PDA

Pogledaj Full Version : HSP, dobar ili loš izbor na predstojećim izborima?

NorthStand
02-11-2011, 02:18
Ja mislim da su ok, samo se bojim da Đapić nakon izbora ne iskoči u prvi plan, a to je lako moguće bez obzira što oni pričali sada dok izbori nisu ni počeli.

Iako moram priznat da u posljednje vrijeme, ovaj Danijel Srb ima ok izjave, i ok se ponaša u saboru, tako da mislim da nitko neće pogriješit ako njega zaokruži na izborima. Al naravno, bit ćemo pametniji nakon izbora, koliko je on dobar ili loš izbor bio za hrvatsku desnicu.

Činjenica je, da su u saboru trenutno jedine dvije nacionalne opcije, Glavašev HDSSB, i Srbov HSP, ovo ostalo nije vrijedno komentara.

http://hsp.hr/content/view/1702/60 (http://hsp.hr/content/view/1702/60/)/

Graničar Jozo
02-11-2011, 08:11
bez mnogo razmišljanja - LOŠ.

srb je ajmo reć OK, ali stranku čine mnogi a smatram da HSP i nema baš neku infrastrukturu, kao ni članstvo koje bi moglo nešto promijeniti.

iako, ja sam se već davno opredijelio za HRAST i ostajem pri tome.

e sad, fino su zborili i rožić i tadić, pa su napustili stranku neposredno pred izbore (čini mi se 2004.). šta se kasnije događalo sa HSP-om svi smo imali priliku gledati.

caporegime
02-11-2011, 08:48
ali bez obzira na sve, danas bi dobar vjetar u leđa hsp-u u obliku kojeg mandata više, možda pomogao onim snagama u stranci da se riješe balasta ante đapića.
kako je sanader odlepršao a hdz krahirao nema više ni one uzde koja je putem debelog i još nekih ljudi držala stranku oko vrata.
ja neću glasovat za njih samo zato jer je debeli kandidat u mojoj izbornoj jedinici i to na prvom mjestu pa je prolaz hsp-a zapravo prolaz debelom.

zaba1111
02-11-2011, 09:05
HSP podržava platformaše, odnosno negira konstitutivnost Hrvata u BiH, a Srb to pravda u Lagumdžijinom stilu, da nitko nema ekskluzivitet na hrvatstvo.

Ilirk@
02-11-2011, 09:07
ja ću za hdssb :) njih jednostavno mora biti u saboru. mora i gotovo!

caporegime
02-11-2011, 09:13
HSP podržava platformaše, odnosno negira konstitutivnost Hrvata u BiH, a Srb to pravda u Lagumdžijinom stilu, da nitko nema ekskluzivitet na hrvatstvo.

mislim da je bitnije što obično članstvo misli o tome. a obično članstvo je u tom smislu potpuno na strani ideje hrvatske federalne jedinice.
ako se hsp malo digne i to da vjetar u leđa progresivnijim snagama za očekivati je i promjene u tom smislu.
bolje da u saboru ima što više desnijih predstavnika jer od lijevih ne treba očekivati ikakvu podršku hrvatskim interesima u bih.
a ako uspiju okupiti i druge stranke sličnog opredjeljenja onda će u svakom slučaju i stavovi tih stranaka i njihovih kandidata ukoliko prođu biti u konačnici odlučniji.
a stavivi svih drugih desnijih stranaka osim onih najmarginalnijih koji su još uvijek negdje zatočeni u 1992 godini i koji neće ni izaći na izbore odnosno polučiti ikakav rezultat, su u tom smislu jasni i u korist interesa hrvata u bih.

Borna Bekijski
02-11-2011, 09:17
Svatko ima pravo na svoje mišljenje o bilo kojoj stranci i svoja očekivanja od ovih izbora.
Što se tiče HSP-a od srca im želim da ne prijeđu izborni prag i nakon toga zauvijek nestanu sa političke scene.
@ilirika
Dobar izbor

caporegime
02-11-2011, 09:23
ne miješaj hsp-bih i hsp u hrvatkoj barem što se tiče običnog članstva.
za razliku od ovih kokošara i izdajnika u bih ovi u hrvatskoj barem imaju još uvijek dobru i zdravu bazu koja je itekako nezadovoljna središnjicom.
svako pomjeranje u tom smjeru može ići samo u korist hrvatima iz bih.
uostalom bolje ikakav hsp nego hns ili sdp koji bi hrvate iz bih utopili u žlici vode najrađe a pogotovo ih ostavili gradžanima i multikultiovoono raji da se pozavabe njima.

Inkvizitor
02-11-2011, 10:00
HSP podržava onog redikula zubara i izdaju u BiH i to bi bilo dosta da se da sud o njima. Naravno to je samo jedan dio priče. ne mislim da je Đapić kriv za sve, pravaška opcija nema šanse za neko masovno dobijanje glasova i da nije podijeljena u 700 stranaka.

Škutor Mate
02-11-2011, 10:03

zar će se oni kandidirati van Slavonije?

Marta
02-11-2011, 10:07

dobar izbor :bravo

Dr. Vito Dugonoga
02-11-2011, 10:45
Ni jedni ne valjaju, a HSP je medu gorima!

Graničar Jozo
02-11-2011, 10:52

rekli su da će razmisliti o tome. međutim sumnjam da će se kandidirati negdje izvan slavonije i baranje i srijema

HVO-110
02-11-2011, 10:52

Imaju li oni listu za dijasporu?
Ja po prvi put ne znam za koga glasati, Hsp ne dolazi u obzir zbog podrske zubaru!

Ilirk@
02-11-2011, 11:01

ja nešto načula da su o tome razmišljali, vijest potekla iz drinovaca :D nemam pojma, volila bih da oće...
makar se ja morala prijavit u kume u osijeku...

caporegime
02-11-2011, 11:01
sad mi je palo na pamet nešto. možda bi trebalo što više promovirati odbojnost prema hsp-u, od strane njegovog najvjernijeg biračkog tijela, hrvata iz bih koji žive u hrvatskoj.
kad bi se izvršio neki medijski istup, češće pisanje, i davanje do znanja gdje griješe moguće da bi i vrh stranke morao razmišljati o posljedicama takvog otklona od realnosti.

Ilirk@
02-11-2011, 11:05
Imaju li oni listu za dijasporu?
Ja po prvi put ne znam za koga glasati, Hsp ne dolazi u obzir zbog podrske zubaru!

mislim da nemaju, na žalost. četvrta i peta izborna jedinica su oni.. ne znam jesu li još igdje.
ali još uvijek nas mogu iznenaditi...

HVO-110
02-11-2011, 11:07
Nisam bas posebno upucen, ima li kakve sanse ruzin Hsp za ulazak u sabor, cini mi se da oni imaju skroz suprotne stavove od Hsp-a BiH?

Ilirk@
02-11-2011, 11:10
ružin hsp je dobra stranka. nije loš izbor. ona je glasno kritizirala postupanje prema hrvatima bih. ali opet, treba vidjeti što misli općenito o hercegbosni kao samostalnoj jedinici.
tko se god opire toj misli, za mene je mrtav politički.
isto kao i jurčević za predsjedničke izbore.

Inkvizitor
02-11-2011, 11:34
Svi pravaši koketiraju sa muslimanima, jedino se HČSP odmakao po tom pitanju. HČSP je prava stranka, zato neće preći prag.

caporegime
02-11-2011, 11:40
ja ponavljam da kod običnog članstva ne primjećujem neke drinske simpatije a pogotovo ne podržavanje platformaških stavova.
prije bih rekao da je okoštala hsp struktura vrha u čudnoj poziciji da se ne znaju prilagoditi novim okolnostima pa vrte staru davno prevladau priču o nekom zajedništvu a da nisu uopće pokušali analizirati novonastalu situaciju.
to je problem što su ovi zarobljeni u stavovima i mislima o kojima nisu ni razmišljali previše i novonastala situacija ih je totalno zatekla nespremne.

ali opet, u unutar hrvatskoj priči, ostajem kod onoga što sam izrekao. bolje hsp nego hns.
ovi prvi su u raskoraku a ovi drugi u totalnoj zlobi prema hrvatima iz bih kolikogod to neki hb poletarci a la zrikavac ne shvaćaju i ne žele shvatiti

Marta
02-11-2011, 12:13
mislim da nemaju, na žalost. četvrta i peta izborna jedinica su oni.. ne znam jesu li još igdje.
ali još uvijek nas mogu iznenaditi...

mislim da nemaju bas sanse na sirem podrucju

njihov je problem blago seljacki nastup, politicki su malo neuki, ponasaju se kao u lokalnoj birtiji, mada pogode u srz problema

ne mislim da su gopri od drugih, cak iskreniji, al to biraci ne cjene

NorthStand
02-11-2011, 12:14
Svi pravaši koketiraju sa muslimanima, jedino se HČSP odmakao po tom pitanju. HČSP je prava stranka, zato neće preći prag.

Pa ja obično i pretendiram na HČSP, i HDSSB, ali jedni neće preć izborni prag a ovi drugi su samo na području slavonije, mislim da ih nema u mojoj izbornoj jedinici. Ako ih bude, glasat ću za HDSSB jer će vrlo vjerojatno preć izborni prag. A HČSP je kako i sam naziv kaže, čist ko suza samo što nijedna prava pravaška opcija ne može dobit veći broj glasova, jer se pravaštvo ono istinsko u HR marginalizira od samih početaka RH.

Inače, mislim da ne treba nikome previše objašnjavat kome ide u prilog, ovako razdjeljena i zavađena hrvatska desnica, pogotovo milion pravaških stranaka. Svi oni, direktno igraju na kartu boljševika, da ne igraju ujedinili bi se i dobili toliko glasova, da npr nitko ne bi mogo formirat vladu bez njih, e to bi bio poso a ne ovo stalno svađanje i bacanje klipova pod noge jedni drugima, a u biti se bore i zauzimaju za istu stvar.

NorthStand
02-11-2011, 12:16
I ono što capo govori, ako moram birat između HDZ-a SDP-a, HNS-a, HSLS-a, HSS-a, i HSP-a naravno da ću izabrat HSP kakav god da je, jer je daleko bliže mojim svjetonazorima od ranije navedenih.

NorthStand
02-11-2011, 12:17
mislim da nemaju bas sanse na sirem podrucju

njihov je problem blago seljacki nastup, politicki su malo neuki, ponasaju se kao u lokalnoj birtiji, mada pogode u srz problema

ne mislim da su gopri od drugih, cak iskreniji, al to biraci ne cjene

Srećom sam ja seljačina, a ne urbani jugoslaven, samo nek se nađu u mojoj izbornoj jedinici dobit će moj glas.

Marta
02-11-2011, 12:25
Srećom sam ja seljačina, a ne urbani jugoslaven, samo nek se nađu u mojoj izbornoj jedinici dobit će moj glas.

nisam ja to mislila negativno

moja izborna jedinica, moj glas imaju

Sisljagic je Srbin, al pravi covjek

NorthStand
02-11-2011, 12:33
nisam ja to mislila negativno

moja izborna jedinica, moj glas imaju

Sisljagic je Srbin, al pravi covjek

Šišljagić je na žalost, veći Hrvat od pola Hrvata, kad govorimo o njegovom političkom djelovanju. A to što je po nacionalnosti Srbin, je za mene sasvim drugi par rukava. Imo sam ja prilike upoznat nekolicinu srba, koji su daleko više odani hrvatskoj ideji, od velike većine naših sunarodnjaka. Je da su takvi iznimka, al zbog takvih treba i malo stat na kočnicu, kad je prozivanje istih u pitanju.

Marta
02-11-2011, 12:37
Šišljagić je na žalost, veći Hrvat od pola Hrvata, kad govorimo o njegovom političkom djelovanju. A to što je po nacionalnosti Srbin, je za mene sasvim drugi par rukava. Imo sam ja prilike upoznat nekolicinu srba, koji su daleko više odani hrvatskoj ideji, od velike većine naših sunarodnjaka. Je da su takvi iznimka, al zbog takvih treba i malo stat na kočnicu, kad je prozivanje istih u pitanju.

istina Sisljagic je veci Hrvat od vecine "Hrvata"

al ima i onih koji ga ne zele jer je eto Srbin

Škutor Mate
02-11-2011, 12:43
ja nešto načula da su o tome razmišljali, vijest potekla iz drinovaca :D nemam pojma, volila bih da oće...
makar se ja morala prijavit u kume u osijeku...

Budu li u sedmoj moreš i kod mene. :D

caporegime
02-11-2011, 12:47
odkad je to šišljagić srbin? prvi glas.

Marta
02-11-2011, 12:50
odkad je to šišljagić srbin? prvi glas.

valjd odkad se rodio :o

Inkvizitor
02-11-2011, 12:59
Ni ja ne bi nikad reko da je Šišljagić Srbin..ni po prezimenu ni inače..

caporegime
02-11-2011, 13:01
nisam za to znao. nitko to nikad nije ni isticao.
znam da su mu spočitavali jer je bio doktor u jna ali bio je i član kriznog stožera u osijeku ima status branitelja.
pa reko kako sad odjednom srbin.
nije nikakav problem ali na jačoj sceni je već 6 godina, čudi me da to netko već ne bi potegao.

Marta
02-11-2011, 14:03
Ni ja ne bi nikad reko da je Šišljagić Srbin..ni po prezimenu ni inače..

sta bi reko, sta ne bi

tako se po gradu prica, al ne od jucer nego otkad je poceo radit

Škutor Mate
02-11-2011, 14:05
Malo progugla i čini mi se da su negdi iz Posavine i da su Srbi. Malo ih ima. A sama rič dolazi od šišljaga = nizak (kržljav) grm.

ŠIŠLJAGIĆ, LJUBO, Srbin, muškarac, pripadnik (vozač) protuoklopnog voda lokalne postrojbe srpskih snaga zvane Dobrovoljački odred, iz sela Donje Dubice (općina Odžak).

ŠIŠLJAGIĆ, JOVO, Srbin, muškarac, pripadnik (poslužitelj) četvrtog odjeljenja BST-a (bestrzajni topovi) protuoklopnog voda lokalne postrojbe srpskih snaga zvane Dobrovoljački odred, iz sela Donje Dubice (općina Odžak).

ŠIŠLJAGIĆ, MIROSLAV, (Mitar), Srbin, muškarac, rođen 1965., iz Novog Grada, član srpskog Kriznog stožera općine Odžak i politički aktivist SDS-a.

ŠIŠLJAGIĆ, VASILIJE, (Đorđe), Srbin, muškarac, rođen 1948., iz Novog Grada, član srpskog Kriznog stožera općine Odžak i politički aktivist SDS-a.

ŠIŠLJAGIĆ, SIMO, (Slobodan), Srbin, muškarac, rođen 1948., iz Novog Grada, član srpskog Kriznog stožera općine Odžak i politički aktivist SDS-a.

http://www.hic.hr/ratni-zlocini/b-h/posavina/osumnjiceni2.htm

Škutor Mate
02-11-2011, 16:10
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/153810/Default.aspx

Ako ovde ima istine onda što se tiče HSPa u X-oj Ruža debelo šiša Srba.

Borna Bekijski
02-11-2011, 17:47
HSP dr Ante Stračević i HČSP idu koalicijski i sigurno prelaze prag u X i IX jedinici.
HNS je capo meni bolji izbor od HSP-a, sa Pusićkom znam na čemu sam, ovi glume domoljube a podržavaju islamizaciju svoga naroda u BiH.
Priča da je baza zdrava ne pije vode jer da je zdrava onda vodstvo ne bi moglo raditi to što radi.Poturica od turčina gori.
HČSP jeste najbolji izbor i zbog ove koalicije se iskreno nadam da će ući u Sabor.
HDSSB je trebao ići sa listom u XI izbornoj jedinici, inicijativa je bila od jedne grupacije u BiH i ozbiljno su o tome razmišljali ali su odustali u zadnji trenutak.(Točna je informacija iz Drinovaca ).

caporegime
02-11-2011, 17:56
pa problem u hrvatskoj i jest što se središnjice odvoje od baze a zakon o političkim strankama im dozvoljava da vrhove stranaka oblikuju kao svoje privatne prčije.
kad bi vrh stranke odgovarao prosječnom presjeku članstva mnogo toga bi, i ne samo u politici, bilo bolje.
a ta priča o tome da je bolji netko za koga znaš na čemu si još manje pije vodu.
dakle znaš da bi te vesna pusić u svakom slučaju utopila u žlici vode i sama ta spoznaja je ok?
pa ako osvoji poveći broj mandata nema veze što je time ojačala politička sbaga koja u hrvatima iz bih vidi iskonsko zlo, važno je da znaš na čemu si s njima?

Vepar
02-11-2011, 18:18

Kakav je njihov stav o EU?

caporegime
02-11-2011, 18:33
iz njihovog programa

Proeuropska

Hrvatski demokratski savez Slavonije i Baranje (HDSSB) je politička stranka europskog usmjerenja koja se zalaže za primjereniji i samostalni pristup Republike Hrvatske Europskoj uniji.

Hrvatski demokratski savez Slavonije i Baranje (HDSSB) potiče i podupire euro-regionalnu i prekograničnu suradnju s ciljem uspostavljanja i razvoja međusobnih odnosa stanovništva i institucija kao pretpostavke boljeg poznavanja, razumijevanja, suradnje i prijateljstva, potpunije zaštite nacionalnih manjina, stvaranja uvjeta za uspješniji protok iskustava i znanja i njihovu primjenu na dobrobit razvitka ukupnog područja, oblikovanja koncepta održivog razvitka korištenjem zajedničkih i posebnih materijalnih resursa uz očuvanje vrijednosti prirodnih dobara i zaštitu okoliša, utvrđivanja zajedničkih razvojnih interesa te poticanja i pospješivanja ostvarivanja međudržavnih i regionalnih projekata kao i razvitka međusobnih gospodarskih odnosa u zajedničkom razvoju.

Vepar
02-11-2011, 18:39
Onda mislim da i kod njih postoji razilaženje s bazom. Nekako ne vjerujem da seljaci i drugi u Slavoniji, ako uzmemo u obzir samo ekonomske razloge, tako razmišljaju.

NorthStand
02-11-2011, 18:58
pa problem u hrvatskoj i jest što se središnjice odvoje od baze a zakon o političkim strankama im dozvoljava da vrhove stranaka oblikuju kao svoje privatne prčije.
kad bi vrh stranke odgovarao prosječnom presjeku članstva mnogo toga bi, i ne samo u politici, bilo bolje.
a ta priča o tome da je bolji netko za koga znaš na čemu si još manje pije vodu.
dakle znaš da bi te vesna pusić u svakom slučaju utopila u žlici vode i sama ta spoznaja je ok?
pa ako osvoji poveći broj mandata nema veze što je time ojačala politička sbaga koja u hrvatima iz bih vidi iskonsko zlo, važno je da znaš na čemu si s njima?

Zemlja ima 4.400.000 stanovnika, a stranaka je 116! Ne da imamo previše stranaka, nego je to već preraslo u bolest, svako selo ima svoju stranku. Nama treba drastično manji broj stranaka, a drastično više nam trebaju kvalitetni ljudi tj predstavnici tih stranaka. Ljudi koji imaju određeno znanje, i koji ovoj zemlji žele dobro, i koji će štit interese svih a ne samo onih "svojih". Kako to obično biva u HR, al bojim se ja da ćemo se mi još načekat dok tako bude i kod nas.

Inače desnica je u HR previše marginalizirana i jedino ako se ujedini u saboru, može bit neki bitni kotač hrvatskog sabora. Al čisto sumnjam da je to moguće, jer dok se mi na desnici koljemo međusobno, ljevičari se udružuju ko u vrijeme SKH. Al to definitivno nije njihov problem, već naš. Ja sam svakako na ovim izborima, za uspjeh HSP-a, HČSP, HDSSB, i Hrvatske Straže, HRAST-a al svi znamo da neki od navedenih neće preć izborni prag, tako da ne treba gajit neke lažne nade da će HR skrenut u desno i da će ojačat ikakva desna opcija. Jedina i trajna promjena koja hrvatskoj treba, je ta da HDZ očisti svoje redove, i čista obraza krene dalje, iako će to nakon svega bit i više nego teško za napravit.

Inkvizitor
02-11-2011, 20:12
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/153810/Default.aspx

Ako ovde ima istine onda što se tiče HSPa u X-oj Ruža debelo šiša Srba.

Čisto sumnjam da ova anketa ima kakvu vrijednost. Sve ankete su manipulativne i pušu u jedra SDp i ekipi, to je poznato, mada bi volio da HČSP i ekipa uđu u sabor.

Borna Bekijski
03-11-2011, 09:52

Ne pije ni tvoja priča vode.
Ako si domoljub i iz Herceg-Bosne zbog čega ne podržiš koaliciju Tomašićke i HČSP-a?
Pravaška su opcija i vrlo jasni su što se tiče položaja BiH Hrvata.
Zbog čega bi prikriveni islamisti i komunisti iz Đapić-YUrišićevog HSP-a bili bolja opcija?
Kao JEDINA stranka u RH koja otvoreno podržava platformu u BiH za mene su najgora opcija koja se pojavljuje na izborima i od srca im želim da svugdje ostanu na 4,9% i nigdje ne pređu izborni prag.

caporegime
03-11-2011, 09:59
ne shvaćaš. di si ti vidio da meni ruža i hčsp nije bolja opcija i da bi rađe glasovao za hsp?
po meni je potrebno da svatko u svojoj izbornoj jedinici maksimalno uvidi tko može a tko ne može proći.
ruža+hčsp su bolji izbor ali što ako u nekoj izbornoj jedinici ne mogu ni pod razno a hsp može?
ove tvoje priče o komunistima i islamistima neću uopće komentirati, pokazuju notorno nepoznavanje stanja stvari.
koliko ja volim platformaše i koliko sam naklonjen hsp-bih mogao si sam zaključiti dosad.
ali u politici me ne vode žlijezde niti se inatim jer je inaćenje i durenje odlika luzera.
sve sam u prijašnjim porukama pojasnio.
možeš se s tim slagat ili ne moraš ali volio bi da to malo detaljnije elaboriraš.

nisu hsp ni komunisti ni islamisli nego u tom dijelu izgubljeni ljudi a stavovi im nisu nimalo zacementirani.
uvijek bolje hsp nego hns s kojima ti eto znaš na čemu si a vjeruj mi da i oni znaju na čemu su u vezi s tebe i skojim guštom bi te vukli za uho i uz odgojni šamar podučavali kako se moraju poštovati "legalno izabrani predstavnici hrvatskog naroda" i kako "nacionalističke snage nemaju monopol na zastupanje hrvata".
ovo sve shvati simbolično.

Ilirk@
03-11-2011, 10:22
oli ruža koalira sa hčsp?
ako jest, toje dobra opcija. u kojim izbornim jedinicama se kandidiraju?

mardar
03-11-2011, 10:35
Ove izbore ne jebem nikoga dva posto.A slijedeće ko zna hoću li i živ biti.Ma i ove je upitno.Eto ga. Ja razmišljati ko će me slijedeće četiri godine zajebavati i u Saboru i na tv.U Otvorenom u Zatvorenom u 60 minuta .Ma marš svi.Od sada samo o rukotvorinama .Vest ću goblene ,heklati ,plesti ženi i djeci čarape vunene više ću pomoći zdravstvenom stanju svoje obitelji.
Da i jučer smo u mom stanu proglasili odcepljenje od federacije BiH.Odcjepljenje od svih državnih institucija.Na mojih 68 kvadrata stana vrijede samo zakoni koje ja donesem.Istina o svemu je samo ona za koju ja ustvrdim da je istina.Jezik je onaj koji ja govorim.Dosta je bilo zajebancije.Marš svi od mene i HDZ i HSP i LIJANI i Čović i Ljubić i Budimir i Danijel Srb i sve stranke bez razlike .Ma svi.Jedino za koga bi glasovao to je Ante Gotovina ili Dario Kordić.Njih na žalost sada nema među nama .Neću ni za koga ne pada mi na pamet.
I molim bez replika neću se predomisliti

:nene:nene:nene

Škutor Mate
03-11-2011, 11:31
I nemoj. :)

Ja isto pojma nemam di, šta, za koga, da li ikako izić, nikad glupljeg izbora. Tolika rascipkanost. Recimo glasa bi za Ružu, ali sumnjam da će nje bit u mojoj izbornoj, a ako i bude tu će biti minorna šansa da prođe. Možda je i neizlazak neka vrsta izbora, glas da se stranke prominu, poboljšaju, skopčaju da su zasrale po temelju?

HVO-110
03-11-2011, 11:41
oli ruža koalira sa hčsp?
ako jest, toje dobra opcija. u kojim izbornim jedinicama se kandidiraju?

Isto pitanje?
Imal ih na listi za dijasporu?
Ankete sigurno pokazuju preveliku razliku za kukurikavce, al se nadam da su tocne u ovom dijelu koji se odnosi na Ruzu i HCSP!

the outfit
03-11-2011, 11:42
hčsp je u koaliciji sa ružinim hspom ako se ne varam
ali nisam siguran da li je to na nacionalnoj razini

Inkvizitor
03-11-2011, 11:45
I nemoj. :)

Ja isto pojma nemam di, šta, za koga, da li ikako izić, nikad glupljeg izbora. Tolika rascipkanost. Recimo glasa bi za Ružu, ali sumnjam da će nje bit u mojoj izbornoj, a ako i bude tu će biti minorna šansa da prođe. Možda je i neizlazak neka vrsta izbora, glas da se stranke prominu, poboljšaju, skopčaju da su zasrale po temelju?

baš sad treba izać..komunjare misle da će brutalno dobit izbore a ako dobiju dvi trećine mogu i ustav minjat..dat bilo kome glas samo da im se pomrsi plan..bar za one koji imaju mogućnost prić prag..

Dr. Vito Dugonoga
03-11-2011, 12:08
Komunjare uopce ne zele doc na vlast
jer prljavi poso za nji obavlja HDZ!
Tako su i 2003. take posove pripustili Sanaderu
koi, kad je odradio svoju dionicu
tio se jednostavno povuc, s novcem
sto mu udbasi nikad nece dozvolit!

Jedino bi komunjre i udbasi na vlasti
ujedinili i oblikovali desnicu
i oni to znaju!

Oni sve znaju i upravljaju
za razliku od desnice
koju su rasprsili ko "beba zvecku"!

Pasalic, Domazet, Tudman i ostali klaunovi
udbasima i komunjarama ni vode donit ne mogu!!

caporegime
03-11-2011, 12:20
onda hsls, hss, laburisti, hdssb....bilo tko. osim naravno hdz-a i kukurikavaca

bandira
03-11-2011, 13:45
kopirano sa jednog drugog portala,vrlo zanimljivo

Nedavno je izašla lista svih onih koji su sudjelovali u pokušaju podmićivanja Vrhovnog suda da se smanji kazna Glavašu. Na toj listi bio je i Mesić.
http://www.vecernji.hr/vijesti/seks-...-clanak-100930
Šeks se javno hvalio da je "Sanader njegov najbolji projekt".
I Mesić je njegov projekt. Mesić nikad ne bi postao predsjednik Hrvatske da mu uzgon nisu dali upravo Vladimir Šeks i Milan Bandić. Šeks je (naravno, u suradnji s Glavašem) prije predsjedničkih izbora 2000. godine po Slavoniji prikupljao potpise za Mesića, i lobirao za njega (iako je, ako je HDZ-ovac, to trebao činiti za predsjedničkog kandidata iz redova HDZ-a, dakle Matu Granića, koji se btw meni također ne sviđa, ali to sad nije tema) isto kao što je to činio Bandić u Zagrebu (a trebao je skupljati i lobirati za Budišu, jer je Budiša bio predsjednički kandidat koalicije u kojoj je bila i tadašnja Bandićeva partija).
Ovo je dokaz, da uz sav uzgon koji su Mesiću dali Soros, Ashdown, Bildt i Solana, on nije mogao bez Šeksa i Bandića, te bez Hrvoja Petrača.
Ovo što se Mesić upetljao u odluku Vrhovnog suda u slučaju Glavaš nije ništa drugo nego vraćanje starih dugova Glavašu, odnosno Šeksu.
Sve ove priče, ove fingirane svađe između Mesića i Šeksa po medijima, su u funkciji "odvraćanja", a oni kao stari udbaški doušnici dobro znaju tu tehnologiju.
Udbaški doušnik koji je drugom udbaškom doušniku i veleizdajniku Mesiću okačio o prsa velered Kralja Tomislava? Znaš li da je to najveće državno odličje i da ga uz Mesića, kojem je to dao Šeks, ima samo pokojni predsjednik Tuđman?

Problem je u tome što desnica nije formirana, nego je razbacana u puno malih stranaka, a unutra kukolja kao u priči.
Ne misli netko valjda da je desnica udbaški agent-provkator Paraga, Alijin general Prkačin, ili ono smeće od Đapić-Jurišića i Srba koji u BiH koaliraju s balijama i jugoslavenima i rade direktno protiv hrvatskog naroda u BiH?
Ne misli valjda netko da je desnica Glavaš-Borbaš koji su osim što su izbacili Pašalića iz utrke za predsjednika HDZ-a i tamo doveli homo-Sanadera, uveli u Osijek cajke, ili onaj klampavi Bubalo, prijatelj veleizdajnika Stjepana Mesića. Ili zašto Dinko Burić jače od Svesne Pusić u saboru napada HDZ?
Pravi Hrvat ovoj gamadi nikad ne bi dao glasi kao što ga ne bi dao Jovanki, Milanki, Jovanu i Zoranu.

ps mislim kako hčsp i hsp ante starčević u koaliciji bez problema prolaze u 10 izbornoj jedinici

Inkvizitor
03-11-2011, 13:56
ovo sve potpisujem.

Marta
03-11-2011, 14:14
Svi su oni Glavonji duzni

Ovima iz HDSSBa, Buric & co, je stvorio platformu da preko njegovih ledja drmaju Slavonijom ...

Bubalo je niskovic, u njemu ima dosta seljoberske sile, nepotkovana arogancija je politicarima na nasim prostorima dio karaktera, tako da mu se to ne moze previse zamjeriti

Cajke koje je Borbas doveo su katastrofa, narusile su sliku grada al je puno gore slika grada narusena ekonomskim kriminalom koji je Glavas omogucio raznim opancarima

takvi likovi od politicki pametnih ne bi dobili glasove al mi nismo politicki pametan narod .... a nemamo ni nekog izbora

Humphrey
03-11-2011, 14:21
onda hsls, hss, laburisti, hdssb....bilo tko. osim naravno hdz-a i kukurikavaca

HSP po meni uopće nije izbor, s njima bi samo dobili mini hdz. Srb mi se ne čini lošim, ali što to koristi kad on očito tu služi samo kao paravan đapiću. Jer tko nudi novi HSP ne bi sa ti čovjekom imao ikakve veze.

Od ovih gore nabrojanih samo su mi HSLS I HDSSB prihvatljivi. hss je sav kredibilitet potrošio a laburisti su nešto stvarno ljigavo.onaj bivši hns-ovac je majstor populizma.

Ne znam za koga ću glasati iako sam najbliži Ruži .

NorthStand
03-11-2011, 15:52
baš sad treba izać..komunjare misle da će brutalno dobit izbore a ako dobiju dvi trećine mogu i ustav minjat..dat bilo kome glas samo da im se pomrsi plan..bar za one koji imaju mogućnost prić prag..

Problem je što je naša desnica toliko rasturena, i realno nema potporu naroda, barem ne onu koju bi trebala imat. Daleko bolje bi bilo za HR, da se svi glasovi koji sada idu HDZ-u, dadu ovim manjim desničarskim strankama, jer bi one kud i kamo više i bolje znale štitit nacionalne interese, i sve što ide s njima. HDZ ionako ne može pobjedit na ovim izborima, i po meni jedini bačeni glasovi će bit oni, koji budu glasali za HDZ, meni će brat glasat za HDZ al to je njegova stvar, ja ne mogu utjecat na nečje opredjeljenje. Njegov stav je kao i kod velike većine ljudi koji glasaju za iste već godinama, da je bolje glasat za ovakav HDZ kakav je, nego da SDP rasturi na izborima i dobije dvotrećinski većinu i mjenja ustav kako mu se kurac digne. I to nije daleko od istine, al nakon svega što su ti kvazidomoljubi napravili u proteklih 8 godina, ja jednostavno ne mogu i neću glasat za njih. Prije svega jer nisu desnica, to što se oni deklariraju i pretvaraju da jesu je jedno, al u praksi svi vidimo kakva im je politika i dok kud su HR i sve nas pravaški nastrojene hrvate doveli. Njihova politika je veleizdajnička, prije svega prema samom utemeljitelju HDZ-a dr.Franji Tuđmanu a onda i prema svima onima koji se u svojim srcima osjećaju djelom desnog biračkog tjela. Stoga, ja neću glasat za njih, jer jednostavno ničime nisu to zaslužili. Kada pročiste svoje redove, i počnu provodit pravu desnu politiku možda i glasam za njih, al mišljenja sam da će se načekat dok ja zaokružim na izborima HDZ.

Škutor Mate
04-11-2011, 12:13
Gledam ova istraživanja i bogme Ruža i Srb se skoro u svakoj jedinici nosaju. Ispada da će podiliti glasove. Da su zajedno rasturili bi. Šteta što ona nije vođa cilog HSP-a da se napravi odmak od Đapića i njegovi gafova.

Ilirk@
04-11-2011, 13:08
zaljubio se matan u ružu...

Škutor Mate
04-11-2011, 13:24
zaljubio se matan u ružu...

samo politički :018