PDA

Pogledaj Full Version : Neuspjeli i mlaki prosvjedi

Inkvizitor
16-01-2011, 12:47
po par tisuća ljudi u Splitu i Zagrebu. Više bi se skupilo da se traže prava i zahtjeva za prestanak progona pedofila. Poruke, uniformirane i prežvakane. Najviše starijeg svijeta. Hdz navodno poslao naputak da se mjesta prosvjeda izbjegavaju.

Sve navodi, da ako HDz ne organizira prosvjed od njega ništa.

dan prije prosvjeda Kosorici uručene plaktete od branitelja. Kojih branitelja. Ko su ti ljudi. Čini mi se da sam tamo vidio i Rehaka. Ako je stavrno bio tamo, onda je to cinizam najgore vrste. Daje priznanje vladi koja u subordinaciji sa Srbijom a po nalogu međunarodne zajednice abolira Srbiju i natoivara krivnju hrvatskim braniteljima i Hrvatskoj ako se uopće može reći da ikakva Hrvatska i postoji.

Mimohodi, šetnje mlaki skupovi, to je sve kamilica. Ne znaš jesu li to prosvjedi protiv vlasti ili podrška vlasti.

kao da se došlo do tog stanja, da čak i oni koji mrze ovo udvorništvo i kapitulanstvo s prezirom gledjau i na one koji "prosvjeduju".

da sutra uhapse Dedakovića i sve vukovarce da se nitko ne bi previše uzbuđivao.

nevjerovatno je kako je duh kod Hrvata slomljen.

Pessimus dux
16-01-2011, 12:59
Recimo, ja sam za te prosvjede saznao tek nakon što su prošli, toliko o njihovoj promidžbi.

S druge strane, nisu mogli lošiji termin stavit, taman da se skupi ponešto umirovljenika i staraca.

zlatni_ljiljan
16-01-2011, 13:09
Recimo, ja sam za te prosvjede saznao tek nakon što su prošli, toliko o njihovoj promidžbi.

S druge strane, nisu mogli lošiji termin stavit, taman da se skupi ponešto umirovljenika i staraca.

Ja bas gledo juce na HRT-1 te prosvjede u ZG-u i ibretim se kako malo ljudi...

Inkvizitor
16-01-2011, 13:11

Sve su to isprike pesimus.

što bi se reklo..rđavom k.... i dlaka smeta.

jednostavno nikoga više to ne zanima.

zlatni_ljiljan
16-01-2011, 13:18

ja kad citam pojedine forume stichem dojam,da su svi ko jedan ,i da bi sutra svi "u boj za narod svoj" dodushe kad bi se moglo iz udobnih fotelja i preko laptopa...a de shtash

Pessimus dux
16-01-2011, 13:21

Pa dobro, ima i toga velikim dijelom, nažalost...

caporegime
16-01-2011, 13:22
Ja priznajem nisam znao.
Da je poziv bio malo glasniji vjerujem da bi se skupilo i vipče ljudi.
Međutim i da je bilo dvaput više ljudi opet je to malo.
Dok god budemo palili svijeće umjesto platna na vrhu boce u kojoj je jedna tekuća smjesa teško da ćemo one naq vrhu natjeprat da promisle o svojim postupcima.
Istina je i ono što je izrečeno, da ljude više muči briga za svoj džep i ne nalaze previše ni emocija ni snage za borbu u ime pravde za više ciljeve.
A korelacja između hapšenja branitelja i politika kriminalizacije domovinskog rata itekako postoji.
Jednostavno, država u kojoj netko drugi nameće sustav vrijednosti koji je suprotan onome na kojem počiva samosvjesna i ponosna zemlja koja je svoju slobodu izbrorila u krvi nema ni šanse niti je predviđena da bude zemlja u kojoj će živjeti bogati ljudi, ljudi koji znaju koristiti svoju zemlji i prednosti svoje zemlje na način koji odgovara upravo ljudima te zemlje.

caporegime
16-01-2011, 13:25
ja kad citam pojedine forume stichem dojam,da su svi ko jedan ,i da bi sutra svi "u boj za narod svoj" dodushe kad bi se moglo iz udobnih fotelja i preko laptopa...a de shtash

hrvatsko društvo ti je postalo društvo rimske svjetine.
grče svoja lica i keze svoje žute zube dok s tribina promatraju gladijatorski fajt a da bi ih malo bilo sporemno ući u arenu.
a kao i prava rimska svjetina spremni su jedan dan jednog dizati u nebesa da bi ga sutra dan bacili u blato.
isto ko što je židovski jeruzalemski narod dočekao isusa kao kralja a već za tjedan dana tražio da se raspne.

zlatni_ljiljan
16-01-2011, 13:29
hrvatsko društvo ti je postalo društvo rimske svjetine.
grče svoja lica i keze svoje žute zube dok s tribina promatraju gladijatorski fajt a da bi ih malo bilo sporemno ući u arenu.
a kao i prava rimska svjetina spremni su jedan dan jednog dizati u nebesa da bi ga sutra dan bacili u blato.
isto ko što je židovski jeruzalemski narod dočekao isusa kao kralja a već za tjedan dana tražio da se raspne.

Pa je tako nekako,niko ne zeli svojim primjerom pokazati ,nego svi bi tudjom kitom gloginje mlatili,svima su puna usta branitelja,Kordica,Praljaka,a kad treba recimo poslati po 50 maraka da se tim ljudima pokaze potpora,onda svi podvuku repove ...niko da ucini konkretan korak

Inkvizitor
16-01-2011, 13:30
to je postalo nevjerovatno izbanalizirano društvo. Nametnuli su mu "sistem vrijednosti" koji ne postoji nigdje na svijetu.

Nametnut mu je izvana iako su se strani faktori dobro potrudili da ne prenesu sistem vrijednosti iz svojih zemalja.

jer kod njih se takvo što ne bi moglo desiti.

istrenirani narod, koji poslušno donese u čeljustima drvce koje je bačeno.

Kombinirano sa 30-tak% naroda koji želi najgore vlastitoj državi i narodu i koji uživa u stanju "što gore to bolje".

u ovoj zemlji ne postoji ništa osim čemernog osjećaja jada i tuge a osjećaji se zatrepere smao kad netko padne u blato..

caporegime
16-01-2011, 13:41
http://www.vecernji.hr/vijesti/hdz-ovci-htjeli-sprijeciti-skup-branitelja-zagrebu-clanak-239764

šteta što nema onog smajlija koji povraća.

NorthStand
16-01-2011, 17:16
capo, goni se ljude koji su ubijali njihovu četničku kopilad. znači nije riječ o nekim civilima, već o procesima u kojima se naše branitelje goni za ubijanje vojnika. znači dotle smo došli, da se naše ljude počinje hapsit zbog obrane vlastite države njive kuće obitelji. ovi srbi, neka mole boga, da albanci ne zarate s njima, ić ću ja na kosovo naoružan do zuba majke mi moje, stoka prokleta. pa nek onda pevaju, ubij hrvata da šiptar nema brata, jebat će vas šiptari i hrvati u usta pravoslavana. A HRVATSKI POLITIČKI BIJEDNICI, iskreno se nadam da će vam se lucifer svima krvi napit, i da ćete jednog lijepog dana svi do jednog gorijet u paklu zbog veleizdaja. A što se tiče prosvijeda, pa naravno da nije uspio kad ljude boli kurac za državu i branitelje. narod je posto pasivan do te mjere, da mu je za sve svejedno, a zašto? zato jer hrvatski političari upravo i to rade od njih, idiote bez trunke inteligencije u glavi, jer takvi njima i trebaju POSLUŠNICI I MALOUMNICI! što više glupih ljudi u zemlji, tim bolje, al šta se mi čudimo pa živimo u državi u kojoj je drug tito najveći hrvat, jebote led još je nama dobro kakvi smo kreteni.

TheBronxBomber
18-01-2011, 00:52
-Nastavak progona hrvatskih branitelja; uhicenja, zadrzavanja i procesuiranja

-Vukovar na tapeti, nakon Gospica, Osijeka, Pakraca, Oluje i Bljeska

-Najavljeni prosvjedi u Njemackoj protiv Josipovica i njegove jugoslavenske politike

-Mlaki prosvjedi u Zagreb, Splitu i Dubrovniku; podrska Tihomiru Purdi i Veljku Maricu

-Danas UDB-a sama sebi salje kinder-jaje u HR veleposlanstvo u Berlinu

Hrvatski narod je ovo vec vidio prije - film se zove JUGOSLAVIJA

Ilirk@
18-01-2011, 09:04
ako želiš dovesti društvo u stanje amorfne mase koju lako možeš oblikovati i kontrolirati, onda mu slomi duh.
duh mu se slama udarajući na najosjetljiviji dio društva, onaj njegov stup i ishodište, a to je obitelj.
obitelj se uništava popularizacijom "liberalnog" načina života, medijskim bombardiranjem svega nenormalnog kao normalnog, nemoralnog kao općeprihvatljivog, nepoštenog kao jamstva uspjeha, devijantnog kao obrasca ponašanja "modernih" društava. to čine mediji u hrvatskoj.
ljudi koji u njima rade, jednostavno toliko ili žeđaju za slavom ili su toliko materijalno ovisni o tom poslu, da uopće moralno ne dvoje kad u jutarnjim satima, nakon školskog programa, stave prilog o sex šopovima u amsterdamu.
zvuči li vam ovo poznato?
e pa i kriminalizacija domovinskog rata je dio ovog američkog poklon paketa u vidu šoroša. slomi narodu ponos i degradiraj mu moral, moreš od njega radit što te volja.
u takvim prilikama se u štakorima probudi nagon za uništavanjem, a njega u hrvata ima koliko hoćeš. pa i u partizanima su najbrojniji bili, a ti isti partizani su pobili stotine tisuća hrvata nakon rata.
pa o čemu mi pričamo, ljudi moji?
mi smo tempirana bomba kojoj samo treba mudar okidač i idemo ka vlastitoj propasti poput ovaca na klanje.
dragi moji, šoroševsko govno nije smjelo pristupiti blizu hrvatske dok je francek, bog mu duši dao mira, živio.
i zato tog čovjeka cijenim. nedostaje li vama državnik poput njega?
nedostaje ljudima koji broje manje od 4% ukupnog stanovništva. to je naša stvarnost.

caporegime
18-01-2011, 09:41
zamisli tek kad oni čiji su mozgovi potpuno zatrovani vlastitim egoizmom, robovanjem sebičnosti, koji se guše u samodopadnosti i izražavanju lažne brige za dobrobit ljudi a kojima su ti isti ljudi samo siva masa od koje se očekuje neprestano hvaljenje i koji intimno imaju status pogane bagre, seljake klateži koja nije dostojna živjeti u istom svijetu sa tolikim veličinama, počnu sa zazivanjem tradicionalnih vrijednosti i propitivanje gdje je to nestalo ono drevno i pozitivno što nas je sačuvalo te kritizirajući javno sve ono što na prvi pogled izjeda taj tradicionalni okvir.
to mi se čini kao mutacija prve posljedice medisjkog i specijalnog rata a koju si tako dobro opisala u poruci gore.
na kraju čini se da se onim najvrijednijim obillježjima našeg kraja i naših ljudi kite oni kojima bi trebalo zakonom zabranit ida sebi ikad više pridaju epitet "hercegovački" jer je taj pojam puno puno više od same činjenice porijekla i rođenja a pogotovo puno više od trenutne duhovne bijede koju opisane spodobe ižaravaju.
ponekad mi se čini da u našem kraju vlada prava zaraza, pošat u kojemu se jedan sustav vrijednosti čak i ne ruši ne ruši ui bukvalnom smislu, nego ga oni koji ga sadržajno ruše hinjski pokušavaju predstaviti kao svoj sustav čiji da su oni zadnji zaštitnici.
vratite nam lomače!

NorthStand
18-01-2011, 22:44
mi smo tempirana bomba kojoj samo treba mudar okidač i idemo ka vlastitoj propasti poput ovaca na klanje.

Bojim se da je ovo istina, i da se neki nikad neće opametit, barem ne dok ne doživimo propast, a onda će bit kasno za "prosvijetljenje".