PDA

Pogledaj Full Version : Uhapšen Boljkovac

caporegime
02-11-2011, 09:00
http://www.vecernji.hr/vijesti/uhitili-boljkovca-osumnjicen-ratni-zlocin-svibnju-1945-clanak-342135

valjda će poživjet itoliko da mu s dokaže krivnja.
da mi je sad vidjeti facu čekinjastog orangutana

Ilirk@
02-11-2011, 09:06
malo mi je falilo da povratim jutarnju kavu kad sam vidjela tko mu je odvjetnik...
ja čisto sumnjam da će od osude biti nešto.. malo će čačkat prid izbore, a onda ih poslat kući da, za razliku od bobetka, u miru čekaju smrt.
to njhove žrtve nisu imale priliku, ali oni su za današnju hrvatsku, lijevoliberalnu i politički minornu zemljicu u 'regionu', ionako manje vrijedan sloj hrvata... remetilački.

Borna Bekijski
02-11-2011, 09:14
Predizborni populizam, na žalost.
Niti jedan od njih neće ni prespavati u zatvoru.
Kako uostalom očekivati da ih osude njihovi sljedbenici i učenici?

Dr. Vito Dugonoga
02-11-2011, 09:26
Ipak je moguce u HRVATSKOJ privest pravdi zlocince, one prave, nad narodom!?!?!?!?!?!?!!!!!!

Inkvizitor
02-11-2011, 09:41
a tko mu je odvjetnik. Smrdi na predizbornu foliranciju, bilo bi čudo da se dirne u komunističke strukture.

Dr. Vito Dugonoga
02-11-2011, 09:49
Nek je i pridizborno, al samo nek se zatvaraju!

Makar ovo Kosorki bio jedini zlaz, NEK IM SE SUDI!

NorthStand
02-11-2011, 12:22
http://www.vecernji.hr/vijesti/uhitili-boljkovca-osumnjicen-ratni-zlocin-svibnju-1945-clanak-342135

valjda će poživjet itoliko da mu s dokaže krivnja.
da mi je sad vidjeti facu čekinjastog orangutana

haha ovo ga je KaraniMarko sredio, haha bit će sad veselje kad se ljevičari i razni humanisti i antifašisti uskokodaču o kršenju ljudskih prava, naravno prema Boljkovcu a ne prema onima koje je on u svoje vrijeme lišio života.

Marta
02-11-2011, 12:28
cim prodju izbori on ce biti proglasen nevinim a morat cemu drzava platiti neku grdnu odstetu, posto zele u EU

Inkvizitor
02-11-2011, 13:01
ja još ne vjerujem da je to nešto ozbiljno..

te strukture su toliko jake ..

nisu to branitelji..to su NOB-vci čovječe.

Marta
02-11-2011, 14:05
naravno da nije ozbiljno, greska u sistemu, ko kad se na kompu pojavi error

mardar
02-11-2011, 20:03
A Nobilo već izjavljuje kako je Boljkovac dementan.Svi si "demanetni" kada treba odgovarati za zločine.Ali zanimljivo kako Nobilu nije demanentan bio Artuković .Kako se tada nije brinuo za zdravlje .Jer je bio tužilac.A da se podsjetimo malo Artiković je bio u mnogo težem stanju od Boljkovca .Sve do nedavno Boljkovac je bio vrlo lucidan u opravdavanju zločina i opravdavanju krivnje.U lažima je zdrav bio a sada u škripcu je "dementan" i star.Što znači ovo da je jako star.Neka je nije , trebalo dopustiti da ostari a da ne odgovara za zločine.I još jedan takav odvjetnik "igra na tu kartu" .Kakve veze godine imaju sa procesom Boljkovcu?? Misli li Nobilo da smo svi idioti.Treba imati prema Boljkovcu onoliko sućuti koliko je on imao prema drugima ni manje ni više.Ili onoliko koliko je Nobilo imao prema bolesnom i starom Artukoviću.

Sory pišem isto što je već napisano u članku na naslovnici ma puca me jaka nahlada :):)Mišetiću isprika :):)

Inkvizitor
02-11-2011, 20:10
Dobro si se to sitio mardar. Nobilo je bio tužitelj u procesu Artuković. S koliko godina.

Nobilo je stari udbaški frontaš..iako spada u mlađu gardu, iskustvo i utjecaj koji ima zastrašuje.

Inkvizitor
02-11-2011, 20:10
Zanimljivo je kako bijes i ogorčenost neokomunisti po forumima kamufliraju u frazu..uhićen još jedan HDZ-ovac dok im pjena curi sa usana.

Humphrey
02-11-2011, 20:13
Kako je malo opančarima potrebno da pokažu svoje pravo lice. 2011.godina a kao da je 1945. po samo letimičnom pregledu novina i gledanju tv vijesti.

Naše društvo je inficirano tim neljudskim avetima.

mardar
02-11-2011, 20:22
Dobro si se to sitio mardar. Nobilo je bio tužitelj u procesu Artuković. S koliko godina.

Nobilo je stari udbaški frontaš..iako spada u mlađu gardu, iskustvo i utjecaj koji ima zastrašuje.

Pa Inkvi nisam se morao sjetiti samo neću zaboraviti nikada kako je iznešen iz aviona .I tijek suđenja isto.Pa to sam gledao i jako se dobro sjećam.Ne pokušavam opravdati Artukovića ni na jedan način ne pada mi na pamet ali ja ovdje govorim o licemjerju Nobila ,Mesića i svih ostalih "lijevih" kada su zločini komunjara u pitanju.

Inkvizitor
02-11-2011, 20:23
Pa Inkvi nisam se morao sjetiti samo neću zaboraviti nikada kako je iznešen iz aviona .I tijek suđenja isto.Pa to sam gledao i jako se dobro sjećam.Ne pokušavam opravdati Artukovića ni na jedan način ne pada mi na pamet ali ja ovdje govorim o licemjerju Nobila ,Mesića i svih ostalih "lijevih" kada su zločini komunjara u pitanju.

ma jasno, shvatio sam šta si želio reć..

dobro bi bilo kad bi netko imao reći Nobilu kad se vadi na Boljkovčevu demenciju..čekaj ti si bio tužitelj isto tako čovjeku u sličnim godinama.

ali tko će reći..kad oni vladaju medijima..

NorthStand
03-11-2011, 02:46
Nobile suze ronio u otvorenom, fosil židovski goldstein zavapio kako se nigdje do sad nije sudilo "pobjednicima", zaboravio čovjek koliko je branitelja hrvatske iz 1990ih po zatvorima, Gotovina izručen ko najgori kriminalac jer je obranio svoju zemlju od srpskih terorista, a nagrada mu je takva da je izdan i prodan za ulazak u EU, u zajednicu koja puca po svim šavovima i koja lako moguće prije nego HR uđe u nju doživi totalni slom. Do tud su nas doveli, razno razni Mesići i ova silna partizanija da ne kažem crvena revolucija koja se digla u posljednjih 10 godina. Nekome je trebalo 10 godina da stvori temelje države, a nekome 10 da se na te temelje dobrano isere. Neka im Bog oprosti, jer nijedan čestiti Hrvat ne može!

NorthStand
03-11-2011, 02:48
Poslali smo upit Michaelu Palaichu, autoru dokumentarnog filma 'Bleiburška tragedija', da komentira uhićenje Josipa Boljkovca, pa nam je poslao slijedeće riječi:

"Ljudi koji su se sticajem nesretnih okolnosti našli licem u lice s Boljkovcem prije više od šezdeset godina, molili su za milost koju nisu primili. Ljudi koji su trebali poživjeti još puno desetljeća okrutno su bili smaknuti u mladosti i bačeni u masovne grobnice. Stoga je prikladno da Hrvatski sud, civilizirani sud, presudi nekome kao što je Boljkovac, koji je kao čelnik OZNA-e u Karlovcu odbacio civilizirano ponašanje i umjesto toga prigrlio zlo. Jugoslavenskom režimu, kao i Josipu Boljkovcu koji je počinio zločine u ime tog režima, uskoro će biti suđeno i konačno će se čuti priče svih onih duša koje desetljećima vape za pravdom."

video (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=17137:ekskluzivno-eduard-pehar-boljkovac-je-odreivao-koga-e-se-odvesti-na-strijeljanje-a-koga-ne-video&catid=28:povijesni-identitet&Itemid=112)

NEMA OPROSTA, NEMA ZABORAVA, JUGOVIĆI SAD STE VI NA REDU...

Ilirk@
03-11-2011, 08:35
Kako je malo opančarima potrebno da pokažu svoje pravo lice. 2011.godina a kao da je 1945. po samo letimičnom pregledu novina i gledanju tv vijesti.

Naše društvo je inficirano tim neljudskim avetima.

tko zna, možda je krsto papić imao baš to na umu kad je stvarao svoje filmove, izbavitelj i infekcija. :)

davno sam ja rekla, ništa na ovom svijetu, ni jedna pojava, osoba, događaj ili povjesni trenutak u kom se hrvatska nalazila, nije uništio i unazadio ovaj narod, i mentalno i moralno i intelektualno, a posebice nacionalno, ako to tako mogu reći, kao što je to učinila zadnja jugoslavija i komunistički režim.
džaba masovno ubijanje netom nakon rata.
džaba godine strahovlade, goli otoci, lepoglave, ubojstva hrvatske inteligencije u hrvatskoj i svijetu, džaba zatiranje nacionalnog ponosa, vjere, povjesti i kulture.
džaba sve.
džaba krvavi rat devedesetih, izdaja nakon rata, zatvaranje nesretno preživjelih junaka domovinskog rata... džaba sve.
hrvat voli srbe. ne more bez njih.
voli kruva bez motike i da je sve džabe, nema veze tko i kako to plaća. a voli da se puno njega i pita.
zato voli samoupravni socijalizam, komunizam i jugoslaviju gdje će ga srbin guzit.
ja više ne krivim ni srbe ni muslimane za ništa. sve gore nabrojane nedaće su hrvati sami sebi priuštili, radili ili dopustili da im drugi rade.
dok se mi međusobno ne pokoljemo, dok se kosti što svaki dan izranjaju iz zemlje tražeći pravdu ne zadovolje žrtvom, dotle nećemo imati ni državu ni suverenitet ni nacionalni ponos.
dotle ćemo biti šoroševa prćija i jebodrom na relaciji srbi-hrvati.

Marta
03-11-2011, 09:05
@ Ilirka

Najgore je sto ti covjek mora reci da si u pravu, koliko je to jadno, da bi covjek najradije nestao u misju rupu!

caporegime
03-11-2011, 09:10
http://www.vecernji.hr/vijesti/svjedoci-strijeljane-civile-drugi-zatvorenici-nosili-su-jama-clanak-342476

najgore mi je kad bidio da ljudi koju se zapjene i zahtjevaju progon svih "zločinaca" radi ispiranja "ljage" s domovinskog rata, kak oto vole navesti sada kriče i spominju da nitko ne sudi pobjednike, da su to starci, pa do jeftinih krokodilskih suza kad nobilo jučer poče pričati s dozom neuvjerljive ironije kak ose zatvara krug oko "osnivača hrvatske države".
najgore je to što je cjelokupno licemjerje svima vidljivo ali će ga malo tko prepoznati.

NorthStand
03-11-2011, 16:11
Pa naravno da kriče, ipak je o "njihovima" riječ. Uvijek će posojati, "njihovi" i "naši", "naše" nećemo "njihove" hoćemo!

Dvostruki kriteriji i licemjerje, nikad nisu bili strani Hrvatima, a boga mi ni svim ostalim narodima na balkanu.

Al mene samo jedna stvar jebe u cijeloj priči, zašto se ti ljudi izjašnjavaju ko Hrvat-ica??????

Pa daj neka ljepo napišu da su jugoslaveni, da im je partija tito i jugoslavija na srcu, da ih za hrvatsku boli karina. E al njima to ne paše, ljepše je pretvarat se da si Hrvat i onda rasturat Hrvatsku iznutra. To je oduvijek bila doktrina pojedinih Hrvata, još tamo od Ljudevita posavskog pa do dana današnjeg, mora Hrvat Hrvatu kopati grob, drugačije očito ne ide.

NorthStand
03-11-2011, 20:32
pupi propuao :o (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=17973:pritisci-milorada-pupovca-na-neovisnost-pravosua-hrvatsku-u-zbog-boljkovca-prijaviti-europskim-institucijama&catid=1:politika&Itemid=9)

Čisto sumnjam da će mu netko u europi odgovorit na njegove vapaje, ipak im je Grčka kud i kamo veći uteg i problem oko vrata od nekakvog jadnog boljševika koji vapi za pomoći.

Na žalost Pupovac može ovo sve govorit, jer ga je HDZ ustoličio na to mjesto, a samo zato da bi ubrzao put u EU. Pupovac da smo normalna država, ne bi bio ni najobičniji zapisničar na sudu, a kamoli ugledni političar hrvatske kako je sada slučaj. I pitam se, dokle će Hrvati, i institucije ove zemlje trpit ovakve dokazane četnike i protivnike hrvatske države, na najvišim funkcijama RH. Dokle će nas takvi predstavljat, i vapit za nekakvom samo sebi znanom pravdom????

NorthStand
03-11-2011, 20:46
Inače, ne trebam valjda nikoga od vas podsjećat, da su ljevičari u HR najglasniji kad treba izreć, NEZAVISNI RAD PRAVOSUĐA kada se procesuiraju HDZ-ovci i branitelji iz dom.rata, ustaše ne trebam ni spominjat. A sada kada se osjećaju napadnuti rado bi uveli čistke, i uvest će ih u DORH i policiju, samo budala može vjerovat da će se progoni kako oni kažu "antifašista" nastavit kada kukurikavci dođu na vlast, prva stvar koju će napravit, oslobodit će istog ovog Boljkovca, i stopirat sve ostale istrage koje se vode protiv "antifašista". To je samo pokazatelj, da njihov nivo razmišljanja nije ni za mm drugačiji od onog, kakav je bio u ljeto 1945! Prema tome, iskreno se nadam zbog dobrobiti hrvatske da idući put kada dođe na vlast neka nacionalna opcija, konačno obračunat s ovim avetima prošlosti, i dovest ove branioce komunizma pred lice pravde. Jer ako nisu mogli odgavarat za svoja zlodjela 1991, jer je bilo ratno stanje, što danas nekoga spriječava da se ti zločini istraže??? Pogotovo kada znama, kako se marljivo naše pravosuđe i policija obračunavaju s zločinima iz domovinskog rata, onda ni ovi "antifašisti" ne bi smjeli biti lišeni sudskih progona, jer su te progone i više nego zaslužili. Ako se moglo hapsit Šakića, Artukovića i ostale ustaše 1990ih, zašto se ne bi smjelo i moglo hapsit komunističke crvene kriminalce i zločince u 2011??? Kakvi su to kriteriji u ovoj našoj zemlji, da se za jedne zakoni primjenjuju, a za one druge kao da ne važe kao da ne postoje?? Mislim da je krajnje vrijeme da se takva praksa promjeni, prije svega u korist žrtava, ma o kome riječ bilo. Jer Pupovac i njemu slična stoka bi konačno trebala shvatit, da nakon svih ovih procesa koji se vode protiv hrvatskih branitelja, oni dakle "antifašisti" bi trebali bit najmanji problem bilo kome za uhapsit, a to što su u "poznim godinama" zasigurno nije problem hrvatskog pravosuđa i policije! Neka se hapsi banda, koja je hladnokrvno mogla punit jame od vardara pa do triglava, a sve to samo zato da bi Jugoslavija poživjela, i da bi drug Tito osigurao svoju poziciju doživotnog faraona bez grama krivnje i mrlje na svojoj političkoj karijeri. Dok Tuđman i dan danas, od istih trpi nemilice napade i pljuvanje, a samo zato jer nije 100tine tisuća ljudi likvidirao, i jer nije bio utemeljitelj njihove morbidne Jugoslavije, već Demokratske Republike Hrvatske.

NorthStand
03-11-2011, 21:17
hr.svijetCRO (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=17971:pravda-je-spora-i-ne-dostina&catid=76:gost-kolumne&Itemid=350)