuta su bili spremni naši..za O..ovi bar za 60.

U utakmici gdje im treba pobjeda oni govore da su se dobro držali do meksičkog gola. A šansu nisu stvorili. To je sprdačina. A treba pobjeda njima a ne Meksiku.

Bih se nadigrava, barem to..i igraju i bolje i ljepše i brže od naših mrljina. To je moje mišljenje a nije ni tema.

franjevac
05-07-2014, 15:50
pazi ako ti dovodiš u pitanje kvalitetu i veličinu rogera federera
koja se vidi i sa mjeseca i koju svi vide osim tebe i tog navodnog velikana(kojeg si najvjerovatnije izmislio)
onda se ti i taj velikan trebate zapitati dali razumijete sport koji pratite
ali dobro ne bi više o tome
zasad kvitova bolja ali vjerujem u bouchard i preokret
mala je borbena a ima i jaku čeljust što bi trebalo značit i jak karakter

Inkvizitor
05-07-2014, 16:11
pazi ako ti dovodiš u pitanje kvalitetu i veličinu rogera federera
koja se vidi i sa mjeseca i koju svi vide osim tebe i tog navodnog velikana(kojeg si najvjerovatnije izmislio)
onda se ti i taj velikan trebate zapitati dali razumijete sport koji pratite
ali dobro ne bi više o tome
zasad kvitova bolja ali vjerujem u bouchard i preokret
mala je borbena a ima i jaku čeljust što bi trebalo značit i jak karakter

dobro, ja ne razumim taj sport a ti dosađuješ.

Još bi tu meni naturo mišljenja nekih sviju i svih

bježi bolan.

franjevac
05-07-2014, 16:12
neshvatljivo koliko se raspala eugenie
mala je na rg-u parirala jednoj šarapovoj i sad se predala bez ikakve borbe
i to kontra kvitove koja onako oklembešena liči na sve samo ne na sportašicu
užas na šta je spao ženski tenis i sport općenito

Humphrey
05-07-2014, 16:25
Nije se kanađanka raspala nego ju je kvitova rasturila, od prvog poena se vidjelo kako danas protiv nje ova nema šanse.

Nek sutra Federer rasturi Đoku i tako zacementira svoj status najbolje ikad,barem po osvojenim grand slamovima.Već me strah da će ga onaj španjolac dostići.:D

Po pitanju tko je bolji sampras ili federer ja bih izabrao samprasa,ali Federer je bolji igrač. Samo nije sve u talentu, Sampras je bio robot, kraj njega ni Federer ni Đoković ne bi imali sve titule koje su osvojili,samo je Nadal siguran na zemlji.

NorthStand
06-07-2014, 15:18
dmitrov ima veliki potencijal, ali imo ga je i čilić pa je zapeo u ovih "top 20", nikad šampion. doduše, čini mi se da će dimitrov biti bolji kroz koju godinu od čilića ali ne baš toliko koliko neki prognoziraju.

NorthStand
06-07-2014, 15:28
dobro, istina je ovo što kaže inkvizitor da bi federeru bilo daleko teže osvojit 7 wimbledona u biti sigurno ih ne bi osvojio, da je igro u periodu 1990-2000. dakle periodu kad je goran igrao, mislim da je to najjači period u povijesti tenisa bez obzira na "evoluciju" koja se dogodila od 2000. jedino možda jače po imenima, je period 1980-1990. mcenro borg i još neki. ali po meni najbolji tenis je 1990-2000, sve prije i nakon toga je već slabijeg nivoa.

NorthStand
06-07-2014, 19:13
zasluženo nema šta, federer je stvarno senilna penzionerčina posto, nevjerojatno je da uspio uopće izborit peti set. ovo nije ni sjena od njegove igre iz najboljih dana, čudim se da je đoki uopće trebalo pet setova jer je bio vidno bolji od samog starta. brže kretnje, opasniji udarci duboke lopte crte ma sve, realno jedino mu nadal trenutno može parirat ovo ostalo je već niža razina koju on dosta lako riješi. ali konkurencija je po meni u današnjem tenisu presmiješna, prije si u top 20 imo igrače koji su mogli jedni druge tuć, nitko nije bio favorit sad imaš ovih 4-5 igrača svi ostali su čisti prosijek. želim reć, danas biti prvak pored takve konkurencije i nije neki veliki podvig. nevezano tko osvojio ove wimbledon, dal je to đoković ili bugarin dmitrov konkurencija je sve manja i manja i zato se sve lakše dolazi do titule. wimbledon nije na onoj razini ko i prije, to je očito do finala nismo vidjeli niti malo napetosti ni nervoze. to sve govori o tome kakav je wimbledon.

Humphrey
06-07-2014, 19:19
Ma nek se goni švicarski seljak, neka ide čuvati nacističko zlato ili labudove na jezeru. Pobjedi ga ovaj kreveljko kojeg poželiš udariti čim ga kamera prikaže,a on krene sa grimasama.

Ipak, Đoković posve zasluženo.

Inkvizitor
06-07-2014, 19:23
Ma nek se goni švicarski seljak, neka ide čuvati nacističko zlato ili labudove na jezeru. Pobjedi ga ovaj kreveljko kojeg poželiš udariti čim ga kamera prikaže,a on krene sa grimasama.

Ipak, Đoković posve zasluženo.

Đoković sasvim zasluženo. Cijeli meč je dominirao u svakom segmentu. Nije se peti set ni trebao igrati i nisam sumnjao u Đoletovu pobjedu ni kad je ovaj izjednačio. Jedino da je onu jednu gem loptu u petom setu iskoristio Federer bilo bi čupavo.

Ali Đoković je bio superioran cijeli meč.

Dobar meč, masa odličnih poteza s obje strane. Kako Đoković reternira to je fenomenalno. Dobro i Federer je imao nekoliko Čilićevsikh poteza ali nakon dugo vremena ipak odličan odličan meč..odlično finale.

Đoković..velik velik igrač..

franjevac
06-07-2014, 19:33
meč je bio sjajan i neizvjestan
fed je napokon pokazao muda i karakter
igrao je toliko hrabro pri brejk loptama kao da je nadal ili sampras
đoković se malo usrao u 4.setu ali se stabilizirao sredinom petog
tu si možda federer može zamjeriti što ga nije brejknuo i tu je imao nekakvu šansu
ali đoković je bio bolji igrač u svih 5.setova i fedu se mora skinit kapa kako je dogurao i dotle
vjerujem da si je ovim đoković skinuo pritisak" luzerstva" i da može do dvoznamenkastog broja gs
s druge strane mislim da je fed gotov jer se po njegovoj faci uopće nije moglo vidjeti razočaranje
izgubio je glad tako mi je izgledao

DzoniBG
06-07-2014, 19:41
Auuu... trebalo je ovo izdrzati do kraja :)

Veliki mec, na najvecoj pozornici...Federer kome ce jos malo 33 godine, vreme kad je vecina vrhunskih sportista ruine koje su senke predhodnih sampiona... dati sve od sebe, boriti se ko lav... izuzetno postovanje prema njemu sam uvek imao, ali posle ovog meca mogu samo da mu se naklonim...

Novak je sve u svemu bio bolji... ne mnogo, otprilike koliki je rezultat... odlicno je igrao, uglavnom dobro servirao, reternirao one slajs servise kao drogiran... u vise relija je napadao i diktirao tempo...

Mogao je opet da prospe mec... nije toliko ni lose igrao krajem 4. seta, koliko je Federer bio dobar... sredinom petog je licio na raspad, i zadnje gorivo je potegao iz rezervoara...

Da je ovde pukao na ovakav nacin...mogao je komotno da se penzionise... sve sto je do tad uradio bilo bi neubedljivo... bog ga je pogledao, malo sreca, a mozda najvise odlucnost da se ne preda u situaciji kad je izgledalo da ne moze dobiti mec...

Zeni se za 3 dana na Svetom Stefanu, moze da ljudski odmori, spremi se za dolazak sina... bice vremena za jos trofeja, ovim mecom je razbio maler i upisao se u istoriju...

Inkvizitor
06-07-2014, 19:47
Ma nije meni Đoković nikako djelovao u raspadu. Bio je miran ko špricer i kad je prosuo dva servisa za meč.

Jednostavno je znao da je bolji. A on je mentalnu snagu uvijek imao. A to što je izgubio par finala..ha..to je tenis.

Federer se vratio sa dva odlična gema..i to je izvukao iz sebe, nije Đković prosuo..imao je previše šibanja u mrežu i loš je na mreži.,..ne pokriva više mrežu kad izlazi. Đoković ga bušio ko sir, previše neforsiranih..ima on poteza ali nema kontinuitet..dvi pogodi tri promaši..tako se ne može dobit Đokovića..

Đoković je ko zid..sve vraća..genijalno je odigrao..jedan od boljih njegovih mečeva..a nije tako djelovao do finala..

DzoniBG
06-07-2014, 19:55
Ma nije meni Đoković nikako djelovao u raspadu. Bio je miran ko špricer i kad je prosuo dva servisa za meč.

Jednostavno je znao da je bolji. A on je mentalnu snagu uvijek imao. A to što je izgubio par finala..ha..to je tenis.

Federer se vratio sa dva odlična gema..i to je izvukao iz sebe, nije Đković prosuo..imao je previše šibanja u mrežu i loš je na mreži.,..ne pokriva više mrežu kad izlazi. Đoković ga bušio ko sir, previše neforsiranih..ima on poteza ali nema kontinuitet..dvi pogodi tri promaši..tako se ne može dobit Đokovića..

Đoković je ko zid..sve vraća..genijalno je odigrao..jedan od boljih njegovih mečeva..a nije tako djelovao do finala..

Od 2-1 u petom, posle medicala...do 4-3 je izgledao prilicno lose...lose se kretao, lose odluke donosio...na 3-3 bilo je 30-40, Federer je imao sansu za pasing, udario slajs koji je udario u vrh mreze...da je to preslo, dobio bi mec... kad je taj gem dobio, u ocima mu se videlo da je povratio samopouzdanje...

Psiholoski je prosao kroz kosmar, zato je na kraju plakao... tortura je bilo i gledati, a kamoli igrati pod takvim pritiskom... ne znam odakle je nasao snage da se vrati, nije to svojstveno nasem mentalitetu... bilo koji drugi sportista bi se predao...ovako nesto samo je jos uradio Ivanisevic kad je Dusanovic bio u transu...

Ne znam sta bolje tenis kao sport moze da ponudi od ovoga... Nadal ne moze nikad da priusti ovako kvalitetan mec... ovde se pucalo iz svih cevi, nema smaranja i pimplanja, malo kraca lopta, i trava ne raste.... pogledacu jos jednom u reprizi hladnije glave, a i ovako ne mogu da prebrojim vrhunske poene.... ko je gledao ovo uzivo, zna za sta je ziveo...

Inkvizitor
06-07-2014, 20:12
Je. Bio je veliki meč, gušt za gledat..najbolje finale unazad sigurno 15 godina.

NorthStand
07-07-2014, 13:06
meč je bio sjajan i neizvjestan
fed je napokon pokazao muda i karakter
igrao je toliko hrabro pri brejk loptama kao da je nadal ili sampras
đoković se malo usrao u 4.setu ali se stabilizirao sredinom petog
tu si možda federer može zamjeriti što ga nije brejknuo i tu je imao nekakvu šansu
ali đoković je bio bolji igrač u svih 5.setova i fedu se mora skinit kapa kako je dogurao i dotle
vjerujem da si je ovim đoković skinuo pritisak" luzerstva" i da može do dvoznamenkastog broja gs
s druge strane mislim da je fed gotov jer se po njegovoj faci uopće nije moglo vidjeti razočaranje
izgubio je glad tako mi je izgledao

čovjek ima ženu i djecu, ista stvar će i đokovića zadesit. on možda još godinu dvije odigra vrhunski nakon toga pad ko i federer. svaka čast đokoviću, ali po meni za njegov trofej je kriv limitirani federer. ja ne znam jesmo li mi gledali isti meč, ali on od početka susreta kasni za svakom loptom. i te priče kako đoković reternira, sve je stvar brzine nogu i kretnje, đokovića se može razjebat samo s agresivnim pristupom i brzim kretanjem, to federer nema, on njemu ko čilić nabija loptice po sred reketa, kad gađa dubinske lopte češće pogodi ault nego crtu ili ispred crte. kad izađe na mrežu, izađe nepripremlje totalna rupa svaki put je đokoviću otvorio prostor za poen, doduše neka je đoko fulo, ali ono što želim reći vidi se da je Đoković "sviježiji" odnosno mlađi igrač koji ima više energije i brzine i odlučnosti, i to je odnjelo prevagu. zato mi nisu jasni mladi igrači tipa čilić dmitrov itd, da tako olako dozvoljavaju đokoviću da ih izbaci s svojim uvijek istim forama razvlačenja s jedne strane na drugu. isto tako ovo što je Đoković odigro ovako u finalu, jer gledo sam ga u polufinalu i četvrtfinalu je upravo dokaz ove moje tvrdnje da je konkurencija u tenisu sve slabija. da je iti malo ozbiljna, da se on praktički uz pol gasa prošeće do finala on ovakvo finale nikad ne bi mogo odigrat. jer kao što sam reko prije meča, ako bitno ne popravi svoju igru neće dobit federera, on ne da je bitno popravio već je izašo sasvim jedan drugi Đoković u fizičkom smislu na teren, ja to mogu objasnit samo na jedan način da se štedio za finale. možda to nama gledateljima nije tako izgledalo, ali to mi je jedino logično objašnjenje, a čim se ti na jednom wimbledonu možeš štedit to je kurac od ovce. i ne pušim te priče o mentalnoj snazi, on je njega jučer dobio na fizičku sviježinu, jer je federer trom i spor ne može više pratit poletnog Đokovića tako je to u svakom sportu, kakva mentalna snaga. dobro u nekim momentima i ona igra ulogu, ali sve ti je to kurac od ovce ako nemaš potrebnu fizičku spremu i sviježinu za takav meč. čim je Đoko očito ostavio nešto sviježine u rezervi za finale, bilo je jasno da federer nema šanse. a vidjelo se od prvog seta, da federer kasni na svaku lopticu i da nema šanse da će dobit đokovića s takvim fizičkim stanjem gdje kasni na svaku lopticu već od početka meča.

NorthStand
07-07-2014, 13:19
ja nisam gledo federera, zato sam i prognoziro da će dobit đokovića, ali bilo mi je jasno od prvog seta i kad ga je dobio da neće završit dobro. nije ni sjena onog federera prije 5-6 godina, evo najbolji primjer je bio kad je đoko mu serviro u njegov desni kut, a on ima paralelu ko sunce otvorenu i zabije je ravno u mrežu. to je federer prije 5-6 godina zabijao s smiješkom na licu, da ni ne gleda u lopticu praktički. da ne govorim o brzini nogu, duplo sporiji nego prije. ne može se s time svime, protiv jednog još uvijek poletnog đokovića koji svaki propust protivnika kažnjava. čak sam mišljenja bez zajebancije da je Čilić bio ozbiljnija prijetnja za Đokovića, igrao je bolje od federera i imao puno ozbiljnije udarce, ono što je Čilića po meni unakazilo u susretu s Đokovićem to je izrazito loš prvi servis koji mu je do četvrfinala bio najjače oružje. u osmini finala je uništio onog francuza s 40tak aseva, i onda dođe u četvrtfinale protiv đokovića ne znam jel ih 10 pogodio do kraja meča u pet setova. nema to veze s reterniranjem đokovića, jer kad Čilić tu ima svoj dan i njemu bi uprdio 20tak aseva bez beda, ne može to nitko vratit kad s 200km h pogodiš blizu crte ili u tijelo. tako da, šta ja znam ove godine malo bolji zanimljiviji wimbledon nego lani, ali i dalje je to što kaže inkvizitor "trlj mrlj". :kez

finale zasluženo odnjeo đoković, iskreno kad sam vidio da je ispao nadal suze mi počele ići na oči jer je to bio trenutak kad sam predosjetio ovakav rasplet. Nadal je jedina ozbiljna prijetnja Đokoviću trenutno, iako mislim da ni on ne bi imao neke velike šanse protiv Đoke u onakvom ritmu, ali Nadal ima igru koja zna kontrirat đokoviću mislim da bi bilo još neizvijesnije nego što je to bilo s federerom. zato i kažem da mi je žao što Nadal nije prošo, tad bi to bilo baš ono pravo finale, a onaj kirigunis izbaci kralja zemlje i tako omogući đoki da po drugi put osvoji turnir uz malo muke.

NorthStand
07-07-2014, 13:30
iskreno, ne navijam za đokovića, jednostavno nije moj tip igrača. a i što je humphery reko ide mi na živce s tim svojim mrgođenjem i galamljenjem. zašto, zato jer kad pogodi crtu 20 puta onda je sve u redu, a kad on jednom popuši poen na takav način odmah grimase. jučer je pogodio 20 crti i sve cool, dok naravno nije federer pogodi 2-3 tad je počelo ono njegovo tipično prenemaganje zvanje suca pa čuđenje, ne znam šta mu to treba nije džentlemen ko federer zato ga publika nikad neće prihvatit. vidjeli ste jučer, da iako je bio po meni osjetno bolji publika navija za svaki prosiječni poen federera puno glasnije, zato jer je fed pravi gospodin ima te uglađene manire ne samo zato što je švicaraca dakle njihov zapadni europljanin, već se stvarno ponaša korektno. cijeli meč nije ni jednu jedinu grimasu napravio dok je Đoko napravio najmanej 20 puta neku reakciju koja po meni nije normalna. nije to ono ivaniševićevo ljućenje, ivaniševiće se ljutio sam na sebe pa bi često pregorio. ovaj se ljuti najviše na suce i svoju negativnost izbacuje van sebe u okolinu, a to onda publika ne voli i autamatski kažnjava s drukanjem za protivnika. ivaniševiće je bio simpatično ljut i budalast, ono njegovo lomljenje reketa je od svih viđeno kao osobna frustracija koja je usmjerena prije svega protiv njega samog a ne okoline. on je lomio rekete da bi se ispuhao, da bi mu bilo lakše a ne da bi pokazao i sebi i publici kak je lud i kako će svima jebati mater. Đoković npr to ne može sakrit od nikoga, i onda ga ljudi ne vole. može se biti šampion, i bez tog stava " ko vas jebe BRE, ja sam prgavi Balkanac(Srbin) i nitko ne sme da me bije ". :kez

Inkvizitor
07-07-2014, 14:05
Federer je usporio i imao je dosta Čilićevskih poteza..a na mrežu je izlazio ko zadnja naivčina. Nit se on više može istegnit nit išta. Đoković je brži, poletniji, mlađi na kraju krajeva.

Od početka je meč išao na Đokovićevu stranu i tu nije bilo dileme. Igrao je Federer dobre poteze , bilo je tu lipote ali sve je to bilo džaba. Da sam zadrti kladioničar , nakon prvog dobijenog seta za Federera trebao sam se spustit u kladionu i uplatit meč u klađenju uživo na Đokovića, sigurno je bila dobra kvota. Od početka se vidjelo da je Federer u meču gubitnik. Njegove lopte nemaju više snagu a za mene ionako on nikad nije bio ono što svi pričaju.

On se GS naosvajo jer je igrao u provaliji svjetskog tenisa.

Nadal po meni nema pogotovo nikakve šanse na travi kontra Đokovića.

Federer radi puno neprisiljenih..par puta je čiste zicere fulo, masu lopti baca van pogotovo backhandom..on samo vraća lopte, nema agresivnost..Federer je prestario..a to što je igrao finale govori o današnjem tenisu..i da nije set činimise izgubio do finala.

Zna on i sad dobro potegnit ali to zna i Čilić. Nema kontinuitet

kad Čiliću upadne par forehanda , onih bombi, pomislio bi, ovaj će svakoga dobit u tri seta..al fora je u tome što nakon tri il četiri direktna poena forehandom ide pet koje baca po metar u aut..e..to je ta stvar.

Čilić nije kontra Đokovića pogađao prvi servis jer se ruka stegla..a to je psiha kume moj. A Đoković je odličan reterner , tu nema dvojbe

franjevac
07-07-2014, 17:15
naravno da je sporiji kada mu je 33-eća na leđima
namještanja na lopticu,rad nogu snaga udaraca(vjerovatno i vid) više nisu kao prije
e a on i takav odvodi igrača koji je u svom primeu i trenutno najjači na touru u peti set
pa čak i u jednom momentu ima priliku da ga dobije
fed iz godine u godinu pokazuje zašto ga smatraju najvećim
i da su priče o nedostatku konkurencije bar u njegovom slučaju smiješne
pa on bi svoju klasu dokazao i kontra borga,beckera,lendla kao što je dokazao i agasiju i samprasu
razbivši ovog posljednjeg još kao tinejdžer na wimbledonu

northe
što se tiče đokovićevog karaktera
rekao bi da je uz murraya jedan od najprljavijih na touru
na sve načine pokušava da razbije ritam protivniku
jučer je čak u dva navrata simulirao povredu
ali kontra "goata" sva su sredstva dopuštena

NorthStand
07-07-2014, 20:17
federer je kralj tu nema dileme. :kez

ma meni osobno sampras ostaje nezamjenjiv, gledo sam i borga i mcenroa i puno ostalih, ali najbolji dojam na mene je ostavio sampras strašan igrač. "hladan ko led" kada je najvažnije, to je ivaniševiće 4-5 puta osjetio na svojoj koži.

đoko je dobar, ali opet ponavljam on da je igro u periodu 1990-2000 mislim da bi imo duplo manje grandslam turnira. puno veća je konkurencija tad bila, ovo što sada više nema takve konkurencije rezultat je sigurno u tome što ljudi bolje žive. kad su stomaci bili gladni, svi su išli trenirat i igrat tenis da bi se nahranili, ne kažem da i danas nije taj slučaj ali nije ni približno bijeda ko prije. možda u nekim djelovima svijeta, ali u europi se sve bolje živi i onda normalno ljudi nemaju više toliki motiv ići igrat. reko je samovosjka neki dan, da je svaki pravi nogometaš bio gladan. ja bih reko da je svaki pravi vanserijski sportaš, bar jedan dio svog života bio gladan. :kez

bijeda mnoge tjera na najveće iskorake, to je dokazano. pošto je bijeda sve manja, i svi ovi novi tenisači su već poprilično situirani ne čudi me da i nemaju neku volju za nekim treningom i vanserijskim tenisom. Đoko trenutno je najbolji, ali po meni nije on više na onoj razini od prije, bez obzira što je odigrao možda i najbolje svoje finale. mislim da će u idućoj godini biti puno teže za njega, a kroz dvije tri godine očekujem i svojevrsnu stagnaciju ko u federera. bit će tu, možda i dođe do finala ali sumnjam da će ih osvajat ko prije kad pričamo o GS turnirima. i on je realno osvojio skoro sve, osim tog RG i nema više tu toliko motiva oženit će se dobit djete i to je to. mislim da sad pa na dalje, više neće biti na toj razini koja je potrebna da bi osvajao turnir. a smiješno mi je da ovaj dmitrov i takvi neki poluigrači čine vrh svijetskog tenisa trenutno, ne znam možda ja imam neku višu percepciju tenisa ali nakon što sam 10 godina gledo samprasa agasija rusedskog safina ivaniševića mcenroa becker edberg agasi rafter itd itd. po meni to su bili najjači dani tenisa, ovo danas je ko neki usporeni film, tu i tamo neki napeti poen i gotovo. da nije bilo ovog finala, mogo bi komotno odspavat cijeli turnir bez uzbuđenja. :kez

NorthStand
07-07-2014, 20:23
đoko ima taj srpski glumatorski karakter, i to mi se ne sviđa kod njega. dok o kvaliteti njegovog tenisa ne treba dvojit, trenutno je sigurno jedan od najboljih ako ne i najbolji tenisač. tako da tu dileme nema, ali konkurencija je daleko lakši zalogaj nego prije tu i tamo uleti neki karagunis ali sve su to nekakvi likovi koji ulete na godinu dana i onda ih nema nigdje više. Đoki je lako izdominirat, kada uz njega ima još par dobrih kontraša trenutno. teško dominirat u takvom tenisu, u kojem imaš 3-4 tenisača koja ti mogu kontrirat na tvoje lopte ko ti na njihove, Ivaniševiće je 2001 iako je bilo tad već zalazak onih najboljih igrača tenisa odigrao jedan od najtežih i najuzbudljivijih wimbledona ikada. rusedski safin henman mislim da je i rodick bio sve u svemu svaki meč je bio pun inteziteta, ovo danas do finala dosadno praktički negledljivo bez ikakvog uzbuđenja. ne znam možda sam ja subjektivan, ali kažem po meni tenis nije na onoj razini od prije to je moje mišljenje bez obzira šta neki stručnjaci pričali da je sada brži ovakav onakav.

NorthStand
07-07-2014, 20:37
http://www.youtube.com/watch?v=AcdVy_7ps_s

komentator ispod videa, "znam da je snimka, ali opet sam nervozan" :smijeh

Humphrey
07-07-2014, 21:38
Federer je izgubio jer je jako loše odigrao na mreži,kad ga Đoković nije probio on bi sam zeznuo.Sa samo boljom igrom na mreži i sa servisom koji ga je držao u meču on bi dobio.

Meni samo nije jasno kako to da su svi odustali od servis/volej igre, gledam baš neke samprasove snimke i ne mogu vjerovati što je taj čovjek radio. Neki udarci su nevjerojatni.Letio je po terenu,doslovno.

Iako se neki vade na tehnologiju tj.nove rekete, lopte, podloge, po meni se radi samo o lijenosti trenera koji to ne uče mlade igrače. To ima veze i sa Đokovićem,Murrayem i Nadalom, oni su sad kao neki uzori i onda ih se samo kopira, mislim na trenere koji tako uvjeravaju mlade igrače kako je takva igra put do uspjeha.

I onda se još nađu neki koji kažu kako je takva igra dosadna, to je meni glupost.To je bila eksplozivnost, svaki poen kao kratki sprint,a ovo danas je kao maraton, dosadno za gledati 99% vremena sve dok ne dođu pred cilj.

moonlight
08-07-2014, 02:13
Ali, napokon dobro finale, jer ostaju manekeni nabijači, svaka čast Fedu koji se prilagođava mangupima, Nole zasluženo, baš lijepo finale,lijepo finale, kad se čovjek sjeti tko ga je podigao, kao Nole svog trenera, kapa dolje...čovjek.

Inkvizitor
08-07-2014, 14:44
http://www.youtube.com/watch?v=AcdVy_7ps_s

komentator ispod videa, "znam da je snimka, ali opet sam nervozan" :smijeh

Pomalo je tužno da Ivanišević ovo osvaja na kraju karijere iako je naravno poetski.

Umjesto da ima 5-6 Wimbledona kao što je bio "prorekao" Ion Tiriac ( ovaj mali će osvojiti pet Wimbledona zaredom) on ima jedan jedini i tri izgubljena finala.

malo narav, malo karakter, malo jedan robot (Sampras) a sve bi bilo drugačije da je dobio prvi finale kontra ipak tada autsajdera Agasi-a. Da je dobio taj, uzeo bi još pet.

jer on je na drugim mjestima igrao svakako, i loše i preloše ali u Wimbledonu je jedino bio on..šarmer i ratnik i borac..zato ga i neponovljivo vole Britanci..Sampras je osvojio koliko Wimbledona, 7, Federer je osvojio isto toliko i još igra pa se žale reporteri da ove godine nitko na njega nije obraćao pozornost do polufinala, govoreć kako stara slava brzo blijedi,..a Goran i dan danas sa jednom svojom titulom izazvat će pozornost i više ga pamte nego njih sve sa svim tim silnim titulama..i možda je to neka satifiskacija

Humphrey
08-07-2014, 20:35
Čuj, mogao je Goran osvojiti onaj wimbledon protiv agassija i ostati samo na tom jednom i onda bi svi gvoorili kako nije ispunio svoj potencijal, ovako svi samo govore o tom legendarnom osvajanju kad su ga svi otpisali, to je trebao biti njegov oproštaj, jedna tužna teniska priča,a postalo je bajka.

Nego, đoko se ženi pa nek mu je sa srećom. Zašto je otišao u crnu goru,a ne u Beograd kako priliči neokrunjenom kralju srbije?

NorthStand
09-07-2014, 19:01
http://www.youtube.com/watch?v=LQLG7f9UPcw

NorthStand
10-07-2014, 14:17
http://www.youtube.com/watch?v=lU3phxHEWdU

ovakve ovacije, i Federer može samo sanjat. čak ni Sampras nije ovakvu euforiju proizvodio, "samo Goran, nitko drugi to ne može!" dobro reče, Mićo Dušanović. :kez

jedino mečevi Ivaniševića u Wimbledonu, su proizvodili nogometnu atmosferu. " to je posve razumljivo " što reče, Mićo Utješanović pardon Dušanović. :rofl

Inkvizitor
15-07-2014, 15:31
Mala Ana Konjuh prošla kvalifikacije i dobila Rybarikovu koja je činimise 37-ma sa WTA liste

A nema ni 17 godina. Bravo Ana.

Humphrey
15-07-2014, 21:43
Mala Ana Konjuh prošla kvalifikacije i dobila Rybarikovu koja je činimise 37-ma sa WTA liste

Ana će ako se nastavi razvijati i naporno raditi pobjeđivati kao Kvitova u finalu Wimbeldona.Već sada je presnažna za mnoge igračice.Barem iz onoga što sam vidio na wimbledonu.

NorthStand
18-07-2014, 14:20
http://www.youtube.com/watch?v=0n_OjTlC0t8

:smijeh

NorthStand
18-07-2014, 14:21

ana nema konjušarski mentalitet, vidi se to već sada.

Humphrey
18-07-2014, 16:16
Ušla je u polufinale, iako mala je dubrovčanka, nismo to mi Hrvati napravili.:D

Zato je Čilić naš.

NorthStand
20-07-2014, 00:36
nije uspjela, ali mala je zlatnog kova, ima da klecaju koljena njezinim suparnicama u bliskoj budućnosti.

Humphrey
21-07-2014, 22:00
Ćorić došao do prve pobjede na ATP-u protiv Vasselina u Umagu.

NorthStand
03-09-2014, 04:28
"ČUDOGORAC" U 1/4 FINALU US.OPENA! :kez

Grunf
03-09-2014, 13:46
Hoće li ikad iznenaditi i pobijediti nekog jakog i osvojiti Grand Slam, je li to moguće? :shock

Inkvizitor
04-09-2014, 23:11
Prošao Čila u polufinale fala Bogu.

Grunf
05-09-2014, 07:53
Jel moguće da će proći u finale? :shock

NorthStand
05-09-2014, 12:00
"ČUDOGORAC" U 1/2 FINALU US.OPENA! :kez

http://www.youtube.com/watch?v=QTBbOv01KU8

NorthStand
06-09-2014, 01:14
http://crnogorskapitanja.wordpress.com/2012/09/28/dokovic-je-polu-crnogorac-polu-hrvat/

http://www.youtube.com/watch?v=pHxsHShCb5w

http://www.scandal.rs/wp-content/uploads/2012/09/novak-djokovic2-e1347959504279-500x297.jpg

i sad ti budi pametan, šta je on, ja pretpostavljam da mu mama je hrvatica ali je on jednostavno zabrijo u tom beogradu da je veliki Srbin i uživa u srbovanju, iako etnički vjerojatno nije Srbin. ali kao što je milion puta dokazano, čovjek je ono što misli da je a ne ono što stvarno je. njemu očito prija ova uloga, "super Srbina" uživa u tom hypu koju Srbi od njega rade i u neku ruku mi je to razumljivo. kad živiš u Beogradu od rođenja, nemoguće je ne poprimit tog njihvog naduvanog karaktera. pričamo o naciji koja je stvarno mislila dobit rat protiv NATO saveza. :rofl

NorthStand
06-09-2014, 01:34
Srbi su stvarno nenadmašni u precijenjivanju sebe i podcijenjivanju ostalih. nekad i imaju razloga za podcijenit protivnike, ali uvijek je tu prisutan onaj njihov naduvani stav u kojem oni jelte po dekretu dominiraju ostalima. šta bi bilo, da ih je par desetaka miliona ili još bolje da ih je ko rusa, mislim da ovaj svijet ne bi ni postojao više jer bi oni davno prije rusa i ostalih izazvali nuklarni rat. ipak mislim da su po političkom kretenizmu, daleko isprijed svih pa tako i rusa. vole tu igru gdje pokazuju nadmoć nad ostalima, naravno kad njih netko raspali po nosu onda znaju biti jako osjetljivi i glumatat neviđenu žrtvu, sjetite se samo suđenja u hagu po pitanju tužbi za genocid haga i svega vezano uz tu temu, gdje uporno odbijaju prihvatit svoju odgovornost za raspad SFRJ, i pokušaj okupacije svih teritorija susjednih republika zajedničkim oružjem. naravno, tu "super Srbi" nisu u stanju odgovorit na to jednostavno pitanje zašto kad su tako superiorni, trebaju tuđe oružje da bi postigli svoje političke ciljeve? šta reći, osim da Srbi jednostavno ne znaju ni sportski se ponašat, u svakom sportu ponižavaju protivnike nama često dobacuju svašta pokazuju tri prsta glumataju povrijeđenost na prvi grublji start. sve u svemu, jedna odvratna nacija koja da se mene pita bi imala trajnu zabranu ulaska u RH. dakle kroz našu granicu, nijedan Srbin ne bi smio proći uključujući i ove "mješance" kalibra Đoković koji su jako euforični u smislu tog srbovanja. pa neka tamo negdje daleko, misle o hrvatima sve ono što misle i nakon svega sranja što su nam napravili i to ničim izazvani. nitko ih nije dirao ni tukao 1991, 1941 su oni tukli po nama ko i 1991 i mislili su da ih ustaše neće ali ustaše nisu ni Franjo Tuđman ni nekakva modernizirana humanizirana vojska bili već radikalni hrvatski odgovor možda i jedini u novijoj povijesti na devijacije političke u ovom našem regionu, pogotovo s jugoslavijama. i onda dođe, nadobudni Srbin i kaže vi ste nas klali u jasenovcu, da i ? i vi ste nas klali 1918, i sve do 1941, i klali ste nas od 1941-1945 i od 1945-1991 i od 1991-1995 i šta onda pizda vam materina? šta onda šuge jedne, hoćete li još malo glumatat dežurne moralističke spodobe, a veće gadosti od vas jedino mogu još turci smislit.

i tako mi moramo svake godine slušat, kako su oni bolji od nas, kako su ljepši, kako nam jebu žene, kako su nenadjebivi u svim disciplinama koje je smislio čovjek kroz svoju povijest. jednostavno, Srbi to mogu samo Srbi. koja napuhana nacija, a kad ih samo malo pikneš ispušu se ko balon. to ih najviše i boli, što su ih Hrvati ko za njih zakržljala rasa posrali naširoko i nadugačko. i sad nakon svega, još traže da im se izvinimo što smo obranili svoju državu od njihove "nejači". da im šaljemo ispričnice, što nakon silnog klanja nisu uspjeli napraviti veliku srbiju, i s novakom đokovićem i sličnima srbovat s visoko uzignuta tri prsta i ponižavat sve hrvate na svakom koraku, uz "uvijek vjerne" hrvatske partizane i "antifašiste". baš su partizani, odlična asistencija svim istinskim neprijateljima hrvatske nacije i države. šta bi oni bez svojih srba, zato ih i vole tako javno i strasno, šta bi npr jedan Josipović bez Nikolića? pa on jadan zna, da nitko ne mrzi hrvatsku toliko jako kao on ko njegov četnički vojvoda. pa shodno tome, mora s njim biti u savezu i stimulirat ovu antihrvatsku politku koja opet preko londona i beograda, jaše sve građane RH i hrvate u svijetu. srećom, više ne mogu tom svojom "antifa" politikom razjebat ono što je u svijetskim okvirima prihvaćeno ko realnost, a to je hrvatska država. ona postoji tu je, i poprilično je sigurno da će nadživjet sve Josipoviće i Nikoliće i ostale mrzitelje hrvatske, i sve posrbice i ljubitelje srba koji skupa s njima uživaju u ponižavanju hrvata. i uporno nabijaju nekakve komplekse na nama na nos, ma da nas dobijete sto tisuća puta u tenisu košarci vaterpolu, nećete moći izbrisati iz svoje napaćene glave Oluju 1995, kad vam je "zakržljala rasa" zatrla "veliku srbiju" za sva vremena. zatrla je tako, da je ni "majčica Rusija" s milionima vojnika ne može uskrnsut, jedino što može je to da organizira humanitarni meč između Đokovića-Šarapove/Safina s ciljem pomoći ugroženima od poplave. i to je to, to je sve što je vama ostalo od vaših zločinačkih manira i vaše nakaradne politike koju i dalje vodite u nadi da ćete opet komadat tuđe teritorije kad vam se za to pruži prilika. a zato vam ja poručujem, i vama i Đokoviću "JAČI STE KURAC BRE" ! I TO DOBRO ZAPAMTITE. Hrvatska do Zemuna, finale Đoko-Čilić ČUDOGORAC dobiva u pet setova!

teenager
07-09-2014, 00:10
bravo Marine!

Inkvizitor
07-09-2014, 00:46
Prošao Čile u finale fala Bogu.

NorthStand
07-09-2014, 01:48
kakva mirnoća, jebote jel ovo isti čilić da netko nije ušao u njegovo tijelo? :kez

stvarno ovo što je danas napravio, razmontiro je federera i to rutinski. ok federer ima 33 godine, i nije on ni sjena onog federera od prije 5-6 godina. ali svejedno, to je tip koji i danas dolazi do završnice GS turnira i nakupio ih se 17. prema tome, nije takvog tipa nikome lako dobit na način kako ga je dobio Čilić. 3-0 u setovima, i to bez praktički jedne prave šanse za povratak u meč, malo je škripalo početkom trećeg kad ga je fed brejknuo ali sve se vratilo u normalu već pri serivsu federera kad mu ga uzima i onda kasnije osvaja još jedan i servis za meč. i u tom servisu za meč, GOAT-greatest of all time :smijeh radi sljedeće....

http://giant.gfycat.com/HelpfulMeagerGnat.gif

a Goran koji bi trebao ići u psihologe, jer ovo je njegova zasluga, on koji je bio valjda najnestabilniji igrač u povijesti tenisa mentalno dakle glavobolje mi je prozuročio svojim vratolomijama je od čilića uspio napravit teroristu u mentalnom smislu, toliko ga je ojačao i našao način kako da ga pripremi za velike mečeve da je to nevjerojatno! pogledajte kako je Đoko propao od kad ga trenira Boris Becker, ok i dalje je on dosta jak i osvojio je Wimbledon lani protiv federera, ali pogledajte malo razinu njegove igre npr 2011 i danas, otišo je on dole osjetno po meni. a velikim djelom pad se osjeća još više, nakon što ga je Becker počeo trenirat, dok je s Čilićem sasvim druga situacija od kad ga je preuzeo Goran cijelo vrijeme govorim da je mentalno sve jači i jači, i sada je uspio Simona porazit u 1/8 finala nakon pet setova a prije toga 4 meča je izgubio od njega, omjer 0-4 i kad je to dobio, znao sam da je spreman za velike stvari. ovo je jedan komplet novi Čilić, i nadam se da će ovu razinu mentalne snage zadržat čim duže jer mu ovo neće biti jedino GS finale u karijeri.

Nishikura je jak mentalno, i fanatično igra pravo japanski, i bit će to težak meč ali ako čile ponovi ovo od danas dobiva sigurno. neće vjerojatno glatko kao federera, ali da je i u pet setova dobiva. a finale će biti pravo, jer su obadva igrača u stvarno dobroj formi reko bih životnoj i zasluženo su tu gdje jesu, samo se nadam da će na kraju cijele predstave Čilić i Goran imat razloga za slavlje.

https://33.media.tumblr.com/0dd4805bfe607d97b8f67c329d0e9666/tumblr_nbi3lwoL411tl7ygpo3_400.gif

iako treba biti svijestan činjenice, da će i fed i đoković i ostali bit znatno nabrijaniji na sljedećem GS sad ne znam koji je ali teško će biti ovo ponovit, a i uvijek može naletit na nekog tko njemu stvarno ne leži kao što je npr Muray i adio. ali kažem, mentalno ovo je novi Čilić koji može dobit svakoga ako je njegov dan, kao što je bio ovaj danas.

AJMO ČUDOGORAC, SVE JE U TVOJIM RUKAMA, OSVETI SE NISHIMURI ZA NEPOSTOJEĆI PENAL PROTIV BRAZILA! :)

http://www.24sata.hr/image/hrvatski-navijaci-u-akciji-zele-kupiti-naocale-japanskom-sucu-504x335-20140623-20140613085542-c7b85a0ff7792eb857ba94c6482cb369.jpg

NorthStand
07-09-2014, 02:34
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10626553_10202991753742416_883445081684618097_n.jp g?oh=0518ded2c13a2f886eaf23dbcb339b3a&oe=54A54A8A&__gda__=1418642144_f0dd1b545bd23c2321ea49066a4de77 c

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10670033_325979697583428_4527882580246997114_n.jpg ?oh=a9cdbf641c2b72b46e6ef6a7cdfb43ae&oe=54832B1C&__gda__=1418739904_d7f524c4f928cf2b7cf17b887a8a814 6

na internetu već počela tradicionalna sprdancija, kad se dogodi ovakvo "iznenađenje". :D

NorthStand
07-09-2014, 15:31
http://www.youtube.com/watch?v=i3lFaeCDl7w#t=143

:naklon GOAT-GREATEST OF ALL TIME! :naklon

:zubo

Grunf
07-09-2014, 15:44
Jel moguce da ce osvojiti US Open? :shock

NorthStand
07-09-2014, 15:51
rastura GOAT nisikurčija samo tako. :D

teenager
07-09-2014, 16:10
Sada je pitanje, iđe li rodijak Bronx na finale? :D

Da doda Čiliću pravu zastavu da se ogrne s njom kad bude slavijo!!!

http://u.jimdo.com/www62/o/sf25f216c99900053/img/i43adcbc1166aa19e/1328330211/std/zastava-ndh.gif

NorthStand
07-09-2014, 16:28
šalu na stranu, neka čile ponovo igru protiv federera u finalu, i prvi servis još malo podigne mislim da japanac nema šanse. jednostavno, to će biti i više nego dovoljno za marina da osvoji US Open. ključ je da zaigra bez nervoze, i da ima visok postotak prvog servisa. na to japanac, siguran sam neće imati odgovora.

NorthStand
07-09-2014, 18:34
http://www.index.hr/images2/cilicuragan_scr.jpg

još jednom, Greatest of all time- GOAT!!! :naklon

NorthStand
07-09-2014, 19:34
http://www.youtube.com/watch?v=lVf6TKzV1uU

Federer je još jednom pokazao da nije umišljeni superstar, već jedan dosta prizemljen tip zbog čega i zasluženo uživa u takvoj popularnosti. đoko mury nadal i ostali nisu na toj razini respekta prema suparnicima, zato neće ni imat respekt od mene kao federer. federer će dati sve od sebe da te izbaci s turnira, ali će ti isto tako znati priznat da si bio bolji ako ga izbaciš s istoga. to je ovdje najbolje potvrdio, čak je i stao u obranu čilića u svezi retardiranog pitanja nekog novinara u svezi "dopinga".

TheBronxBomber
07-09-2014, 23:30
Sutra izvještavam sa stadiona. Nisam ljubitelj tenisa, ali podržavam Hrvata. Tko zna kad će Hrvat opet igrati finale.

NorthStand
08-09-2014, 02:36
Sutra izvještavam sa stadiona. Nisam ljubitelj tenisa, ali podržavam Hrvata. Tko zna kad će Hrvat opet igrati finale.

pukni i koju sliku s mobitela, ako budeš od volje. :kez

Dok je Marin Čilić u dalekoj Americi 'gazio' najboljeg svjetskog tenisača svih vremena, velikog Švicarca Rogera Federera, Hrvatska televizija, odnosno, partijski bilten SDP-a i Ive Josipovića, na svom programu pokazivala je uobičajeni subotnji drijemež. Nije im, dakako, palo napamet da bi prenosili Čilićev meč života, koji bi to bio čak i da je sjajni Hrvat iz Međugorja, izgubio s obzirom na činjenicu da je samo polufinale Grand Slam turnira veliki rezultat za hrvatski tenis koji već 13 godina nema tenisača koji je igrao finale turnira takve razine.

Očito su na Hrvatskoj televiziji ubogog tajkuna i partijskog komesara, Gorana Radmana, računali s Čilićevim porazom, srećom, ponovno su se prevarili. Gdje se izgubio glas Miće Dušanovića? Međutim, ponedjeljak u 23 sata ne mogu izbjeći odgovornost prema onima koji financiraju tu moralnu kaljužu na Prisavlju, dakako, nas, obične, hrvatske građane, koji prisilno plaćaju svakodnevno partijsko preseravanje 'razjebanih' primitivica. Finale se očekuje na Hrvatskoj televiziji, osim ako Josipović i Milanović nemaju zakazanu neku večeru s Mirelom Holy? U tom slučaju bi Munižabu sa sto novinara i jednim 'razjebanim' zajebantom trebalo poslati na večeru kako bi HTV imao ekskluzivu.

Uopće nas, naravno, ne zanimaju opravdanja, pa, ako hoćete iskreno, ni razlozi, zašto Radmanova prćija nije prenosila polufinale US Opena, činjenica da to nisu učinili i da su se ponovno osramotili uživajući kroz legalnu pljačku u novcu hrvatske sirotinje sasvim je dovoljna. Nemaju svi Hrvati u svojim domovima mogućnost gledati Eurosport, još manje znaju engleski, kao što to zna vječiti intelektualac Davor Butković, koji je engleski najbolje naučio namakajući se po Dubrovniku s jednim bivšim američkim veleposlanikom u Hrvatskoj, koji je danas, naravno, bogat kao knez, bogatiji čak i od Butkovića.

Najveći uspjeh hrvatskog tenisa, nakon Ivaniševićevog Wimbledona 2001. i osvajanja Davis Cupa četiri godine kasnije, tako nismo imali prilike vidjeti na javnoj televiziji iako partijska javna kuća radi punom parom dok im u pozadini trešti 'muzika' – Mile voli disco, a Elizabeta Gojan kolo šumadijsko...'

:naklon za JRT! http://www.sloboda.hr/wp-content/uploads/2014/08/moskva_691456S1.jpg

Grunf
08-09-2014, 08:19

Ako danas dobije mislim da će se zaredati finala. Ta pobjeda bi ga puno digla psihički. :naklon

Grunf
08-09-2014, 08:22
http://38.media.tumblr.com/c41699a5889f62e654ec5d404c8ad2dd/tumblr_nbi3q4zySN1tl7ygpo2_400.gif

Grunf
08-09-2014, 08:23
Sažeci polufinala

http://www.youtube.com/watch?v=YkYmsKmV5yo

NorthStand
08-09-2014, 13:06
http://38.media.tumblr.com/c41699a5889f62e654ec5d404c8ad2dd/tumblr_nbi3q4zySN1tl7ygpo2_400.gif

you have been tramandes today, you just play "the perfect tenis". Marin you are GOAT, greatest of all time I apoligize for taking your space in all this years before. :kez

NorthStand
08-09-2014, 13:08
Ako danas dobije mislim da će se zaredati finala. Ta pobjeda bi ga puno digla psihički. :naklon

ako danas dobije, to znači da imamo novog šampiona. ne mislim samo na ovom turniru, već će i u budućnosti biti strah i trepet za udarnu četvorku, nadal federer đoković mury. tako da, ovo danas mu je definitivno meč života, i samo neka uđe bez nervoze u finale siguran sam da će to majstorski kao i protiv federera znat privest kraju. još jednom, ČUDOGORAC U FINALU US OPENA, PRICLESS. :naklon

Grunf
08-09-2014, 14:03
Ajmo Marine :cheer

NorthStand
08-09-2014, 16:57
Ajmo Marine :cheer

http://www.24sata.hr/tenis/cilicu-srecu-u-finalu-zazeljeli-i-kenijci-s-pjesmom-uz-bubnjeve-383194

nema predaje Marine, Kenija je uz tebe! http://i44.tinypic.com/5jtbhe.gif

pdv
08-09-2014, 19:23
Sretno večeras našem Marinu :cheer

Nadam se da će doći do pobjede, zaslužio je :cheer

moonlight
09-09-2014, 01:00
Gledao sam polufinale, ovo nije Čilić, tko je ovaj tko se predstavlja kao on?
Ima igru pobjednika, mentalnu čvrstinu i servis....

I gaženje Japanca....nevjerojatno, malo tko je vjerovao, zapravo nitko...nek uživa , ovo je njegov trenutak.
Nemam riječi, naklon do poda tom dečku, jasno je da će to dobit kad je izvukao 15-40...
Mentalni sklop potpuno van njegovih dosadašnjih blizu pokušaja, pogotovo Wimbledon...
Možda nakon ovoga dobijamo i boljeg od Gorana...

Inkvizitor
09-09-2014, 01:32
Čilić osvojio US Open fala Bogu

zlatna ribica
09-09-2014, 01:39
http://www.vecernji.hr/media/cache/7b/06/7b0601162d50283dbde48fc9686f3ab2.jpg

Bravo Marine, svaka čast! Koja dominacija, nije imao šanse Japanac :ples

Ovaj će me koštat živaca ko i Ivanišević :D

franjevac
09-09-2014, 01:52
došao sam da pojedem sva govna koja sam izasrao kontra velikog mnarina
i da čestitatm marinu,goranu a i north standu
koji je jedini od forumaša u njemu vidio grand slam pobjednika
čitam španjolski sportski list gdje pričaju kako je marinov uspjeh u fizičkoj pripremi
složio bi se s njima jer izgleda kko čovjek a ne više ko dječak
pravi hrvat,hercegovac

franjevac
09-09-2014, 01:57
starog sam probudio plače ko pička
na pjesmu ranka bobana
marine nije ništa gotoovo
oću wimbledon u vitrinama

NorthStand
09-09-2014, 03:29
šalu na stranu, neka čile ponovo igru protiv federera u finalu, i prvi servis još malo podigne mislim da japanac nema šanse. jednostavno, to će biti i više nego dovoljno za marina da osvoji US Open. ključ je da zaigra bez nervoze, i da ima visok postotak prvog servisa. na to japanac, siguran sam neće imati odgovora.

nije da se volim hvalit, ali ovo je moje predviđanje prije finala! :)

šta reći, koju posluku poslati? drago mi je toliko da ne mogu to riječima opisat, i zbog Marina ali jednako i zbog Ivaniševića. mislim da su odlična kombinacija, i da Čilić nije proveo sve one godine s onim tupanom bobom brettom naosvajo bi se GS naslova sigurno jedno 3-4 bi imo, ovako teško da će Đoku stići jer Đoko je svoje već odradio. kažem šteta, jer je Marin od početka sam to tvrdio za njega evo i na ovoj temi na tenisu ima mojih postova, da je strašan potencijal i da je šteta što samo zbog glave pati i gubi važne susrete koji bi ga vinuli u nebesa. sad kad je konačno riješio taj problem, uz pomoć Ivaniševića odmah je osvojio iz prve GS. šta to govori? to govori da je Ivanišević uvjerljivo najbolji trener kojeg je mogao izabrat, i kud sreće da ga je ranije napikirao jer bi imali čovjeka koji bi imao malo više GS naslova a ne tek 1 u 25 godini života. do 25 se oni super talenti, naosvajaju 4-5 GS naslova. kao što je to Đoković napravio, a imao je potencijal i Marin za istu stvar ali jbg, iz više razloga nije a po meni najvažniji je taj što je ta suradnja s tim bobom brettom po meni bila totalni promašaj, on je trenirao i Ivaniševića i iako mu se Marina zahvaljuje da ga je svemu naučio u tenisu, ja ne djelim njegovo oduševljenje s istim. jer smatram da ga je on ne namjerno naravno, ograničio i nazadovao. pogledajte samo koji je preporod doživio, prije svega mentalni od kad ga je Ivaniševiće preuzeo, pa to nije isti čovjek ako pričamo o tenisu naravno. naravno da je isti karakterom, ali teniski gledano potpuno novi Marin Čilić i ne mogu vjerovat da ga je zekoslav Ivanišević podigo toliko i mentalno stabilizirao, jer upravo je on patio od kroničnog popizditisa i nevjerojatne nestabilnosti. sve u svemu, mislim da su udarna kombinacija, i da bi trebali ostat skupa do kraja čilićeve karijere, samo pitanje je dal će Goran imat toliko vremena i želje da ga trenira još u narednih 6-7 godina, ako hoće mislim da je ovo tek početak Marinovih GS titula, i da bi mogo doći do još nekoliko GS naslova. možda već dogodine čvakne dodatni. sve u svemu, drago mi je zbog čilića stvarno je zaslužio jer je rijetko viđeno poztivan tip koji ne leti po oblacima, već čvrsto stoji na zemlji i nakon osvojenog GS i najvećeg trenutka u svom životu i teniskoj karijeri. i drago mi je da se Goranu zahvalio pred svima, jer Goran je to definitivno zaslužio!
i on je zaslužan za ovo, koliko i Marin. zato Gorane i tebi jedan :naklon

http://www.usopen.org/images/pics/large/b_08SEP14_3847_cilic.jpg

http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/pink.gif

naklon do poda za obadvojicu, uz nadu da ćemo ih opet gledat kako se grle i ljube nakon GS finala! :)

http://www.usopen.org/images/pics/large/b_08SEP14_24503_cilic.jpg

GOAT-GREATEST OF ALL TIME! :naklon

NorthStand
09-09-2014, 04:00
došao sam da pojedem sva govna koja sam izasrao kontra velikog mnarina
i da čestitatm marinu,goranu a i north standu
koji je jedini od forumaša u njemu vidio grand slam pobjednika
čitam španjolski sportski list gdje pričaju kako je marinov uspjeh u fizičkoj pripremi
složio bi se s njima jer izgleda kko čovjek a ne više ko dječak
pravi hrvat,hercegovac

nije da je to bilo nešto neuočljivo, ljudi jednostavno nisu svijesni koliko malo čovjeku treba da dođe do ovakvog uspjeha. odnosno, treba mu puno truda, ali čilkan je imao to sve imao je igru ma sve, samo mu je trebala ta mirna glava jebem li je, i kad je nju pronašao iz prve finale US Opena i 1 GS u vitrinu! normalno bit će teško ovako nastavit, nije lako zadržat ovaj nivo u kojem je on sad, ali uz ivaniševića i napredak koji je pod njegovom palicom postigao uopće ne brinem oko njegove budućnosti, i budućnosti našeg tenisa. borna dolazi ko uragan, i on je stvarno buduća senzacija svijetskog tenisa. što se tiče žena, anja konjuh dona vekić su sigurno ogroman potencijal, i one će isto osvajat GS naslove u to sam siguran. jednostavno, imamo strašne sportaše kad uzmeš u obzir koliko stanovnika hrvatska ima, i da se tučemo u jednom od najpopularnijih bijelih sportova s najjačim nacijama. osvojili smo DCup, i tu je Ivanišević imao svoje prste skupa s Pilićem. sve u svemu, jedna perverzna priča koja se nadam neće na tome zaustavit. a ponavljam za čilića nije bio neki problem išta prognozirat, jer je uvijek imao igru, njegov glavni problem je bio glava. evo ne znam prije nešto manje od godinu dana sam pričo na ovoj temi o tome, dakle glava i samo glava, kad nju sredi on će biti daleko opasniji protivnik svima i imat će puno veće šanse u mečevima protiv najjačih a to su trenutno mury đoković nadal i federer, normalno još su tu del potro ferer i još neki nezgodni igrači ali kažem, s ovakvom glavom može pobjedit svakoga pogotovo kad je u ovakvoj formi u kakvoj je sad. čak i Srbi priznaju, da bi vjerojatno i Đoko nastradao u finalu onda znaš koliko je sati. :rofl

pazi samo ovo Berdycha u četvrtfinalu, tuče 3-0 u setovima, pa tuče u polufinalu Federera 3-0 ko nekakvog amatera, i onda za kraj ovog nisikorija koji je pokazao da je klasa protiv đokovića a i danas je imao odličan return pa jebote vraćo je čilkanu neke loptice nisam vjerovo kako ih je vratio nazad, čilkan raspuca pun šut u kut a ovaj vrati i pogodi crtu. s osnovne crte, trenutno najjači igrač svijeta. ni federer ni nadal ni đoković ni čilić u biti donekle čilić mu trenutno može parirat, ali kažem po meni ovo što sam vidio od njega sigurno najbolji žuti igrač u povijesti. bolji i od chenga, a neke loptice kako uspije vratit to samo on zna. izgleda da ga je Čile dobio lako, 3-0 u setovima ali čile se boga mi morao gadno pomučit da to tako završi. nama to možda nije tako izgledalo, ali bilo je trenutaka pogotovo u trećem setu kod 4-2 kad je opako dao gasa, i vraćao čuda. tako da pričat da čile nije zaslužio ovo, i da to nije pokazatelj ničega. nije pokazatelj pobjedit igrača koji je pobjedio u polufinalu prvog igrača svijeta i wawrinku u četvrfinalu je stvarno glupost svijetskih razmjera. ovo što je Čile sinoć napravio je povijest, toga su svi svijesni osim nekih kompleksaša koji iz samo sebi znanih razloga to ne mogu jednostavno otvoreno priznat. je Đoko je sve ove godine bio bolji od Čilića, osvojio je daleko više GS titula i vjerojatno ga Čilić neće stići u tome, ali Čilić će i njemu i svima ostalim idućih godina biti papren zalogaj, u to sam siguran. jer ova suradnja s Ivaniševićem je pun pogodak, dok je suradnja Đokovića s Beckerom čisti promašaj! Nijemac ne može znat nas balkance i točka, kao ni taj famozni Bob Brett zato Čile nije ni napredovao već stagnirao dok mu je on bio trener. te strance ne treba ni uzimat, jer smo mi ovdje nacije koje ne možemo upit te strane seronje koji glumataju velike stručnjake a u biti ne znaju našu dinaroidsku dušu niti malo, niti nam mogu biti povjetarac u leđa. pa vidiš da čim je Goran preuzeo Marina, dogodilo se čudo odnosno Marin se preko noći pretvorio u ČUDOGORCA! :kez

stvarno nisam ni ja vjerovo u ovo, jer sam gledo toliko puta njegov gubitnički pristup i poraze, nešto poput košarkaša kud sreće da nam se i tamo pojavi neki Ivanišević pa da vidiš kako se igra s španjolcima i ostalima. :evil

zajebanciju na stranu, ovo što je Goran napravio od Marina je čudo, otvorio mu je dušu i glavu, sve ono što brett očito nije znao ne kažem da nije htio. zato su se na koncu konca i razišli, i samo mi je žao što se taj razlaz nije dogodio prije i što prije nije došlo do suradnje gorana i marina. ali šta je tu je, idemo dalje, za prolivenim mlijekom se ne plače. a i sigurno nisam jedini koji je govorio da je Marin vrhunski potencijal, to su svi teniski stručnjaci vidjeli, kao što je i Mario Ančić to bio ali na žalost bolest mu je sjebala karijeru. njega mi je isto žao ali šta je tu je, baš zato mi je drago da imamo novog heroja nacije s kojim se možemo radovat i trošit živce u sitne sate. http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/pink.gif

NorthStand
09-09-2014, 04:12
e da, ovoj američkoj publici j.... sve bliže i dalje, kakvi panjevi cijeli meč navijali protiv čilića. aj da je federer s druge strane još bih shvatio, nego jebeni nisikori, cijenim ja japance ali mi je smiješno da tamo neki ameri drukaju za japanca a bacali im nuklarne bobme po hirošimi i nagasakiju, i kurac to nema veze jedno s drugima kao ovo je sport. meni je to dokaz, koliko su ti ameri glupi. ne kažem da su svi takvi, ali ovo što sam vidio zamrzio sam tu njihovu US Open publiku za cijeli život. englezi su mila majka za njih, oni barem kuže da svakom atraktivnom poenu treba zapljeskat bez ozbira jel dolazi od njima dragog igrača odnosno onog koga oni simpatiziraju. ovi samo što nisu navijali protiv čilića, čak u nekim momentima je bilo povika prilikom njegovih servisa kad sam to vidio odnosno čuo, odmah sam pomislio kako bi bilo lijepo izaći iz Nato saveza i pridružit se varšavskom paktu zbog nekorektnog ponašanja američke javnosti. :kez

NorthStand
09-09-2014, 04:44
http://www.b92.net/news/pics/2014/09/09/1045024006540e5e6a9bf5c762800347_size3.jpg

mislim da imamo sportaša godine, a ovo iznad je slika godine!!! :kez

prebolesno, kakvi su ovo bili dani. još ne vjerujem kako se neke dobre stvari, zakotrljaju kad se najmanje nadaš.

Grunf
09-09-2014, 08:17
http://img145.imageshack.us/img145/3015/sqs2.gif

Inkvizitor
09-09-2014, 09:53
Zaslužio je to radi sveg pljuvanja, ponižavanja i sprdanja koje je kružilo o njemu, najviše po forumima. Sam sam u tome sudjelovao.

Tko bi rekao, velika stvar, vidljiva je Božja ruka kao i kod Gorana.

Lani sjeban, ponižen napustio Wimbledon nakon prvog kola u kojem je tako pomeo Baghdatisa da sam pomislio da bi to mogao biti njegov Wimbledon.

Možda je to bio najimpresivniji meč kojeg sam vidio od njega. A onda agonija sa dopingom. Mnoge bi to ionako ranjene unazadilo i možda bacilo van ali Marina ne. I tu mu svaka čast. Sve ono što smo mu prigovarali , da nema mentalnu čvrstinu, tu se pokazalo da ju ima, da smo u krivu.

osvojio je US OPEN, u zrelim, čvrstim teniskim godinama, možda je to moglo i ranije, jer je već prije 4-5 godina igroa polufinale GS pa onda nestao..i spominje se uvijek taj Brett i već sam napisao da sam jednom vidio najavu intervjua prije par godina di Suad Rizvanbegović u naslovu govori " Bob Brett uništava karijeru Marina Čilića". Al nisam kupio magazin pa ne znam čime je to obrazložio. To mi je žao.

Ovako, mnogi će reći nema Nadala, Federer je star, Đokoviću tenis više nije prioreitet, del Potra nema, Murray se tek vraća, Berdich je choker ali to sve nema nikakve veze.

Marin je dobio četvrtfinale, polufinale i finale sa 3:0 eeej..to se rijetko protiv chellenger igrača.

Mora ostati na zemlji, u to ne sumnjam, ali sa još većom motivacijom. Ima još godina pred sobom, ulazi u zrele, jake teniske godine i ovo ne smije biti kraj.

za AO ne znam ali slijedeći Wimbledon bi mogao biti njegov. Taj turnir on ima, osjećam to..

Svaka čast Marine i uživaj i ne zaboravi nikad odakle ti je došla snaga i pomoć..

Bismarck
09-09-2014, 11:27
Izu ga Marin iz cipala...:lupa

Ovakve njegove igre u tragovima ima već godinama. Ali Marin je premiran i prehladan. Ono što mu je falilo je srčanost i agresivnost. I onda dođe Ivanišević, živčanjak i manijak koji mu je digao tenzije, :naklon idealno za njega. Savršen trener za Marina, sjeo mu je ko budali pleska... :kez

A najjače je bilo gledati Gorana na tribini, Marin mrtav ladan, meč ide u idealnom smjeru, a ovaj gore lud ko puška :mad: samo što ne iskoči iz kože. Vaja sam se od smjeha kad bi ga vidio... :vidiga

Mislim a i vjerujem da ovo nije kraj, Marin je do kraja godine u top 5. Berdrych, Federer, Nishikori 9-0... Jebo te ko Federer zemanile :rofl

Bismarck
09-09-2014, 11:31
e da, ovoj američkoj publici j.... sve bliže i dalje, kakvi panjevi cijeli meč navijali protiv čilića. aj da je federer s druge strane još bih shvatio, nego jebeni nisikori, cijenim ja japance ali mi je smiješno da tamo neki ameri drukaju za japanca a bacali im nuklarne bobme po hirošimi i nagasakiju, i kurac to nema veze jedno s drugima kao ovo je sport. meni je to dokaz, koliko su ti ameri glupi. ne kažem da su svi takvi, ali ovo što sam vidio zamrzio sam tu njihovu US Open publiku za cijeli život. englezi su mila majka za njih, oni barem kuže da svakom atraktivnom poenu treba zapljeskat bez ozbira jel dolazi od njima dragog igrača odnosno onog koga oni simpatiziraju. ovi samo što nisu navijali protiv čilića, čak u nekim momentima je bilo povika prilikom njegovih servisa kad sam to vidio odnosno čuo, odmah sam pomislio kako bi bilo lijepo izaći iz Nato saveza i pridružit se varšavskom paktu zbog nekorektnog ponašanja američke javnosti. :kez

north, on je više Amer nego Japanac od 14 godine je tamo, je čuo Miću pa zato za nj naviju

Inkvizitor
09-09-2014, 11:37
Goran je na tribini izgledao unezvjereno..