PDA

Pogledaj Full Version : Napad na SAD ambasadu u Sarajevu

Inkvizitor
28-10-2011, 18:15
Navodno bilo pucnjave oko američke ambasade. Napadač likom nalik na vehabiju rafalao oko ambasade pa ranjen i uhićen.

Marta
28-10-2011, 18:16
Ma nemoguce, nema takvih u Bosni.....

mardar
28-10-2011, 18:32
Nije "navodno" Inkvi tražim snimku kada ga "obaraju".No dobro, da je neko drugi to "odrađivao " ne bi samo ranjen ostao.:):)Brzom poštom ga spremiti tamo gdje već idu takvi.A on šeta sa kalašem.

Inkvizitor
28-10-2011, 18:40
sve to smrdi na neku foru..šta li su sad naumili..

mirr.or
28-10-2011, 18:51
pa moraju malo pravit gužvu, no prije će to imat veze sa srbijom neg sa bih, lik je iz pazara.

Dr. Vito Dugonoga
28-10-2011, 18:54
pa moraju malo pravit gužvu, no prije će to imat veze sa srbijom neg sa bih, lik je iz pazara.

Cepaju po Amerima
da otcepe Sandzak?!

mirr.or
28-10-2011, 18:58
Cepaju po Amerima
da otcepe Sandzak?!

ma neee, da je netko stvarno htio cepat po amerima sa nekim ozbiljnim namjerama, ne bi to bio rafal u blindiranu zgradu, to se radi ozbiljnije. ovo il je neka budala koja pokušava impresionirat neku curu ili je mala scena koja će opravdati jaču kontrolu amera po sandžaku ili tamo na graničnim dijelovima srb prema kosovu...

Dr. Vito Dugonoga
28-10-2011, 19:14
ma neee, da je netko stvarno htio cepat po amerima sa nekim ozbiljnim namjerama, ne bi to bio rafal u blindiranu zgradu, to se radi ozbiljnije. ovo il je neka budala koja pokušava impresionirat neku curu ili je mala scena koja će opravdati jaču kontrolu amera po sandžaku ili tamo na graničnim dijelovima srb prema kosovu...

Mozda je tio impresionirat 77 cura?!

I samim tim povezo Amere s Kosovom?!

caporegime
28-10-2011, 19:40
http://www.vecernji.hr/vijesti/napadac-veleposlanstvo-sad-a-pogoden-snajpera-clanak-341295

evo snimke s večernjaka

zlatni_ljiljan
28-10-2011, 20:31
Diletant levatina na kvadrat sa kalashom i jednim okvirom napada frontalno ambasadu koja je jedna od najsigurnijih u Evropi,novoizgradjena ukopana ,obezbjedjenja da je ne moze srusiti Skad raketa, zbog ovakvih levatina BIH nikad tobe

caporegime
28-10-2011, 20:33
meni samo nije jasno kak oto frajer normalno šetka, okolo njega desetine drotova, koji vire, mogli su ga upucat s bilo čime a on se i dalje šteka, šetka.....
sve je ovo meni mutno

zlatni_ljiljan
28-10-2011, 20:45
meni samo nije jasno kak oto frajer normalno šetka, okolo njega desetine drotova, koji vire, mogli su ga upucat s bilo čime a on se i dalje šteka, šetka.....
sve je ovo meni mutno

BIH murija je lakrdija,polupismeni seljaci (cast izuzetcima) za koje je uspjeh kad izicaju od nekog gastera kojeg uhvate da je janpi za kilu janjetine,nije to vidjelo policije ,u normalnim zemljama kao recimo Holandiji testovi traju po pola godine samo da te prime na Akademiju ,a kod nas se prijemni vrsi uz janjetinu i Vino,a cijeli kurs pola godine...ovo pseto bradato sandzacko da je povuklo gan na austrijsku kobru ne bi prezivio sekunde...

mardar
28-10-2011, 21:00
sve je ovo meni mutno

Ma to se odrađuje u startu odmah da nikakve prijetnje ne bude a i kao opomena svim drugima što će se desiti.Koja luda glava ide na ranjavanje.Da na sudu sada nastavlja sa slavljenjem nečega.Nisam protiv vjere bilo čije ali jesam protiv zloupotrebe vjere da bi se opravdao terorizam.Isto mislim i o onom Norvežaninu i o ovome.

caporegime
28-10-2011, 21:01
ali da sam ja drot i da mi se čovjek šeće s kalašem po gradu, a ja ga mogu nanišanit, pa da sam ne znam kakav ispodprosječan drot, uspio bi ga skinut.
ne bi se čudio da je sve to neka čudna igra.
ali možda je sve zapravo jednostavno objašnjivo. možda je stvarno neki sandžaklija odlučio uzet pravdu u svoje ruke i onako diletantski paradirat.

Inkvizitor
28-10-2011, 21:25
ultradiletanski pokušaj. Tu nešto smrdi na nešto incenirano ili je riječ o totalnom luđaku. Al navodno je imao pomagače.

Baader Meinhof
28-10-2011, 23:01
ali da sam ja drot i da mi se čovjek šeće s kalašem po gradu, a ja ga mogu nanišanit, pa da sam ne znam kakav ispodprosječan drot, uspio bi ga skinut.

Ti bi jer si bio snajper u vojsci, Profesore.

Što se ovoga tiče, neka ih više takvih napada Amere. Bolje za nas.

zlatni_ljiljan
28-10-2011, 23:03
Ti bi jer si bio snajper u vojsci, Profesore.

Što se ovoga tiče, neka ih više takvih napada Amere. Bolje za nas.

Daj pojasni sta je tu bolje "za Vas" daj malo siri elaborat,ne kontam

Baader Meinhof
28-10-2011, 23:40
Što više ekstremističkih napada na Zapad u Sarajevu, to manje potpore Zapada muslimanima u BiH. Što manje zapadne potpore muslimanima, to bolje Hrvatima u BiH. Kako to nije bilo jasno?

Borna Bekijski
29-10-2011, 10:52
Ovo se treba nazvati onim što uistinu i jeste - radikalni islamizam.
Prvo bombaški napad auto bombom u Mostaru, zatim u Bugojnu a sada ovo.
BiH bez ikakve rezerve na karti svijeta postaje opasna destinacija.
Terorizam u Državi za čovjeka i Zapadnoj njemačkoj.

zlatni_ljiljan
29-10-2011, 17:20
Što više ekstremističkih napada na Zapad u Sarajevu, to manje potpore Zapada muslimanima u BiH. Što manje zapadne potpore muslimanima, to bolje Hrvatima u BiH. Kako to nije bilo jasno?

Potpora Zapada muslimanima BIH? Na cemu si ti haveru da mi je znati?Zapad cijelo vrijeme sponzorisao pokusaj istrijebljenja Bosnjaka u BIH a ti o potpori,kol‘ko ja znam upravo su Hrvati imali najvecu potporu od "zapada" ne bi bilo ni danasnje Hrvatske da se nije za nju zauzeo Hans Dietrich Genscher,Alois Mock & Co jedini ko je pomogao Bosnjake su Hrvatska,Turska ,Iran i neke arapske zemlje koje su vidjeli svoj interes u BIH...ovo je mala digresija,no da se vratimo tvojim tezama,taman da dnevno bude po 5 teroristickih napada na ambasade i sve da budu sa islamistickim potpisom nece jednog promila popraviti stanje Hrvata u BIH...jebiga stari dzaba i konstitutivnost na papiru ,kad nema fajde od nje...

mardar
29-10-2011, 19:25
Potpora Zapada muslimanima BIH? Na cemu si ti haveru da mi je znati?Zapad cijelo vrijeme sponzorisao pokusaj istrijebljenja Bosnjaka u BIH a ti o potpori,kol‘ko ja znam upravo su Hrvati imali najvecu potporu od "zapada" ne bi bilo ni danasnje Hrvatske da se nije za nju zauzeo Hans Dietrich Genscher,Alois Mock & Co jedini ko je pomogao Bosnjake su Hrvatska,Turska ,Iran i neke arapske zemlje koje su vidjeli svoj interes u BIH...ovo je mala digresija,no da se vratimo tvojim tezama,taman da dnevno bude po 5 teroristickih napada na ambasade i sve da budu sa islamistickim potpisom nece jednog promila popraviti stanje Hrvata u BIH...jebiga stari dzaba i konstitutivnost na papiru ,kad nema fajde od nje...

Pa ko sve ove godine daje potporu bošnjacima u oduzimanju prava Hrvata.Zapad niko drugi i SAD preko Turske.O istrijebljenjima bi se dalo čitave knjige napisati i napisane su.O nekažnjavanjima zločina.Pa uz čiju je potporu sada Lagumgžija došao na vlast.Irana valjda ??Ma nije već Sad-a prelo Inzka.A konstitutivnosti Hrvata će sigurno biti ili ode ova zemlja u kurac.Jer Hrvati neće odustati od svojih prava što god o tome drugi mislili.

zlatni_ljiljan
29-10-2011, 20:56
Pa ko sve ove godine daje potporu bošnjacima u oduzimanju prava Hrvata.Zapad niko drugi i SAD preko Turske.O istrijebljenjima bi se dalo čitave knjige napisati i napisane su.O nekažnjavanjima zločina.Pa uz čiju je potporu sada Lagumgžija došao na vlast.Irana valjda ??Ma nije već Sad-a prelo Inzka.A konstitutivnosti Hrvata će sigurno biti ili ode ova zemlja u kurac.Jer Hrvati neće odustati od svojih prava što god o tome drugi mislili.

Prava svakako za Hrvate BIH,ali ne megalomanske zahtjeve,nemozes imati deset ministara kad imas manje od 500 000 ljudi,to bi isto bilo ko kad bi Srbi u Hrvatskoj trazili prava a nije ih nikad bilo vise od 13%,Srbi su ispusili konstitutivnost preko noci,Hrvata je bilo tek nesto malo vise od 17% u BIH,znaci otprilike kao Srba u HR pa su imali sve...jebiga ne valja racunica...a sto se tice ovoga ode zemlja u kurac ,pa nek ide kud je vrag odnio pitu nek nosi i tepsiju,ja bi iskreno volio da se zarati pa da se vidi dokle se pruzilo nase carstvo :)

mardar
29-10-2011, 21:11
Usporedba sa Srbima u Hrvatskoj je van svake pameti kao i navođenje broja Hrvata kao argument da bi nešto dokazao.Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina i čak i kao nacionalna manjina uživaju veća prava nego Hrvati kao konstitutuvni narod u BiH.Razumiješ li razliku.Ti bi volio da se zarati a gdje u inozemstvu je li, gdje si sada.A ovdje,pa morali bi bošnjaci dobro promisliti .Prošli rat su jedva sačuvali i 24 % zahvaljujući ponajviše suradnji sa HV i HVO.S kim bi sada surađivali.Pa promisli prije nego kreneš sa takovim izjavama .Da te podsjetim ipak i Srbi su vam sve do kraja rata Grbavicu držali i napustili je tek po sporazumu iz Daytona.Moraš priznati da i niste baš bili junaci.

caporegime
29-10-2011, 21:22
konstitutivnost naroda nema veze s brojem stanovnika kojeg taj narod apsolutno ima.
crnogorci su bili konstitutivni u jugoslaviji a bilo ih je 2,5% u ukupnom stanovništvu. dovoljno da imaju republiku.
osim toga postoji još nešto. konstitutivnost jednog naroda znači i konstitutivnost ostalih naroda.
ne može time konstitutivnio narod imati više prava niti jedan konstitutivni narod manje prava.
to bi značilo da brojčani kriterij preuzima primat.
a što da su srbi, da im je pošlo za rukom likvidirali puno više bošnjaka? i time im znatno spustili broj.
bi li to onda značilo da bi i bošnjaci u odnosu na srbe trebali biti manjina?
zna se što znači neki političkopravni pojam i zna se kako se ostvarenje tog statusa razrađuje i na kojim načelima.
svako remećenje toga kao i izmišljanje neki drugih modaliteta vodi u debalans a time i u krizu, neprijateljstva pa na kraju i rat.
a to nitko ne želi, zar ne?

zlatni_ljiljan
29-10-2011, 23:48
Usporedba sa Srbima u Hrvatskoj je van svake pameti kao i navođenje broja Hrvata kao argument da bi nešto dokazao.Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina i čak i kao nacionalna manjina uživaju veća prava nego Hrvati kao konstitutuvni narod u BiH.Razumiješ li razliku.Ti bi volio da se zarati a gdje u inozemstvu je li, gdje si sada.A ovdje,pa morali bi bošnjaci dobro promisliti .Prošli rat su jedva sačuvali i 24 % zahvaljujući ponajviše suradnji sa HV i HVO.S kim bi sada surađivali.Pa promisli prije nego kreneš sa takovim izjavama .Da te podsjetim ipak i Srbi su vam sve do kraja rata Grbavicu držali i napustili je tek po sporazumu iz Daytona.Moraš priznati da i niste baš bili junaci.

Ko je bio junak ja to ne znam,ja sam gledo da sacuvam svoju glavushu u ratu,i da me nisu mobilisali 1995-e ne bi sigurno rova vidio ,ja nisam bio naivan kao vecina mojih jarana koji su se prijavili dobrovoljno i neki izginuli,a neki ostali invalidi i sad jebu tu istu drzavu za koju su se borili...znaci to smo razrijesili,ako cu gubiti glavu gubicu je za dobru paru,a te bljuzge o 24% teritorije to mene uopste ne interesira,a i bolio bi me kurac da je cijela BIH pala...znam da nekima nije ostalo nista od zivota osim nekakvog kurcevog patriotizma,a mene boli kara i za Grbavicu i za rat i za patriotizam i ostale stvari na koje se loze samo dileje...jarane gledaj od cega se zivi ,gledaj kako ces zivot skrojiti po svojoj mjeri,zamisli kako se osjecaju jadno i izdano oni koji su krvarili po hrvatskim ratistima i nisu imali za pljuge dok su Sanader ,general Zagorec i slicni jeli kavijar ,pili najbolja vina i guzili sponzoruse,(dobro Sanadera su guzili peshovani) a ovi sto su ratovali dobili spomenicu,poneki skodu sa rucnim upravljanjem i neki stanchic i nesto malo penzijice ...a ti sad vidi

PS ja ovdje ne pisem s namjerom da nekog vrijedjam ili da solim nekome pamet,nego cisto da cujem misljenja iz drugih uglova,a iskreno receno zaboli me kita za polozaj Bosnjaka u Sandzaku ili u BIH ,odnosno za majorizaciju Hrvata,nestasicu nafte,restrikciju struje,globalnu krizu itd...jebe mi se

zlatni_ljiljan
29-10-2011, 23:52
konstitutivnost naroda nema veze s brojem stanovnika kojeg taj narod apsolutno ima.
crnogorci su bili konstitutivni u jugoslaviji a bilo ih je 2,5% u ukupnom stanovništvu. dovoljno da imaju republiku.
osim toga postoji još nešto. konstitutivnost jednog naroda znači i konstitutivnost ostalih naroda.
ne može time konstitutivnio narod imati više prava niti jedan konstitutivni narod manje prava.
to bi značilo da brojčani kriterij preuzima primat.
a što da su srbi, da im je pošlo za rukom likvidirali puno više bošnjaka? i time im znatno spustili broj.
bi li to onda značilo da bi i bošnjaci u odnosu na srbe trebali biti manjina?
zna se što znači neki političkopravni pojam i zna se kako se ostvarenje tog statusa razrađuje i na kojim načelima.
svako remećenje toga kao i izmišljanje neki drugih modaliteta vodi u debalans a time i u krizu, neprijateljstva pa na kraju i rat.
a to nitko ne želi, zar ne?

Capo brate ,pa barem ti znas zbrojiti dva i dva ovdje!

Jebe se hrvatskim politicarima u BIH za hrvatskim narodom,njima je bitno da oni uhljebe sebe i svoje,kao da je njih briga sto je tamo neki Mato izgubio status vojnog invalida,ili sto neki Jure nema da plati struju,a borio se da bi ovi mogli popljackati...ljudima bacaju prasinu u oci,a bore se za svoje licne interese

mardar
30-10-2011, 00:13
Ko je bio junak ja to ne znam,ja sam gledo da sacuvam svoju glavushu u ratu,i da me nisu mobilisali 1995-e ne bi sigurno rova vidio ,ja nisam bio naivan kao vecina mojih jarana koji su se prijavili dobrovoljno i neki izginuli,a neki ostali invalidi i sad jebu tu istu drzavu za koju su se borili...znaci to smo razrijesili,ako cu gubiti glavu gubicu je za dobru paru,a te bljuzge o 24% teritorije to mene uopste ne interesira,a i bolio bi me kurac da je cijela BIH pala...znam da nekima nije ostalo nista od zivota osim nekakvog kurcevog patriotizma,a mene boli kara i za Grbavicu i za rat i za patriotizam i ostale stvari na koje se loze samo dileje...jarane gledaj od cega se zivi ,gledaj kako ces zivot skrojiti po svojoj mjeri,zamisli kako se osjecaju jadno i izdano oni koji su krvarili po hrvatskim ratistima i nisu imali za pljuge dok su Sanader ,general Zagorec i slicni jeli kavijar ,pili najbolja vina i guzili sponzoruse,(dobro Sanadera su guzili peshovani) a ovi sto su ratovali dobili spomenicu,poneki skodu sa rucnim upravljanjem i neki stanchic i nesto malo penzijice ...a ti sad vidi

PS ja ovdje ne pisem s namjerom da nekog vrijedjam ili da solim nekome pamet,nego cisto da cujem misljenja iz drugih uglova,a iskreno receno zaboli me kita za polozaj Bosnjaka u Sandzaku ili u BIH ,odnosno za majorizaciju Hrvata,nestasicu nafte,restrikciju struje,globalnu krizu itd...jebe mi se

Pa evp što me ponukalo da onako i odgovorim:

".a sto se tice ovoga ode zemlja u kurac ,pa nek ide kud je vrag odnio pitu nek nosi i tepsiju,ja bi iskreno volio da se zarati pa da se vidi dokle se pruzilo nase carstvo

Sada kada si iskren ne moram ja razlučiti.Ja osobno ne bih volio da se dogodi razumiješ.Jednog mi je previše bilo nema načina ni da ga iz glave istjeraš.A natjeran mogu biti.Nikada da idem na tuđe .Ali da branim e pa opet bi.Ma ne znam ne bih se ja znao izmaknuti.

NorthStand
30-10-2011, 15:20
Nepitna je potpora amera Bošnjacima, to samo budala može negirat, iza ovakve poluinvalidne BiH stoje upravo oni. Ne ni EU, ni Srbi, ni Hrvati, već upravo ameri koji su najviše doprinjeli ovakvom kaotičnom stanju u BiH. I dalje tamburaju kako bi bilo nelogično da Hrvati imaju svoj entitet, al im nije nelogično da Srbi imaju 49 posto BiH uz njihov blagoslov. Kao što im nije nelogično da Bošnjaci šikaniraju hrvate unutar federacije, al sve će to njima doć na naplatu, kao i ovima iz sarajeva. Prvenstveno mislim na one koji podržavaju ovakvu politiku, jedno je sigurno ako itko rasturi BiH, to zasigurno neće biti Hrvati. Kao što Hrvati nisu rasturili jugoslaviju, bez obzira što Srbi i još neki pričali, Jugoslavija se raspala prije svega zbog nacionalizma u svim bivšim republikama bivše republike, i vanjskom utjecaju sila koje su htjele ovdje kao i u drugim djelovima svijeta vidjet krah komunizma, samo budala može ne vidjet da je njima kapitalizam i preobrazba naših društava u biti poslužio za provođenje svojih ekonomskim i drugih političkih okupacija na ovim prostorima! Što reče frizerka moje mame, ne trebaju nama ovdje kolonizatori, neka ih tamo što dalje od nas! Zato treba reć ne EU, i SAD-u, koji su najodgovorniji za sve ove kaotične situacije na balkanu. Dakako da i mi nosimo dio krivice, nije sve u njima, al velika većina nepravilnosti koja se javlja kod nas dolazi upravo izvana. Kod nas ekonomska kriza traje i danas, dok su neki iz nje izašli još na samom početku, a neki nisu u nju ni ušli(Njemačka), sve te pod navodnike krize uzrokuju jedni te isti igrači, a svakako da ti igrači nisu u redovima nekih malih siromašnih država balkana, već malo zapadnije.Stoga još više smiješno izgleda kad neki amer zaziva katastrofu nakon ulaska hrvatske u EU, a u stvari EU jedino može doživjet krah uz pomoć Amera i nekih svojih propalih gospodarstava i država koje ne znaju vodit financijsku politiku racionalno. Zašto o ovome svemu pričam, zato jer oni cijelo vrijeme nas na ovim prostorima optužuju za nacionalizam, korupciju, nepotizam, ratove, i šta sve ne a oni su to izmislili i oni su koljevka takve politike i takvog života! I taj način života, uvelike prenose i dan danas ne samo na nas, već u sve krajeve svijeta koji im se ne mogu oduprijet.

Kao što vidimo Hrvati u BiH, nisu imuni na ove američke poteze davanja primata Bošnjacima u federaciji, kao što nisu imuni ni na RS, koja je sa svog teritorija protjerala oko 200.000 hrvata ako ne i više. I o tome se ne raspravlja, al se zato raspravlja kako je general A.Gotovina točnije njegova vojska počinila stravične zločine na području Mrkonjić grada protiv civilnog stanovništva. Naravno da ni Srbi, kao ni Bošnjaci nisu baš previše motivirani kad treba pričat o zločinima počinjenim nad hrvatima, i utjecaju stranih faktora na BiH kao državu, uvijek je lakše i jednima i drugima pljunut na hrvate i reć Franjo Tuđman je kriv za podjelu BiH, to je jako česta teza "vehabija". A meni osobno je izuzetno drago da ameri doživljavaju napade u BiH, i kud sreće da budu još organiziraniji, i ubojitiji, jer oni su krivi za sve ove neomudžahedinske i neovehabijske pokrete na području BiH. Nitko drugi do oni, koji su praktički legalzirali velikobošnjačku politiku, i sad se kao brinu zbog ovog napada, a taj napad je ništa više nego produkt njihvove nakaradne politike koju provode u BiH. Al neka, neka ameri žive u iluziji da će BiH moć funkcionirat i opstat bez hrvata, jer je isti svega 450.000 u istoj, pa kao nisu nikakav faktor. Njima za informaciju, Hrvati su živjeli na području BiH, davno prije Srba i Bošnjaka, i povijesno gledano imaju 100 puta više razloga i motiva branit svoju opstojnost u BiH od Srba i Bošnjaka, neka malo o tome povedu računa kad budu idući put zasjedali o stanju u BiH!

NorthStand
30-10-2011, 19:31
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=17882:vehabijski-pokret-u-bih-treba-zabraniti&catid=76:gost-kolumne&Itemid=350