PDA

Pogledaj Full Version : Ljudi i podvizi za povijest

Inkvizitor
02-11-2011, 21:28
Može se reći da je svaki vojnik u neku ruku heroj. Ali naravno uvijek se ističu pojedinci, svojom hrabrošću, domišljatostu inteligencijom. Ovdje možemo popričati o nekim ljudima i događajima. Npr meni je fascinatna priča kad Marinka Antunovića Bosanca dovode u rov, praktički donose u jeku tenkovskog napda i on skida dva tenka. I kad pogodi tenk..suborci mu govore..eno ga tvoj..gori, a on kaže..ma neću ga ni gledat..i ide dalje..

Koji prezir, koja superiornost...

caporegime
02-11-2011, 21:45
Ramiz Hrbatović-Ramo je nakon proboja iz Bogdanovaca u nekoliko navrata se vraćao i izvlačio starce. Nosio ih je na rukama, leđima....u proboju je bio i ranjen.

Mile Blažević-Čađo se 26. srpnja 91' u Strugi Banskoj sam raznio nakon što je skočio na srpski kamion s trocjevcem. s njim je otiša o kamion i četnici.....

caporegime
02-11-2011, 21:48
O Tomi Medvedu i Franji Drlji da ne govorimo

mardar
02-11-2011, 22:27
Eto sam nešto napisao pa pobrisao.Ima ih dosta koje ja znam ali nekako mislim da ne bi bili "presretni" da ih spominjem.da mi ne kažu "ne seri" pa nismo ništa posebno.To je za njih bilo normalno a treba opet s njima koju pivu popiti:):)
Koji momci tada a danas obiteljski ljudi.Eto slučajnosti sretnem jednoga od njih poslije 19 godina na kolodvoru u Vinkovcima za Uskrs, ma kako ga neću pamtiti a on me pita sjećaš li me se "avetinjo".Oni su i iznijeli rat na svojim leđima.

evo ovako ,pozdrav svom žutim mravima i pustinjskim štakorima sve do jednog su legende :):)

Inkvizitor
02-11-2011, 22:39
pa topic je otvoren da se piše.

Franjo Drljo je iz ATJ Lučko. Tomo Medvid iz Tigrova. Malo se o njima zna.

mardar
02-11-2011, 22:48
pa topic je otvoren da se piše.

Franjo Drljo je iz ATJ Lučko. Tomo Medvid iz Tigrova. Malo se o njima zna.

Ma Inkvi nisam ja ništa u tom smislu mislio izreći da ne treba da se piše ma super je tema .Ja to nekako po svome ne znam koga bih prvoga izdvojio ništa drugo .:):)

Inkvizitor
03-11-2011, 14:08
ne, htio sam reć..da je čisti višak..ono ne želim pisati o pojedincima a tema je otvorena baš da se piše o pojedincima..

Marta
03-11-2011, 14:16
neznam kak se zvao onaj decko, sto je bio na vezi u Vukovaru ili BN koji se ukljucio koloni tenkova u vezu ..... kad im je rekao .... cuo sam ja kako su Paracinci nahe.....

ili cejeni iz Borova Sela javljaju da im trebaju transporteri za prevozenje mrtvih a ovaj se ukljuci i pita treba li im drvenih pidzama za dug san ....

Inkvizitor
03-11-2011, 14:22
dobro, to su više dobre fore, to nisu herojska djela..

Marta
03-11-2011, 14:29
i to spada u diverziju jer se i na taj nacin napravi kaos kod neprijatelja

Marta
03-11-2011, 14:33
na istom podrucju je jedan decko koji je izvrsno poznavao teren po noci postavljao mine pod tenkove a u jutro kad cejeni upale tenk isti ode iz cista mira u zrak pa bezanija nastane

Marta
03-11-2011, 16:57
Izuzetnu hrabrost i volju za zivotom su pokazali decki koji su ostali u Borovu Naselju nakon pada, skriveni u novu kanalizaciju borovo komerca. Postoji prica kako su u proboj isli u uniformama JNA!

exx
03-11-2011, 23:54
O Tomi Medvedu i Franji Drlji da ne govorimo
Tomo Medved..legenda

exx
03-11-2011, 23:56
Za mene osobno...ekipa iz gardijskih postrojbi,spec jedinica Mupa 1991-1992....sve do jednog legende
sve posle bila je nadogradnja i učenje na njihovim iskustvima....... i naučili su sve nas

caporegime
04-11-2011, 11:36
G.P. iz kažnjeničke bojne, nakon što si je greškom propucao glavu, nakon oporavka (a oporavio se tek dotle da mu je jedna strana oduzeta) je uvijek išao s ekipom teren (zahtijevao) jer kako bi rekao, tamo gdje ga se stavi tu će i ostati jer da i hoće povući se ne može.

Inkvizitor
04-11-2011, 11:42
Željko Glasnović..dobio rafal na Kupresu, rekao da mu ostave par bombi i da se izvlače jer je sve padalo. Nisu ga ostavili, preko Bugojna do Splita. Pobjegao iz bolnice čim je mogao..vratio se na ratište..završio kao zapovjednik gardijske Bruno Bušić..brata mu Davora zarobili na Kupresu prilikom upada u Rilić..odrezali mu uho..razmjenjen nakon dvije godine..

Marta
04-11-2011, 12:04
Jesu to ona dva brata blizanca koji su dosli iz Amerike ili Kanade?

Inkvizitor
04-11-2011, 12:10
Da, to su oni..

mardar
04-11-2011, 12:42
Evo malo o ekipi sa Nuštra i Vukovara :

OKRENUO SAM CIJEV PREMA SVOJIMA

Ispovijest vojnika mobiliziranog u JNA koji je nakon zarobljavanja na ratištu Vukovara promijenio stranu i s hrvatskim gardistima nastavio braniti grad koji je do jučer napadao.

Legendarnoj protuoklopnoj postrojbi iz Borova naselja Žutim mravima jutro 26. rujna 1991. ni po čemu nije bilo posebno. Iz pravca Trpinje, po istoimenoj cesti, prema njima su krenuli tenkovi i transporteri JNA. Do tada su ih uništili desetke i «posao» koji se našao pred njma nije ih posebno uzbuđivao. Kad je jedan stari T 52 prošao križanje s Lipovačkim putem i ušao u područje poznato kao «groblje tenkova», Marko Babić podigao je portuoklopni raketni bacač Osa i pogodio iz prve. Iz tenka se nekoliko metar uvis podigao plamen i precizni strijelac mogao je zarezati još jednu crticu na oružje.

I ovoj bi priči u tom trenutku vjerovatno došao kraj da za nišaniskim spravama uništenog tenka nije sjedio tada 24-godišnji S. (podaci poznati redakciji) mobiliziran samo nekoliko tjedana prije iz jednog mjesta u središnjoj Srbiji. Nakon što je pobjegao iz tenka i sakrio se u kuću uz cestu, S. su dva dana kasnije zarobili branitelji Vukovara. Isti dan odlučio je uključiti se u obranu grada na hrvatskoj strani u postrojbi Žutih mrava i sotao je s jnima sve dok ga JNA nije teško ranila!

S. je za Jutarnji list, 14 godina od događaja koji mu je promijenio život, pristao ispričati svoju priču. Inzistirao je na anonimnosti jer njegova obitelj još živi u onom istom gradu u Srbiji, a tamo je za ovakve ispovijesti teško očekivati razumijevanje. Također, tražio je da priču posvetimo Žutim mravima jer, kaže, nema filma koji bi mogao opisati njihove pothvate.

- Taman sam se bio vratio s odsluženja vojnog roka kada mi je stigao poziv za mobilizaciju. Kao tenkist sam raspoređen u Novosadski korpus.

Trpinjska cesta

Prebacili su nas preko Dunava, a da nismo znali gdje idemo. No, kad smo dovezeni u Trpinju i tamo vidjeli gomile uništenih tenkova, sve smo shvatili – počeo je svoju priču. S. se prvidan zgrozio prizorima rata.

- Sve je bilo konfuzno. Kad smo taj dan usmjereni na Trpinjsku cestu, vrlo brzo kod Lipovačkog otvorili smo otvor na tenku i htjeli pobjeći. Preko veze su nam naređivali da nastavimo i u jednom trenu nas je «stigla osa». Počeli smo bježati, ali su s položaja JNA počeli pucati po nama – prisjetio se S.

U tom trenutku on se odvojio od ostalih i sakrio u jednu srušenu kuću uz cestu. U rukama je stiskao automat Škorpion, sjeo u sobu i čekao. Tko zna koliko bi tako ostako da u jednom trenutku baš ta kuća braniteljima Trpinjske ceste nije zatrebala za poziciju s koje su namjeravali uništiti nove tenkove. Tomislav Jakovljević i sin Blage Zadre, pokojni Robert iz postrojbe Turbo čuli su da se u kući netko nalazi.

Promjena dresa

- Uperili smo puške, grunuli unutra i vidjeli tog čovjeka kako u rukama drži Škorpion, ali ne uperen u nas nego u zrak. To ga je i spasilo jer nitko nije zapucao. Odveli smo ga u zapovjedništvo i nismo pogriješili – ispričao je Tomica, koji je zarobio S.

Kada ga je odveo u tadašnje zapovjedništvo i predao nadređenom Blagi Zadri, S. je naišao na odnos koji ga je zapanjio. Nakon što je iz džepa izvadio i pokazao poziv za mobilizaciju, Zadro se sažalio nad njim i počeo razmišljati kako da ga izvuče iz Borova. Nudio mu je opciju odlaska u inozemstvo, jer povratak prema Trpinji nije dolazio u obzir i Zadro ga je tada upitao želi li «promijeniti dres».

- U prvi tren sam odgovorio da nisam htio uopće pucati, jer nisam taj tip čovjeka, no ipak sam se predomislio. Zadro me dodijelio legendarnom Andriji za pomagača na Osi. Odmah su mi dali oružje. Kada sam vidio te dečke i spoznao da su u tom sukobu oni zapravo na pravoj strani, razmišljanja više nije bilo – zaključio je. Još istog dana, 28. rujna, kasnije će shvatiti u posljednji čas, S. je s grupom Žutih mrava otišao u Vinkovce. Kako je komunikacija Vukovar – Vinkovci prekinuta nekoliko dana kasnije, oni su nastavili borbe u Nuštru, Ceriću, Marincima i selima s druge strane opkoljenoga grada.

- Ne znam točno koliko smo tenkova i transportera uništili, ali je sigurno da su Žuti mravi među najzaslužnijima što neprijatelj nije ušao u Vinkovce. Išli smo i u nekoliko proboja prema Vukovaru, ali, nažalost, nismo uspjeli – objašnjava S. O mogućnosti da ga u nekoj od operacija zarobi JNA kaže da nije razmišljao, iako se samo može pretpostaviti kakva bi ga zastrašujuća osveta dočekala s druge strane. Umjesto toga, čak je jednom prilikom sudjelovao u akciji u kojoj je uspješno eliminiran konvoj komandanta 252. oklopne brigade JNA, prilikom ečga su zarobljeni opsežni planovi akcija. Ubrzo nakon toga, 9. studenoga S. je teško ranjen.

- Bili smo u akciji kod Jarmine i pogodila nas je granata. Bilo je i poginulih, a meni su doslovno raznesene obje noge. Liječio sam se skoro godinu dana, ali sam se oporavio – kaže.

S. je kasnije radio u 5. brigadi na obučavanju u rukovanju protuoklopnim raketama, a sudjelovao je i u operacijama na južnom bojištu te akciji Maslenica. Kasnije je kao 80-postotni ratni invalid umirovljen i danas živi u Zagrebu, gdje se i oženio. Njegovi suborci su sugalsni u tome da je riječ o čovjeku koji se dokazao u najtežim situacijama i zbog toga ga smatraju «čistim kao suza» te jednim od ljudi koji su za Hrvatsku napravili puno. – Na dane kada sam sa Žutim mravima branio Vukovar uvijek ću biti ponosan – zaključio je S.

Izvlačio ranjenog Vjeku Čuljka
Tijekom borbi koje su Žuti mravi protiv JNA vodili u Nuštru i selima okruženja S. je jednom prilikom sudjelovao i u izvlačenju teško ranjenog Vjeke Čuljka, danas kontroverznog poduzetnika i suvlasnika diskoteke The Best. Iako si ne želi pripisivati nikakve zasluge, činjenica je da je S. možda i najzaslužniji što je Čuljak preživio ranjavanje. – Bili smo u akciji uništavanja tenkova i Vjeko je nagazio na minu koja mu je raznijela nogu. Skinuo sam pancirku i podvezao mu nogu iz koje je liptala krv. Uspjeli smo ga izvući i čovjek je, nasreću, spašen – ispričao je S.

Napisao: Krešimir Raguž
Jutarnji list, 4. prosinca 2005

mardar
04-11-2011, 13:03
Da, to su oni..

Inkvi nikada neću zaboraviti oko tih razmjena kada sam išao i do njega radi jedne razmjene kada je rekao.Neka leži.Kao i ostali.Dok svi ostali ne budu razmjenjeni ne mora ni on izaći.A tako je na kraju i bilo razmjenjen je zadnji A govorio je o svome bratu.Nikada neću zaboraviti.A brat mu je razmjenjen nakon niza neuspjelih razmjena mislim kod Slavonskog broda .Jer sam i ja čekao na razmjenu jedne osobe.I zamisli gledajući tv sa majkom jednoga od razmjenjenih tada ugledam na HRT baš kako ih razmjenjuju.Nakon možda pola sata zazvonio je telefon kada su nam iz ministarstva i službeno javili da je razmijenjen sa bratom od Glave i da dođemo u Zagreb po njega .Razmjenjeni su zajedno 93 zaboravio sam točan datum.

mardar
05-11-2011, 11:24
Inkvi ovaj čovjek je iz Roškog polja podrijetlom.Samo sam mu zaboravio ime sestre i majke.No mogu saznati i više .

"Jako puno ljudi je umrlo za vrijeme mučenja u logorima. Sjećam se svog suborca pok. Božo Kelava iz Vođinaca (kod Vinkovaca). Čovjek je dragovoljno iz Austrije došao u Vukovar, bio je sa mnom na položaju. Ranjen je 4 puta i svaki puta se vraćao nazad na položaj. Zarobljen je kao ranjenik. Mučili su ga danima, na ranu mu stavljali sol, kroz prostrijelnu ranu na nozi provlačili žicu, premlaćivali po nekoliko puta na dan... Umro je jedne noći sa nama u ćeliji. Bilo je strašno gledati njegove muke, a nismo mu mogli pomoći. Nevjerojatno koliko je to bio jak, srčan i hrabar čovjek. Takvih je bilo jako puno. Mnogi su umrli nakon razmjene. U ovih 20 godina mnogo njih više nije među nama."

Legenda prava legenda .Pokoj duši Boži.

Inkvizitor
05-11-2011, 11:32
Može biti. Dosta je naših ljudi odselilo u Slavoniju, znam da ih ima u Vođincima dosta. Inače prezime Kelava ima dosta u RP.

mardar
05-11-2011, 11:41
Može biti. Dosta je naših ljudi odselilo u Slavoniju, znam da ih ima u Vođincima dosta. Inače prezime Kelava ima dosta u RP.

Ma znam gdje mu je kuća u Vođincima a u RP sam proveo dosta vremena znam i da su Kelave iz RP,Ljubasi zaboravio sam ostala prezimena.Svećenik bio fra Jole itd .:):)

Inkvizitor
05-11-2011, 11:47
dobro si upućen. Ma im RP ,mali milion prezimena , veliko je to selo.

patriot
05-11-2011, 15:47
dan prije nego poginuo blago zadro su probili na sajmistu..doveden je iz bolnice i u kolicima pokojni marinko antunovic bosanac..skinuo je 4 tenka taj dan..i to je ona recenica koju inkvi napisao..ma necu ga ni gledati..
tomica jakovljevic je govorio kako covjek nije cekao iz prikrajka tenk da mu se priblizi na udaljenost najbolju da se unisti,vec je prakticki izlazio na megdan tenku

Darko Sucevic,dijete cetnika iz borova sela..otisao 4 razred zavrsiti u zagreb,al se vraca zbog najboljeg prijatelja vjekoslava jugeca(turbo vod),natrag u Vukovar..odvazan i hrabar decko koji je izabrao pravu stranu..nakon sto se borovo komerc zapalilo i nasi krenuli pomoci u gasenju,zarobljena je veca skupina njih..stari mu nije ni pokusao pomoci..ubijen je skupa sa jugecom u dvoristu kuce na trpinjskoj,broj 33..imali su tek navrsenih 18..

Ciscenja koja na sajmistu imao turbo vod su strasna s obzirom na godine +-20 i nikakvo vojno iskustvo u klasicnim borbama prsa o prsa.. (mirko brekalo mladji,jakovljevic,robert zadro,nevenko mauzer itd)..

i malo van teme da se skuzi kakvi su to ljudi bili..ivica mudrovcic sola bi predvodio mrave u napad sa poklicem:ima`l zeste:rofl

Inkvizitor
06-11-2011, 00:21
Inkvi nikada neću zaboraviti oko tih razmjena kada sam išao i do njega radi jedne razmjene kada je rekao.Neka leži.Kao i ostali.Dok svi ostali ne budu razmjenjeni ne mora ni on izaći.A tako je na kraju i bilo razmjenjen je zadnji A govorio je o svome bratu.Nikada neću zaboraviti.A brat mu je razmjenjen nakon niza neuspjelih razmjena mislim kod Slavonskog broda .Jer sam i ja čekao na razmjenu jedne osobe.I zamisli gledajući tv sa majkom jednoga od razmjenjenih tada ugledam na HRT baš kako ih razmjenjuju.Nakon možda pola sata zazvonio je telefon kada su nam iz ministarstva i službeno javili da je razmijenjen sa bratom od Glave i da dođemo u Zagreb po njega .Razmjenjeni su zajedno 93 zaboravio sam točan datum.

znam, evo i priče..

http://youtu.be/6NwUAfIBMu8

što čovjek sve može preživjeti

mardar
06-11-2011, 09:50
znam, evo i priče..

http://youtu.be/6NwUAfIBMu8

što čovjek sve može preživjeti

Inkvi osoba o kojoj govorim da je razmjenjena kada i Davor nije se mogla smiriti ni minute u stanu u kojemu su pregradni zidovi bili ukrašeni crvenom fasadnom ciglom sa bijelim fugama između.Navečer je ušao u kuću več ujutro smo morali sve nanovo okrečiti.A ipak je vrlo malo pričao o tome što je prošao i što su njemu radili uvjek je govorio da je Davor prošao 100 puta gore.

caporegime
07-11-2011, 15:17
http://www.vecernji.hr/vijesti/zivotna-prica-vilima-karlovica-moja-istina-ovcari-clanak-343554
iako je čovjek nepravomoćno osuđen za ubojstvo, to ne umanjuje činjenicu da se radi o branitelju koji je prošao gotovo sve što se moglo proći, preživio ovčaru, kasnije logor, te do samog kraja bio s puškom u ruci pripadnik 1. brigade.

Inkvizitor
07-11-2011, 18:17
kako jedan potez ukalja impresivnu biografiju.

NorthStand
07-11-2011, 21:53
Kao vrstan poznavatelj diplomatskog umijeća Kvaternik je u svojim političkim spisima zapisao i neke vrlo zanimljive rečenice o načinu funkcioniranja europske diplomacije. Tako je, među ostalim, zapisao i sljedeće:“ Lukavost diplomatična danas tako daleko dotjera, da ona država ili narod koji se upire na pravedni samo mač svoj, a ne i vještinu svoju: bude po općem mnienju kao krivac predstavljen, te ga napadatelj još pred ovom odgovornim za sve posljedice čini!“. Ove rečenice napisane pred više od 150 g. i danas su itekako aktualne: dovoljno je pogledati Domovinski rat, a posebice vojno-redarstvenu akciju „Oluja“, da bi uvidjeli kako je gola vojna sila bez političko-diplomatskog umijeća nedovoljna za uspjeh, i kako je lako moguće da krivac u miru diplomatskim putem ne samo da anulira svoj vojni poraz, nego i da pobjednika proglasi (su)krivcem za rat i posljedice.

Eugen Kvaternik (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18016:eugen-kvaternik-utemeljitelj-borbenog-oblika-hrvatskog-nacionalizma-uz-140-obljetnicu-rakovikog-ustanka&catid=28:povijesni-identitet&Itemid=112), mislim da je čovjek zaslužio da bude oslovljen u ovoj temi. Iako je za HR pao, osjetno prije domovinskog rata.

Inkvizitor
07-11-2011, 23:24
uz časno poštovanje, to ipak spada pod podforum povijest

NorthStand
17-11-2011, 17:24
Evo nešto što je neupitno vezano uz ovu temu, (http://www.vecernji.hr/vijesti/majka-osjetio-je-bozji-poziv-nisam-mogla-sprijeciti-da-ode-clanak-347189) POČIVAO U MIRU!

hrcco
21-09-2012, 16:58
Da se nešto razjasni....osobno poznajem Vjeku Čuljka i to što pojedinci pišu i hvale se da su ga izvlačili kada je stao na minu je čista laž...Vjeko Čuljak se sam izvlačio kada je nastradao od mine...sam je sebe spasio tako što si je blatom zaustavio krvarenje a ne pancirkom..tek kada je dopuzao u Nuštar onda su ga prevezli u bolnicu.Te fore i priče da ga je spasio ovaj i onaj su gluposti...to možete i sami provjeriti ako ikad budete sreli Vjeku negdje.

caporegime
21-09-2012, 17:05
da? a gdje se to ljudi hvali da su ga izvlačili i spašavali?
vrtim po temi i ne vidim taj navod.

gerilac
21-09-2012, 17:15
Da se nešto razjasni....osobno poznajem Vjeku Čuljka i to što pojedinci pišu i hvale se da su ga izvlačili kada je stao na minu je čista laž...Vjeko Čuljak se sam izvlačio kada je nastradao od mine...sam je sebe spasio tako što si je blatom zaustavio krvarenje a ne pancirkom..tek kada je dopuzao u Nuštar onda su ga prevezli u bolnicu.Te fore i priče da ga je spasio ovaj i onaj su gluposti...to možete i sami provjeriti ako ikad budete sreli Vjeku negdje.

Ja to za Vjeku Čuljka znam.Znam i da je nekoliko puta tijekom 93 išao na operacije imao je problema sa nogom.Znam gdje je kafić držao u Vinkovcima .Ma skidao sam i neke djelove sa njegovog plavog audija .Samo rekao skidaj što treba .Još 93.:):)

Ako ga sretneš pozdravi ga :):)

gerilac
21-09-2012, 17:21
da? a gdje se to ljudi hvali da su ga izvlačili i spašavali?
vrtim po temi i ne vidim taj navod.

Capo ja sam pogriješio i davno postavio nisam ni obratio pozornost i ima taj dio i čovjek je u pravu:

Izvlačio ranjenog Vjeku Čuljka
Tijekom borbi koje su Žuti mravi protiv JNA vodili u Nuštru i selima okruženja S. je jednom prilikom sudjelovao i u izvlačenju teško ranjenog Vjeke Čuljka, danas kontroverznog poduzetnika i suvlasnika diskoteke The Best. Iako si ne želi pripisivati nikakve zasluge, činjenica je da je S. možda i najzaslužniji što je Čuljak preživio ranjavanje. – Bili smo u akciji uništavanja tenkova i Vjeko je nagazio na minu koja mu je raznijela nogu. Skinuo sam pancirku i podvezao mu nogu iz koje je liptala krv. Uspjeli smo ga izvući i čovjek je, nasreću, spašen – ispričao je S.

Jednostavno je u pravu i neka je ispravio.Greška je moja ja zbilja zalijepio jednostavno članak .Eto se ja ispričavam zbog ovoga .

ljuta trava
28-09-2012, 00:25
http://www.vecernji.hr/vijesti/teta-roza-javio-mi-se-srpski-pilot-kojeg-sam-zarobila-zahvalio-mi-se-clanak-457944

Marta
03-10-2012, 22:38
http://www.youtube.com/watch?v=cICV-QoMrI0&feature=related

Marta
03-10-2012, 22:49
http://www.youtube.com/watch?v=9i_3fMVzl18&feature=endscreen

NorthStand
11-06-2013, 14:32
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/88788-foto-obljetnica-smrti-irca-thomasa-crowleya-nadmudrivao-arkanovce-vojnicima-bio-kao-otac.html

http://www.dnevno.hr/slike/Hrvatska/clanci/88788/1_Tom.1992.HV.Izkaznica.jpg

NorthStand
16-10-2013, 18:24
http://www.youtube.com/watch?v=MFOv9FxL1PY

Orgasmatron
08-11-2013, 11:35
http://www.youtube.com/watch?v=471tGiExbaI

svi ste čuli za "oba su pala" a za svih šest u tri minute? :)

NorthStand
06-01-2014, 19:59
http://www.youtube.com/watch?v=5Kx1I8Z05MQ

1981
07-02-2014, 12:49
http://www.youtube.com/watch?v=oo4cGyjPPMM

http://www.youtube.com/watch?v=lB5ToQ9MlT4

1981
07-02-2014, 13:04
http://www.youtube.com/watch?v=St9RXPwCaMY

1981
07-02-2014, 13:46
http://www.youtube.com/watch?v=cF-rG9wyj6w

Bozo
17-02-2014, 11:45
Bravo torcidas. Kad vidim ove momke i Skeju tacno mi dobro bude.

totalna steta
17-02-2014, 16:27
Bravo torcidas. Kad vidim ove momke i Skeju tacno mi dobro bude.

hehe...a najludje šta su ove zgrade di se postrojavaju u velikoj većini od bivše vojske i milicije...kako je njima bilo gledat ??

NorthStand
18-02-2014, 14:49
capo često zna reći, kako su američki filmovi gdje tamane švabe precijenjeni i kako se ameri kite neopravdano.

to u velikoj mjeri je točno, ali u slučaju kad se protiv švaba unutar američke vojske zatekne Hrvat e tad stvari postaju pogubne za nijemce i wehrmacht. :D

pročitajte šta je samo ovaj "manijak" napravio švabama, praktički sam samcat s svojim najboljim prijateljom "Thompsonom". :rofl

http://en.wikipedia.org/wiki/John_J._Tominac

nije džabe reko Napoleon, dajte mi 100.000 hrvata i osvojit ću svijet.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvati_u_Napoleonovoj_vojsci

i bi tako, boj ne bije svijetlo oružje, već srce u junaka!

NorthStand
07-05-2014, 21:38
http://www.youtube.com/watch?v=6zGpnXDN8K8

splicho343
08-05-2014, 13:38
Ovi budalaši u uniformama su se samo klaunirali. Nijedan normalan čovik neće se obuć u uniformice i okolo paradirat.

Bilo je dobrih dobrovoljaca u našoj vojsci, Crowley, Piekutowski, Nicollier...
Ovakvi samo guraju vodu na mlin pričama o Hrvatima žderačima đece i pekarima nejači u tepsijama. Da ne spominjem uvjetovanu reakciju koja nastaje pri samom pogledu na nacističke simbole u prosječnog čovjeka.

NorthStand
08-05-2014, 15:44
jedino što je bitno u cijeloj priči je to, da su se momci borili za ovu državu dok su se neki "antifašisti" i razno razni mamići vrbanovići mesići nobila i ostali veliki antinacisti i antiustaše skrivale po podrumima. više ću cijenit ovakve "klaunove", nego sve te naše uglađene i fine antifašiste ili debile kalibra Milanović koji su u to vrijeme mogli skupa s ostatkom hrvatske ratovat, ali oni su izabrali fotelje i podrume. baš zato sam stavio ove, da ljudi shvate konačno da te nebuloze koje valjaju određeni krugovi u ovoj državi ne drže vodu ni najmanje, i da su više ovoj državi doprinjeli ovakvi "klaunovi" nego svi ti naši naprednjaci i urbanisti zajedno. jer da nije bilo ovakvih momaka, mi danas ne bi imali država. isto tako seru po ustašama, a tko se borio u ratu ako ne potomci ustaša? nisu valjda partizani i njihova djeca navalila rušit Jugoslaviju? neke stvari treba konačno demistificirat u ovoj banana državi, zato ćeš izvinit ako kažem da za mene nisu budalaši oni već svi ovi debili što danas seru po fašistima i nacistima odnosno ustašama, a 1991 ih nije bilo nigdje kad ih je ova država najviše trebala.

NorthStand
09-05-2014, 19:03
zašto je obrisana poruka, jesam možda nešto lago, navedite mi po čemu su ameri rusi britanci u ičemu povijesno gledano bolji u segmentu "žderača" djece, ako već cenzurirate za svaki kurac mogli bi dati objašnjenje zašto je provedena cenzura, ionako vam nitko ne piše po forumu osim mene. ja sam ko posljednji mohikanac ovdje.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/331518/Prvi-spomenik-HOS-a-ali-bez-Za-dom-spremni.html

ovo ne stavljam zbog blentavog parage i baldasara, već časnih momaka iz 9 bojne koji su dali svoj život na oltar domovine, a ovaj kompleks koji ova država pokazuje s ovim uklanjenjem za dom spremni je samo dokaz koliko mi se sere od tih panjeva antifašističkih koji slave nešto što je našem narodu donjelo tri puta veću tragediju nego nacizam i fašizam, isti ti debili bi prvi danas se kitili fašistima i nacistima da su kojim slučajem isti pobjedili u ratu. to je i glavni razlog zašto mi se sere od tih licemjera i debila, jer je očito da ti smradovi se priklanjaju samo pobjedničkoj opciji bez obzira jel ona bila dobra ili loša za naš narod, bitno je da je pobjednička. a to sve govori o njima, i njihovom sklopu u glavi. ti imbecili bi konačno trebali shvatit, da ovaj narod do 1991 nije ugledo slobodu i da zapravo slave teror nad vlastitim narodom. ako je fašizam bio teror, onda je sigurno i komunizam pandan tom teroru prema tome, izvinit će me svi "antifašisti" pogotovo amerikanci i rusi koji su nam ovdje uveli Tita na vlast, da ja danas ne slavim oslobođenje već okupaciju svoje države i naroda. a slobodu slavim 1995, kad je Hrvatska službeno stala na kraj svim komunjarama i srbofilima u ovoj državi.

NorthStand
09-05-2014, 19:32
ne znam dal ste čuli za onu izreku, "našla se rugat sova sijenici, da ima velike oči", e tako ja gledam na ovo konstantno prozivanje nacista i fašista od strane "antifašista" pa imajte malo razumjevanja što nisam potpao pod utjecaj njihove propagande tj. njihovog tumačenja 2 svijetskog rata.

splicho343
12-05-2014, 20:33
JA se više manje slažem s tobom ali ne možeš tako jednostrano gledat na stanje u WW2. Bilo je potomaka partizana koji su stali za nezavisnu Hrvatsku 91. Osim toga, u WW2 paštari nam nisu dali mira, zato je i dosta ljudi u Dalmaciji otišlo u partizane kad su Talijani štitili četnike i činili sve da sruše hrvatsku državu.

Tuđman je bio partizan, ali ga poštujem. Pogledaj kako naši 'antifašisti' rigaju po njemu.

NorthStand
12-05-2014, 21:41
za mene je jednostrano stari, ili si za hrvatsku ili nisi, nema sredine. partizani su mogli mislit šta god hoće, ali njihov produkt je SFRJ i tamanjenje hrvata. a to što su oni mislili, je potpuno nebitno kad se pogleda rezultate njihove borbe.

ja nisam uopće jednostran po tom pitanju jer sam milion puta reko da razumjem položaj hrvata u primorju, ali ne razumjem i neću prihvatit partizane i partizansku borbu kao hrvatsku. jer ona to jednostavno nije bila, i nitko tko to tvrdi ne želi dobro ovoj državi.

ja osobno nemam nacističke i fašističke simbole niti sam ih ikad nosio, ali mi ne smetaju baš zbog ovih partizana i ostalih koji su tako predano tamanili hrvate i to nazvali "antifašizam". e pa sory što mi se to sve gadi, i što imam vrlo jasan i zacementiran stav o tome.

ali zanimljiv je fenomen, da po ndh i ustašama najviše seru isti oni što seru danas po braniteljima i Tuđmanu. zato jer je riječ o istoj boljševičkoj gamadi, koja se nikad nije niti će pomirit s hrvatskom nacionalnom idejom i borbom za hrvatsku državu. to je valjda danas nakon punih 15 godina njihovog terora od smrti Tuđmana i ovcama u štali jasno.

talijani četnici partizani meni su oni isti u mojim očima, kao i svi ostali koji imaju nekakve separatističke i antihrvatske stavove i politike. ne radim razliku između njih, već ih na jednak način gledam i tumačim.

a opet ponavljam, svaki taj neonacist koji je došo ovdje i borio se za našu državu, mi je draži pedeset pet puta od bilo kojeg blentavog "antifašiste" koji maršira po zagrebu misleći da je jako "napredan i urban" a 1991 ga nije bilo nigdje. od Vukovara do Dubrovnika, mogli su paraziti birat gdje će, ali nisu. i to je ono kako ja stvaram mišljenja o ljudima, a ne na konto toga jel stavio zvijezdicu ili u na glavu. ali neke činjenice ostaju trajno, ustaše su svoju borbu odvijali zbog uspostave hrvatske države. naravno da je ona bila u nekim stvarima pogrešna i kompromitirana, da su mađari okupirali baranju i međimurje, talijani dalmaciju istru otoke, ali to je bio jednostavno zub vremena kojem se nije moglo odolit. da je Tuđman 1991 protiv sebe imo sve te sile, ne bi mogo uspostavit državu bez gubitka barem jednog djela teritorija, i ne razumjem kako to ljudi ne kuže? naravno da sam ja ko hrvatski nacionalist i domoljub, sretan da se i Međimurje i Baranja i Dalmacija i Istra vratial pod okrilje hrvatske, ali problem je što je to sve postalo dio jedne druge države, a da su ti teritoriji i sama Hrvatska bili samo dio te državne zajednice. i to je to. nema tu neke velike filozofije i mudrosti. a ja nikad neću prihvatit ništa, doli pune samostalnosti i suvereniteta moje države i naroda, polovična riješenja me ne zanimaju jer su dugoročno gledano u pravilu sa sobom nosila više problema nego nikakva riješenja.

ne gajim iluzije da je NDH bila nezavisna, ali ni današnja RH nije neovisna(EU, NATO) pa to ne znači da je neću volit ili još bolje da ću se poput partizana borit za njeno uništenje jer je ovisna o nekim silama izvana. pa to je moja država, bila ona ovisna ili neovisna o nekome. te floskule su nešto najgore što se dogodilo ovom narodu, te etikete iz komunističke tvornice laži "fašisti" "nacionalisti" "katolibani" sve su to izrazi koji vode k uništenje naše nacije i naše države, i dolaze redom od onih koji mrze naš narod i državu. i to bez obzira na etničku pripadnost, jer i mnogi "Hrvati" dokazano mrze hrvatsku državu i narod zato i to sve govore i rade protiv interesa našeg naroda i države. takvih ima u svakom većem mjestu u hrvatskoj, jer dobro si reko svako mjesto je dalo bar jednog partizana ili ti ga kvislinga ili ti ga nekog tko misli da rušeći NDH odnosno RH čini veliko humano djelo, a zapravo je samo oruđe u rukama onih koji ovom narodu i državi nikad nisu htjeli dobro. Hrvatska je oduvijek imala puno neprijatelja, a izgleda da ih je najviše imala u svojoj utrobi. da nije, ne bi stoljećima pokušavali uspostavit svoju državu neuspješno. prema tome, radi istine i radi demistifikacije određenih stvari iz naše prošlosti te stvari treba jednom za svagda razjasnit.

naravno da svi paritizani nisu išli u partizane zbog toga jer mrze hrvatsku državu i narod, neki su htjeli i dobro neki su jednostavno bili zavedeni od strane komunističke propagande, ali sve je to nebitno kad se vide "rezultati" te borbe. rezultat je da Hrvatska dobiva glavni grad Beograd, i komunistički teror od 45 godina trajanja. sad ja tebe pitam, jel se vrijedilo za to borit? ja mislim da nije, isto bi nam bilo da smo ostali pod fašistima i naciistima i da su nam oni odredili glavni grad za Berlin i Rim, vidiš tu se ja razizalzim s partizanima i njihovom mišlju kako su oni nas gadno unaprijedili u odnosu na fašiste i naciste odnosno ustaše. niste gospodo, već ste gadno fulali metu.

i baš zato treba novijim generacijima o tome pričat na jedan način koji je ideološki neopterećen, ustaše i partizani su nebitni iz današnje perspektive od njih više nitko ništa nema, i ne znam zašto se neki uporno trude nametnut nam tu partizansku prošlost kad se dobro zna da je mnogi smatraju negtivnom, većina gotovo sigurno i kad se zna da Hrvatska i Hrvati u toj borbi nisu ostvarili pobjedu, jer da jesu ne bi proživljavali sve ono što smo proživljavali od 1945-1995. prema tome, sere mi se od tih mitova i laži, i tih pričica najvećih revizionista povijesti "antifašista" o revizionizmu koji su oni doslovce patentirali i proizveli ko nikad nitko na ovim prostorima. sve te njihove junačke priče su mrtvo slovo na papiru, jer debela većina hrvatskog naroda s tom i takvom prošlosti je raskristila za sva vremena, pa mi nije jasno zašto se napinju toliko u dokazivanju "antifašizma" i pokušavaju te svoje "tekovine" nametnut cijelom narodu? i to onom narodu, koji nikad nije niti će djelit njihove svijetonazorske poglede?

eto, nadam se da sam bio malo jasniji. ne moramo oko svega mislit isto, što bi neki rekli neka živi pluralizam.

NorthStand
21-05-2014, 23:19
http://www.youtube.com/watch?v=mdNXSxx0mOU

Nijaz rastura. :kez

NorthStand
30-07-2014, 17:39
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/vukovarska-heroina-violeta-antolic-poginula-u-zagrebu-953222

počivala u miru.

Humphrey
30-07-2014, 22:17
dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=25784:in-memoriam-naoj-hos-ovki-braniteljici-violeti&catid=12:obavijesti-i-najave&Itemid=12

Počivala u miru.

moonlight
31-07-2014, 02:14
Počivala u miru.
Mnoge priće su se o njoj rspredale, a mnoge se stvari nisu znale...

http://www.youtube.com/watch?v=gbyvyZG8g_Y

flasa
31-07-2014, 16:16
Pokoj vijecni daruj joj Gospodine

Inkvizitor
06-11-2014, 22:49
U režiji poznatoga dokumentarista Silvija Mirošničenka ovih je dana počelo snimanje dokumentarnog filma o Ivanu Anđeliću Doktoru, zaboravljenom vukovarskom ratnom heroju iz Tovarnika.

Doktor slovi za jednog od istinskih ratnih heroja koji se “neviđenim žarom borio na nekoliko ratišta i pokazao veliku snalažljivost i hrabrost kakva je karakteristična samo za izuzetne ljude”

http://www.slobodnadalmacija.hr/Kultura/tabid/81/articleType/ArticleView/articleId/263385/Default.aspx

Grunf
15-11-2014, 16:21
http://www.dnevno.hr/i/data/2014/11/15/137511/1_319549.jpg

VOJNIČINA: Jurio je po Vukovaru s granatama zamotanim u 'Večernji list', a Šljivančanin ga je po imenu zvao da se preda. Znate li vi njegovo ime?

Ivan Anđelić – Doktor već je kao dijete bio poseban. U njegovom mjestu su mu stariji dali taj nadimak, nabavili slušalice i imali od njega velika očekivanja. Tad nisu ni slutili da će Anđelić uistinu postati doktor. Ali, bez bijele kute, doktor ratovanja...

"Doktor" se pokazao kao izuzetno živopisan sugovornik kakav je, kažu oni koji su gledali njegove inovativne načine ratovanja, bio i na bojišnicama. Bez dlake na jeziku, Ivan Anđelić svoju ispovijest često prekine smijehom, ali i pokojom psovkom. Jednom takvom, počastio je i samog Šljivančanina koji je čuo za čovjeka koji im je u stanju goloruk izazvati gubitke. Tako ga je 02.10.'91. kada je elitni srpski korpus u Vukovaru doživio gubitke, imenom i prezimenom Šljivančanin pozvao na predaju, kada je zagrmio preko megafona:

"Ivane Anđeliću Doktore, ja sam profesionalni vojnik, oficir, danima pratimo vaš rad, nemate teoretske šanse. Izađite s podignutim rukama, bit će vam suđeno po jugoslavenskom zakonu. Mnogi će spasiti glavu, ali na žalost, mnogi će platiti glavom!", prijetio je Šljivančanin i najavljivao Ovčaru.

- Ja sam znao gdje je meni mjesto, uzeo sam moju motorolu i lijepo mu rekao: "Profesionalni vojniče, oficire, je*em ti mater četničku! Imate tri dućana u Borovom selu i da se mi vama predamo. Pakuj tu čergu i preko Dunava!" Morao sam to reći jer on nije smio namirisati činjenicu da smo oslabljeni i desetkovani. Ma zamislite samo, u Vukovaru i okolici bilo je 80 000 četnika, na nas 2 000 – prisjetio se Doktor.

Njegovo junaštvo koje je često graničilo s ludošću, hvale i potvrđuju gotovo svi branitelji koji su se s njim sretali tih paklenih mjeseci u Vukovaru. Neobično je cijenjen i od postrojbe HOS:

- Ivan Andelić – Doktor, kako smo ga svi zvali, zapravo nije bio liječnik. Kad sam ga prvi put vidio, nisam vjerovao da je to što gledam moguće. Tijekom bitke trčao je Sajmištem s minoba*cačem zamotanim u Večernji list, pa bi zastao da iz ruku ispali minu na njihovu stranu - opisuje Damir Markuš jednu od Doktorovih inovativnih me*toda. Sjeća li se Doktor toga?

- Hahaha, kako ne... Pa, bilo mi je nezamislivo da ne koristimo minobacač jer nemamo postolje! U redu, s postoljem si precizniji, imaš vremena maknuti se radi detonacije i tako. Kad sam došao po taj minobacač, rekli su da ga ne mogu koristiti. Rekao sam "marš", pokupio ga i ručno ispucao oko 4 000 komada granata. Imao sam posebnu metodu. Prije ispucavanja sam morao otvoriti usta da mi ne popucaju zubi, a u uši sam stavio dva metka od Magnuma, kalibra 45. Zanimljivo, nemam oštećen sluh nakon svega – priča srčani Ivan Anđelić Doktor, ali mi ipak doznajemo da nije izašao bez oštećenja. Anđelić je čak tri puta ranjen. Prvi put u Vukovaru kada je trajno izgubio 70 % vida zbog ranjavanja u oko. Drugi put je prilikom ratovanja u Rami zadobio geler u vrat, a potom ga je na putu prema Šuici po nogama pokosio mitraljez.

- Jesam, prilično sam izranjavan, ali PTSP nemam ni u tragovima. Niti jedan posto. Ne znam kako, valjda je to stvar karaktera – iskren je Doktor koji je upravo zbog svoje iskrenosti izuzetno cijenjen među braniteljima. Toliko cijenjen i hrabar, da je u pripremi snimanje filma o njemu. Zadaću je preuzela Udruga dr. Ante Starčević iz Tovarnika, Anđelićevog mjesta iz kojeg je krenuo u ratne pohode:

- Moj Tovarnik, kao najistočnije mjesto Hrvatske koje graniči sa Srbijom, naslutio je probleme još '90-tih kada smo i počeli s pripremama. Ja sam bio lovac i imao svoje oružje, a moj brat je kupio snajper i otišao u vukovarsku policiju. Cijela moja obitelj, i stariji i mlađi brat, moji stričevi, nećaci, svi smo bili uključeni. Ja sam svojim FAP-om napravio prvu barikadu, a poslije smo na drugu stranu mjesta postavili traktor. Od Merčepa su počele stizati naredbe iz Vukovara, a Marijan Popović je kao zapovijednik sela vršio raspoređivanja. Naše selo kao i okolna sela su se samoinicijativno organizirala, onako kako su znala i mogla. A onda su došli Ante Roso i Miljenko Filipović i napravili pravu, mukotrpnu, legionarsku obuku nad 800 – 1000 ljudi. Ostalo nas je 165. Tada je osnovana 4. bojna vukovarska, 3 brigada ZNG-e, postali smo profesionalci...- ponosan je na svoju bojnu Doktor koji ističe kako je samo od 7 Našičana, njih 6 poginulo, a jedan je ranjen završio u logoru. Isto tako ponosan je na osam žena u sanitetu. Po padu ih je osobno Šljivančanin tražio, pa su dvije završile u logoru, tri teško ranjene, jedna otišla u proboj, a jedna uspjela otići s konvojem. Ni jedna se, kaže, nije povukla i sve su s muškarcima rame uz rame ratovale, a usput im sanirale rane. Ivan Anđelić Doktor, kao osoba koja je iz JNA donijela veliko znanje, a to znanje onda i primjenio na ulicama Vukovara i šire, pokazao je i veliku stručnost u primjeni radio uređaja. Tako je šifriranim porukama komunicirao sa zapovijednicima.

- Ma, nije bilo ratnog resora u koji se nisam upetljao. Bilo je u Vukovaru dosta školovanog kadra iz JNA s diplomama, poput mene, ali su završili po podrumima. Sad mnogi tvrde da su dali sve od sebe. Laž. Trebalo je dati 150 posto, ako si želio rezultate. Ja sam se davao i nije mi žao – kazao je veliki Doktor koji danas živi na zagrebačkoj Pešćenici i dodao da "svoj PTSP koji nema često liječi ribolovom".

http://www.dnevno.hr/domovina/137511-vojnicina-jurio-je-po-vukovaru-s-granatama-zamotanim-u-vecernji-list-a-sljivancanin-ga-je-po-imenu-zvao-da-se-preda-znate-li-vi-njegovo-ime.html

interceptor
15-11-2014, 22:30
Naklon do poda:naklon

Inkvizitor
15-11-2014, 22:52
Malo poznajem Ramljake. Bio sam tamo skoro godinu dana na ratištu. Malo poznat hrvatski kraj. Tvrdi ljudi, pomalo i surovi. Povijest ih nije mazila. U Osmanlijskim vremenima, stalno na udaru. paljeni svako malo.

Nakon uskočkog pohoda na Ramu, puk i fratri su ponijeli sliku gospe ramske koja je sad gospa sinjska. Većina u cetinskoj krajini su starinom iz Rame. U 2. svj.ratu poklani od četnika. 1000 ljudi u dva dana.

Mislim da je i prvi poginuli iz slavne i udarne 4. brigade Ramljak. Nikola Džalto mislim da se zvao.

interceptor
15-11-2014, 23:31
Mislim da je i prvi poginuli iz slavne i udarne 4. brigade Ramljak. Nikola Džalto mislim da se zvao.

Tako je. Borbe su bile oko Kruševa a Nikola je išao pomoći pogođenom četniku koji je zvao da mu se pomogne. U svojoj dobroti i naivnosti Nikola mu je išao pomoći,pa kad je ovaj došao do njega, četnik na samrti ispalio nekoliko metaka u Nikolu.

NorthStand
16-11-2014, 03:07
i onda će oni pričat o podlosti i pokvarenosti albanaca, ili kako ih zovu šiptara. o pokvarenosti srba, dala bi se napisat biblija. RIP NIkola.

interceptor
21-11-2014, 15:21
Malo poznajem Ramljake. Bio sam tamo skoro godinu dana na ratištu. Malo poznat hrvatski kraj. Tvrdi ljudi, pomalo i surovi. Povijest ih nije mazila. U Osmanlijskim vremenima, stalno na udaru. paljeni svako malo.

Nakon uskočkog pohoda na Ramu, puk i fratri su ponijeli sliku gospe ramske koja je sad gospa sinjska. Većina u cetinskoj krajini su starinom iz Rame. U 2. svj.ratu poklani od četnika. 1000 ljudi u dva dana.

Jadni ljudi kakvi bi morali i biti kad vidimo što im se sve događalo...

http://www.prometej.ba/index.php/home-7/769-cetnicki-pokolj-u-rami-listopada-1942-opis-dogadaja-a-fotografije-iz-tog-vremena

Inkvizitor
28-11-2014, 21:00
http://www.dnevno.hr/i/data/2014/11/28/138851/1_325575.jpg

http://www.dnevno.hr/domovina/138851-tko-je-ninda-sutljivi-heroj-o-kojem-svi-pricaju-ponos-crnih-mambi-otisao-je-medu-2-000-cetnika-i-uzeo-im-zastavu.html

interceptor
30-11-2014, 20:24
http://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1919524_211187716668_5424329_n.jpg?oh=ff458245e286 c04ab4869fb9009811e0&oe=551AB491&__gda__=1426837360_5599e57e3307999106ecc95f7bd6feb 0http://lh5.googleusercontent.com/-xBJBu_JQciY/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAHQ/AeF4Vd9sCQ8/photo.jpg

Pripadnik izvidničke satnije 4. brigade.Jedan od najneprikosnovenijih. Često je riješavao teške situacije duboko u protivničkom terenu,uvijek s pozitivnim ishodom.

NorthStand
12-12-2014, 00:07
http://www.youtube.com/watch?v=_G2d9kBPgMw

NorthStand
12-12-2014, 03:19
http://www.youtube.com/watch?v=yPj9Xg0koPw&list=PLxmg1AwiRNuiWphPfOk9O6_nDjodU4kzK

NorthStand
14-12-2014, 08:32
http://www.youtube.com/watch?v=WuHrtX3xMEo

olivertwist
06-02-2015, 13:13
Može se reći da je svaki vojnik u neku ruku heroj. Ali naravno uvijek se ističu pojedinci, svojom hrabrošću, domišljatostu inteligencijom. Ovdje možemo popričati o nekim ljudima i događajima. Npr meni je fascinatna priča kad Marinka Antunovića Bosanca dovode u rov, praktički donose u jeku tenkovskog napda i on skida dva tenka. I kad pogodi tenk..suborci mu govore..eno ga tvoj..gori, a on kaže..ma neću ga ni gledat..i ide dalje..

Koji prezir, koja superiornost...

Dokazana (i) laz-ovi
http://www.balkan-politika.com/viewtopic.php?f=18&t=2027
Marinko Antunovic Bosanac osoba izmisljene biografije.

Inkvizitor
06-02-2015, 13:23
ma nemoj mi reć..

a ti si tko..?'

interceptor
06-02-2015, 22:46
ma nemoj mi reć..

a ti si tko..?'

On je potomak Mirka i Slavka, jednim enterom ubije sve ustaše u pojam :D

NorthStand
07-04-2015, 18:15
http://inavukic.com/2013/11/11/war-veterans-in-u-s-a-of-croatian-descent/

od cijele povijesti, naši imbecili se našli kitit Titom Zavnohom i Avnojem, ima li išta drugog u našoj povijesti Tvrtko Jakovina osim Tite, ili je sve stalo u 1941 i šumi brezovica za vas "antifa" degenerike ?

Bobani
12-04-2015, 00:51
NorthStand koliko je meni poznato da se titule pišu uvijek početnim malim slovom, ako to nije prva riječ u rečenici. Ljubitelji starog i propalog YU sistema uvijek i sustavno pišu titulu poglavnik s početnim malim slovom "p", dok titulu tito uvijek i sustavno pišu velikim početnim slovom "T". neznam zašto? Jeli to iz ljubavi prema titu ili iz mržnje prema Poglavniku.

NorthStand
12-04-2015, 03:06
ja titu nikad nisam volio, i nitko me nije morao učit da je tito smeće. osobno sam o povijesti više manje sam kreirao mišljenje na konto povijesnih proučavanja i čitanja nekih knjiga, sve u svemu ne zamaram se velikim i malim slovima, a za mene je tito uvijek bio veće govno nego poglavnik. poglavnik ako ništa, barem se borio za našu državu, zbog toga ću kad budem u prilici obići njegov "zločinački grob" uslikat se na njemu postat na facebook-u i nadat se da me udbaši uslikaju, i onda jednog dana kad se kandiram za predsjednika neka izvuku tu fotku pa ću im se ponosno pohvalit da sam ponosan što sam bio na grobu čovjeka koji je težio tome da uspostavi hrvatsku državu. iako ne negiram i neke njegove krive prosudbe, ratne zločine i sve ostalo, ali kad bi tako gledali ni FTuđman ne bi ispao dobro, zato nisam baš sklon nekoj velikoj kritici ljudi koji su se borili za našu državu i naše ciljeve, grijehe imamo svi, ali mi Hrvati imamo previše kurvinih sinova jugolinijaša i otvorenih hrvatomrzaca ko govnjar Tomić koji sustavno blati naš časni pozdrav ZDSpremni i naziva nas fašistima, ali džabe mu sav taj trud kad iz nas "fašizam" nitko istjerati neće, mogu jedino žalit što 1945 "nije potrajala malo duže" ! :)

iako svi znamo da je trajala do 1991, ta 1945 jer od 1945-1991 Hrvati su ubijani samo zato jer žele svoju držravu i jer ne žele Tita i komuniste na vlasti.

o tome dežurni seljoberi koji danas seru o ZDS ko rasizmu, naravno ništa ne pričaju niti imaju potrebu to osuđivat, tu se prave kao da se to nije ni dogodilo, zato s tim govnima savezničkim i svim onima koji trube da su nas oslobodili tito churchil i staljin, mogu prdnut topli sočni prdac po sred face.

Bobani
12-04-2015, 05:38
NorthStand slažem se potpuno što si napisao. Danas je na portalu Hercegovačkih Hrvata Kamenjar.com izišao jako lijep intervju sa 92 godišnjakinjom kćerke našeg dragog Poglavnika dra. Ante Pavelića, Višnjom Pavelić, gdje u sredine intervjua ima slika Poglavnikove kćerke Višnje i pisca iuntervjua na grobu Poglavnika. Nikada nisam ljepšu sliku vido do danas. Ta slika bi bila jedan veliki i lijepi ukras svakoj hrvatskoj državotvornoj obitelji.
PoZDrav. bobani.

NorthStand
11-05-2015, 02:34
http://www.vecernji.hr/media/cache/9b/7a/9b7a5659034b54941c73a43f1b8128dd.jpg

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ljerka-peresin-drago-mi-je-da-ce-djeca-uciti-o-rudiju-u-skoli-1004796

http://www.vecernji.hr/media/cache/ef/7c/ef7c766f00f1e9cac9c65891008ecc35.jpg

NorthStand
14-09-2015, 21:59
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/12028779_917075831675081_6338853768644970846_o.jpg

počivao u miru, ZDS.

interceptor
16-09-2015, 00:27
Koja gamad i monstrum moraš biti ovakvo dite ubiti?

1981
21-09-2015, 19:38
http://slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/300153/Default.aspx

Ante S.
30-09-2015, 11:45
https://hr.wikipedia.org/wiki/Petar_Perica

1981
03-10-2015, 00:21
http://slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/300153/Default.aspx

Da se nadovežen, inače mater mi je znala familiju Jonić pa san ovo sa zastavon zna jos skoro ka dite.Borica Jonić je sestra narodnog heroja Ante Jonića i kasnije žena Vladimira Beare.Beara je obožava Boricu i govore oni koji su ih znali da je to bila ljubav za napisat knjigu.Njega su maltretirali u Hajduku ne zato šta je Srbin ili vlaj nego zato šta je oženija ustašicu.Nažalost.

Inkvizitor
03-10-2015, 09:44
Da se nadovežen, inače mater mi je znala familiju Jonić pa san ovo sa zastavon zna jos skoro ka dite.Borica Jonić je sestra narodnog heroja Ante Jonića i kasnije žena Vladimira Beare.Beara je obožava Boricu i govore oni koji su ih znali da je to bila ljubav za napisat knjigu.Njega su maltretirali u Hajduku ne zato šta je Srbin ili vlaj nego zato šta je oženija ustašicu.Nažalost.

Vidi vidi, to nisam zna. I uvijek mi je bilo nejasno zašto se Bearu šikaniralo u ona vrimena a još Srbin. Pa sam se mislio, mogli su Hajduka tada okrivit za šovinizam. Bilo mi to nejasno.

skater
12-10-2015, 21:53
Koja gamad i monstrum moraš biti ovakvo dite ubiti?

Volio bih čuti Jakovina Trvtka, Goldstein Slavka i Ivu, Hajdarović Miljenka, Klasić Hrvoja na koji način bi (antifašistički) opravdavali ubojstvo Frana Tente.

NorthStand
13-10-2015, 17:08
pa lijepo, rekli bi da je fašist jer se usudio umjesto predivne jugoslavenske zastave, dignut "ustašku" "nacifašističku" od 15 metara, koja je "drugovima" presijekla srce kad su je ugledali.

NorthStand
01-11-2015, 19:26
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12190908_903489736398791_6293851635622295078_n.png ?oh=f186ad6577c6ff37a51db66b629e4f5e&oe=56B1FCB3

NorthStand
02-11-2015, 04:42
http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads/2015/11/image3-1024x768.jpeg

http://www.youtube.com/watch?v=SCbSeoh2Tk8

Bobani
02-11-2015, 10:04
http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads/2015/11/image3-1024x768.jpeg

http://www.youtube.com/watch?v=SCbSeoh2Tk8

Kriv sam! | Kamenjar
kamenjar.com/kriv-sam

Bobani
02-11-2015, 10:07
GOVOR GENERALA DRINJANINA HRVATIMA ZA DESETI TRAVNJA 1968.

Pročitajte više na http://kamenjar.com/kategorija/povijesnice/izotporasevetorbe/page/7/, Kamenjar

1981
02-11-2015, 21:52
http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/paljenjem-svijeca-obiljezit-ce-se-obljetnica-smrti-frane-tente/8125

Dana 8. studenoga u 16 sati u Splitu, na križanju Vukovarske i Velebitske ulice, zapalimo svijeću u čast splitskog heroja.

NorthStand
03-11-2015, 00:55
lijep mural. :bravo

to je najmanje što se moglo napravit u čast Frane, smrzli ga drugovi, nikad vam to nećemo zaboravit a ni oprostit, neki malo bolje pamte stoko. :)

1981
10-11-2015, 22:20
..zauvijek ce zivjeti hrvatski ratnici..Bogdanovci 10.11.1991.-10.11.2015..

http://www.youtube.com/watch?v=eNdAiCsx_gg&feature=youtube_gdata_player

NorthStand
11-11-2015, 17:05
http://www.youtube.com/watch?v=utafc3UD3xU

....dokaz o "neuništivosti" jugo soldateske, sve je sravnjeno ! :naklon

http://www.youtube.com/watch?v=lmzKhfq8ju4

NorthStand
15-11-2015, 21:01
http://www.youtube.com/watch?v=swJdNgJQWEE

Grunf
18-11-2015, 12:38

http://scontent-fra3-1.cdninstagram.com/hphotos-xfp1/t51.2885-15/e35/11931231_1686445518293132_530294661_n.jpg

NorthStand
11-12-2015, 19:10
http://www.youtube.com/watch?v=TEGjx5ySARY

HR SOKOL
14-01-2016, 12:20
KAD BOJ BIJE HRVATSKI "GROM". Nakon osvajanja polozaja na Vrastici,gdje su zivoti bojovnika ostaji zauvijek krvlju pisani u suri kamen,povlaci se satnija na odmor.Ranjenici se obilaze u bolnici,uz zelje za njihovo brzo ozdravljenje. Tu je i teze ranjen zapovijednik 1 satnije koji ce vjecno nosit oziljke te neustrasive bitke za Dubrovnik (ranjeni satnik je sada pok.brigadir Predrag Matanovic). 13.7.1992. Ponovo se krece u boj.Ovaj put je zadatak osvojiti Ilijin vrh ,to je "kamena tvrdjava"na kojoj su tri betonska bunkera i cijeli niz rovova.Sam vrh se uzdize na 911 metara nadmorske visine.Gole kamene stijene gotovo da ne pruzaju zaklona.Napadale su taj vrh par puta 4.A brigada,bez uspjeha uz ranjene i mrtve.Nije bilo lako prebaciti zolje i tromblone u podnozje i rezmjestiti se za boj.Jos u prilasku,na bojovnike je otvorena jaka minobacacka vatra.Ostecena su vozila,ranjeno je 5 bojovnika i zapovijednik 2 satnije.Iz bunkera na vrhu pruzao se pogled kilometrima pa je lako vrseno ispravljanje paljbe teskih minobacaca sa cetnickih polozaja.Udari mina od 120 mm naprosto su kosili iznad zemlje.Svaka eksplozija lomila kamene komade,koje na tisuce udarase svuda naokolo.Nakon prvog stisavanja,uzvratise Gromovi po bunkerima,rovovima i promatracnicama.Jos je zvonila jeka mina kad se spoji s novim eksplozijama zolja,osa,tromblona.Gotovo do pucanja ,bolno je zvonilo u usima,kovitlala se prasina kamena i zemlje.Dok su zadnji redovi slali svoje plamene munje,prednji su se cas trkom,cas skokom,cas puzajuci kretali naprijed.Vodio se tu ljuti boj,bili su bojovnici protiv cetnickih hordi,protiv golih ostrih stijena i neumoljive sunceve vatre.

HR SOKOL
14-01-2016, 12:58
Smrtno su stradala dvojica bojovnika,ekspodirala je mina u neposrednoj blizini.Cvrsto stisnute usne,prsti na okidacima oruzja,tako su bez jauka,nijemo,ostali na svom kamenjaru.Bijeli kamen je postao crven,hrvatska krv ga je bojila,za slobodu i dom bez bradatih zvijeri.Ozojena lica,oguljenih ruku i koljena iz kojih kaplje krv,bolno stisnutih vilica,pogledom mutnim od tuge odase palima zivi.U bojovnicima je planuo neki novi plamen ,odlucnost im je razbistrila pogled,a onda ponovo vatra,sruci se smrt na rovove i bunkere,doletjeli su trombloni,stizuci jedan drugog,fijuckale su zolje,ose i R.Bci neumoljivo udarali snajperski meci.A naprijed su puzali prvi bojovnici,sve blize i blize,nezaustavljivo ko ruka sudbine sto dolazi da naplati dug.Ponovo su dva bojovnika pala pokosena mitraljeskim rafalom iz bunkera,opet sanitet previja ranjene.Predah u zaklonima,tesko se dise u plucima bol dok nosnice i oci grize dim i miris baruta.Uzvracaju cetnici svim oruzjem ponovo tuku mitraljezi,trombloni.Ovaj put su bojovnici preblizu pa izostaje"dejstva"minobacaca.Znaci rukom nesto navjescuju,znaju bojovnici napamet.Podizu se cijevi snajpera,pusaka,zolja,osa i RBci su spremni,i onda vatreno poput celicne kise,udara,drobi,fijuce streljivo kroz kamenjar,po grudobranima ulijece kroz otvore u bunkere.Iz pozadine poletjese zolje,ose RBci i neumoljivo grunuse po "dusanovoj vojsci" Iz prvog reda lete rucne bombe u same bunkere i rovove.Izmjesase se eksplozije sa jaukom i vriskom pogodjenih.Poput pantera uskocise bojovnici u rovove cuju se rafali i uskoro zavlada tisina.

HR SOKOL
14-01-2016, 13:30
Skupise se bojovnici znojni,krvavi i poderanih odora,gledajujesu li svi uspjeli prezivjeti.Nazalost 4 bojovnika poginula a 7 ih je ranjeno jednog nema,nestao.Ilijin vrh je osvojen,na bunkeru se skida cetnicka zastava,a na stap se stavlja Hrvatski barjak.Podizu ga i ucvrscuju,a onda se i nebo raduje,blagi povijetarac zapuse i zavijori stijeg.Nikada vise nece se iz bunkera navodit artiljerska paljba po Dubrovniku.Uzalud pozivi na radiovezi,krci aparat,cuje se poziv.Pruza se ruka bojovnika,podize dugme i zacuje pitanje"Milovane, sta se zbiva,tuku li vas ustase?"Kroz eter zagrmi "Cujes cedo,Milovan ti kamen grize!!"Odgovor skoro stize ,vide se topnicki i tenkovski polozaji cetnika s trebinjske strane.Uskoro otpocne rika mocnih topova,siktanje VBRova,a bojovnici gledaju i upravljaju vatrom.Izvrne se cijev jednog topa,rastura se kupola pogodjenog tenka.Bila je to najmilija glazba za usi bojovnika,a ujedno praznik za oci.Patnje,sve rane kao da ne postoje,neka cudna smirujuca toplina opija im duse.Krece se dalje,cisti se teren od ostalih "oslobodioca"sto panicno bjeze poput divokoza kamenjarom.Nakon zauzimanja polozaja na crti RAVNO-VELJA. MEDjA-VRSNICA,koji su ocisceni i osigurani,polozaje drzi Interventni vod,dok se 1 i 2 bojna vraca u Dubrovnik.Ponovo nakon izvjesnog odmora zauzimaju polozaje na vrhovima.Gurtina-Vraninova. Glava-Srnjak-Timin-Zacula. Vrsi se utvrdjivanje linije obrane,a onda odbijaju 20ak napada. Prof.M.M

sin
02-02-2016, 00:29

Molim te kada vidis Vjeku pitaj ga o tome. Dva koraka od mene je nagazio na minu, isao je po M15 od Davora Macanovica koja je ostala u minskom polju nakon sto je on nagazio na minu. Zar mislis da bih ga ostavio tamo bez podkoljenice i pobjegao? Mene je jednom rukom zagrlio, u drugoj je drzao svoj SAR80 i njime se oslanjao na zemlju, tako smo polako isli prema Nustru, jedno vrijeme smo bili zaklonjeni u kanalu kada nam je previse metaka zujalo oko glava. Vratio sam se tamo nakon dva-tri dana (po noci) da uzmem OSU i RPG koje smo ostavili u kanalu ispod drveta. Nije najkorektnije da nesto tvrdis ako nisi bio sudionik toga.

sin
02-02-2016, 10:18
Capo ja sam pogriješio i davno postavio nisam ni obratio pozornost i ima taj dio i čovjek je u pravu:

Jednostavno je u pravu i neka je ispravio.Greška je moja ja zbilja zalijepio jednostavno članak .Eto se ja ispričavam zbog ovoga .

Nemas se zasto ispricavati, nisi objavio nista neistinito. :mmig

sin
02-02-2016, 16:53
i malo van teme da se skuzi kakvi su to ljudi bili..ivica mudrovcic sola bi predvodio mrave u napad sa poklicem:ima`l zeste:rofl

Sola je bio pravi ratnik (kao i svi iz ekipe), poginuo je od istog projektila od kojeg sam ranjen.

NorthStand
28-02-2016, 00:02
http://www.vecernji.ba/umro-lobist-koji-se-borio-za-hrvatsku-i-bih-1063064

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTeP-zJV9cr1iVCmGM0yurg_HhPFsTf1VkojNHERyExU-1w5xGmOw

pokoj vječni daruj mu gospodine.

Grunf
06-03-2016, 22:22
Može i na ovu temu kad ne znam gdje ću staviti.

http://www.youtube.com/watch?v=I1cM-C0Civs

NorthStand
09-03-2016, 22:31
http://youtu.be/GQK3ur-KLDg?t=6

NorthStand
11-03-2016, 00:20
http://www.dnevno.hr/domovina/drzavo-sramis-li-se-umro-bolesni-tigar-nema-vise-moje-ljubavi-902477

http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads/2016/03/%C5%BEeljko.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=ZuFi_NmuzbY

NorthStand
10-08-2016, 07:15
http://www.youtube.com/watch?v=TZO6dUe2BzE

Robert Šilić rođen je 1967. godine u Konjicu, prije rata bavio se sportom, bio je snažan mladić, njegovi djedovi skončali su svoje živote na Bleiburgu, smatrao je da svojom borbom nastavlja stvaranje sna kojeg su živjeli njegovi predci a to je bila nezavisna i slobodna država

Prvi zapovijednik Vukovarske satnije HOS-a, prekaljen borac, prošao obuku u kampu HOS-a u Bosiljevu, u Zagrebu sudjelovao u osvajanju vojarni JNA Borongaj i Maršalka, jednom prilikom u cik zore Robert Šilić, Ivanon Brdar i još jedan pripadnik HOS-a popeli su se na 11. kat nebodera, planirali su malo podić prašinu pucajući po JNA kasarni ali tada je tenk počeo turirati unutar vojarne, Šilić nije mogao izdržati da ga ne pogodi, sprašio ga je zoljom, htio je još jednoga ali automatski se oglasila uzbuna koja je digla čitav Zagreb na noge, bježali su s vrha nebodera, prije tog događaja Šilić je bio na sastanku s Paragom gdje je pukao na prozivke HOS-a kao paravojne formacije te je rekao "Ako smo mi paravojni onda Maršalka leti u zrak" poznate su i njegove riječi kojima je pozivao JNA na predaju ispred vojarne Borongaj "Gospodo vojnici predajte se, inače ćemo vam sravnat kasarnu sa zemljon večeras"

NorthStand
18-11-2016, 12:23
http://www.youtube.com/watch?v=5Kx9OndCySU

na današnji dan pada Vukovara, prisjetimo se i Zvonka koji je dobar dio života odrobijao za hrvatsku i hrvate. kojima očito to ne znači ništa, dapače neki ga i dalje nazivaju i smatraju teroristom.

no to je dobro, tako lakše vidimo koliko izroda imamo u svojim redovima sami se oglase. počivaj u miru Zvonko, kao i svi ostali hrvatski ratnici 1990ih koji više nisu s nama.

http://www.youtube.com/watch?v=PWiDJ3yUgcs