PDA

Pogledaj Full Version : Hercegovci

Škutor Mate
18-01-2011, 13:28
Stalno se po forumu poteže pojam Hercegovac pa me zanima šta bi zapravo tribalo to značit? Meni je to regionalna odrednica koja me totalno zbunjuje ako se pridstavlja ko pojam za jednu jedinstvenu skupinu ljudi ili jedinstvenu skupinu osobina. Mogu li zapadni Hercegovci otet istočnima primat na naziv Hercegovac pa da recimo Srbijanci kad im se kaže Hercegovac prvo pomisle na Hrvata i to dapače samog Rafaela Bobana, a da ostanu totalno zbunjeni kad im se kaže da su Hercegovci zapravo i Vojsilav Šešelj, Vuk Drašković i četnik Petar Baćović koji je po Rami pokla više od 2000 ljudi u jednom naletu. Jesu li Dubrovčanima Hercegovci Ljubušaci ili Trebinjci? Ili u svakom narodu može paralelno supostojat taj termin pa da svak misli šta oće? Mogu li Duvnjaci , Kuprešaci i Livnjaci bit Hercegovci? Dakle nije meni problem sam termin (Hercegovci su ljudi koji žive ili su rodom iz Hercegovine) nego kad se pod tim terminom želi prikazati nešto van toga, nešto puno jedinstvenije i jasnije oblikovano, nešto u smislu subetnika pa onda Duvnjaci, Kuprešaci i Livnjaci stvarno jesu Hercegovci, ali to zasigurno nisu oni iz Ljubinja i Nevesinja, pače jedva da su i oni iz Mostara.

caporegime
18-01-2011, 13:56
Ja pojam hercegovac izdvajam kao skup obilježja a ne kao geografski pojam.
dakle čovjek kji je hrabar, pošten, koji te čvrsto stisne za ruku pri rukovanju, koji će ti pomoć kad god to može, koji će te u oči gledat i koji ti ništa iza leđa raditi.
čovjek s kojim znaš na čemu si.
dakle takvih je danas jako malo.
pogotovo u hercegovini danas.

Inkvizitor
18-01-2011, 13:59
pojam hercegovac u Hrvatskoj ne označava regionalnu pripadnost. Tako da tamo jedan Trebinjac sigurno neće biti etiketiran hercegovcom. Duvnjak i Livnjak pod normalno ulaze u tu skupinu.

To je političko-svjetonazorski pojam.

Označava sve desno na jugu. Od Dubrovnika do Like. Nerijetko..o užasa..Imoćani su samo dio hercegovštine.

Inkvizitor
18-01-2011, 14:12
sjećam se ko jučer..kad smo se svojevremeno svađali na onom forumu hr..da su oni ljuti urbani, tada je to bilo ludilo..trpali pod hercegovinu..Sinj pa čak i Zadar

jer njima je svatko tko tada nije pljuvao po Tuđmanu npr..ratu, Gotovini automatski bio hercegovac..

to je kombinacija idiotluka i bjesnoće..

to nisu bila djeca od 7-8 godina nego magarci i magarice odavno punoljetni..

Škutor Mate
18-01-2011, 14:12
Po Capu Hercegovac je karakter, može bit čak i kauboj pa je Hercegovac, zapravo John Wayne odnosno likovi koje glumi bili bi oličenje Hercegovca, a po Inkviju Hercegovac je ipak regionalna oznaka samo što pridstavlja cilo hrvatsko dinarsko područje bez obzira bilo u Hrvatskoj ili BiH, i brda i more. Tako su po njemu i Boduli Hercegovci. Ima li još kakvo viđenje ko bi to sve bio Hercegovac?

Inkvizitor
18-01-2011, 14:14
Maturino ja sam rekao kako su na pojam hercegovac gledali njihovi mrzitelji a on meni da ja to smatram hercegovinom..

umiješ li ti čitati..

i razumjevati..

Škutor Mate
18-01-2011, 14:23
jer njima je svatko tko tada nije pljuvao po Tuđmanu npr..ratu, Gotovini automatski bio hercegovac..

ovo može biti i politička ili domoljubna odrednica, Hercegovci su svi oni koji glasaju za desne stranke pa su onda Hercegovci recimo i Zagorci koji tako misle i politički se određuju, Tuđman bi bio najveći Hercegovac iako je kajkavac

Škutor Mate
18-01-2011, 14:24
Maturino ja sam rekao kako su na pojam hercegovac gledali njihovi mrzitelji a on meni da ja to smatram hercegovinom..

umiješ li ti čitati..

i razumjevati..

ma svatijo sam samo tražim sve moguće definicije Hercegovca

šta je tebi točno hercegovac?

Graničar Jozo
18-01-2011, 14:29
Maturino ja sam rekao kako su na pojam hercegovac gledali njihovi mrzitelji

a imaš počesto znak jednakosti između hercegovca i ratnog profitera, lopova, vozača mercedesa... itd.

Po meni je hercegovac isto oznaka regionalne pripadnosti. stigmatizirana, ali opet bolje stigmatizirana u odnosu na bosance (glupi). :)

Doduše, ima par godina da napade na hercegovce doživljavam kao napade na sve hrvate iz BiH. I nisam se jednom zakačio zbog toga :)

Inkvizitor
18-01-2011, 14:48
ma svatijo sam samo tražim sve moguće definicije Hercegovca

šta je tebi točno hercegovac?

nijesam nika do tome puno razmišljao jer meni regionalna odrednica malo šta znači...ja sma što bi se reklo integralac od glave do pete

osim u zadnje vrime..na način..jesam hercegovac ¨¨¨¨ti mater i šta hoćeš..

dok nije počeo rat, nitko to nije furao..ajde dobro mi duvnjaci ionako nismo ere , možda su to ljubušaci u briježani furali.

meni je to obična regionalna odrednica..prepuna stereotipa koliko negativnih toliko bome i pozitivnih..

izmitologiziran pojam.

Ilirk@
18-01-2011, 15:09
za mene su hercegovci samo škutori, a hercegbosanci sve ostalo :p

hercegovci su momci za koje bih kćeri udala.

hercegovac je nino raspudić jer je politički škutor :rofl

hercegovci su one ljudine što ligaju pod tenkove i privrću auta i šamaraju naoružane unproforce.

hercegovci su čudna sorta. moreš ih istrat iz hercegovine vrlo lako, ali hercegovinu iz njih nikako.

volim hercegovce i sve koji se tako osjećaju! neka crknu dušmani!

škutorka sam prava i toga se ne stidim,
kome smeta, nek me poljubi u ovo na čem sidim.. :cita

Ilirk@
18-01-2011, 15:16
nijesam nika do tome puno razmišljao jer meni regionalna odrednica malo šta znači...ja sma što bi se reklo integralac od glave do pete

a vidiš mene. ja sam ti škutorlokalpatriot. teški. tona i pol s karakterom žive vage. a i jopet integralist. i ne znam kako pa sad to??

i regionalna odrednica mi ne predstavlja problem, ali mi znači dosta toga čim uočavam razlike.

recimo, meni se ne more mirit bosanski hrvat sa jednim imoćaninom, pa sad to shvatite kako hoćete. to je tako.

a opet, jedan zagorac mi nije ni do koljena srednjobosanskom hrvatu. istranin mi je pi*kin dim naspram posavljaka i slavonca... i td.

naravno, govorim o svojim osjećajima prema spomenutima, a ne o ljudskim kvalitetama.

jebote, pa ja nisam ni I od integralista :(

caporegime
18-01-2011, 15:17
pravi hercegovac skida crveno s pršuta i jede samo bijelo.
pravi hercegovac jede kapulu ko jabuku.
pravi hercegovac se tuče do smrti
pravi hercegovac pravi najlipšu dicu.
moja kćerka je predivna.

Ilirk@
18-01-2011, 15:20
sve potpisujem osim tog prvog.
ja otkad znam za sebe, činim obratno :p

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 15:27
pravi hercegovac skida crveno s pršuta i jede samo bijelo.
pravi hercegovac se tuče do smrti
pravi hercegovac pravi najlipšu dicu.
moja kćerka je predivna.

Za pravog hercegovca se prave extra mercedesi u njemachkoj, tako podesheni pendzeri da mogu obadvije ruke staviti kroz pendzer :)

Loma zezanje hercegovci,nemojte zamjeriti veselom Bosancu :)

zaba1111
18-01-2011, 15:32

E ovo si se zajebo, pravi hercegovac jede kapulu sa slaninom, a kapulu ko jabuku jede Ciganović i svi oni opsjednuti tenom i ljepotom.

Kad su rojs i ciganović bili kod Knjaza, onda ima je dao kapulu , baš ko jabuku, i Ciganović je pojede bez ikakvog žmirenja i mrštenja, a Rojs , normalno , se teško nosio sa samom kapulom.
Tada im je dao da pričuvaju i zmiju, Ciganović je drži, još je peverzno promatra, a Rojs se izmiče i gadi mu se, hero , dakle mrzi zmije i gleda da ju zatuče, a jabuku jede ko jabuku, normalno.

Hercegovac je konzervativan, prirodan, iskren i što je najvažnije i danas teško za naći, Hercvegovac je normalan, da ga jebeš meni ono sve sa strane izgleda nenormalno, ne mislim na bolesti i preverzije , nego na ono zdravo , što se kaže seljačko, logično razmišljanje.

Graničar Jozo
18-01-2011, 15:35
recimo, meni se ne more mirit bosanski hrvat sa jednim imoćaninom, pa sad to shvatite kako hoćete. to je tako.

:cry :cry :cry :cry

Ilirk@
18-01-2011, 15:35
Za pravog hercegovca se prave extra mercedesi u njemachkoj, tako podesheni pendzeri da mogu obadvije ruke staviti kroz pendzer :)

Loma zezanje hercegovci,nemojte zamjeriti veselom Bosancu :)

to je ona slim linija, ero-70, širine 70 cm...

Ilirk@
18-01-2011, 15:38
:cry

IIII

a čuj, imoćani su me vazda gotivili, a za bosance sam uvik bila samo ercegovka koju ne triba ženit ni pod razno.
znaš ono, srce puče, al babo ne da... :D
pa to je tako.. ako se ne ljutim ja, ne ljuti se ni ti ;)

Graničar Jozo
18-01-2011, 15:41
ja sam samo tužan. ne ljutim se :)

Ilirk@
18-01-2011, 15:44
da mi je dvajest godina manje, ne bi ti sad bijo tužan... :D

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 15:44
ja sam samo tužan. ne ljutim se :)

Sta bi tek rekla nasha Ilirka za "baliju" Bosanca kad joj ne shmekaju ovi bosanski Hrvati haha...tjeshi se Jozo sto nisi balidzan,to ti je utjeshna nagrada...:)

Ilirk@
18-01-2011, 15:47
meni ti to baš puno ne znači. to su isti geni. osim ako se nisu križali s turcima, a malo ih jest.
sa muslimanima ne bih dicu rađala zbog vire, a što se ostalog tiče, druženja i prijateljstva, svakako dolaze u obzir.
moremo se gledati milo, a moremo i priko nišana, ja ti ne bižim ni od jednog ni od drugog :)

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 15:49
http://www.youtube.com/watch?v=l46RuhDm4Vc

Ko kaze da hercegovci hrvati ne vole balije :)

Graničar Jozo
18-01-2011, 16:00
Ha ha, u pozadini zabranjeno pušenje (sejo sexon) pjeva ovu pjesmu.

HVO-110
18-01-2011, 16:16
A znači zato nisam imao sreće s ercegovkama...
Ilirka im duhovni vođa!:rofl:rofl
Šalu na stranu, moja iskustva s Hercegovcima samo najbolja.
Ima tu svega kao i svugdje i što reče Jozo, često sam napade na Hercegovce doživljavao kao napad na Bosance.

Nego Capo vidim da nešto ti ne pašu Bosanci, ne znam samo kako si se oženio iz Bosne:rofl:rofl

caporegime
18-01-2011, 17:03
A znači zato nisam imao sreće s ercegovkama...
Ilirka im duhovni vođa!:rofl:rofl
Šalu na stranu, moja iskustva s Hercegovcima samo najbolja.
Ima tu svega kao i svugdje i što reče Jozo, često sam napade na Hercegovce doživljavao kao napad na Bosance.

Nego Capo vidim da nešto ti ne pašu Bosanci, ne znam samo kako si se oženio iz Bosne:rofl:rofl

jes ti to vidio?
eto ja proglašen za čovjeka koji kao podcjenjuje i omalovažava hrvate iz bosne.
pa, za tako nešto napisat moraš biti ili pod utjecajem nečeg težeg ili ti je to jedini način prebacivanja loptice jer sam naletio u svojim argumentima očito na ono crveno u sred mete.

TheBronxBomber
18-01-2011, 17:11
Da je Herceg Stipan zna sto ce iz te titule sve izaci; da je moga znati kako se politicki i drustveno zajebavaju njegovim hercestvom i posjedima - njegovom zemljom i ljudima- virujen da bi se okitijo nekin drugin naslovon...

Hercegovina je sto dusmani zovu "skutorijom." Ali, to sam samo ja... mene se nista ne pita.

Hercegovina je okupirana Imota. Najprije su protegnuli bosansku drzavu (kraljevstvo, jasno) na staru Imotu - onda se Stipan proglasio Hercegom. I eto ti te djavle... ostalo je povijest :D

A, nu, opet se Imotski iscupa... predlazem da se "Hercegovci," barem iz Bekije iscupaju isto - i vrate se Imotskim korijenima. :D :D

Ilirk@
18-01-2011, 19:27
mislim da bi se imoćani tribali vratit hercegovačkim korjenima, tako nekako i povist kaže, a i ercegovačka prezimena po krajini :p

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 19:33
Ha ha, u pozadini zabranjeno pušenje (sejo sexon) pjeva ovu pjesmu.

Stvar ubija,rockacha zesca :)

TheBronxBomber
18-01-2011, 19:50
mislim da bi se imoćani tribali vratit hercegovačkim korjenima, tako nekako i povist kaže, a i ercegovačka prezimena po krajini :p

A, ne - ne...

Nikakva "Hercegovina" se ne spominje u DAI - carevica Porfirogeneta. To je, naime, bilo u 10 stoljecu - suvremenik Kinga Tommy-a. :)

west
18-01-2011, 21:14
biti hercegovac je regionalna odrednica osobe koja zivi u toj regiji...

granice nisu jasno defenirane..ali vjerujemda to nije ni potrebno..na sjeveru je protezu do Makljena i Ivana....na zapadu..trpaju i livno i duvno i sve do suice..a neki smjeliji idu i do kupreskih vrata..na istoku i jugu onako kako i ide drzavna granica stim da vjerovatno i tamo ima osicliranja na granicnim podrucjima kako tko sebi zamislja...

po meni je to ugrbo podrucje..a biti hercegovac je onaj tko sebesmatara Erom, pa zivio on u Duvnu ili Trebinu..ako on za sebe veli da je ero..ja ne nalazim velike potrebe da mu to zabranim...
ako moze herceg stjepan zivjeti u posusju kao naziv ulice, a u trebinju kao herceg stefan ..a vjerovatno je najorginalnije bio Herceg Šćepan.. i nitko mu opet ne nadjer mane sto nam ovu prelijepu sktu zemlju nazve hercegovinom i mi po njemu hercegovcima...
onomu kome to nepase..ima lijeka..humljanin ili zahumlje..ili humska zemlja je i stariji pojam...

evo recimo ilirka je otisla jos dalje pa sebi dala nick po Ilirima koji nisu ni sanjali da ce im zemlju nastanjivati hercegovci i svercati robu preko granice..ili svercat duvan u bosnu..

sve je to stvar trenutka...i neka hercegovaca od trebinja pa do livna i kupresa ..ako ima materijala za hercegovce ..
logicnije mi je to..nego da mi netko uci bosanski jezik u sred mostara , srcu hercegovine?
to su tek zavrzlame i cudna stanja svijesti ..koje ne mogu ogonetnuti ..ali kao sto rekoh svak sebi bira pri zdravoj pameti ..
hercegovina do zagreba ! :)

Škutor Mate
18-01-2011, 22:10
a koji je to jercegovački jezik? u jeziku kog ja znam ko jercegovačkom istina ima i šćapa i šćipala ma nema Šćepana, vengo samo Stipana

Škutor Mate
18-01-2011, 22:13

Umro Imoćanin i dođe u pragatorje (čistilište)

Pita ga sveti Petar di bi on radije u raj ili paka,
Njemu će Imoćanin na to:

"Ma nije važno, samo da sam blizu granice"

Inkvizitor
18-01-2011, 22:40
sve bi ja te regionalizme zabranio. To je rak rana hrvatskog naroda. Svak se koprči svojim zavičajem...a kad vidiš ko li šta li..

Škutor Mate
18-01-2011, 22:46
Zašto bi zabranio, lokalpatriotizam je od iste potribe ko i nacionalizam i ko pozitivno gledanje na vlastitu osobnost te zaštitnički odnos prema vlastitoj obitelji. Nacionalizam ovdi vridnujem pozitivno i ne smatram ga šovinizmom već domo/rodoljubljem. Sve je to za ljude i sve nas to čini ljudima. No što bi Džiboni reka ako voliš svoje ne moraš i mrzit tuđe. Dapače imam dojam što više svoje voliš , ali stvarno voliš ma kako loše bilo to više imaš simpatija i razumivanja i za one druge. Ukoliko je nacionalizmu isključiv i permanentan zadatak potrat sve razlike među svojim regijama, običajima i dijalektima onda u takvoj naciji nema ni bogatstva ni radosti ni veselja.

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 22:47
Zašto bi zabranio, lokalpatriotizam je od iste potribe ko i nacionalizam i ko pozitivno gledanje na vlastitu osobnost te zaštitnički odnos prema vlastitoj obitelji. Nacionalizam ovdi vridnujem pozitivno i ne smatram ga šovinizmom već domo/rodoljubljem. Sve je to za ljude i sve nas to čini ljudima.

Bravo Mata,ja sam isto lokalpatriota,ali ne nacionalista ...

Škutor Mate
18-01-2011, 22:56
ja sam i jedno i drugo i ne vidim da jedno potire drugo

no mogli be se ne razumit oko pojma nacionalizam jer puno ljudi njega minja sa šovinizmom, a to nije jedno te isto

jednostavno smatram da je nacionalni identitet jedan od važnijih identiteta koje čovik ima, ne jedini niti najvažniji, ali i te kako važan

Inkvizitor
18-01-2011, 22:58
zabranit, zabranit. E da je to ljubav prema zavičaju ni po jada, nego je to vječno nadrkavanje i inicijalna kapisla za neslogu, trančiranje, taman da budeš lak plijen..podijeli pa vladaj. A hrvatski narod je tu specijalist..svi nešto mrze, svi se nešto kurče, prvo se podijele po regijama, pa po podregijama, pa po općinama, pa po selima, pa po prezimenima, pa u kući...

to je bolesno.

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 22:59
ja sam i jedno i drugo i ne vidim da jedno potire drugo

no mogli be se ne razumit oko pojma nacionalizam jer puno ljudi njega minja sa šovinizmom, a to nije jedno te isto

jednostavno smatram da je nacionalni identitet jedan od važnijih identiteta koje čovik ima, ne jedini niti najvažniji, ali i te kako važan da

ne Matane,naravno da su to dva para opanaka,ali ja ne mogu biti nacionalista jer sam kosmopolita :)sad malo ja serem jel de :)

Inkvizitor
18-01-2011, 23:00
Apropo Džibonija, to je ono vječno izdrkavanje kvaziliberala..ispada da mi mrzimo tuđe a Hrvati uopće nemaju napadački karakter nego obrambeni zato i jesmo ispušili teritorij kroz povijest..ko se pravi ovcom, vukovi ga jedu.

Graničar Jozo
19-01-2011, 08:24
zabranit, zabranit. E da je to ljubav prema zavičaju ni po jada, nego je to vječno nadrkavanje i inicijalna kapisla za neslogu, trančiranje, taman da budeš lak plijen..podijeli pa vladaj. A hrvatski narod je tu specijalist..svi nešto mrze, svi se nešto kurče, prvo se podijele po regijama, pa po podregijama, pa po općinama, pa po selima, pa po prezimenima, pa u kući...

to je bolesno.

ovo ima povijesnu podlogu. ja se slažem s tobom oko ove činjenice, ali se ne slažem da regionalizam treba zatrat, ali da na njemu treba poraditi.

Ilirk@
19-01-2011, 08:31
Zašto bi zabranio, lokalpatriotizam je od iste potribe ko i nacionalizam i ko pozitivno gledanje na vlastitu osobnost te zaštitnički odnos prema vlastitoj obitelji. Nacionalizam ovdi vridnujem pozitivno i ne smatram ga šovinizmom već domo/rodoljubljem. Sve je to za ljude i sve nas to čini ljudima. No što bi Džiboni reka ako voliš svoje ne moraš i mrzit tuđe. Dapače imam dojam što više svoje voliš , ali stvarno voliš ma kako loše bilo to više imaš simpatija i razumivanja i za one druge. Ukoliko je nacionalizmu isključiv i permanentan zadatak potrat sve razlike među svojim regijama, običajima i dijalektima onda u takvoj naciji nema ni bogatstva ni radosti ni veselja.

pametno moje! ja eranka, ti šperac, a svejedno te volim i lokalno i nacijonalno :love

ja baš jučer na kavi posli posla razgovarala sa kolegama o tome. jednom je mater iz sovića, a ćaća imoćanin. rodio se i živi u imockom, naravno. i mogu ti reć da je veći lokalpatriot od mene. izgleda da imockobekijci to puno više osjećaju od drugih.

s inkvijem se, naravno, ne slažem. to što mi se bosanac ne more mirit s imoćaninom, ne znači da je to komadanje hrvatskog nacionalnog bića. jednostavno stvar osobne preferencije, navike i mentalne bliskosti i sličnosti, a najviše činjenice da je ta ljubav i uzvraćena, što se za bosance ne bi moglo reći.
lokalpatriotizam nikad nije negirao naciju niti poticao svađe i diobe. istina, nešto tako pozitivno može vrlo lako postati ubojito oružje u rukama luđaka.
ali onda treba osuditi luđake, a ne sredstvo koje zlorabe.

caporegime
19-01-2011, 08:34
pa pravi kozmopolit može biti samo onaj tko ima korijen u domoljublju.
pojam nacionalist je preširok.
ide od domoljuba do šovinista.
ja se smatram nacionalistom ali po domoljubnom kriteriju.
a doza pravog patriotskog, domoljubnog nacionalizma ne škodi nikome.
dapače, najbolje će odnos prema svome osjetiti i poštovati sličan tebi pa bio on tko zna tko.

Ilirk@
19-01-2011, 08:35
evo recimo ilirka je otisla jos dalje pa sebi dala nick po Ilirima koji nisu ni sanjali da ce im zemlju nastanjivati hercegovci i svercati robu preko granice..ili svercat duvan u bosnu..

hebalo nanu, ti ercegovci došli iz nekih istočnih vukojebina, otirali ilire i ništa pod milim bogom ne rade nego švercaju. iliri se okreću po grobovima, čujem ja svaki dan kako kamenje grominja po onim gomelama :p

zaba1111
19-01-2011, 09:18
pa pravi kozmopolit može biti samo onaj tko ima korijen u domoljublju.
pojam nacionalist je preširok.
ide od domoljuba do šovinista.
ja se smatram nacionalistom ali po domoljubnom kriteriju.
a doza pravog patriotskog, domoljubnog nacionalizma ne škodi nikome.
dapače, najbolje će odnos prema svome osjetiti i poštovati sličan tebi pa bio on tko zna tko.

Ne samo da u ptriotizmu nema ništa loše, nego ga država i mediji moraju sustavno promovirati. Već je spomenuto da bez nacionalnog identita i pozitivnog nacionalnog duha, društvo postaje bolesno, pojedinac se okreće samo sebi, a narod postaje amorfna masa predodređena za manipuliranje i zajebavanje, Ne postoje slučajno državni praznici i obilježavanje slavnih događaja, kao što nije slučajno kad Mesić na proslavi Bljeska ili Josipović na proslavi Oluje spominje ratne zločine, to je namjerno podkopavanja nacionalnog ponosa koji se tih dana sam po sebi budi, a da je prava država , onda bi se to i sustavno poticalo, ali pošto država nikad nije ustrojena do kraja, onda imamo i izgubljen i smušen narod koji ne zna di udara.

caporegime
19-01-2011, 09:56
zato su toliki napadi bili na heregovce.
jer ta regionalna odrednica sadržajno u sebi nosi odliku hrvatskog integralizma, operiranosti ods bilo kakvih podjela.
zato su posebno opasne ove podjele koje neki žele nametnuti.
onaj po vrlinama najniži sloj hercegovačkog korpusa, želi privatizirati pojam hercegovine i odmaknuti ga od ostatka hrvatske.
nije zalud nekoć bila normala strijeljanje dezertera. dezerter em je bijednik, em svoju bijedu želi zaliječiti time što svoje dezerterske stavove želi dignuti na razinu općeg stava.
dakle, duhovnu bijedu dignuti na razinu standarda.

Ilirk@
19-01-2011, 10:12
onaj po vrlinama najniži sloj hercegovačkog korpusa, želi privatizirati pojam hercegovine i odmaknuti ga od ostatka hrvatske.

pa nemojte se unda meni čudit što mi je normalno prema imoćanima imati jače emotivne veze nego prema bosancima :)
meni niko ne more reć da nisam hrvat ko i ličanin (i obratno), isto košto mi ne more reć da sam zato što volim ličane, manje ercegovka nego te dezerterske šuše koje zlorabe lokalpatriotizam po inkvijevom receptu.

Ilirk@
19-01-2011, 10:18
jednom sam pisala tamo na forumu o tome kako smo osjećali hrvatsku na početku rata, kad su kojekakve medijske šuše upirale prstom u moje navodno proustaštvo kao isključivog bobanovca (niđe veze sa zdravom pameću) i snove o pripojenju hrvatskoj.
tada sam napisala da mi ne sanjamo o tome jer hrvatsku uvijek osjećamo kao našu, ona je tu, prisutna uvijek, ona se podrazumijeva, za nju se borimo kao za vlastiti dom i nikad nije postojala nekakva euforija oko toga. čemu euforija oko nečega što se podrazumijeva da je tvoje i nikad ti to nitko ne smije i ne može oteti i osporiti.

caporegime
19-01-2011, 10:28
pa nemojte se unda meni čudit što mi je normalno prema imoćanima imati jače emotivne veze nego prema bosancima :)
meni niko ne more reć da nisam hrvat ko i ličanin (i obratno), isto košto mi ne more reć da sam zato što volim ličane, manje ercegovka nego te dezerterske šuše koje zlorabe lokalpatriotizam po inkvijevom receptu.

nadovezao bih se, od ostatka hrvatske a poslije po istom receptu od ostatka hrvatskog bića.
ne zavaravajmo se. po istom receptu po kojemu se hrvati hercegbosne žele nasilno subjektivno odvojiti od hrvatske ići će i isto tako odvajanje hrvata hercegovine od hrvata bosne.
isti princip po kojemu rade orjunaški mediji u hrvatskoj.
samo druga strana novčića.
volio bi da griješim. pa čak i da sve ovo nije točno, na kraju će rezultat biti takav jer se neki sitni igrači igraju i kockaju u blizini medisjskih predatora koji samo čekaju pravi tren da potaknu daljnju podjelu (oni su prikriveni inicijatori i ove početne podjele).
netko očito nije svjestan koliko se zaigrao bez pokrića.
kolikogod to netko mislio to ne nije pu do istvarenja slobode i jednakopravnosti hrvata u bih, nego upravo suprotno put u konačnu propast.

Inkvizitor
19-01-2011, 10:33
regionalne podjele i lokalpatriotizmi nisu nešto lošpe u normalnim narodima.

Ali Hrvati nisu normalan narod, prema tome to se na njih ne primjenjuje.

Upravo pokušavaju stvoriti hercegbosansku naciju.

Mit o hercegovcima kad se prenaglasi onda je štetan da štetniji ne može biti. Kao što su Srbi umislili da su veliki junaci pa su u rat ušli precjenjujuć sebe pa ispušili tako se i hercegovci desetljećima pušu svojim hrvatstvom pa kad izbije rat onda zbrišu na duldung u Njemačku.

Ilirk@
19-01-2011, 10:41
eto, ti tvrdiš da mi nismo normalan narod i odmah nas diliš na normalne koji nisu lokalpatrioti jer pripoznaju tu opasnost i nas nenormalne jer smo lokalpatrioti i nismo svjesni da time što volimo ovaj jebeni kamen i naše običaje, stvaramo novu naciju.

daj borati skuliraj se... koji su ti što stvaraju novu hercebosansku naciju???

šta borati više nećemo smit reći da smo hercegbosanci, ali će zato slavonci na sav glas pivat o slavoniji i šokcima i vi ćete otkidat uz kiću i tambure?

i kakav jebeni mit o hercegovcima??

mitove su stvarali upravo ti NAŠI koje ja moram bezuvjetno volit da bih dokazala kako ne trgam hrvatsko nacionalno tkivo!
takvi ko i ti koji pišeš o hercegovcima kao dezerterima.
ajde sa oldicom i zrikijem pod ruku, jednaki ste.

caporegime
19-01-2011, 10:45
i ja sam lokal patriot.
volim svoj grabovnik.
i trešnjevka na kojoj sam proveo najveći dio svog života ima posebno mjesto u mom srcu.
a sad i novi zagreb.
nekako sam postao vezan i s jednim dijelom bosanske posavine.
ne odričem se ni sarajeva a pogotovo ne mog mostara.
ja sam multi lokal patrot.
je sam mnom sve u redu?

Inkvizitor
19-01-2011, 10:46
šta ću ja sa zrikijem ruku pod ruku kad on promovira novu hercegobsansku naciju i još kaže da mu je bliži Srbin iz Trebinja nego Hrvat iz Varaždina

eto to je posljedica idiotskog lokalpatriotizma. A nije on jedini.

dakle, promašila si paralelu skroz..:lupa

Inkvizitor
19-01-2011, 10:47
i ja sam lokal patriot.
volim svoj grabovnik.
i trešnjevka na kojoj sam proveo najveći dio svog života ima posebno mjesto u mom srcu.
a sad i novi zagreb.
nekako sam postao vezan i s jednim dijelom bosanske posavine.
ne odričem se ni sarajeva a pogotovo ne mog mostara.
ja sam multi lokal patrot.
je sam mnom sve u redu?

Nije..

jeblo te Sarajevo.

caporegime
19-01-2011, 10:50
Nije..

jeblo te Sarajevo.

pusti me još malo da se nadam da će mjesto ispod trebevića jednom opet biti jure.......:rofl:rofl:rofl

Ilirk@
19-01-2011, 12:36
šta ću ja sa zrikijem ruku pod ruku kad on promovira novu hercegobsansku naciju i još kaže da mu je bliži Srbin iz Trebinja nego Hrvat iz Varaždina

eto to je posljedica idiotskog lokalpatriotizma. A nije on jedini.

dakle, promašila si paralelu skroz..:lupa

ja sam ti već rekla, osudi luđake, a ne lokalpatriotizam kojeg oni zlorabe!

ja sam lokalpatriot ko i dalmatinac što vazda piva o dalmaciji i dalmatincima s lancima oko vrata, dalmatinu povišću pritrujenoj i slično, a ne ko autonomaš i slične pizdarije.
možeš li to dvoje razlučiti?

Inkvizitor
19-01-2011, 12:42
ja sam ti već rekla, osudi luđake, a ne lokalpatriotizam kojeg oni zlorabe!

ja sam lokalpatriot ko i dalmatinac što vazda piva o dalmaciji i dalmatincima s lancima oko vrata, dalmatinu povišću pritrujenoj i slično, a ne ko autonomaš i slične pizdarije.
možeš li to dvoje razlučiti?

mogu ako hoću..:belj:

ja sam samo svoje mišljenje rekao o regionalizmu, da meni osobno nije nikad puno značio, nije da nije ništa, lagao bih ali u drugom mi je planu

..a ti si onda na mene navalila..

pa lipo..može i tako..

Ilirk@
19-01-2011, 12:53
nisam ja na te navalila nego rekla da se ne slažem s tobom obzirom da si ti nastupio ko gestapo, zabranio bi svaki regionalizam i lokalpatriotizam.
malo morgen, druže.

Inkvizitor
19-01-2011, 12:55
čim dođem na vlast, ti ćeš bit špijunirana i praćena..

Ilirk@
19-01-2011, 12:57
ajde čitaj tamo onaj tekst o praljku, šerlok.

Škutor Mate
19-01-2011, 13:36
mogu ako hoću..:belj:

ja sam samo svoje mišljenje rekao o regionalizmu, da meni osobno nije nikad puno značio, nije da nije ništa, lagao bih ali u drugom mi je planu

..a ti si onda na mene navalila..

pa lipo..može i tako..

kako će ti značit kad si za pedalj ispa Bosanac, a triba si se rodit samo s ovu stranu Zavelima :rofl

Inkvizitor
19-01-2011, 13:41
kako će ti značit kad si za pedalj ispa Bosanac, a triba si se rodit samo s ovu stranu Zavelima :rofl

Bog je tako htio..da se pametni ljudi rađaju sjevernom stranom Zavelima..B-)

Škutor Mate
19-01-2011, 13:49
uvik su pametni birali prisojnu stranu brda

Ilirk@
19-01-2011, 13:56
meni se čini da su ljudi iz prančioka puno topliji.

Inkvizitor
19-01-2011, 13:58
samo se vi tješite..

Imoćanko mogla bi ubacit malo smajlića i podignut broj postova po stranici

Škutor Mate
19-01-2011, 14:01
Veli Ilirka jednom kad se popela na Tribistovo i čudom zvira u brda naokolo: "Ćospe mi moje ovo meni nije Jercegovina".

Ilirk@
19-01-2011, 14:38
pa ja san ti unda rekla da ima nekakva fizička, geografska granica koja dili ovu škutoriju od ostatka.
i to se golim okom vidi. kad kamenjar postaje nekakva čudna kombinacija pijeskulje i stina ko da su ih vulkani oblikovali.
i meni to nije jercegovina. meni je jercegovina od vinjana do medovića i od pošušja do tijaljine :p

Ilirk@
19-01-2011, 14:39
smajliće mi nalipite negdi na kakvu temu, pa ću ih ubacivat.
ja sam ozbiljna žena i ne znam birati te migoljave beštije.

Inkvizitor
19-01-2011, 14:41
ma nemoj, da ti nalipimo smajliće..ma vidi ti..

a ti, štaš ti radit..??

ašikovat s Matanom..

caporegime
19-01-2011, 14:43
pa ja san ti unda rekla da ima nekakva fizička, geografska granica koja dili ovu škutoriju od ostatka.
i to se golim okom vidi. kad kamenjar postaje nekakva čudna kombinacija pijeskulje i stina ko da su ih vulkani oblikovali.
i meni to nije jercegovina. meni je jercegovina od vinjana do medovića i od pošušja do tijaljine :p

:009 :mad :mad:

Ilirk@
19-01-2011, 14:55
grabovnik je na braniku škutorije s istoka hahaha :D

Škutor Mate
19-01-2011, 15:05
ma nemoj, da ti nalipimo smajliće..ma vidi ti..

a ti, štaš ti radit..??

ašikovat s Matanom..

more, more

caporegime
19-01-2011, 15:07
grabovnik je na braniku škutorije s istoka hahaha :D

moji korijeni s druge strane dolaze do neretve B-)
odnosno ako drugu stranu podijelimo na dvije obadvije te račve su bazirane na neretvi.
a pradedo je i prešao neretvu pokupio pravoslavku pa je unaprijedio u rađateljicu novih hrvata.
ipak, grabovnik...:love:love

Ilirk@
19-01-2011, 15:11
ja, dokle mogu doseći u povist svoje obitelji s obje strane, ja sam čistokrvna grucka 1/4-tijaljkuša.

Škutor Mate
19-01-2011, 15:18
A ja kad se bacin u svoju povist recimo do pradida i prababa ispadne da san 5/8 iz Podbablja, 2/8 iz Poljica i 1/8 iz Zmijavaca.

S tin da su ti iz Zmijavaca došli od Tialjine. :p

Ilirk@
19-01-2011, 15:25
eto, i ti iz kruga od par kilometara zračne linije ko i ja i još imaš tijaljske krvi. vidi se da geni nisu čvarci. zato se nas dvoje vako volimo.

Inkvizitor
19-01-2011, 15:28
blagoslovljena krv roška unazad deset kolina..samo je malo štrnulo krvi iz Baginih kuća..kod Posušja valjda..al to su mi na regrutaciji izvadili..

Škutor Mate
19-01-2011, 16:04
još ako ti je rodijak mislav bago manje od dva litra nisi vadijo garant

Inkvizitor
19-01-2011, 16:14
još ako ti je rodijak mislav bago manje od dva litra nisi vadijo garant

ne do Bog..ne do moj Bog.

Škutor Mate
19-01-2011, 16:27
eto, i ti iz kruga od par kilometara zračne linije ko i ja i još imaš tijaljske krvi. vidi se da geni nisu čvarci. zato se nas dvoje vako volimo.

jašta, ko je vidijo bit genetski inkopatibilan :)

Ilirk@
19-01-2011, 23:58
točno.

plave krvi, bila lica
rađaju se nova dica,
na kamenu ka na svili
di oduvik mi smo bili.. :)

Graničar Jozo
20-01-2011, 08:42
uvik su pametni birali prisojnu stranu brda

a oni hrabri? :)

Gala
22-07-2011, 15:10
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=792:hera-preuzela-odgovornost-za-napade-na-yuriia&catid=34:drutvo&Itemid=54:014

caporegime
22-07-2011, 15:19
e jesu ga napali......
možda mu počnu i dahtat u telefon.
hera....0 bodova.
slabo je to.
treba ga hraknut posred čela u prolazi i šutnut nogom u guzicu.
već sam postavio kako to mladi irci u belfastu rade.....
a oni nisu čak ni sinn fein.
oni su u to msmislu najdonja stepenica. a pale policijska auta.
klinci što se umreženi igraju pucačkih igara, u nedostaku novih, odlučili se igrati tajne organizacije.
dok ljudi sa sela u svoje ruke ne uzmu stvar, ništa od ovih

Gala
25-07-2011, 13:25
OK ,ako se desi ali teško ,nitko ne želi gubiti glavu zbog nečjih fotelja .Ne znam koliko ima ovo utjecaja ali barem ne spava mirno ,lako je izazivati i poticati nasilje ,možda je bolje vršiti stalni pritisak pa barem na ovaj način od nekoga ,ja ne znam od koga ali barem od nekoga, pa bilo to i šarenje po zidovima ..:mad: