PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatska-policijska država?

NorthStand
05-11-2011, 20:56
http://www.jutarnji.hr/stizu-serifi-za-ovrhe--mogu-upasti-u-kucu-usred-noci-i-skinuti-vas-do-gola/985260/

Ovo i još niz drugih događanja u "lijepoj našoj", meni dokazuje da živim u policijskoj državi, u kojoj se demokracija i ljudske slobode samo kozmetički koriste, a u stvarnosti su čista iluzija.

Evo još jednog primjera, kako temeljito funkcionira naša država, kad je to nekome u interesu! (http://www.hcsp.hr/index.php?subaction=showfull&id=1319441286&archive=&start_from=&ucat=3&)

Zanima me vaše mišljenje, o ovim i ostalim "šerifima" koji ordiniraju po našoj zemlji, uz blagoslov političko-pravosudnog vrha države. Molim vaše cijenjeno mišljenje, kako bi reko Branimir Bilić(PulsNacije).

caporegime
09-11-2011, 12:27
jučer je gostovao ivica crnić na dnevniku pa , unatoč protivljenju novom ovršnom zakonu, pojasnio da to ipak nije tak okak opiše jutarnji.
inače su novinari jutarnjeg lista prilično neobrazovani i sujetni jazavci pa preporučujem da se prije bilo čega objavljenog u jutarnjem ili u sličnim pamfletima ipak provjeri na drugim, relevantnijim stranama

caporegime
09-11-2011, 12:28
iak oto nije međutim tema evo nečeg sličnog. uspotrediti okolnosti djela pa nek s vidi kako netk omože za ratni zločin ubojstva civila dobiti puno manje nego netko za ubojstvo koje nema niti jednu otegotnu okolnost.

http://www.vecernji.hr/vijesti/stjepanu-maurovicu-zbog-ubojstva-sefa-25-godina-zatvora-clanak-344234

http://www.vecernji.hr/vijesti/zbog-ubojstva-civila-paleza-kuca-ukupno-18-godina-zatvora-clanak-344339

Inkvizitor
09-11-2011, 12:51
meni je to nevjerovatno...za nepovjeravat..upadat u kuću i plijenit i kad nisi doma.

ako je to istina pa to je..rat..

caporegime
09-11-2011, 12:54
meni je to nevjerovatno...za nepovjeravat..upadat u kuću i plijenit i kad nisi doma.

ako je to istina pa to je..rat..

ništa bez sudskog naloga. kolikogod da je ovaj zakon izraz pretjerivana uzrokovanog inače povlaštenijim položajem dužnika nauštrb vjerovnika, ono što je iznio jutarnji list nije točno nego se prije radi o poslovičnoj naklonjenosti eph smetlarnika kukuriku klošarima kojima u korist i rade ovakve reportaže da se narodu još malo više zgadi hdz.

Inkvizitor
09-11-2011, 12:55
moguće al ne bi ne ništa čudilo..ide sve u cilju da se čovjeka učini totalno kontroliranim.

ništa bez sudskog naloga..ali on može ulaziti i kad nisi doma sa sudskim nalogom i plijenit..

Graničar Jozo
09-11-2011, 12:59
mogu to raditi ovdje u RH, ali tamo u tzv. razvijenim zemljama, npr engleskoj, nema takve vrste sjedanja na račune niti aukcije stanova. zna se šta je životni egzistencijalni minimun i to je amen. samo što smi mi navikli na egzistenciju ispod tog minimuma i ispod svih razina ljudskog dostojanstva i ljudskih prava. i sve upakirano u zakon.

Inkvizitor
09-11-2011, 13:05
ma ovdje je nastala takva presija das ti mogu i bubrege izvadit za pretplatu na HTV.

šta rade s onim plaćama..pa vani ti ne smiju više od trećine plaće ni pod kakvim uvjetima..

ko da smo zadnji kmetovi..

čuj oni će provaljivat u stan i plijenit..

Graničar Jozo
09-11-2011, 13:30
pa u biti i jesmo zadnji kmetovi. tako nas i tretiraju. u jednoj od baltičkih zemalja (nikad ih ne znam razlikovati :011) je vlada izglasala nekakav zakon u kojemu rata kredita odgovara trenutnoj cijeni nekretnina. što u prijevodu znači, ako je jedan stan koštao 100, a sada pao na 50, znači da se i rata kredita smanjuje za isti postotak. banke su imale mogućnost dati takve stanove na bubanj, ali bi ih prodali po trenutnoj vrijednosti nekretnina :) što se njima nije nikako isplatilo.

ne znam baš točno kako i šta jer je priča ispričana u jednom kružoku, pa sad...

NorthStand
09-11-2011, 14:38
jučer je gostovao ivica crnić na dnevniku pa , unatoč protivljenju novom ovršnom zakonu, pojasnio da to ipak nije tak okak opiše jutarnji.
inače su novinari jutarnjeg lista prilično neobrazovani i sujetni jazavci pa preporučujem da se prije bilo čega objavljenog u jutarnjem ili u sličnim pamfletima ipak provjeri na drugim, relevantnijim stranama

Ma znam ja dobro tko su ovi iz jutarnjeg, partizanija veća nego oni iz riječkog N.Lista. Ali činjenica da ti netko može kucat po vratima, i vršit neke provjere u tvome stanu, uz odobrenje države meni osobno nikako ne odgovara. Ja svoje račune plaćam redovito, al jednostavno ne želim da mi netko ulazi u stan uz odobrenje države, tko su oni da meni ulaze u dvorište? Pa nisam ja kriminalac, ili ne znam šta da oni meni uz odobrenje države smiju ulazit u privatni posjed, to samo kod nas takve gluposti mogu zaživjet. Ako sam napravio neki prekršaj ili kazneno djelo, onda neka dođu s nalogom i kraj priče, a ne da mi radi šta ja znam provjere dal imam televiziju može šetat neka budala po dvorištu, i meni neki nadzor u mojoj vlastitoj kući vršit. Mislim to je po meni, policijski sistem koji treba rušit. Ako se mene pita, policija i DORH već sada imaju i previše ovlasti. Nitko ne negira, da država i policija moraju utjerivat one koji ne plaćaju svoje dugove, al to treba napravit prije svega uz odobrenje suda a ne da neki kauboj pokuca na vrata, pa ako nema nikog doma provali u stan ko pravi kauboj i uzme "nešto zgodno" iz stana itd.

Po meni ovršni zakon treba postojat, i policija treba radit svoj poso, al meni se čini da se mi sve više pretvaramo u policijsku državu, i capo što god jutarnji navlačio za kukuriku to je činjenica već neko vrijeme, da ne govorim kroz kakve torture sve navijači prolaze, a siguran sam da će se te kazne i zakoni još drastičnije mjenjat na našu štetu, štetu građana ove zemlje. Dakle nepotrebno se trenira strogoća, ko u vrijeme juge, kada je mile pendrek mogo s svojim pendreom radit što god mu je palo na pamet. Ja ipak mislim da zakon i policija, koliko štiti državu toliko treba štitit i građane ove zemlje. A ne bih baš reko, da je trenutno takav slučaj.

Inkvizitor
09-11-2011, 14:56
pa u biti i jesmo zadnji kmetovi. tako nas i tretiraju. u jednoj od baltičkih zemalja (nikad ih ne znam razlikovati :011) je vlada izglasala nekakav zakon u kojemu rata kredita odgovara trenutnoj cijeni nekretnina. što u prijevodu znači, ako je jedan stan koštao 100, a sada pao na 50, znači da se i rata kredita smanjuje za isti postotak. banke su imale mogućnost dati takve stanove na bubanj, ali bi ih prodali po trenutnoj vrijednosti nekretnina :) što se njima nije nikako isplatilo.

E to je prava stvar. tako se ponašaju suverene države. Šta će naši jadnici, oni od banaka, stranih žicaju kredit,šta će oni njima uvjetovat..to su jadnici kakvih nema na svijetu..poltroni, kmetovi..ali zato će nekog Štefa ili Stipu za račun tih istih banaka gulit, kožu će mu zgulit sa leđa..i tome upravo služi ovaj zakon..

zaba1111
09-11-2011, 18:54

Koja bi banka dala novce u takvim uvjetima, nema teorije da bi to bila ijedna privatna ili u stranom valsništvu.
To je teoretski moguće jedino ukoliko je banka državna, a iza nje stoji država koja bi štampanjem novaca pokrivala razliku i na taj način teret manjka prenosila s dužnika na cijelu državu, što bi vjerovatno dovelo do situacije koja je bila u bivšoj Jugi, da se podobni zadužuju i grade kuće, a vraćaju svi zajedno.

Mrav
09-11-2011, 19:27
eee, masa ljudi zadnjih godina podigli kredite i neki ne mogu vraćat. danas došo đavo po svoje.
ali da hoće nosit dok domaćin nije u kući, e to ne može nikako proć.

Inkvizitor
10-11-2011, 09:05
Koja bi banka dala novce u takvim uvjetima, nema teorije da bi to bila ijedna privatna ili u stranom valsništvu.
To je teoretski moguće jedino ukoliko je banka državna, a iza nje stoji država koja bi štampanjem novaca pokrivala razliku i na taj način teret manjka prenosila s dužnika na cijelu državu, što bi vjerovatno dovelo do situacije koja je bila u bivšoj Jugi, da se podobni zadužuju i grade kuće, a vraćaju svi zajedno.

Može se sve može. Orban je u Mađarskoj stranim bankama razrezo takav porez da im je uzeo 75% dobiti.

Ali to mogu samo državnici a ne kmetovi.

Žalile se banke europskoj komisiji, čemu li, a on rekao, ako vam je ovdje loše,idite.

otišli su malo sutra.

zaba1111
10-11-2011, 09:19
Sigurno da ima načina i da se trebalo davno nešto poduzeti kako bi se obuzdao rast kredita, međutim problem je nepostojanje odgovorne vlasti koja bi razmišljala o budućnosti i napravila nepopoularne rezove na vrijeme, a s druge strane pitanje je i kompetetntnosti u borbi protiv organiziranog modernog porobljavanja.

NorthStand
23-11-2011, 02:06
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/149861/Big-Brother-na-ulicama-Zagreba.html

Evo još jedna zanimljivost, koja potvrđuje da je privatnost ljudi, sve veći luksuz. A u americi, ima čak mogućnost da vas prisluškuju snimaju itd, bez posebnih sudskih naloga. Toliko o "zapadnoj civlizaciji" kojoj težimo, i njenoj demokraciji. Mislim da ni u slučaju pobjede Hitlera, ne bi bilo ovoliko ograničavanja i razno raznih nadziranja, al bitno da nas antifašisti straše, šta bi bilo da je Hitler pobjedio? Pa po svemu sudeći ništa specijalno, možda ne bi na svijetu više bilo židova, al boga mi bilo bi kamera i ostalih ograničavanja ljudskih sloboda u podjednakoj mjeri. To samo naivci puše, da bi svijet izgledao radikalno drugačije, jer ovi nisu ništa bolji od Hitlera. I za mene osobno, antifašisti su isti ko i fašisti, samo se vole predstavljat u puno ljepšem svijetlu.

Inače, siguran sam da što bude vrijeme više odmicalo, u budućnosti će bit sve više i više nadziranja. I uskoro ako već sad nije taj slučaj, ljudi neće moć ni na wc bez straha da ih netko ne snima ili ne prisluškuje.