PDA

Pogledaj Full Version : Zdravstvo HB

Graničar Jozo
17-01-2011, 10:35
http://www.hrvatska-rijec.com/2011/01/niti-jedan-od-devet-stipendista-nije-se-vratio-na-posao-u-novu-bilu/

Opet nas izdao Zagreb.

caporegime
17-01-2011, 10:59
baš. zločesti i pokvareni umovi zegeja i perecije su sigurno drogirali i bacili uroke na poštenu mladež herceg bosne.......
šalu na stranu, bolnica ima poptuno pravo dapače obvezu tužiti nesavjesne specijalizante i tražiti povrat novca.
ovakve stvari bi trebalo što češće i što glasnije objavljivati.
ali osim par lokalnih redikula kvazi šinfejnovci su uglavnom sastavljeni od glasnih dijasporaša mlatitelja drače tuđim kurcem kao i frustriranim podrijetlomhercegovcima u hrvatskoj koji očito ne znaju naći snagi nositi se s onima koji ih kao takve ne vole.

Graničar Jozo
17-01-2011, 11:28
Ma najžalivije (tj. majžalosnije) je što se tu radi o bolnicu u Novoj Biloj. To je ipak jedina naša bolnica (ne znam jel i klinička) u srednjoj bosni, a usto ima i neko jače značenje jer se zna kako je nastala.

caporegime
17-01-2011, 11:40
problem nedostatka kadrova u zdravstvu je prisutan već neko vrijeme.
zanima me je li itko ikad od nadležnih reagirao i učinio išta po pitanju da se poveća broj studenata odnosno da se omoguće boolji uvjeti rada koji bi doveli do povećanja broja studenata medicine?
zagreb je pretpan npr. s pretendentima na mjest oliječnika dok u okolnim krajevima vape za kadrovima.
i u hrvatskoj i u bih.
i kolika je otprilike zarada liječnika u novoj bili?
pa sumnjam d adoktori tamo rade džaba.

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 13:49
zanima me je li itko ikad od nadležnih reagirao i učinio išta po pitanju da se poveća broj studenata odnosno da se omoguće boolji uvjeti rada koji bi doveli do povećanja broja studenata medicine?
zagreb je pretpan npr. s pretendentima na mjest oliječnika dok u okolnim krajevima vape za kadrovima.
i u hrvatskoj i u bih.

Lijecnik opshte prakse 1100 KM,specijalista endokrinolog 1900 KM,iz prve ruke info...

Marta
17-01-2011, 14:19
i u hrvatskoj i u bih.

U Livnu je bilo govora o tome da se ljecnicima pokloni stan, kao poticaj, ne znam dal je ta ideja pala u vodu.

caporegime
17-01-2011, 14:38
Lijecnik opshte prakse 1100 KM,specijalista endokrinolog 1900 KM,iz prve ruke info...

malo.
jest da su i troškovi života nešto (al ne bitno) manji al ovo je stvarno malo za doktore.
a vrijednost liječnika je puno puno veća.
ova livanjska ideja uopće nije loša.
možda ne pokloniti stan ali dati na besplatno korištenje s mogućnošću povoljnog otkupa nakon možda 10ak godina je dobra ideja.

HVO-110
17-01-2011, 14:55

Provjerit ću, mislim da si u pravu, ali to je plaća bez dežurstava, noćnih, putnih troškova, toplog obroka... milošće!
Tako da to izađe puno više.
Mislim da je problem zdravstva općenito jedan od najvećih u BiH, od loše opreme, lošeg i majkavog kadra...
Valja se samo molit Bogu da si zdrav i zaobiđeš zdravstvene ustanove.

Inkvizitor
17-01-2011, 14:59
ovo je stvarno nevjerovatno.

Nitko ne želi raditi u bonici u Novoj Biloj. Sramota, sramotni potezi stipendista. Eto kakvi smo.

Graničar Jozo
17-01-2011, 15:02
ovo je stvarno nevjerovatno.

Nitko ne želi raditi u bonici u Novoj Biloj. Sramota, sramotni potezi stipendista. Eto kakvi smo.

u splitu je jako teško dobiti specijalizaciju. kako to funkcionira, jel se ima mentora ili kako već? mogu li splitski doktori dolaziti na specijalizaciju u NB?

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 15:12
u splitu je jako teško dobiti specijalizaciju. kako to funkcionira, jel se ima mentora ili kako već? mogu li splitski doktori dolaziti na specijalizaciju u NB?

Da bi dobio odobrenje za specijalizaciju direktora KB-a recimo moras ili cekati jedno 15 godina ili istresti 10 soma maraka...tako je barem u mome kraju

Marta
17-01-2011, 15:13
možda ne pokloniti stan ali dati na besplatno korištenje s mogućnošću povoljnog otkupa nakon možda 10ak godina je dobra ideja.

Mislim da je ideja bila pokloniti stan, ako ostanu raditi u bolnici. Treba ljudima biti jasno da vecina tih ljecnika moze otici na Firule ili bilo gdje drugdje, gdje su im place vece i standard bolji, jer su to ljecnici s dugogodisnjom praksom.
Njima treba poticaj za ostanak, lokalni patriotizam nije dovoljan, toga smo svi mi svjedoci.

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 15:15
malo.
jest da su i troškovi života nešto (al ne bitno) manji al ovo je stvarno malo za doktore.
a vrijednost liječnika je puno puno veća.

Dje nece biti malo za nekog ko ima dvadesetak godina skole,ko je studiro,to ima frizerka u austriji sto ima lijechnik u BIH,to je sramota...i onda se cude sto OP kosta po 5 soma maraka,pa i ja bih bio korumpiran da sam zavrsio medicinu i da radim za 600 eura,

caporegime
17-01-2011, 15:21
moja prijateljica radi u petrinji u bolnici. putuje zagreb petrinja i sa svim tim dežurstvima, noćnim, troškovima puta (to je 100 km svaki dan) ima nekih 11-13.000 kuna
možda nekad i malo više al to je od 1500-1700 eura.
ima 10 godina staža i odradila je specku.
a i specijalizacija je katastrofa, ljudi se ubiju prvo da imaju prilike stažirati, pa dok nađu specijalizaciju....a vidim kako ljuiljan kaže potrebno je gurnuti i ruku i džep.
i onda čuješ da nema dovoljno kadrova.
a za ove klošare što pobjegoše iz nove bile, valjalo bi im slike staviti u novine s naslovom-šupci-

Graničar Jozo
17-01-2011, 15:30
a za ove klošare što pobjegoše iz nove bile, valjalo bi im slike staviti u novine s naslovom-šupci-

nije ovo capo ništa novo. ja mislim da se neki slučajevi vuku i po 10-ak godina, samo je tek sad isplivalo.

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 15:32
moja prijateljica radi u petrinji u bolnici. putuje zagreb petrinja i sa svim tim dežurstvima, noćnim, troškovima puta (to je 100 km svaki dan) ima nekih 11-13.000 kuna
možda nekad i malo više al to je od 1500-1700 eura.
ima 10 godina staža i odradila je specku.
a i specijalizacija je katastrofa, ljudi se ubiju prvo da imaju prilike stažirati, pa dok nađu specijalizaciju....a vidim kako ljuiljan kaže potrebno je gurnuti i ruku i džep.
i onda čuješ da nema dovoljno kadrova.

...malo brate ,malo 1700 eura ,Allah na nebu ,hecim na zemlji...petica bi bila optimalna za tolko shkole,tolko anatomije,biohemije i ostalih kuraca palaca...zato visokokvalificirani kadrovi pale preko...jebote znam farmaceuta nas cojek zivi u USA i zaradi godisnje 120 000 $ e to je nesto, nije supljak jer mi je slao garantno pismo i tamo je stojalo sta klepi ...na godinu, imam to jos uvijek kod sebe

caporegime
17-01-2011, 16:04
naravno da je malo.....al obzirom gdje je još je i dobro.
odnosno da se državni novci ne troše tako da bi se namirivalo pojedine klijente ili igrače nekih vlastodržaca, vjerujem da bi se u proračunu našlo više za ova strateška zanimanja.
10 000 dolara mjesečno je normalna plaća za školovanog liječnika.
čak nije ni prevelika.
jes za nas al za uređeno društvo nije

a kad smo već na temi;
http://www.vecernji.ba/vijesti/medicinari-traze-povecanje-satnica-dvije-2-3-marke-clanak-240477

Graničar Jozo
17-01-2011, 16:13
Razlika je u HR. Tu liječnici opće prakse dobro drmnu. barem kod ovog slučaja kojeg ja poznajem, a doktor ima malo pacijenata. broj pacijenata je značajan jer se na temelju tog broja dobiva glavarina.

nisam siguran koliko je to, al raspitat ću se i napisat ću kako to funkcionira u RH.

caporegime
17-01-2011, 16:22
što je više pacijenata, više je dakle ljudi koji du obvezni dolaziti svom izabranom liečniku.
više pacijenata, više pregleda, više recepata, više uputnica...više novca