PDA

Pogledaj Full Version : pioniri maleni

zlatni_ljiljan
11-01-2011, 19:32
...interesira me koliko forumasha ovdje pamti Titovinu,dobro znam za Caporegime i Ilirku plus ja,ali ostali me interesuju ...

Bio sam pionir ,nosio republicku zastavu na sletu omladine 1984 u Bihacu,bio trece mjesto na okruznom takmicenju titovim stazama revolucije...:obama

caporegime
11-01-2011, 20:23
u jebote.....
ja sam samo predstavljao razred na školskom :rofl:rofl
ne toliko zbog privrženosti tekovinama revolucije nego jer sam uvije kbio dobar u povijesti a to je na neki nasčin povijsna građa.
u pionire primljen u mostaru ali smo s primanjem u omladince sve zasrali.
ponapijali se ko telad, a kako je to vrijeme (proljeće 1989) bilo i vrijeme navijačkog buma, omladinilište je odzvanjalo od navijačkih pjesama nepoćudnog karaktera.
na kraju nam rekoše da smo osramotili školu i da su mnogi uzoriti i politički svjesni đaci (pati ti to :009) napustili priredbu dijelom od straha a dijelom od snebivanja.
srećom isti mjesec sam uhapšen prvi put zbog nacionalnih razloga pa sam time kao politički zatvorenikB-) anulirao moje nastupanje u tim titoljubačkim priredbama.

zlatni_ljiljan
11-01-2011, 20:28
jedino mi malo zao sto nisam isao ni na jednu omladinsku radnu akciju (tu je vazda bilo dobrih radodajki iz svih nasih krajeva od Triglava do Djevdjelije) iako sam trebao ucestvovati na ORA 87 u Mostaru nisam otisao...sto se tice povijesti ,oduvijek sam obozavao historiju,znao sam sve ofanzive na pamet,sve narodne heroje ,al ne samo partizansku historiju opcenitio volim povijest i grcku mitologiju....

caporegime
11-01-2011, 20:32
jedino mi malo zao sto nisam isao ni na jednu omladinsku radnu akciju (tu je vazda bilo dobrih radodajki iz svih nasih krajeva od Triglava do Djevdjelije) iako sam trebao ucestvovati na ORA 87 u Mostaru nisam otisao...sto se tice povijesti ,oduvijek sam obozavao historiju,znao sam sve ofanzive na pamet,sve narodne heroje ,al ne samo partizansku historiju opcenitio volim povijest i grcku mitologiju....

zašto li sam odmah nakon tri prve riječi pomislio da je ovo bio razlog za radnu akciju a ne neko revolucionarno razmišljanje ili politička svijest?:rofl

Ilirk@
12-01-2011, 09:36
...interesira me koliko forumasha ovdje pamti Titovinu,dobro znam za Caporegime i Ilirku plus ja,ali ostali me interesuju ...

Bio sam pionir ,nosio republicku zastavu na sletu omladine 1984 u Bihacu,bio trece mjesto na okruznom takmicenju titovim stazama revolucije...:obama

za to takmičenje kod nas, na primjer, uvijek se unaprijed znalo tko će ići.
neki su nastavnici kasnije tvrdili da je bilo i protekcije samo da idu sinovi i kćeri lokalnih komunističkih moćnika.

ostali, oni genijalni ali nepodobni, kao ja, na primjer, išli su na takmičenja iz streljaštva i trčanja... :(
ko bi reka' na meni da sam bila brza ko tica trkačica, a? ;)

Graničar Jozo
12-01-2011, 09:37
prva generacije koja nije morala te marame nosati.

caporegime
12-01-2011, 10:10
pa ti si se jozo onda mlad oženio

Graničar Jozo
12-01-2011, 10:21
pa ti si se jozo onda mlad oženio

da. bez prisile da se razumijemo. nisam ja imoćanin da čekam stogodina. :)

Inkvizitor
12-01-2011, 10:54
Dobro se sjećam štafete i znam da bi došao neki prašnjavi džip, izvadio neku metalnu šipku sa zvijezdom na vrhu i onda bi mi trčali i davali jedno drugom a nakon jedno kilometar dva, čova bi uzeo šipku , sjeo u džip i zaprašio.

primanje u pionire je bio događaj. priredba, marame, košulje hlačice i što je najbitnije , vrećica bombona, sok. Došao sam kući sav ponosan i salutirao pred ocem. Očekivao sam odgovor saluiranjem i čestitku..bravo druže. To je bila grda greška jer sam dobio takvu šamarčinu i naređenje da skidam ta govna.

na natjecanje Titovim stazama revolucije..išao. jedino je mene u razredu zanimala povijest, odkad sam zino na svit, tako da izbora puno nije ni bilo. Znao sam svih 7 sekretara Skoja u ponoć u podne, sve bitke, sva zasjedanja i tako redom.

U 8-om razredu na moju inicijativu, mi muški odbili smo nosit štafetu, postrojili se ko vojnici i otpjevali Lijepu Našu. Nastavnici, muški i ženski su napravili scenu, ono ko kad ljudi polude pa trče u svim smjerovima i sudaraju se.

kumili su, molili, prijetili a mi ladni ko špricer. Umišljena balavurdija, taman u zenitu puberteta, maštamo kako nas odvodi milicija a mi heroji.

ne dolazi u obzir. A tek kad smo zapjevali himnu..stavili su ruke na uši ko u histeriji ispuštali krike da ne čuju naše pjevanje.

Dobro, nije bilo tako dramatično, ali gungula bila.

zlatni_ljiljan
12-01-2011, 12:24
Znaci i Inkvi je presho 30 kuka i galopira prema carobnom dvocifrenom broju 40 :)

Inkvizitor
12-01-2011, 12:31
ma ja sam i 4 kuke prešišo

dakle 69-to godište, da se ne bi puno mislilo.

zlatni_ljiljan
12-01-2011, 12:32

O pa onda me mozes poslati po gare na trafiku :)

Inkvizitor
12-01-2011, 12:40
ostarilo se a pameti se nije steklo..

TheBronxBomber
12-01-2011, 23:14
Eno, u Slobodnoj pise da je film "Neretva" imao rekordnu gledanost. :D Istu vecer sam jednom prijatelju rekao kako ce, bilo to istinito ili ne, mediji trubiti o rekordnoj gledanosti tog filma...

Voila, UDB-aski mediji nikada ne razocaraju. A tako su predvidljivi... gotovo se rugaju narodom.

Ilirk@
13-01-2011, 11:23

milena, jes to ti, generacijo moja? :D

matan nas šiša u godinama.

možda je on i najstariji?

Inkvizitor
13-01-2011, 11:31
milena, jes to ti, generacijo moja? :D

matan nas šiša u godinama.

možda je on i najstariji?

ma nisi ti isto godište..

Ilirk@
13-01-2011, 11:37
ja 69., a matan 65.

i da. imam toliko godina, ali ne i bore da ih dokažem.

Inkvizitor
13-01-2011, 11:39
ja 69., a matan 65.

i da. imam toliko godina, ali ne i bore da ih dokažem.

moje godište...haahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa

pa mogo sam i znat...

koja je to berba bila.

koja je to berba bila..

nikad bolje godište..

Ilirk@
13-01-2011, 11:53
ma vrhunska berba.

često me ljudi požele počepat... bit će da je zbog tog.

Graničar Jozo
13-01-2011, 11:57
ko u mene mater i čaća. zeru mlađi :)

Inkvizitor
13-01-2011, 12:37
ko u mene mater i čaća. zeru mlađi :)

Jozo..bolje ti je nekad šutit..

ha ja..

Jozo Jozo..

zlatni_ljiljan
13-01-2011, 14:04
moje godište...haahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa

pa mogo sam i znat...

koja je to berba bila.

koja je to berba bila..

nikad bolje godište..

Najbolja berba je bila 5 leta poslije "vase" berbe tad su se radjale kiborg-bebe:018

exx
15-09-2011, 01:19
mene i ekipu iz škole nisu htjeli u omladinu primit zbog razno raznih ekscesa,poput primjerice šaranja grafita NDH i hrvatskog grba na školi 1987,88 zbog čega smo i na sudu završili...
eto ti ekstrem od malih nogu

caporegime
15-09-2011, 09:37
nas su doduše primili ali obzirom na ekscese na kolektivnom primanju u omladince, cugu i ponašanje "neprikladno" moralu mladih snaga socijalističkog društva, srećom proglašeni smo nepoželjnima i javno opomenuti i kritizirani kasnije.
uskoro je crkla i juga pa se ti repovi više nisu vukli.