PDA

Pogledaj Full Version : Dinamo Zagreb(obiteljski obrt familije Mamić)

Stranice : 1 2 3 4 [5] 6

NorthStand
07-09-2014, 15:41
http://www.youtube.com/watch?v=89IwfxKzFJ8

bolesno ludilo, za koje se nadam da se nikad neće pronaći lijek.

NorthStand
07-09-2014, 15:50
http://www.youtube.com/watch?v=5OxOmoRNHAE&list=UUNd3FpH8oyUrEJVCbHa4DQw

ne zovi mama doktora, jer nema lijeka protiv tog otrova! :cerek

teenager
07-09-2014, 16:51
Sviđa mi se novi grb tog Futsal Dinama, podsjeća na neke stare dane i minula vremena... :kez

http://content.eventim.com/static/uploaded/at/4opj_200_200.jpg

Samo osjećam kao da mu nešto fali? :D

NorthStand
07-09-2014, 17:18
e rado bi oni nama opet mećali zvijezde na grb i glavu, ali "uzalud vam trud svirači". :kez

NorthStand
10-09-2014, 16:34
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Tcf2_uidR0E

http://www.youtube.com/watch?v=soSaSpZ7woU

NorthStand
14-09-2014, 20:42
http://www.youtube.com/watch?v=Tl2Bgzo63s4

TheBronxBomber
17-09-2014, 17:23
Evo, otvorila se rasprava o privatizaciji GNK Dinama.

Bravo! Napokon!

NorthStand
17-09-2014, 17:37
ne može se ništa privatizirati, dok članovi kluba i navijači za takvo nešto ne daju pristanak, nije mamić vlasnik kluba da o tome odlučuje. sama činjenica da taj idiot, ima pravo ovako javno puštat probne balone i zazivat privatizaciju samo zato da bi spriječio da se ne sazna kriminalne razmjere njegove vladavinie u klubu, dovoljno govori o svemu. on ne želi da klub pripada navijačima, jer takav klub je najveća prijetnja za te kriminalce kojima se on okružio, i kojima on upravlja ko glavni komandant profi krimi orgnaizacije joca amsterdam je pičkin dim za njega. tako da, mene to ne čudi, ipak je on do sad pokazao tko je i što je u bezbroj intervjua i presica, oličenje najgoreg šljama našeg društva. privatizacija neće riješit niti jedan problem, ali će zato klub oduzet navijačima. strogo sam protiv privatizacije, i bilo kakvih oblika samovolje pojedinaca pogotovo pojedinaca kakav je i sam Zdravko nozdrva Mamić.

TheBronxBomber
17-09-2014, 17:54
Klub da pripada navijacima - kao vlasnici? Pa valjda cete imat mogucnosti kupovati dionice kad se klub privatizira.

Bitno je da se Mamic skine s drzavne sise; onda cemo vidit kakav je on to uspjesan "biznismen." :D

NorthStand
17-09-2014, 18:22
pa slažem se, ali ne želim da ga se skine tako da se dinamo privatizira. ne treba mi neki volpi tedeschi i slični panjevi, niti želim gledat nekakve arape i naftne multimiljardere u klubu.

privatizacija je ono baš zadnja opcija, ali ne vidim zašto se ne bi uredilo po modelu sociosa koji šljaka u cijeloj europi, ili još bolje bayerna koji ima 45 posto dioničara, a većinski paket dionica je u rukama navijača?

mamić sve ovo radi, samo zato da bi navijače sjebe, točnije bbb a ne zato da bi klub konačno skinuo s državne sise jer o tome se nikad nije ni radilo niti je njemu to bio problem, kad je on od toga najviše ubirao plodove.

ti se možda nadaša da dinamo više neće biti dominantan u prvenstvu, nakon što se skine s državne sise ni to neće biti slučaj, jer ima dovoljno sociosa koji će napunit njegovu blagajnu s miljardama iz trezora.

"soroševi plaćenici" će se pobrinut da Dinamo bude broj jedan, ne na balkanu već i puno šire. :kez

TheBronxBomber
17-09-2014, 18:26
Mamic 51%, navijaci 49%.

Vrlo jednostavno.

zaba1111
17-09-2014, 21:34
pa slažem se, ali ne želim da ga se skine tako da se dinamo privatizira. ne treba mi neki volpi tedeschi i slični panjevi, niti želim gledat nekakve arape i naftne multimiljardere u klubu.

privatizacija je ono baš zadnja opcija, ali ne vidim zašto se ne bi uredilo po modelu sociosa koji šljaka u cijeloj europi, ili još bolje bayerna koji ima 45 posto dioničara, a većinski paket dionica je u rukama navijača?

mamić sve ovo radi, samo zato da bi navijače sjebe, točnije bbb a ne zato da bi klub konačno skinuo s državne sise jer o tome se nikad nije ni radilo niti je njemu to bio problem, kad je on od toga najviše ubirao plodove.

ti se možda nadaša da dinamo više neće biti dominantan u prvenstvu, nakon što se skine s državne sise ni to neće biti slučaj, jer ima dovoljno sociosa koji će napunit njegovu blagajnu s miljardama iz trezora.

"soroševi plaćenici" će se pobrinut da Dinamo bude broj jedan, ne na balkanu već i puno šire. :kez

http://m.youtube.com/watch?v=L3zK9YY5TIw

NorthStand
18-09-2014, 02:49
pravi se javio, sprdaj se ti koliko hoćeš, ali od arapa i mamićevih plaćenika neće biti ništa. oni su prošlost, mi smo budućnost. DINAMO-TO SMO MI!

Grunf
19-09-2014, 09:28
Dinamo razbio Rumunje 5-1. :naklon Kak su ovi prošli Lyon da mi je znati? Srbi razljutili Britance transparentom na tekmi Partizana i Tottenhama, prijete im velikim kaznama. Ovo je povod, baš nemaju smisla za humor iako se busaju sa svojim smislom za humor.

http://www.index.hr/images2/grobarijevreji_getty__1411110782_31_223_209_235.jp g

NorthStand
19-09-2014, 15:13
ma navijači totenhama su židovi, tako da provokacija ima smisla. ali će dobit paprenu kaznu, možda ih izbace zbog "antisemitizma".

moonlight
19-09-2014, 17:19
Navijači Totenhama nisu Židovi, osnivači kluba su Židovi, sam kvart gdje je stadion White Hart Lane se zove u Londonu, "little Somalia"...

NorthStand
19-09-2014, 19:33
da, moja zabuna znam da je nešto pod kontrolom židova, zamjenio sam navijače s upravom kluba. sve u svemu, vjerojatno i danas ima ponešto židova koji tamo vode kolo. tako da, neka ih malo bocnu, nisam pobornik holokausta ali i ti židovi se svagdje guraju, tako da jesu malo iritantni i treba ih malo peckat.

Inkvizitor
11-10-2014, 10:55
http://www.youtube.com/watch?v=7BjVDJDZYx8&feature=em-uploademail

http://www.youtube.com/watch?v=ehXDp5VexkM

koje slike...za razliku od pustog Maksimira.

Pa se pitam , koliki morša bit egoist i samoživ čovjek da ukradeš navijačima njihov klub i da te boli neka stvar, da gledaš samo svoj interes . Za to stvarno moraš imat pancirku na mjestu gdje se inače nalazi obraz.

Inkvizitor
18-10-2014, 17:55
Kakav je ono gol da golman Zadra da sam sebi :D

Grunf
24-10-2014, 04:26
Rijeka razbila Feyenoord 3:1. Kramaric zabio hat trick. :naklon

Inkvizitor
24-10-2014, 10:57
Mogo ih Red Bul unakazit.

jebiga nije to Zadar di golman sam sebi gurne loptu u mrežu :rofl

Humphrey
26-10-2014, 12:35
Jesu to počeli i oružani obračuni u Dinamu?

Inkvizitor
26-10-2014, 16:19
Kako je najvaljivano mislio sam da će biti bar par tisuća BBB unatoč zabranama.

Ovako ništa.

Grunf
26-10-2014, 18:38
Bojsi išli pred Mamićevu vilu i razvili transparent.

http://www.index.hr/images2/porukamamicu3.jpg

http://www.index.hr/vijesti/clanak/boysi-usred-noci-dosli-pred-mamicevu-vilu-cuvala-ga-policija-narucitelj-mamic-i-propalica-bez-casti/779871.aspx

Bojsi na sjeveru.

http://www.index.hr/images2/max1fotografija3.jpg

http://www.index.hr/sport/clanak/boysi-nakon-utakmice-krenuli-prema-bolnici-dubrava-policija-i-dalje-cuva-mamicevu-vilu-/779928.aspx

TheBronxBomber
27-10-2014, 15:12
Josipovićevi-zločesti-dečki (http://direktno.hr/en/2014/kolumne/2131/Josipovićevi-zločesti-dečki.htm)

Marcinko tvrdi da BBB-i rade za komunjare.

Samo linkam clanak; nemojte me kamenovat.

Inkvizitor
27-10-2014, 15:21
Onda si vidio i odgovore ispod.:D

Tekst je na razini budale.

Još će Mamića promovirat u borca za hrvatstvo. Oops već jesu. Tog jugonostalgičara i nerealiziranog Jovankinog mecenu. U Hrvatskoj je sve apsurdno i sve moguće pa i to.

Na stranu to, al to da se dogodilo da u Hrvatskoj navijači pucaju jedni na druge što je mislim prvi put pokazuje svu bijedu tog gospodina ili druga kojemu ništa ne znači osim njegovog ega, njegove guzice, položaja, privilegija i para.

Ma da je stoput u pravu da je čovjek rekao bi..ljudi ovo je prevršilo svaku mjeru, ako sam ja dio problema, ja odlazim.

zaba1111
27-10-2014, 16:58
Josipovićevi-zločesti-dečki (http://direktno.hr/en/2014/kolumne/2131/Josipovićevi-zločesti-dečki.htm)

Marcinko tvrdi da BBB-i rade za komunjare.

Samo linkam clanak; nemojte me kamenovat.

Samo još jedan tekst u nizu onih koji po medijima podržavaju Mamića... medjutim treba razmotriti motive ovakvih podvala, Mamićev dupelizac otvoreno proziva i Predsjednika i Premijera, bivšeg Ministra... a poznato je da je on njihov ili oni njegovi igrači, ovo je čista farsa i predstava za javnost toliko puta vidjena, medjutim odkad je pala LovrićMerzel kao da see nešto promijenilo, Mamić odaje strah tako da ovaj put moguće pas ne laje radi sela, možda je došao i taj dan da su udbaši digli ruke od njega, iskoristila ga koliko su htjeli i sad je došao red na njega i ds ovo stvari nije paravan kao dosad, nego strah.

Inkvizitor
27-10-2014, 17:37
Dok ne padne UDBA ne pada ni Mamić, to sam davno napisao i toga se držim.

da "bando crvena" a šef im najveći jugonostalgičar od Triglava do Gevgelije

Inkvizitor
28-10-2014, 16:50
Javnost ustala protiv BBB a pojedini BBB-ovci razočarani što ih je izdo..pazi sad..ni manje ni više nego jedan index ...eee...:lol:

TheBronxBomber
28-10-2014, 17:40
Pa jedan dio BBB-a radi za SKH-SDP još iz vremena rušenja Tuđmana i Croatie. I zašto to ne može biti činjenično paralelno s činjenicom da je Mamić hulja koja se krije iza domoljublja kad mu ustreba?

Humphrey
28-10-2014, 20:11
Nisam znao da su boysi toliko podijeljeni.

Zanimljivo kako pokušaj ubojstva, pravi mafijaški čin, uopće ne dobija neku medijsku pažnju.

moonlight
28-10-2014, 21:14
Pa jedan dio BBB-a radi za SKH-SDP još iz vremena rušenja Tuđmana i Croatie. I zašto to ne može biti činjenično paralelno s činjenicom da je Mamić hulja koja se krije iza domoljublja kad mu ustreba?

To je isto citat Marcinka ili ovog puta iz tvoje prekoatlantske glave?

TheBronxBomber
28-10-2014, 21:34
To je isto citat Marcinka ili ovog puta iz tvoje prekoatlantske glave?

Marčinko je advocatus diaboli Mamiću, domoljubnoj hulji. Međutim, nije sve što je Marčinko naveo netočno.

Marčinkov problem je što piše iz krivih pobuda.

Ja pišem iz dobrih pobuda i u interesu istine. A istina je da dio BBB radi za SKH-SDP (instrumentaliziran, bolje rečeno) još od napada na Tuđmana i borbu za povratak komunističkog imena "dinamo," što je isto naslijeđe SKH-SDP.

Inkvizitor
28-10-2014, 21:40
Ne može se tako pojednostavljeno gledati. BBB-ovcima iz onog doba je bilo najbitnije vratiti ime Dinamo i grčevito su se držali svake potpore.

Slično rade i sada, meni je npr bilo groteskno i otužno kad su zazivali Jovanovića da sredi Mamića a ne znaju da je Mamić Jovanoviću nadređen a isti taj Jovanović bi ih popio u čaši vode.

Među navijačima pa i ultrasima ima svega pa sigurno i tzv ljevičara ali oni su manjina.

Npr tamo na topicu na fhr-u poneki BBB-ovci zavijaju da ih je index izdo. A taj isti index bi ih isto popio u čaši vode i pisao je o njima kao divljacima i fašistima. To je očaj, to oni sve rade iz očaja jer će mediji uvijek stati na stranu udbaša ako su oni u sukobu s njima a i inače. Traže nišu.

Pa eto Bauera je index prenosio, nek napiše tekst prenijet će mu index.

moonlight
28-10-2014, 21:52
Marčinko je advocatus diaboli Mamiću, domoljubnoj hulji. Međutim, nije sve što je Marčinko naveo netočno.

Marčinkov problem je što piše iz krivih pobuda.

Ja pišem iz dobrih pobuda i u interesu istine. A istina je da dio BBB radi za SKH-SDP (instrumentaliziran, bolje rečeno) još od napada na Tuđmana i borbu za povratak komunističkog imena "dinamo," što je isto naslijeđe SKH-SDP.

Koji su izvori te" istine"?

Živo me zanima...
Borba za povratak imena je najslavnije razdoblje grupe, ali jednako tako, danas se borbe vode protiv puno suptilnijih, represivno puno izraženijih...

Priča oko Dinama i Tuđmana, to je Tuđmanova greška...
Ime Dinamo je do 90 te odavno prestalo biti komunističko ime, to Tuđman također nije želio shvatiti...

Slično kao što su neki prigovarali na ime Hajduk, koje nije hrvatsko...

Sve su to priče za budale kratkog daha...

Puno je važnije ovo što se danas događa, te prijašnje bitke su dobijene, trijumfalno.

Inkvizitor
28-10-2014, 21:56
Sad da je najslavnije, nije, mada se Tuđman nikako nije smio mješat u to. Ni danas ni onda mi nije bilo jasno da se jedan predsjednik države bavi imenom jednog kluba.

To mu je jedan od žešćih failova.

Uostalom ime Croatia je samo verzija imena Hrvatska i to može nositi samo reprezentacija.

Ta "najsjajnija pobjeda" je imala kao nuspojavu Mamića u klubu ne zaboravi.

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:00
Sad da je najslavnije, nije, mada se Tuđman nikako nije smio mješat u to. Ni danas ni onda mi nije bilo jasno da se jedan predsjednik države bavi imenom jednog kluba.

Uostalom ime Croatia je samo verzija imena Hrvatska i to može nositi samo reprezentacija.

Ja se slazem s ovim 100%.

moonlight
28-10-2014, 22:03

Nije točno...
Ta pobjeda je dovela Zajeca, sad kriviti za ono kasnije Zajeca, bilo bi nepravedno...
Grupa bbb, upravo je u tom razdoblju postala ono što mora i ostati...zato je najslavnije
Osobno sam bio prisutan tih godina kad se jasno i u brk odjebavalo sve one koji su pokušali na toj borbi kupovati političke bodove, zato me i zanimaju ti "izvori"...

Inkvizitor
28-10-2014, 22:04
Nisam znao da su boysi toliko podijeljeni.

Zanimljivo kako pokušaj ubojstva, pravi mafijaški čin, uopće ne dobija neku medijsku pažnju.

Nije to podjela. Podjela je kad su otprilike podjednaki omjeri podijeljenih.

Ovdje je cijela grupa kontra par desetaka Mamićevaca. To nije podjela grupe.

kriticna masa
28-10-2014, 22:05
Kakva je ovo smiješna družina... ovaj je uspio zaključit čitajući neki forum gdje pišu većinom neki anonimni marginalci da se BBB osjećaju izdanima od, pazi sad... indexa.Na osnovu čega, 2-3 upisa neka tamo anonimna lika.
Ovaj drugi zna, uvjeren je da je dio Boysa povezan sa SDP-om zato jer su BBB bili protiv Croatije i za Dinamo prije 15-20 godina, pa su sigurno to i danas. Iako to nisu bili ni tada, a pogotovo ne danas. Na osnovu čega to majstor zaključuje zna vjerojatno samo on, možda po tome zato jer to kaže Marčinko. Čiji je jedini problem što to "piše iz krivih pobuda", a nikako ne to što je Marčinko klasični udbaški kadar koji je okrenuo kaput kad je vidio tko nosi pobjedu, kao uostalom i sva mafijaška klika koja je okupirala Dinamo i domaći nogomet.
A gore u politici se zgražate nad takvom retorikom i istim takvim etiketama koje se lijepe društvenoj skupini kojoj vi pripadate.
Hrvatska tragedija je upravo u tome što su buntovnici=politički aktivisti za toliki broj ljudi i što takvo etiketiranje neobjašnjivo lako prolazi, iako to ne može biti više pogrešno u ovom slučaju nego što jest.
Pa su BBB zazivali Jovanovića da sredi Mamića... a gdje to? Opet na forumu i na internetu. Pa čak i da je istina, i čak da su BBB stvarno zazivali Jovanovića da ispravi nepravdu koja nam je nanesena... Koga bi to trebalo zazivati ako je jasno da je sudbina Dinama u rukama politike? Možda stranku zelenih? Koga? Pa zazivalo se i prošlu vlast, jedino se prošloj vladi otvoreno i pisali od strane navijača, a s ovom navijači Dinama nisu nikada imali niti najmanji kontakt. Upravo zbog svjetonazora.
To je kao da ja dođem ovdje i kažem da je hrvatski integralizam zapravo ideja maskirana da se aboliraju ex-udbaši i jugoslaveni i zaostali kadrovi iz prošlog sistema. Onako, preko kurca, pročitao ja to negdje pa mi došlo tako.

Među navijačima možda ima ljevičara, ali eto, ja ne poznajem niti jednog navijača koji se tako deklarira. Pa čak i oni koji su svjetonazorski možda i na tom tragu će za sebe reći da su hrvatski nacionalisti i da mrze ovu pro-pedersku klatež i uvjerene mainstream ljevičare.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:12
Nije točno...
Ta pobjeda je dovela Zajeca, sad kriviti za ono kasnije Zajeca, bilo bi nepravedno...
Grupa bbb, upravo je u tom razdoblju postala ono što mora i ostati...zato je najslavnije
Osobno sam bio prisutan tih godina kad se jasno i u brk odjebavalo sve one koji su pokušali na toj borbi kupovati političke bodove, zato me i zanimaju ti "izvori"...

Možda ne odmah ali brzo je Mamić zajahao.

osobno mislim i uvjeren sam u to da on može samo pasti kad padne udbaška nomenklatura. Čak mislim da je njegov sukob sa Jovanovićem insceniran. Udba se bavila tim stvarima. Ona je u tome davno magistrirala.

On ima toliko putra na glavi da je mogao biti maknut kad i kad. Počevši od one malverzacije sa zemljištem kad je zaradio velike pare.

Too ne može nitko uraditi tko nije duboko u strukturama.

Mnogi sad govore, pao je Bandić..o-pa sad će i Mamić..kad je tako jaki Bandinjo "pao".

Bandinjo je samo Mamićev šegrt. nije on davao što je htio nego što je morao. Mamić je daleko jači od Bandića sa moćnijim ljudima iza sebe.

BBB vode borbu protiv vjetrenjača. Svi mediji će biti kontra njih. Dovoljno je napisati, divljaci i huligani i narod to puši. Većina naroda. Kad su popušili "novu pravednost" popušit će sve. Običnim ljudima se na sam spomen huliganizma diže kosa na glavi. I Mamić to zna. mediji to znaju.

Koliko je on moćan govori ti činjenica da je policiju pretvorio doslovno u osobnu pretorijansku gardu a Maksimir faktički u logor.

On a ne policija radi spiskove tko može na stadion a tko ne. Jel vi kužite koja je to moć. On upravlja državnim aparatom pod firmom borbe protvi huliganizma. Ljudi se uhićuju jer sjede na krivom mjestu, to nije bilo ni u najžešćem komunizmu.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:14
Kakva je ovo smiješna družina... ovaj je uspio zaključit čitajući neki forum gdje pišu većinom neki anonimni marginalci da se BBB osjećaju izdanima od, pazi sad... indexa.Na osnovu čega, 2-3 upisa neka tamo anonimna lika. .

Pa ako su Valsimot i Mukte Kavga anonimci onda u redu .

moonlight
28-10-2014, 22:20
Možda ne odmah ali brzo je Mamić zajahao.

osobno mislim i uvjeren sam u to da on može samo pasti kad padne udbaška nomenklatura. Čak mislim da je njegov sukob sa Jovanovićem insceniran. Udba se bavila tim stvarima. Ona je u tome davno magistrirala.

On ima toliko putra na glavi da je mogao biti maknut kad i kad. Počevši od one malverzacije sa zemljištem kad je zaradio velike pare.

Too ne može nitko uraditi tko nije duboko u strukturama.

Mnogi sad govore, pao je Bandić..o-pa sad će i Mamić..kad je tako jaki Bandinjo "pao".

Bandinjo je samo Mamićev šegrt. nije on davao što je htio nego što je morao. Mamić je daleko jači od Bandića sa moćnijim ljudima iza sebe.

BBB vode borbu protiv vjetrenjača. Svi mediji će biti kontra njih. Dovoljno je napisati, divljaci i huligani i narod to puši. Većina naroda. Kad su popušili "novu pravednost" popušit će sve. Običnim ljudima se na sam spomen huliganizma diže kosa na glavi. I Mamić to zna. mediji to znaju.

Koliko je on moćan govori ti činjenica da je policiju pretvorio doslovno u osobnu pretorijansku gardu a Maksimir faktički u logor.

On a ne policija radi spiskove tko može na stadion a tko ne. Jel vi kužite koja je to moć. On upravlja državnim aparatom pod firmom borbe protvi huliganizma. Ljudi se uhićuju jer sjede na krivom mjestu, to nije bilo ni u najžešćem komunizmu.

Kome ti to objašnjavaš? :shock

Inkvizitor
28-10-2014, 22:21
Nikome, naglas razmišljam.

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:25
Jedno od poslanja policije je da cuva mirovinu privatnika. Kad je rijec o Mamicu (i Dinamo i maksimir su defacto Mamicevo vlasnistvo), to znaci i na stadionu, pa cak i njegovu kucu. Ili ti, Inkvizitore, mislis da Mamic nema pravo da ga policija zastiti?

Probajte sjediti na krivo mjesto bilo gdje u civiliziranom svijetu, pa ces vidjeti sto ce ti se dogoditi. Samo jednom ces biti zamoljen da se vratis na mjesto za koje si platio kartu.

Sad, je li Maksimir logor - je. Ali problem je u uzroku, ne u posljedicama.

Mamic je mafiozo s jakim vezama, ali niti vlada Zagrebom niti vlada Hrvatskom. Sto je previse, previse je.

Navijacke skupine su prestale to biti cim su se poceli zainteresirati za foteljama, odborima i slicnim profesionalnim mjestima. Kakav je to navijac koji sjedi u nekom fucking odboru? Prije bi se reklo da je to borba za moc, ali ulicnim metodama nikako do cilja.

Ne mozes ti sudjelovati u navijackim (isplaniranim, dapace) neredima po cijeloj Europi onda osnivati "nas Hajduk" ili neka drugu udrugu i zatraziti nadzor ili vlast nad klubom. Jos prizivaju organizaciju Bayerna, Barce i sto sve ne... To je smijesno za poludit. :D

Inkvizitor
28-10-2014, 22:26
btw gledao sam danas na dvd-u onaj dokumentarac u izdanju Večernjeg o 13. 05 1990 i one utakmice sa Zvezdom i tko je tu između ostalih ..Mamić. Objašnjava što su to BBB i koji je to ponos, koje hrvatstvo..koja groteska..mislim nije taj dvd davno bio u prodaji.

p.s na kojoj je poziciji Macko sad.

kriticna masa
28-10-2014, 22:27
Pa ako su Valsimot i Mukte Kavga anonimci onda u redu .

Ma ne želim uopće pričat na taj način iako ni jedan ni drugi nisu uzeli index u usta.
Stvaraš sliku nekakvu na osnovu par rečenica nekoga, to je smiješno. Pa se i o Baueru piše kao o nekakvom ljubimcu lijevih medija zato jer je "pisao za index" što nije istina jer su neki portali pa i index preuzimali njegove tekstove s njegovog facebooka.
Ako ćemo se zajebavat i pričat pizdarije tek toliko da se nešto piše, onda ok, al ovo što vi pišete tu je smiješno u najmanju ruku.

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:28
Napravis (izazoves, isplaniras) nerede, klub placa kazne, a ti bi u nadzorni odbor. LOL

moonlight
28-10-2014, 22:29
Pitaš se, a oko tebe , pa i na ovom forumu su ljudi koji su tu njegovu moć i spregu osjetili osobno na svojoj koži...

Naravno da je borba s vjetrenjačama dok se cijela priča ne institucionalizira, a to je ipak pitanje biološkog odumiranja jednih, ali bolej je i don kihotovski nego kontra sebe.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:30
Jedno od poslanja policije je da cuva mirovinu privatnika. Kad je rijec o Mamicu (i Dinamo i maksimir su defacto Mamicevo vlasnistvo), to znaci i na stadionu, pa cak i njegovu kucu. Ili ti, Inkvizitore, mislis da Mamic nema pravo da ga policija zastiti?

Probajte sjediti na krivo mjesto bilo gdje u civiliziranom svijetu, pa ces vidjeti sto ce ti se dogoditi. Samo jednom ces biti zamoljen da se vratis na mjesto za koje si platio kartu.

Sad, je li Maksimir logor - je. Ali problem je u uzroku, ne u posljedicama.

Mamic je mafiozo s jakim vezama, ali niti vlada Zagrebom niti vlada Hrvatskom. Sto je previse, previse je.

Navijacke skupine su prestale to biti cim su se poceli zainteresirati za foteljama, odborima i slicnim profesionalnim mjestima. Kakav je to navijac koji sjedi u nekom fucking odboru? Prije bi se reklo da je to borba za moc, ali ulicnim metodama nikako do cilja.

Ne mozes ti sudjelovati u navijackim (isplaniranim, dapace) neredima po cijeloj Europi onda osnivati "nas Hajduk" ili neka drugu udrugu i zatraziti nadzor ili vlast nad klubom. Jos prizivaju organizaciju Bayerna, Barce i sto sve ne... To je smijesno za poludit. :D

Vlada i Zagrebom i Hrvatskom. Ne on osobno nego struktura kojoj pripada.

Maksimir ni Dinamo nisu njegovo vlasništvo. Pusti me tih akrobacija. zakonski on nije vlasnik ničega on je izvršni predsjednik ili dopredsjednik ( titula iz Alan Forda) to bi trebao znati što je..radnja se odvija u cvjećarnici u Bronxu.

Navijači su po mom mišljenju poželjeli sjediti u nekim odborima tek kad su vidjeli kaos i nerede koji vlada. Da su klubovi uređeni oni se ne bi petljali u to.

Mi smo u predemokratskom društvu, uspoređuješ neuspooredivo.

kriticna masa
28-10-2014, 22:31

Bombarder s Kvarnera, toliko si upućen u tematiku da nemaš blage dume dvije rečenice složit da se ne blamiraš. Počevši od ustroja NK Dinamo. Dinamo nije de facto ničije vlasništvo nego udruga građana.

U kojem su to odboru čiji navijači? U kojim foteljama? Šta pričaš ti čovječe?

Ko bi trebao krojiti sudbinu i nadzirati klub, Bandići, Jaseni Mesići, Mamići, Bernardići? Jel razumiješ ti koncept udruge građana?

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:32
Ja sam rekao da je de facto vlasnik Dinama.

Smjenite ga kad nije.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:33
Ma ne želim uopće pričat na taj način iako ni jedan ni drugi nisu uzeli index u usta.
Stvaraš sliku nekakvu na osnovu par rečenica nekoga, to je smiješno. Pa se i o Baueru piše kao o nekakvom ljubimcu lijevih medija zato jer je "pisao za index" što nije istina jer su neki portali pa i index preuzimali njegove tekstove s njegovog facebooka.
Ako ćemo se zajebavat i pričat pizdarije tek toliko da se nešto piše, onda ok, al ovo što vi pišete tu je smiješno u najmanju ruku.

Mogli su reagirat i reć, alo ljudi..

Nije to bilo jedan dva, nego više reakcija, i nisam napisao svi nego neki.

Ti se uhvatiš jednog detalja pa guliš o njemu

Inkvizitor
28-10-2014, 22:34
Ja sam rekao da je de facto vlasnik Dinama.

Smjenite ga kad nije.

nije de iure pa je glupo na toj razini pričat.

zašto ga se ne može smjenit jasno je.

kakva onda privatna imovina. Kako on može raditi spiskove tko može na stadion a tko ne.

To su spinovi što pišeš.

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:39
Nikakvi spinovi. Samo dajem realan prikaz stanja. Mamic je uzurpator. Ja sam za to da on privatizira klub i da bude njegovo vlasnistvo. Pa onda eto mu 1.000 na stadionu. Ovako se stalno vrti u krug. Cuj, "udruga gradjana" hahhahahhahah

kriticna masa
28-10-2014, 22:40
Mogli su reagirat i reć, alo ljudi..

Nije to bilo jedan dva, nego više reakcija, i nisam napisao svi nego neki.

Ti se uhvatiš jednog detalja pa guliš o njemu

Uhvatio sam se detalja zato jer si upis 2-3 čovjeka, pa neka je i pet... upakirao u tu vašu teoriju. BBB su organizacija koja ima svoju glavu i rep, ljude koji shvaćaju više i koji shvaćaju manje, mlađe i neiskusnije i starije i pametnije, one koji su više unutra i oni koji nisu unutra. A BBB su prije svega organizacija koja JE politički aktivna i koja je oduvijek oko sebe okupljala isključivo hrvatske nacionaliste i domoljube, na našoj tribini lijeva retorika nije nikada prolazila kao ni bliskost bilo kojim strankama s iznimkom 1990. kada je HDZ bio više od stranke.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:41
Moš ti reć da je uzurpator al ne moš reć da je policija da tu štiti privatnu imovinu. Čiju privatnu imovinu... jebiga.

To je karikiranje.

kriticna masa
28-10-2014, 22:42
Nikakvi spinovi. Samo dajem realan prikaz stanja. Mamic je uzurpator. Ja sam za to da on privatizira klub i da bude njegovo vlasnistvo. Pa onda eto mu 1.000 na stadionu. Ovako se stalno vrti u krug. Cuj, "udruga gradjana" hahhahahhahah

Udruga građana je i Barcelona. I Real Madrid i Bayern i komplet Bundesliga i komplet španjolska primera.
U Njemačkoj nogometni profesionalni klubovi MORAJU biti udruge građana, kao i u Švedskoj.
I green bay packersi su isto udruga građana.

Neozbiljno je ovo, al baš krajnje neozbiljno.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:43
Uhvatio sam se detalja zato jer si upis 2-3 čovjeka, pa neka je i pet... upakirao u tu vašu teoriju. BBB su organizacija koja ima svoju glavu i rep, ljude koji shvaćaju više i koji shvaćaju manje, mlađe i neiskusnije i starije i pametnije, one koji su više unutra i oni koji nisu unutra. A BBB su prije svega organizacija koja JE politički aktivna i koja je oduvijek oko sebe okupljala isključivo hrvatske nacionaliste i domoljube, na našoj tribini lijeva retorika nije nikada prolazila kao ni bliskost bilo kojim strankama s iznimkom 1990. kada je HDZ bio više od stranke.

Ja to nisam nikad dovodio u pitanje ako me čitaš imalo.

To je bila samo jedna opaska , ne znam šta si se samo nje uhvatio

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:44
Udruga građana je i Barcelona. I Real Madrid i Bayern i komplet Bundesliga i komplet španjolska primera.
I green bay packersi su isto udruga građana.

Neozbiljno je ovo, al baš krajnje neozbiljno.

Nisu nego dionicka drustva, a sad odi Baueru da ti objasni razliku izmedju udruge gradjana subvencionirane od DRZAVE od privatna, dionicka drustva.

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:45
Cuj, Green Bay Packers udruga gradjana. hahhahahhahahhahhahah

moonlight
28-10-2014, 22:47
Ja ne razumijem zašto i pred kime bi se bbb trebali opravdavati bilo kome o kvalifikacijama kao što su "komunisti", "soroševi plaćenici" ili tome slično...

Pa to je spuštanje na razinu koja vrijeđa i mozak amebe...

Iza nekih stoje djela, tako i iza ove generacije stoje djela...

Puna podrška.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:49
Ja ne razumijem zašto i pred kime bi se bbb trebali opravdavati bilo kome o kvalifikacijama kao što su "komunisti", "soroševi plaćenici" ili tome slično...

Pa to je spuštanje na razinu koja vrijeđa i mozak amebe...

Iza nekih stoje djela, tako i iza ove generacije stoje djela...

Puna podrška.

To mislim ovdje nitko nije napisao a da je stupidno je.

To je napisao Marčinko , nemoj imputirat.

Bronx je ustvari na strani Mamića pa radi parodije i karikira.

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:50
Nisam na strani Mamica. Ali ni na strani profesnionalnih navijaca. Iako ove simpatiziram vise. Koliko mahniti bili.

kriticna masa
28-10-2014, 22:50
Nisu nego dionicka drustva, a sad odi Baueru da ti objasni razliku izmedju udruge gradjana subvencionirane od DRZAVE od privatna, dionicka drustva. Komunisticka tikvo.

Koji je to od ovih klubova dd?

http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Bay_Packers#Public_company

The Packers are the only community-owned franchise in American professional sports major leagues.[23] Typically, a team is owned by one person, partnership, or corporate entity, i.e., a "team owner." The lack of a dominant owner has been stated as one of the reasons the Packers have never been moved from the city of Green Bay. It has long been operated as a non-profit organization.[24]

Da komunistička tikva :smijeh

moonlight
28-10-2014, 22:55
Pa mogao si pobrisat taj link, ja sam se samo sarkastično osvrnuo na njega, osim ako nije dobro došlo po prilici da se ovdje lijepe svakakva bulažnjenja pojedinaca, pa i nekadašnjih vojvođanskih komitetlija i SDS-ovca...

Pa navijači, a Boysi posebno imaju toliko djela iza sebe, ne samo vezane za navijački dio, nego i masu humanitarnih djela za koje se malo ili nikako zna, a i ne mora osim onih do kojih su djela stigla da je smješno raspravljat o tome tko su i što su, što moraju shvatiti ili kako stvari stoje...

TheBronxBomber
28-10-2014, 22:55
Koji je to od ovih klubova dd?

Zasto ne citas dalje na tim istim stranicama o dionickom vlasnistvu kluba.

Green Bay Packers su dionicko drustvo bez vecinskog vlasnika. I klub nije subvencioniran od drzave, za razliku od tvoje voljene udruge gradjana.

Ovo je besmisleno.

Citiras stranice koje te pobijaju.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:56
bronx oladi sa tim budalastim epitetima..

kriticna masa
28-10-2014, 22:58

Zasto ne citas dalje na tim istim stranicama o dionickom vlasnistvu kluba.

Green Bay Packers su dionicko drustvo bez vecinskog vlasnika. I klub nije subvencioniran od drzave, za razliku od tvoje voljene udruge gradjana.

Ovo je besmisleno.

Da, tikvo komunisticka. K tome, i nepismena. Citiras stranice koje te pobijaju.

Barcelona je dd? Bundesligaši? Šveđani? Real?

Nemaš ti blage veze kume, pa jedini tko se bori protiv državnih subvencija klubovima u Hrvatskoj i jesu navijači.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:58
Pa mogao si pobrisat taj link, ja sam se samo sarkastično osvrnuo na njega, osim ako nije dobro došlo po prilici da se ovdje lijepe svakakva bulažnjenja pojedinaca, pa i nekadašnjih vojvođanskih komitetlija i SDS-ovca...

Pa navijači, a Boysi posebno imaju toliko djela iza sebe, ne samo vezane za navijački dio, nego i masu humanitarnih djela za koje se malo ili nikako zna, a i ne mora osim onih do kojih su djela stigla da je smješno raspravljat o tome tko su i što su, što moraju shvatiti ili kako stvari stoje...

Sad i ja tebi mogu reći...kome pričaš.

mislim suludo je objašnjavati tko su Boysi i tko su Torcida npr.

Link je ostavljen samo zato jer je toliko blesav da se vidi tko je sve u Dinamu danas..nije bilo nikakve zle namjere.

zar sam ja svojim pisanjem odavao neki drugi dojam.

Inkvizitor
28-10-2014, 23:02
Nisam na strani Mamica. Ali ni na strani profesnionalnih navijaca. Iako ove simpatiziram vise. Koliko mahniti bili.

Prosijava kroz tvoje postove makar simpatija prema egoističnom debilu i primitivcu.

I to ne od jučer.

i usput vodiš neku imaginarnu borbu protiv ljudi koji su na našoj strani. Izazivaš umjetne sukobe i tjeraš neki svoj inat i samo neko svoje ispravno gledanje.

moonlight
28-10-2014, 23:06
Sad i ja tebi mogu reći...kome pričaš.

mislim suludo je objašnjavati tko su Boysi i tko su Torcida npr.

Link je ostavljen samo zato jer je toliko blesav da se vidi tko je sve u Dinamu danas..nije bilo nikakve zle namjere.

zar sam ja svojim psianjem odavao neki drugi dojam.

Pa navodiš tamo priču oko Jovanovića, kao da je to bio službeni stav grupe...osim što se udruga "Zajedno za Dinamo" htjela uključiti kroz institucije za rješavanje tog pitanja...
Pa u tom postu objašnjavaš što se može, kako se može, vjetrenjače. logor Maksimir...tko ne vjeruje neka ode osobno, nema tu kukanja, to je ta stvarnost, sad u nedjelju ljudi su skidani s ulaza jer je pripadnik Sokol Marić držao listu i bez objašnjenja uz pomoć interventne izdvajao ljude s ulaza...
Ne trebaju nam ovdje uopće rasprave o tome ovdje , sve je to poznato...samo se sad počelo ići kako bi se reklo u Splitu, "u tvrdo"...

Inkvizitor
28-10-2014, 23:10
Pa navodiš tamo priču oko Jovanovića, kao da je to bio službeni stav grupe...osim što se udruga "Zajedno za Dinamo" htjela uključiti kroz institucije za rješavanje tog pitanja...
Pa u tom postu objašnjavaš što se može, kako se može, vjetrenjače. logor Maksimir...tko ne vjeruje neka ode osobno, nema tu kukanja, to je ta stvarnost, sad u nedjelju ljudi su skidani s ulaza jer je pripadnik Sokol Marić držao listu i bez objašnjenja uz pomoć interventne izdvajao ljude s ulaza...
Ne trebaju nam ovdje uopće rasprave o tome ovdje , sve je to poznato...samo se sad počelo ići kako bi se reklo u Splitu, "u tvrdo"...

Dobro, ja sam to napisao jer je ustvari zazivan Jovanović...mislim ne moš ti ić kroz sistem kad znaš kakav je taj sistem..samo zato..a ne da ja imputiram da su oni SDP-ovci ili štajaznam.

moonlight
28-10-2014, 23:14
Dobro, ja sam to napisao jer je ustvari zazivan Jovanović...mislim ne moš ti ić kroz sistem kad znaš kakav je taj sistem..samo zato..a ne da ja imputiram da su oni SDP-ovci ili štajaznam.

Ma nisam niti mislio na tebe, to si ti osjetljiv čim vidiš sdp, komunisti...

Išlo je generalno svaku takvu priču, konstrukciju, koja se vadila po potrebi od Vrdoljaka 92, pa do Marčinka ili Mamića danas...

Bit je da je ona toliko prozirna i nedostojna obrane, ono baš nedostojna...to se nogom šutne i prođe...

Inkvizitor
28-10-2014, 23:17
Dobro, uglavnom se lovimo efemerija a u biti o toj stvari mislimo isto.

osim bronxa.

Suma sumarum što bi se reklo mislim da BBB nemaju šansu dok je god ove vlasti ( u to spada i ona stara HDZ-ova jer je iz istog lonca) i dok se ne demontiraju stare strukture Mamiću nitko neće moći ništa.

Ima medije i državni aparat u svojim rukama. Protiv toga se ne moš borit.

TheBronxBomber
28-10-2014, 23:23
Prosijava kroz tvoje postove makar simpatija prema egoističnom debilu i primitivcu.

I to ne od jučer.

i usput vodiš neku imaginarnu borbu protiv ljudi koji su na našoj strani. Izazivaš umjetne sukobe i tjeraš neki svoj inat i samo neko svoje ispravno gledanje.

Nisi u pravu, ali to je tvoje misljenje. Na koje imas pravo! :did

Prozivas na drugom topiku Simunica ( a upravo sam te ja bio upozorio na taj detalj [igranje za Mamica]), ko da Joe-a boli kurac za ulicne obracune zagrebackog pseudo-podzemlja. Uostalom, sta ce mu oni kad on radi, je li, igra za THE podzemlje Je li tako? :)

moonlight
28-10-2014, 23:23

osim bronxa.

Suma sumarum što bi se reklo mislim da BBB nemaju šansu dok je god ove vlasti ( u to spada i ona stara HDZ-ova jer je iz istog lonca) i dok se ne demontiraju stare strukture Mamiću nitko neće moći ništa.

Za sad izgleda da ovisi sve o biološkom odumiranju istih, ali ne mora biti da će se toliko čekati...

Ne treba odustajati, stasavaju nove generacije, ja u njih još više vjerujem od onog skupa na Trgu i dočeka generala...

Nadoći će sve...

Inkvizitor
28-10-2014, 23:28
Nisi u pravu, ali to je tvoje misljenje. Na koje imas pravo! :did

Prozivas na drugom topiku Simunica ( a upravo sam te ja bio upozorio na taj detalj [igranje za Mamica]), ko da Joe-a boli kurac za ulicne obracune zagrebackog pseudo-podzemlja. Uostalom, sta ce mu oni kad on radi, je li, igra za THE podzemlje Je li tako? :)

Naravno da je izgubio kredibilitet kad ide podržat branitelje a otaljava karijeru kod lika koji nariče za Jugoslavijom pretvorio stadion u konclogor, to mu nije trebalo.

Bolilo ga ili ne, u to ne ulazim.

TheBronxBomber
29-10-2014, 03:36
Barcelona je dd? Bundesligaši? Šveđani? Real?

Nemaš ti blage veze kume, pa jedini tko se bori protiv državnih subvencija klubovima u Hrvatskoj i jesu navijači.

Evo, ovako...

Barca, Real nisu dionicka drustva vec ustroj tih klubova lezi na bazi clanarina. Clanovi placaju clanarine i stecu prava birati kako ce se klub ustrojiti i tko ce klubom upravljati. Medjutim, klubovi zive od cistog businessa koji veze nema s drzavom Spanjolskom. Dakle, to su udruge koje veze nemaju s poreznim obeznicima tj. njihovim novcem.

Nadalje, Bayern Munchen je firma koja je i dionicko drustvo. Ima nekoliko znacajnih udjela (kao sto je ADIDAS npr.) pa onda postoje i dionicari i druga znacajna udjela koja su zapravo firme. Dakle, Bayern veze nema s poreznim obveznicima niti s drzavom Bayerom niti s federalnom Njemackom drzavom. Bayern zivi i od svojih clanova.

Green Bay Packers su dionicko drustvo, s time da je preprodaja dionica zabranjena niti se moze zaradjivati na dionicama. Ali niti Green Bay Packers nisu "udruga gradjana" poput trenutni GNK Dinamo, koji ima cisti komunisticki ustroj na celu s Mamicem privatnikom, tj. uzurpatorom. I GBP zive od dionicara i od cistog businessa koji uprihodi klub raznim nacinama. Veze nema s drzavom Wisconsin niti s federalnom Amerikom.

Poanta mojih postova je da nijedan od ovih klubova nema niti priblizno slican ustroj ko komunisticki klubovi i udruge gradjana hahah u komunistickoj Hrvatskoj.

Niti se ista priblizno moze ocekivati niti ostvariti u komunistickoj Hrvatskoj s obzirom na kaoticno stanje, tj. na drustveno rasulo.

Kamo srece, kamo srece....

kriticna masa
29-10-2014, 12:36
Poanta mojih postova je da nijedan od ovih klubova nema niti priblizno slican ustroj ko komunisticki klubovi i udruge gradjana hahah u komunistickoj Hrvatskoj.

Ne znam otkud tebi da se navijači Dinama zalažu da naš klub bude subvencioniran od države ili Grada? Pa baš to i je suština cijele priče, što je politika omogućila uhljebima i raznim mamićima da se tale kroz dotacije. Baš to i je razlog zašto je mamić još uvijek tamo gdje je, jer je on u poziciji da opere hrpu love kroz klub i zbog toga ima političku zaštitu.

Nije koncept udruge kao takve naslijeđe socijalističke ideologije, ali zato je ovo što mi imamo u Hrvatskoj. Samo što vani su neke udruge na tržištu, a ovdje su pod suknjom politike i javnog novca kojim ona raspolaže.

Udruga građana Bayern je u vlasništvu 82% dionica izdvojenog profi pogona kluba, ostatak su prodali Audiju i Adidasu, u njemačkoj postoji to 50%+1 pravilo koje znači da klub mora biti u natpolovičnom vlasništvo udruge građana, samo Leverkusen i Wolfsburg su, kao tradicionalno privatni klubovi izuzeti tog pravila.
U španjolskoj je isto nešto drugačiji model... svaki ima svoje specifičnosti.

kriticna masa
29-10-2014, 12:39
Evo, ovako...

Barca, Real nisu dionicka drustva vec ustroj tih klubova lezi na bazi clanarina. Clanovi placaju clanarine i stecu prava birati kako ce se klub ustrojiti i tko ce klubom upravljati.

Znači, oni su udruge građana. Možda tebe buni ovo "građana", jer da bi bio dio neke udruge moraš biti njen član i platiti članarinu. Preciznije, udruge članova, ako ti je tako lakše.

zaba1111
29-10-2014, 16:13

osim bronxa.

Evo ovo je razlog zašto ja uopće pišem na ovoj temi, znači nije glavni motiv podrška mamiću, za kojim me zaboli k, nego nevidjeno ispiranje mozga koje je zahvatilo takve razmjere da čovjek mora pomisliti da iza takvog ludila stoje odredjene strukture moći.
Čovjek koji se najotvorenije i najdirektnije sukobljavao sa vlastima, to potvrdjuje i ovaj Marčinkov intervju, čovjek koji je osudjen za najveće svote u državi zbog duševnih boli, što potvrdjuje i današnja presuda, čovjek kojemu su poništeni milionski gradjanski ugovori, čovjek protiv kojeg je napisano najviše novinskih tekstova u državi... taj isti u društvu izloženom nevidjenoj manipulaciji slovi za čovjeka kojega štite vlasti, sudovi i mediji, nešto nevjerovatno, jebeš mi mater ako ću ikad više napisati išta na ovu temu ako netko stavi ijedan tekst koji podržava Mamića.

A s druge strane čitava se rasprava razvila o subvencijama klubu, a već sve brojevima pokazano, sve sto puta napisano, sve objašnjeno, ali džaba, uporno tupljenje kako Mamić živi na račun grada, a grad mu daje samo pet posto klupskog proračuna, a i to daje ne zato što to treba Dinamu, nego po istim kriterijima za sve ostale sportove i klubove koji za razliku od Dinama bez toga ne bi preživjeli.

Ovaj fenomen treba ozbiljno razmotriti jer u toj manipulaciji i njihovoj moći leži veliki dio državnih problema.

Komari
29-10-2014, 17:55
Može li mi netko potvrditi ili demantirati komentare koje čitam po netu da je danas dosuđen "jedanaesterac" za Dinamo nakon što su se sudarila 2 dinamova igrača?

:zbunjen:

Inkvizitor
29-10-2014, 19:02
http://i.minus.com/i1Li0PcvEhe2z.gif

gurnuo ga ovaj izgleda

Grunf
29-10-2014, 19:18
Čisto guranje.

moonlight
29-10-2014, 20:22
Evo ovo je razlog zašto ja uopće pišem na ovoj temi, znači nije glavni motiv podrška mamiću, za kojim me zaboli k, nego nevidjeno ispiranje mozga koje je zahvatilo takve razmjere da čovjek mora pomisliti da iza takvog ludila stoje odredjene strukture moći.
Čovjek koji se najotvorenije i najdirektnije sukobljavao sa vlastima, to potvrdjuje i ovaj Marčinkov intervju, čovjek koji je osudjen za najveće svote u državi zbog duševnih boli, što potvrdjuje i današnja presuda, čovjek kojemu su poništeni milionski gradjanski ugovori, čovjek protiv kojeg je napisano najviše novinskih tekstova u državi... taj isti u društvu izloženom nevidjenoj manipulaciji slovi za čovjeka kojega štite vlasti, sudovi i mediji, nešto nevjerovatno, jebeš mi mater ako ću ikad više napisati išta na ovu temu ako netko stavi ijedan tekst koji podržava Mamića.

A s druge strane čitava se rasprava razvila o subvencijama klubu, a već sve brojevima pokazano, sve sto puta napisano, sve objašnjeno, ali džaba, uporno tupljenje kako Mamić živi na račun grada, a grad mu daje samo pet posto klupskog proračuna, a i to daje ne zato što to treba Dinamu, nego po istim kriterijima za sve ostale sportove i klubove koji za razliku od Dinama bez toga ne bi preživjeli.

Ovaj fenomen treba ozbiljno razmotriti jer u toj manipulaciji i njihovoj moći leži veliki dio državnih problema.

Sarkazam, Klaić....

"(grč. σαρκασμός, sarkasmós; sarkazein = gristi usne od bijesa, sarx = meso) je zlobna, ljuta, zajedljiva, oštra i gorka poruga ("koja grize u meso"); pojačana ironija. To je oštra, pakosna poruga, jaka ironija, obično zasnovana na paradoksu. Polazište joj je negativan stav prema onomu kojem je upućena."

Prepoznaješ li ovaj Kalićev citat koji je preuzela wiki u svojim postovima?

Ako ne prepoznaješ, ili si nestvarno !#$% momak ili si jednostavno i naprosto !#$%.

Odgovori za početak na pitanja s početka ove teme, ili jednostavno uhvati udbaški falus Marčinka i pljuskaj se po svom vlastitom crvenom licu...

Ali jako...

moonlight
29-10-2014, 22:06
Joj grunfe:facepalm
Obožavam kad čovjek čisti tamo gdje ni četka neće...

zaba1111
29-10-2014, 22:16
Joj grunfe:facepalm
Obožavam kad čovjek čisti tamo gdje ni četka neće...

Nije sarkazam, češće je ironija, ali drugačije je nemoguće, što može čovjek drugo sa ovakvom razinom komunikacije, evo postavljena su jednostavna, najobičnija pitanja, odnosno nisu postavljena nego se sama od sebe nameću i nitko da na njih odgovori, evo ne budi pizda, ne skrivaj se iza osobnih prepucavanja i odgovori na pitnje : Štiti li Mamića vlast, odnosno je li on udbaški izvršitelj i podržavaju li mediji Mamića? Ako odgovoriš na ova pitanja možemo nastavito normalno razgovarati, ako se opet sakriješ iza osobnih prepucavanja meni neće preostati drugo nego ironija.
Evo ja čak i rukavicu bacam u lice , jedan tekst koji podržava Mamića ja zatvaram usta za sva vremana, zar to nije lakše od više godišnjeg ,meni nedoraslog , nadjebavanja.

moonlight
29-10-2014, 22:27
Nije sarkazam, češće je ironija, ali drugačije je nemoguće, što može čovjek drugo sa ovakvom razinom komunikacije, evo postavljena su jednostavna, najobičnija pitanja, odnosno nisu postavljena nego se sama od sebe nameću i nitko da na njih odgovori, evo ne budi pizda, ne skrivaj se iza osobnih prepucavanja i odgovori na pitnje : Štiti li Mamića vlast, odnosno je li on udbaški izvršitelj i podržavaju li mediji Mamića? Ako odgovoriš na ova pitanja možemo nastavito normalno razgovarati, ako se opet sakriješ iza osobnih prepucavanja meni neće preostati drugo nego ironija.
Evo ja čak i rukavicu bacam u lice , jedan tekst koji podržava Mamića ja zatvaram usta za sva vremana, zar to nije lakše od više godišnjeg ,meni nedoraslog , nadjebavanja.

Odgovori prvo na pitanja koja su ti postavljena na početku, ako si odlučio forumski raspravljat, to je minimum...

zaba1111
29-10-2014, 22:30
Da sad kažem vrlo rado, slagao bih, jer nama pitanja na koje nisam odgovorio 20 puta, ali još jednom me neće ubiti, pa molio bih te da me podsjetiš na koja pitanja misliš.

moonlight
29-10-2014, 22:57
Na prvih 40 stranica...eto ukratko.

zaba1111
29-10-2014, 23:41
Haha, legendarno izbjegavanje odgovra, i onda kaže nemoj biti sarkastičan, pa kako da ne budem.
Ali ima i to tvoje smisla, ti si vidi kako Inkvizitor, kad nema ništa suvislo za reći jednostavno optuži da ne odgovaram na pitananja, kad pitaš koja pitanja, on preskoči, ode na koji dan ili podje vrijedjati, kad ti njemu postaviš konkretno pitanje, poput ovih sada tebi, oni kaže da je to već odgovoreno i da meni nema smisla odgovarati jer sam ja ignorant i nešto još opsuje da utvrdi dojam...
Pa kad može on što ne bi i ti tako, em je glavni vrajer na forumu,em ga vole forumske žene, e sad iako to gledajuć ovako izgleda smješno to jednostavno ima prodju i zašto i ti to ne bi koristio, ali jedini je problem što forum ispada neozbiljan, ali s druge strane zašto bi i bio ozbiljan, kao da nam svima nije dosta ozbiljnosti , narogušenosti, depresije...
Tako da kad sve zbrojim , ti si ipak u pravu, mislim na dobrom putu.

moonlight
29-10-2014, 23:43
Tako je Marčinko...

nije bit u odgovoru, nego u izbjegavanju, a i što bi odgovorio...razumijem.

Bukowski
30-10-2014, 12:04
uporno tupljenje kako Mamić živi na račun grada, a grad mu daje samo pet posto klupskog proračuna, a i to daje ne zato što to treba Dinamu, nego po istim kriterijima za sve ostale sportove i klubove koji za razliku od Dinama bez toga ne bi preživjeli.

Okej,dosadašnjih 40 miliona godišnje,a sadašnjih 20 je 5 (slovima:PET) posto klupskog proračuna.Dinamo je prošlu godinu,godinu kad je imao dosada najveće rashode,potrošio 235 miliona kuna.Matematika ti je na nivou.

Znači,ovih,ajmo reć 3-4 godine,uzmimo od dve i sedme do dve i desete,Dinamo je trošio koliko?Računaj da Dinamo raste,tj.ugovori rastu,kao i troškovi.U to je vrijeme dobijao 40 miliona godišnje.Daj izračunaj ponovo taj postotak.

Na sve to,da ne zaboravimo da grad plaća Dinamu 90% zaposlenih (otprilike,Dinamo po papirima ima ako se ne varam točno 21 zaposlenu osobu koju plaća klub),da mu grad plaća pripreme,troškove organizacije utakmica (redare,struju,sudce-tu mislim na ono što ih se plaća regularno,mada i ono što ih se plati sa strane vjerujem da dobar dio tih novaca također dolazi od grada,samo se prenamjene).Grad im plaća putovanja na utakmice,apsolutno sve.

Rijeka npr. ima 16 zaposlenih,Hajduk 61.To naravno ne zaustavlja glavatu spodobu da svaki momenat viče kako on (Dinamo) hrani 200 obitelji.

Mamić mlati tuđim po drači,a sam skuplja mast.To je neviđena lopovčina,čovjek koji ima monopol nad takovim milijunskim biznisom kao što je nogomet,i uspijeva poslovat u minusu.Neviđena nesposobnost.Neviđena.

Meni daj monopol na prodaju krpica za brisanje naočala i napravit ću lovu.Da ne pričam šta bi napravio kad bi mi sirovinu,dakle platno,plaćaop drugi,kad bi mi švelje plaćao drugi,kad bi mi distribuciju plaćao drugi,kada bi mi prodavače po svim trgovinama plaćao drugi,kao i kamiondžije.

Mamić vizionar :kez

zaba1111
30-10-2014, 18:01
Bukovsi, svi službeni podatci , precizni do u 1 kunu, postoje na ovim stranicama, podatci su od agencije zazštitu tržišnog natjecanja, po nalogu Našeg Hajduka, i meni se jednostavno neda više odgovarati na proizvoljne gluposti.

dalton
30-10-2014, 23:54
Ne znam otkud tebi da se navijači Dinama zalažu da naš klub bude subvencioniran od države ili Grada? Pa baš to i je suština cijele priče, što je politika omogućila uhljebima i raznim mamićima da se tale kroz dotacije. Baš to i je razlog zašto je mamić još uvijek tamo gdje je, jer je on u poziciji da opere hrpu love kroz klub i zbog toga ima političku zaštitu.

Nije koncept udruge kao takve naslijeđe socijalističke ideologije, ali zato je ovo što mi imamo u Hrvatskoj. Samo što vani su neke udruge na tržištu, a ovdje su pod suknjom politike i javnog novca kojim ona raspolaže.

Udruga građana Bayern je u vlasništvu 82% dionica izdvojenog profi pogona kluba, ostatak su prodali Audiju i Adidasu, u njemačkoj postoji to 50%+1 pravilo koje znači da klub mora biti u natpolovičnom vlasništvo udruge građana, samo Leverkusen i Wolfsburg su, kao tradicionalno privatni klubovi izuzeti tog pravila.
U španjolskoj je isto nešto drugačiji model... svaki ima svoje specifičnosti.
http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/tabid/98/ArtMID/508/ArticleID/267/Default.aspx#.VFK_aTSG-ik
borusia mila majka,,

Bukowski
31-10-2014, 12:06
Bukovsi, svi službeni podatci , precizni do u 1 kunu, postoje na ovim stranicama, podatci su od agencije zazštitu tržišnog natjecanja, po nalogu Našeg Hajduka, i meni se jednostavno neda više odgovarati na proizvoljne gluposti.

Vidim da ti se ne da odgovarati :muka

Da se tebi odgovarat,to je vidljivo iz toga što si odgovorio samo ti se ne da suvislo odgovarati,jer za to nemaš argumenata.

Inkvizitor
01-11-2014, 13:35
ne bi htio Boysima pametovati, njihova borba je teška, najteža u Hrvatskoj ako izuzmemo invalide rata.

protiv sebe imaju sve medije, koje ih tu i tamo malo potetoše ako im se to poklapa sa ideologijom. Imbecilex će im tu i tamo dati podršku jer je u njihovoj percepciji Mamić HDZ-ovac. A opet ne mogu ih nikad do kraja podržat jer BBB nose hrvatske simbole, među njima ima dragovoljaca domovinskog rata, većinom su hrvatski nacionalisti, dakle tu podrške od medija ne može biti ni pod razno.

Policijski i ostali represivni aparat je apsolutno protiv njih, ne znam jel postoji itijedna zemlja na svijetu gdje predsjednik kluba radi spiskove tko može na stadion(e) a tko ne.

To pokazuje koliku moć taj čovjek ima. I koliku zaštitu. Ovi sudovi protiv njega i tužbice i parnice to je samo dimna zavjesa. To su udbaški trikovi.

Dakle šta se tu ima pričat..represivni aparat u službi jednog čovjeka. Eto koliko su institucije kontra njega, kad on udarnu šaku državnog aparata, ,ima u svojoj šaci.

A jel je on to ima eto tako, slučajno. Nije slučajno, on je dio stare garde, neokomunističke koja je vladar u svim sferama u Hrvatskoj.

Samo totalna demontaža tog sistema koji u Hrvatskoj ide najteže od svih postkomunističkih zemalja može maknuti Mamića.

njegov uspon je i krenuo kad su ti nakon 2000-.te totalno preuzeli sve poluge vlasti i sve pisane i elektronske medije.

Nažalost mislim da dok u Hrvatskoj ne dođe do demontaže tog sustava da je to borba protiv vjetrenjača što ne znači da je ne trebate voditi al pokušavate lukom i strijelom srušit debele kamene zidine grada.

NorthStand
01-11-2014, 16:55
pogba1111 kaže:
Je Dea je sad glavni problem. Jedina nepotkupljiva sportska novinarka u drzavi, koja masu tekstova ima napisanih kontra mamica. Ona je krivo ovo svatila malo pa nije ona ultras da bas razumi tocno sve sta se dogadja. Iako mi je totalno nesvatljivo da ona poziva da se obratite policiji kad cilu policiju drzi mamic, ne samo zagrebacku : http://m.tportal.hr/vijesti/351723/C...ka-Mamica.html
I sad ce tri strane o Dei hahahaahha. Pa to nisu istine, daj svatite vise koji vam je glavni izvor problema, i napadnite ga svim silama i onda ce nestat i mamic i marcinki i vrbanovici a ovi sa pistoljima ce se sakrivat po gradu. Nevjerovatno ste glupi, neznan kako drugacije rec to.

vidio bi ja tebe, i ostale kritičare na mjestu BBB. lako je pravit se pametan znaš, kad tebe ne lupaju po leđima, i kad na tvoj auto ne pucaju rafale.

svi ste vi jako pametni, kad se ne radi o vašoj koži. ali da bi netko od vas mudonja, sam sebe izložio nema šanse. Mamić je više vaš problem, nego naš, Dinamo je svake godine prvak i mislim da bi vi dolje u dalmaciji trebali imat tri puta veći motiv od nas da se angažirate protiv njega, da skupite maleša i ekipu i probate nešto pravnim putem napravit, a ove priče kako treba klub izbacit iz europe, ti nisi ni svijestan da bi to bio posljednji čavao u lijes grupe BBB. cijeli grad boli kurac za BBB, zagreb je jedno retardirano mjesto ja to odavno pričam, ljudi su glupi ko kurac i ti očekuješ u takvom gradu da si mi još dodatno otežavamo situaciju s izbacivanjem kluba. i tko ti garantira da bi klub u slučaju prekida i ulaska BBB u teren, bio kažnje s 3,4,5 godina zabrane? ako bi dobio 1 godinu to bi bio vrh, a mamić bi to lako pregrmio jednu godinu bez europe, a onda dogodine na svaki i najmanji incident grupa bi nam bila prikazana ko jedini remetilački faktor za klub i njegovu dobrobit. isto tako neki ljudi bi vjerojatno bili doživotno suspendirani s maksimira, i tko zna koliku bi robiju morali odslužit sigurno da ne bi najebala dva tri čovjeka već organizitori tog prekida a to bi bili oni s "crne liste" pa ti vidi mudonjo, šta bi ti napravio na našem mjesto. svi ste vi pametni, a nitko od vas prstom ne bi mrdnuo.

gasi forum gasi sve, mamić će se ionako kad tad predozirat i to nam je realno najveća šansa u borbi protiv njega, pošto nam je država leglo korupcije i kriminala a sve zbog jako pametnih građana grada zagreba i ostatka hrvatske. svi plaču za kriminalcima, a kada dva poštena čovjeka i navijača ispucaju rafalima nitko ne bi ni glasa ispustio, i ti u takvoj državi očekuješ šta? da mi svoje živote centriramo na traku, da glumatamo don quijota i jurišamo na vjetrenjače sami? hoćemo kurac, toplo preporučam ljudima da se okane ovog jurišanja glavom u zid, treba malo usporit tempo i čekat da vrijeme odradi svoje, treba nama puno strpljenja a ne očekivanja da ćemo njega i govnjare iz skupštine dinama koji su i vlasnici cijelog hrvatskog nogometa preko noći istjerat na polje. kad tad doći će i mamić na udar, ali prije toga mora nekome važnome stati na žulj, za sad se dobro maskira i zna kome se smije a kome ne smije bahatit. to i je razlog njegovog uspjeha, i zašto ovako bezbrižno vlada hrvatskim nogometom. ali on je i opomena svima nama, da kad se bude u budućnosti birao netko na čelo kluba da dobro treba proučit biografiju tog govnjara i promptno reagirat ako ima išta iti malo što bi podsjećalo na ovog cigana u istoj.

tv neće ništa riješit, jer su ljudi glupi ko kurac, meni je čak i jasno zašto mukte ne ide na tv. koji će kurac objašnjavat budalama, pa sto puta je bio u emisijama i mišljenje tih kokičara i foteljaša je uvijek ostalo isto, a i što bi to u našoj borbi promjenilo da te kretenčine što pol dana sjede naslonjeni u fotelji nešto pozitivno misle o nama i našoj borbi? oni iz kuće, stana za nas nikad neće izać, a kamoli da će se borit za naše ciljeve i ideale. i nekakvo transparentno uređenje kluba, ljudi moramo shvatit jednu jednostavnu stvar, dok god nam država liči na kokošinjac suludo je očekivat da će u dinamu vladat neki Bišćan i netko tko iti malo drži do navijača i dobrobiti kluba. jer ako je cijela država poligon likova kao što su mamić, koji daju vjetar u leđa istome onda se ne moramo čudit što je dinamo pretvoren u mjesto izdrkavanja mamića i njegovih dupelizaca. a pretvoren je u to, zato jer nam debela većina mjerodavnih institucija ne radi svoj posao i s mamićem njeguje idilične odnose, vodeći ljudi tih institucija koje bi trebale njega uzet na zub su s njim na ti. i sad vi očekujete neke rezultate, po meni nema tu rezultata dok god država ne doživi katarzu i narod skupa s istom. a to će biti za 5 možda i 10 godina, a do tada će mamić umrijet predoziranjem ili ga možda neki šleper negdje u tunelu zgnječi, mislim realno je da navijači nemaju nikakve ovlasti i da ga oni ne mogu maknut, mogu samo vršit pritisak na mjerodavne službe da odrade svoj posao. a kako će ga odradit, kad im je mamić najbolji frend?

sva nadanja da će se ovog smrada maknut su odavno po meni riješena, jer policija pravosuđe i ta tobožnja "krična masa" javnosti ne mrda ni kurca, i dok god je tako mi smo u ovoj borbi sami i borimo se protiv vjetrenjača. a ta borba može biti ovako duga i naporna, i povremeno i krajnje besmislena pošto nema nikoga da se uhvati u koštac s problemom na kojeg apeliraš. tako da, normalno da ne treba odustat, ali ovo smeće iz kluba očito nitko neće maknut, dok on sam ne procijeni da nema više interesa biti u istom ili dok mu se neka nesreća ne dogodi, treba kontaktirat njegovog dilera i reć da mu da duplu dozu to će biti daleko bolji potez od ovih naivnih pokušaja da se javnost pridobije na našu stranu.

ovo sam napisao na forum.hr maloprije, i toga se i držim, ljudi krv liju dok ostatak grada boli kurac. po meni treba usporit to pošto poto natjerivanje vraga u zatvor, i pustit da se ostatak blentavog naroda sam osvijesti je da je to dug proces, jer što je reko inkvi mora se cijeli sustav od temelja promjenit, a vidimo da nama isti sustav vlada od 1945, ta komunistička govna su glavni razlog zašto je mamić tu gdje je, on je plod izdanak tog sustava. jak je jer ga podržava ta bagra koja vlada hrvatskom iz sjene. koliko su te strukture jake, imali ste priliku vidjet na slučaju perković i kako se tobože naša "hrvatska vlada" bila spremna izblamirat zbog istog pred domaćom i svijetskom javnosti, ali i ono važnije političkom scenom europe samo zato da bi obranili jedan dio tih zločinačkih struktura koje dok god budu aktivne Hrvatska službeno nikad neće biti slobodna, ono što se dogodilo 2001 s mesiće i račanom dakle tom komunističkom bagrom, dogodilo se to da su oni postali svijesni da je Tuđman njima namjenio ulogu bivših, i da su od 2001 od kad su preuzeli vlast počistili sve one neutralne i prohrvatske kadrove, i stavili ove svoje neoudbaške i neokomunističke, i te priče kako HDZ štiti mamića su mi isto smiješne, jer Mamić je više plod tih udbaških i komunističkih struktura koje su pristutne još više u SDPu nego u HDZu. a nije tajna da i HDZ drže, Sanader je bio živi dokaz toga.

kako se može izaći iz ovog labirinta? tako da nam država bankrotira, i svi ti krpelji i uhljebi ostanu bez pritoka novca. oni će se u tom slučaju sami maknut u stranu, a gladan narod više neće dozvolit da im neradnici i protuhe bivših režima vode glavnu riječ. dakle mnogi nisu ni svijesni, kakva sudbina nas mora zadesit da bi se dogodile željene i kvalitetne promjene. dok narod i država ne doživi svoju katarzu, neće biti ni promjena, ja sam siguran da ovo u Hrvatskoj je spirala zla koju nema ni jedna zemlja u regiji, u srbiji postoje te strukture ali one nisu antidržavne, kao što ni u bosni nisu antidržavne, i nije slučajno da ni Srbija nema svog mamića, već ga imamo baš mi zadnji bastion komunizma u europi. prema tome, suludo je meni pričat o HDZu kada je očito da UDBA i njeni bivši komunistički kadrovi to jest potomci vode glavnu riječ o svemu, i da Mamić ne bi bio pet minuta u dinamu da nema njihovu potporu. prema tome, SDP je tri godine na vlasti i šta je napravio? svi su pričali, kad HDZ padne on je gotovo, HDZ je pao Sanader je u zatvoru a Mamić još uvijek luduje i nikad bahatije vlada dinamom i hrvatskim nogometom. kraj priče, svakoj razumnoj osobi odavno je jasno šta se događa u ovoj kriminalnoj i komunisitčkoj državici, koju je preuzela bagra koja je želi uništit i od nje napravit prah i pepeo. a Mamić je samo sredstvo kao i njemu slični, kako taj cilj uspješno dotjerati do kraja.

Sekstant
01-11-2014, 21:51
Ajde neka meni neko objasni rebus ZM-a na Hdz-im skupovima, hdz trenirke na igračima uoči izbora 2007, slizanost s sadašnjin i prijašnjin ljudima u Hns i sudačkoj organizaciji a koji su bliski Hdz-u ?

Sekstant
01-11-2014, 21:54
Sve što kažeš inkvizitore u gornjen tekstu stoji, ali onda logika nalaže da udbaši drmaju i jednon i drugon strankon , a ipak ćete većina vas dati glas jednoj od njih, ka protiv udbaša smo... tužna nan je sudbina....

Inkvizitor
01-11-2014, 21:59
Razlika je u tome da u HDZ-eu ima udbaških elemanata ( nadam se da će i to biti izbačeno) a SDP je u definiciji Udba.

Pa mislim zar to moramo nekome objašnjavati nakon lex Perkovića.

kad smo mi prije deset godina pričali o udbi koja vlada, prerušena u nevladine udruge, medije i govorili su, luđaci, paranoici, bolesnici, zreli za ludaru,..a kad je došao lex Perković mnogi su rekli..oprostite, bili ste u pravu.

malo se zaboravilo i mi opet paranoici..

A kako ti objašnjavaš da Mamić strelovito napreduje nakon 2000-te a prije ga nema nigdi..ako i ima nije toliko jak, ni blizu.

moonlight
02-11-2014, 00:16
Razlika je u tome da u HDZ-eu ima udbaških elemanata ( nadam se da će i to biti izbačeno) a SDP je u definiciji Udba.

Pa mislim zar to moramo nekome objašnjavati nakon lex Perkovića.

kad smo mi prije deset godina pričali o udbi koja vlada, prerušena u nevladine udruge, medije i govorili su, luđaci, paranoici, bolesnici, zreli za ludaru,..a kad je došao lex Perković mnogi su rekli..oprostite, bili ste u pravu.

malo se zaboravilo i mi opet paranoici..

A kako ti objašnjavaš da Mamić strelovito napreduje nakon 2000-te a prije ga nema nigdi..ako i ima nije toliko jak, ni blizu.

I tu je radio jedan metak...ne zaboravi.

Više metaka zapravo...

NorthStand
02-11-2014, 15:16
Ajde neka meni neko objasni rebus ZM-a na Hdz-im skupovima, hdz trenirke na igračima uoči izbora 2007, slizanost s sadašnjin i prijašnjin ljudima u Hns i sudačkoj organizaciji a koji su bliski Hdz-u ?

mamić je slizan s svima, a ne samo s hdz-om i upravo tu ljudi rade grešku. pa i većina BBB je naivno mislila, kad padne HDZ past će i "glava" i šta se dogodilo od tada? ništa, naša borba borba dinamovih navijača je postajala vremenom od dolaska SDP-a na vlast sve slabija i sve neučinkovitija, ne zato jer su dinamovi navijači nesposobni već zato jer nema političke volje da se taj problem riješi. jasno je ko dan, da će Mamić biti vladar hrvatskog nogometa dok god ga politika ne odluči smjenit. kao što se i ime Dinamo vratilo, tek kad je Franjo preminuo i kad su se stvorili uvjeti da se politički ono vrati, a tragedija za sve dinamove navijače je bila u tome što se preko povratka imena i Mamić uspio zagurat u klub, a to mu je bio cilj još sredinom 1990ih kad je klečao pred Tuđmanom, ali Tuđman je mrzio takve "teatralne budale" ko što je bio Mamić pa mu nije dao ni blizu klubu, iako mi ni Canjuga nije bio ništa bolji izbor Tuđman je isto često znao pogriješit pri odabiru ljudi. Canjuga je po meni manje štetan lik od mamića, ali je isto napravio puno sranja klubu i navijačima. tako da, ta spirala zla u dinamu vlada bez obzira koja politička opcija bila na vlasti, ponavljam od tih 1990ih kad se promjenilo ime na silu pa sve do dana današnjeg promjenilo se puno političkih lidera i opcija, a zlo je u dinamu cijelo vrijeme stolovalo. po meni sreća i rijeke i hajduka je ta, što nisu toliko u fokusu politike koliko je dinamo. svi znamo i sudbinu građanskog i igrača građanskog nakon dolaska komunista na vlast, zato se i formirao dinamo samo da bude udarena kontra tradiciji građanskog koji je bio simbol nekakvog nacionalizma i one političke opcije koju su komunisti tzv antifašisti pod svaku cijenu morali uništit. prema tome, ta politizacija našim klubom zapravo počinje od 2 svijetskog rata i nije sa zaustavila do dana današnjeg. a u suštini tko god bio na vlasti, ništa se ne mjenja, stanje u klubu je podjednako kaotično. BBB i svi navijači koji se bore u ovoj borbi protiv mamića, moraju shvatit jednu stvar koja je jako ključna za budućnost kluba, da se politiku treba što prije i što bezbolnije izbacit van našeg kluba. ovo sve se i događa, jer je politika u velikoj mjeri prisutna u istom, Mamić je plod te i takve politike. da nije bilo stalnog politiziranja s našim klubom, ne bi bilo ni mamića ni canjuge ni belinića ni svih onih ostalih debila koji su nakon 2 svijetskog rata na razne načine vašarili s dinamom i njegovim imenom. a usprkos tome, klub je zadržao određeni renome i ima statu ozbiljnog kluba, ali jasno je da klub bez navijača nije ozbiljan klub i dinamo ovakav kakav je danas koji nema potporu s tribina, nikad neće moći ni prismrdit klubovima kao što su borusija napoli barcelona atletico madrid i da ne nabrajam dalje, koje upravo ti navijači dižu na jedan viši nivo i svi ih zbog toga percipiraju ko ozbiljne klubove, jer imaju ozbiljnu navijačku potporu iza sebe. klub ko klub, nije sam sebi svrha, a Mamić je upravo to napravio od dinama. svaki klub i nogomet općenito, se igra zbog navijača oni su sve navijače uspjeli otjerat s stadiona, i prepustit tribine šačici ovih plaćenika.

sve u svemu, kažem politiku treba čim prije odjebat iz kluba, ali to neće biti moguće bez odlaska mamića. i zato je ova borba teška, jer njega politika štiti, on sam ne bi dugo opstao da nema političku podršku.

philly
02-11-2014, 17:00
btw gledao sam danas na dvd-u onaj dokumentarac u izdanju Večernjeg o 13. 05 1990 i one utakmice sa Zvezdom i tko je tu između ostalih ..Mamić. Objašnjava što su to BBB i koji je to ponos, koje hrvatstvo..koja groteska..mislim nije taj dvd davno bio u prodaji.

p.s na kojoj je poziciji Macko sad.

pošto nije odgovoreno na ovo,ja ću si uzet pravo samo na brzinu radi nečeg drugog.
mislin da je macko zadnjih godina uz mamićevce,soviće kako li još sve zovu,dakle anti bbb takoreć.
inače šta me zainteresiralo u ton izdanju večernjaka je to šta je macko izjavia u stilu da su se nakon šta je tuđman umra,ta valjda jezgra bbb tila ispričat ankici i obitelji tuđman,kao mi smo bili samo protiv minjanja imena u croatia,a smatramo da je tuđman dobro vodia hrvatsku i da je dobro vodia rat,a nismo bili svjesni da je bio dio ka ubačenih huškača koji su baš bili protiv hrvatske i tuđmana.
inače san dosad uvik to smatra malo teorijon zavjere,al kad to kaže jedan od glavnih bbb u to vrime,hmm...može li neko od bbb to prokomentirat?

NorthStand
02-11-2014, 18:09
macku je mamić riješio stan, tako da od njega očekivat borbu kontra mamić je ravno ludilu. to uhljebljivanje je odavno postalo hit na ovim prostorima, i na žalost većina ljudi bi svoju mamu prodala da može. mislim ovo što se sad događa BBB, je odavno prisutno u svim djelovima našeg društva, zato i govorim da je jedini način da se spasi hrvatska a posredno i dinamo bankrot države! to je jedini način, kako će se ovo uhljebljivanje završit.

Humphrey
02-11-2014, 19:56
macku je mamić riješio stan, tako da od njega očekivat borbu kontra mamić je ravno ludilu. to uhljebljivanje je odavno postalo hit na ovim prostorima, i na žalost većina ljudi bi svoju mamu prodala da može. mislim ovo što se sad događa BBB, je odavno prisutno u svim djelovima našeg društva, zato i govorim da je jedini način da se spasi hrvatska a posredno i dinamo bankrot države! to je jedini način, kako će se ovo uhljebljivanje završit.

S vremenom svi postanu dio problema.

moonlight
02-11-2014, 21:13
pošto nije odgovoreno na ovo,ja ću si uzet pravo samo na brzinu radi nečeg drugog.
mislin da je macko zadnjih godina uz mamićevce,soviće kako li još sve zovu,dakle anti bbb takoreć.
inače šta me zainteresiralo u ton izdanju večernjaka je to šta je macko izjavia u stilu da su se nakon šta je tuđman umra,ta valjda jezgra bbb tila ispričat ankici i obitelji tuđman,kao mi smo bili samo protiv minjanja imena u croatia,a smatramo da je tuđman dobro vodia hrvatsku i da je dobro vodia rat,a nismo bili svjesni da je bio dio ka ubačenih huškača koji su baš bili protiv hrvatske i tuđmana.
inače san dosad uvik to smatra malo teorijon zavjere,al kad to kaže jedan od glavnih bbb u to vrime,hmm...može li neko od bbb to prokomentirat?

Ako sam te dobro shvatio, a nisam gledao taj dokumentarac iz VL, tamo Macko tvrdi da je među vodećim ljudima BBB 90 tih, bilo ubačenih likova čiji je cilj bio preko borbe oko povrata imena raditi kontra Hrvatske i Tuđmana?

philly
02-11-2014, 21:15
Ako sam te dobro shvatio, a nisam gledao taj dokumentarac iz VL, tamo Macko tvrdi da je među vodećim ljudima BBB 90 tih, bilo ubačenih likova čiji je cilj bio preko borbe oko povrata imena raditi kontra Hrvatske i Tuđmana?
nisan ni ja gleda dokumentarac,nego prolista taj časopis iz večernjaka uz koji ide taj dvd.
ne mogu ti točno citirat,al govori nešto u stilu da je bilo likova među njima kojima je cilj bio rovarenje i huškanje ekipe protiv tuđmana i hrvatske,a sad koliki su oni bili faktor u grupi,to i mene zanima?

philly
02-11-2014, 21:16
inače to je oni serijal večernjakovih dokumentaraca,taj dio di je i macko zove se nešto kako je počeo domovinski rat na maksimiru 13.5.,u ton stilu nešto.

moonlight
02-11-2014, 21:29
inače to je oni serijal večernjakovih dokumentaraca,taj dio di je i macko zove se nešto kako je počeo domovinski rat na maksimiru 13.5.,u ton stilu nešto.

Ma znam koji je to dokumentarac, samo ga nisam gledao...

Pa svatko tko je bio tada dio tribine i među boysima 90tih, zna da su to teške gluposti...da huškanja protiv Hrvatske:facepalm

Sekstant
04-11-2014, 09:34
Ovo šta san kaza se više odnosilo na političke prilike u državi nego na gnk i ZM.Ne triban ja ništa objasniti kad je vidljivo iz komentara kako mislin. Eto ja mislin da je ZM samo jedan od dokaza koji potkrepljuje moje tvrdnje, a ima ih još...

Sekstant
04-11-2014, 09:42
mamić je slizan s svima, a ne samo s hdz-om i upravo tu ljudi rade grešku. pa i većina BBB je naivno mislila, kad padne HDZ past će i "glava" i šta se dogodilo od tada? ništa, naša borba borba dinamovih navijača je postajala vremenom od dolaska SDP-a na vlast sve slabija i sve neučinkovitija, ne zato jer su dinamovi navijači nesposobni već zato jer nema političke volje da se taj problem riješi. jasno je ko dan, da će Mamić biti vladar hrvatskog nogometa dok god ga politika ne odluči smjenit. kao što se i ime Dinamo vratilo, tek kad je Franjo preminuo i kad su se stvorili uvjeti da se politički ono vrati, a tragedija za sve dinamove navijače je bila u tome što se preko povratka imena i Mamić uspio zagurat u klub, a to mu je bio cilj još sredinom 1990ih kad je klečao pred Tuđmanom, ali Tuđman je mrzio takve "teatralne budale" ko što je bio Mamić pa mu nije dao ni blizu klubu, iako mi ni Canjuga nije bio ništa bolji izbor Tuđman je isto često znao pogriješit pri odabiru ljudi. Canjuga je po meni manje štetan lik od mamića, ali je isto napravio puno sranja klubu i navijačima. tako da, ta spirala zla u dinamu vlada bez obzira koja politička opcija bila na vlasti, ponavljam od tih 1990ih kad se promjenilo ime na silu pa sve do dana današnjeg promjenilo se puno političkih lidera i opcija, a zlo je u dinamu cijelo vrijeme stolovalo. po meni sreća i rijeke i hajduka je ta, što nisu toliko u fokusu politike koliko je dinamo. svi znamo i sudbinu građanskog i igrača građanskog nakon dolaska komunista na vlast, zato se i formirao dinamo samo da bude udarena kontra tradiciji građanskog koji je bio simbol nekakvog nacionalizma i one političke opcije koju su komunisti tzv antifašisti pod svaku cijenu morali uništit. prema tome, ta politizacija našim klubom zapravo počinje od 2 svijetskog rata i nije sa zaustavila do dana današnjeg. a u suštini tko god bio na vlasti, ništa se ne mjenja, stanje u klubu je podjednako kaotično. BBB i svi navijači koji se bore u ovoj borbi protiv mamića, moraju shvatit jednu stvar koja je jako ključna za budućnost kluba, da se politiku treba što prije i što bezbolnije izbacit van našeg kluba. ovo sve se i događa, jer je politika u velikoj mjeri prisutna u istom, Mamić je plod te i takve politike. da nije bilo stalnog politiziranja s našim klubom, ne bi bilo ni mamića ni canjuge ni belinića ni svih onih ostalih debila koji su nakon 2 svijetskog rata na razne načine vašarili s dinamom i njegovim imenom. a usprkos tome, klub je zadržao određeni renome i ima statu ozbiljnog kluba, ali jasno je da klub bez navijača nije ozbiljan klub i dinamo ovakav kakav je danas koji nema potporu s tribina, nikad neće moći ni prismrdit klubovima kao što su borusija napoli barcelona atletico madrid i da ne nabrajam dalje, koje upravo ti navijači dižu na jedan viši nivo i svi ih zbog toga percipiraju ko ozbiljne klubove, jer imaju ozbiljnu navijačku potporu iza sebe. klub ko klub, nije sam sebi svrha, a Mamić je upravo to napravio od dinama. svaki klub i nogomet općenito, se igra zbog navijača oni su sve navijače uspjeli otjerat s stadiona, i prepustit tribine šačici ovih plaćenika.

sve u svemu, kažem politiku treba čim prije odjebat iz kluba, ali to neće biti moguće bez odlaska mamića. i zato je ova borba teška, jer njega politika štiti, on sam ne bi dugo opstao da nema političku podršku. Činjenica je da su klubovi koji skupljaju mase uvik bili i bit ce u fokusu politike. Nego šta kažete na onu udrugu iz Sesveta, svi su kao ratnici, invalidi, broje krvna zrnca, antimamićevce nazivaju crvenima i srbima a istovremeno vire iz šupka Zdravku( Jugoslavija je bila najljepša) Mamiću :D, koji je kažu ratni profiter, grli se s četnikušon brenon, otkida na cajke, veceraje i dogovara poslove sa srpskin kriminalcima itd...

Inkvizitor
04-11-2014, 20:11
Mamić zabranio svima koji su bili na sjeveru na utakmici s Osijekom da kupe kartu za Salzburg.

Svi na crnoj listi..hehe Sj Koreja u Maksimiru.

To već prelazi sve Orwele i slične priče

Grunf
05-11-2014, 12:22
Presedan u svijetu nogometa? Mamić bu zabranil svima koji su bili na utakmici protiv Osijeka kupnju ulaznice za Salzburg zbog vrijeđanja glave. :smijeh

Koja farsa :naklon

Grunf
05-11-2014, 12:28
Mamić zabranio svima koji su bili na sjeveru na utakmici s Osijekom da kupe kartu za Salzburg.

Svi na crnoj listi..hehe Sj Koreja u Maksimiru.

To već prelazi sve Orwele i slične priče

Nisam videl post. Nevjerojatno u kakvoj državi živimo. :facepalm

Inkvizitor
05-11-2014, 12:31
Kao rasizam jer su mu vikali, "Cigane" i zbog par upaljenih baklji ili čak jedne ne znam točno.

Vidiš u što se to pretvara. To je sprdačina a u policiji vele, nemamo mi ništa s tim, to klub može samoinicijativno zabranit po propisima o sprječavanu nereda na nogometnim utakmicama.

I što će Boysi, tako će svi malo pomalo dobit zabranu a pošto su u javnosti predstavljeni kao huligani, nitko im neće dat podršku.

da dođe 10 000 ljudi i to ne samo Boysa protestirat, to bi već bilo nešto ali to se neće desit.

U Mađarskoj su na samu najavu kupnje ulaznice uz osobnu došli pred parlament navijači protestirat i to žestoko. Ma došli su zbog povećanja cijene interneta.

Da kod nas dođu navijači pred sabor mislim da bi se uvelo vanredno stanje.

Mi smo zemlja bez demokraicje i gdje se svaki protest, ono što je vani noramlno, proglasi državnim udarom. Mi smo zemlja koja je preživjela najviše "državnih udara" a ni prijevremene izbore nismo imali. Ili jesmo jedne, one nakon Oluje.

Ovdje je pojam prijevremenih izbora u rangu kataklizme.

Mi smo daleko od ikakve demokracije, to je samo privid, karikatura demokracije.

Kad vidiš vani demonstracije pa čak i nasilne, rušilačke i za par dana ništa. Nitko tamo ne priča o državnim udarima a prijevremni izbori su tako normalna stvar da se na njih nitko i ne obazire.

Nama je usađeno u gen, šuti, mrmljaj u bradu i gledaj svoja posla. Zato svi ti Mamići i mogu raditi to što rade.

Grunf
05-11-2014, 12:56
Da, to je onaj divan zakon koji je promovirala Đurđa Adlešić, stručnjak za nogomet i nogometne tekme. Vjerojatno joj je Mamić diktirao: Daj napiši ovo, daj ono. :D

Koja država, lik radi kako mu se prohtje, a ustanove ga slijede. :naklon

zaba1111
05-11-2014, 18:32
Presedan u svijetu nogometa? Mamić bu zabranil svima koji su bili na utakmici protiv Osijeka kupnju ulaznice za Salzburg zbog vrijeđanja glave. :smijeh

Koja farsa :naklon

Dobro Grunf , ne mora značiti da je nešto istina samo zato što je to netko napisao na forumu hrhb, odnosno mislim da je za neupitnu istinu ipak potrebno malo više.

A s druge strane ako i je istina, za što je potrebno ipak nešto više, treba vidjeti je li taj postupak u skladu sa zakonom pa i europskim pravima i običajima , da bi se moglo donijeti dobre zaključke.

Grunf
06-11-2014, 09:54
Dobro Grunf , ne mora značiti da je nešto istina samo zato što je to netko napisao na forumu hrhb, odnosno mislim da je za neupitnu istinu ipak potrebno malo više.

A s druge strane ako i je istina, za što je potrebno ipak nešto više, treba vidjeti je li taj postupak u skladu sa zakonom pa i europskim pravima i običajima , da bi se moglo donijeti dobre zaključke.

Pa to i velimo, u skladu je sa zakonom, ali nije u skladu sa mozgom i europskim pravima običajima. Zakon pogoduje hirovima nasnifanog psihopata. :naklon

Samo kod nas :ples

http://www.youtube.com/watch?v=R462SwZmC2M

zaba1111
06-11-2014, 17:42
Pa to i velimo, u skladu je sa zakonom, ali nije u skladu sa mozgom i europskim pravima običajima. Zakon pogoduje hirovima nasnifanog psihopata. :naklon

Samo kod nas :ples

http://www.youtube.com/watch?v=R462SwZmC2M

Ali ja ti govorim da je potrebno više, npr neki ozbiljan izvor, da bismo mogli sa sigurnošću tvrditi da je to uopće istina, znači nije dovoljno to što informacija piše na forumu hrhb, ista stvar je i sa zakonom i običajima u Europi.
Dakle ne valja ti takav pristup, podješ od neke svoje projekcije i onda to uzimaš zdravo za gotovo kao argumemt, a projekcija ti ničim ozbiljnim nije potvrdjena.

Inkvizitor
06-11-2014, 22:01
Sad će tatta opet dodat gas.

Nema filijala i sudaca u Euroligi pa ih natrpava jedan Salzburg.

šteta da tamo nema Lokomotive, Osijeka, Rijeke , Istre, Zadra pa da obiteljski obrt dominira

zlatna ribica
06-11-2014, 22:03
Pet komada :facepalm

interceptor
06-11-2014, 23:23
... to je naša nada :) Nije da se naslađujem, nisam od tih ali ovo je stvarno sramota. Pa nije taj Salzburg nešto. Kad sam vidio da je izvučen mislio sam da će Dinamo pobijediti obe utakmice,kad ono sasvim nešto drugo.

Grunf
06-11-2014, 23:50
Treba sad 5.000 bojsa izaći pred stadion i tražiti ostavku. Prilika je nakon takve sramote.

moonlight
07-11-2014, 00:04
Neka shvati tko može... citat je istomišljenika...velika nas je većina...

"Svaka društvena pojava, a Zdravko Mamić to nedvojbeno je, ima svoje korijene, svoj početak i svoju povijest. Ništa i nitko ne nastaje slučajno, svakako ne takvog opsega i takve moći. Početak se Zdravka Mamića, kao jedne od najmoćnijih osoba ovoga kluba i društva, vezuje uz legendarnu 1982. godinu. Svi su tada htjeli biti blizu Ćire Blaževića, ma makar ga pogledati iz neposredne blizine, ali junak je naše priče uspio doći u njegovo društvo. Oni koji ga se sjećaju iz tog vremena prepričavaju : 'Zdravko ti je bio kao onaj Suki, kao Mate Biljarist. Svugdje je i svi ga znaju. Tko je, praktički nitko. Što radi, ništa konkretno. Ali je uvijek tamo gdje su 'igrači', gdje su oni koji imaju 'šušku'.'

Stariji će se BBB-i sjetiti Zdravka Mamića, ali i odmahnuti rukom na spomen njega u kontekstu vođe. 'Kakav vođa? Da, išao je s nama jednom u Beograd, prije rata, kao i mnogo drugih ali ne da u grupi nije značio ništa nego jednostavno nije bio dio iste. Taj put kada smo išli u Beograd ostao je upamćen po pitanju prije samog ulaska na beogradski kolodvor : 'Dečki, hoćemo se sada tući?', na što mu je odgovoreno da ih Delije i Grobari obično ne čekaju s cvijećem i kolačima.' Na njegovu sreću, taj je put bilo relativno mirno. Druga epizoda iz koje ga navijači pamte je ona iz Novog Sada. Naime, Mateo Beusan je glumio većeg jugoslavena od Tita, jedva dočekao da 'Boysi' bace dvije petarde i upale nekoliko baklji da naredi njihovo izbacivanje. Iako je to bilo relativno skromno za ono što se palilo po stadionima bivše države, milicija je samo čekala mig kako bi mogla dobro pretući 'ustaše iz Zagreba'. Klupski su čelnici poslije utakmice poslali Zdravka da im donese vodu i sendviče na pomoćni teren.
Tako je tada kotirao, 'mali od kužine' bio je zadužen za najrazličitije zadatke ali uvijek blizu klupskih struktura. I tada je volio uplesti prste u pokoji transfer, odnijeti pokoju crnu torbu, skupiti nekih desetak tisuća maraka koji nedostaju. Na najrazličitije načine. Tu i tamo zbog svog neobuzdanog temperamenta stao bi nekome na žulj ali uvijek su ga štitili 'veliki dečki'. U klubu prije svega Ćiro Blažević koji je u njemu vidio svoj klon, svoju reinkaranaciju za vrijeme života, a na ulici neki drugi 'igrači'. Tako je Zdravko uvijek bio oko kluba, ali nikada s rukama u pekmezu, možda tek pokojim prstom. Negdje je u tom razdoblju, po njegovim riječima, prodavao i stiropor ispred stadiona i 'traperice Mađarima' i još vjerojatno ponešto na rubu legalnog čime se bavilo dosta zagrebačkih 'fakina' poduzetničkog duha. Ali te ćemo priče ostaviti sa strane fokusirajući se na njegov nogometni put iako bi vjerojatno bilo zanimljivo čuti priču o privatizaciji bjelovarske Česme u vrijeme pretvorbe i privatizacije, zbog kojih su dizane i kaznene prijave, i još poneku crticu iz nenogometnog dijela života. Ali to su neke druge sfere, vratimo se na nogometnu priču.
Što se NK Dinama tiče, njegova šansa dolazi hrvatskom samostalnošću i Tuđmanovom idejom o nekoj vrsti privatizacije. Uspijeva tako postati suvlasnik uz svoga kuma Ćiru ali nikada ne sjeda 'Poglavaru' njegov lik i djelo usprkos šarmu i 'zavodničkim' sposobnostima. Kada tu zbrojimo činjenicu da klub nije postizao očekivane rezultate, osjećalo se u zraku da će u Tuđmanovoj najdržaoj igrački doći do promjena. Konačni
Što se NK Dinama tiče, njegova šansa dolazi hrvatskom samostalnošću i Tuđmanovom idejom o nekoj vrsti privatizacije. Uspijeva tako postati suvlasnik uz svoga kuma Ćiru ali nikada ne sjeda 'Poglavaru' njegov lik i djelo usprkos šarmu i 'zavodničkim' sposobnostima. Kada tu zbrojimo činjenicu da klub nije postizao očekivane rezultate, osjećalo se u zraku da će u Tuđmanovoj najdržaoj igrački doći do promjena. Konačni udarac prvoj službenoj eri Zdravka Mamića u Dinamu, tada već pod drugačijim imenom, dolazi u Auxerreu. Sjetit će se neki, u sezoni 1993./94. Dinamo nakon ispadanja iz Europe UEFA kažnjava s dodatnih godinu dana zabrane igranja u europskim kupovima. Novinari su se raspisali o navijačkim neredima, kojih je bilo, ali ne u opsegu koji bi zahtijevao tako drastičnu kaznu. Iste su sezone zabilježeni i puno veći neredi navijača nekih drugih klubova koji nisu imali takav epilog. Ubrzo se u novinama pojavljuju i prve priče o fizičkom napadu Zdravka Mamića na delegata utakmice te Ćire Blaževića, tada i trenera, na suca. Ipak, Ćirin je napad bio samo verbalne prirode. Nakon službenog očitovanja UEFA-e, u kojem je jasno stajalo da je ključni razlog izbacivanja kluba gušenje, doslovno gušenje i fizički napad Mamića na delegata, stvar se više nije mogla pripisivati (samo) navijačima. Netko je isto prenio Tuđmanu i Mamićeva je sudbina bila zapečaćena. Naravno, ni onda se nije predavao, i pokušao je jednu od diverzija u svom stilu na jednom od derbija Dinamo – Hajduk. Kažu očevici da je bilo ovako : 'Vjerojatno na Ćirin savjet, Mamić je umaknuo osiguranju, bacio se na koljena pred Tuđmana i rekao mu : 'Pljunite me, poglavaru, kriv sam. Pljunite me.' Tadašnji ga je predsjednik samo s prijezirom pogledao i produžio dalje', a Zdravko je morao produžiti u Segestu i Croatiju iz Sesveta. U njegovoj kasnijoj interpretaciji, on je Tuđmanu i Ćiri opsovao mater zbog nepuštanja hiimne navijača pa je zato morao otići. Kao što to često biva, 'herojska' su djela nastala u mašti aktera nekoliko godina poslije...
U navedenim se klubovima nije proslavio. Naime, ionako mali klubovi nisu bili u milosti svojih gradova i velikih poduzeća tako da jednostavno nije imao sredstava da ostvaruje svoje poslovne interese. Bio je i sam toga svjestan i strpljivo je čekao svoju priliku na povratak u Dinamo znajući da mu je ključno imati navijače na svojoj strani. Kumstvo s jednim od tadašnjih lidera navijača Dinama osiguralo mu je i taj adut u rukama, a kako se bližio kraj života prvog predsjednika sve mu je više nova klima, koja je bila nesklona Tuđmanovim ljudima poput Canjuge, išla u prilog. Do promjena i dolazi te se vraća toliko željeno ime.
Ipak, skupština je kluba bila puna ljudi 'starog kova', starih dinamovaca puno bližih Mirku Barišiću i Zeki Zajecu nego Mamiću, a tada mu nije ni bilo u interesu da direktno uđe u klub. Ali opet je Zdravko bio tu negdje, kao nekad, i strpljivo čekao svoju šansu da preuzme klub. Naredne je dvije godine bio dovoljno blizu da u klubu ima toliko utjecaja da dovodi svoje igrače, a dovoljno daleko da od neuspjeha na sportskom planu pere ruke istovremeno 'sapunajući dasku' Zajecu. Jedan tako njegov igrač bio je i Boško Balaban. Došao u Dinamo iz Rijeke, napravio transfer od 20 milijuna maraka u Aston Villu, od čega je klub dobio čudesnih 20%. Igraču i menadžeru, Zdravku Mamiću, išlo je 80% - cca 16 milijuna maraka. Nije dugo trebalo engleskom nogometnom savezu da baci oko i istragu na taj transfer, a ulici da počne prepričavati legendarne provode Johna Gregorya, tada Villinog trenera, 'Kod Bosanca'. Možda je baš zbog takvih transfera od kojih je klub imao upitnu korist, Mamić kasnije zabranio da menadžeri uzimaju išta od transfera. 'Sve klubu', govorio je, 'nećemo dopustiti da se kojekakvi tipovi motaju oko naših igrača i uzimaju više od kluba. Pa tko je tu lud?' Znamo tko nije, ali se pravi da jest.

"Drugi je njegov definitivni, službeni ulazak u Dinamo 2002. godine. Zajec je ubrzo morao otići, nešto nježnije od Šoića, ali ni od njega nije ostao trag. U klubu dozvoljava samo dvije osobe s iole utjecaja osim njega – Barišića i Bandića. Nije se radilo o ljubavi, nego su oni imali 'šušku'. Mirko Barišić bio je tada glavni čovjek Siemensa u Hrvatskoj i osiguravao financijsku injekciju klubu koji je 'disao na škrgama'. Drugi je važni akter s kojim od tada živi u ljubavi gradonačelnik Bandić. Glavnog blagajnika u gradu trebalo je imati pored sebe iz jasnih i logičnih razloga. A Mamić ništa nije volio prepuštati slučaju. Iz skupštine kluba izbacuje nesklone njemu, ubacuje svoje poltrone, a bilo kakvu buduću opasnost rješava proširenjem skupštine za još 30 članova, s 50 na 80, redom svojih poslušnika i bliskih prijatelja. Problem riješen. Neobrazovan, prost i degutantan da, ali definitvno street smart i premazan svim mastima, točno je uvijek znao koga se treba držati, koga "podmazati" i kako manipulirati ljudima koji i jesu njegova ciljna skupina, okružio se mrežom ljudi u sprezi sa strankom koja ga je prigrlila tek nakon smrti predsjednika Tuđmana koji ga je od kluba odstranio.

Street smart kakav je, brzo je shvatio da u Hrvatskoj postoje dvije političke opcije i da ne može jedna opcija vladati vječno pa je preko gradonačelnika (tada gorljivog SDP-ovca) ostvario svoju najvrijedniju koaliciju koja ga i dan danas štiti od većine udaraca, ostvarivši uz Bandića i kontakt s mnogim pripadnicima te stranke i njihovih zaštitnika, što danas izbjegava komentirati jer narušava njegov takozvani prohrvatski imidž, a računajući na Hrvate kratkog pamćenja koji mu neće nabiti na nos Sanadera, Širića, gradonačelnicu Knina i mnoge druge koji su ili u zatvoru ili pod istragom USKOK-a.
U razdoblju nakon povratka imena klub ostvaruje skromne sportske rezultate. Jedno osvojeno prvenstvo, između sezona 1999./00. i 2005./06., nikako nisu mogli zadovoljiti navijače. Kao dno u vođenju kluba, klub ispada u 'ligu za bedaka' i Zdravko Mamić je 'na konopcima'. Slabost je ne samo rezultatska već i financijska, a nervoza je očita, nekoliko puta odlazi iz kluba i vraća se i čini se da je to kraj jedne ere. I onda, preokret. Poput svoga kuma koji je trenutno u Remetincu, ima nekoliko života.
U sljedećoj se sezoni događa doslovna eksplozija trojice igrača koji se rijetko nađu u istoj generaciji – Modrića , Eduarda i Ćorluke. Trojac koji je skoro doveo Inter iz Zaprešića do naslova prvaka to bez problema čini s Dinamom - rezultat je tu, a ubrzo i unosni transferi. Godinu prije 'spašava se' s 500 tisuća eura cijeli klub, a sada samo Ćorluka donosi 13 milijuna eura. Uz prodaju Eduarda za još 12 milijuna eura i Bošnjaka za jednoznamenkastu cifru klub se financijski stabilizira i osigurava samo s time dovoljno novaca za bezbrižnost i dovođenje dovoljno dobrih igrača za dominaciju u HNL-u.
Politički "pokriven" i osiguran i od lijevih i od desnih, uz svesrdnu pomoć gradskog novca, počeo je zarađivati na transferima koji su mu trebali poslužiti kao prva potvrda najuspješnijeg predsjednika svih vremena i ostvarenja tog zacrtanog životnog djela.
Slabo hrvatsko prvenstvo i nemoć, nesposobnost najvećih rivala omogućuju mu da se diči uspjesima u ligi čije predstavnike izbacuju klubovi iz zemalja poput Albanije, Makedonije, Cipra, Sjeverne Irske i drugih nogometnih sila, a i Dinamo se muči čim prijeđe granicu u bilo kojem smjeru. Istina, jednom u nekoliko godina i padne kakav veći skalp ali nikada i opipljivi rezultat. Iako često ponavljana, mantra o najboljem klubu ovih prostora pada u vodu pred rezultatima Ludogoreca, Maribora, pa čak i Partizana koji su nadmašili Dinamo po svim parametrima. Do razočaranja u Europi dolazi jer ne postoji dugoročna vizija vođenja kluba i ostvarivanja vrhunskih rezultata, samo kratkoročni privatni poslovni interes od prodaje igrača. Da je drugačije, ne bi se u razdoblju od četiri godine prodali apsolutno svi ključni igrači, nositelji igre, i to ne jednom nego nekoliko puta. Tek ga bojkot navijača, onih zadnjih i jednih koji su na stadionu ostali, prisiljava da potpiše po jednog vrhunskog trenera, igrača i talenta, ali 'vizija' se očituje i dalje najavom prodaje tada 18-ogodišnjeg Vrsaljka i 16-ogodišnjeg (!) Kovačića, dvojice igrača koji su tek odigrali prve utakmice za Dinamo. Rasprodaja ne staje, u samo četiri godine prodaje više od 20 igrača za iznos veći od 100 milijuna eura, novinari ga proglašavaju jednim od najboljih trgovaca igračima, a u gotovo svim tim transferima sudjeluje i njegova bivša agencija, danas u vlasništvu sina i bivšeg zaposlenika, pa sreći nema kraja. Ostvaruje san svakog menadžera – 'vlastiti' klub kao izlog svojih igrača. Ima li išta bolje, išta unosnije? U ovom slučaju ne. Bentley, luksuzna jahta, ergela konja na Hipodromu, vila na Tuškancu i sinova vila na Cmroku samo su mali materijalni dokaz njegove financijske moći i nedodirljivosti, o kojoj je mogao samo sanjati prije desetak godina.

Iz ovog su teksta namjerno (zasad) izdvojene brojne afere jer one zaslužuju poseban osvrt, a koje ću obraditi u idućem tekstu, ovo je zasad kao uvod iz kojeg preskačemo na ono što imamo danas".

moonlight
07-11-2014, 00:09
A što to imamo danas? San na hrvatski način. Velikim se dijelom i od gradskog novca ostvaruje privatni interes, a kada je tu novac, ni moć nije daleko. I tako, malo pomalo, ali nikako ne slučajno, dolazi do ovoga što možemo vidjeti danas. Danas imamo situaciju apsolutne kontrole Dinama, Zagrebačkog nogometnog saveza, Hrvatskog nogometnog saveza, hrvatskog nogometa u totalu. Najmoćniji čovjek hrvatskoga sporta te zasigurno medijska zvijezda broj jedan.
Ako govorimo o Dinamu, danas je Zdravko Mamić veći ne samo od bilo kojeg djelatnika, igrača ili legende kluba – postao je veći i od kluba samog. Zdravko Mamić postaje klub. Dinamo je Mamić i Mamić je Dinamo. Klub prema onome što junak naše priče ima sve, a najiskrenijim navijačima – nema ništa. Nema dušu, nema publiku, nema ljubav svoga grada. Ima samo Zdravka Mamića, odnosno Zdravko Mamić ima njega.
Bit njegovog vođenja kluba temelji se na jednosmjernim usporedbama s drugim suvremenicima ili direktnim prethodnicima. Zadnjih godina se zato toliko i dohvatio Hajduka jer inače ne bi izgledao uspješan uopće. To je ono čime se on hrani i on od tih usporedbi živi. U trenutku kada je preuzimao klub, vjerovao je da će u usporedbi sa Canjugom jednog dana biti proglašen daleko boljim i uspješnijim, što bi za Ćirinog priljepka i sitnog švercera bilo svojevrsno životno djelo.
I na tome se također vidi sva manjkavost njegove jednostrane argumentacije koja se isključivo temelji na zanemarivanju činjenica ili falsificiranju povijesti. Sva ta samohvala njega kao sposobnog menadžera, Dinama kao firme, ustroja omladinske škole i velebnih rezultata pada već na prvom koraku, odnosno ako je njegov sugovornik stariji od dvadesetak godina i posjeduje tek malo potrebne hrabrosti suprotstaviti se argumentima.
Zdravko Mamić već došao u poznije godine, a nije uspio nadmašiti čak niti njemu toliko mrskog Canjugu i ostvariti svoj san, možda i zato jer i u stvari imaju dosta toga zajedničkog.
Obojica su imala osigurani izvor financiranja, obojica su se u klubu osobno obogatila, obojica su dovela Dinamo u minus, obojica su bila omražena među publikom i navijačima samo je Canjuga imao tu sreću da je bio lutka na koncu predsjednika Tuđmana čiji jedini cilj je bio kvalitetan europski klub pod svaku cijenu pa onda povijesno ostavlja dojam uspješnijeg.

Tuđman, kao pasionirani navijač, žudio je za klubom koji dolazi iz siromašne i ratom opustošene Hrvatske, ali koji se može nositi sa svim velikanima tog vremena. I gotovo da je u tom naumu i uspio. Europski renome tada bio je barem dvije klase iznad sadašnjeg, ali neracionalno poslovanje moralo je prije ili kasnije dovesti do sloma. Mamić na tom primjeru nije ništa naučio, (pretenciozna bi bila usporedba Hitlera, Napoleona i Rusije s Canjugom i Mamićem), ali neracionalno trošenje na drugi klub u ligi, plaćanje vojske novinara, odvjetnika, pa i navijača, sudaca na zelenom terenu i izvan njega, vile, jahte i luksuzne automobile, dovela je do zaduženog kluba, minusa na računu i konstantnog slabljenja momčadi.
Kaže jedna izreka „Neke ljude možeš varati cijelo vrijeme, sve ljude možeš varati neko vrijeme, ali ne možeš sve ljude varati cijelo vrijeme“. Zdravko Mamić je godinama „varao“ Dinamov puk sa uvijek istim floskulama o uspješnom klubu, a svoje neuspjehe je skrivao i pravdao huliganima, razmaženom zagrebačkom publikom, i slabom ligom. Pokušat ćemo argumentima svaku od tih floskula raspraviti.

moonlight
07-11-2014, 00:13
- „Uspješan klub i slaba liga“?

Zdravko Mamić, kao i GNK Dinamo godinama skrivaju financijska izvješća koja su po zakonu dužni objavljivati. Malo je podataka poznato, a na internetu se pojavilo i nekako je iskopano financijsko izvješće iz razdoblja 2006. – 2009. godine koje kaže: „U razdoblju od 2006. do kraja 2009. godine na račun NK Dinama sjelo je više od 784 milijuna kuna. Od toga je 358 milijuna kuna sjelo od transfera igrača, dok je preostalih 425,9 milijuna kuna stiglo iz poslovnih aktivnosti kluba. Od tih poslovnih aktivnosti je 25,3 milijuna kuna sjelo od prihoda ulaznica, 189,6 milijuna kuna od uplata sponzora kluba, 25,2 milijuna kuna od UEFA-e, te 110 milijuna kuna iz proračuna grada Zagreba. Ostalih 75,8 milijuna kuna klub je primio od ostalih aktivnosti poput naknada za pravo emitiranja, donacija i ostalog.“
Kroz te 4 godine Dinamo je uprihodio 104 milijuna eura. Pročitajte ponovno tu brojku. 104 milijuna eura. Tolika količina novaca dovoljna bi bila svakom klubu Dinamovog ranga za višegodišnje normalno funkcioniranje kluba. Ipak, u Dinamu iz kojeg nam malo dolaze informacije "puni smo kao brod", a kroz koji tjedan "nemamo za kruh, moramo prodavati za opstanak" očito ne. Od kraja 2009. Dinamo je dva pita ušao u Ligu Prvaka, za svaki ulazak je nagrađen sa 10 milijuna eura od UEFA-e, prodalo se Mandžukića, Vrdoljaka, Badelja, Vrsaljka, Halilovića, Kovačića, Jedvaja, pa malo proračun grada Zagreba, a opet se „mora prodavati“ . Pa čak, kao što je i objavljeno u medijima, dizati 3 kredita u par mjeseci „da bi se preživjelo“.
I to sve unatoč tome što grad Zagreb financira skoro sve troškove kluba. Od organizacije utakmica, priprema prve momčadi, putovanja na gostovanja, plaća radne zajednice, pa čak i čunjića za trening.
Samo kao jedna kratka usporedba BATE Borisov, klub iz Bjelorusije koji je igrao Ligu Prvaka 3 puta u zadnjih 5 godina, je izgradio potpuno novu ljepoticu od stadiona sa novcima koje je zaradio od UEFA-e. Oni izgleda ne moraju prodavat. I imaju rezultat. Ali to još nije sve.
Slavia Prag, Steaua Bukurešt, Litex Loveč, Rapid Bukurešt, Levski Sofia, Austria Beč, GAK Graz, Allemania Aachen, PAOK, Standard Liege, Legia Varšava, Red Bull Salzburg, Metalist, Wisla Krakow, BATE Borisov, Viktoria Plzen, Lech Poznan, Aris, Sparta Prag, Young Boys, APOEL, Cluj, Kopenhagen, Hapoel Tel Aviv, Unirea Urziceni, Zurich, NEC, St.Ettiene, Aalborg, Aberdeen, AEK, Brann, Helsingborg, Rosenborg, Livorno, Dinamo Bukurešt, Lens, Zulte Waregem, Partizan, Anothorsis, Genk, Maccabi Haifa, Esbjerg, Ludogorec.
Ovo je popis klubova koji su u zadnjih par godina ostvarili višegodišnji san svakog Dinamovog navijača o "prezimljavanju u Europi" ili su uspješno rezultatski igrali Ligu Prvaka. Kao što vidite, ne radi se o jednom, dva ili tri kluba, nego je broj istih 45. Vjerojatno niste niti čuli za dobar dio ovih kluba, niti znate iz koje države dolaze jel tako? Svi oni zarađuju, prodaju, kupuju igrače, i imaju rezultat. Redom svi imaju manji budžet od Dinama, te višestruko jeftiniju momčad. U obzir nisu uzeti klubovi sa samo malo većom vrijednosti momčadi i budžetom poput Club Bruggea, Basela, Anderlechta i sl. jer oni imaju neusporedivo bolji učinak u europskim natjecanjima. Što svi ovi klubovi imaju, a Dinamo nema?

Možda imaju sposobniju upravu? Stručnjake koji se kuže u svoj posao, a nisu dobili posao preko "rođačkih veza"? Samostalnog trenera kojem drugi ne biraju momčad, ili trenera koji nije brat izvršnog predsjednika kluba? Misterij. Ili ipak?

Grunf
07-11-2014, 00:13
Sve je to super i sve je za pet, ali tog čovjek treba masa iznijeti i izbaciti van iz kluba. Samo je to rješenje. Ovo gađanje papirima prema moćniku izaziva podsmijeh kod Mamića i ostalih. Navijači ste, budite mjesec dana ispred stadiona sve dok lik ne da ostavku. Nekaj napravite, niste odvjetnici da se gađate prijavama i papirima. Da netko Delijama uzurpira klub ovi bi ga iznijeli na rukama van i dali mu vritnjak.

moonlight
07-11-2014, 00:21
Slaba liga? Dakako, to je opće poznato da Bjelorusija, Cipar, Bugarska, Rumunjska, Češka obiluju jakim utakmicama poput BATE – Zhodino, Viktoria Plzen – Znojmo, Ludogorec – Haskovo. Zanimljivo je kako pak Croatiu svojevremeno nije priječila slaba liga da pobjeđuje klubove iz jačih liga ili da Dinamo „kresne“ Ajax, Anderlecht, Villareal ili Club Brugge. I tu je opet ta floskula koja se stalno pokušava progurati da je problem u svima samo ne upravi kluba.
Jer ipak, kada je Dinamo prvi zaslužan je Mamić, a kada se ne plasira u Ligu Prvaka kriv je Jurčić.
Kada izbaci Ajaxa zaslužan je Mamić, a kada izgubi od Branna kriv je Schildenfeld.Kada dobije Villarreala zaslužan je Mamić, a kada se ispadne od Sheriffa kriv je Zajec.
Kada grad Zagreb daje novac zaslužan je Mamić jer je sposoban, a kada nema sponzora kriva je loša liga.
Za svaku uspješnu prodaju zaslužan je Mamić, a kada se kupuju prevare od igrača nije kriv nitko, jer se sportski direktor isto preziva Mamić.
Kad je Dinamo 9 puta prvak zaslužan je Mamić, a kada se ispadne iz Europe kriva je slaba liga.
Kada Eduardo zabije 50 golova i proda se u Arsenal zaslužan je Mamić, a kada se Pranjić proda za 500 000 eura kriv je kruh i krivo je mlijeko.
Pa tako u krug, iz godine u godinu...

- „Razmažena zagrebačka publika i huligani“

Svatko tko je bar jednom unazad par godina pogledao Dinamovu utakmicu na televiziji, ili prisustvovao istoj na Maksimirskom stadionu mogao je vidjeti otužan i potpuno prazan stadion. Da li je to uvijek tako bilo? Vratimo se malo u prošlost.

Godina je 2002. Točan datum je 31. listopada. Broj nezaposlenih u Hrvatskoj je oko 415 000.
Dinamo igra utakmicu protiv engleskog Fulhama. Za one koji ne znaju tada je Fulham bio solidan klub, nešto što je i danas. Na golu je bio Van der Sar, igrali su Inamoto, Davis, Wome, Saha, Boa Morte, Marlet. Dinamo igra protiv jednog respektabilnog engleskog prvoligaša. Klub koji je izbacio Hajduk kolo prije iz Kupa Uefe. Dinamo nastupa sa igračima poput Zahore, Sedloskog, Smoje, Marića, Agića, Cesara, Olića, Krznara, Mikića, Balabana. Respektabilna ekipa ali u to vrijeme nedorasla jednom engleskom prvoligašu. Na Maksimiru se skuplja oko 35 000 ljudi. Cijena karata nije bila jednu kunu. Cijena karata nije bila 10 kuna. Karta za tribinu „Istok“ je koštala velikih 150 kn. Znači drugo kolo Kupa Uefe, Dinamo igra protiv Fulhama, karta košta 150 kn, a na stadionu je 35 000 ljudi.
Slična situacija prije godinu – dvije. Igra se utakmica Dinamo - Porto. Prva utakmica Lige Prvaka. Dinamo ulazi drugu sezonu zaredom u Ligu Prvaka. Veliki uspjeh apsolutno kojim se ne može veliki broj klubova iz ovog dijela Europe s tim podatkom dičiti. Gledatelja na stadionu je bilo 4 683. Znači igra se Liga Prvaka i na stadionu se skupi 4683 ljudi. Drastičan pad, mislite li i vi tako?

Možemo pogledati i prosjek gledanosti u domaćem prvenstvu po godinama.
Sezona Prosjek gledanosti
2005/2006 11 156
2006/2007 7 265
2007/2008 7 165
2008/2009 5 892
2009/2010 3 967
2010/2011 3 560
2011/2012 3 113
2012/2013 3 024
2013/2014 2 570

Tablica govori sve, zar ne? Pogledajmo i par slika.

radi se o proslavi prvaka 2012., uspoređujući je s proslavom prvaka u zadnje četiri godine , to je svima poznato, razlika je poznata, kome nije...

moonlight
07-11-2014, 00:25
Zanimljivo kako je Dinamo svoju najveću posjećenost otkada je HNL-a imao u sezoni nakon što se igrala „Liga za ostanak“. Istoj sezoni kada nije odigrana niti jedna Europska utakmica. Zanimljivo kako tada nikome nije smetao loš i ružan stadion, neatraktivna liga i slabi protivnici.

Pogledajte malo u prošlost ljudi, nemojte biti kao ovce i razmislite malo. Što se to promijenilo u deset godina. Stadion i dalje nema krova, sjedalice su i dalje neudobne, UEFA nam je i tada stvarala probleme, a stvara ih i danas, kriza je i tada bila, danas je isto, a i baklje su se palile višestruko više nego danas. Nešto očito smeta ljude, nešto im se očito ne sviđa. Nije problem u cijenama karata, „razmaženosti zagrebačke publike“ i sličnim teorijama zavjere. Ljudi idu tamo gdje se osjećaju poželjni. Polako i "bezuvjetnim" navijačima proradi lampica i shvate da nije baš lijepo da netko iskorištava njihovu ljubav prema Dinamu za svoje osobne probitke, a i da ta ljubav može poprimiti i druge oblike kad se primjeti da netko sustavno uništava klub. I manifestira se u bojkotu gledatelja i izbjegavanju stadiona. Par godina se već priča da će se sve urušiti, da nema smisla imati klub kojeg ne zanimaju ni navijači ni publika, nego egotripersko iživljavanje nekolicine ljudi koji jako, jako, jako dobro zarađuju na njemu.
Razlika između tadašnjeg i današnjeg vremena je što su se ljudi još donekle mogli identificirati sa klubom,a i osjećali su da ih klub treba. Danas je ta situacija suprotna . Klub godinama svojom politikom pljuje u lice navijačima i simpatizerima i svojim postupcima daje do znanja „vi nam ne trebate, mi imamo svoju robu i od nje živimo“. Kada ja kupim godišnju kartu i onda idućih par utakmica klub stavi besplatne ulaznice što mi to točno uprava poručuje?, Pa očito da sam budala koja je bacila novac u vjetar. Što mi poručuje uprava kada organizira druženje igrača sa navijačima a isto otkaže iz sigurnosnih razloga koje im je "predložio MUP", a idućeg dana novinari nazovu taj isti MUP da provjere istinitost informacije i oni demantiraju Dinamo te izjavljuju da ih iz toga kluba nitko nije kontaktirao niti su oni njih. Zar bi itko trebao nakon toga vjerovati ičemu što dolazi iz njihovog tabora?

Problem je i dalje isti, kad netko "progleda" i shvati da klub može, i mora puno bolje, i da u tome treba sudjelovati na neke druge načine osim posjete Maksimiru svaki drugi vikend, događa se da "poljubi vrata", ime mu se nađe na nekakvim listama i postaje neželjeni huligan. I tada skužiš koliko su ti ljudi loši za klub, kad te provozaju, kad te gađaju blatom, samo zato jer si se usudio svoju ljubav prema Dinamu uobličiti u ideju o boljoj budućnosti, koja možda ne uključuje njih same.
Ovaj klub se sustavno uništava već godinama, uništava mu se ugled, uništava mu se identitet, uništava mu se ponos, a uništava mu se i budućnost. Kad se dođe u situaciju da ulaznice za kvalifikacije za Ligu Prvaka naplaćuješ 1 kunu i sretan si da ti dođe 10ak tisuća ljudi, kada slaviš naslov pred 100 ljudi, kada se 5000 ljudi na stadionu proglašava „povratkom nogometa u Zagreb“ onda se izgovori traže u "razmaženosti građana Zagreba". Ne, nisu građani Zagreba razmaženi, niti im smetaju huligani, nego ne mogu smisliti u što se klub pretvorio, i okrenuli su mu leđa.
Brat sportski direktor, sin menadžer, nećakinja u marketingu, linija s Bogom, tjeranje starijih igrača poput neke stoke, kriminalci u Izvršnom Odboru, mijenjanje trenera svakih par mjeseci, korištenje kluba za izdavanje priopćenja koja nemaju veze sa istim već za osobne potrebe, prijetnje smrću, licemjerstva, klub posuđuje novac Zoranu Mamiću za osobne potrebe, laži, šizofrenični ispadi o teorijama zavjere, trkeljanja o nacionalizmu pa deranje košulja po narodnjačkim klubovima, promicanje mržnje i netolerancije, izbacivanje trenera jer mu ne dozvoljava da spolno opći sa majkama igrača, davljenje delegata, treneri koji žive blizu stadiona, klupsko dobro, rat sa tribinama. Netko i dalje misli da su navijači problem?
Stariji navijači se sigurno sjećaju Dinama 80-ih godina, što je taj klub tada značio. Danas svakom punoljetnom čovjeku Dinamo simbolizira nepotizam, korupciju, licemjerje, primitivizam, rat sa tribinama, "gazdino dobro", višesatne pressice i trenere koji žive blizu stadiona. Onda nam je čudno kako je sve trulo. Nisu ga navijači napravili trulim kako se svim silama želi prikazati. Nas se na kraju krajeva nije ništa ni pitalo, napravili su ga trulim oni koji su ga vodili na ovaj način zadnjih godina. I nikad se takve stvari nisu potencirale, jer navijači su uvijek i oduvijek bili sve, oni su živo tijelo, oni su tu da čuvaju klupski identitet, a danas se ta činjenica okreće naglavce od par plaćenih novinara. Sutra će dolje na Maksimirskoj travi trčati Pivarić, Sammir, Messi ili Ronaldo. Biti ćemo tamo, a svijet će se i dalje okretati oko svoje osi. Ali što će nam do tada ostati od kluba? Uspomene s Youtubea?
Postoji masa ljudi koje Dinamo ne zanima, ali ima na desetke tisuća onih kojima je stalo do Tonela, Cufrea, Kocha, Bišćana, Marića, načina na koji se odnosi prema takvim igračima, prema legendama, prema domaćim dečkima, prema Kramariću i Tomečaku, načina na koji se klub prezentira. Ima ljudi kojima je stalo i do različitih stvari od doći pogledati Ronalda ili Ibrahimovića i slikati se za neku društvenu mrežu. Ljudi kojima je taj klub ''način života'' i samo o tome pričaju, čekaju vikend zbog Dinama, ili su ga bar nekada čekali. Ljudi kojima Dinamo nije maleni beznačajni klubić kojem je sramoćenje na svim nivoima po čitavoj Europi najuspješnije razdoblje u klupskoj povijesti. Kojima Dinamo nije maleni klubić koji bi propao da nema izvjesnog ratnog profitera i samoprozvanog jugoslavena. A baš njima se brani mogućnost da nešto kažu, čime klub gubi dušu. Ostaje „gazda“ koji dok novinari šute laže i mulja, tako da mu možda koja stotina ljudi dođe odgledati Soudanija i Wilsona. Ali duša, gdje je duša?
Što je duša, pitat ćete? Ono nešto – nešto građansko, gospodsko, purgersko, hrvatsko. Što su znali i prepoznavali i navijači drugih klubova, ne samo dinamovci sami. Ono nešto, što smo voljeli, onaj dres kojeg nismo skidali. Ono čime smo se ponosili. Ono čega danas nema. Sjećate se? E, to je duh moga Dinama. I želim ga se ne samo sjećati, želim ga natrag. Jer mi ga je jedan čovjek ukrao. Želim da taj duh jednoga dana osjete i moja djeca. Da ne bude po onoj, 'pričao mi jednom stari, o Zagrebu/Dinamu kojeg nema...'

moonlight
07-11-2014, 00:29
Zdravko Mamić je danas potpuno demistificiran, "provaljen", stalno na sudu ili na stranicama crne kronike, argumentima dotučen, ali još dovoljno zaštićen od sistema koji je godinama pleo i strpljivo stvarao. Ne može se više sakriti da Zdravko Mamić ne poštuje baš ništa. Od klupskih do državnih zakona. Ne može se sakriti da je novac potrošen na polovne strance i titule u Hrvatskoj, dok je svaki izlazak u Europu masakr. Ne može se više sakriti ni postojanje privatnih ugovori jer su predmet sudskog procesa, Ne može se sakriti niti njegova osobna korist s obzirom na plaću od desetak tisuća kuna. Ne može se sakriti potpuno prazan stadion na gotovo svim utakmicama, ni incidenti u klubu i oko kluba na dnevnoj bazi. Više se niti ne skriva minus na klupskom računu.
Iza rešetke ili na slobodi, Zdravko Mamić čak neće ostati upamćen niti po rezultatskim masakrima u Ligi Prvaka, ni po naslovima prvaka hrvatske lige, a ni po nastupu Lokomotive u Europskoj Ligi.
Više po neizlječivim kompleksima koji su ga formirali kao nasilnika i doveli tu gdje je danas. Šarlatan poznat po psovkama, uvredama, prijetnjama smrću, trganju košulja i bacanju čarapa, sablasno praznim tribinama, youtube english speaking blamažama, i po tome da će Dinamo nakon njega opet morati počinjati od nule.
A sve trenutne podjele i "podjele" koje pokušava stvoriti među onima koji stvarno vole ovaj klub će nadvladati ljubav prema tom istom klubu, NAŠEM Dinamu. Jer da nije tako, dignuli bi već svi ruke, Bilo da je riječ o inicijativi „Zajedno za Dinamo“, „Bad Blue Boysima“, Pajseru iz Dubrave, Štangi iz Španskog ili Franji iz Đakova. Jer kako kaže pjesma jednog slavnog benda iz Dubrave. „Kad se svoj gospodi daš, zadnji ples je onda naš.“

"DINAMO SVETINJA"

http://www.youtube.com/watch?v=LjP5bmOUkPo

svakako podrška...kažem , kome nije jasno, sem Grunfa...

Nije to Varteks sine...dodji i vidi...

moonlight
07-11-2014, 00:33
"Oni žele da izdamo sebe, ideale cijene novcima.
Oni žele da prodamo tebe, ne prodaje se Svetinja.
Ali svanuti će nova zora, doći će i vama kraj.
A mi ćemo i dalje biti snaga sa sjevera!"

Tu je i razlika s Delijama, i svim drugim ciganima....

Velim, tko shvati...

Grunf
07-11-2014, 08:42
U čemu? Bojsi su postali poetska skupina? :D

Inkvizitor
07-11-2014, 08:56
:rofl

ne zajebaji čovika i pjesnika moon-a..:D

destra
07-11-2014, 22:33
moon, tko je autor teksta?

Grunf
07-11-2014, 23:37
Ukratko, liku je bil na tekmi protiv Osijeka. Nema prekršajnih ni kaznenih prijava i kad je došel kupiti ulaznicu za tekmu protiv Salzburga odbijen je jer je na nekakvoj crnoj listi. Žalio se policiji.

Odgovor:

U vezi upita provodi li se zakon na Maksimiru u praksi u suradnji kluba s policijom, obavještavamo vas da u primjeni odredbi čl. 32. st. 7. Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima organizator postupa samostalno i u tom pogledu nije vezan nikakvim prethodnim odobrenjem od strane policije", odgovor je iz PU zagrebačke.

Dakle, Đurđin zakon je dal odrješene ruke kriminalcima da rade kaj hoće i kaj im padne na pamet. Eto, sad je Mamiću palo na pamet da zabrani ljudima ulazak na stadion, a policija ne vidi ništa sporno. :naklon

http://www.youtube.com/watch?v=KtlINzuSlHc

Rizični
08-11-2014, 09:42
Druga epizoda iz koje ga navijači pamte je ona iz Novog Sada. Naime, Mateo Beusan je glumio većeg jugoslavena od Tita, jedva dočekao da 'Boysi' bace dvije petarde i upale nekoliko baklji da naredi njihovo izbacivanje. Iako je to bilo relativno skromno za ono što se palilo po stadionima bivše države, milicija je samo čekala mig kako bi mogla dobro pretući 'ustaše iz Zagreba'. Klupski su čelnici poslije utakmice poslali Zdravka da im donese vodu i sendviče na pomoćni teren.

Sve pohvale za trud i tekst,samo mala ispravka,ne radi se o N.Sadu nego o Banja Luci.

moonlight
08-11-2014, 10:49
moon, tko je autor teksta?

Jedan forumaš i navijač s forum.hr...

moonlight
08-11-2014, 10:50
Sve pohvale za trud i tekst,samo mala ispravka,ne radi se o N.Sadu nego o Banja Luci.

Da, radi se o Banja Luci...ispravak.

Inkvizitor
08-11-2014, 10:51
Boysi ovim kukanjem neće ništa napravit. To je odavno jasno. Mamića ne može srušiti nikakvo pisanje pisama niti upiti prema policiji.

On je slizan s njima i oni se ponašaju kao njegova pretorijanska garda.

njega mogu srušti dvije stvari. Masovni prosvjedi gdje neće biti samo BBB. Par stotina ljudi ne mogu njemu ništa.

A mislim da za neke masovnije proteste nema potencijala. BBB nemaju tu masovnost niti podršku u društvu.

na stadion mnogi ne mogu ni ući ali mogu prosvjedovati. To im ne mogu zabranit.

Druga izglednija je stvar da Mamića padne sa ovom vlašću, kad se provede lustracija, prvenstveno u pravosuđu i kad Mamić izgubi političke, podzemne i pravosudne zaštitnike.

Mamić je samo jedan šaraf u ovom kontroliranom društvu.

Nikakva tugaljiva priopćenja ne mogu njemu ništa.

moonlight
08-11-2014, 10:58
U čemu? Bojsi su postali poetska skupina? :D

Tekst nije citiran zbog foruma, nego isključivo da oni kojih ima u velikom broju, a ne mogu bez idolatrije i čučanja uz skute takvih poput Mamića, raznih samoproglašenih Mojsija,
shvate da se ta bolest ne liječi isključivo i samo na stadionu, boysi samo ukazuju na nju na svom "radnom mjestu", to je bolest koja je na sličan način prisutna u cijelom našem društvu...
Dakle to je citirani tekst jednog pojedinca koji još nije zaražen, prevencija protiv zaraze...

A o tisućama koji bi trebali javno i glasno prosvjedovati, to pitanje postavi sebi kratkomisleći...

Inkvizitor
08-11-2014, 11:02
Pa nisam ja Boys.

Stoputa ste napisali kako je Mamić došao u Dinamo. Pa to znaju i ptice na grani.

I što s tim.

Tugaljivim priopćenjiam ga nećete nikad srušit. Dođe par stotina ljudi na stadion i on im sljedeći put zabrani ulazak na stadion.

Masovnost koje bi se on možda uplašio, nemate. On će otići samo kad se demontira cijeli sustav koji ga drži.

moonlight
08-11-2014, 11:16
Pa nisam ja Boys.

Stoputa ste napisali kako je Mamić došao u Dinamo. Pa to znaju i ptice na grani.

I što s tim.

Tugaljivim priopćenjiam ga nećete nikad srušit. Dođe par stotina ljudi na stadion i on im sljedeći put zabrani ulazak na stadion.

Masovnost koje bi se on možda uplašio, nemate. On će otići samo kad se demontira cijeli sustav koji ga drži.

Pa ovo nije nikakvo priopćenje...
Niti je "tugaljivo", čovjek je nabrojao kronologiju i način na koji je "metastazirao" taj karcinom...
A i takvih je prosvjeda bilo...

http://www.youtube.com/watch?v=7k-ZQWWsfKc

http://www.youtube.com/watch?v=IwKu7a38HpY

http://www.youtube.com/watch?v=kcIIIFAaWEg

pa i podršci momčadi , ne stavljajući njega iznad kluba...

http://www.youtube.com/watch?v=rwaHQxVtT6Y

I tada je javnost davala za pravo tom karcinomu, sada kad je metastazirao do kraja, sad bi svi da boysi izvuku "masovnost"...

Nisam niti ja boys, ali okanimo se licemjerja...

Inkvizitor
08-11-2014, 11:21
Pa tko bi drugi. Njihov je klub. Neće se valjda Torcida za to borit.

I svi Dinamovci i obični navijači.

Nisam mislio na ovo tvoje da je tugaljivo nego ona priopćenja koja se pišu u kojim se zahtjeva i traži, moli od institucija da reagiraju a te institucije stvorile i štite Mamića. To je kao kad bi se logoraš u Trećem Reichu žalio Haydrichu na upravitelja logora.

U pravu su ali koga zanima pravo. Samo kažem da s time Mamiću ne mogu ništa..ako je cilj micanje njega imaju samo dvije opcije, masovni i dugotrajni prosvjedi ili demontaža cijelog sustava a to ne ide bez lustracije.

Nema trećeg.

moonlight
08-11-2014, 11:28
Pa tko bi drugi. Njihov je klub. Neće se valjda Torcida za to borit.

I svi Dinamovci i obični navijači.

Nisam mislio na ovo tvoje da je tugaljivo nego ona priopćenja koja se pišu u kojim se zahtjeva i traži, moli od institucija da reagiraju a te institucije stvorile i štite Mamića. To je kao kad bi se logoraš u Trećem Reichu žalio Haydrichu na upravitelja logora.

U pravu su ali koga zanima pravo. Samo kažem da s time Mamiću ne mogu ništa..ako je cilj micanje njega imaju samo dvije opcije, masovni i dugotrajni prosvjedi ili demontaža cijelog sustava a to ne ide bez lustracije.

Nema trećeg.

Pa sam sebi onda skačeš u usta, ako institucije štite karcinom, ako PU ZG stoji i sekundira njegovim namjerama i ciljevima, kako misliš da bi se zaljuljao s nekakvim masovnijim prosvjedima, ako institucije iste te prosvjednike mogu odraditi kroz dva tri tjedna, uz pomoć institucija...
Pa nije to više priča samo o Dinamu, to je priča o današnjem društvu u kojem živimo, Dinamo je tu samo kao paradigma...
Torcida radi taj posao dolje u puno drugačijim okolnostima...
Gdje su ostali...?

Inkvizitor
08-11-2014, 11:32
Ne mogu na ulici.

Na stadionu mogu. Na ulici je puno teže.

I veći karcinomi i veće diktature su padale pred masovnošću. I njima se stisne guzica kad vide masu. I kad se moglo slobodno pucat u masu nije bilo svejedno.

Izgleda onda ipak da će se morat čekat demontaža cijelog sustava.

moonlight
08-11-2014, 11:37
Ne mogu na ulici.

Na stadionu mogu. Na ulici je puno teže.

I veći karcinomi i veće diktature su padale pred masovnošću. I njima se stisne guzica kad vide masu. I kad se moglo slobodno pucat u masu nije bilo svejedno.

Izgleda onda ipak da će se morat čekat demontaža cijelog sustava.

:bang

Je, u krletki "mogu", na ulici ne mogu...

Stvar je u mentalitetu nas svih, da mi je da to netko riješi al da ja ne skidam šlafrok i ne vadim prste iz šalice u pauzi između srkanja.

Inkvizitor
08-11-2014, 11:38
:bang

Je, u krletki "mogu", na ulici ne mogu...

Stvar je u mentalitetu nas svih, da mi je da to netko riješi al da ja ne skidam šlafrok i ne vadim prste iz šalice u pauzi između srkanja.

pa ajd ti povedi, daj primjer..uostalom to je tvoj klub.

moonlight
08-11-2014, 11:41

E, to je to...skini šlafrok...

Inkvizitor
08-11-2014, 11:42
E, to je to...skini šlafrok...

skini ti svoj..

Grunf
08-11-2014, 11:43

Moon bu ko Ivica Vidovic u Kako je poceo rat mom otoku.
Na vjesalima. Suha kao prut. :D Oko njega frcaju meci i baklje.

moonlight
08-11-2014, 11:44
skini ti svoj..

Čim dosegnem razinu forumskog sveznadara...

Inkvizitor
08-11-2014, 11:47
Čim dosegnem razinu forumskog sveznadara...

skini ti prvo svoj pa onda drugima drži lekcije.

Humphrey
08-11-2014, 12:04
Boysi ovim kukanjem neće ništa napravit. To je odavno jasno. Mamića ne može srušiti nikakvo pisanje pisama niti upiti prema policiji.

On je slizan s njima i oni se ponašaju kao njegova pretorijanska garda.

njega mogu srušti dvije stvari. Masovni prosvjedi gdje neće biti samo BBB. Par stotina ljudi ne mogu njemu ništa.

A mislim da za neke masovnije proteste nema potencijala. BBB nemaju tu masovnost niti podršku u društvu.

na stadion mnogi ne mogu ni ući ali mogu prosvjedovati. To im ne mogu zabranit.

Druga izglednija je stvar da Mamića padne sa ovom vlašću, kad se provede lustracija, prvenstveno u pravosuđu i kad Mamić izgubi političke, podzemne i pravosudne zaštitnike.

Mamić je samo jedan šaraf u ovom kontroliranom društvu.

Nikakva tugaljiva priopćenja ne mogu njemu ništa.

Nitko nema masovnost u ovom društvu jer ne postoji društvo, samo interesne skupine koje se okreću svojim političkim zaštitnicima za pomoć ili kako se to ljepše kaže ide se kroz institucije.

Ovo društvo nema vrijednosti koje bi bile svima zajedničke.

Rizični
08-11-2014, 13:10
Nitko nema masovnost u ovom društvu jer ne postoji društvo, samo interesne skupine koje se okreću svojim političkim zaštitnicima za pomoć ili kako se to ljepše kaže ide se kroz institucije.

Ovo društvo nema vrijednosti koje bi bile svima zajedničke.

Potpis,uz dodatak,kako je već netko negdje napisao,mi kao narod,i kao društvo nemamo ono najbitnije,a to je solidarnost. Ne mislim konkretno u ovom slučaju,nego općenito. Tko se ikad (u većem broju) solidarizirao sa bilo kim,u bilo kakvim prosvjedima,bili oni protiv vlasti,ili određenih struktura?
Uostalom,zašto se,i sa kojim pravom misli da će mamić "pasti" sa promjenom vlasti?

destra
01-01-2015, 18:43
di bu na pripreme, s kim i kad?

Bukowski
02-01-2015, 14:53
Potpis,uz dodatak,kako je već netko negdje napisao,mi kao narod,i kao društvo nemamo ono najbitnije,a to je solidarnost. Ne mislim konkretno u ovom slučaju,nego općenito. Tko se ikad (u većem broju) solidarizirao sa bilo kim,u bilo kakvim prosvjedima,bili oni protiv vlasti,ili određenih struktura?
Uostalom,zašto se,i sa kojim pravom misli da će mamić "pasti" sa promjenom vlasti?

Ovo lito,iša san stopon za Županju.Prominija san 5 ili 6 auta.
Svi,ali svi,to ne moš ni opisat koliko oni tebi ne viruju.Oni jednostavno ne mogu pojmit da je moguće da postoje ljudi koji će otić,bez para,stopon tamo pomoć za te poplave.

Totalno su me izbedirali.Prvo te pita jel ideš tamo kod familije,kad mu kažeš da nemaš nikog tamo,onda jel idete kod nekih cura.kad i to opovrgneš pita jel imaš ekipu.Oni će sve i najluđe teorije sebi u glavi složit,samo ne onu najjednostavniju,koju si mu i reka.Da si ima slobodnog vrimena,i da si oša iz dobre volje.

Ja san bija toliko razočaran,od Zagreba do županje nam je sta lik iz Istre,vozija kamion,cigarete iz TDR-a za Srbiju.Ja njega tih,kolko ima,200+ kilometara nisan uspija uvjerit da mi stvarno idemo tamo gradit nasipe,pomoć raskrcavat kamione s pomoći,šta bilo.

malo su me podsjećali na znanstvenike,tako njima,ako tribaju objasnit nešto šta se ne uklapa u njihova znanja o svitu,oni popizde.Jednostavno ne mogu izreć "ne znam",ne mogu to prevalit preko usta.Pa iznoser najnebuloznije teorije,samo da ne prihvate one najočitije.

Al dobro,koliko san se god razočara u prvo naše ljude,a onda i ljudsku rasu po putu,toliko san se oduševija kad san doša tamo.

Ima ljudi.Ima ljudi koji razume šta je solidarnost,kojima nije teško mrdnit prstom a da nemaju nikakvu direktnu vezu s time,al stvarno malo.Jako,JAKO malo.

Sa druge strane,nije ni čudo.Ako uzmeš u obzir odgoj,krećući od školstva i tamo dominantnih stvari,pa nadodaš suvremeni stil života,brzinu,stres,i nemanje vremena za dicu,i na sve to nasloniš bejbisiter u obliku bolesno nemoralne televizije,nemaš se šta čudit.
Čudo je da ima ljudi koji su normalni.Al takvih će uvik bit postotak,ljudima je u DNA ugrađen osjećaj za pravdu,suosjećajnost,i težnja za duhovnim izdizanjem.

Samo o društvenim okolnostima ovisi koliki će postotak ljudi bit ljudima.U ovakvim,nepovoljnim okolnostima,ostaje taj mali postotak introspektivaca,i ljudi koji nisu podložni propagandi.

moonlight
20-01-2015, 02:03
http://www.youtube.com/watch?v=EMublSl2zzo

NorthStand
01-02-2015, 23:44
raskrinkana "poštenjačina" Zdravko Mamić, i njegov veliki obožavatelj s ovog foruma zaba.

http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/TabId/98/ArtMID/508/ArticleID/1469/KONA%C4%8CNO-objavljen-financijski-izvje%C5%A1taj-Dinama.aspx#.VM4HeZ2G82Y

sve fino crno na bijelo, a mogu mislit kad bude odlazio iz kluba, koliki će "minus" ostavit u "kasi". :facepalm

zaba1111
02-02-2015, 11:34
Ovo me podsjetilo na ono kad je Inkvizitorava uzdanica, također crno na bijelo, "raskrinkala" milijunske donacije grada ZG i kako su to neupućeni poput NS, a kakva je većina, iz te gomile podaka zaključili da je Dinamo ovisan o gradu i da bez njega ne bi opstao, a podaci su jasno govorili da grad financira Dinamo strogo namjenski, po strogim kriterijima koji su vrijedili za sve zg klubove i da je to ukupno bilo manje od deset posto proračuna, a kad se oduzme održavanje gradskog stadiona, u kojega je dinamo uložio daleko više od doniranih sredstava to je bilo tek oko 5 posto dinamovih prihoda.

Ili kad je Bandira donio Hajdukovo izvješće koje je po tumačenju istog ovog portala bilo revolucionarno, a po tumačenju onih koji izvješća znaju čitati ono je bilo nikakvo, dugorčno nestabilno , svodilo je Hajduk na mjeru Veleža ili Vardara i iz njega je bilo jasno da će uprava morati tražiti alibi za svoj nerad i da će napadi na krivce iz vana postati nužnost, međutim da će Hajdukova uprava ići toliko daleko, da će se odlučiti na najsramotniji čin u povijesti Hajduka, da ne odigra utakmicu, mormam priznati da nisam ni ja očekivao.

Dakle ovo izvrsno izvješće Dinamovog poslaovanja, kakvo može samo sanjati bilo koji realno uporedivi klub, je pokazatelj kako treba poslovati i na koji način trebaju funkcionirati svi klubovi sa sličnim predispozicijama. Ovo izvješće pokazuje gdje bi Dinamo tek bio da nije izložen političkom progonu, političkim pritiscima na sponzore i neviđenoj medijskoj harangi. Svi oni od minstra, premijera pa do predsjednike, preko predsjednika gradske skupštine, zajedno sa svojom medijskom polugom su uvjerili Norta, kao i ostale , koji olako padaju na njihove fore, unatoč činjenicama "crno na bijelo" , da je Dinamo kriminalna organizacija , što je nužno ostavilo posljedice na posjetu na stadionu, pozitivan duh, sponzore, bez čega nema ni rezultata koji odgovaraju ovako organiziranom klubu, a izostaju i još jače financiski rezultati, na isti način kao što je ovaj članak koji citira Nort pokazao kako financijski nepismeni poput njega vjeruju ono što im mediji sreviraju i tako u zabludi dorpinose rušenju stabilnog Dinama i pomažu neprijateljima i Dinama i države.

SilaBogaNePita
03-02-2015, 00:44
tvoj mamić je mafijaš lopov i smeće, koje će uskoro i završit u smeću, ma koliko ti njemu naricao taj govnjar ima zapečaćenu sudbinu van našeg slobodnog dinama.

Grunf
03-02-2015, 08:28
Pozdrav Mamićevom glasnogovorniku Zabi. Oduševljeni smo financijskim i sportskim uspjehom Dinama koji su prepoznali i ostali Zagrepčani pa je stadion svaku tekmu krcat. Samo tako nastavite i dalje. :bravo

zaba1111
03-02-2015, 11:09
Grunf, ti si fin dečko, ali ti fale osnove iz ekonomije da bi mogao samostalno donositi ikakve zaključke, a ja sam o tome već puno puta pisao, ali , logično, bez obzira na snagu argumemtacije, teško će netko prosječno neupućen povjerovati anonimnom spisatlelju s foruma kontra sveopćeg treneda, svih medija čak i predsjednika.
Dakle uzmimo u obzir isključivo činjenice s kojima se obojica slažemo, kakvo je Dinamovo FI nećemo raspravljati jer ono tebi ne govori ništa, ajmo samo spomenuti svima poznati pojam marketing, svi znaju kako sve firme, svi ozbiljni ekonomski subjekti investiraju ogromne pare u marketing, znači ako se na to troši to ima svoju svrhu i svoj veliki značaj, ljudi vjeruju u ono što je ispromovirano, e sad kad uzmeš u obzir da svi mediji, ministri, premijer i predsjednik, udruge... kad svi oni uporno godinama ponavljaju da je Dinamo kriminalna organizacija, iako nema nijednog argumenta, kad svi oni ponavljaju da Dinamo živi od donacija grada, da nema rezulata... onda to ostvaruje tako snažnu antikampanju, da je marketinški rezultat takav da konzumemti odustaju od proizvoda i to je potpuno logično i zaista je nevjerovatno da u takvim uvjetima Dinamo ovako , odnosno uopće, posluje.

A već sam ti na drugim temama pisao da moraš početi samostalno razmišljati, pogotovo kad su ti činjenice servirane, ali i ne samo tada nego i uvijek, kritički uzimati ono što ti politike, preko svojih poluga moći, medija i udruga serviraju.

Grunf
03-02-2015, 13:35
Imam ja u malom prstu više ekonomije nego buš ti ikad imal. Argumente ti ne priznaješ, tvoji postovi su redom hvalospjevi velikom vođi Mamiću. Vjerojatno te plaća pa ti opraštamo.

zaba1111
03-02-2015, 16:36
Eh sad, tebi je argument da je Dinamo krimi organizacija to što je tako pisalo na Indeksu, Juternjem i sličnima, što Predsjednik i premijer kažu to isto... i to je sasvim prirodno da to utječe na mase pa i tebe, tebi je argument to da je dinamo propao to što je tako napisao Alač iako cifre govore da Dinamo u zadnjih 10 godimq financijski stoji bolje nego ikad, tebi je argumemt da ja ne uvažavam argumente to što ti je tako rekao Inkvizitor i Sagitarius, iako redak iznad imaš , kao i u svakom mom postu, argumentirano i studiozno objašnjenje .,
Znači izjave same po sebi nisu argumemti , pogotovo nekredibilnih izjavitelja ma koliko oni ponavljali šuplju priču.

I evo pokušao sam svesti raspravu isključivo nq činjenice o kojima se slažemo, ali ni to ne ide jer argumentirana rasprava ne podržava mitove i trendove.
Ne budi pizda i nemoj pobjeći kao što je inače običaj i reci svoj stav o razlozima slabe posjete, obzirom da Dinamo ima dobru momčad i da igra europske utakmice.
Ja ne znam je li to krimi organizacija jer me nitko o tome nije odgovrajuće obavijestio, zato bih ti bio zahvalan ako bi me ti prosvjetlio svojim saznanjima da ne pišem više gluposti na ovu temu, od kud ti te informacije, čime to možeš potkrijepiti...
Brate dodaj kakav ozbiljan argument u raspravu, a ne samo ponavljati mafija i lopovi, sve mi bude neugodno u kakvoj raspravi uopće sudjelujem, od kvalitete do načina...

Humphrey
23-02-2015, 22:26
Ruke u čarape i izvadite lovu jer dionice najhrvatskijeg i najkatoličkijeg kluba...ne,to je Croatia,nje više nema. Hoću reći, vadite lovu iz čarapa i kupite dionice ciganske čerge, prvih deset kupaca dobija besplatan kokainom posut odmor u Beogradu.

Grunf
23-02-2015, 22:30
Udruga gradana bude se preoblikovala i postala d.d. bez ikakve imovine? :nezna

NorthStand
24-02-2015, 05:38
Udruga gradana bude se preoblikovala i postala d.d. bez ikakve imovine? :nezna

http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00391/mami__zdravko_odbo_391460S0.jpg

Grunf
24-02-2015, 08:34
Lopta je preslabo napumpana, razumiješ me. :D

NorthStand
15-04-2015, 19:08
http://www.vecernji.hr/nogomet/ante-coric-proslavio-18-rodendan-i-potpis-ugovora-s-dinamom-1000468/multimedia/p1?close_url=/

jel tenisač Borna Ćorić isto iz hercegovine, mislim da je Ćorić prezime je iz tih krajeva.

uglavnom, imamo puno hercegovaca u zagrebu, i sve su uspješniji, kolonija hercegovaca sve više kvari jugo četničke planove o uništenju sportske euforije u hrvatskoj. :D

zaba1111
15-04-2015, 19:39
Vidi Northa što je naopak, jadni čovjek potpiše prisilno robovlasnički ugovor, a takvi su jedini mogući u Dinamu,a da nije bio prisiljen otišo bi on sigurno u neki drugi klub, i North se raduje. Ti North kao da si zaboravio kako su prošli mnogi Dinamovi igrači koji su potpisivali takve ugovore, ti kao da ne znaš što se dogodilo Kovačiću, Brozoviću,Haliloviću, Čopu kojega su istrgali iz srca Hajduku, a bio je velika nada, zatim Modriću, Mandžukiču, Ćorluki i mnogim drugim talentima, jedini se Murić izbavio i zato je sad svoj čovjek, slobodan i uspješan.

NorthStand
15-04-2015, 19:43
ne pričam o ugovoru, već o nacioanlnoj sportskoj euforiji, koju domaća jugo četnička govna žele pokvarit, ali im hercegovci ne daju. :D

ako je i potpisao robovlasnički ugovor, sam si je kriv, nitko ga na to nije silio, ali ima veliku šansu napravit veliku karijeru i veseli me da takvi dobri hercegovci hrvati i dinamovci igraju za moj dinamo.

to nijedan mamić ne može pokvarit, ma koliko primitivan zloban seljački bio nastrojen, svi ti njegovi seljački ispadi i mržnja prema BBB, ne može zasjenit moju ljubav prema dinamu.

NorthStand
22-04-2015, 03:38
http://www.youtube.com/watch?v=sPgZg65ttks

:rofl

NorthStand
07-06-2015, 14:56
http://www.tportal.hr/sport/nogomet/384292/Proslava-titule-prvaka-koju-ce-navijaci-Dinama-upamtiti.html

http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=752465&shotId=1&width=630&height=360

12 - 15h Tkalča Mali Medo
17:30 Korteo s Cibone
19:30 Futsal Dinamo - Potpićan 98 ADT
21 - 23 Proslava titule ispred Doma sportova

http://www.youtube.com/watch?v=sjHYAVeFwGw

http://www.futsal-dinamo.hr/vijesti/prva-momcad-3/futsal-dinamo-prvak.html

NorthStand
08-06-2015, 04:06
http://www.vecernji.hr/media/cache/a4/10/a4104818ad9e3fb836a8eb162703f29e.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=op-z0w0UlXg

Grunf
08-06-2015, 11:30
http://www.youtube.com/watch?v=BaVUDUNcmCc

NorthStand
16-06-2015, 18:59
http://www.vecernji.hr/nogomet/tuzna-obljetnica-josip-kuze-umro-je-prije-tocno-dvije-godine-1010823

http://www.youtube.com/watch?v=YlPaK1i2-bQ

http://www.youtube.com/watch?v=1mjmDGZ-4Yo

http://www.youtube.com/watch?v=iADBHEMYVzs

NorthStand
16-06-2015, 19:06
http://www.youtube.com/watch?v=n4KEve1H-og

Bukowski
16-06-2015, 21:23
http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00391/mami__zdravko_odbo_391460S0.jpg

momak u sivoj majici pobjednik
faca drito "u jebote,da mi ne bi nešto prešlo od njega"

Grunf
25-06-2015, 23:30
Sve čisto i po zakonu. :D

GNK Dinamo Zagreb sporazumno raskinuo ugovore sa mladim i perspektivnim igračima od kojih neki imaju status mladih reprezentativaca. Ivan Fiolić, Luka Capan, Herdi Prenga, Petar Mišić i Josip Ćorić više nisu igrači Dinama.
NK Lokomotiva Zagreb iskoristila je priliku i potpisala profesionalne ugovore sa tim igračima.

19-godišnji Ivan Fiolić koji je prošle sezone nastupao za GNK Dinamo II potpisao je četverogodišnji ugovor sa Lokomotivom.

20-godišnji Luka Capan, Herdi Prenga i Petar Mišić potpisali su trogodišnje ugovore s Lokomotivom.
Luka Capan prošle sezone nastupao je za GNK Dinamo II, Herdi Prenga bio je na posudbi u Lokomotivi, dok je Petar Mišić bio na posudbi u Nogometni Klub Slaven Belupo.

26-godišnji Josip Ćorić potpisao je 2,5 godišnji ugovor s Lokomotivom. Prošle sezone je nastupao za NK Sesvete.

moonlight
25-06-2015, 23:42
Pa tak se lova preljeva i financiraju Lokosi već odavna, vidi slučaj Lončarić...

Nadam se da to nisi Grunfe postao zbog Zabe...

Grunf
25-06-2015, 23:51
Pa nego zbog koga? Da vidim kak će ovo pokušati objasniti. :D

moonlight
25-06-2015, 23:59
Utopija Grunfe, izgubit ćeš se u bespuću zabokreštine...

Da hoće ima ona kaj objašnjavat na prethodnih 50 stranica...

To ti je kao da igraš pikado na neoznačenoj ploči...moš tvrdit što hoćeš

NorthStand
26-06-2015, 02:45
Pa nego zbog koga? Da vidim kak će ovo pokušati objasniti. :D

kako, ko i uvijek, srat će kako je dinamo najčišći klub u galaksiji, i kako je vrijeme za novi iskorak, a to je "regionalna" čitaj SRBOSLAVIJSKA NOGOMETNA LIGA.

blago mamiću s ovoliko jugoslavenčina i "hrvatina", koje kurca ne kuže.

NorthStand
26-06-2015, 02:49
i da ja citiram onog mamlaza nazora, "nit je građanski, nit je klub, nit je dinamo" !

"nit je nezavisna, nit je država, nit je hrvatska" ali zato je prdonja olinjali, bio vrlo brzo nakon pada NDH jako razočaran "narodnom vladom" pa se povukao brzo nakon uspostave srboslavije. tako to ide na ovim prostorima, kreten do kretena, hoćeš u nogometu hoćeš u politici.

zaba1111
26-06-2015, 08:57
Kad mogu Index, juatrnji, dnevno i ostali ugledni proizvodjači lažne stvarnosti, što ne bi i Grunf smišljao tekstove i plasirao gluposti koje mu pašu.

Cijeli život sam u Dinamu, prošao sam sve kategorije i sve moguće uloge na stadionu. Od navijača na tribinama, klinca koji igra na pomoćnim terenima ili na Maksimiru skuplja lopte prvoj momčadi... Sve sam već bio, a sada mogu ponosno kako sam igrač Dinama. Ne mogu uopće opisati koliko sam sretan – rekao je 17-godišnji Filip Benković; još jedan "domaći dečko" u prvoj momčadi Modrih.

Ali šta je tek Mamić, svi oni su male mace, čovjek je u stanju robove uvjeriti da je to za njihovo dobro i oni su presretni, tako da ako tako gledmao onda Index i Grunf imaju pravo, kad se radi o takvima izmišljane je opavdano.

http://gnkdinamo.hr/hr/novosti/vijesti/sjajni-benkovic-razveselio-trenera-moderni-stoper-kakvi-su-itekako-trazeni.html

LIKOTA
02-07-2015, 10:03
http://net.hr/danas/utaja-poreza-policija-pretrazuje-kuce-i-stanove-brace-mamic/

NorthStand
02-07-2015, 19:26
http://www.vecernji.hr/nogomet/zdravko-i-zoran-mamic-pod-istragom-uskok-ih-tereti-za-primanje-i-davanje-mita-1013012

crvenima stvarno gori pod nogama, kad su odlučili s zdravkom popravit rejting pred izbore, ali dobro, ovo je ipak jedini pozitivan potez ove antihrvatske vlade, tako da za ovo pala gore, ali motivi su im predizbornog skupljanje bodova i zato sve ovo ima jedan politički kontekst.

u svakom slučaju, ako ga ne eliminiraju zdrpovci, hdzovci će još teže. jedina nada da ovo govno konačno odstupi, je ova boljševička antihrvatska vlada, koja se slučajno baš sad pet mjeseci do izbora sjetila uhapist našmrkanog krimosa i njegovu mafijašku familiju, ali kako se zna reći bolje ikad nego nikad. :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=K1dbX2Idgb4

NorthStand
13-07-2015, 04:13
http://www.youtube.com/watch?v=POOfFLSWmXA

zlatna ribica
14-07-2015, 12:32
Onda Sjeverna tribino, jesi bio na sjevernoj tribini? Okrenuo leđa na stihove "ti si ponos Zagreba", bacio baklju na plaćenike, tražio izbore? :dinamo:

NorthStand
14-07-2015, 21:32
Onda Sjeverna tribino, jesi bio na sjevernoj tribini? Okrenuo leđa na stihove "ti si ponos Zagreba", bacio baklju na plaćenike, tražio izbore? :dinamo:

http://www.youtube.com/watch?v=htE3lhlSg1c

naravno, jesi ti kojim slučajem "zalutala" na sjever gore ? :D

NorthStand
14-07-2015, 22:52
http://www.youtube.com/watch?v=rm79gMamPSU

Picaferaj
15-07-2015, 14:26
http://www.vecernji.hr/nogomet/zdravko-i-zoran-mamic-pod-istragom-uskok-ih-tereti-za-primanje-i-davanje-mita-1013012

crvenima stvarno gori pod nogama, kad su odlučili s zdravkom popravit rejting pred izbore, ali dobro, ovo je ipak jedini pozitivan potez ove antihrvatske vlade, tako da za ovo pala gore, ali motivi su im predizbornog skupljanje bodova i zato sve ovo ima jedan politički kontekst.

u svakom slučaju, ako ga ne eliminiraju zdrpovci, hdzovci će još teže. jedina nada da ovo govno konačno odstupi, je ova boljševička antihrvatska vlada, koja se slučajno baš sad pet mjeseci do izbora sjetila uhapist našmrkanog krimosa i njegovu mafijašku familiju, ali kako se zna reći bolje ikad nego nikad. :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=K1dbX2Idgb4

Ovaj "pozitivni" potez će im ekplodirat u facu. Čak i da imaju mota za procedure uobičajene za pravnu državu, nema šanse da se istraga a kamoli suđenje završi do izbora. Mamići će izaći iz ovoga duplo jači i ni Bog ih više neće moć maknut. Evo sada, čim obave formalnost skupljanja gotovine za jamčevinu su van Remetinca. A onda Cirkus dosd neviđeni počinje

Bukowski
15-07-2015, 14:35
Ovaj "pozitivni" potez će im ekplodirat u facu. Čak i da imaju mota za procedure uobičajene za pravnu državu, nema šanse da se istraga a kamoli suđenje završi do izbora. Mamići će izaći iz ovoga duplo jači i ni Bog ih više neće moć maknut. Evo sada, čim obave formalnost skupljanja gotovine za jamčevinu su van Remetinca. A onda Cirkus dosd neviđeni počinje

izgleda da je jedini lik vigilantizam,dino pokrovac stajl

NorthStand
16-07-2015, 00:29

http://www.24sata.hr/image/raspolozeni-zdravko-mamic-na-maksimiru-gledao-utakmicu-900x600-20150728-20150715220054-de69671d57ce7b907efa2e06174bf516.jpg

ti si odličan prognozer, i ono što me najviše brine je to što ćeš vrlo vjerojatno i ovaj put biti u pravu. jadna majko, gdje ja(mi) živim-o. :facepalm

Picaferaj
16-07-2015, 11:25
http://www.24sata.hr/image/raspolozeni-zdravko-mamic-na-maksimiru-gledao-utakmicu-900x600-20150728-20150715220054-de69671d57ce7b907efa2e06174bf516.jpg

ti si odličan prognozer, i ono što me najviše brine je to što ćeš vrlo vjerojatno i ovaj put biti u pravu. jadna majko, gdje ja(mi) živim-o. :facepalm

Živimo u posljedicama "antifašističko-samoupravnog raja". Ja se ne mogu načudit ljudima koji misle da nogomet može dobro funkcionirat u državi u kojoj ništa drugo ne funkcionira kako triba..pa da ako se makne Mamić sve u nogometu će odjednom bit dobro, pošteno, transparentno

Grunf
16-07-2015, 11:34
Pa doći će novi Mamić. Tako smo mislili da ako maknemo Canjugu da će biti bolje pa eto kam smo stigli.

Inkvizitor
16-07-2015, 12:57
Živimo u posljedicama "antifašističko-samoupravnog raja". Ja se ne mogu načudit ljudima koji misle da nogomet može dobro funkcionirat u državi u kojoj ništa drugo ne funkcionira kako triba..pa da ako se makne Mamić sve u nogometu će odjednom bit dobro, pošteno, transparentno

Tako kratko i jasno. U bolesnom društvu sve je bolesno. Pa tako i nogomet.

Samo kod nas je moguće da lik koji je eto tobože osumnjičen za ta kažnjiva djela, nastavi obnašati sve iste obaveze jer je on... pazi sad...obećao da neće ponavljati ista..

To je jebeni Alan Ford..

odvjetnici se obraća..." ali ljubavi ja hoću da pričam".

državom i nogometom vladaju poremećeni tipovi,manijakalni egoisti..

što je i primjereno poremećenom narodu kojega to uopće ne zanima nego svatko gleda svoj osobni interes..

Bukowski
16-07-2015, 23:21
di si žabac,daj nam malo pričaj kako Hajduk ruši nacionalni koeficijent ahahahha

pozdrav naviajčima lijepe priče

NorthStand
17-07-2015, 23:05
di si žabac,daj nam malo pričaj kako Hajduk ruši nacionalni koeficijent ahahahha

pozdrav naviajčima lijepe priče

navija za folu esch, pusti ga sad, sad je najnapetiji pred uzvrat. :rofl

Obraz i dušu, nam ne kupuje keš,
u našem srcu živi samo Fola Esch!

Idemo do sljedećega kola
Mi smo iz Escha Fola

Dinamo pada,Mamić nam se divi,
u našem srcu samo Fola Esch živi

Puno ime nam je Fola Escherichia Coli,
za nas navija i Mirela Holy!

https://www.facebook.com/FolaBalkan?fref=ts

:smijeh

NorthStand
17-07-2015, 23:15
http://blog.vecernji.hr/mario-zorko/druze-zdravko-samo-zovi-nije-sve-u-lovi-6920

zovi samo zovi, ali nije sve u lovi ! :naklon

NorthStand
31-07-2015, 14:27
https://youtu.be/Zj1h0w30rKg?t=303

:rofl go gog go gogogo gogog ogogog gogooooooooll llgogogoaog :smijeh

ovakav prijenos na radiju, gotovo sigurno više nikad nećemo doživjet. bravo silvijo, Bog te poživio dva gola utrpao u mrežu. :naklon

NorthStand
31-07-2015, 14:30
http://www.nogometplus.net/blogovi/TabId/99/ArtMID/514/ArticleID/5208/Simbol-jednog-upravljanja.aspx

NorthStand
31-07-2015, 15:16
http://youtu.be/Zj1h0w30rKg?t=246

e nećete, e nećete srbijanci proći u zagrebu nikada. :rofl nećete proći u hrvatskoj nikada, pa ni uz pomoć francuskih prijatelja. :de

ne možemo reći o kojem se partizanovcu radi, svi su isti. :smijeh

NorthStand
31-07-2015, 15:23
https://youtu.be/Zj1h0w30rKg?t=270

...jer brani vam Hrvat, i nikad nećete zabiti gol. :rofl

kakav legendarni komentator, naravno jugočetnici iz SDP-a ovakve su udaljili i postavili Ćosića koji sere po fašistima i ustašama i osuđuje za dom spremni. jebo im pas mater svima.

Grunf
16-09-2015, 23:19
Drago mi je kaj je Dinamo dobil isto kao što mi je bilo drago dok je dobijal za vrijeme Canjuge. Ali te pobjede neće spasiti mafijaše na čelu kluba, izbacit će ih kad tad. Nisu spasile Canjugu, neće ni Mamića.

NorthStand
16-09-2015, 23:22
samo da podsjetim smrada koliko je europskih klubova prošlo kroz maksimir, napunili nam mreže, s ćorlukom modrićem itd, i sad govna dobiju sad, tu se najbolje vidi koja je to stoka ovaj klub treba ugasti skupa s svim njegovim tzv navijačima.

Grunf
16-09-2015, 23:23
Dinamo dobio Arsenal.

http://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/e4/d6/1f/e4d61fb69bd020315fbc32485ec6278a.jpg

Grunf
16-09-2015, 23:25
Wengerove bebe. :cheer

http://shrani.si/f/29/6Y/1z6NLnJh/wenger1.gif

Grunf
16-09-2015, 23:30
Al ovaj Wenger je gotov. Sjećam se tam 2002. negdje kad je sezonu i pol bio bez izgubljene tekme u Premiershipu. Osvajao je naslove kao od šale. Pires, Henry, Viera su gazili sve redom. Možda je vrijeme da promijene trener jer kad te Zoki pobijedi onda si stvarno u banani. :D

zaba1111
16-09-2015, 23:51
Tocno se vidjelo da Mamic nije unistio klub i da je umjesto njega netko poput Brbica koji poznaje financije da bi bilo barem 4:1.

Grunf
16-09-2015, 23:55
Čak nemreš ni slaviti pobjedu bez da agitiraš za Mamića. Kruh sa sedam kora. :D

zaba1111
16-09-2015, 23:57
zaba #$%&

u 15 godina tvoj tatica nije ostvario niti jedan europski uspjeh, a ovaj smrdljivi arsenal nije vrijedan komentara, jedan west ham ga dobije s bilićem na klupi, pametnom dosta.

15 godina sivila kretenu, ne može izbrisat jedan uspjeh, ali kome to pričat tebi i mamićevim dupeliscima, da vas je sve stavit u plinsku komoru bilo bi to jedno savijesno i odgovorno ponašanje.

jedva čekam kad olympiakos napuni mrežu do vrha, brijem da će biti opet ako ne 7-1, onda 4-1, samo da se "tatini sinovi" malo opuste, da ovako igraju za dres koji nose kako igraju za mamića, gdje bi im kraj bio ? stoka plaćenička.

Iako se cini da je ovo povijesna pobijeda zahvljajuci dobroj igri, ona je povijesna navise radi toga jer smo se napokon rijesili northstandova sa stadiona i da bez njih, pokzalo se, mozemo napokon u uspjesnu europsku budcost.

stwhiskey
17-09-2015, 00:45
Tocno se vidjelo da Mamic nije unistio klub i da je umjesto njega netko poput Brbica koji poznaje financije da bi bilo barem 4:1.
Odlicno tata poznaje financije kad je mora dignit dva jebena kredita u zadnje vrime i nacionalni projekt 'halilovic' prodat za 2,2 milijuna eura

NorthStand
17-09-2015, 01:39
Iako se cini da je ovo povijesna pobijeda zahvljajuci dobroj igri, ona je povijesna navise radi toga jer smo se napokon rijesili northstandova sa stadiona i da bez njih, pokzalo se, mozemo napokon u uspjesnu europsku budcost.

pitat ću te nakon još par utakmica, kako stoje stvari, i dal stvarno možete kako kažeš u "uspješnu europsku budućnost", koji ste vi debili, s vama stvarno nema smisla o bilo čemu raspravljat a ponajmanje o braći dalton i njihovom mafijašenju koje je svakom normalnom čovjeku u ovoj državi zgadilo nogomet do daske. niste se vi riješili samo "northstandova" već i desetaka i desetaka tisuća navijača, onih koji bi uz klub bili i po zimi i po snijegu i po kiši, a ne samo kad je fensy šmensy arsenal u gostima. ali kome to pričat tebi, ti si jedan običan mamićev plaćenik, i siguran sam ako ne radiš u klubu da ti netko blizak radi i da primaš fine pare za ovo trolanje u prilog mamiću ovdje na forumu, i ne samo ovdje tko zna koliko još profila imaš koji su zaduženi za "obranu nečastivog" na ostalim portalima i forumima ?

zaba1111
17-09-2015, 07:33
Odlicno tata poznaje financije kad je mora dignit dva jebena kredita u zadnje vrime i nacionalni projekt 'halilovic' prodat za 2,2 milijuna eura

Nogometplus-Brbić škola financija koja kaže da je Hajduk financijski dobro ustrojen klub, a Dinamo ne.
I ko će takvome išta objasniti.

Ante S.
17-09-2015, 09:39
Mamić je kralj. Preuzeo je cijeli nogomet, izbacio navijače koji ga ne vole, zarađuje milijune i još tuče arsenala na maksimiru kad su svi uplatili okladu da će dinamo popit petardu. Jednostavno KRALJ.

:dinamo::hrv:pop:inkvi:inkvi1

Inkvizitor
17-09-2015, 10:49
Gledao sam utakmicu i Arsenal je podcijenio Dinama ušao u utakmicu bez par važnih igrača. Nije krenuo Walcot i možda još neki bitni igrači, ne poznajem dovoljno europske ekipe niti me zanimaju i to mu se osvetilo.

Dinamo je odigrao dobro, čvrsto, ubo taj gol i onda dobio igrača više.

iako je poveo 2:0 ništa nije bilo gotovo jer i sa deset igrača Arsenal je jača ekipa ali nije uspio bar izjednačit.

Ono što mi je upalo u oko je da u ekipi Dinama od domaćih igraju samo Pivarić, Antolić i Pjaca. I Ademi ako ćemo njega gledati kao domaćeg, ne znam jel došao ili je rođen u Hrvatskoj. Kasnije su ušli još tri domaća igrača ali govorim o početnoj postavi

ostalo je nakupina legionara, većinom teško limitiranih skupljenih zbrda zdola. Jel bi mogao navijati za Hajduk u kojoj u prvoj ekipi igra 7 legionara. Teško. Znam da je tako odavno u Engleskoj, Francuskoj, Njemačkoj pa i u Italiji i zato me taj nogomet odavno skoro ne zanima

Po zakonu vleikih brojeva mora se dogoditi i jedna takva utakmica ali jedna lasta ne čini proljeće, tak da je smiješna ta neka euforija jer je ekipa Dinama teško limitirana. Ali ostat će zapisano da su pobijedili veliki Arsenal, to se neće moći izbrisat ali i to govori o Dinamu i općenito našem nogometu. Da je to senzacija ne znam kakva osim jedne pobjede u grupi.

Grunf
17-09-2015, 10:56
Ma dobro, bilo je i 20.000 ljudi i tatićevaca koji su dali podršku igračima i onda su pokazali više želje nego inače. Da nema Mamića na čelu kluba, stadion bi bio pun i huk s tribina bi nosio igrače tak da bi prošli skupinu bez beda. Druga stvar je kaj je Zoki konačno vidio da od Pjace na krilu nema ništa i stavio Fernandesa koji je stvarno klasa od igrača. Soudani i Fernandes mogu bilo kome napraviti dar-mar svojom brzinom, pogotovo kad protivnička momčad ima visoko postavljenu obranu kak je Arsenal to jučer imao.

Ademi je Šibenčanin, rođen je u Šibeniku.

Inkvizitor
17-09-2015, 11:01
Ma dobro, bilo je i 20.000 ljudi i tatićevaca koji su dali podršku igračima i onda su pokazali više želje nego inače. Da nema Mamića na čelu kluba, stadion bi bio pun i huk s tribina bi nosio igrače tak da bi prošli skupinu bez beda. Druga stvar je kaj je Zoki konačno vidio da od Pjace na krilu nema ništa i stavio Fernandesa koji je stvarno klasa od igrača. Soudani i Fernandes mogu bilo kome napraviti dar-mar svojom brzinom, pogotovo kad protivnička momčad ima visoko postavljenu obranu kak je Arsenal to jučer imao.

Ademi je Šibenčanin, rođen je u Šibeniku.

Pitam zato jer je činimise odlučio igrat za Makedoniju.

Ma bio je huk s tribina i ranije pa se pušilo. Ova grupa je preteška i za moćnije. Vidjet će se na daljnjim utakmicama za Bayernom a pogotovo sa Olimpijakosom kad će Dinamo morat napast ako želi bar to treće mjesto.

jedan podcjenjivački pristup Arsenala je samo jedna utakmica a ima ih još pet pa ćemo vidjet.

Princ
17-09-2015, 11:17
Pobjedi se ne terba gledati u zube.Klubovi iz ex -yu,nemaju baš svaki dan priliku sikinuti skalp klubovima iz liga petice.Iskreno,nisam očekivao pobjedu Dinama,al momci du pobjedili favorita,i treba ih pustiti da uživaju u svom poduhvatu.

Ne znam koja je realna snaga Dinama,al ne treba biti euforičan,Liga šampiona prevashodno za klubove sa ex yu služi da se ubere koji euro.

Grunf
17-09-2015, 11:30
Pitam zato jer je činimise odlučio igrat za Makedoniju.

Ma bio je huk s tribina i ranije pa se pušilo. Ova grupa je preteška i za moćnije. Vidjet će se na daljnjim utakmicama za Bayernom a pogotovo sa Olimpijakosom kad će Dinamo morat napast ako želi bar to treće mjesto.

jedan podcjenjivački pristup Arsenala je samo jedna utakmica a ima ih još pet pa ćemo vidjet.

Pa čini mi se da je bio i huk krajem '90-ih pa su dobijali Porto, Olympiakos, Celtic i skoro skinuli Manchester. Dinamo je uvijek imao jake igrače i uvijek će ih imati tko god bio na čelu kluba. Tamo još '30-ih godina prošlog stoljeća je Građanski radio dar-mar po Europi. Onda je došao rat i Partizan pokupio sve glavne igrače pa im je trebalo jedno vrijeme da se oporave i onda su osvojili Kup velesajamskih gradova. Zagreb ima dugu nogometnu tradiciju i stvarno mu malo fali da igra veliku ulogu u Europi, a to malo je da se konačno mafijaši maknu iz kluba i da klub radi za rezultate, a ne za bogaćenje kriminalaca.

Grunf
17-09-2015, 11:32
Pobjedi se ne terba gledati u zube.Klubovi iz ex -yu,nemaju baš svaki dan priliku sikinuti skalp klubovima iz liga petice.Iskreno,nisam očekivao pobjedu Dinama,al momci du pobjedili favorita,i treba ih pustiti da uživaju u svom poduhvatu.

Ne znam koja je realna snaga Dinama,al ne treba biti euforičan,Liga šampiona prevashodno za klubove sa ex yu služi da se ubere koji euro.

Realno, mogli bi ove godine osvojiti Ligu prvaka. :zubo

Pa nek samo još pobijede Olympiacos doma i idu najmanje u osminu finala Lige prvaka. Već sad imaju koeficijent 25 kaj znači status nositelja i slijedeće godine u zadnjem kvalifikacijskom krugu za Ligu prvaka.

Inkvizitor
17-09-2015, 11:33
Pa čini mi se da je bio i huk krajem '90-ih pa su dobijali Porto, Olympiakos, Celtic i skoro skinuli Manchester. Dinamo je uvijek imao jake igrače i uvijek će ih imati tko god bio na čelu kluba. Tamo još '30-ih godina prošlog stoljeća je Građanski radio dar-mar po Europi. Onda je došao rat i Partizan pokupio sve glavne igrače pa im je trebalo jedno vrijeme da se oporave i onda su osvojili Kup velesajamskih gradova. Zagreb ima dugu nogometnu tradiciju i stvarno mu malo fali da igra veliku ulogu u Europi, a to malo je da se konačno mafijaši maknu iz kluba i da klub radi za rezultate, a ne za bogaćenje kriminalaca.

To je bilo za vrijeme omraženog Canjuge.

ja govorim kasnije, kad su dolazili Milan Arsenal, Dinamo Kijev itd..uvijek je bio huk i uvijek se pušilo. Džaba huk s tribina ako nema igrača. Hajduk ima huk s tribina a na terenu živi očaj.

zagrebački nogomet je bio najjači između dva rata i faktički je uništen nakon 1945-te. nema sumnje da je zagrebačka škola nogometa bila nekad jedna od jačih u cijeloj Europi ali je raznim metodama i od raznih ljudi svaki u svom dobu uništavana.

Grunf
17-09-2015, 11:41

ja govorim kasnije, kad su dolazili Milan Arsenal, Dinamo Kijev itd..uvijek je bio huk i uvijek se pušilo. Džaba huk s tribina ako nema igrača. Hajduk ima huk s tribina a na terenu živi očaj.

zagrebački nogomet je bio najjači između dva rata i faktički je uništen nakon 1945-te. nema sumnje da je zagrebačka škola nogometa bila nekad jedna od jačih u cijeloj Europi ali je raznim metodama i od raznih ljudi svaki u svom dobu uništavana.

Da, ali to je bilo prijelazno razdoblje kad je vladala besparica u Dinamu i kad Zagreb nije davao lovu Dinamu. Sad ima love za zadžati domaće talente.

Da, šteta je kaj su uništili sve silne zagrebačke klubove. Onda nije bio jedan glavni nego više podjednakih. Zato sad nema gradskog derbija koji postoji u manjim gradovima poput Sarajeva npr.

zaba1111
17-09-2015, 13:49

Interesanatno razmišljanje, morat ću ga uzeti u obzir.
Dakle Dinamo je u zadnjih 50 godina lošiji klub od Hajduka, Zvezde, Partizana, Steaue, Belgijanaca, Austrijanaca... danas je Dinamo klub koji sve Balakance gleda sa nebeskih visina, ali to je samo zato što je Dinamo tridesetih godina imao odlične igrače.

Devedesetih je iza Dinama stajala diretkno država i predsjednik, a klub je nakon ukidanja državnih dotacija završio u bankrotu, današnji Dinamo prima tek 5% svoga ogromnog proračuna od strane grada, a sve ostalo Dinamo doprinese sam, čak nema ni sponzora kojima je politika zabranila učešće u Dinamo, tako klub koji 20 godina nije vidio europe poslije 8. mjeseca ima više sponzora.

zaba1111
17-09-2015, 13:54

kao što je poznato navijači su 12. igrač, tako da ako imaš 11 loših, 12. igrač ne znači puno, ali ako imaš 11 dobrih onda 12. znači puno.
Kod Dinama je godinama publika bila 12. igrač , ali protivniku, tako da se u europi sa igračem manje nije moglo napravati ono što je po kvaliteti igrača koji su predestavljali Dinamo bilo očekivano.

Tako da smo ove godini eliminirali tog 12. igrača protivnicima i to se odmah vidi i po rezultatu i po igri.

Inkvizitor
17-09-2015, 14:13
Šta si se uskokodakao ko kokoš kad snese jaje.

ne bi da je Dinamo razvalio Arsenal a ne se poklopila jedna utakmica di je Wenger podcijenio Dinamo, nije uvrstio neke najbolje igrače (i imao 50 minuta igrača manje). Walcotta npr koji im je lakoćom zabio gol s igračom manje.

uvijek se može poklopiti jedna takva utakmica koja ne mora značiti u konačnici ništa. i Hajduk je tukao Intera u Milanu 2:0 pa što mu je vrijedilo.

Još mogu biti zadnji u grupi što će vjerovatno i biti

zaba1111
17-09-2015, 14:32
Da, to se može poklopiti, ali samo onima koji su u stanju doći u lp ili barem el, a Dinamo je tamo već treći put u zadnjih 5 godina, a kako klub funkcionira, kako je organiziran, kako je financijski stabilan, kakav mu je koeficient, realno je očekivati 8 lp u idućih deset godina.
Uglavnom najbitnije da smo se riješili 12. igrača protivnicima, a Zvonko Alač i njegove kopije ionako izgledaju presmiješno i s njihovima anlaizama se ljudi tek zajebavaju.

Inkvizitor
17-09-2015, 14:36
Riješili ste se vi zdrave pameti, razuma i obraza. I tu nikakve pobjede ne mogu ništa promjeniti

zaba1111
17-09-2015, 14:38
Riješili ste se vi zdrave pameti, razuma i obraza. I tu nikakve pobjede ne mogu ništa promjeniti

To je tvoj stav, temeljen na piskaranjima "Zvonka Alača" .
Ili možda imaš neka druga saznanja, kao što te upitah dosad 30-40 puta?

Inkvizitor
17-09-2015, 14:47
mene zanima mišljenje Zvonka Alača ko i tvoje npr.

Svoje mišljenje i stav temeljim na kućnom odgoju, kršćanskoj tradiciji, nekom minimimu pristojnosti i osjećaja za pravdu. Svemu onomu što tebi i tvom idolu očito kronično nedostaje.

zaba1111
17-09-2015, 14:53
Ajde fala bogu, napokon, znači ko je nepristojan taj i krade i zato je Dinamo unatoč fascinantnim financijskim pokazateljima, opljačkan i unatoč pobjedi nad arsenalom u lp i u natoč tome što svake godine izbaciuje nekoliko milijunskih igrača, Dinamo je i uništen.

Grunf
17-09-2015, 18:33
Interesanatno razmišljanje, morat ću ga uzeti u obzir.
Dakle Dinamo je u zadnjih 50 godina lošiji klub od Hajduka, Zvezde, Partizana, Steaue, Belgijanaca, Austrijanaca... danas je Dinamo klub koji sve Balakance gleda sa nebeskih visina, ali to je samo zato što je Dinamo tridesetih godina imao odlične igrače.

Devedesetih je iza Dinama stajala diretkno država i predsjednik, a klub je nakon ukidanja državnih dotacija završio u bankrotu, današnji Dinamo prima tek 5% svoga ogromnog proračuna od strane grada, a sve ostalo Dinamo doprinese sam, čak nema ni sponzora kojima je politika zabranila učešće u Dinamo, tako klub koji 20 godina nije vidio europe poslije 8. mjeseca ima više sponzora.

Danas Dinamo prima više od grada nego kaj je onda primao od države.

zaba1111
17-09-2015, 20:56
Danas Dinamo prima više od grada nego kaj je onda primao od države.

Gluposti, piše ti gore kako Dinamo danas od grada prima sredstva koja mu praktično ne znače ništa.
Dakle dinamo je samoodrživ, stabilan, produktivan i vrhunski ustrojen klub.
A već smo i rekli da se treba ostaviti literature sa Nogometplusa i Indexa.

philly
18-09-2015, 01:35
evo kakva je atmosfera bila,sada već davne 2006 godine,kada su huligani bili na tribini

https://www.youtube.com/watch?v=6z4v7Us-Vng

https://www.youtube.com/watch?v=hv0iq73i834

jedno od najjačih navijanja bbb ikad

Grunf
18-09-2015, 08:08
evo kakva je atmosfera bila,sada već davne 2006 godine,kada su huligani bili na tribini

https://www.youtube.com/watch?v=6z4v7Us-Vng

https://www.youtube.com/watch?v=hv0iq73i834

jedno od najjačih navijanja bbb ikad

Vratit će se navijači na Maksimir i potjerat će se mafijaši. Potjerali su ljudi Staljina, di neće ove.

Grunf
18-09-2015, 08:11
Gluposti, piše ti gore kako Dinamo danas od grada prima sredstva koja mu praktično ne znače ništa.

Ako ste samoodrživi zašto vam onda grad daje desetke milijuna kuna godišnje zbog čega vam na dresu umjesto imena nekog sponzora piše Zagreb?

Ante S.
18-09-2015, 08:56
radi ovakvih kompleksaša ja jednostavno moram navijat za dinamo iako sam hajdukovac: http://www.index.hr/sport/clanak/dinamovci-koji-razmisljaju-svojom-glavom-ne-slave-pad-arsenala-jer-ovo-nije-dinamo/842537.aspx

DINAMOOOOOO!!!!:cheer:cheer:cheer

zaba1111
18-09-2015, 09:01
Šta sad treba po osamstoti put istu priču razvlačiti.
Grad Zagreb izdvaja sredstava za poticanje sporta u gradu po strogo definiranim kriterijima, u te okvire spadaju svi zg klubovi, kako je Dinamo jedan od njih, a i klub sa najvećom infrastrukturom, stadionom, najviše omladinskih poogona, a i najznačajniji klub sa najsnažnijom promotivnom komponentom za grad, taj iznos je za Dinamo najveći, što je kako rekoh definirano strogim kriterijima i iznosi se troše strogo namjenski, za stadion i omladineske pogone.

Bilo je ogromnih pritisika i različitih političkih pokušaja da se ta potpora ukine, ali kad se shvatilo da bi Dinamo bio jedini klub koji to ne bi ni osjetio, a da bi to dotuklo sve ostale zg klubove i ozbiljno uzdrmalo zg sport od toga se odustalo.

Kako već imam iskustva sa slabije upućenim ljudima znam da slijedi pitanje zašto se ne odreknu tih para ako su tako dobri, zato što bi to bila zloporaba položaja i rad protivno interesima Dinama, njihov posao je namicati što više para, a ne ih se odricati, a Dinamo je u vlastitom interesu i intersu grada investirao daleko više sredstava u stadion, nego je dužan po namjenjenim mu sredstvima za tu svrhu.

Edit: zašto ne napisati da grad daje stotine milona, to zvuči još žešće, kad već nismo tu da pričamo ozbiljno.

zaba1111
18-09-2015, 09:22
radi ovakvih kompleksaša ja jednostavno moram navijat za dinamo iako sam hajdukovac: http://www.index.hr/sport/clanak/dinamovci-koji-razmisljaju-svojom-glavom-ne-slave-pad-arsenala-jer-ovo-nije-dinamo/842537.aspx

Pa šta drugo čitaš ovdje na forumu, ljudi samo ponavljaju da je Dinamo opljačkan i uništen, kad pitaš kako znaju da je opljačkan, kad pitaš kako je opljačkan ako ima godinama ima momčad skuplju od Hajduka, Zvezde i Partizana zajedno, ako ima toliko vrhunskih igrača pod ugovorom da je stabilna budućnost osigurana i da ga sutra preuzmu ZZD, barem 3 godine, kad pitaš kako uništen kad 10 godina igra euopske lige, kad pobjeđuje Arsenal u lp, ...onda dobiješ ili brisanje posta ili uopzorenje da ne trolaš ili te počaste da si debil ili napokon dobiješ odogovor da je Dinamo opljačkan i uništetn jer je Mamić nepristojan.

Grunf
18-09-2015, 09:46
Grad Zagreb izdvaja sredstava za poticanje sporta u gradu po strogo definiranim kriterijima, u te okvire spadaju svi zg klubovi, kako je Dinamo jedan od njih, a i klub sa najvećom infrastrukturom, stadionom, najviše omladinskih poogona, a i najznačajniji klub sa najsnažnijom promotivnom komponentom za grad, taj iznos je za Dinamo najveći, što je kako rekoh definirano strogim kriterijima i iznosi se troše strogo namjenski, za stadion i omladineske pogone.

Bilo je ogromnih pritisika i različitih političkih pokušaja da se ta potpora ukine, ali kad se shvatilo da bi Dinamo bio jedini klub koji to ne bi ni osjetio, a da bi to dotuklo sve ostale zg klubove i ozbiljno uzdrmalo zg sport od toga se odustalo.

Kako već imam iskustva sa slabije upućenim ljudima znam da slijedi pitanje zašto se ne odreknu tih para ako su tako dobri, zato što bi to bila zloporaba položaja i rad protivno interesima Dinama, njihov posao je namicati što više para, a ne ih se odricati, a Dinamo je u vlastitom interesu i intersu grada investirao daleko više sredstava u stadion, nego je dužan po namjenjenim mu sredstvima za tu svrhu.

Edit: zašto ne napisati da grad daje stotine milona, to zvuči još žešće, kad već nismo tu da pričamo ozbiljno.

Hvala lijepa. Znači Dinamo nije samoodrživ kao što si obmanuo forumaše u postu prije. Da je samoodrživ, Dinamo bi sam financirao stadion i omladinsku školu. Ovisite o lovi od građana grada Zagreba i sukladno tome bi se trebali ponašati. Stadion nije vaš da provodite teror na njemu, klub nije vaš iako se tako ponašate. Vaše bahaćenje je gore od bahaćenja Canjuge i prezreni ste od purgera. Imate love koju isisavate iz kluba, ali ste izgubili obraz, čast i poštovanje od ljudi. Nadam se da je vrijedilo.

zaba1111
18-09-2015, 09:55
Jadna majko, Dinamo je samoodrživ, a to znači da bi bez 12 milona kn koje mu daje grad, funkcionirao jednako kao i sad, jer ta sredstav u proračunu od 250 miliona nisu značajna. Dakle to znači riječ samoodrživ, a 9 milona koje grad daaje za održavanje vlastitiog stadiona nisu Dinamove pare niti s njima može raspolagati , osim strogo namjenski za stadion, a usput rečeno Dinamo je u ruševinu od stadiona uložio daleko više, tako stadion, pored toga što sliči na nešto, ima i svu potrebnu infarstrukturu za sporataše, čak i hotel.
Grad daje svim zg klubovima jer oni za razliku od Dinama, ne bi mogli uopće opstati i zg sport bi bio na izdisaju i bez ikakvih rezultata, da nije takvih potreba, Dinamu bi davno bile ukinute potpore bez kojih ionako može, ali budući da su kritreriji definirani i srtrogi, po sili zakona Dinamo također dobiva pare.

GBH
18-09-2015, 10:06

Jel u tu zloporabi položaja i ovlasti spadaju i milijunske pozajmnice treneru, i osoblju kluba koje su vraćane tako da su se naknadno izmišljali aneksi od transfera?
Jel zloporaba kad se uzme par milijuna od transfera luke modrica da se kupi stan trener ovoj ženi?

Ti si Komedijaš pravi, bez zajebancije, ovo što radiš ovdje je umjetnost i zato bi te morali nagradit barem dresom s potpisima braće ako ništa drugo.
Tako se vješto grbavis da si postao zabavan. Argumente na te svoje bljuvotine si dobio tristo puta i svaki put okreneš temu, ili zatrolas i ajmo dalje

zaba1111
18-09-2015, 10:27
Jel u tu zloporabi položaja i ovlasti spadaju i milijunske pozajmnice treneru, i osoblju kluba koje su vraćane tako da su se naknadno izmišljali aneksi od transfera?
Jel zloporaba kad se uzme par milijuna od transfera luke modrica da se kupi stan trener ovoj ženi?

Ti si Komedijaš pravi, bez zajebancije, ovo što radiš ovdje je umjetnost i zato bi te morali nagradit barem dresom s potpisima braće ako ništa drugo.
Tako se vješto grbavis da si postao zabavan. Argumente na te svoje bljuvotine si dobio tristo puta i svaki put okreneš temu, ili zatrolas i ajmo dalje

Rekoh za ozbiljnu diskusiju potrebno je znati nešto više od onoga što ti servisira literatura Nogometplusa, Indexa, rtla , hrhb i sličnih.
Znači za sve zloporabe položaja, kršenja zakona i sve ostale nepravilnosti nadležni su organi gonjenja i sudovi prema propisanim zakonima. Da bi smo mimo toga mogli reći da je nešto opljačkano, onda barem bi to nešto trebalo izgledati derutno, propalo, sa financijskim minusima, u ovom slulčaju toga nema, naprotiv,... tako do ozbiljne optužbe ostaje nam da čekamo i podržavamo klub da bude što bolji.

PS. ozbiljna optužnici nije Nogometplus, Index, ZZD, HRHB...

100s
18-09-2015, 12:25

svaka ptica svome jatu leti :bravo
sinko možeš biti sve, samo nisi hajdukovac!
sad kad si napokon izašao iz ormara, kokardu na čelo i pod ruku sa mamićem, ovim tu nadničarom, vašim dragim šešeljom i ostalim plaćenicima :shat

Ante S.
18-09-2015, 15:45
dinamo dinamo dinamo:cheer:cheer:cheer

NorthStand
18-09-2015, 16:07
jebote dalmoš koji navija za mamića, pa ovo nije normalno, šta čovjek sve neće doživjet.

Bukowski
19-09-2015, 22:59

Jesi ti napisa

ahahhha