PDA

Pogledaj Full Version : Aktivnija uloga RH u korist BiH Hrvata-Smjer ili obmana

caporegime
13-01-2011, 09:22
Hrvatski predsjednik Ivo Josipović i premijerka Jadranka Kosor donijeli su zajedničku izjavu o podršci Republike Hrvatske euroatlantskom putu Bosne i Hercegovine u kojoj stoji kako Hrvatska posebno važnim drži da se jasno i kroz sve nivoe vlasti utvrdi definicija predstavnika konstitutivnog naroda kao onog predstavnika čiji se legitimitet ostvaruje iskazivanjem većinske političke volje pripadnika konstitutivnog naroda iz čijih redova dolazi.

U izjavi stoji da RH podržava teritorijalni integritet i suverenitet BiH i njen ulazak u punopravno članstvo EU-a i NATO-a, jednakopravnost sva tri konstitutivna naroda i građana, te izražava uvjerenost da bez jednakopravnosti Hrvata BiH ne može postati država koja u potpunosti funkcionira i ispunjava uslove za članstvo u EU i NATO.

Zajedničku izjavu prenosimo u cijelosti:

"Republika Hrvatska nedvosmisleno podržava teritorijalni integritet i suverenitet Bosne i Hercegovine i njezin ulazak u punopravno članstvo EU i NATO.

- Republika Hrvatska potiče i susjedne zemlje da jasno i nedvosmisleno potvrde svoju podršku teritorijalnom integritetu i suverenitetu BiH te da, u skladu s vlastitim nastojanjima i napredovanjem u euroatlantskim integracijskim procesima, iskažu punu podršku i solidarnost opredjeljenju BiH da postane punopravna članica EU i NATO saveza.

- Republika Hrvatska će se zalagati unutar međunarodne zajednice, a posebno u EU, za sigurnu i predvidljivu europsku perspektivu BiH u procesu prilagođenim specifičnim potrebama, regionalnom položaju i strukturi BiH.

- Republika Hrvatska smatra da se održivi politički dogovor o funkcionalnom ustroju BiH i mehanizmima zaštite ravnopravnosti konstitutivnih naroda i građana može stvoriti jedino dogovorom unutar same Bosne i Hercegovine.

- Republika Hrvatska potiče sve učesnike u političkom životu BiH, a posebno predstavnike stranaka koje su dobile najveću podršku konstitutivnih naroda i građana BiH, da odgovorno pristupe dogovorima o reformama koje su potrebne da bi BiH mogla učinkovito i brzo ući u pregovore za članstvo u EU i NATO-savezu.

- Republika Hrvatska smatra da je u dogovoru o reformama nužno uvažavati interese svih u Bosni i Hercegovini, te dogovor treba temeljiti na paketu reformi koje podjednako uvažavaju i bojazni i potrebe sva tri konstitutivna naroda i svih građana BiH.

- Uvjerena da bez jednakopravnosti Hrvata u BiH nije moguće postići cilj BiH kao punofunkcionirajuće države osposobljene za ispunjavanje uvjeta za članstvo u EU i NATO, Republika Hrvatska ističe svoj interes da političke stranke u BiH osiguraju punu institucionalnu jednakopravnost hrvatskog naroda u BiH kao jednog od tri konstitutivna naroda.

- Republika Hrvatska u ovom trenutku posebno važnim drži da se jasno i kroz sve razine vlasti i uprave utvrdi definicija predstavnika konstitutivnog naroda kao onog predstavnika čiji se legitimitet ostvaruje iskazivanjem većinske političke volje pripadnika konstitutivnog naroda iz čijih redova dolazi.

- Republika Hrvatska poziva sve učesnike u političkom životu BiH, a posebno predstavnike stranaka koje su dobile najveću podršku konstitutivnih naroda i građana BiH, da odgovorno i s punim uvažavanjem interesa sva tri konstitutivna naroda priđu sastavljanju izvršnih vlasti na svim razinama.

- Republika Hrvatska posebno poziva sve legitimne predstavnike konstitutivnih naroda i građana u Federaciji da u dobroj volji prionu dijalogu i formiraju izvršnu vlast koja bi svojim sastavom bila reprezentativna političkoj volji konstitutivnih naroda i građana iskazanoj na demokratskim izborima", stoji u današnjem priopćenju iz hrvatske Vlade.

Koliko god izjava zvučala dobro još uvijek je preuopćena i iz nje nije vidljivo kakvu će odlučnost Hrvatska poduzeti u smislu ostvarivanja intersesa izraženih u izjavi.
Ipak, dobro zvuči, a neki krugovi Hrvata u BiH su već počeli s pohvalama navedenima očito uvjereni kako su oni na pravom putu.
Živi bili pa vidjeli.

Inkvizitor
13-01-2011, 09:32
hrvatska frazeologija..

al dobro, diplomatskim rječnikom se ne može više reć..

meni su sva ta službena pripćenja ista..svuda.

tek pozornim čitanjem uvidiš nekad skrivenu prijetnju u pohvali..govorim općenito a ne u ovom slučaju.

a tko se oduševio..oni koji su odjebali Zagreb davno..

hahaha..

oni oduševljeni Josipovićem hehe..duga kosa kratka pamet.

caporegime
13-01-2011, 09:37
hrvatska frazeologija..

al dobro, diplomatskim rječnikom se ne može više reć..

meni su sva ta službena pripćenja ista..svuda.

tek pozornim čitanjem uvidiš nekad skrivenu prijetnju u pohvali..govorim općenito a ne u ovom slučaju.

a tko se oduševio..oni koji su odjebali Zagreb davno..

hahaha..

oni oduševljeni Josipovićem hehe..duga kosa kratka pamet.

točno, nije ni jeka od njihovih pogrda upućenih pereciji i zegeju, utihnula, a sad već grakću s pohvalama nečemu što je tako blijedo i tanko da se kriška pršuta izrezana od strane drniških majstora, a kroz koju se može čitati, može komotno upotrijebiti kao kineski zid u odnosu na snagu ivojacine poruke.

Graničar Jozo
13-01-2011, 09:41
Neki dan sam razgovarao sam jednim starijim profesorom sa ekonomskog fakluteta koji je bio i u diplomaciji i koji mi je napričao dosta toga. čini mi se da je hrvatska napokon prokljuvila da treba suzbit utjecaj muslimana u BiH, ali isto tako ne gleda se baš sa odobravanjem na čovićevo talasanje u odnosu na srbe. ukratko, srbima se ne vjeruje ma kakvi god bili diplomatski odnosi. takav sam zaključak imao.

Inkvizitor
13-01-2011, 09:43
točno, nije ni jeka od njihovih pogrda upućenih pereciji i zegeju, utihnula, a sad već grakću s pohvalama nečemu što je tako blijedo i tanko da se kriška pršuta izrezana od strane drniških majstora, a kroz koju se može čitati, može komotno upotrijebiti kao kineski zid u odnosu na snagu ivojacine poruke.

jebote koja paralela..hahahaha..

baš tako..

Inkvizitor
13-01-2011, 09:45
Neki dan sam razgovarao sam jednim starijim profesorom sa ekonomskog fakluteta koji je bio i u diplomaciji i koji mi je napričao dosta toga. čini mi se da je hrvatska napokon prokljuvila da treba suzbit utjecaj muslimana u BiH, ali isto tako ne gleda se baš sa odobravanjem na čovićevo talasanje u odnosu na srbe. ukratko, srbima se ne vjeruje ma kakvi god bili diplomatski odnosi. takav sam zaključak imao.

prokljuvila je ona kurac da oprostiš

nego eto tako malo se oglasi da ne misle da je umrla.

kad vidim kakve dilove radi sa Srbijom..

Hrvatsku vode degenerici i ljudi koji mrze Hrvatsku kao državu, ne kao zemljopisni pojam.

Graničar Jozo
13-01-2011, 10:12
prokljuvila je ona kurac da oprostiš

nego eto tako malo se oglasi da ne misle da je umrla.

kad vidim kakve dilove radi sa Srbijom..

Hrvatsku vode degenerici i ljudi koji mrze Hrvatsku kao državu, ne kao zemljopisni pojam.

ne znam. jel se išta događalo ispod površine gdje je tim degenericim uzet dio kolača u BiH?

Ili je priča šira od BiH?

caporegime
14-01-2011, 08:54
Jel ja to ičujem da je hrabri Ivo porekao da se zalaže za hrvatsku teritorijalopolitičku jedinicu?
e jes mu dugo trajalo zauzimanje za hrvate hercegbosne.....

Inkvizitor
14-01-2011, 10:30
Sve mi miže bit jasno, skoro sve ali da netko u onom ljigavom jugoslavenčini vidi neku nadu..

pa nema većeg dokaza nego da kod nas ima tona i tona budalaša..

caporegime
14-01-2011, 11:02
gledajući hrvatski narod i racionalnost koju pokazuje u nekim stvarima, konačno na pravi način shvaćam one skečeve od nadrealista s hakalom i onim iiiiima, neeeeeema.

caporegime
16-01-2011, 19:59
http://www.vecernji.ba/vijesti/kosor-nakon-politicke-izjave-iduci-tjedan-dolazi-bih-clanak-239888

zlatni_ljiljan
16-01-2011, 20:13
Danas me iznenadio Pupovac kako fino govori,a ono djubre Stankovic kaze da je pomoc RH konkretno Josipovica BIH Hrvatima isto kao da se Tadic uplice u unutrasnje poslove RH-a...koja je ono zmija u njedrima...a Pupi mu fino kaze da je to sistem povezanih posuda BIH-RH-Srbija...

caporegime
16-01-2011, 21:14
Nije stanković tamo zato jer je pametan i sposoban nego zato jer njegovi mentori točno znaju na šta će lajat i šta će pokušat naglasiti odnosno šta relativizirati.
kao ni većinma novinara s hrt-a.
uz galamu o političkom pritisku na novinare zapravo žele otkloniti opasnost da netko njih ne prozove za političku pristranost i čienjnicu da su svi pogurani od strane jedne političke opcije.
znao se pedigre svakoga.ždanko družijaniću je glavna referenca bila ta što je unuk ili nešto tako, mislim, jure bilića ex komunističkog moćnika, dok je npr. petru štefaniću referenca ispravnosti činjenica da mu je mama srpkinja iz kosova polja, a njegovo stalno blebetanje i traženj ustaša i ekstremista doslovno u svakom dijelu društva donijelo mu je pozotivne ocjene partijskim moćnika pogurivača.

NorthStand
18-01-2011, 03:03
Bilo bi bolje da se ta "uloga" makne BiH Hrvatima s puta, jer zbog petljanja Hrvatske politike odnosno Zagreba, hrvatski narod u BiH i je tu gdje je, da se pitalo naše ljude, HBosna bi i dan danas postojala, i bili bi u ravnopravnom položaju u odnosu na srbe i muslimane što trenutno nije slučaj. Al jebiga na greškama se uči, pa se nadam da će Hrvati iz BiH ovog puta sami riješit svoj problem, jer bude li im ga Zg opet riješavo opet bi moglo grdo završit. Ja se nekako uvijek oslanjam na svoje resurse i snage, najbolje da sam napraviš što možeš i da se time zadovoljiš, jer kad ti drugi prčkaju i traže najbolja riješenja za tebe, to obično budu najgora riješenja, zato pamet u glavu i hrabro u boj za svoj entitet, pa ćemo poslije do drine, malo po malo. haha

caporegime
18-01-2011, 08:39
problem je što je politička elita hrvata herceg bosne previše usmjerena svojim prib+vatnim a premalo općim interesima i što njihovo zalafganje za hrvatsku jedinicu više liči na neko pod mus, odrađivanje onoga što se očekuje od njih, da bi nakon što pokažu malo truda sami rekli,; eto, mi probali, ne ide,
Još veći problem je što to stalno ugnjetavanje hrvata u bih kombinirano s lošim političkim predstavnicima generira razmišljanja uobličena u wannabe šinfejnovskom razmišljanju u kojemu je zagreb i hrvatska glavni krivac jer nisu svu svoju snagu i moć uporabili za stvaranje hrvatskog entiteta dok se pokazuje takva servilnost prema srbima koji u cijeloj priči šinfejnovcima služe kao netko tko ćeih shvatiti u jadikovanju zbog muslimanske hegemonihje i tko će im svako malo pričat priče o nekoj suradnji.
posljedica toga je da današnji servilni kvazi šinfejnovci, mentalno potpuno potčinjeni srbima, čak hrvatsku optužuju za šovinizam i genocid prema srbima sve samo da bi se umilili četničkim nasljednicima koji ih svako malo potapšu po glavi ko što gazda pomazi svoje pseto kad mu poslušno donosi drvo koje ovaj baca.

caporegime
18-01-2011, 19:21
http://www.vecernji.ba/vijesti/kosor-ne-dolazi-srednju-bosnu-zbog-magle-sarajevu-clanak-240782

ovo doduše pomalo i liči na neku podršku ali obzirom od koga dolazi, sve mi još djeluje na nekakvo bacanje prašine u oči.
bože daj da griješim

caporegime
18-01-2011, 19:34
http://www.hercegovina.info/vijesti/vijesti/hrvatska/josipovic-odgovorio-lagumdziji-zelja-nam-je-da-se-vlast-formira-demokratski#news_view

a evo i malo josipovića
ko nešto će reć pa ne kaže ništa budući se općenite fraze nazivaju upravo tako-ništa.

NorthStand
18-01-2011, 22:23
Nema to veze s političkom potporom hrvatima iz BiH, već vide da su izbori blizu, a i ne samo to, već je i nezadovoljstvo hrvata u BiH doseglo vrlo visoku stepenicu, pred samim su vratima i mnogi imaju namjeru provalit ta vrata, ako se ubrzo ne riješi njihov problem. Dakle, svi su svijesni, i ovi debili iz sarajeva, i ovi iz zagreba, da se hrvatski problem u BiH MORA! počet riješavat. A i kažem izbori su blizu, ne bi bilo loše pokupit glasove iz dijaspore, a znamo da je HDZ uvijek imao veliku potporu dijaspore, kako u BiH tako i u ostalim zemljama, a pošto su ovaj put nikad bliže porazu na parlamentarnim izborima svaki glas im je bitan. Zato se kosorica i naglo zainteresirala za problem hrvata u BiH, al to će bit kratkog vijeka, kao što je i do sad bio slučaj, puno priče, malo djela, kad naši političari počnu radit a ne lapdrat nek mi se jave.

caporegime
18-01-2011, 22:28
Nema to veze s političkom potporom hrvatima iz BiH, već vide da su izbori blizu, a i ne samo to, već je i nezadovoljstvo hrvata u BiH doseglo vrlo visoku stepenicu, pred samim su vratima i mnogi imaju namjeru provalit ta vrata, ako se ubrzo ne riješi njihov problem. Dakle, svi su svijesni, i ovi debili iz sarajeva, i ovi iz zagreba, da se hrvatski problem u BiH MORA! počet riješavat. A i kažem izbori su blizu, ne bi bilo loše pokupit glasove iz dijaspore, a znamo da je HDZ uvijek imao veliku potporu dijaspore, kako u BiH tako i u ostalim zemljama, a pošto su ovaj put nikad bliže porazu na parlamentarnim izborima svaki glas im je bitan. Zato se kosorica i naglo zainteresirala za problem hrvata u BiH, al to će bit kratkog vijeka, kao što je i do sad bio slučaj, puno priče, malo djela, kad naši političari počnu radit a ne lapdrat nek mi se jave.

ovo je dobra i nažalost točna opservacija.
pre izbore mnogi žele ispasti državnici.

caporegime
24-01-2011, 15:01
http://www.vecernji.hr/vijesti/josipovic-hho-u-nigdje-nikad-nisam-zagovarao-tzv-treci-entitet-clanak-243448

i ovom papku da neki bh hrvati daju svoje simpatije.
oni koji su sve politički riskirali i propali zbog svog angažmana u korist hrvata iz bih su za neke izdajnici a foler koji pripada opciji kojoj su hrvati iz bih nepoznato strano tijelo, za te iste je spasitelj i rodonačelnik nove hrvatske politike prema bih.
u nekim društvim ovo bi bio indikator za stavljanje one naopake košulje određenim ljudima

NorthStand
24-01-2011, 15:16
Ma to su takve gluposti, da to nema nigdje, frajer sam sebi uskače u usta. Ma najbolji pokazatelj, kakav je on ustvari, ti je "miting u srbu". Ima se para, 3,5 miliona kuna dat za obnovu četičkog, a ne partizanskog spomenika i ustanka, al se nema para obnovit ceste u tom djelu like. Jebote led, koji smradovi nama državu vode, cijelo vrijeme govorim da je nama još i dobro, kad se sve uzme u obzir. Srećom nas ovakvi nisu vodili 1991, već onaj "ludi glavonja" Tuđman, koji nikog nije jebo ni pet posto, samo zato smo i došli do države, jer možeš ti imat tisuće i tisuće hrabrih branitelja, al ako nemaš "ludog glavonju" džabe ti, svejedno ćeš najebat. Srećom nam se poklopilo, i jedno i drugo, zato i jesmo danas "nezavisni". Barem na papiru, ako ne i u stvarnom životu.

caporegime
24-01-2011, 16:10
Ma to su takve gluposti, da to nema nigdje, frajer sam sebi uskače u usta. Ma najbolji pokazatelj, kakav je on ustvari, ti je "miting u srbu". Ima se para, 3,5 miliona kuna dat za obnovu četičkog, a ne partizanskog spomenika i ustanka, al se nema para obnovit ceste u tom djelu like. Jebote led, koji smradovi nama državu vode, cijelo vrijeme govorim da je nama još i dobro, kad se sve uzme u obzir. Srećom nas ovakvi nisu vodili 1991, već onaj "ludi glavonja" Tuđman, koji nikog nije jebo ni pet posto, samo zato smo i došli do države, jer možeš ti imat tisuće i tisuće hrabrih branitelja, al ako nemaš "ludog glavonju" džabe ti, svejedno ćeš najebat. Srećom nam se poklopilo, i jedno i drugo, zato i jesmo danas "nezavisni". Barem na papiru, ako ne i u stvarnom životu.

šta reć nego.....:cool:

caporegime
31-01-2011, 19:21
http://www.vecernji.hr/vijesti/radmanovic-hrvatski-narod-nije-ravnopravan-bih-ali-ce-to-biti-clanak-246708

NorthStand
31-01-2011, 19:58
Žalosno je da Radmanović i Dodik otvorenije pričaju o hrvatskom problemu u BiH, nego Josipović i Kosor, poserem im se u usta zlatna, ne do Bog da oni nešto kažu i izjasne se u korist hrvata BiH.

zlatni_ljiljan
31-01-2011, 20:01
Žalosno je da Radmanović i Dodik otvorenije pričaju o hrvatskom problemu u BiH, nego Josipović i Kosor, poserem im se u usta zlatna, ne do Bog da oni nešto kažu i izjasne se u korist hrvata BiH.

Ne laje cuko radi sela,nego radi sebe!

Tako i Dodik nemoj misliti da on podrzava Hrvate (ako ih uopshte podrzava) zato sto mu je stalo do Hrvata,nego je to chista instant politika odvracanja paznje iz njegove avlije...ali u pravu si hrvatska politika u BIH je jednostavno kisela varenika...

NorthStand
31-01-2011, 20:43
Gle razumijem ja da srbi to rade, zbog sebe, ništa oni ne rade zbog nas, odnosno proglašenjem našeg entiteta, to je voda na njihov mlin i opstanak RS. Al kako neki ne razumiju, da BiH ne može funkcionira po nekom normalnom ključu, već nacionalnom, dakle sva tri naroda bi trebala imat svoj entitet, i svoga člana u predsjedništvu, bez obzira što Bakir priča o četiri puta više muslimana, trebo bi taj poturčeni vazal bit pametniji pa shvatit da će upravo takva politika slomit BiH i dovest je u prah. A onda bi ga trebalo pitat, jel mu se to isplatilo? Odgovor se već unaprijed zna, samo što to ova manipulatorska dvolična gamad iz sarajeva ne želi ni čut jer im za sad sve ide po planu, al moglo bi im se desit da opet ne ide po planu, samo ovog puta neće bit hrvata da im te poturčene glave spašavaju. Krivo mi je ko psu, što se Tuđman zalago za opstanak BiH, i što je stavio hrvate u zajednicu s ovima. Jer je očito da su im namjere usmjere k tome da hrvata bude sve manje, odnosno da nestanu, i onda oni preuzmu cijelu federaciju, pa kad to naprave udare na RS naravno legalnim putem čitaj natalitetom širit se kao i prije rata, jer srbi ko i mi imaju po dvoje troje djece, a ovi se kote ko zečevi s ciljem dominacije na cijelom području BiH. Ja se ne mogu otet dojmu da srbi jesu zbog MZajednice legalni okupatori BiH, al ovi nisu ništa bolji u nijednom pogledu, i krajnje mi je glupo vjerovat njima i njih predstavljat boljima od srba, jer oni to nisu. Drugi je par rukava što nama vire iz guzice kad dođu u HR, a onda u bosni udri po nama, jer tamo mogu, a ovdje ne mogu, pa pjevale su te vehabije 1990 ih od mostara pa do trsta, nigdje neće bit krsta! Šta bi ja sad s takvima trebo, ljubit ih u guzicu, da im je operem prije nego se naguze u džamiji. Ma daj, bježi, strogo sam protiv bilo kakve suradnje bilo s srbima bilo s muslimanima, al je očito da bi nam sad suradnja s srbima dobro došla, iako je jasno ko dan da su nam srbi veći neprijatelj oduvijek i zauvijek. Al ruka ruku mije, ako možemo doć do ravnopravnosti u BiH prije preko srba i dodika, nego preko Josipovića i Kosor, zašto ne bi vodili politiku u tom pravcu?? Iako kažem, ne treba se s njima ništa pretjerano vezat, već samo onoliko koliko to nama koristi, i ukoliko mi možemo izvuć nešto dobro po sebe s tom "suradnjom". Jer od ovih Bakira Zlatana i slične gamadi, ne da ne želim da imamo ikakvog posla s njima, već im želim ono što oni nama žele, a vjerujte mi ne žele nam ništa lijepoga.

caporegime
02-02-2011, 13:30
http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/operacija-bosna

kako je samo mogao netko postići sporazum a da tu nema predstavnika hrvata u bih? jel ih bilo?

treba međutim imati na umu da globus ne daje vijesti nego svoje opservacije a čestoi se čitanje članaka može opisati kao uzaludna potraga za mišlju iz naslova.
lako moguće da je ovo samo naslov, izvedena konstrukcija od strane epehaovskih "eksperata" koji su pameti i inteligencije taman da sebi privuku "mlade, urbane i obrazovane" snage, odnosno narodski rečeno, moguće da se ova konstrukcija temelji na ničemu ali sasvim dovoljno za prosječnog eph konzumenta.

NorthStand
02-02-2011, 16:00
A kako? Pa cijelo vrijeme se mijenja ustav i dayton na štetu hrvata, ne znam koga više može iznenadit da se ovako nešto važno po nas, može dogodit bez nas.

caporegime
04-02-2011, 09:05
http://www.vecernji.ba/vijesti/hrvatska-premijerka-j-kosor-bih-bi-trebala-doci-ovoga-mjeseca-clanak-248310

Baader Meinhof
07-02-2011, 03:08
Hrvatska politika koja, kao da je lobotomizirana od hrvatskog društva, baulja bez plana o ikakvoj gospodarskoj, socijalnoj, interesnoj, sigurnosnoj, društvenoj ili nekoj drugoj politici ne može artikulirano zaštititi interes Hrvata u BiH. Ako bi jednom pronašli kakvu, saborskim konsenzusom, zajedničku političku platformu prema tom problemu, tek bi se mogli početi baviti Hrvatima u BiH. Dakle, tek tada bi se ta platforma mogla predstaviti strankama u BiH, EU, Americi i Rusiji. Ovo sada tek je pokušaj formiranja te platforme, a uzgred i nacionalnog legitimiranja SDP-a pred parlamertarne izbore.