PDA

Pogledaj Full Version : Ubijen Moamer Gadafi

Graničar Jozo
21-10-2011, 10:51
Evo čitam malo vijesti o svemu tome šta se događalo ovih zadnjih mjeseci u Libiji.

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=44D0CC84-D554-4815-B664-1BAFC9F269D0

Sve je završilo na relaciji pukovnik-pokojnik.

http://www.vjesnik.hr/DataServices/Image.ashx?ID=44d0cc84-d554-4815-b664-1bafc9f269d0&type=524288&subType=14

Meni još uvijek nije jasno, šta se to događalo dole i s kojim razlogom baš sada.

caporegime
21-10-2011, 10:57
arapi, valjda najgadniji narod na svijetu. slavit će te , voljet, rezat sebi žile za tebe, a čim se smjer vjetra promijeni i moćnik postane slab, izdat će ga i zgazit ko crva (kad se ne može braniti)
viđeno i s gadafijem i saddamom.

nemaju ni obraza ni obzira. smiješno mi je bilo gledati one arape kak ose vozikaju u pickupovima s ugrađenoim flakovima s borbenom vrijednošću razine 0 kako bježe čim se malo zapuca po njima.
ali kad dohvate protivnika raskomadat će ga ko hijene bez milosti.
ogavan narod.

sad će tek postati zanimljivo. lako je bilo rješavat zemlju po zemlju ali sad imamo libiju, irak, egipat bez čvrstih ruku.
idealno za rasplamsavanje požara i širenje ekstremnih ideja.

Graničar Jozo
21-10-2011, 10:59
pretpostavljam da će NATO samo kontrolirati opskrbne punktove i jako važnu infrastrukturu.

scenarij poznat još iz iraka.

Humphrey
21-10-2011, 11:21
U sukobu krvoločnog diktatora i dobitnika nobelove nagrade za mir obično diktator lošije prođe jer nitko ne ubija kao nobelovci.

Gadljivo je vidjeti te navodno demokratske pobunjenike kako se iživljavaju nad mrtvim čovjekom(ne kažem da on nije zaslužio i gore).To se jednostavno ne radi, ali još je gadljivije vidjeti sve te EU stjegonoše i nobelovce kako to podržavaju.

Inkvizitor
21-10-2011, 11:32
Taj cijeli arapski svijet to je jedna velika ludnica..a o njihovom divljaštvu ne treba trošiti riječi.

capo ih je dobro opisao..podmukli, brutalni nemilosrdni kad su u prilici..

caporegime
21-10-2011, 11:36
U sukobu krvoločnog diktatora i dobitnika nobelove nagrade za mir obično diktator lošije prođe jer nitko ne ubija kao nobelovci.

Gadljivo je vidjeti te navodno demokratske pobunjenike kako se iživljavaju nad mrtvim čovjekom(ne kažem da on nije zaslužio i gore).To se jednostavno ne radi, ali još je gadljivije vidjeti sve te EU stjegonoše i nobelovce kako to podržavaju.

a dok je gadafi tamanio svoj narod, i trpao zapad naftom i lovom, ta europska zapadna licemjerna gamad je sve tolerirala.
tad ih nije bilo briga za tisuće pobijenih, zatvaranih uništenih ljudi.
uvažavali su ga kao kralja.

slična je priča sa jednonogim.
kad je tito otego papke onda mu je cijeli svijet došao na sprovod što današnji ljevičari koji inače ne vole te svjetske državnike, uzimaju kao pozitivnost.

a došla mu je ista bagra koja tolerira i generira zlo.
ali to ti je to.
kad ljevičarski glupan u svojoj bijedi kao pozitivu smatra dolazak na pogreb ljudi koje inače smatraju negativcima.
kad je potreba svog omiljenog jednonogog krmka proglasiti velikim, zanemarit će oni i logiku i zdravi razum samo radi ispunjenja svog cilja.
doduše razmum i logika nikad nisu ni bile domaćini ljevičarima.
zato i postaju ljevičari jer su deficitarni inteligencijom.

Inkvizitor
21-10-2011, 12:01
Iz kojeg razloga je potegnuta kvazi revolucija.

Ko tamo kontrolira naftu. Šta se želi s time postići.

Humphrey
21-10-2011, 12:06
a dok je gadafi tamanio svoj narod, i trpao zapad naftom i lovom, ta europska zapadna licemjerna gamad je sve tolerirala.
tad ih nije bilo briga za tisuće pobijenih, zatvaranih uništenih ljudi.
uvažavali su ga kao kralja.

slična je priča sa jednonogim.
kad je tito otego papke onda mu je cijeli svijet došao na sprovod što današnji ljevičari koji inače ne vole te svjetske državnike, uzimaju kao pozitivnost.

a došla mu je ista bagra koja tolerira i generira zlo.
ali to ti je to.
kad ljevičarski glupan u svojoj bijedi kao pozitivu smatra dolazak na pogreb ljudi koje inače smatraju negativcima.
kad je potreba svog omiljenog jednonogog krmka proglasiti velikim, zanemarit će oni i logiku i zdravi razum samo radi ispunjenja svog cilja.
doduše razmum i logika nikad nisu ni bile domaćini ljevičarima.
zato i postaju ljevičari jer su deficitarni inteligencijom.

Licemjernost zapada je već postalo suvišno i spominjati. Ja podržavam svrgavanje tog zločinca, podržavam svrgavanje svih diktatora ali nekako sumnjam da zapadni političari dijele taj ideal sa mnom. Zato je meni neshvatljivo zašto su se upustili u ovu libijsku avanturu. Nafta kao razlog mi se ne čine baš nešto realnim(i sa moamerom su oni i više nego dobro surađivali sve ove godine) a ne vjerujem ni u njihove plemenite namjere. Možda i nema nekog skrivenog motiva, vjerojatno su procjenili kako je gadafi gubitnik u tom ratu i stali su sa iza pobunjenika.

O ljevičarim ne treba trošiti riječi, nitko kao oni ne podržava krvoločne diktatore. Iako i ja osuđujem ovo necivilizirano iživljavanje nad gaddafijem oni osuđuju pobunjenike ali im sve ove godine "divne" moamerove vladavine nimalo ne smetaju.

Ono najsmiješnije je što su upravo ovakve metode iživljavanja nad neprijateljem dio njihove "antifašističke" tradicije.

Humphrey
21-10-2011, 12:10
Ubijanje i mučenje nevinih ljudi nije jedini razlog zašto je Gaddafi bio jedan od omiljenih diktatore europske i hrvatske ljevice, ima tu i puno dublji razlog, dobro ne baš dublji koliko materijalni(a ljevica samo i poznaje materijalno),a to je njegovo financiranje raznih ljevičarskih terorističkih skupina u Europi.

Graničar Jozo
21-10-2011, 12:15
Iz kojeg razloga je potegnuta kvazi revolucija.

Ko tamo kontrolira naftu. Šta se želi s time postići.

koliko sam ja uspio malo iščitati samo jedno pleme je diglo ustanak protiv gadafija. i to neko, porijeklom, tursko.

isto tako, od NATO snaga, valjda su samo turci sudjelovali. Puno toga se krije pod NATO-m.

Tko naftu kontrolira ne znam, ali bit će zanimljivo vidit rasporede vojnih snaga NATO-a, i naravno zemalja iz kojih dolaze.

Ono što je isto tako zanimljivo je činjenica, da je NATO usisao sve zemlje u Europi koje su energetski važne, što kao izvori, što kao prijenosnice. Jeidno im ta uloga nije uspjela u Ukrajini. Neki dan je Timošćenko osuđena zbog izdaje nacionalnih interesa.

TheBronxBomber
21-10-2011, 15:32

S tim da je Obama preventivno nagradjen Nobelovom nagradom.

Humphrey
21-10-2011, 18:31
S tim da je Obama preventivno nagradjen Nobelovom nagradom.

Ja volim misliti da su oni prepoznali potencijal u tom mladom boljševiku iz Chicaga,a on ih dosad nije razočarao. :D

ljuta trava
23-10-2011, 19:31
Mediji ništa ne javljaju je li na uredu velikog Gadafijevog prijatelja Mesića , zastava na pola koplja i da li će spodoba ići na sahranu u Libiju .