PDA

Pogledaj Full Version : Masonstvo

Graničar Jozo
11-01-2011, 09:05
Jučer u jednom kvalitetnom razgovoru malo me cimnuo jedan profesor na tu temu nazvavši ih "zlom u jogoslaviji". :) Uglavnom, taj (stari) profesor je vrlo zanimljiv lik koji se divi rimskom carstvu, a u svom ormariću ima kozmičko jaje :)

Zanima me vaše stajalište o tim i takvim organizacijama (rottary i lionsi kao lobby masonstva).

Može li njihovo djelovanje iznjedriti išta dobrog i može li se podijeliti na ovozemaljsko i onozemaljsko?

Graničar Jozo
11-01-2011, 13:02
Doprinos raspravi
http://www.seebiz.eu/hr/seebiz-trend/intervju/dragan-kukavica%2c-veliki-majstor-velike-loze-hrvatske-u-hrvatskoj-preko-300-masona,98816.html

caporegime
11-01-2011, 13:39
u dubini sebe, slobodno zidarstvo je sotonizam.

Inkvizitor
11-01-2011, 13:43
meni tu jedna stvar nije jasna. Preteča masonstva su navodno templari.

A oni su bili najekstremniji kršćanske red, čuvari Kristova groba..itd.

pa kako onda sotonisti i protiv kršćanskog Boga.

Graničar Jozo
11-01-2011, 13:59

pitanje je šta su templari našli u solomonovu hramu. jesu li uopće išta našli? neki kažu da je današnja ekonomija rente (pod tim mislim i na samu rentu, kao i na kamate i na sve nekakve prihode koje proizlaze iz vlasništva) potekla od templara.

zašto su templari nakon toga ukinuti?

HVO-110
11-01-2011, 14:04

Masoni su samo obilježja preuzeli od Temlara. Da li su se stvarno razvili iz njih... ne znam.
Dosta kršćanskih simbola su preuzeli.

Što se tiče rente i kamate, sve je to postojalo daleko prije srednjeg vijeka, dosta prije i Rima.
Sad dal su Templari-Masoni to doradili i doveli na veći stupnj, vjerovatno jesu.

Inkvizitor
11-01-2011, 14:08
Masoni su samo obilježja preuzeli od Temlara. Da li su se stvarno razvili iz njih... ne znam.
Dosta kršćanskih simbola su preuzeli.

Što se tiče rente i kamate, sve je to postojalo daleko prije srednjeg vijeka, dosta prije i Rima.
Sad dal su Templari-Masoni to doradili i doveli na veći stupnj, vjerovatno jesu.

pa čak i da su preuzeli smao simbole i to je puno..

tu mi neke stvari nisu jasne..

Inkvizitor
11-01-2011, 14:09
pitanje je šta su templari našli u solomonovu hramu. jesu li uopće išta našli? neki kažu da je današnja ekonomija rente (pod tim mislim i na samu rentu, kao i na kamate i na sve nekakve prihode koje proizlaze iz vlasništva) potekla od templara.

zašto su templari nakon toga ukinuti?

templari su pobijeni, ali doslovno svi, smao su neki uspjeli pobjeći kad se francuski kralj enormno kod njih zadužio..

i naravno da ih je bilo lakše pobiti nego im vratiti dug..

nisam se nešto posebno zanimao oko toga ali činimi se da je tako bilo..

HVO-110
11-01-2011, 14:12
Inkvi ako se slažeš sa mnom gdje god je Bog tu je i nečastivi blizu.

Nego tko je najzaslužniji za aktivaciju masonstva u RH. Šarinić? Gregurić?

HVO-110
11-01-2011, 14:13
Točno.
I svu im imovinu zapljenio, a imali su ogromne posjede po čitavoj Europi.

Marta
11-01-2011, 14:14
Jel zna netko po kojem se principu postaje clan? Znam jednog tipa kojeg su pozvali, neznam jel to uobicajena metoda.

Ilirk@
11-01-2011, 14:15
ništa protiv templara, molim lijepo! :)

http://www.secretsocietycentral.com/tajnadrustva/templari-preci-slobodnog-zidarstva/

evo vam kratki osvrt na povijest templara. onako, šturo i malo zakukuljeno, ali to je tu negdje....

HVO-110
11-01-2011, 14:20
Jel zna netko po kojem se principu postaje clan? Znam jednog tipa kojeg su pozvali, neznam jel to uobicajena metoda.

Po pričama oni te pozovu, nedavno je objavljena knjiga od bivšeg masona, najvće lože u svijetu.
Zaboravio sam kako se zove, ne da mi se guglat.
Uglavnom tip je unutra objavio svoj put do masona, mislim da je prije bio katolik ( američki Irac), i sad je opet.

Inkvizitor
11-01-2011, 14:22
ništa protiv templara, molim lijepo! :)

http://www.secretsocietycentral.com/tajnadrustva/templari-preci-slobodnog-zidarstva/

evo vam kratki osvrt na povijest templara. onako, šturo i malo zakukuljeno, ali to je tu negdje....

eto, i tu se navode kršćanski korijeni templara..jedan od najrevnijih redova, najborbeniji, odani do smrti.

a odjednom masoni sotonisti a temelj im templari.

ništa ja tu ne žimku

Marta
11-01-2011, 14:27
Po pričama oni te pozovu, nedavno je objavljena knjiga od bivšeg masona, najvće lože u svijetu.
Zaboravio sam kako se zove, ne da mi se guglat.
Uglavnom tip je unutra objavio svoj put do masona, mislim da je prije bio katolik ( američki Irac), i sad je opet.

Ovaj lik je isto katolik i bio je u studentskoj katolickoj udruzi, otisao u Ameriku i preko kontakta iz te udruge su ga pozvali masoni....

Graničar Jozo
11-01-2011, 14:29
Inkvi ako se slažeš sa mnom gdje god je Bog tu je i nečastivi blizu.

Nego tko je najzaslužniji za aktivaciju masonstva u RH. Šarinić? Gregurić?

svi hrvatski premijeri su bili masoni.

Inkvizitor
11-01-2011, 14:30
svi hrvatski premijeri su bili masoni.

pa čak i onaj kilavi Račan????

Graničar Jozo
11-01-2011, 14:31
pa čak i onaj kilavi Račan????

prošao sam pored njegova groba. nikakvih obilježja nema. samo ime i prezime

ni križa, ni zvijezde. šta ja znam jel bio mason, ali prema pisanjima ivana mužića (mislim da je on) svi su bili.

HVO-110
11-01-2011, 14:33

ni križa, ni zvijezde. šta ja znam jel bio mason, ali prema pisanjima ivana mužića (mislim da je on) svi su bili.

Šta ako je Mason treba imat, oko? piramidu? šestar?

Inkvizitor
11-01-2011, 14:33

Znači kao i kod Tita..

pa moguće vidiš..

Graničar Jozo
11-01-2011, 14:34
Šta ako je Mason treba imat, oko? piramidu? šestar?

ništa (baš ništa). ime i prezime.

Inkvizitor
11-01-2011, 14:40
Ja sumljam da je Škutor Mate mason..

HVO-110
11-01-2011, 14:42
Jest.
Rakovi su im isto skriveni znak:rofl

Inkvizitor
11-01-2011, 14:44
Jest.
Rakovi su im isto skriveni znak:rofl

ma ne samo zato ih..ali ne smim sve reć..

Ilirk@
11-01-2011, 14:51
eto, i tu se navode kršćanski korijeni templara..jedan od najrevnijih redova, najborbeniji, odani do smrti.

a odjednom masoni sotonisti a temelj im templari.

ništa ja tu ne žimku

masoni, sotonisti i slobodni zidari u današnje vrijeme, nemaju ništa zajedničko sa kršćanstvom i templarima. ili imaju tek neke lože.

treba pročitati onaj tekst:

Da bi mason postao Vitez Templar, prvo mora postati «Majstor mason od Kršćanske vjere» i biti uzdignut u Sveti Kraljevski Svod. (neke podružnice dopuštaju to postati i članovima drugih vjeroispovijesti koji su se zakleli braniti kršćanstvo) Kao i u svim slobodnozidarskim organizacijama , članstvo u ovom redu zahtijeva od kandidata da bude visoko moralna osoba, izraženog karaktera i uzorne reputacije i da vjeruje u Vrhovno biće. Vitezovi Templari od kandidata također zahtijevaju da budu istaknuti kršćani.

Graničar Jozo
11-01-2011, 14:54
članstvo u ovom redu zahtijeva od kandidata da bude visoko moralna osoba, izraženog karaktera i uzorne reputacije i da vjeruje u Vrhovno biće. Vitezovi Templari od kandidata također zahtijevaju da budu istaknuti kršćani.

kakvo vrhovno biće? šta je njima vrhovno biće?

Inkvizitor
.masoni, sotonisti i slobodni zidari u današnje vrijeme, nemaju ništa zajedničko sa kršćanstvom i templarima. ili imaju tek neke lože.

treba pročitati onaj tekst:

Da bi mason postao Vitez Templar, prvo mora postati «Majstor mason od Kršćanske vjere» i biti uzdignut u Sveti Kraljevski Svod. (neke podružnice dopuštaju to postati i članovima drugih vjeroispovijesti koji su se zakleli braniti kršćanstvo) Kao i u svim slobodnozidarskim organizacijama , članstvo u ovom redu zahtijeva od kandidata da bude visoko moralna osoba, izraženog karaktera i uzorne reputacije i da vjeruje u Vrhovno biće. Vitezovi Templari od kandidata također zahtijevaju da budu istaknuti kršćani.

Ovo boldirano je kontradiktorno..

HVO-110
Pa zar Muslimani ne mogu biti slobodni zidar? Židovi?
Davno sam o tim stvarima čitao, čini mi se da mogu.
Da zakletvu umjesto na Bibliji polažu na Kuranu ili nekoj drugoj svetoj knjizi, koje li su već vjere...

Graničar Jozo
11-01-2011, 14:56
Pa zar Muslimani ne mogu biti slobodni zidar? Židovi?
Davno sam o tim stvarima čitao, čini mi se da mogu.
Da zakletvu umjesto na Bibliji polažu na Kuranu ili nekoj drugoj svetoj knjizi, koje li su već vjere...

katolici ne mogu jer ih se ekskomunicira iz crkve. ne mogu ni žene. one imaju svoj ceh libanonske cedrovine

HVO-110
11-01-2011, 14:59
To znam za katolike.
Mislio sam dal mogu postat kandidati nekršćani?

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:06
To znam za katolike.
Mislio sam dal mogu postat kandidati nekršćani?

mislim da mogu. u tu shemu se posebno dovode židovi koji "imaju" protokole sionskim mudraca.

caporegime
11-01-2011, 15:08
netko je pitao kako masoni mogu biti kontra od kršćanstva a kao potekli su od templara.
masoni za početak nisu potekli od templara.
oni imaju naziv templar u svojoj hijerarhiji koji nema nikakve veze osim imena sa samim redom.
templari su nestali 1308 godine nakon što je francuski kralj poduzeo sveobuhvatnu akciju njihove likvidacije a uz koju su pristali svi europski vladari kojima se templari i njihova snaga bili trn u oku a bogatstvo im je izazivalo sline na ustima.

to je jedno. a drugo je to da ponekad nedan izvor svoju vode odvede skroz u drugom smjeru.
npr. narodna stranka kako stranka hrvatskog otpora u 19 stoljeću je na kraju u vrijeme mažuranićem postala stranka koja je nešto pout današnjeg hdz-a radila upravo kontra hrvatskih interesa.
ne zaboravite, vatikan je najveći protivnik masonerije i to mi da je dovoljno saznanja tko je kakav.
a sotonizam nije pijenje mačje krvi i zazivanje demona te orgije nakon toga što je i razlog zašto raja vidi u tome nešto zanimljivo.
pravi sotonosti s smiju na takav iskaz sotonizma.
izvorni sotonizam je masonstvo.
odbaciti boga a robovati pojedincu. najpaušalnije rečeno

caporegime
11-01-2011, 15:09

misliš zato jer zidari po zagrebačkim gradilištima i masovno koristi mistriju, špahtlu, šestar, debelu olovku za uhom?

Ilirk@
11-01-2011, 15:12
kakvo vrhovno biće? šta je njima vrhovno biće?

pa bog, valjda. vidiš da oni imaju nekakve svoje specijalne termine za sve.

meni nikad nisu bila jasna današnja objašnjenja slobodnih zidara koji tvore taj templarski red. to bi trebalo detaljnije proučiti, ali gdje naći vremena i volje?

međutim, negdje sam čitala da je to glupost, to sa nesretnim templarima i masonima, jer ih je rkc odriješila od svega što im se stavljalo na teret, dakle, abolirala, pa samim time se masoni ne bi trebali s njima povezivati i bla bla bla

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:15
pa bog, valjda. vidiš da oni imaju nekakve svoje specijalne termine za sve.

imaju oni svog boga, kojem se klanjaju. ali jel to biblijski Bog?

Inkvizitor
11-01-2011, 15:15
netko je pitao kako masoni mogu biti kontra od kršćanstva a kao potekli su od templara.
masoni za početak nisu potekli od templara.
oni imaju naziv templar u svojoj hijerarhiji koji nema nikakve veze osim imena sa samim redom.
templari su nestali 1308 godine nakon što je francuski kralj poduzeo sveobuhvatnu akciju njihove likvidacije a uz koju su pristali svi europski vladari kojima se templari i njihova snaga bili trn u oku a bogatstvo im je izazivalo sline na ustima.

to je jedno. a drugo je to da ponekad nedan izvor svoju vode odvede skroz u drugom smjeru.
npr. narodna stranka kako stranka hrvatskog otpora u 19 stoljeću je na kraju u vrijeme mažuranićem postala stranka koja je nešto pout današnjeg hdz-a radila upravo kontra hrvatskih interesa.
ne zaboravite, vatikan je najveći protivnik masonerije i to mi da je dovoljno saznanja tko je kakav.
a sotonizam nije pijenje mačje krvi i zazivanje demona te orgije nakon toga što je i razlog zašto raja vidi u tome nešto zanimljivo.
pravi sotonosti s smiju na takav iskaz sotonizma.
izvorni sotonizam je masonstvo.
odbaciti boga a robovati pojedincu. najpaušalnije rečeno

kako nisu jebemumiša kad i na onom linku i svuda se govori da jesu potekli od templara.

pa ilirka je postvaila tmao kontradiktorne dvi teze..

masoni ne mogu bit kršćani

a onda da bi postao mason moraš biti vitez templar kršćanin.

pa te dvije teze se potiru..

Inkvizitor
11-01-2011, 15:16
misliš zato jer zidari po zagrebačkim gradilištima i masovno koristi mistriju, špahtlu, šestar, debelu olovku za uhom?

on zidari..

neće se taj vruć ladne vode napit..

Ilirk@
11-01-2011, 15:19
kako nisu jebemumiša kad i na onom linku i svuda se govori da jesu potekli od templara.

pa ilirka je postvaila tmao kontradiktorne dvi teze..

masoni ne mogu bit kršćani

a onda da bi postao mason moraš biti vitez templar kršćanin.

pa te dvije teze se potiru..

da bi bio vitez templar, moraš biti mason, a ne obratno.

isuse bože, daj pročitaj a ne kači se za svaki moj jebeni post kako bi nešto dokazao.

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:20
@ inkvizitor

ja mislim da masosnki biti kršćanin nije isto što i vatikanski biti kršćanin.

koliko sam ih uspio shvatiti oni priznaju da je Isus Bog, ali je pitanje jeli se rodio kao Bog ili je od čovjeka postao Bog. Ja vjerujem da se rodio kao Bog. Ako oni vjeruju da je postao Bogom onda to nekako pojašnjava ovu današnju kulturu sebičnosti i pretjeranog individualizma.

Ilirk@
11-01-2011, 15:24
masoni su u sebe ukomponirali tradiciju templara.
preuzeli simbole
dodali viteški templarski red u svoje redove
vitezovi moraju biti kršćani
moraju se zakleti da će braniti kršćanstvo
moraju biti bez mrlje u životopisu
moraju biti humanitarci
i td.

dakle, masonstvo o kojem danas kruže milijuni neistina, nema veze sa kršćanstvom.
imate masu tajnih društava, okultnih, sotonističkih, terorističkih čak, a koje se bezveze trpaju u masonstvo.

caporegime
11-01-2011, 15:26
za pravilno tumačenje problematike potreban je ipak malo dublji uvid u povijest ppolitiku kao i promjenu stavova i interesa društvenih grupa tog razdoblja.
templari su nestali davno prije pojave masona

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:27
koliko su ova tajna društva raširena po BiH?

Ilirk@
@ inkvizitor

ja mislim da masosnki biti kršćanin nije isto što i vatikanski biti kršćanin.

koliko sam ih uspio shvatiti oni priznaju da je Isus Bog, ali je pitanje jeli se rodio kao Bog ili je od čovjeka postao Bog. Ja vjerujem da se rodio kao Bog. Ako oni vjeruju da je postao Bogom onda to nekako pojašnjava ovu današnju kulturu sebičnosti i pretjeranog individualizma.

rkc i masonstvo nemaju dodirnih točaka osim te templarske poveznice za koju neki tvrde da je izmišljotina.

templari su mrtvi.
oni su grijeh rkc-a i ona se iskupila tako što je njima oprostila ono za što nisu ni bili krivi.
novac, sotona, odigrao je ulogu i uništio tu elitu, na žalost.

a masoni su bili i tito i krleža, pa vi sad to povežite... niđe veze :(

TheBronxBomber
Imam samo jedno pitanje:

Zasto je Kardinal Bozanic, kad je postao ZG nadbiskupom, posjetio grebove Karadjordjevicevih?

Inkvizitor
11-01-2011, 15:28
da bi bio vitez templar, moraš biti mason, a ne obratno.

isuse bože, daj pročitaj a ne kači se za svaki moj jebeni post kako bi nešto dokazao.

da bi bio vitez templar moraš biti mason u kojem vremenu..

i hoću se namjerno kačiti na svaki tvoj post...:005

Inkvizitor
11-01-2011, 15:31
masoni su u sebe ukomponirali tradiciju templara.
preuzeli simbole
dodali viteški templarski red u svoje redove
vitezovi moraju biti kršćani
moraju se zakleti da će braniti kršćanstvo
moraju biti bez mrlje u životopisu
moraju biti humanitarci
i td.

dakle, masonstvo o kojem danas kruže milijuni neistina, nema veze sa kršćanstvom.
imate masu tajnih društava, okultnih, sotonističkih, terorističkih čak, a koje se bezveze trpaju u masonstvo.

evo evo..opet jesam ja glup ili šta..

ovo meni totalno kontradiktorno..

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:31
kažu neki i da su se iluminati infiltrirali u masonski pokret.

doduše, meni ta crta između masonstva i ostalih okultnih društava nije jasna

TheBronxBomber
11-01-2011, 15:32
Ja mislim da zeli reci kako su prisvojili simbole, obrede, sta li vec... ali ne sluze Bogu, vec djavlu. Eto.

Tako nekako.

Ilirk@
11-01-2011, 15:33
u vremenu današnjem.
vitezovi templari su masoni koji su se tako nazvali. kršćani su i humanitarci, isključivo.

kako vidiš, navodno su samo rozenkrojceri ostatci ostataka templarskog reda iako ni za to nije sigurno ništa.
masoni mogu sebe nazivati kako hoće, ali s templarima nemaju nikakve veze osim one koju su sami isforsirali.
neš ti toga. 400 godina nakon smaknuća zadnjih pravih vitezova templara i nakon što je masonstvo dopušteno, oni se sjetili sebe nazvati templarima... hrabro brate.
mislim da se pravi templari okreću u grobu...

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:35
ilirika ma avatar rozenkrojcera :eek:

:)

Inkvizitor
11-01-2011, 15:37
u vremenu današnjem.
vitezovi templari su masoni koji su se tako nazvali. kršćani su i humanitarci, isključivo.

kako vidiš, navodno su samo rozenkrojceri ostatci ostataka templarskog reda iako ni za to nije sigurno ništa.
masoni mogu sebe nazivati kako hoće, ali s templarima nemaju nikakve veze osim one koju su sami isforsirali.
neš ti toga. 400 godina nakon smaknuća zadnjih pravih vitezova templara i nakon što je masonstvo dopušteno, oni se sjetili sebe nazvati templarima... hrabro brate.
mislim da se pravi templari okreću u grobu...

to je već neko objašnjenje iako opet ne kužim zašto bi se sotonisti uopće povezivali sa nekom krščanskom tradicijom.

logično bi bilo da se sotonosti stresaju i rasplinu od pomena kršćanstva

ono malo što sam čitao i gledao o masonima,,to je meni hrpa kontaradiktornosti..

te pozivaju se na templare koji su bili čuvari Kristova groba, najutjecajniji red u srednjem vijeku, ratnici, filozofi,

pa onda su sotonisti a opet se pozivaju na templare koji su kršćanski red..

pa nisu templari ali koriste neke simbole templara.

pa onda svi njihovi znaci i znameni potiči iz Biblije ali opet su sotonisti..

zbunjoza..

Ilirk@
11-01-2011, 15:37
evo evo..opet jesam ja glup ili šta..

ovo meni totalno kontradiktorno..

možda si i glup.

prvo je jasno.

a drugi dio kaže da ne smijemo miješati masonstvo sa sranjima od tajnih društava jer takvi, koji sebe nazivaju msonskim ložama, nemaju veze sa kršćanstvom nego i djeluju protiv njega.

izvorni masonski red je ipak nešto drugo. puno komplicirano.

Graničar Jozo
11-01-2011, 15:40
a drugi dio kaže da ne smijemo miješati masonstvo sa sranjima od tajnih društava jer takvi, koji sebe nazivaju msonskim ložama, nemaju veze sa kršćanstvom nego i djeluju protiv njega. to je bilo "masonstvo o kojemu izvorni masonski red je ipak nešto drugo. puno komplicirano.

može li se razgraničiti to dvoje?

Ilirk@
11-01-2011, 15:44
ilirika ma avatar rozenkrojcera :eek:

:)

ne, ovo je križ ivanovaca.

Ilirk@
11-01-2011, 15:46
može li se razgraničiti to dvoje?

više to bog ne bi razdvojio.

izvorni masonski red počiva na pobožnosti. zamisli.

a ova danas, sculs & bones društva, na novcu i moći.

Ilirk@
11-01-2011, 15:49
ljudi, morate znati da sve što ima nekakvu moć, bilo političku bilo materijalnu, uvijek će biti "misteriozno".
u tome je još veća moć.

TheBronxBomber
11-01-2011, 15:50
ljudi, morate znati da sve što ima nekakvu moć, bilo političku bilo materijalnu, uvijek će biti "misteriozno".
u tome je još veća moć.

Pa, oni koji nemaju ni jedno ni drugo moraju objasnjavati zasto drugi imaju i jedno i drugo.

Škutor Mate
11-01-2011, 15:55

nisam mason, al' sam masan

Ilirk@
11-01-2011, 15:57
i slasan hahaha :D najbolji za ražanj

Inkvizitor
11-01-2011, 16:10
nisam mason, al' sam masan

to je ona fora..nisam zgodan al sam plodan..

en ten tini..

deb'o si a..

Škutor Mate
11-01-2011, 16:17
i slasan hahaha :D najbolji za ražanj

more, more, samo dignite ražanj malo na više da mi škemba ne razgrće žeru :rofl

Graničar Jozo
11-01-2011, 16:20
more, more, samo dignite ražanj malo na više da mi škemba ne razgrće žeru :rofl

lol. Lol lol

HVO-110
11-01-2011, 16:34
to je ona fora..nisam zgodan al sam plodan..

en ten tini..

deb'o si a..

Meni jača ona nisan zgodan al sam nezgodan!

Vepar
18-09-2011, 12:35
Je li pakao dovoljno dubok za ovog lika? Koliko je taj ljudskih života uništio?

http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=30261:george-soros-rjeenje-za-europu-je-kontrolirani-bankrot-grke-irske-i-portugala-&catid=92:svijet&Itemid=2

mardar
18-09-2011, 13:38
Je li pakao dovoljno dubok za ovog lika? Koliko je taj ljudskih života uništio?

http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=30261:george-soros-rjeenje-za-europu-je-kontrolirani-bankrot-grke-irske-i-portugala-&catid=92:svijet&Itemid=2

Ja sam to preskočio na svim portalima gdje sam naletio na njega.Samo zlo i da pročitam još i njegove savjete.Ma ipak ne bih ništa novo htio "naučiti" od njega.Mislim da će ga naš Eugen Savojski dobro dočekati kao ložač pakla.Eugene ovome što ga pripada u dodaj malo i od sebe.:):)

Gala
19-09-2011, 12:25
Svi ovi neki pokreti (tajna društava) su kopije strukture crkve i njenih redova ,otimajući simbole itd.jer sami i ne mogu ništa ni smisliti bolje ,tako da udaraju na više strana na crkvu.đavli ništa drugo, to su .

Graničar Jozo
23-09-2011, 08:50
Svi ovi neki pokreti (tajna društava) su kopije strukture crkve i njenih redova ,otimajući simbole itd.jer sami i ne mogu ništa ni smisliti bolje ,tako da udaraju na više strana na crkvu.đavli ništa drugo, to su .

evo jedan zanimljiv tekst kada je prosperiralo masonstvo na engleskom kraljevskom dvoru.

http://hrvatski-fokus.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=3240:crkva-i-anticrkva-u-teolokoj-projekciji-svjetske-politike&catid=1:hrvatska&Itemid=3

iako ne mogu ga upratiti oko pitanja srba i u ovom zadnjem pasusu.

Ilirk@
23-09-2011, 09:31
meni su zanimljivi ovi crkveni presedani na koncu teksta. jednom sam nešto o tome malčice pisala.. nisam puno jer teško je i meni upratit moje misli koje su brže od prstiju, a kamoli ne nekom drugom. pa da ne bih ja kao nevirnik bila pogrešno shvaćena, a to se često ovdje dešava, nisam ulazila u velike polemike oko toga.
uglavnom, rkc se urušava ne samo izvana, nego i iznutra.. islam i jugdaizam si nisu dopustili puno toga što si je dopustila katolička crkva, zato će ju nadživit.

glede te slike sa vražjim rogovima što ih navodno pokazuju političari, većina ih je vrlo vještih fotomontaža sa šakama i klinci ih dilaju po internetu na konspiracijskim sajtovima, tako da mi je to pomalo bzvz..

Graničar Jozo
23-09-2011, 09:43
neće Crkva pokleknut. ne vjerujem u to. prejaka je u svakom smislu.

Ilirk@
23-09-2011, 10:07
umiranja imaš više vrsta. neka su nagla, a neka polagana.
crkva kao takva neće odumrijeti, ali će se toliko preobraziti da više neće sličiti na ono kakva je zamišljena.
kakvo bolan ulaženje u sinagogu i ljubljenje kurana ako spasa bez krista nema?
razumiš? na tome leži cilo kršćanstvo, alo!
zamisli da svećenik koji dovodi u pitanje uskrsnuće, a znamo da je upravo uskrsnuće sam temelj kršćanstva, ne bude izbačen iz rkc, dovoljno ti govori o tome koliko je crkva odmakla od svojih načela. pa što se onda čuditi tomu da ne protjerava iz svojih redova pedofile i homoseksualce čiji se grijeh smatra smrtnim, kad ne protjerava one koji udaraju po samim temeljima cile vjere.
to su paradoski koji će ju urušiti iznutra, a ljudi koji zbog napretka znanosti i tehnologije, ali i zbog sve većih sloboda ispoljavanja vlastitih nastranosti, sve manje i manje vjeruju, gube poštovanje prema toj instituciji i tako će ju izvana, zajedno sa unutarnjim neprijateljima, svesti na jednu smiješnu, beznačajnu organizaciju koja broji sve manje i manje članova.