PDA

Pogledaj Full Version : Dinamo Zagreb(obiteljski obrt familije Mamić)

Stranice : 1 2 [3] 4 5 6

Tomahawk
12-12-2012, 16:58
Normalno da nije jedini i da placa tamo gdje treba kako bi ga ostavili na miru. Vjerojatno je u dilu s Mesicem i ostalim kriminalcima iz doba komunizma.
Sumnjam da bi ga MEsic pustio a da mu ne placa, kao i Bandica; posebno ako znamo kako su zavrsili Zagorac i Pukanic. Mesic je KOSovac, i to ne bilo koji- vodeci u Hrvatskoj. Takvi ni svojoj majci ne prastaju ako okrene kunu mimo njih.
Sve je kao u komunizmu- svatko je dobio svoje podrucje i uplacuje svoj dio gdje treba. Zato je Mamic bahat i silan, jer zna da ga oni koji ga mogu maketi nece dirati, a svi ostali mozemo pisati sto god pozelimo.
To je diktatura proleterijata u punom sjaju.
Mesic je i Hercegovce napao samo jer su okretali novac mimo njega, sad su i oni pod njegovom "zastitom". :D

moonlight
12-12-2012, 17:55
Zar je to potrebno spominjati, svoj toj djeci je netko stvorio uvjete za sportski razvoj i naravno da nije slučajno Dinamo najplodniji klub na ovim prostorima i šire, a što nikad nije bio.
Donedavno je Hajdukova škola bila pojam za Dinamo, prije desetak godina su trendovi bili takvi da su nogometni stručnjaci naglas strepili da što će biti s reprezentacijom kad odu igrači odgojeni u Jugoslaviji ili što će biti ako dijasporski duh popusti pa se igrači iz dijaspore sve više budu odlučivali za države u kojima žive... međutim danas imamo stroj za štancanje igrača, imamo klub u kojem ti igrači mogu iskusiti vrhunske utakmice s klubovima iz lp, klub preko kojeg se igrači mogu izložiti na elitnom tržištu i tako dobro prodati... ukratko imamo klub koji ima sve vrhunske preduvjete za motiviranje i razvoj mladih igrača.

Pa to bi držalo vodu kada bi omladinska škola Hitrec-Kacijan postojala od Mamićeva vremena.
Ta je škola uvijek bila u vrhu, zajedno sa Hajdukovom, ništa tu novo Mamić nije stvarao nego se uselio sa svojim svjetonazorom.
Niz mladih talenata je u kritičnoj dobi nestalo od takvih vrhunskih stručnjaka, još od vremena Kobešćaka.
Romeo Jozak je danas samo produžena ruka gazde, igrati mogu samo oni koji su ugovorno vezani na mamićevski način, kao nekada djeca zlatara i bogatih obrtnika pod Kobešćakom, tako da umjesto 4-5 talenata po generaciji, izađe jedan-dva.

NorthStand
12-12-2012, 20:52
više je mamić djece uništio, nego stvorio, njemu je najmanji problem likvidirat one koji nisu pod njegovom skutom. tomečak je odličan dečko, i solidan igrač i puno je obećavao a sad ga nema nigdje, mislim da on nije potpiso ugovor s njime zato i trpi određenu diskriminaciju. i tako svi u dinamu, on je od kluba napravio menadžersku agenciju, koja služi samo njemu. jedino što je bitno je to, da se igrači što više brže i skuplje prodaju, to je jedina politika kluba trenutno. mene ne smeta što se igrači prodaju, ali on je ovim preplaćenim govnjarima koji sada igraju u klubu usadio u glavu, da će čim dođe izdašnija ponuda dobit izlaznu kartu. da klubu ne duguju ništa, da navijačima ne duguju ništa, samo njemu duguju i njegovoj politici vođenja kluba moraju biti naklonjeni. samo je on bitan, BOG MESIJA JAHVE. pa to i sljepci vide, šta on radi, nije on toliko lud koliko se pravi lud! ali jednom će ostat bez zaleđa, i kad se to dogodi potonut će s svima onima koji su ga sve ove godine bezobrazno štitili i držali ko kap vode na dlanu. nadam se zbog naše budućnosti, odnosno budućnosti dinama i nogometa, da on neće biti jedini u odstrelu. jer samo poslje temeljitog čišćenja, možemo očekivat i napredak hrvatskih klubova i sporta općenito. iako nije tema, gobac uništava rukomet, radić uništava košarku, u svakom sportu imamo jednog grobara koji uz pomoć svojih poslušnika uništava naš sport a samim time i potencijalni uspjeh koji bi promovirao našu zemlju i naš sport u svijetu. oni su ko paraziti, žive od uspjeha naših talentiranih igrača, i sve te njihove dobivene utakmice i mečeve pripisuju sebi u čast, i smatraju svojom zaslugom a ne zaslugom talenta tih igrača koji su najzaslužniji za svaki uspjeh našeg sporta, bilo individualnog bilo ekipnog. ovakvi ko mamić, samo su teret na putu ka totalnom uspjehu našeg sporta. oni su kočnica, jer im je privatni interes iznad interesa građana i javnog dobra. njima to ništa ne predstavlja, ako i oni osobno nisu namireni, i onda javno likuju i govore kako bez njih ništa neće biti isto. samo vi odite debili, nitko za vama plakat neće, učinite nam tu uslugu.

zaba1111
12-12-2012, 21:27
Normalno da nije jedini i da placa tamo gdje treba kako bi ga ostavili na miru. Vjerojatno je u dilu s Mesicem i ostalim kriminalcima iz doba komunizma.
Sumnjam da bi ga MEsic pustio a da mu ne placa, kao i Bandica; posebno ako znamo kako su zavrsili Zagorac i Pukanic. Mesic je KOSovac, i to ne bilo koji- vodeci u Hrvatskoj. Takvi ni svojoj majci ne prastaju ako okrene kunu mimo njih.
Sve je kao u komunizmu- svatko je dobio svoje podrucje i uplacuje svoj dio gdje treba. Zato je Mamic bahat i silan, jer zna da ga oni koji ga mogu maketi nece dirati, a svi ostali mozemo pisati sto god pozelimo.
To je diktatura proleterijata u punom sjaju.
Mesic je i Hercegovce napao samo jer su okretali novac mimo njega, sad su i oni pod njegovom "zastitom". :D

Evo već dugo vremena pokušavam naći odgovor na ovo kompeksno pitanje i zahvaljujući Viti i forumašima ovdje tek sad mi je sve jasno.
To je jedino logično objašnjenje, Mamić plaća Mesiću da bi mogao mlade momke iz Dinama, inače potencijele svjetske klase kakvih je Dinamo do Mamića godišnje izbacivao po 5-6 , mogao baciti u ropstvo.
I kako da čovjek onda ne opsuje i državu i sve i zašto smo se borili kad nit policija nit sudstvo pa ni narod ne trza i svi to gledaju i nitko živ ne pokušava niti da prstom makne da oslobodi robove.

Inkvizitor
15-12-2012, 13:57
Vidim da se valjaju neke cifre zu onog Kovačića..a mali je obični alibi igrač..nit špirita, nit išta spektakularno..

Što vide u njemu?

NorthStand
15-12-2012, 22:40
a ne znam, sve je to umišljeno i razmaženo ako se mene pita. ne bi oni vidjeli europe do 25, da smo normalan klub, puna mi je kapa malih balavih debiličića kojima je dinamo "odskočna daska". što se mene tiče, takve ne želim vidjet ni blizu dinama, bez obzira na potencijalni talent. spreman sam i da gledam klub koji je duplo lošiji, ali za kojeg igraju ljudi kojima taj klub nešto znači, a ne mularija željna slave i novca. a takvi su sad u dinamu većina, samira je stavio u reprezentaciju da mu valjda probudi "domoljubni zanos". :rofl

cirkus je preblaga riječ za dinamo, treba nešto bolje smislit za opis današnjeg dinama.

baj1992
31-01-2013, 11:37
predlažem da ukinemo seniorsku momčad, a mogli bi i juniorsku, te lijepo gledamo kadete, budući je dječji rad u RH zabranjen nadam se da nam kadeti neće odlaziti zbog nemoralnih ponuda!
i em ti kluba koji se ne odbija, nije li njih ono naš najdraži rival iz najlipšeg grada na svitu propisno išamarao i ostramotio nedavno !!!

streća što je domovina U KOLEKTIVNOJ DEPRESIJI, PA OVO VIŠE NIKOG IZGLEDA NI NE ŽIVCIRA, ČAK NI NA OVOM FORUMU

odo ja u poljoprivrednike, nema ovo više smisla

Bukowski
31-01-2013, 13:49
AK-47,to ti je moj prijedlog,odličan urod,što se poljoprivrede tiče,ne znan za bolju zaradu.A ako nemaš mista Pscylobe Cubensis :lol:

baj1992
31-01-2013, 15:01
ko priča o zaradi na tome :-)
inače sam pacifist,katolik, pa AK 47 ne igra,mada . . . :-)

zlatna ribica
14-02-2013, 22:26
Bilo je to na Valentinovo: Na današnji dan vraćeno ime Dinamo

Ispod zapadne tribine Maksimira okupilo se nekoliko tisuća navjernijih navijača, kada je pred njih došao tadašnji sportski direktor kluba Velimir Zajec i rekao: "Imamo Dinamo" :)

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/bilo-je-to-valentinovo-na-danasnji-dan-vraceno-ime-dinamo-clanak-510104

NorthStand
16-02-2013, 16:21
i nakon toga ga je ciganče smjenilo, postavilo sebe za diktatora-direktora i dovelo novih 30 ljudi u skupštinu koji će redovno dizat ruku za svog premilog kim jong ila.

DUGARI
27-02-2013, 21:35
onaj mali jedvaj odličan igrač.svaka čast.al ga duje nije htio zabit.

NorthStand
02-03-2013, 13:43
http://www.youtube.com/watch?v=aWUv2gl7VYs

anemični purgeri na djelu, i na terenu i na tribinama. 1982, nema BBB ali atmosfera i nije kao u kazalištu kako su nam neki znali implicirat. kao temeperamentni dalmatinci, i hladnokrvni purgeri. nekako mi to ne stoji, ali ok svatko ima pravo na svoje mišljenje.

LIKOTA
02-05-2013, 11:31
R.I.P.

http://gol.dnevnik.hr/clanak/hnl/sokantna-vijest-preminuo-ivan-turina---284747.html

Humphrey
02-05-2013, 14:25
Počivao u mir.

Je li to sve samo dojam ili je nešto stvarno pošlo krivo u nogomet jer meni se čini kao da svako malo neki nogometaš umre?Zar je nogomet postao toliko naporan šport da šteti zdravlju ?

NorthStand
04-05-2013, 15:27
imo je srčanu manu, ali često se u zadnje vrijeme događa da sportaši umiru. ne znam koji je točno razlog, ali u svakom slučaju nije mi to baš normalno.

žao mi je Turine, bio je dobar golman i još bolji karakter. ali šta je tu je, smrt nikoga ne štedi ako ti je tako suđeno onda ne možeš protiv toga.

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/ovacije-stadionu-malm-a-navijaci-zapljeskali-turini-clanak-548440

http://www.vecernji.hr/sport/nogomet/majstorovic-i-ibrahimovicu-sam-javio-turinu-bio-je-sokiran-clanak-548562

počivao u miru.

NorthStand
06-05-2013, 08:11
onog samira treba zakonom zabranit, tip je totalni debil. opet s dva tri metra, čistog zicera nije zabio.

ali bitno da se panja gura u reprezentaciju, tako da braća mamić ale zarade još koji miliončić. pošto je za sad, totalno neisplativa investicija možda preko repkice nekome "zapne za okice".

navijanje dosta slabo bilo, u drugom djelu malo bolje ali generalno može to puno bolje.

Armada, čini mi se u 64 zveknula neki topovski koji je probušio uši svima. I ona plava dimnijada, gadno zamirisala čak sam i ja na istoku osjetio miris tog čuda. :D i pohvale za kurenje u drugom djelu, gotovo cijelo drugo poluvrijeme je nešto paljeno s vaše strane. ono poslje tekme ne bih komentirao, ionako se uvijek netko zgraža nad time a praktički svi to rade tako da neću o tome.

sve u svemu, solidan derbi ali bilo je i boljih navijački gledano.

Igrački, prosiječna tekma barem sam ja takav dojam dobio. Panduri klasično, retardirani i nabrijani. sve u svemu, idemo dalje za iste pare. :)

NorthStand
06-05-2013, 20:29
http://i42.tinypic.com/9hm6pc.jpg

NorthStand
06-05-2013, 21:50
nema edita više, pa moram stavljat više poruka ne znam kojeg vraga ste makli da se ne može stalno radit edit bez vremenskog ograničenja?

http://www.youtube.com/watch?v=eEgpnCIQMnA&feature=player_embedded#!

i za riječane jedan primjer, kako se odaje počast preminulima odnosno minuta šutnje je minuta šutnje, a ne da se za 5 sekundi počne pljeskat. to mi je bilo baš debilno, ali ok ne kažem da su ljudi zlonamjerno počeli pljeskat i da su imali loše namjere ali je ispalo glupo. po meni kad je minuta šutnja za preminule, treba biti ovakva grobna tišina jednu minutu.

NorthStand
14-05-2013, 19:48
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RQYVD3rdX_A#!

NorthStand
24-05-2013, 02:52
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=sbAOg5OQpy8&NR=1

NorthStand
05-06-2013, 17:55
http://www.youtube.com/watch?v=iVHZ-BFxWpA&t=27m35s

NorthStand
18-06-2013, 02:51
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1004016_545515132179715_479000853_n.jpg

http://degiorgi.math.hr/forum/images/smiles/megafon.gifJOSIP KUŽE JEDAN JE OD NAS, ZAUVIJEK ĆE GRMJETI SA SJEVERA GLAS!

RIP JOŽA.

Humphrey
18-06-2013, 10:41
Počivao u miru.

Domobran
18-06-2013, 14:35
Pocivao u miru.

NorthStand
18-06-2013, 19:49
https://www.youtube.com/watch?v=Q_yieiWfMLM&feature=youtube_gdata_player

Humphrey
19-06-2013, 20:18
Kako to obično biva u RH nitko nije nadležan, sve je po zakonu,ovom ili onom:D

www.vecernji.hr/sport/vijesti/dinamo-je-grada-zagreba-zakonito-dobio-215-milijuna-kuna-clanak-571641

NorthStand
20-06-2013, 04:12
ništa čudno, toliko o "institucijama".

Bukowski
20-06-2013, 14:50
Meanwhile in newspapers (and forums).....

-"Pa šta ako je Dinamu dano 215 miliona kuna?!Pa i Hajduku je dano jamstvo za 30 miliona!!!"

NorthStand
23-06-2013, 18:34
http://www.youtube.com/watch?v=YlPaK1i2-bQ&feature=youtu.be

igramo napadački, znate mi nikad nismo ni igrali obranaški. :D RIP.

http://cdn-video1.rtl-hrvatska.hr/repository/media/5/c/5c35d1885a3255ee4e9506e4c751f1b1.mp4?ver=2

Humphrey
24-06-2013, 19:26
Ajmo Dinamo,atomski na Luksemburg.

NorthStand
24-06-2013, 20:44
ako DINAMO ove sezone ne osvoji ligu prvaka, onda neće nikad. :D

Humphrey
24-06-2013, 20:55
Sad je šansa,sve su kockice posložene.Barcelona je u padu,u Realu je gubitnički mentalitet, Bayern ne može ponoviti prošlu sezonu. Ostaje samo Dinamo.

zaba1111
24-06-2013, 22:11
Kontinuiran i kvalitetean rad kroz godine.

2006/07 - ispali u 1. kolu UEFA kupa
2007/08 - skupina Europske lige - 2 boda (od 12 mogućih - 17%)
2008/09 - skupina Europske lige - 3 boda (od 12 mogućih - 25%)
2009/10 - skupina Europske lige - 6 bodova (od 18 mogućih - 33%)
2010/11 - skupina Europske lige - 7 bodova (od 18 mogućih - 39%)
2011/12 - skupina Lige prvaka - 0 bodova
2012/13 - skupina Lige prvaka - 1 bod

ove godine nam ne ginu 3 boda u LP

Inkvizitor
02-07-2013, 20:40
Ne znam je li istina da odlaze Halilović i Jedvaj ali ako je istina, nepojmljivo mi je. Pogotovo za toliki novac. Obojica nemaju tri poštene utakmice a onog malog Halilovića što sam gledo, on još igra dječji nogomet.

NorthStand
07-07-2013, 15:04
Sad je šansa,sve su kockice posložene.Barcelona je u padu,u Realu je gubitnički mentalitet, Bayern ne može ponoviti prošlu sezonu. Ostaje samo Dinamo.

nema druge, sinoć smo pokazali nakon pobjede nad Hajdukom da možemo u borbu s najvećima. :rofl

Humphrey
07-07-2013, 15:05
Imate vratara za sami vrh.:D

NorthStand
07-07-2013, 15:58
Migliore će obranit penal u finalu lige prvaka, i tako ćemo se upisat nakon Zvezde ko drugi klub koji je osvojio ligu prvaka(naravno bez poraza). :rofl

Inkvizitor
12-07-2013, 17:49
To je neki, kvaziluđak..cirkusant..

Humphrey
15-07-2013, 18:35
Luksemburžani sutra postaju prva žrtva .

NorthStand
16-07-2013, 21:18
ma vidljivo je iz aviona da Dinamo ove godine osvaja ligu prvaka, jednostavno vidi se taj rukopis najboljeg trenera na svijetu Krunoslava Jurčića. :rofl

Humphrey
30-07-2013, 15:13
Danas će se saznati tko je šerif u Maksimiru.

Duvanjka
31-07-2013, 10:26
Danas će se saznati tko je šerif u Maksimiru.

I bi tako..

Meni su BBB jadni, iako mi je Mamic mrzak; ali sto ocekuju oni? Bili su njegovi lizoguzi kad su vracali Dinamo i "detudmanizirali" ga, a sad glume neke postenjacine i ljubav prema klubu i mrznju prema Mamicu, samo jer nema uspjeha kakvih je bilo za vrijeme Tudmana.
A kad bi Dinamo osvajalo bodove u LP bili bi najvjerniji lopovski segrti.
Steta sto nema nekog jakog istinskog desnicara da iskoristi ove jadnike. :D

Inkvizitor
31-07-2013, 14:03
Ne lupaj gluposti..

Duvanjka
31-07-2013, 16:00
Ne lupaj gluposti..

Koje?

Zar nisu BBB bii prvi detudmanizatori i zagovaratelji povratka komunistickim vrijednostima, kroz "sveto ime Dinamo"?
I kad je vraceno "sveto ime" odjebani su iz Dinama, iskoristeni i nepotrebni.

moonlight
31-07-2013, 17:15
I bi tako..

Meni su BBB jadni, iako mi je Mamic mrzak; ali sto ocekuju oni? Bili su njegovi lizoguzi kad su vracali Dinamo i "detudmanizirali" ga, a sad glume neke postenjacine i ljubav prema klubu i mrznju prema Mamicu, samo jer nema uspjeha kakvih je bilo za vrijeme Tudmana.
A kad bi Dinamo osvajalo bodove u LP bili bi najvjerniji lopovski segrti.
Steta sto nema nekog jakog istinskog desnicara da iskoristi ove jadnike. :D

Pa tko to govori?
Čovjek koji ima problema s vlastitim identitetom.
Klinci pokušavaju nešto puno više što ti koji cijeli život mekećeš ne možeš shvatit.
Ti samo možeš taj svoj meket proširit ovako putem foruma, u stvarnosti on se gubi u malim petrinjskim sokacima.

Duvanjka
31-07-2013, 19:25
Pa tko to govori?
Čovjek koji ima problema s vlastitim identitetom.
Klinci pokušavaju nešto puno više što ti koji cijeli život mekećeš ne možeš shvatit.
Ti samo možeš taj svoj meket proširit ovako putem foruma, u stvarnosti on se gubi u malim petrinjskim sokacima.

:love

O, vidim, dobar glas daleko se cuje, cak je dosao do tvoji njeznih usamljenickih usiju, ali kasno.... :slajo
Kasno Moon na Maximir stize.

Nego, zar nisu BBB iskoristeni za pocetak detudmanizacije od strane istih ovih protiv kojih se sada bune?
Pojela "revolucija" svoju djecu.
Eto im Dinamo sa svime sto uz Dinamo ide- komunisticka uprava.

NorthStand
31-07-2013, 22:22
Koje?

Zar nisu BBB bii prvi detudmanizatori i zagovaratelji povratka komunistickim vrijednostima, kroz "sveto ime Dinamo"?
I kad je vraceno "sveto ime" odjebani su iz Dinama, iskoristeni i nepotrebni.

ajde se ne pravi blentav, a šta su trebali biti za Tuđmana koji mjenja ime Dinamo možda? tko osporava Tuđmanu državništvo? osporava mu se mješanje u sport, jer realno tu nije imo šta tražit, a pogotovo mjenjat ime Dinamo da bi sebi napravio privatni klub jer kao Dinamo je komunistički a Croatia hrvatski, možda njemu ali nama je Dinamo oduvijek bio hrvatski, pogotovo za vrijeme jugoslavije i tko god dirne u dinamo neka zna da neće samo BBB biti protiv njega!

koga briga za 101 i partiju, pa tko se borio protiv jugoslavije i komunizma ako ne BBB? o čemu pričaš ti. stvar je u tome, da je njih bolio kurac što je Mesić tada iskorištavao situaciju oko imena za svoja politikanstva, njima je jedino bilo bitno vratit ime Dinamo. ko što im je danas jednako bitno, vratit Dinamo od Mamića. jer je očito da nakon imena, dobili smo još jednog kretena po meni puno većeg od Canjuge i Ćire. prema tome, BBB su uvijek bili protiv svih režima i nemaju se šta kome opravdavat po tom pitanju, nikada oni nisu iskorištavani od strane nikoga za svoje ciljeve, već su sami birali svoj put i sredstva kako doći do cilja. a ponekad, nisu birali sredstva i to je kraj priče. metode nisu bitne po meni, bitno je doći do cilja. i one najgore najbrutalnije mjere, kada sam ja u pitanju dolaze u obzir. je da nije civilzacijski, ali nije civilzacijski ni kada gamad pandurska gazi vlastite sugrađane po podu, pa ne vidim da netko o tome priča i pokazuje nam solidarnost. e pa onda neka se pomire, da će se kad tad naći jedna usijana glava koja će ove dileme riješit za svagda. a Joca Amsterdam, će s onoga svijeta moći pisati oproštajna pisma.

svim dinamovim navijačima, jedna pjesma(poruka) za kraj!

http://www.youtube.com/watch?v=9upbzubL6Uo

Duvanjka
01-08-2013, 10:34
A zasto ne bi bili za Tudmana?
Kako su oni to protiv rezima ako zele najrezimskije komunisticko ime nogometnog kluba koje postoji. Ikad.
Dinamo nije bilo kao ime sombol nicega, nego kao klub iz glavnog grada Hrvatske bio je simbol hrvatstva. I to je sve.
Kako je jedan klub u komunistickoj diktaturi mogao imati naziv koji se suprostavlja rezmu, kako??
Klubovi koji su predstavljali pobunu protiv tog rezima su postojali samo van komunisticke drzave, i vecinom su nosili naziv Kroatia i Croatia,
pa je Tudman ispravno zakljucio, nakon prepucavanja s Haskom i Gradanskim, da bi to ime najbolje odgovaralo prilikama u kojima zemlja treba pokazati otpor onima koji su Dinamu dali naziv.
Tih godina su Hrvatski sportas,i dostojanstveno i uspjesno, poneseni narodnim rodenjem, pronosili ime Hrvatske svijetom, pa nema nista lose sto da se i jedan od najboljih, ako ne i najbolji klub Hrvatske, zove Croatia Zagreb- gdje ces bolju reklamu. Steta sto i ostali klubovi to nisu prihvatili, pa se zvali Croatia Varazdin, Croatia Rijeka....
To bi bilo nesto.
A ovako samo primitivizam i zaostalost.

Mene je i danas sram kad vidim u LP na TVu "Dinamo Zagreb".

Nije mala stvar kad ti se interesi poklapaju s neprijateljskim.

NorthStand
01-08-2013, 13:10
zato jer se Tuđman glupirao, mjenjajući ime Dinamo. kao to je komunističko ime, a on bio partizan i dobar dio života komunist. ne ide to jedno s drugim, u redu je ta odbojnost prema jugoslaviji i komunizmu ali brate ako si i sam bio dio tog sustava onda se nemaš šta iživljavat na mom dinamu i točka.

Dinamo nikad nije bio komunistički klub, osnovali su ga komunisti ali igrači nisu bili komunisti kao što ni navijači dobrim djelom nisu bili komunisti, a to je poanta!

i zbog kojih razloga je onda Francek, imao potrebu mjenjat SVETO IME DINAMO? zašto, tko ga je to nafilao strahom prema dinamu? bio je osnivač partizana, šta njemu nije ime promjenio?

Tuđmanu nitko pa ni BBB, ne umanjuju državnički doprinos u stvaranju RH. ali ovo mješanje u sport, i pogotovo u dinamo jednostavno nije imalo smisla, i proizvelo je kontraefekt.

i za kraj, jebala te Croatia. imamo Croatia Sydney pa neka oni koji vole Croatiu, navijaju za nju. Dinamo je Dinamo, i nema mu šta tko dirat ime i tradiciju, klub postoji 45 godina i onda mu se netko sjeti iz nekih svojih pobuda mjenjat ime, kao što su mjenjali građanskom 1945, e pa dosta je bilo mjenjanja imena u zagrebu klubovima, a i gašanjea istih jer se nekome režimu ne sviđa! Dinamo je baš zato prihvaćen, jer je raji pun kurac tog režimskog mješanja u klub i mjenjanja imena da bi se ugodilo nekoj političkoj eliti koja je u tom momentu na vlasti. Puca mi kurac za Titu, komuniste i Marka Belinića, nije on Dinamo niti će ikada povijest dinama biti pisana u tonu u kojem su to oni priželjkivali. Jer Dinamo je usprkos njihovim željama, postao opozicija Beogradu i komunističkoj Jugoslaviji, da nije ne bi mu se titule krale i igrače prisilno slalo u JNA. pametnom dosta.

Duvanjka
01-08-2013, 14:32
zato jer se Tuđman glupirao, mjenjajući ime Dinamo. kao to je komunističko ime, a on bio partizan i dobar dio života komunist. ne ide to jedno s drugim, u redu je ta odbojnost prema jugoslaviji i komunizmu ali brate ako si i sam bio dio tog sustava onda se nemaš šta iživljavat na mom dinamu i točka.

Sto zelis reci?
Da Tudman nije imao pravo biti predsjednik Hrvatske jer je nekad bio jugo general? Gjde je tu izivljavanje ako je radio ono sto je normalno i logicno.

Dinamo nikad nije bio komunistički klub, osnovali su ga komunisti ali igrači nisu bili komunisti kao što ni navijači dobrim djelom nisu bili komunisti, a to je poanta!

:rofl:rofl:rofl:rofl

Morao sam ici na "napredne opcije" kako bi uspio pokazati svo odusevljenje ovakom logikom.
Nisu svi mi u Jugi bili komunisti pa su opet komunisti vladali.
Poanta ti je odvratna, zapravo.
Komunisti ga osnovali, komunisti mu dali ime- i nije komunisticki?!
Jer uvjet nije bio da svi igraci i navijaci budu komunisti. :rofl
Onda u Jugi i nije bilo komunizma, jer svugdje je bilo onih koji nisu bili komunisti.

i zbog kojih razloga je onda Francek, imao potrebu mjenjat SVETO IME DINAMO? zašto, tko ga je to nafilao strahom prema dinamu? bio je osnivač partizana, šta njemu nije ime promjenio?

Zbog poradi toga sto nista komunisticko ne moze biti SVETO.
Komunisti su ANTISVETINJA, sve sto ima veze s njima treba nestati, pa i jedan komunisticki Dinamo.
Hocemo li vratiti JNA, jer svi koji su ju sluzili nisu bili komunisti, ni svi koje je stitila.
Tudman je bio u svemu tomu i zna kako to funkcionira.
Dobro da je Dinamo preimenovao u Partizan, pa bih razumio BBB, ali oni su bili i protiv Croatie.
Pogodujuci tad upravo Mamicu, Mesicu, Racanu i ostalima.

Tuđmanu nitko pa ni BBB, ne umanjuju državnički doprinos u stvaranju RH. ali ovo mješanje u sport, i pogotovo u dinamo jednostavno nije imalo smisla, i proizvelo je kontraefekt.

Eto ti sad, imas efekt koji ste i zeljeli, komunisticki klub u komunistickim rukama, s igracim ai navijacima koji nisu svi komunisti. Uzivaj.
Sto ste trazili to ste i dobili.

Dinamu i sad treba promijeniti ime, odvratno je, komunisticko, i s takvom karmom nikad od njega nece biti nista.
Nika dnece ni prismrdit uspjesima Croatie.

Predlazem neka se zove NK Sljeme.

i za kraj, jebal
a te Croatia. imamo Croatia Sydney pa neka oni koji vole Croatiu, navijaju za nju. Dinamo je Dinamo, i nema mu šta tko dirat ime i tradiciju, klub postoji 45 godina i onda mu se netko sjeti iz nekih svojih pobuda mjenjat ime, kao što su mjenjali građanskom 1945, e pa dosta je bilo mjenjanja imena u zagrebu klubovima, a i gašanjea istih jer se nekome režimu ne sviđa! Dinamo je baš zato prihvaćen, jer je raji pun kurac tog režimskog mješanja u klub i mjenjanja imena da bi se ugodilo nekoj političkoj eliti koja je u tom momentu na vlasti. Puca mi kurac za Titu, komuniste i Marka Belinića, nije on Dinamo niti će ikada povijest dinama biti pisana u tonu u kojem su to oni priželjkivali. Jer Dinamo je usprkos njihovim željama, postao opozicija Beogradu i komunističkoj Jugoslaviji, da nije ne bi mu se titule krale i igrače prisilno slalo u JNA. pametnom dosta.
Zivjelo Dinamo! Zivio Mamic! Zivio Tito i Partija! Zivio komunizam!
:rofl

Dok god se zove Dinamo bit ce komunisticki tim!
I ponavljam- nije se navijalo za Dinamo jer se zvao Dinamo; mogao se zvati i Tito i opet bi se navijalo za njega- jer je bio najjaci klub iz glavnog grada Hrvatske.

Nekad se islo na polcijsko ispitivanje zbog grafita DINAMO+CIBONA=ZAGREB
I zadrzavano u zatvoru vise od 30 sati bez hrane i vode.

Ali to je bilo prkosenje komunizmu i voljenje Hrvatske.

Danas je Dinamo samo simbol komunizma, nista vise. Sto s ei vidi po njemu.

Inkvizitor
01-08-2013, 14:59
Dinamo je kao i svaki klub u to vrijeme bio komunistički klub inače ne bi mogao postojati. Nit mi je jasna ta fascinacija Dinamom a pogotovo ne blasfemija tipa "sveto ime..".

koliko ja znam sami navijači su početkom 90-tih tražili promjenu imena a onda je nastao "nesporazum".

Ali Tuđman se nije trebao mješati u ime jednog kluba. To je degradacija funkcije predsjednika.

Humphrey
01-08-2013, 16:18
Duvanjka, s razlogom žene ne zanima nogomet,nemaju pojma ni o igri ni o svemu ostalom vezanom direktno ili indirektno uz nogomet.

Fali nam Vito, on bi ti to puno bolje objasnio.:D

Duvanjka
01-08-2013, 16:20
Dinamo je kao i svaki klub u to vrijeme bio komunistički klub inače ne bi mogao postojati. Nit mi je jasna ta fascinacija Dinamom a pogotovo ne blasfemija tipa "sveto ime..".

koliko ja znam sami navijači su početkom 90-tih tražili promjenu imena a onda je nastao "nesporazum".

Ali Tuđman se nije trebao mješati u ime jednog kluba. To je degradacija funkcije predsjednika.

I meni je islo na zivce sto je Tudmanov hobby postao i predsjednicki, ali kad pogledas ove jadnike, kojima je osobni interes ispred svega, onda ga potpuno razumijem. Bez njega i njegove ruke vjerojatno ne bi bilo Vatrenih, a bilo je glupo boriti se protiv komunisticke JNA a najbolji tim u zemlji se zove Dinamo.

Jos, ako uz to dodamo ove sadasnje obnavljivace Regije, koji su tada bili u zapecku, i poput hijena rastrgali Hrvatsku samo mjesec dana nakon Tudmanove smrti, onda je to bila i opravdana politicka borba- ukidanje komunjarama ikakvog oslonca.
Vidi sto se desava trenutno- ponovna uspostva komunistickih vrijednosti; a sve malo po malo. Dinamo, Tito, Srb......

Duvanjka
01-08-2013, 16:21
Duvanjka, s razlogom žene ne zanima nogomet,nemaju pojma ni o igri ni o svemu ostalom vezanom direktno ili indirektno uz nogomet.

Fali nam Vito, on bi ti to puno bolje objasnio.:D

Ne mozes imati i ovce i novce; osim ako si ovca. :D

Inkvizitor
01-08-2013, 16:24
ne bi doveo Dinamo u vezi s tim simbolima ali uvijek mi je ta borba za Dinamo bila šuplja i nerazumljiva. Neš ti imena.

a okolo te borbe ko hijene su kružili oni koji Hrvatsku ni Hrvate ne mogu vidjeti nacrtane..zato nisam nikad tu vidio nešto mitsko pozitivno..101-ica i ekipa..bljuvotine

Duvanjka
01-08-2013, 16:31
Sveto ime Dinamo- od Triglava do Urala
Jos samo fali- cobanica progovara

Zar nije logicnije- Sveto ime Croatia? Ili uparvo u tom grmu lezi zec?
Kad tim putem krenes, onda je logicno tko i zasto je u prvi plan izbacio Dinamo. Isti ti su gurali i Tarika, Semsu, "Antu", Zuhru, Pupovca, Acu......

Znas sta, jebo me pas ako oni i Regiju ne guraju samo kako bi oni u tom mulju mogli bit najveci Hrvati. Kao u komunizmu.

U EU su oni najgori Europljani!

Humphrey
01-08-2013, 16:46
Tuđman je sa tim petljanjem u nogomet i mjenjanjem imena samo svoj ugled narušio,to mu i ja zamjeram.Dinamo je smiješno ime, ali to ja kao navijač Hajduka govorim :D ,za navijače Dinama to ime nešto znači i sa punim su se pravom borili protiv promjene.

To što su tu njihovu borbu iskoristili i neki nepoželjni elementi koji danas kontroliraju državu,e pa možda je njih Tuđman trebao uklanjati,a ne ime kluba.

Naravno svi znamo kako je to sve završilo, Hrvati više nemaju državu iako i dalje postoji država koja nosi ime Republika Hrvatska,a navijači su vratili ime kluba,a usput izgubili klub.I sve to od istih ljudi.

Inkvizitor
01-08-2013, 16:53
ali njima je to ime odjednom "nešto značilo" I to baš u vremenu kad su napadi na Tuđmana krenuli iz svih oružja.

zar nisu navijači 90-tih sami tražili mjenjanje imena Dinamu pa je nastao Hašk-građanski.

Onda je par godina bio muk dok nije došla Croatia i onda je odjednom ko programiran krenio bunt.

Naravno Tuđman je meni bio nerazumljiv u toj svađi sa navijačima jednog kluba

Humphrey
01-08-2013, 17:12
ali njima je to ime odjednom "nešto značilo" I to baš u vremenu kad su napadi na Tuđmana krenuli iz svih oružja.

zar nisu navijači 90-tih sami tražili mjenjanje imena Dinamu pa je nastao Hašk-građanski.

Onda je par godina bio muk dok nije došla Croatia i onda je odjednom ko programiran krenio bunt.

E to ne znam, to će neki navijač Dinama morati objasniti.

Inkvizitor
01-08-2013, 17:16
E to ne znam, to će neki navijač Dinama morati objasniti.

Neće oni ništa objasnit. Njima je to mitska, titanska borba ko Srbima Kosovo.

totalna steta
01-08-2013, 17:19
kao što je glupost kad su jugoslavi postali hrvoje,adolf-dado ili jovica-ivica,tako je još veća glupost mjenjanje imena klubu ala dinamo.kad se prošlost ide prepravljat nikad ne izidje na dobro..

Duvanjka
01-08-2013, 17:29
kao što je glupost kad su jugoslavi postali hrvoje,adolf-dado ili jovica-ivica,tako je još veća glupost mjenjanje imena klubu ala dinamo.kad se prošlost ide prepravljat nikad ne izidje na dobro..
Tako je i s Trgom druga Tita, je li?
Nije Dinamo postojao prije komunista, zasto ne bi otisao s njima. Mozda je upravo to rjesenje, propast kluba i osnivanje novog, ali ne radi oprastanja dugova. :D
Koja tradicija se cuva ocuvanjem imena Dinamo ako ne komunisticka? Od sve povijesti mi spali na komunisticko ime, jer neki ne zele vidjeti dalje od nosa, a ne znaju ni tko im glavu nosa.

Eto, pocisti Mamic kao pravi komunisticki lokalni Sherif one koji mu ne odgovaraju, i jos je Dinamo svetinja.....

totalna steta
01-08-2013, 17:33
]Tako je i s Trgom druga Tita, je li? [/B]
Nije Dinamo postojao prije komunista, zasto ne bi otisao s njima. Mozda je upravo to rjesenje, propast kluba i osnivanje novog, ali ne radi oprastanja dugova. :D
Koja tradicija se cuva ocuvanjem imena Dinamo ako ne komunisticka? Od sve povijesti mi spali na komunisticko ime, jer neki ne zele vidjeti dalje od nosa, a ne znaju ni tko im glavu nosa.

Eto, pocisti Mamic kao pravi komunisticki lokalni Sherif one koji mu ne odgovaraju, i jos je Dinamo svetinja.....

ako su ga komunisti napravili neka ime trga i ostane...jebeš ulice i trgove di im se imena minjaju svako 50 godina.itako ih ljudi i dalje zovu starim imenima.

ja sam zato da ostanu imena onih koji su ih napravili i to ime dali.znači ako je za vrime marije terezije napravljen i imenovan,neka tako i ostane...
ako ništa dobar je pokazatelj toka povijesti na ovim prostorima.
zašto nešto brisati i prepravljati ako je tako bilo.

Inkvizitor
01-08-2013, 17:37
pa nisu komunisti napravili trg i kazalište na trgu..kakve veze to ima.

A ni Dinamo nije izmišljen 45-te..

meni isto nije jasno koja se tradicija tu čuva, osim tradicije luzerstva..

totalna steta
01-08-2013, 17:43
pa nisu komunisti napravili trg i kazalište na trgu..kakve veze to ima.

A ni Dinamo nije izmišljen 45-te..

meni isto nije jasno koja se tradicija tu čuva, osim tradicije luzerstva..

pa to sam i rekao...AKO su ga komunisti napravili ,neka i ostane...
ja bi ulicama i trgovima ostavija imena od vlasti koja ga je napravila..
baš me zanima kako bi se riva danas zvala :nezna

klub je ka i čovik,jednom kad mu se ime da,nema minjanja...onda možemo i hajduku prominit ime jel tako...ime je turskog porjekla,hajduka po splitu i nije baš nešto bilo ...

Inkvizitor
01-08-2013, 18:08
pa to sam i rekao...AKO su ga komunisti napravili ,neka i ostane...
ja bi ulicama i trgovima ostavija imena od vlasti koja ga je napravila..
baš me zanima kako bi se riva danas zvala :nezna

klub je ka i čovik,jednom kad mu se ime da,nema minjanja...onda možemo i hajduku prominit ime jel tako...ime je turskog porjekla,hajduka po splitu i nije baš nešto bilo ...

Nije tursko neđo mađarsko al onda i Dinamo treba vratit ime Građanskom..

totalna steta
01-08-2013, 18:17
pa virujem da 99% navijača dinama bi bilo za to svim srcem da su 1992 promijenili ime u gradjanski i jasno i glasno rekli da je dinamo nasljednik gradjanskog,umjesto u onu lakrdiju hask-gradjanski pa poslije u još veću lakrdiju od croatie.

ali opet,ne razumim zašto mjenjati to dinamo,čega se trebaju sramiti?

u krajnjem slučaju zašto mjenjati brend,nešto što se gradilo 45 godina i steklo prepoznatljivo ime ,tek tako odbaciti.

NorthStand
01-08-2013, 21:04
ne bi doveo Dinamo u vezi s tim simbolima ali uvijek mi je ta borba za Dinamo bila šuplja i nerazumljiva. Neš ti imena.

a okolo te borbe ko hijene su kružili oni koji Hrvatsku ni Hrvate ne mogu vidjeti nacrtane..zato nisam nikad tu vidio nešto mitsko pozitivno..101-ica i ekipa..bljuvotine

to je ko da ja počnem pričat, kako mi je oduvijek priča oko hajduka bila "šuplja". i koja je poanta toga, pa to veze s vezom nema. poanta je ono što za tebe predstavlja tvoj klub, za nas je simbol hrvatstva i svetinja i to je jedino mjerodavno. a to što to tamo neki pero iz gajnica, ne može razumjet i shvatit e to me tek zaboli ona stvar, ko i za ovu duvanjku kojoj više ništa neću replicirat jer nema smisla davat na važnosti osobama koje očito traže konflikt i nesporazum tamo gdje ga realno nema. oko tog mjenjanja imena Dinamo, i Tuđmana ko državnika sve je jasno, pa meni je u potpisu Tuđman jel to zato što ga mrzim?

ali mi ovdje pričamo o njegovom mješanju u sport, što po meni nema veze s zdravom pameti, šta ima politika radit u sportu? ja bi tu politiku trajno izopćio iz svih vitalnih pora društva, a pogotovo iz sporta. jer samo sranja radi, pa Mamića je upravo ta politika iznjedrila kao i Canjugu prije toga. da BBB su rekli da su bili spremni prihvatit GRAĐANSKI, ali kad se ime promjenilo u Croatia to je otišlo u jednu krajnost koja nema veze s povijesti kluba. više s politikom, i samo zato je došlo do otvorenog sukboa između BBB i Tuđmana. a ne zato jer su oni protiv njega u političkom smislu, pa 1991 se kačilo BBB za HDZ, šta je vama ljudi? pa svi su bili za HDZ 1990ih, pa tako i navijači. jer tada je HDZ=Hrvatska. danas je ipak HDZ puka suprotnost onome što je bio tada, ali mi govorimo o tom periodu i nitko tada tko je želio samostalnu i slobodnu hrvatsku nije bio protiv HDZ. pa tako ni BBB, i to se sve jako dobro zna prema tome prestanimo izvlačit insinuacije ko Mamić i posvetimo se pravim problemima, a to je da se ovog cigana našrmkanog prokletog kojem bi najrađe razbio stolicu od glavu i prebio ga ko mačku, što prije stane na kraj i trajno udalji iz naše svetinje, iz našeg dinama a onda posredno i iz hrvatskog nogometa.

http://img202.imageshack.us/img202/139/bergamo.jpg

Atalanta 1990, ajmo ustaše, NEMA PREDAJE! :D

http://www.youtube.com/watch?v=pEgK8Nnc0_8

NorthStand
01-08-2013, 21:10

ti si hajdukovac, i ne možeš biti objektivan ni da se na nožne prste popneš. :D

baj1992
01-08-2013, 23:49

navijači su u kontekstu kraja juge kasnih devedesetih par puta spominjali Građanski, dio je zasigurno i htio čvrće nastupiti u tom smjeru ali dobar dio je to koristio kao podsjećanje vlasti na odlasku tko smo i što smo,kao provokaciju komunistima koji su navedeni klub dekretom ugasili 45 ako se ne varam.
nije bilo muk nakon promjene imena u HAŠK-Građanski nego su većina lica sa dinamovog stadiona bez obzira na tribinu zamijenila traper jakne sa maskirnim uniformama, a nas tada 15-16 godišnjake koji smo nešto pokušavali nitko nije fermao, s godinama smo malo i mi ojačali ( i psihički i fizički ) a dio ljudi se skinuo pa se i borba za povratak imena intezivirala o čemu na navijačkom dijelu foruma ima i puno informiranijih od mene koji sam mali obol svemu dao

moonlight
02-08-2013, 00:47
:slajo

Jedan ne zna tko bi, drugi ne zna što bi?
Pa sve u red da objasne i oglase...
Pa kako ,di ćeš ti Duvnjak koji znaš što si, pa jesi, pa se ponosom kitiš
objsnit što je Dinamo, kako?
Kad te forca odvela u St studirat, pa si tamo naučio, hula, hula, bučilo je, a ti si kao triba studirat skule...a nije ni mater bila zadovoljna sigurno kad si na Badnjak nadošao, nego su se prije uši žarile, ih!!!
Eeee, mladosti, svega sam se kriva nauživa!

I sad ima neki Dugonoga, Bože prosti, čovik srednje Bosne, a sve osrednje, od pameti do ušiju...kao i o ovome ću pričat, jer o svemu znam ponešto u desetercu, pa naširoko, pa Tuđman, pa Hrvati, pa kao brani se...

Bože dragi patnika, nije čudo da ovaj iz Donjih Mamića vedri i oblači,triba vas nagazit jače...

Da Dinamo...ta Hajduk je hrvatsko ime...Bože debila i priče:(

Duvanjka
02-08-2013, 00:55
ako su ga komunisti napravili neka ime trga i ostane...jebeš ulice i trgove di im se imena minjaju svako 50 godina.itako ih ljudi i dalje zovu starim imenima.

ja sam zato da ostanu imena onih koji su ih napravili i to ime dali.znači ako je za vrime marije terezije napravljen i imenovan,neka tako i ostane...
ako ništa dobar je pokazatelj toka povijesti na ovim prostorima.
zašto nešto brisati i prepravljati ako je tako bilo.

Evolucija brale, sve nestaje, sve se mijenja..
Ako je nesto propalo, a jos bilo nasilno u svemu, pa i u davanju naziva, onda ih treba promijeniti. A povijest nek biljezi promjene.

moonlight
02-08-2013, 00:57
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XoaVYbcfCGk

Duvanjka
02-08-2013, 01:06
pa virujem da 99% navijača dinama bi bilo za to svim srcem da su 1992 promijenili ime u gradjanski i jasno i glasno rekli da je dinamo nasljednik gradjanskog,umjesto u onu lakrdiju hask-gradjanski pa poslije u još veću lakrdiju od croatie.

ali opet,ne razumim zašto mjenjati to dinamo,čega se trebaju sramiti?

u krajnjem slučaju zašto mjenjati brend,nešto što se gradilo 45 godina i steklo prepoznatljivo ime ,tek tako odbaciti.

Zasto ne? I Jugoton je bio brend pa je i sad Croatiarecords, meni cak i bolji.
Treba se sramiti komunisticke ostavstine, cim cujes Dinamo odmah znas- Istocni blok. Ne zelim navijati za Istocni blok. Zelim nesto hrvastko, europsko, napredno.
NK Tesla, di ces bolje. :D
I onda BBB unose elektro baklje i izvode njima koreografiju, kao Bayernov stadion.

moonlight
02-08-2013, 01:14
Ili recimo, da postoji injekcija za eutanaziju i ti naletiš kao balon.
Štete nikakve, a evolucija napreduje.

A kad se sjetim Dugonoge, kakav je to čoek bia, a ovo ruina.

Duvanjka
02-08-2013, 01:14
to je ko da ja počnem pričat, kako mi je oduvijek priča oko hajduka bila "šuplja". i koja je poanta toga, pa to veze s vezom nema. poanta je ono što za tebe predstavlja tvoj klub, za nas je simbol hrvatstva i svetinja i to je jedino mjerodavno. a to što to tamo neki pero iz gajnica, ne može razumjet i shvatit e to me tek zaboli ona stvar, ko i za ovu duvanjku kojoj više ništa neću replicirat jer nema smisla davat na važnosti osobama koje očito traže konflikt i nesporazum tamo gdje ga realno nema. oko tog mjenjanja imena Dinamo, i Tuđmana ko državnika sve je jasno, pa meni je u potpisu Tuđman jel to zato što ga mrzim?
Ma kako nema nesporazuma, koji je to sad bezvezni spin? Jos samo trebas mahati nekim papirom kao dokazom, ala Mamic.
Naravno da nesporazuma ima, i naravno da bi "sveto ime Dinamo" najvise branile komunjare, kad bi se sad ime mijenjalo.
da je ostal aCroatia danas bi klinci navijali za nju i to bi im bilo sveto ime.

ali mi ovdje pričamo o njegovom mješanju u sport, što po meni nema veze s zdravom pameti, šta ima politika radit u sportu? ja bi tu politiku trajno izopćio iz svih vitalnih pora društva, a pogotovo iz sporta. jer samo sranja radi, pa Mamića je upravo ta politika iznjedrila kao i Canjugu prije toga. da BBB su rekli da su bili spremni prihvatit GRAĐANSKI, ali kad se ime promjenilo u Croatia to je otišlo u jednu krajnost koja nema veze s povijesti kluba. više s politikom, i samo zato je došlo do otvorenog sukboa između BBB i Tuđmana. a ne zato jer su oni protiv njega u političkom smislu, pa 1991 se kačilo BBB za HDZ, šta je vama ljudi? pa svi su bili za HDZ 1990ih, pa tako i navijači. jer tada je HDZ=Hrvatska. danas je ipak HDZ puka suprotnost onome što je bio tada, ali mi govorimo o tom periodu i nitko tada tko je želio samostalnu i slobodnu hrvatsku nije bio protiv HDZ. pa tako ni BBB, i to se sve jako dobro zna prema tome prestanimo izvlačit insinuacije ko Mamić i posvetimo se pravim problemima, a to je da se ovog cigana našrmkanog prokletog kojem bi najrađe razbio stolicu od glavu i prebio ga ko mačku, što prije stane na kraj i trajno udalji iz naše svetinje, iz našeg dinama a onda posredno i iz hrvatskog nogometa.

Lako je bilo suprostavljat se Tudmanu, on je uvijek spermno objasnjavao kako i zasto, i bio je u pravu. Crni, zuti, zeleni i ostali vragovi imaju svoje prste u svemu, pa je tako i sport politika, narocito tijekom nastanka ili oslobodenja nekog naroda.

Duvanjka
02-08-2013, 01:22
:slajo

Jedan ne zna tko bi, drugi ne zna što bi?
Pa sve u red da objasne i oglase...
Pa kako ,di ćeš ti Duvnjak koji znaš što si, pa jesi, pa se ponosom kitiš
objsnit što je Dinamo, kako?
Kad te forca odvela u St studirat, pa si tamo naučio, hula, hula, bučilo je, a ti si kao triba studirat skule...a nije ni mater bila zadovoljna sigurno kad si na Badnjak nadošao, nego su se prije uši žarile, ih!!!
Eeee, mladosti, svega sam se kriva nauživa!

I sad ima neki Dugonoga, Bože prosti, čovik srednje Bosne, a sve osrednje, od pameti do ušiju...kao i o ovome ću pričat, jer o svemu znam ponešto u desetercu, pa naširoko, pa Tuđman, pa Hrvati, pa kao brani se...

Bože dragi patnika, nije čudo da ovaj iz Donjih Mamića vedri i oblači,triba vas nagazit jače...

Da Dinamo...ta Hajduk je hrvatsko ime...Bože debila i priče:(

E, ali prvi BBB, ne samo Srednje Bosne, nego i Bosne i Hercegovine, jarane. Ih, kad bi ti sad isprico tu pricu, suze bi ti na oci potekle, takom osjecajnom..
Kasno je za njenu svjezinu i polet.. nju se prica jutrom, dok sunce izlazi.. nije za olovne noge..

moonlight
02-08-2013, 01:27
e, ovo je već dugonogski...dajte mi da plačem!

Makar od smija.

Duvanjka
02-08-2013, 01:32
Ili recimo, da postoji injekcija za eutanaziju i ti naletiš kao balon.
Štete nikakve, a evolucija napreduje.

A kad se sjetim Dugonoge, kakav je to čoek bia, a ovo ruina.

Ej, jedno sam tako stao na cavao, i prosao mi skroz kroz stopalo, i to onaj malo veci, dvaneska, a ja bio u onim "sangajkama" (http://s2.pticica.com/foto/0000947870_m_0_a95kwq.jpg), i dok jos nisam bio doso sebi dignem nogu i izvucem cavao iz nje. Tek nakon desetak sekundi me oblio znoj, sio sam i onda me pocelo bolit. Izujem sangajku i vidim samo malu rupicu s donje i gornje strane stopala i malkice krvi. Zaboravio sam rec kako sam vrisno ko ludak kad sam sa jedne podzide skocio tocno na taj cavao, koji se nalazio na komadicu stoka od vrata, koji su majstori odrizali i ostavili tu, tako, s cavlom, koji je u stvari bio ekser.

Et, to ti je za ovu melankolicnu pjesmu.

moonlight
02-08-2013, 01:37
Ej, jedno sam tako stao na cavao, i prosao mi skroz kroz stopalo, i to onaj malo veci, dvaneska, a ja bio u onim "sangajkama" (http://s2.pticica.com/foto/0000947870_m_0_a95kwq.jpg), i dok jos nisam bio doso sebi dignem nogu i izvucem cavao iz nje. Tek nakon desetak sekundi me oblio znoj, sio sam i onda me pocelo bolit. Izujem sangajku i vidim samo malu rupicu s donje i gornje strane stopala i malkice krvi. Zaboravio sam rec kako sam vrisno ko ludak kad sam sa jedne podzide skocio tocno na taj cavao, koji se nalazio na komadicu stoka od vrata, koji su majstori odrizali i ostavili tu, tako, s cavlom, koji je u stvari bio ekser.

Et, to ti je za ovu melakolicnu pjesmu.

To je Matoš , nakloni se!

Duvanjka
02-08-2013, 01:40
To je Matoš , nakloni se!

Rado. :naklon:naklon:naklon:naklon

Sta ima?

NorthStand
02-08-2013, 02:00
Ma kako nema nesporazuma, koji je to sad bezvezni spin? Jos samo trebas mahati nekim papirom kao dokazom, ala Mamic.
Naravno da nesporazuma ima, i naravno da bi "sveto ime Dinamo" najvise branile komunjare, kad bi se sad ime mijenjalo.
da je ostal aCroatia danas bi klinci navijali za nju i to bi im bilo sveto ime.

Lako je bilo suprostavljat se Tudmanu, on je uvijek spermno objasnjavao kako i zasto, i bio je u pravu. Crni, zuti, zeleni i ostali vragovi imaju svoje prste u svemu, pa je tako i sport politika, narocito tijekom nastanka ili oslobodenja nekog naroda.

Dinamo spada u jedne od rijetkih klubova, koji nisu bili omiljeni režimu koji ga je stvorio. A ima po europi puno dinama, koji su bili slizani s komunističkim režimima. prema tome, okani se gluposti. da Dinamo ima ikakve veze, s filtriranjem Tite i komunista i puhanjem u njihov rog, nema teorije da bi navijao za klub s takvom prošlosti. prije ne bi za nikoga navijao, nego se toliko srozao da navijam za klub koji je bio simbol slizanosti s komunističkim vlastodršcima. ja prvi to ne bi mogo svarit, prema tome ako ja mogu navijat za Dinamo mirne duše, i ne mislim da je bio blagonaklon prema jugoslaviji i komunistima, onda ne vidim šta bi to bilo koga strašilo i zbog čega bi ih Dinamo asocirao kao nešto negativno i komunističko? Dinamo na kraju krajeva, nije komunistička riječ, dinamo znači pokretaš struje itd, a naš dinamo zg je bio pokretač tihog bunta protiv vlasti u beogradu. pogotovo nakon hrvatskog proljeća, taj klub sve je više davao do znanja da nema idealističke odnose s Beogradom i režimom koji je tada vladao hrvatskom odnosno tadašnjom jugoslavijom. stavio je šahovnicu u grb, kada su svi ostali klubovi nosali petokrake, i ti mi sad dođeš ovdje pričat kako to nije hrvatski klub već komunistički. jel te to Franjo naučio, Franjo je bio okružen kretenima koji su ga napuntali da promjeni ime dinamo. on realno nije bio ni inforimiran, šta je sve Dinamo predstavljao za vrijeme Jugoslavije, pogotovo za one hrvate koji su navijali za njega. Tomislav Ivić jednom zgodom reče, za dinamo se navijalo da se zna tko si(Hrvat), a za Hajduk da se zna odakle si(Split, Dalmacija). sve je šjor Ivić tu rekao, i nema mu šta tko proturiječit. a bio je jugović, i divio se Titu a Tuđmana nikada nije smatrao nekim dobrim političarom. pa ako on tako kaže, onda to ima kredibiliteta jer je ipak iz suprotnog tabora, u političkom pogledu.

ti nastavljaš po starom, nitko Tuđmana ne vrijeđa zbog politike i kako je vodio državu, barem ne ja. već zbog mješanja u stvari koje ne razumje, a on definitivno nije razumio sport i nogomet pogotovo Dinamo koliko je mislio, jer da je ne bi nikada izjavio da je to komunističko ime kako i ti tvrdiš. to što su komunisti nazivali tako svoje klubove, ne znači da to ime ima veze s komunizmom. dinamo je univerzalni naziv, koji nije striktno vezan za komunističke režime i njihove klubove. prema tome, okanite se gluposti i rađe mamiću jebite mamitu, i na taj način napravite nešto korisno. nešto što ima smisla, jer nazivat Dinamo ZG simbolom komunizma jednostavno nema smisla.

Duvanjka
02-08-2013, 02:18
Bila je petokraka i na sahovnici..
Hej, ako je kroz neki klub, koji je bio komunisticki, izrazavan bunt protiv tog komunizma, i to u ime Hrvatske, onda je jebeno logicno, kad propadne komunizam, da propadne i komunisticko ime tog kluba. Ima li ista nekomunistickije od Croatie?!
Ivic kaze ono sto i ja kzem- navijalo se za Dinamo jer je bio iz Zagreba- glavnog grada Hrvatske. I ako si bio Hrvat navijao si za Dinamo, jer nisi imao klub koji nije bio komunisticki a neces sad mrzit nogomet i nogometase radi imena kluba i komunjara, nece ni njihova do zore gorit. I onda dosla zora, ugasila se komunisticka petokraka, u tunelu, u sred mraka, i.....
Jebiga, sad ne znam hocu li napisat da smo uspjeli poslat komunizam i komuniste u ropotarnicu povijesti, nek se tamo jebu s Goldsteinom po izboru, ili trebam napisati da je komunizam neka nova vrsta vamiprizma ili zombiizma, koji uspije prezivjeti i na najjacem suncu, koristeci neku izmaglicu, pa nema sjena, samo sparina, mucnina, kineski uvjeti u mediteranskoj zemlji.

Tudman se bolje od BBBa razumi u nogomet i politiku. Iako mislim da bi Ivic bio bolji od Cire kao trener. Ali je Ciro veci cigan. :D

Inkvizitor
02-08-2013, 17:26
Koliko ja to kužim, bunt glede imena je nastao kad je preimenovan u Croatiu i to ne odmah..nakon par godina.

kad je Croatia tukla Partizana ne znam jel se netko bunio.

To je bilo onako negdje u jeku one antituđmanovske histerije..ne tvrdim da su BBB svjesno uletili u nju ali su uletili.

i tko se sve motao oko njih..

al bilo je par parola dobrih nasmijao bi se..tipa..promjeni ime Dejanu a ne Dinamu
Iili da je sloboda i demokracija bio bi Dinamo a ne Kroacija..

Al meni jedno nije jasno..obično se traži ako se traži izvorno ime a ne ono Dinamo jebote..milion Dinama..neš ti imena i tradicije..to je ko da su Hajduku 45-te promjenili ime u Rotor pa da Torcida traži da joj vrate to ime..

aj da su tražili Građanski pa i nekako..

NorthStand
03-08-2013, 02:02
LAŽNA POLITIČKA KOREKTNOST

Oholi nakupac državi je važniji od Dinama, navijača i stadiona
Autor/izvor: Thomas Bauer
Datum objave: 02.08.2013. - 14:09:04
KOMENTAR - Kad smo 2009. kao Koordinacija hrvatskih navijačkih udruga s Vladom pregovarali zato kaj su hulje po treći put u par godina pokušale drastično postrožit Zakon o navijačima, jedan od naših zahtjeva bio je da se napokon pokuša pobliže definirat koji kurac točno predstavlja nepoćudno skandiranje, govor mržnje i zbog čega sve verbalnog i simboličkog drotovi imaju pravo hapsit ljude po tekmama.
Inače, sva ta political correctness sranja idu mi na kurac i u uređenim državama koje nemaju većih briga, a kamoli u Hrvatskoj – zemlji kojom i dalje neskriveno vladaju korupcija i kriminal. Totalitarnu simboliku posebno je teško definirat u Hrvatskoj gdje najljepši trg glavnog grada nosi ime udžbeničkog primjera splohnavadnog zločinca i diktatora (koliko god šutjeli o tome).

Već tada, pred 5-6 godina murija je uvela praksu u kojoj drot s dva nesvršena razreda srednje mesarske u Korenici privodi ljude radi hrvatske zastave s prvim bijelim poljem i spremno se poziva na govor mržnje, iako nema niti natruhu ideje o čem bi se tu trebalo radit. Reakcija Adlešičke, raznih kriplova iz Vlade i drotovske vrhuške na taj naš prijedlog bile su oštre. Nikako se nisu slagali da se bilo u samom Zakonu, bilo u nekakvom priručniku za genija iz interventne murije, makar pokuša objasniti što je uopće govor mržnje i koje parole, simboli i skandiranja su nepoćudni, a koji nisu. Tom našem prijedlogu protivili su se znatno žešće nego nekim drugima za koje smo očekivali da će ih dočekati drvljem i kamenjem.

Nama nikako nije bilo jasno zakaj govor mržnje od normalnog stadionskog folklora ne odijeli neki profesor s Filozofskog faksa ili docent s Prava i zašto bi bilo loše da se tako pomogne onima koji Zakon provode na terenu.

Neki dan je postalo jasno zašto.

Uvođenje verbalnog delikta sada služi sprječavanju stadionskog bunta protiv apsolutnog gospodara hrvatskog nogometa Zdravka Mamića kao što je prije služilo zaštiti perverznog Tuđmanovog projekta državnog nogometnog kluba NK Croatije. Riječ je o jednom od najsramotnijih procesa u modernoj hrvatskoj državi koji graniči sa šizofrenijom i prije svega vrijeđa inteligenciju cjelokupne hrvatske javnosti. Sol na ranu dodatno trlja činjenica da je akciju uhićivanja navodnih rasista vodila zagrebačka policija koja je prepuna likova koji su primjerice 90-tih slali specijalce da na silu otmu transparent "Dinamo svetinja". Da mi je znati koji li je članak zakona taj transparent kršio? I zakaj mi imamo historijsko pamćenje jebene zlatne ribice?

Situacija je šizofrena zato kaj je Zdravko Mamić čovjek koji je karijeru i carstvo izgradio na monstruoznim i gadljivim uvredama koje je uvijek izricao pred cjelokupnom javnošću, s ciljem da zastraši, dezavuira i ušutka svoje protivnike. Kada bi mu ponestalo konkretnih argumenata, a to se događa cca tri puta svake minute, onda bi na najprljaviji način brojao krvna zrnca, psovao majke, nabijao ih na kurac, spominjao tjelesne nedostatke, ženama govorio da su kurve, muškarcima opisivao kako im se žene ševe s ljubavnicima i općenito izgovarao nevjerojatne gadosti kakve se ne bi smjele opraštati niti teškim šizofrenicima. Ili je pak po potrebi vadio lažne ili prave policijske dosjee (koje mu sustavno daju isti oni koji sada hapse po stadionu).

Groteskno je i bolesno da hrvatska policija, pa bila to i ova iz Mamiću tradicionalno bliske PU Zagrebačke, čiji su mu načelnici dugogodišnji zaštitnici, kako bi čuvala guzicu tom opskurnom liku zatvara ljude zbog bilo kakvih uvreda ili skandiranja, a kamoli radi nečeg tako benignog. Čak i u komunizmu, bolesnom, totalitarnom i neslobodnom režimu koji je kao zjenicu oka svoga čuvao trulu utopiju o bratstvu i jedinstvu, bilo je moguće na utakmici nekome vikati da je Cigan. Milicija je uhićivala radi domoljubnih pjesama ili banalnog verbalnog delikta, kao dijete sjećam se da su na Cibona – Zvezda masovno privodili ljude koji su Srbima skandirali: „Sretan vam Uskrs!“, ali NIKADA nisam vidio da je uhićivala kad se vikalo: „Cigani, Cigani!“.

BTW, i danas Zvezdini navijači sami sebe ponosno zovu Ciganima, pitajte bilo koga u Beogradu, tako da s obzirom na opetovano izraženu ljubav ZM prema Zvezdi i Džajiću, netko time Mamića zapravo naziva Zvezdašem, a to nikako nije rasna uvreda. U žargonu nogometnih navijača, Cigan prvo asocira na navijača Zvezde, a tek onda na ponosni nomadski narod koji inače obožavam jer fino razjebava ovu našu učmalu malograđansku sredinu. Samo, objasni ti to panduru...

Naravno, Mamićevi čuvari spremno će reći kako su postupali po zakonu koji je naravno, na njihovo inzistiranje ostao nedorečen i tako policiji olakšao prljavu rabotu.

Nadalje, Mamić je nedvojbeno i bez ikakve sumnje osvjedočeni javni difamator, šovinist i rasist, koji je primjerice sasvim konkretne pojedince iz BBB pred kamerama nazivao zavidnim Muslimanima i Srbima koji žele srušiti Hrvatsku i koji je na kraju krajeva Jovanoviću rekao da mu iz očiju šiklja krv, a iz usta vire zubi spremni na klanje Hrvata. Zato nimalo ne čudi da se toga čovjeka pokušava izbaciti iz takta nazivajući ga pripadnikom druge rase i nacije.

Nazivati Mamića Ciganom isto je kao što bi bilo vrijeđati Hitlera nazivajući ga Židovom. To ne znači da onaj tko Hitleru viče da je Židov, nužno mrzi Židove, a sasvim je jasno da je primarni cilj takvog skandiranja uvrijediti Hitlera, a ne Židove.

Pendrekaši, Mamiću skloni masnobradi novinari i goropadna sljedba sa zapada – uglavnom tipovi glupi ko mahovina na kurcu smrznutog leminga, sve opravdavaju Uefom. Zamislite, policiji jedne suverene države zapovijedi izdaje švicarska nogometna nevladina udruga s Himalajom korupcijskih skandala i moralnom dubinom Idija Amina. Što je sljedeće? Meksički narkokarteli nam preuzimaju Ministarstvo zdravlja i trguju bubrezima, a Camorra počinje voditi zagrebačke dječje vrtiće, pa klinci u podrumima danonoćno šivaju nogometne lopte?

PlatiMi i veselo društvance kojem se smrzne govno pred bilo kakvim opskurnim svjetskim bogatašem kojem krvava lova curi iz džepova, uglavnom žmire nad sranjima koja se događaju širom zapadne Europe, a mišiće bildaju na sirotinji i malima. No, ono što je bitnije, niti oni, niti nekakav FARE iz Londona, kurca ne znaju o čijoj glavi rade.

Glupanderi, na tom jebenom ružnom stadionu započeo je otpor koji je slučajno ili ne, sasvim konkretno rezultirao ovom državom, na tom jebenom stadionu je praktički odmah nakon stvaranja države započeo bunt protiv bahatog predsjednika koji je faraonski od našeg kluba poželio napraviti svoju igračkicu, a sada traje bunt protiv tipa koji je, kako bi rekao Zvone Boban, od Dinama napravio svog kmeta, od hrvatskog nogometa svoj feud, a pritom je vlasnik bez vlasničkog lista.

Da smo nacija koja drži do sebe, Maksimir bi bio posebno mjesto, živi spomenik hrvatskoj slobodi i demokraciji, jer upravo na tom svetom mjestu njihovi su temelji. Ali ne, mi smo sve to prepustili oholom nakupcu i njegovim marionetama u gradskim i državnim strukturama. Fuj!

Inkvizitor
03-08-2013, 09:17
sveto ime Dinamo, sveti Maksimir, tko će ga uzimat zaozbiljno nakon toga.

Ništa na Maksimiru nije rođeno osim domobranskog mentaliteta a to nije nešto za hvalit se.

NorthStand
04-08-2013, 01:32
http://www.youtube.com/watch?v=mC-_NTr13i4

NorthStand
04-08-2013, 01:43
http://www.youtube.com/watch?v=EMublSl2zzo

...nek je nered, nek je lom, ja te volim dinamo. dinamoooo i znaj da Bog, zna za SVETO IME to, SVETO IME Dinamo. :D

Duvanjka
04-08-2013, 12:35
Fali jos Hladno Pivo....

NorthStand
04-08-2013, 15:30
Fali jos Hladno Pivo....

može i D.Topić s onom svojom, "apsolutno sve, ti značiš za mene, i bilo gdje da krenem, ne mogu bez tebe, i svaki novi dan živim za tebe, jer ja ne mogu i ne znam drugčije". :D

http://www.youtube.com/watch?v=Pj3Bzy2YOY4

TheBronxBomber
06-08-2013, 05:18
Iili da je sloboda i demokracija bio bi Dinamo a ne Kroacija..

Navijaci Dinama ce ti reci da manipuliras. :D I da su oni koji su smislili tu parolu jedino mislili na to odredjeno razdoblje nekakve "tiranije." Ono, Tudjman im brani ime Dinamo - a toboze je slobode i demokracije - pa trebalo bi zadovoljiti njihove zelje.

Stoji, ipak, da ta parola, s obzirom na povijesti, zazivlje upravu tu proslost. Jugoslavensku. I apsurdno je opisuje kao vrijeme slobode i demokracije. Bas kako i Josipovic zna reci. A laze.

Tko god da je smislio tu parolu, znao je sto radi. I taj sigurno dolazi iz Jugoslavenskog tabora. Ovako se doticna parola stvarno cita:

Da je slobode i demokracije, bilo bi Jugoslavije a ne Hrvatske

Valja dodati da Jugoslaveni - tada i sada - dozivljuju Hrvatsku ko diktaturu i tiraniju (apsurd jednako ko ime dynamo u slobodnoj Hrvatskoj)!

I to nema veze s Tudjmanovom strogocom i autoritivnosti.

Duvanjka
06-08-2013, 10:42
Navijaci Dinama ce ti reci da manipuliras. :D I da su oni koji su smislili tu parolu jedino mislili na to odredjeno razdoblje nekakve "tiranije." Ono, Tudjman im brani ime Dinamo - a toboze je slobode i demokracije - pa trebalo bi zadovoljiti njihove zelje.

Stoji, ipak, da ta parola, s obzirom na povijesti, zazivlje upravu tu proslost. Jugoslavensku. I apsurdno je opisuje kao vrijeme slobode i demokracije. Bas kako i Josipovic zna reci. A laze.

Tko god da je smislio tu parolu, znao je sto radi. I taj sigurno dolazi iz Jugoslavenskog tabora. Ovako se doticna parola stvarno cita:

Da je slobode i demokracije, bilo bi Jugoslavije a ne Hrvatske

Valja dodati da Jugoslaveni - tada i sada - dozivljuju Hrvatsku ko diktaturu i tiraniju (apsurd jednako ko ime dynamo u slobodnoj Hrvatskoj)!

I to nema veze s Tudjmanovom strogocom i autoritivnosti.

Svaka cast na ovom upisu- to je to. Meni se vise nije dalo, posebno kad je Bauer ovdje, posredno, nadrobio hrpu gluposti.

NorthStand
06-08-2013, 13:46
kad je to tako pametnjakovići, šta vi ne promjenite ime Hajduka u Croatia ajde hrvatine velike.

kako mi ide na kurac, ovo foliranje oko tog hrvatstva tamo gdje nema potrebe potencirat tu priču. šta ima kome smetat Dinamo, zbog čega netko misli da bi Croatia bila više hrvatski klub nego Dinamo? koji su to argumenti uopće, da je Dinamo za svog postojanja ikada širio nekakvo jugoslavenstvo i podržavao komuniste? jedino što Dinamo veže s njima, je to da su ga oni osnovali i da su nasilno ukinuli ime Građanski, i od njega proizveli Dinamo ko nešto što je trebalo biti bitno drugačije od ovog.

http://img260.imageshack.us/img260/3163/1941mv4.jpg

kao što je Građanski bio hrvatski klub, tako je i Dinamo. tu razlike nema, obadva su iz zagreba i obadva su bila za hrvatsku državu. to čak ni komunisti, nisu mogli sjebat iako su sve napore uložili u tom pravcu, kako su tamanili dijasporu tako su i u hr tamanili svaki oblik iskazivanja nacionalne pripadnosti, a pošto su skužili da se preko klubova filtrira i taj nacionalni naboj, Dinamo im je počeo smetati. jer je predstavljao sve ono, što su oni mrzili. pogotovo, što je 90 posto navijača dinama bilo hrvatske nacionalnosti i to su počeli shvaćat ko okupljalište nacionalista i onih koji Dinamo poistovijećuju s hrvatskom, pošto su tada mnogi navijači dinama upravo tako percipirali klub. danas je drugi par rukava, kada je Hrvatska samostalna naravno da Dinamo nije Hrvatska, ali tada se nacionalni naboj ispoljavao preko kluba. i onda dođe netko, i kaže šta će nama Dinamo. ma pušite mi onu stvar, sad ste se sjetili nakon 45 godina komunizma i jugoslavije i nastanka suverene Republike prozivat Dinamo za komunizam. i glumatat neko veliko hrvatstvo preko dinama, eto tu vam leži razlog borbe protiv Tuđmana i njegovog mješanja u klub. kakvo božije politiziranje, šta misliste da Milanović odluči nešto slično napravit opet bi bila ista borba i isti scenarij samo što bi on postao "čovjek čudan".

manite se politiziranja na ovoj temi, jer za to stvarno nema potrebe, Dinamo je bio i ostat će simbol hrvatstva.

http://www.youtube.com/watch?v=wGp_gNdN_wM

Purgeri taman koliko treba, u istambulu pušiona 0-1, u zagrebu 2-0 i idemo dalje. :D

http://www.youtube.com/watch?v=94GkCDH3qyU

crno beli, crno beli popušiste kurac cijeli. :rofl

ne znam kako vi, ali ove crno bele juventus bešiktaš paok partizan baš mrzim, i navijače im i klubove baš imam taj neki negativni osjećaj kada ih ugledam. :D

Duvanjka
06-08-2013, 14:39
Ma sve je to u redu, je kroz Dinamo ispoljavano Hrvatstvo, ali kao sto i sam kazes "ispod zita". Toliko smo bili ugnjeteni da smo morali navijati za cisti komunisticki klub, samo jer je IPAK iz Zagreba, i tako pokazati da smo Hrvati. Kuzis?
I onda smo se (kao) oslobodili kominista i shvatljivo je da se oslobodimo i kluba, ili bar imena kluba, koje nam je nametnuto. Inace smo mazohisti.

Hajduk je imao ime i prije komunista, jos treba izbaciti komunisticki mentalitet iz njega. Kao i iz Dinama, s imenom skupa.

Zar tebi i samom ne djeluje apsurdno, sto i nakon propasti komunizma, imamo (pored kominusticke vlasti) i komunisticke nazive trgova i klubova?

Isto sto je meni nakaradno u bivsoj DDR vidjeti ulicu Karla Marxa, a lustrirani komunisti i komunizam proglasen zlocinackom ideologijom.

baj1992
06-08-2013, 20:46
Duvanjka uz dužno poštovanje ne kužiš.

mamin stric, zadranin, dalmatinac od glave do pete,ono riba, blitva ,lešo, konoba , pisma i sve što ide s tim.
pitam ga ja ranih 80tih kao balavac od 7-8 godina KAKO DINAMO KAD SU SVI ZA HAJDUK, a stara manga ( najstariji stric mamin ) samo odmahuje i objasnit će ti ćaća kad porasteš tko smo mi a tko su oni, šta je Zg a što je Bg, i tko navija i zašto za dinamo

https://lh5.googleusercontent.com/-5u6PA235c1E/UTTxY3Kt0YI/AAAAAAAABMc/AVE9G7ropQo/s720/partizan_dinamo_88_89.jpg beograd krajem 80tih

NorthStand
06-08-2013, 22:40
Ma sve je to u redu, je kroz Dinamo ispoljavano Hrvatstvo, ali kao sto i sam kazes "ispod zita". Toliko smo bili ugnjeteni da smo morali navijati za cisti komunisticki klub, samo jer je IPAK iz Zagreba, i tako pokazati da smo Hrvati. Kuzis?
I onda smo se (kao) oslobodili kominista i shvatljivo je da se oslobodimo i kluba, ili bar imena kluba, koje nam je nametnuto. Inace smo mazohisti.

Hajduk je imao ime i prije komunista, jos treba izbaciti komunisticki mentalitet iz njega. Kao i iz Dinama, s imenom skupa.

Zar tebi i samom ne djeluje apsurdno, sto i nakon propasti komunizma, imamo (pored kominusticke vlasti) i komunisticke nazive trgova i klubova?

Isto sto je meni nakaradno u bivsoj DDR vidjeti ulicu Karla Marxa, a lustrirani komunisti i komunizam proglasen zlocinackom ideologijom.

trgove bi trebalo preimenovat, pogotovo trg zločinca tita. ali Dinamo, koji je bio nekakva opozicija takvoj politici ne. baš zato, što nije bio klub koji je puhao u rog tih debila. nemam ništa protiv lustracije, dapače ali kakve to veze ima s Dinamom? Marko Belinić i njemu slični debili, koji su instalirani u klub po dekretu režima nisu uspjeli u svome naumu, i meni je to dovoljno. oni su mjenjajući ime Građanski u Dinamo, odnosno stvaranjem novog kluba popušili kurac, jer opet nisu uspjeli napraviti režimski klub meni dovoljno. bitno je samo to, da nije bilo previše onih koji su puhali u rog partije Tita i komunista, normalno da je bilo i takvih ali su bili manjina. a navijači dinama, realno velikom većinom hrvati i to oni nacionalno osviješteni a ne neke budale koje se kunu u Tita i Jugoslaviju. i zbog čega, onda mjenjat ime Dinamo? da bi zvučalo više hrvatski, mislim kretenizam čisti.

Hajduk je npr bio više nacionalno obojen do 1941, a onda se slizao s vlastima u klub infiltrirao jugoviće i zvijezdu skinuo tek 1991. mislim, nikada neću negirat hajduku da je hrvatski klub, ali je on bio više režimski nego Dinamo. a njemu se nije mjenjalo ime, niti ga se planiralo ukinut zbog toga. dakle, to se meni gadi. a isto tako da se ne bi našo netko uvrijeđen, navijači Hajduka su isto ustaše i svi mi to znamo, ali ipak je Hajduk ko klub bio dobro tretiran od režima. dok Dinamo nije, jer mu se vrlo očito oduzimalo neke titule koje je zaslužio. o periodu 1991 do dana današnjeg sve je jasno, uništili su ono što je značio Dinamo. od kad se umješala ta prokleta politika u klub, dakle od početka rata na ovamo klub nema svoje JA. i to i je jedan od glavnih razloga, zašto se BBB bore protiv Tuđmana, odnsono Canjuge i sada Mamića. da se konačno istjera to politikanstvo iz kluba, koje je trajno narušilo ugled kluba kod svih navijača, a pogotovo navijača dinama. nama nije cilj privuć na stadion, one koji će skandidirat mamićevim manipulacijama već onima koji će se iskreno radovati svakom golu porazu i pobjedi dinama, koji neće biti ničija privatna igračka. to je cilj, i dok se do tog cilja ne dođe trajat će borba koja traje već 20+ godina.

a ime kluba, u cijeloj toj priči je najmanje sporno.

Duvanjka
07-08-2013, 00:06
Duvanjka uz dužno poštovanje ne kužiš.

mamin stric, zadranin, dalmatinac od glave do pete,ono riba, blitva ,lešo, konoba , pisma i sve što ide s tim.
pitam ga ja ranih 80tih kao balavac od 7-8 godina KAKO DINAMO KAD SU SVI ZA HAJDUK, a stara manga ( najstariji stric mamin ) samo odmahuje i objasnit će ti ćaća kad porasteš tko smo mi a tko su oni, šta je Zg a što je Bg, i tko navija i zašto za dinamo

https://lh5.googleusercontent.com/-5u6PA235c1E/UTTxY3Kt0YI/AAAAAAAABMc/AVE9G7ropQo/s720/partizan_dinamo_88_89.jpg beograd krajem 80tih

Pa i ja sam navijao iz istog razloga za Dinamo, jer se drugacije nije moglo, i navijao bi za njega da su u njemu igrali i trenirali ga najveci Srbi, iz cistog inata i prkosa!
Jer su svi Srbi, ovi uvozni kadar, domacih kod nas nije bilo, bili za Crvenu Zvezdu, Muslimani su navijali i za njih, i za Zelju i Sarajevo i Velez i Partizan, Hajduk; a Hrvati samo za Dinamo i Hajduk. Nekima je i Hajduk bio dovoljno Hrvatski, ili su volili taj nogomet, a i Split je bio blize.
Jebem ti, sicam se kako je strina sakrivala "servis" za kavu s oznakama Dinama kad je milicija bila u blizini, osiguravajuci druga Tita u lovu.

Ali opet razumim i Tudmana i njegovu logiku, jer ne mozes teziti zapadu a najbolji klub u zemlji se zove Dinamo. I svi odam znadu da smo bivsi Istocni blok i da nismo raskrstili s komunizmom.
Kuzis li i ti North?

Mozda je pod utjecajem iseljenistva odabrao Croatiu, ali meni je draze kad stadionom ori Croatia nego Dinamo. Iako sam stvarno volio Dinamo Zagreb.
I zato mislim da je ljubav prema Dinamu zlouporabljena da bi se komunjare osijecale bolje i sigurnije, i mogli nastaviti po starom.
Jebiga, Tudman je bio vec u godinama i tvrdokoran, i sam na neki nacin izdanak komunizma. Ali, zasto je i on morao sve uraditi? On je udario temelje- ma nije ni temelje udario- on je samo razmirio, a mi trebamo gradit.

Ne trebamo obozavat ni Tudmana ni Dinamo, Hrvatska je isprid oboje, isprid i nas, a tek ju trebamo stvoriti onakvu kakvu volimo.

S tog stanovista blasfemija je "sveto ime Dinamo"- osim dokaza kako Hrvati mogu puno volit.

NorthStand
07-08-2013, 15:56
puca mi kurac za percepciju "zapada", pa tko je drugi nego taj zapad stimulirao Tita i komuniste u jugoslaviji? o čemu mi pričamo, pa britanci Churcill i SAD su od Tita napravili svog igrača. nije im smetao komunizam u jugoslaviji, dok god je Tito bio njihov igrač. dozvolili su mu, da nas jebe u guzicu i usta, jer je radio ono što je njima odgovaralo i jer im se nije otvoreno suprostavljao, i sada bi mene trebalo brinut što će SAD i EU nas percipirat ko komuniste radi Dinama. ma puca mi kurac, da su ameri htjeli nikada ne bi dozvolili nastanak Jugoslavije, ali oni ne da je nisu osporavali već su je promovirali. ratovali su protiv one nacionalističke hrvatske, i uživali u progonu naše emigracije. e pa stvarno bi me jako trebalo brinut, šta takav "zapad" misli o nama fašistima koji navijamo za "komunistički" dinamo. jako me to brine, isto toliko koliko i činjenica da Srbija nema more.

NorthStand
07-08-2013, 16:01
cijeli zapad je nas milion puta sjebo, on je i jedan od glavnih krivaca što smo upali u kraljevinu i SFRJ. njih nikada nije bilo briga za male narode, mi smo uvijek bili njima plijen i ništa više. kad im je počeo smetat komunizam, krajem 1980ih i kada su pokrenuli procese protiv njega, onda je naglo bio interes da se i ovdje reda napravi. s time, da velika većina "zapadnih zemalja" ni tada nije bila protiv Jugoslavije, i zazivala je njeno održavanje na životu pošto poto. nemojte to dragi moji nikada zaboraviti, to je gamad koju hrvatska i hrvati nikada istinski nisu zanimali, da se njih pita još bi živjeli u Jugoslaviji. prema tome, baš zato neka Dinama on je rezultat njihove politike.

Duvanjka
07-08-2013, 17:22
ahahahahahahaaaa

Ovo ni pas s malsom ne bi pojeo, sto si ti nadrobio.
Pravo komunisticki druze North, a prije svega balkanski, do jaja. Valjda ce i tvoj kaos iznidrit nesto pametno. Nekad.

NorthStand
07-08-2013, 17:42
ja sam nadrobio ono što je istina, tako da ne vidim šta je tu drobljenje. drobljenje je kad netko laže, i izmišlja a ja to nisam radio. sve što sam reko, je istina. ti tu pričaš o zapadu, ko nekom uzoru. zapad je sranje, zapad je zlo. kao i istok, mi se trebamo okrenut sebi i zajebat sve te polarizacije u smjeru zapada i istoka, surađivat s zemljama od kojih možemo imat konkretne koristi, i slavit SVETO IME DINAMO DA NAS VIŠE NIKAD NE UVEDU U JUGOSLAVIJU. :rofl

Duvanjka
07-08-2013, 17:57
ja sam nadrobio ono što je istina, tako da ne vidim šta je tu drobljenje. drobljenje je kad netko laže, i izmišlja a ja to nisam radio. sve što sam reko, je istina. ti tu pričaš o zapadu, ko nekom uzoru. zapad je sranje, zapad je zlo. kao i istok, mi se trebamo okrenut sebi i zajebat sve te polarizacije u smjeru zapada i istoka, surađivat s zemljama od kojih možemo imat konkretne koristi, i slavit SVETO IME DINAMO DA NAS VIŠE NIKAD NE UVEDU U JUGOSLAVIJU. :rofl

:rofl:rofl
ako ovo tvoje gledam ko zajebanciju onda je ok.
Posto se vec sam sebi smijes mogao bih s eokusati kao standup komicar. Ono, sve ovo govoris, ali pokoji put napravis koju smisnu grimasu i picis dalje. Ozbiljno.

Program nazoves: SVETO IME DINAMO (sve sto jos od Juge imamo)

Ali s tim kreni ako pocnu hapsiti udbase. :D

NorthStand
07-08-2013, 18:08
:rofl:rofl
ako ovo tvoje gledam ko zajebanciju onda je ok.
Posto se vec sam sebi smijes mogao bih s eokusati kao standup komicar. Ono, sve ovo govoris, ali pokoji put napravis koju smisnu grimasu i picis dalje. Ozbiljno.

Program nazoves: SVETO IME DINAMO (sve sto jos od Juge imamo)

Ali s tim kreni ako pocnu hapsiti udbase. :D

ne kužiš ti ništa, zato ti i smeta sveto ime dinamo! Dinamo je simbol otpora prema komunizmu, simbol onog režima koji je od nas htio napraviti roblje, a nije uspio i Dinamo je živi dokaz toga, i zato neka ga tu i neka svi iz sveg glasa urliču DINAMO DINAMO!

i mamiću cigane, odlazi iz svetinje! :D

Duvanjka
07-08-2013, 18:39
ne kužiš ti ništa, zato ti i smeta sveto ime dinamo! Dinamo je simbol otpora prema komunizmu, simbol onog režima koji je od nas htio napraviti roblje, a nije uspio i Dinamo je živi dokaz toga, i zato neka ga tu i neka svi iz sveg glasa urliču DINAMO DINAMO!

i mamiću cigane, odlazi iz svetinje! :D

Ovako to meni zvuci: Dinamo je simbol komunizma, koji si zavolio jer je bio iz Zagreba, pa sad, kad je srusien komunizam, trebamo zadrzati Dinamo kao najvecu svetinju, jer u komunizmu nismo mogli imati svoj klub sa svojim imenom, pa cemo tako nastaviti i dalje, jer volim komunizam koji je branio biti Hrvatom.
:rofl:rofl:rofl
Iz mrznje prema komunizmu zadrzat cemo ime Dinamo da vide koliko volimo Hrvatsku!

:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

tebe bi trebalo pustiti u neki verbalni ring s Mamicem. Bas me zanima koga bi prije zabolila glava.
izmedu njega i tebe nema puno razlike u prici. :D

Pucas li se ti kakvom drogom ili si prirodno nadaren? :rofl

NorthStand
07-08-2013, 23:13
mene sigurno ne bi, a u jebanju majke sigurno mu ne bih ostao dužan. :D

ne, sasvim sam prirodno nadaren i obdaren. :rofl

Duvanjka
07-08-2013, 23:28
mene sigurno ne bi, a u jebanju majke sigurno mu ne bih ostao dužan. :D

ne, sasvim sam prirodno nadaren i obdaren. :rofl

A, zelis li ti, kad budes velik, bit ko Mamic? :D

Jesi skuzio sto sam rekao u prethodnom upisu i sta mislis?

NorthStand
08-08-2013, 00:36
ne, ja sam luđi od mamića, i kad budem u njegovim godinama biti ću nezadrživ. :D

skužio sam, reko sam ti što mislim.

Dinamo je svetinja, i nema tog smrtnika koji smije dirat u svetinju. :)

Duvanjka
08-08-2013, 01:25
U pravi si, tko sam ja da stajem na put tom ludilu..... :D

NorthStand
08-08-2013, 02:26
ma gle, nema tu ludilu to je jednostavno ljubav koja traje još od vremena dok su igrači građanskog salutirali poglavniku. :rofl oni su probali tim imenom Dinamo, odvratit purgere od onog što je predstavljao Građanski prije Jugoslavije. ali nisu uspjeli, jer je Dinamo stekao status Građanskog. i on je nastavio, tamo gdje je Građanski stao samo bez salutiranja poglavniku. :D

jbg, ne mogu ljudi shvatit neke stvari, tako da je stvarno naporno to objašnjavat. ne kažem ja da je Dinamo danas hrvatskiji od ostalih klubova, danas je to sve isti kurac, ali za vrijeme juge ipak je značio nešto u tom nacionalnom smislu. zato ga ne treba dirat, on je simbol otpora tom komunizmu baš preko tog svog #komunističkog# imena, a ne nekakve umjetno stvorene Croatie daleko nakon raspada Jugoslavije i propasti komunizma. dakle, nema potrebe oko tog imena radit dramu, kada realno za sve hrvatske klubove pa tako i Dinamo je najvažnije to da politika odjebe i da se ne mješa u rad klubova. da ne instalira "svoje ljude" u te klubove, već da gleda kako će uspostavit čisti profesionalizam u odnosu na klijentelizam koji sada vlada našim sportom nogometom pogotovo.

Duvanjka
08-08-2013, 02:34
Nema umjetnijeg naziva za nogometni klub u Hrvatskoj od Dinamo. Niti ce ga biti. To je kao da kazes da mrzis komunizam, a volis Tita, jer je Hrvat. Ili Bakarica. :D
Nadam se kako ce nestati i Mamic i Dinamo, stoga, mani se proslosti i smisljaj novo ime. Hrvatsko. Sta mislis o Lokomotiva? :D

NorthStand
09-08-2013, 22:29
http://www.jutarnji.hr/dinamovi-kadeti-na-old-traffordu-sredili-milan-i-osvojili-nike-premier-cup-/1119037/

Plavi, Plavi, za vas smo život dali, i cijeli život svoj smo mi uz Dinamo. nana nanana nanana nana nanananana Plavi Plavi, za vas smo život dali.... (http://www.youtube.com/watch?v=SvtFRQbnTuE)

Humphrey
10-08-2013, 11:09
Mamić pravi samo pobjednike.:D

Inkvizitor
10-08-2013, 12:03
Eto Dinama opet u Ligi prvaka

Duvanjka
10-08-2013, 13:44
Najgore od svega je sto ti nasi Vatreni nemaju izgleda pojma o zivotu i sportu, pa Mamic uspije u svoja kola upregnuti svakog od njih. Suker, Boksic, Bilic, Stimac, Asanovic, Ladic- sve ljudi sportasi svjetskog glasa a postali potrckala Zdravka Mamica. Da su se bar dvoica od njih udruzila i pokazala imalo sposobnima, otpuhali bi Mamica iz sporta. Recimo, na Stimcevom mjestu bi mene bilo stid pogledati se u ogledalo.

zaba1111
10-08-2013, 16:15
Je brate stvarno su vatreni jadni, Mamić im pred očima uništava ligu , Dinamo, sve živo, a oni ništa, a kakvu smo mi donedavno ligu imali, tu je bilo 60% više klubova u prvoj ligi, a danas... tuga, jedva 10.
Eno će se i u lp plasirati i opet sve pokrasti, a i zagrebačku mladost je prisilo da treniraju kod njega i iako su osvojili najprestižniji svjetski turnir djeca od toga neće imati ništa, sve će to Mamić sebi.

Nije mi jasno kako su u manjem Splitu uspjelil napravit ugledan klub , a u ZG ne mogu stat ukraj jednom banditu koji je uništio Dinamo, a nekad je to bio gospodski klub kojemu se cijela Europa klanjala.

NorthStand
10-08-2013, 19:25
Mamić pravi samo pobjednike.:D

mamić da prostiš pravi kurac, ništa on ne pravi već dinamo desetljećima ima odličnu školu nogometa. pogotovo za mlađe uzraste, i stalno stvara nove kvalitetne igrače. nema to veze s mamićem, on dinamo samo koristi i zloupotrebljava upravo ova djeca će mu poslužit ko roblje ako ga se ne otjera na vrijeme. ko što su i svi oni ostali igrači, koji su s tom sotonom potpisali ugovor o suradnji.

žalosno je koliko to ljudi ne kuži šta on radi, i da mu se sve ove godine dozvoljava da neometano vašari po klubu i radi što mu se ćefne bez da ga iko krivo pogleda od državnih institucija. ali neka, kad tad doći će i on na red.

NorthStand
10-08-2013, 19:26
Eto Dinama opet u Ligi prvaka

nadam se da neće ući, jer to je voda na mamićev mlin, ali bojim se da je ova Austrija preslaba. iako iskreno navijam za bečke ljudine, i da će se ponovo ukazat pokoji austrijski zločinac željan mamićeve krvi. :rofl

zaba1111
10-08-2013, 20:13
nadam se da neće ući, jer to je voda na mamićev mlin, ali bojim se da je ova Austrija preslaba. iako iskreno navijam za bečke ljudine, i da će se ponovo ukazat pokoji austrijski zločinac željan mamićeve krvi. :rofl

To su pravi navijaci dinama, oni navijaju za Austriju jer je to za Dinamovo dobro i zato treba hitno maknut Mamica i dovest ovakve jer glupi narod ne kuzi da je lp, osvajanje najjaxih turnira, izgradnja stadiona... to je sve paravan za pljacku, dolje Mamic, klub istinskim navijacima.

Duvanjka
10-08-2013, 21:24
To su pravi navijaci dinama, oni navijaju za Austriju jer je to za Dinamovo dobro i zato treba hitno maknut Mamica i dovest ovakve jer glupi narod ne kuzi da je lp, osvajanje najjaxih turnira, izgradnja stadiona... to je sve paravan za pljacku, dolje Mamic, klub istinskim navijacima.

Nako se ti skucio ko sto je on sagradio stadion.

Mamic je vise mldih igraca unistio nego sto im je pomogao. Ja znam NAJMANJE 20 klinaca koje je unistio jer nisu imali za dovoljno mu uplatiti.

NorthStand
10-08-2013, 23:16

samo ti ironiziraj, ali sve što si reko je istina. sve je to paravan, za njegovu pljačku.

zaba1111
10-08-2013, 23:28
Nako se ti skucio ko sto je on sagradio stadion.

Mamic je vise mldih igraca unistio nego sto im je pomogao. Ja znam NAJMANJE 20 klinaca koje je unistio jer nisu imali za dovoljno mu uplatiti.

Iako je Dinamo daleko najbolji klub u relano uporedivm drzavama, daleko bolji od onih kojima je godinama gledao u ledja, hajduku, parrizanu i cz, iako izbacuje daleko najvise igraca, osvaja najjace juniorske turnire... samo da im nije Mamica i da im je neki posteni znalac poput Vite tu bi bilo jos najmanje 20 vrhunski igraca koje je Mamic unistio i gdje bi nam bio tek tada kraj , finale lp minimum...
Vito oprosri, smjesan jesi, ali Hajdukova tema je meni ipak smjesnija.

Duvanjka
11-08-2013, 00:25
Dinamo je najgori medu najboljima, i osrednji medu najgorima, sto i nje za hvaliti se. Kad bude osvajao medunarodne bodove onda ce na visu stepenicu, a kad bude ravnopravan klubovima iz EU onda imamo o cemu razgovarati. A ta poredenja s klubovima iz exYu me ne zanimaju. Mi smo za nogomet iznimno nadaren narod i nije tesko naci decke koji izvrsno igraju nogomet, Mamic je tu kocnica, nikako zamasnjak. Nazalost, cak je u Jugi bio otvoreniji i posteniji put za napredak darovitih nogometasa, dovoljno je bilo dobro igrati nogomet. A i ove sto Mamic prodaje samo ih je par poraslo iz njegove skole.
Niej Mamic sam doveo do toga, ali se u tome najbolje snasao i sad je glavni u tome.

zaba1111
11-08-2013, 09:00
A koji su to najgori medju kojima je Dinamo osrednji? S kime se dinamo treba poredit , navedi jedan klub i kriterij poredjenja, da vidim jel jos uvijek zajebancija ili je za ozbiljno od tebe.
Nedavno je jedan slican tebi na ovoj temi pisao o primjerima na koje se dinamo treba ugledati, bas me zanima stoji li jos pri tome i jeli i dalje onako bezobrazan ili se sad poklopio po usima.

Duvanjka
11-08-2013, 10:45
Pa s kim se i poredi- sa Serifom, Ludogorecom, prvakom Albanije i slicnima, njih cak i dobije, dok medu ovima jacima ni bod ne osvoji, a gol postigne jednom u sest utakmica. :D
Ti si prosle godine u ovo vrijeme prognozirao Dinamu najmanje VELIKA TRI boda u LP, ostajes li pri tome i ove godine? :D Ili si se poklopio usima i jezicinom? :D

Ne kuzim kako mores braniti najljigaviji izdanak balkana i komunizma- Mamica. Samim tim sto radi ovo sto radi, i nacin na koji radi, jasno je da ima zalede u udbasima koji haraju Hrvatskom.

Cudno mi ti za tebe, jer inace imas odlicne poglede na politicka desavanja. Braniti Mamica je otuznije nego li braniti Mesica.

zaba1111
11-08-2013, 22:14
Mesić je zamalo državo odveo u nestanak dok s druge strane Mamić vodi Dinamo ka svom vrhuncu, Dinamo nikad nije bio organiziraniji, financijski stabilniji, plodniji, poželjniji za mlade igrače i nikad nije imao oavakv kontinuitet u europi, 7 puta zaredom europa i 3 puta lp s kontinuranim , zdravim i održivim napretkom svake godine, Dinamo je toliko stabilan i zdrav da ga iz tog kontinuiteta napredka može izbaciti samo huliganizam na stadionu.
I sad kako itko može porediti M i M ja ne mogu logički povezati.

Prošle godine sam rekao da su 3 boda moguća, ali ko je se mogao nadati da će Dinamo praktično svih 6 utakmica odigrati u "gostima" pred nesklom mu publikom. Ove godine su tri boda prilično izvjesna jer je dinamo 20-30 posto bolji nego lani.

Duvanjka
11-08-2013, 23:03
Mesić je zamalo državo odveo u nestanak dok s druge strane Mamić vodi Dinamo ka svom vrhuncu, Dinamo nikad nije bio organiziraniji, financijski stabilniji, plodniji, poželjniji za mlade igrače i nikad nije imao oavakv kontinuitet u europi, 7 puta zaredom europa i 3 puta lp s kontinuranim , zdravim i održivim napretkom svake godine, Dinamo je toliko stabilan i zdrav da ga iz tog kontinuiteta napredka može izbaciti samo huliganizam na stadionu.

Prošle godine sam rekao da su 3 boda moguća, ali ko je se mogao nadati da će Dinamo praktično svih 6 utakmica odigrati u "gostima" pred nesklom mu publikom. Ove godine su tri boda prilično izvjesna jer je dinamo 20-30 posto bolji nego lani.
Lako je to povezati- isto ovo sto pises za Mamica ljubitelji Mesica pisu za njega. Po njima je on napravio od Hrvatske demokratsku drzvau, za razliku od Tudmanove diktature i rezima. Po njima nika dHrvatska nije bila uglednija, prosperitetnija, demokratskija, naprednija.. Samo sto se to nigdje ne vidi- vidi se suprotnost. Kao i kod Mamica- ti ga hvalis i onda sve druge krivis sto se to po cemu ga hvalis nigdje ne vidi. Kazes kako je on sagradio stadion, a otkad ga on gradi stadion propada. Otkad on vodi Dinamo uspjesi su "balkanski"- svaku godinu je prvak Hrvatske a u Europi je jad i bjeda. Ako daju gol u 6 utakmica to se smatra dobrim. Ove godine su po tvom 20-30% posto bolji nego lani, a to se nigdje ne vidi. Ako se i plasiraju u LP, tih 20-30% bi znacilo kako nece primati puno golova, nista vise. Ne znaci kako ce osvojiti koji bod.

NorthStand
12-08-2013, 01:42

zbog takvih ko ti, s guštom navijam protiv dinama kada igra europske utakmice. ti si najbolji primjer, svega onoga što mrzim u mamićevom dinamu i onih ovčetina koje se dive mamiću jer im je bacio kost. ali teško ovcu, navabit na klanje. ti si vidiš jedna od tih silnih ovaca, koje samo hoće gledat ligu prvaka i koje se jedino boje huligana odnosno BBB koji bi im mogli poremetit to zadovoljstvo praćenje dinama u ligi prvaka. vidiš, dinamo igra cijelu godinu utakmice, a nije da vas ostale pičketine viđam na stadionu u ostatku sezone. već samo u ljetna tri mjeseca i do zime, kada uvijek završava ta "čarobna" priča zvana Mamićev dinamo=sprdačina s zdravim razumom!

ali ne sumnjam da će vas i ove godine, euforično navuć na tribine u borbu protiv zlih huligana, i da ćete opet biti jako tužni što će dinamo ekspresno ispast iz europe. a ja osobno iskreno priželjkujem, austrijskog zločinca koji će svima vama a tek onda mamiću uzeti zasluženu mjeru. Dinamo nikada nije, niti će ovisit o rezultatima u europi. da klub posluje normalno i legalno, da nije prostitucija obitelji mamić, i da se sve u tom klubu ne vrti oko toga koliko će dotični cigan zaradit onda bi mi svi skupa mogli glumit euforiju. do tada, dok ne svane taj dan, a to će biti dan kada cigan mamić više neće biti dio dinama, ja ću navijat protiv dinama u svakoj europskoj utakmici. Dinamo i njegova "europa", me dok je Mamić u klubu niti najmanje ne zanima. a one koje zanima, neka hrle ko guske u maglu. ja ipak imam mozak, a i obraz koji me spriječava da to napravim, i da servilno služim mamiću a ne dinamu. jačanju njegove pozicije u klubu, a ne dobrobiti kluba. da ste vi pravi navijači i vojnici dinama, toga bi svi bili svijesni. ali kao što sam reko, od ovce se ne može očekivat da će biti tigar. ovca je ovca, uvijek spremna za klanje i šišanje.

zaba1111
12-08-2013, 08:55
Lako je to povezati- isto ovo sto pises za Mamica ljubitelji Mesica pisu za njega. Po njima je on napravio od Hrvatske demokratsku drzvau, za razliku od Tudmanove diktature i rezima. Po njima nika dHrvatska nije bila uglednija, prosperitetnija, demokratskija, naprednija.. Samo sto se to nigdje ne vidi- vidi se suprotnost. Kao i kod Mamica- ti ga hvalis i onda sve druge krivis sto se to po cemu ga hvalis nigdje ne vidi. Kazes kako je on sagradio stadion, a otkad ga on gradi stadion propada. Otkad on vodi Dinamo uspjesi su "balkanski"- svaku godinu je prvak Hrvatske a u Europi je jad i bjeda. Ako daju gol u 6 utakmica to se smatra dobrim. Ove godine su po tvom 20-30% posto bolji nego lani, a to se nigdje ne vidi. Ako se i plasiraju u LP, tih 20-30% bi znacilo kako nece primati puno golova, nista vise. Ne znaci kako ce osvojiti koji bod.

Nigdje se ne vidi jedino ako si ćorav ili ako neznaš u što gledaš.
Dinamov uspjeh i rezultat vide svi i on se itekako vidi, u duplo većim država, u državama sa duplo većim BDPom ne postoji takav klub, jako malo ih je i u 4 puta većim državama, a kako Dinamo iz godine u godinu napreduje i koliko je stabilan sasvim je izvjesno da će Dinamo još godinama biti u društvu država koje su 4-5 puta jače od HR, a ne kao što su "Dinaomvi uzori" iskočili 2-3 godine i sada potop.

zaba1111
12-08-2013, 08:57
zbog takvih ko ti, s guštom navijam protiv dinama kada igra europske utakmice. ti si najbolji primjer, svega onoga što mrzim u mamićevom dinamu i onih ovčetina koje se dive mamiću jer im je bacio kost. ali teško ovcu, navabit na klanje. ti si vidiš jedna od tih silnih ovaca, koje samo hoće gledat ligu prvaka i koje se jedino boje huligana odnosno BBB koji bi im mogli poremetit to zadovoljstvo praćenje dinama u ligi prvaka. vidiš, dinamo igra cijelu godinu utakmice, a nije da vas ostale pičketine viđam na stadionu u ostatku sezone. već samo u ljetna tri mjeseca i do zime, kada uvijek završava ta "čarobna" priča zvana Mamićev dinamo=sprdačina s zdravim razumom!

ali ne sumnjam da će vas i ove godine, euforično navuć na tribine u borbu protiv zlih huligana, i da ćete opet biti jako tužni što će dinamo ekspresno ispast iz europe. a ja osobno iskreno priželjkujem, austrijskog zločinca koji će svima vama a tek onda mamiću uzeti zasluženu mjeru. Dinamo nikada nije, niti će ovisit o rezultatima u europi. da klub posluje normalno i legalno, da nije prostitucija obitelji mamić, i da se sve u tom klubu ne vrti oko toga koliko će dotični cigan zaradit onda bi mi svi skupa mogli glumit euforiju. do tada, dok ne svane taj dan, a to će biti dan kada cigan mamić više neće biti dio dinama, ja ću navijat protiv dinama u svakoj europskoj utakmici. Dinamo i njegova "europa", me dok je Mamić u klubu niti najmanje ne zanima. a one koje zanima, neka hrle ko guske u maglu. ja ipak imam mozak, a i obraz koji me spriječava da to napravim, i da servilno služim mamiću a ne dinamu. jačanju njegove pozicije u klubu, a ne dobrobiti kluba. da ste vi pravi navijači i vojnici dinama, toga bi svi bili svijesni. ali kao što sam reko, od ovce se ne može očekivat da će biti tigar. ovca je ovca, uvijek spremna za klanje i šišanje.

Zbog takvih kao ti ja s guštom gledam kad se sa tribine rezervirane za najvatrenije Dinamove navijače izbacuju oni kojima tamo nije mjesto.

Duvanjka
12-08-2013, 10:38
Nigdje se ne vidi jedino ako si ćorav ili ako neznaš u što gledaš.
Dinamov uspjeh i rezultat vide svi i on se itekako vidi, u duplo većim država, u državama sa duplo većim BDPom ne postoji takav klub, jako malo ih je i u 4 puta većim državama, a kako Dinamo iz godine u godinu napreduje i koliko je stabilan sasvim je izvjesno da će Dinamo još godinama biti u društvu država koje su 4-5 puta jače od HR, a ne kao što su "Dinaomvi uzori" iskočili 2-3 godine i sada potop.
Ok, nabroj te klubove i zemlje koji od kojih je Dinamo bolji i na konju si u ovoj raspravi. Nabroj i te "uzore".
Ako si u pravu to cu ti priznati, nema problema.

Duvanjka
12-08-2013, 10:56
Zaba, Zaba, iste fore si koristi i prosle godine i ni ta dnisi naveo te vece i jace drzave koje nemaju klubove ni blizu Dinama.
Nu
http://www.hrhb.info/showthread.php?t=1284&p=146418&viewfull=1#post146418
Citaj stranicu od pocetka, a mozes i prethodnu, kako ne bi ponavljali sto smo vec pisali.

baj1992
12-08-2013, 11:08
Zbog takvih kao ti ja s guštom gledam kad se sa tribine rezervirane za najvatrenije Dinamove navijače izbacuju oni kojima tamo nije mjesto.

ajme ajme ajme

zaba1111
12-08-2013, 11:09
Pa evo sam si naveo u citiranom postu od prošle godine, APOEL ispao od Maribora koji je loš, znači APOel je u silaznoj putanji, a BATE ispao od totalnih autsajdera znači klub je u rasulu, to su bili "uzori " još prošle godine, kao trebao je Dinamo ostvariti više, i to sam , bez navijača, potpore medija i politike, a Dinamo je i mogao puno više obzirom na lovu koja leži na račanu, međutim Dinamo se ponaša odgovorno i misli na budućnost, nisu investirali u jednu ili dvije godine i poslije adio, Dinamo je stvorio temlej za trajno uspješnu budućnost i svake godine kontunurano napreduje.

Zar ja sad trebam nabrajati sve europske države do 10 milona stanovnika, među kojima je i Austrija, jedino u Švicarskoj postoji sličan klub, ali upoređivati ekonomski Š i HR je besmisleno, a kako stvari stoje uskoro ni u Švicarskoj neće biti bolji klub, u Belgiji, Švedskoj, Norveškoj, Danskoj tek nešto... popis je predugačak, evo ti navedi ijedan bolji klub s kojim se Dinamo treba i može realno porediti, nećeš jer takvog nema.

zaba1111
12-08-2013, 11:11
ajme ajme ajme

Zar i ti navijaš protiv Dinama, ako jesi onda ti nije mjesto na tribini za Dinamove navijače, nego na jugu.

moonlight
12-08-2013, 11:17
Zar i ti navijaš protiv Dinama, ako jesi onda ti nije mjesto na tribini za Dinamove navijače, nego na jugu.

Jedino mjesto gdje se čovjek u tišini klanja je božji hram, svetište...

moonlight
12-08-2013, 11:23
sveto ime Dinamo, sveti Maksimir, tko će ga uzimat zaozbiljno nakon toga.

Ništa na Maksimiru nije rođeno osim domobranskog mentaliteta a to nije nešto za hvalit se.

A što reć onda, kad je Hajduk imao lošiji skor od tih "domobrana" u međusobnim utakmicama iz vremena SFRJ?

Duvanjka
12-08-2013, 11:40
Pa evo sam si naveo u citiranom postu od prošle godine, APOEL ispao od Maribora koji je loš, znači APOel je u silaznoj putanji, a BATE ispao od totalnih autsajdera znači klub je u rasulu, to su bili "uzori " još prošle godine, kao trebao je Dinamo ostvariti više, i to sam , bez navijača, potpore medija i politike, a Dinamo je i mogao puno više obzirom na lovu koja leži na račanu, međutim Dinamo se ponaša odgovorno i misli na budućnost, nisu investirali u jednu ili dvije godine i poslije adio, Dinamo je stvorio temlej za trajno uspješnu budućnost i svake godine kontunurano napreduje.

Zar ja sad trebam nabrajati sve europske države do 10 milona stanovnika, među kojima je i Austrija, jedino u Švicarskoj postoji sličan klub, ali upoređivati ekonomski Š i HR je besmisleno, a kako stvari stoje uskoro ni u Švicarskoj neće biti bolji klub, u Belgiji, Švedskoj, Norveškoj, Danskoj tek nešto... popis je predugačak, evo ti navedi ijedan bolji klub s kojim se Dinamo treba i može realno porediti, nećeš jer takvog nema.

Nigdje ne postoji ni slican klub, cak ni u zemljama od 80 milijuna stanovnika, jer ako jedan klub 6 puta zaredom bude prvak neke zemlje onda nesto u toj zemlji s nogometom nije u redu. Ali svaka zemlja ima bolje rezultate od Hrvatske, sa svojim predstavnicima, koji nisu svake godine isti.
Kuzis?
Mamic ne stvara igrace, on ih preprodaje, kao pravi nakupac. A cim nakupci i preprodavaci negdej dominiraju tu je lose gospodarstvo.
Mamic dila igrace kao Mesic drzavne tajne. Nih dva su istog karaktera, samo sto se Mesic morao suzdrzavati bar malo pred kamerama.
Ako bolje pogledamo, sve igrace koje je prodao kao zvijezde vani su zakazali, a koje je prodao kao osrednje ili lose, vani su postali zvijezde. :D
Ne znam pronaci koeficijente zemalja, ali najvjerojatnije, sve zemlje koje smo naveli imaju veci koef. od Hrvatske u LP i EL.

Duvanjka
12-08-2013, 11:41
A što reć onda, kad je Hajduk imao lošiji skor od tih "domobrana" u međusobnim utakmicama iz vremena SFRJ?
Dinamo bio favorizirani komunisticki klub? :kez

zaba1111
12-08-2013, 11:55
To što je Dinamo dobar u lošem okruženju je po tebi samo dodatni Mamićev krimen, međutim to je tipično komunističko razmišljanje koje je izpromovirao Mesić kad je ljude proglašavo lopovima pitajući se "Odkale, kako mi nemamo?"
Dakle Dinamo je prilično uspješan u klub u prilično lošem okruženje koje se drastično popravlja odkad je glavnu riječ preuzeo mamić i uveo ligu 10, ligu po mjeri HR.

Ti si dovoljno neupućen u problematiku da ne možeš shvatiti da je trgovina igračima danas jedini način na koji klubovi iz manjih, a pogotovo siromašnih država popout HR, mogu uopće opstati, znači trgovina je način funkcioniranja unaprijed zadan za sve male i srednje klubove, bez toga ne mogu ni najbogatije male eu države, i razlika je jedino u uspješnoj selekciji , organizaciji , trgovini i reći da je Mamić trgovac je nešto što opisuje posao predsjednika klubova i to nije ništa loše, međutim radi se o tome da je Mamić jedan od najboljih u tom poslu u Europi, pored toga što je i proizvođač, također jedan od najboiljih...
I što je ono problem? Što je Dinamo u društvu klubova poput Ajaksa, što je samo belgijace ostavio iza leđa, dok mu Francuzi i Englezi buše mreže kad se god sjete?

moonlight
12-08-2013, 12:06
To bi bilo točno kada bi Dinamo bio Mamićeva green field investicija, neka pokuša kupiti klub, od milijardu i dvjesto milijuna , koliko je uložio u momčad?
Da Hajduk proda Jedvaja u ovoj situaciji tvoja bi priča držala vodu, u Mamićevom slučaju to je samo roba i broj nula na čeku.

zaba1111
12-08-2013, 12:12
Mamić je preuzeo klub u bankrotu, prije njega je klub bio vođen na način na koji vi zagovarate i na koji se ponaša većina klubova koje ostvare kratrajni bljesak, danas taj klub ne da nije u bankrotu, nego je bogat , u spješan i stabilan sa svijetlom budućnosti.
Klupske green field investicije gotovo da uopće ne postoje danas, tako da je primjer deplasiran, međutim kako čujem , Mamić je i od jednog kluba sa dna napravio drugi klub u državi.

Duvanjka
12-08-2013, 12:19
To što je Dinamo dobar u lošem okruženju je po tebi samo dodatni Mamićev krimen, međutim to je tipično komunističko razmišljanje koje je izpromovirao Mesić kad je ljude proglašavo lopovima pitajući se "Odkale, kako mi nemamo?"
Dakle Dinamo je prilično uspješan u klub u prilično lošem okruženje koje se drastično popravlja odkad je glavnu riječ preuzeo mamić i uveo ligu 10, ligu po mjeri HR.
Ali problem je upravo u tomu sto Dinamo nije dobar u poredenju s klubovima van Hrvatske- mozemo samo reci kako je Dinamo najveci korov na zapustanoj livadi hrvatskog nogometa. Sam kazes kako je Dinamo najbolji medu losima, sto i ja tvrdim, ali je isto tako- najgori medu dobrima. Dinamo je samim tim- korov.
Medu zdravim nogometnim nacijama Dinamo je na dnu, medu bolesnima je najotporniji bolesnik, nesto kao zohar, nista mu ne steti- ali tko jos voli zohare (osim tebe). :D
Usput, MAmic je najdogovorniji za lose okruzenje. Kao sto je i Mesic odgovoran za krade, ali opet vice "drzi te lopova"- ta nece valjda vikati "uhapsite me" :D

Ti si dovoljno neupućen u problematiku da ne možeš shvatiti da je trgovina igračima danas jedini način na koji klubovi iz manjih, a pogotovo siromašnih država popout HR, mogu uopće opstati, znači trgovina je način funkcioniranja unaprijed zadan za sve male i srednje klubove, bez toga ne mogu ni najbogatije male eu države, i razlika je jedino u uspješnoj selekciji , organizaciji , trgovini i reći da je Mamić trgovac je nešto što opisuje posao predsjednika klubova i to nije ništa loše, međutim radi se o tome da je Mamić jedan od najboljih u tom poslu u Europi, pored toga što je i proizvođač, također jedan od najboiljih...
I što je ono problem? Što je Dinamo u društvu klubova poput Ajaksa, što je samo belgijace ostavio iza leđa, dok mu Francuzi i Englezi buše mreže kad se god sjete?
Uputi me, uputi me! :D
Mamic je mogao trgovati dok je hrvatski nogomet s repkom imao rezultate, ali i njih je sve manje, pa cemo vidjeti kad ce prodati Sammira i ostale. Narocito jer smo sad u EU pa ce mnogi mladi ici bez Mamica vani, i moci birati gdje ce igrati, cak i dok su srednjoskolci.
jedno priznajem- Mamic je vjest trgovac, i od tog nek zivi, ali nije za direktora kluba. On je sam sa sobom u sukobu, sto on najbolje zna. On bi i ovce i novce, ali to ne ide na duzi rok.
Vec sam pisao, mi imamo nadarenih nogometasa vise od Njemacke, sto se vidi u mladim narastajima, poslije od svih njih ostanu jedan- dva po generaciji, a i oni budu hendikepirani jer se ne razvijaju. Uskoro ce Mamic morati prodavati samo klince ispod 18, ako mu ih prije ne uzmu ispred nosa.
Vidis, kad Ajax zakaze, tu su Twente, Vitesse, PSV i ostali, tako je i u drugim zemljama, i sve su ispred Hrvatske u klupskom nogometu.

Duvanjka
12-08-2013, 12:21
Mamić je preuzeo klub u bankrotu, prije njega je klub bio vođen na način na koji vi zagovarate i na koji se ponaša većina klubova koje ostvare kratrajni bljesak, danas taj klub ne da nije u bankrotu, nego je bogat , u spješan i stabilan sa svijetlom budućnosti.
Klupske green field investicije gotovo da uopće ne postoje danas, tako da je primjer deplasiran, međutim kako čujem , Mamić je i od jednog kluba sa dna napravio drugi klub u državi.

Gdje se moze vidjeti to poslovanje koje navodis?

moonlight
12-08-2013, 12:24

Zaba, zašto se iznova praviš tošo, kako je to klub izvučen iz bankrota?
Ovo isto je Mamić htio još sa Ćirom tamo, 93/94, pa je spriječen, tada od političkog vrha.
Klub nikada nije vođen na način na koji ljudi koji vole transparentnost žele da ga se vodi, nikada, niti jučer, a danas pogotovo.
Ja kužim da nekolicina neupućenih uvijek oko Dinama vide katastrofu kada se želi iskontrolirati razne uzurpatore, od Canjuga do Mamićevih, to je stara floskula.
Ti misliš da Mamić tih milijardu i dvjesto milijuna kuna tretira kao klupski novac?
Stvarno to misliš?

Inkvizitor
12-08-2013, 12:27
vrti se stara priča uvijek isto. zaba brani nebranjivo.

pričali smo da Dinamo nikad ne bi vidio LP da Platini nije uveo nova pravila o nositeljima.

Drugo, jebeš takav ulazak u LP gdje u dva ciklusa dadneš jedan gol i to iz penala u zadnjem kolu i ne osvojiš bod. jad i bjeda. Još prodaješ utakmice da te kantaju usred Maksimira...da uđeš u anale LP al jebe se Mamića što će na Dinamu ostati sramota ako će on staviti pare u džep.

Treće, koje taj smijurije izvodi on čak naručuje kazne od Uefe za rasno i ino vrijeđanje kako bi dobio alibi da izbaci BBB sa tribina.

mene ne smeta Dinamo, pače navijam za svaki naš klub u Europi al to je takav oduran lik, nekarakter, lik koji nema trun obraza, koji posere pa pojede, pljune na svaku svoju riječ, ne znam tko mi se gadio toliko kao taj prekupac.

Inkvizitor
12-08-2013, 12:59

Mesić i Mamić su frendovi još sa onog nanbunda gdje je po pričama tog kružoka upravo Mamić predložio Mesiću da se kandidira za predsjednika.

i nije ti bez osnova ta priča da iza Mamića stoji neoudba.

da nije neoudba iza njega ne bi se on toliko održao.

Za vrijeme Tuđmana nije smio prismrditi Dinamu a čim je Tuđman umro, eto ti njega u Dinamo. Možda ga je Udba savjetovala da uputi Jovanki javni poziv za dolazak u Zagreb.

Njegovo jadno lamentiranje hrvatstvom pa onda pljuvanje po svemu što bi taj pojam trebao značiti. Nekarakter, bjeda od čovjeka, ima sve a nema ništa..

Čak je ovaj odurni jovanović skužio da se ne smije dirati u Mamića. U Mamića i Mesića se ne smije dirati.

Svi su ostali tu statisti..pa čak i dio BBB koji navijaju da se hapsi Mamić radi uvreda Jovanoviću na nacionalnoj ravni.

A to je sve sprdačina.

taj prekupac se ne bi tako ni ponašao da nije to sve igrokaz.

Nije on lud..on to radi jer zna da mu nitko neće ništa..isto kao što je udbin doušnik znao da mu UDBA neće ništa ako zapjeva ustašku gangu na Banhofu..to mu je naime bio posao..a druge bi za to odrali od batina

NorthStand
12-08-2013, 13:14

ma samo ti uživaj, nećeš još dugo krkane.

Duvanjka
12-08-2013, 13:18
Neki kazu kako je Mamic stajao iza onog sto mu sad smeta.. Sad mu smetaju prozivanja BBB, a u vrijeme Tudmana je palio doticne na povratak "svetog imena Dinamo". Sad, kad su s Dinamom dobili sve sto uz njega ide, BBBima se to ne svida. Jebiga, komu bi se svidalo biti iskoristen i odbacen..
Mesic je izvrsio detudmanizaciju- koga nije dirao, taj je s njima u talu. Vrlo jednostavno.

O onima koji su s njim dosli na "funkcije", ne treba ni pricati.

NorthStand
12-08-2013, 13:25

ti si idiot, mamić je preuzeo Dinamo jer je znao da će tu uvijek kapat lova iz gradskog proračuna glavnog grada države. da su tu sponzori, i ostala sranja koja njemu daju vjetar u leđa. tu je politika, tu mu je zaleđe da radi što god mu se ćefne ali ti si preglup da bi shvatio šta mamić zapravo radi. tebi imponira da jedan cigan, i smrad mamićevog kalibra Dinamo koristi za svoj privatni biznis prodaje igrače, s kojima sklapa robovlasničke ugovore gdje mu igrači do kraja karijere a neki i života moraju refundirat "uloženo". a on praktički ulaže dinamovu lovu, jer je tu lovu zaradio na transferima igrača i da je normalna situacija ta lova bi bila u dinamu, a ne u njegovoj menadžerskoj agenciji za prodaju igrača.

kada bude otišo iz dinama, vidjet ćeš kakva će onda biti financijska situacija kluba. uvjeren sam, da kad god bude otišao da će kasa biti poprilično ispražnjena, i trenutno nitko ne zna s koliko točno love dinamo raspolaže jer uvide u takve stvari nema nitko do Bog Harikrišina Mamić. on Dinamo vodi, ko da je njegov privatni klub a ne udruga građana. jer znaš ti šta je "udruga građana", to znači da svaki član te udruge ima pravo imat uvid u financijsko stanje te udruge. a to je u dinamovom slučaju nemoguće, što god da član kluba zatraži, ne može dobit na uvid jer mamićeva mafija to skriva ko zmija noge. nije mamić samo taj lopov, da ga ne štite i ostali lopovi on bi odavno bio razotkriven i "transferiran" u neki zatvor.

Inkvizitor
12-08-2013, 17:52
Northe ne moraš svakog s kim se ne slažeš nazivati idiotom..

NorthStand
12-08-2013, 18:25
a kako bi ti oslovio ovog panja iznad, ja ovakvog mamićoljupca stvarno nisam imo prilike čitat tako skoro. ne znam uopće zbog čega se dozvoljava, na temi o dinamu veličanje cigana mamića. ako će nam takve spodobe postat uzori, onda bolje da si svi do jednoga pucamo u glavu.

i nema to veze jel se ja s njim slažem ili ne, vrijeđa frajer inteligenciju. priča o nekakvom transparentnom nikad bolje oragniziranom dinamu, a Dinamo realno nikad nije bio vođen ovako kriminalno kako je vođen sada pa nia z vrijeme onog mutavog canjuge. to meni veze s mozgom nema, takve likove ću uvijek nazvat idiotima jer to jesu, ako im mozak ne služi da s njime razmišljaju. a očito je da ZABI mozak ne funkcionira najbolje, kada priča da Dinamo nikada nije bio bolje organiziran a ne govori na što liče suparnici dinama u HNL. kao što ne govori, da je mamićev cilj upravo ovakva sjebana HNL gdje on može s par pojačanja vječno mazat oči blentavoj javnosti.

ali suvišno je o tome išta pričat, za mene su to idioti a ti briši ako smatraš da sam nekoga uvrijedio. ja sam ipak mišljenja, da nikoga ne vrijeđam bez razloga, i kada vrijeđam neka se zamisli zašto ga vrijeđam. jer nisam tip, koji iz čista mira nekoga proziva i vrijeđa.

Duvanjka
12-08-2013, 18:34
Ma nisi, di bi ti- strpljivost je tvoje srednje ime. :D

Inkvizitor
12-08-2013, 18:40
North nije samo na ovoj temi, izrazi o pušenju ekstremiteta i ostali ispadi..na šta to liči..kako će netko doći tu pisati ako vidi takvo pisanje..a još smo kao svoji..politički bliski..

ne trebam naglašavati da volim tvoj stav..ali bez tih nepotrebnih "epiteta"

NorthStand
12-08-2013, 19:02
North nije samo na ovoj temi, izrazi o pušenju ekstremiteta i ostali ispadi..na šta to liči..kako će netko doći tu pisati ako vidi takvo pisanje..a još smo kao svoji..politički bliski..

ne trebam naglašavati da volim tvoj stav..ali bez tih nepotrebnih "epiteta"

slažem se, ali priznat ćeš da smo mi društvo u kojem "verbalni napadi" odnosno prostakluk nisu strani. oćeš na cesti, oćeš na poslu, svugdje se prostači. nisam to ja sada prvi izmislio, niti ja tome radim namjerno nepotrebnu reklamu. ali evo npr duvanjka, mene stalno ima potrebu ovakvim hihotavim stavom provocirat. a svi znamo da nije riječ o ženi, nego muškarcu koji ima potrebu uvijek biti najpametniji. možda i ja djelujem nekome takav, da pokušavam nametnut svoje stavove drugima, ali to nije moj cilj. ja sam jasno i glasno kažem svoj stav, a drugi neka na to iznešeno gledaju kako god ih volja. ali bez nepotrebnih provociranja, zato jer eto nisam reko ono što oni žele. slažem se da ne treba nikoga oslovaljvat idiotom, ali evo i sam znaš da sam samo s bandirom zabom i duvanjkom ušo u neku žešću komunikaciu, odnosno prostačku.

i stvarno mi nije cilj, tu glumit nekog manijaka i prostačit ali neki ljudi me izbace iz takta totalno.

zaba1111
12-08-2013, 21:42
Ali problem je upravo u tomu sto Dinamo nije dobar u poredenju s klubovima van Hrvatske- mozemo samo reci kako je Dinamo najveci korov na zapustanoj livadi hrvatskog nogometa. Sam kazes kako je Dinamo najbolji medu losima, sto i ja tvrdim, ali je isto tako- najgori medu dobrima. Dinamo je samim tim- korov.
Medu zdravim nogometnim nacijama Dinamo je na dnu, medu bolesnima je najotporniji bolesnik, nesto kao zohar, nista mu ne steti- ali tko jos voli zohare (osim tebe). :D
Usput, MAmic je najdogovorniji za lose okruzenje. Kao sto je i Mesic odgovoran za krade, ali opet vice "drzi te lopova"- ta nece valjda vikati "uhapsite me" :D

Uputi me, uputi me! :D
Mamic je mogao trgovati dok je hrvatski nogomet s repkom imao rezultate, ali i njih je sve manje, pa cemo vidjeti kad ce prodati Sammira i ostale. Narocito jer smo sad u EU pa ce mnogi mladi ici bez Mamica vani, i moci birati gdje ce igrati, cak i dok su srednjoskolci.
jedno priznajem- Mamic je vjest trgovac, i od tog nek zivi, ali nije za direktora kluba. On je sam sa sobom u sukobu, sto on najbolje zna. On bi i ovce i novce, ali to ne ide na duzi rok.
Vec sam pisao, mi imamo nadarenih nogometasa vise od Njemacke, sto se vidi u mladim narastajima, poslije od svih njih ostanu jedan- dva po generaciji, a i oni budu hendikepirani jer se ne razvijaju. Uskoro ce Mamic morati prodavati samo klince ispod 18, ako mu ih prije ne uzmu ispred nosa.
Vidis, kad Ajax zakaze, tu su Twente, Vitesse, PSV i ostali, tako je i u drugim zemljama, i sve su ispred Hrvatske u klupskom nogometu.

Dinamo je uspješan i najbolji klub od svih realno uporedivih klubova, a ti klubovi su oni koji dolaze iz sličnih država po stanovništvu , ekonomij i nogometnoj tradiciji, tu je Dinamo ne samo broj jedan, nego mu doslovno nijedan klub iz takvih država ne može vezati šnjure, u duplo većim i bogatijim državama također nema takvog kluba, u 4 puta većim i bogatijim državama ih ima tek nekoliko i Dinamo je u rangu s takvima, ko ovu jednostavnu matematiku ne može razumjeti ja mu ne mogu pomoći, za one koji ne znaju dobro zemljopis i broj stanovnika u državama viešestruko bogatijim od HR, poput Švedske , Norveške , Danske, Austrije, Belgije, cijele istočne europe, u svim državama manjim od 10 miliona NE POSTOJI KLUB BOLJI OD DINAMA ZAGREB.

Zahvaljujući ponaviše Mesiću u HR je ostao komunistički mentalitet gdje se uspjeh ne cjeni, nego proglašava lopovlukom i to bez ikakvih suvislih argumenata, a jedini argument je kako se netko bogati što je tipčni komunistički krimen, s druge strane Sanader je uvjerio Hrvate da su stari , gospodski , europski narod kojemu po prirodnom pravu pripadaju uspjeh i bogatsvo kakvim raspolažu najjači europski narodi poput Njemačke i zbog toga mnogi vjeruju da je realno porediti Dinamo s Bajernom, a stvari jednostavno tako ne idu i upravo taj kompeks više vrijednosti i vjerovanja da Hrvatima pripada standard za kojega nema nikakvog pokriča u ekonomiji HR je danas zadužena, na koljienima i pred bankrotom i zato Hrvati ni ne mogu shvatiti da ovo što radi Linić nije politika nesposobnog Linića, nego je HR pred zidom i nema dalje i nema druge.

Gdje se moze vidjeti to poslovanje koje navodis?

Može se vidjeti nekoliko stranica ispred , na ovoj temi.
A možeš ti, kao i North, dobro on je poglup, pisati kako Dinamu prijeti katastrofa i kako se pljačka i kako mu slijedi neuspjeh, ali to jednostavno nema uporište u stvarnosti, to su najobičnije fantazije potpuno neupućenih ljudi, Dinamo je i ove godine mogao prodati 2 mlada igrača, za 20 milona Eura, ali jedan od njih nije htio, samo to je novac koji bi hajduka izvukao iz bankrota , Dinamova djeca osvajaju najprestižnije turnire... dalje nije potrebno .
I već sam te pitao da navedeš nekoliko klubova s kojima se Dinamo treba porediti, a od kojih je lošiji, čisto da čitajući sam sebe shvatiš u kakvoj si raspravi i koliko su ti argumenti besmisleni.

zaba1111
12-08-2013, 21:42
Zaba, zašto se iznova praviš tošo, kako je to klub izvučen iz bankrota?
Ovo isto je Mamić htio još sa Ćirom tamo, 93/94, pa je spriječen, tada od političkog vrha.
Klub nikada nije vođen na način na koji ljudi koji vole transparentnost žele da ga se vodi, nikada, niti jučer, a danas pogotovo.
Ja kužim da nekolicina neupućenih uvijek oko Dinama vide katastrofu kada se želi iskontrolirati razne uzurpatore, od Canjuga do Mamićevih, to je stara floskula.
Ti misliš da Mamić tih milijardu i dvjesto milijuna kuna tretira kao klupski novac?
Stvarno to misliš?

Mene prvenstveno zanima da je klub čist pred zakonom i da kao takav ostavruje uspjehe, kako se to radi ja u to ne ulazim jer nije moja struka, a Dinamo ostvaruje vrhunske rezultate i to u priličnom lošem okruženju i to samo po sebi govori da je dinamo vrhunski vođen klub, pogotovo kad se vidi što i kako ga se optužuje, što se zamjera, gdje bi klub odvele takve alternative... onda je jasno da je ovo trenutno najbolja moguća uprava, čim netko spomene nakupca, prekupca, trgovca u negativnom kontekstu, a dok razgovara o nogometu u državi od 4 miliona onda je odmah jasno s kakvim se nogometnim kapacitetom tu razgovara.

zaba1111
12-08-2013, 21:49
vrti se stara priča uvijek isto. zaba brani nebranjivo.

pričali smo da Dinamo nikad ne bi vidio LP da Platini nije uveo nova pravila o nositeljima.

Drugo, jebeš takav ulazak u LP gdje u dva ciklusa dadneš jedan gol i to iz penala u zadnjem kolu i ne osvojiš bod. jad i bjeda. Još prodaješ utakmice da te kantaju usred Maksimira...da uđeš u anale LP al jebe se Mamića što će na Dinamu ostati sramota ako će on staviti pare u džep.

Treće, koje taj smijurije izvodi on čak naručuje kazne od Uefe za rasno i ino vrijeđanje kako bi dobio alibi da izbaci BBB sa tribina.

mene ne smeta Dinamo, pače navijam za svaki naš klub u Europi al to je takav oduran lik, nekarakter, lik koji nema trun obraza, koji posere pa pojede, pljune na svaku svoju riječ, ne znam tko mi se gadio toliko kao taj prekupac.

Platini postoji i za druge klubove, ali njih nigdje, vjerovatno je samo mamić kupio UEFU i Platinija, ustvari su zajedno prodavali utakmice pa su oni onda samo Dinamo progurali, ne.

Uglavnom Dinamo je krenuo sa dna, klub je bio u bankrotu, koeficient u europi je bio nizak, dok se igralo u Euroligi dinamo je uvijek bi nenositelj i zapadali su ga bolji klubovi, zato je bilo potrebno vrijeme da se klub po pitanju koeficienta digne, Česi , Poljaci, Švicarci... su u Europi imali lakši put na osnovu koeficienta, danas, zahvaljujući dugogodišnjem i kontinuranom radu i napredku Dimamo je u daleko boljoj situaciji, od sljedeće godine Dinamo je vjerovatno nositelj od početka, ne ovisi o ispadnju drugih, ako sad Dinamo ode u euroligu s njim bi u grupi bila vjerovatno 2 kluba slabijeg koeficienta i prolječe u europi bi bilo sasvim izgledno, ali ipak se nadamo lp jer to je prva nogometna liga , i što reći osim da svi parametri na temleju kojih se može progonozirati budućnost govore da Dinamova dionica ima budućnost.

Inkvizitor
12-08-2013, 22:05
Ti si se toliko pogubio u branjenju prekupca da si ortodoksne gluposti počeo lupat što i nije neka novost ako se tiče tvog pisanja na ovoj temi.

- nikakav koeficijent nije pomogao Dinamu nego promjena načina ždrijebanja.

- Dinamu su oprošteni dugovi i to je opet Mamićevo maslo..kako to može bit da se naslijede sve stvari osim dugova..

- utakmica sa Lyonom je prodana i to samo kreteni ne vide kad se već hvališ tim viđenjem i kuženjem jer inače Lyon ne bi počeo naglo zabijat golove u drugom poluvremenu kad je saznao rezultat Anderlechta i Ajaxa i taman natrpo toliko golova koliko mu trebalo da prođe.

što ćeš reći na to..da je bilo slučajno ili ćeš se i dalje pravit budala što inače samo i radiš na ovoj temi..samo se praviš lud i nikad ne odgovaraš na pitanja nego verglaš neku priglupu priču ko neki papagaj.

Ako nije prodao kakav je to klub koji popije šesticu i to doma.

kakav je to klub..najbolji najjači koji u dvoje sezone osvoji jedan bod i dadne jedan gol i to iz penala.

jel to ta snaga, jel to ta moć.

otužno je gledati jedan hrvatski klub, meni je otužno iako nisam navijač Dinama gledat ono sramoćenje gdje ekipe izlaze sa drugom momčadi i kantaju tog "lidera" srednje i istočne europe , sprdače se i igraju s drugom ekipom s pola snage ko na nekom rekreacijskom treningu.

o kakvoj jebenoj snazi ti pričaš..

prekupac mora održavati hladni pogon kako bi prodao igrače i trpao sebi i pobočnicima u džep..pa neće ugasiti Dinamo..nitko ne ubija kravu koja daje 30 litara mlijeka dnevno nego je dobro hrani da je dobro muze.

ali to je sve na kraju krajeva jad i čemer, osvajati HNl je ništa..ući u ovako koncipiranu LP sa ovakvim protivnicima je jedva malo veće od ništa..koga je to Dinamo izbacio..Luksemburžane, neki Sherif i tko ga čeka..austrijanci..veleban uspjeh..čim se namiri na neku prosječnu europsku momčad spuši..uostalom nije li Valladolid bez pola prve ekipe jedini europski skalp zadnjih godina i ona pobjeda u Amsterdamu..i što još..

ostalo je samo sramoćenje..javno sramoćenje i bruka..i time je Platini napravio medvjeđu uslugu Dinamu i sličnim klubovima jer ih gura u klub i među ekipe gdje ne pripadaju pa ispada karikatura i sprdačina....ipak nitko se od tih malih klubova koji je ušao nije tako brukao ko Dinamo..nitko..

Duvanjka
12-08-2013, 22:10
slažem se, ali priznat ćeš da smo mi društvo u kojem "verbalni napadi" odnosno prostakluk nisu strani. oćeš na cesti, oćeš na poslu, svugdje se prostači. nisam to ja sada prvi izmislio, niti ja tome radim namjerno nepotrebnu reklamu. ali evo npr duvanjka, mene stalno ima potrebu ovakvim hihotavim stavom provocirat. a svi znamo da nije riječ o ženi, nego muškarcu koji ima potrebu uvijek biti najpametniji. možda i ja djelujem nekome takav, da pokušavam nametnut svoje stavove drugima, ali to nije moj cilj. ja sam jasno i glasno kažem svoj stav, a drugi neka na to iznešeno gledaju kako god ih volja. ali bez nepotrebnih provociranja, zato jer eto nisam reko ono što oni žele. slažem se da ne treba nikoga oslovaljvat idiotom, ali evo i sam znaš da sam samo s bandirom zabom i duvanjkom ušo u neku žešću komunikaciu, odnosno prostačku.

i stvarno mi nije cilj, tu glumit nekog manijaka i prostačit ali neki ljudi me izbace iz takta totalno.

Ne mozes druge kriviti za svoje postupke. I zasto vas diktatore toliko boli smjeh?

Duvanjka
12-08-2013, 22:23
Dinamo je uspješan i najbolji klub od svih realno uporedivih klubova, a ti klubovi su oni koji dolaze iz sličnih država po stanovništvu , ekonomij i nogometnoj tradiciji, tu je Dinamo ne samo broj jedan, nego mu doslovno nijedan klub iz takvih država ne može vezati šnjure, u duplo većim i bogatijim državama također nema takvog kluba, u 4 puta većim i bogatijim državama ih ima tek nekoliko i Dinamo je u rangu s takvima, ko ovu jednostavnu matematiku ne može razumjeti ja mu ne mogu pomoći, za one koji ne znaju dobro zemljopis i broj stanovnika u državama viešestruko bogatijim od HR, poput Švedske , Norveške , Danske, Austrije, Belgije, cijele istočne europe, u svim državama manjim od 10 miliona NE POSTOJI KLUB BOLJI OD DINAMA ZAGREB.

Zahvaljujući ponaviše Mesiću u HR je ostao komunistički mentalitet gdje se uspjeh ne cjeni, nego proglašava lopovlukom i to bez ikakvih suvislih argumenata, a jedini argument je kako se netko bogati što je tipčni komunistički krimen, s druge strane Sanader je uvjerio Hrvate da su stari , gospodski , europski narod kojemu po prirodnom pravu pripadaju uspjeh i bogatsvo kakvim raspolažu najjači europski narodi poput Njemačke i zbog toga mnogi vjeruju da je realno porediti Dinamo s Bajernom, a stvari jednostavno tako ne idu i upravo taj kompeks više vrijednosti i vjerovanja da Hrvatima pripada standard za kojega nema nikakvog pokriča u ekonomiji HR je danas zadužena, na koljienima i pred bankrotom i zato Hrvati ni ne mogu shvatiti da ovo što radi Linić nije politika nesposobnog Linića, nego je HR pred zidom i nema dalje i nema druge.

Može se vidjeti nekoliko stranica ispred , na ovoj temi.
A možeš ti, kao i North, dobro on je poglup, pisati kako Dinamu prijeti katastrofa i kako se pljačka i kako mu slijedi neuspjeh, ali to jednostavno nema uporište u stvarnosti, to su najobičnije fantazije potpuno neupućenih ljudi, Dinamo je i ove godine mogao prodati 2 mlada igrača, za 20 milona Eura, ali jedan od njih nije htio, samo to je novac koji bi hajduka izvukao iz bankrota , Dinamova djeca osvajaju najprestižnije turnire... dalje nije potrebno .
I već sam te pitao da navedeš nekoliko klubova s kojima se Dinamo treba porediti, a od kojih je lošiji, čisto da čitajući sam sebe shvatiš u kakvoj si raspravi i koliko su ti argumenti besmisleni.

Sve te zemlje koji si pobrojao bolje stoje od Hrvatske na ljestvici koeficijenata u LP i EL. Iako nemaju klub koji ne osvoji ni bod i u dvanaest utakmica da jedan gol. :D
Sad uzmi bilo koju od zemalja koje si naveo i vidjet ces kao su njihovi prvaci imali bolje rezultate od Dinama. To sto je Dinamo nekoliko godin prvak Hrvatske nista ne znaci na medunarodnom planu.
tako i ja mogu faliti malonogometni klub svog sela jer osvajamo seoske turnire, ali ako smo kanta za napucavanje na gradskim i medugradskim onda smo ipak samo kanta za napucavanje.

Je li ti kuzis kako je svaki klub koji je u posljednih par godina isao dalje od Dinama u LP i EL- bolji od Dinama na medunarodnom planu.

A sad ti meni nadi klub koji je 6 puta za redom prvak svoje zemlje. Ili prvak bilo cega sest puta za redom. Vazi?

Duvanjka
12-08-2013, 22:26
Mene prvenstveno zanima da je klub čist pred zakonom i da kao takav ostavruje uspjehe, kako se to radi ja u to ne ulazim jer nije moja struka, a Dinamo ostvaruje vrhunske rezultate i to u priličnom lošem okruženju i to samo po sebi govori da je dinamo vrhunski vođen klub, pogotovo kad se vidi što i kako ga se optužuje, što se zamjera, gdje bi klub odvele takve alternative... onda je jasno da je ovo trenutno najbolja moguća uprava, čim netko spomene nakupca, prekupca, trgovca u negativnom kontekstu, a dok razgovara o nogometu u državi od 4 miliona onda je odmah jasno s kakvim se nogometnim kapacitetom tu razgovara.

Nevjerojatno- pa zar sam ne vidis sto pises. Sam proglasavas Dinamo najboljim klubom iz kaljuze i to navodis kao vrhunski rezultat!? Sto je tu vrhunski? Ako si najveci lopov medu lopovima to te ne cini postenim.

zaba1111
12-08-2013, 22:28
Ti si se toliko pogubio u branjenju prekupca da si ortodoksne gluposti počeo lupat što i nije neka novost ako se tiče tvog pisanja na ovoj temi.

- Dinamu su oprošteni dugovi i to je opet Mamićevo maslo..kako to može bit da se naslijede sve stvari osim dugova..

- utakmica sa Lyonom je prodana i to samo kreteni ne vide kad se već hvališ tim viđenjem i kuženjem jer inače Lyon ne bi počeo naglo zabijat golove u drugom poluvremenu kad je saznao rezultat Anderlechta i Ajaxa i taman natrpo toliko golova koliko mu trebalo da prođe.

što ćeš reći na to..da je bilo slučajno ili ćeš se i dalje pravit budala što inače samo i radiš na ovoj temi..samo se praviš lud i nikad ne odgovaraš na pitanja nego verglaš neku priglupu priču ko neki papagaj.

kakav je to klub..najbolji najjači koji u dvoje sezone osvoji jedan bod i dadne jedan gol i to iz penala.

otužno je gledati jedan hrvatski klub, meni je otužno iako nisam navijač Dinama gledat ono sramoćenje gdje ekipe izlaze sa drugom momčadi i kantaju tog "lidera" srednje i istočne europe , sprdače se i igraju s drugom ekipom s pola snage ko na nekom rekreacijskom treningu.

prekupac mora održavati hladni pogon kako bi prodao igrače i trpao sebi i pobočnicima u džep..pa neće ugasiti Dinamo..nitko ne ubija kravu koja daje 30 litara mlijeka dnevno nego je dobro hrani da je dobro muze.

ali to je sve na kraju krajeva jad i čemer, osvajati HNl je ništa..ući u ovako koncipiranu LP sa ovakvim protivnicima je jedva malo veće od ništa..koga je to Dinamo izbacio..Luksemburžane, neki Sherif i tko ga čeka..austrijanci..veleban uspjeh..čim se namiri na neku prosječnu europsku momčad spuši..uostalom nije li Valladolid bez pola prve ekipe jedini europski skalp zadnjih godina i ona pobjeda u Amsterdamu..i što još..

ostalo je samo sramoćenje..javno sramoćenje i bruka..i time je Platini napravio medvjeđu uslugu Dinamu i sličnim klubovima jer ih gura u klub i među ekipe gdje ne pripadaju pa ispada karikatura i sprdačina....ipak nitko se od tih malih klubova koji je ušao nije tako brukao ko Dinamo..nitko..

Ima li ko da ima pojma o čemu priča, ko će više tumačit gluhima, ne zna se ko je smješniji Norht ili Inkvizitor, North zajapuren, a Inkvizitor kao odmjern, kao on zna o čemi govori:rofl

Inkvizitor
12-08-2013, 22:31
Naravno da znam, što nije neko umijeće, naime samo zaslijepljeni fanatici mogu pričati takve gluposti, samo fanatici poput tebe..no dobro je da si samo Mamićev fanatik..to je samo glupo, ne vuče druge opasnosti za sobom..

zaba1111
12-08-2013, 22:32
Sve te zemlje koji si pobrojao bolje stoje od Hrvatske na ljestvici koeficijenata u LP i EL. Iako nemaju klub koji ne osvoji ni bod i u dvanaest utakmica da jedan gol. :D
Sad uzmi bilo koju od zemalja koje si naveo i vidjet ces kao su njihovi prvaci imali bolje rezultate od Dinama. To sto je Dinamo nekoliko godin prvak Hrvatske nista ne znaci na medunarodnom planu.
tako i ja mogu faliti malonogometni klub svog sela jer osvajamo seoske turnire, ali ako smo kanta za napucavanje na gradskim i medugradskim onda smo ipak samo kanta za napucavanje.

Je li ti kuzis kako je svaki klub koji je u posljednih par godina isao dalje od Dinama u LP i EL- bolji od Dinama na medunarodnom planu.

A sad ti meni nadi klub koji je 6 puta za redom prvak svoje zemlje. Ili prvak bilo cega sest puta za redom. Vazi?

Nabroji klubove i države .
Što ti hoćeš reći da je Dinamo kriv što se izdvojio i izdigao iznad HR , kao i svih duplo troduplo većih država?

Duvanjka
12-08-2013, 23:05
Nabroji klubove i države .
Što ti hoćeš reći da je Dinamo kriv što se izdvojio i izdigao iznad HR , kao i svih duplo troduplo većih država?

Nasao sam. Hrvatska je trenutno 22. a najbolja je bila 1999. kad je bila 12. Trenutno su ispred nas ove "male" i istocne zemlje: Ukrajina, Rusija, Danska, Nizozemska, Belgija, Grcka, Kipar, Austrija, Ceska, Rumunija, Izrael, Bjelorusija, Poljska. U drustvu smo s: Bugarskom, Madarskom, Srbijom, Azerbejdanom, Finskom..

Dinamo je trenutno 76. mjesto, s tim sto igra pretkola pa je i ove godine uknjizio bodove. Ne trebam napominjati kako je bodove osvajao vecino u pretkolima. Kada krenu igre u grupama Dinamo ce jos pasti.
Ali nije se uzdigao ni malo iznad tih tvojih duplo ili troduplo vecih drzava. Jedino ako msilis na one u kojima je nogomet poluprofesionalan. I nije bolji od klubova iz zemalja koje su po nacionalom koeficijentu bolji od Hrvatske.
Cak sto vise- Kao zemlja smo bolji od Skotske a Dinamo je slabiji od klubova iz Skotske.

Podebljao sam vrlo vazan podatak- dok je bila Croatia i Dinamo nije redovno bio prvak stajali smo bolje!!

Dinamo je 1998. bio 50. a 2002. 72.; s tim sto je tada osvajao po 7-8 koef. bodova po sezoni, a sad 4.

zaba1111
12-08-2013, 23:20
Bogati je li ovde sve otišlo ća ili što se događa, ja uporno pišem kako je Dinamo dobar klub , a on navodi kako je Srbija ispred Hrvatske po koeficientu, je Vito i srbija i Danska i norveška su ispred HRvatske zahvaljujući katstrofalnim rezultatima ostalih hr predstavnika, ali o tome se ovdje ne raspravlja.
Navedi države čiji su prvaci bili u lp uspješniji , znači ne mora to biti jedan klub, i koji će i ove godine imati predstavnika u lp, a s kojima bi se hrvatski prvak trebao porediti, ali mu to nikako ne ide zbog loše i mafijaške uprave.

Ja mislim da je sad pitanje potpuno jasno i da pisanju pjesama kao odgovra stvarno nema mjesta ukoliko se želi argumentirano razgovarati i doći do suvislog i konačnoga cilja i napokon utvrditi da je Dinamo luzerski klub iz niže katgorije.
Evo još jednom koje su to države čiji su prvaci uspješniji od Dinama u lp?

Duvanjka
12-08-2013, 23:33
Bogati je li ovde sve otišlo ća ili što se događa, ja uporno pišem kako je Dinamo dobar klub , a on navodi kako je Srbija ispred Hrvatske po koeficientu, je Vito i srbija i Danska i norveška su ispred HRvatske zahvaljujući katstrofalnim rezultatima ostalih hr predstavnika, ali o tome se ovdje ne raspravlja.
Navedi države čiji su prvaci bili u lp uspješniji , znači ne mora to biti jedan klub, i koji će i ove godine imati predstavnika u lp, a s kojima bi se hrvatski prvak trebao porediti, ali mu to nikako ne ide zbog loše i mafijaške uprave.

Ja mislim da je sad pitanje potpuno jasno i da pisanju pjesama kao odgovra stvarno nema mjesta ukoliko se želi argumentirano razgovarati i doći do suvislog i konačnoga cilja i napokon utvrditi da je Dinamo luzerski klub iz niže katgorije.
Evo još jednom koje su to države čiji su prvaci uspješniji od Dinama u lp?
Kako se ne raspravlja- pa ti se uporno hvalis vrhunskim rezultatima u toj kaljuzi!
Koliko si puta napisao: Dinamo ima VRHUNSKE rezulate? Gdje ih ima ako ne u toj kaljuzi.
Lijepo sam ti naveo kako je 1998. Croatia bila 50. Dinamo je trenutno 76. Sto je tu napredak i vrhunsko? Cak ni pod "dikatatorom" Tudmanom Croatia nije bila toliko puta uzastopni prvak kao Dinamo pod "transparentnim" Mamicem.
Umjesto da sad krenemo u rasclanjivanje i analizu kako je do kaljuze doslo, zasto je propao hrvatski klupski nogomet, tebi su sad krivi za Dinamov pad drugi klubovi. Dinamo je pao na listi, ne zbog Hajduka, Vartekas ili Rijeke, nego zbog Mamica!
Naveo sam ti vec zemlje ciji su predstavnici uspjesniji od Dinama u LP i El, ali ti se pravis blesav!
Pa daj ti jedan podatak, jednu cinjenicu, neku statsistiku, necu ja trazit ono sto ti zelis dokazati. Ja sam stavio sto dokazuje moje tvrdnje.
Ozbiljno, zar ne vidis u mom prethodnom upisu gdje pise: Austrija, danska, ceska, Kipar, Izrael......

Jos jednom napominjem- 1999. je Croatia bila 50. a sad je Dinamo 76.

Ako se i dalje budes pravio coravim i blesavim ne znam sto cu s tobom.. Morat cu ti staviti koji video Mamica. Pa nek ti on kaze koju u svom uljudnom stilu. :D

Duvanjka
12-08-2013, 23:43
Evo ti i klubova koji su bolji od Dinama a vecina ih je bila losija od Croatie- VECINA!

Basel
Piraeus
Braga
Twente
Anderlecht
Kopenhagen
Alkmaar
Hannover
Liege
Apoel
Steaua
BATE
Brugge
Victoria Plzen
Hapoel
Salzburg
PAOK
Genk
Sparta Prag
Cluj

Je li dovoljno, i svi dolaze iz zemalja koje si zelio.

:D

Nema na cemu.

zaba1111
12-08-2013, 23:55
U Austiji, Danskoj, Češkoj, Cipru, Izraelu , Belgiji, Švedskoj , Norveškoj, , POljskoj, , Slovačkoj, Mađarskoj, Srbiji... ne postoji klub koji će treču godinu zaredom igrati lp niti postoji ijedan predstavnik iz tih država u lp zadnje 3 godine zaredom, većine nema nikako , a ostali su imali po jedan izlet.
Bolji rezultat u lp su ostvarili Nizozemci i Švicarci, ali ni njih nije bilo u lp svake od te 3 godine, kao i Bjelorusi i Ciprani, ali njih više nema, a po svemu sudeći dugo ih neće ni biti jer su oni napravili posao poput Dinama kad je 2 godine iskočio i poslije toga bankrotirao.

Dakle stvar je potpuno jasna onome ko razumije,dok oni koji ipak nešto razumiju, ali razmišljaju kratkoročno i površno, oni vjerovatno misle da je bolji način na koji je funkcionirao Dinamo 99. i ostali klubovi koji su napravili izlete u lp od 2 godine nakon čega su bankrotrali , nego ovaj kontinurani, zdravi , realni i održivi napredak, međutim kako smo rekli to su ljudi površnih razmišljanja i takve ipak ne možemo uzeti za ozbiljno niti staviti ih na odgovorne funkcije.

Duvanjka
13-08-2013, 00:02
U Austiji, Danskoj, Češkoj, Cipru, Izraelu , Belgiji, Švedskoj , Norveškoj, , POljskoj, , Slovačkoj, Mađarskoj, Srbiji... ne postoji klub koji će treču godinu zaredom igrati lp niti postoji ijedan predstavnik iz tih država u lp zadnje 3 godine zaredom, većine nema nikako , a ostali su imali po jedan izlet.
Bolji rezultat u lp su ostvarili Nizozemci i Švicarci, ali ni njih nije bilo u lp svake od te 3 godine, kao i Bjelorusi i Ciprani, ali njih više nema, a po svemu sudeći dugo ih neće ni biti jer su oni napravili posao poput Dinama kad je 2 godine iskočio i poslije toga bankrotirao.

Dakle stvar je potpuno jasna onome ko razumije,dok oni koji ipak nešto razumiju, ali razmišljaju kratkoročno i površno, oni vjerovatno misle da je bolji način na koji je funkcionirao Dinamo 99. i ostali klubovi koji su napravili izlete u lp od 2 godine nakon čega su bankrotrali , nego ovaj kontinurani, zdravi , realni i održivi napredak, međutim kako smo rekli to su ljudi površnih razmišljanja i takve ipak ne možemo uzeti za ozbiljno niti staviti ih na odgovorne funkcije.

Srbiju nisam naveo kao bolju od Hrvatske, ostale jesam i njihovi predstavnici su bili bolji od Dinama, iako nisu bili uzastopni prvaci svoje zemlje.

A ti sad nabroj klubove koji su bili bar 5 puta zaredom prvaci svoje zemlje! To si mi duzan!
Svi ovi klubovi koje sam ti nabrojao imali su bolje rezultate od Dinama u zadnjih 5 godina. Sve i do jednog! I ove zemlje SVE koej sam nabrojao imali su predstavnike koji su bili bolji od Dinama. Sto niej tesko, jer je Dinamo NAJSALBIJI. :D

A nista nisi rekao za razliku Croatie i Dinama?

Posto sam ti obecao, ako se budes pravio blesav, uputiti koju toplu rijec putem tvog miljenika, ispunit cu obecanje:

http://www.youtube.com/watch?v=xGNeHOV5w44

I onda doticni posalje policiju na navijace jer ga zovu ciganom.

To je uvreda za cigane. Mamic je smece, najobicnije. Ako nakon ovog nije maket onda je jasno kako s eradi o povezanosti s neoudbaskim politickim vrhom koji je Mamica i doveo na celo Dinama.

adio_pameti
13-08-2013, 00:11
duvanjka za kurac se ti trudiš...žaba cilu ovu situaciju oko dinama i mamiča vidi na svoj način..tebi,meni i velikoj večini je ovo šta on piše totalno smišno i glupo ali to je njegovo mišljenje i moš ga ti sad jebat on ga neće prominit...tako da ti je bolje da odustaneš dok nisi skroz puka na živce :zubo

Duvanjka
13-08-2013, 00:16
Izgleda....
Ali sam nesto i naucio. Zaba kopira svog idola Zdravka Mamica. Trazi dokaze i cinjenice, a kada mu ih postavis onda prica o stotom. S tim sto je Zaba lijepo odgojen i vrlo uljudan, i izvan raprava o Mamicu vrlo razuman forumas.
No, izgleda kao je ovaj video previse gledao i na njega je lose utjecao. Pogledajmo ga skupa i pokusajmo razumjeti sto se u Zabi desava dok ga gleda:

http://www.youtube.com/watch?v=HKzwdpVi1XA

Duvanjka
13-08-2013, 00:21
Zaba, koji si ti od ovih sto ga ljubi u cisti i posteni obraz? :D

Zasto BBB ne posalju ovo UEFAi?

zaba1111
13-08-2013, 00:22
Zašto bih navodio državu sa 5 puta istim prvakom, što bi nam to bitno reklo osim da klubovi iz tih država rade u boljem okruženju od Dinama, da imaju više ozbiljnih utakmica, da im je nogomet na višoj razini i da nam to samo potvrđuje da je Dinamu teže nego njima i da je Dinamov uspjeh time veći.

Svi ovi što si nabrojio spadaju u puno veće i bogatije države, a nijedna od tih država nema predstavnika 3 godine u lp, stoti put ponavljam imaju uspjeh od 1 ili maksimalno 2 godine,a 3 godine zaredom čak ni Švicarska, Belgijanci su napravili lošiji rezultat, dok su Danci samo jedne godine ostavrili jedan bod kao i Dinammo, ali njih više nema, Portugalci i Rumnji su kategorija s kojom se ni Jugoslavija nikad nije mogla mjeriti.
Dinamo je devedesetih , kao i Bjelorusi i Ciprani, napravio veći , ali kratkjoročni uspjeh od 2 godine, ponavljam taj način vođenja i funkcioniranja pojedinog kluba nije poželjan jer je poguban po budućnost kluba i sad kad stavimo na vagu s jedne strane zdravo, realno i održivo, a s druge strane kratkoročno i pogubno onda je sve jasno, Dinamo u devedestima nije bio dobro vođen klub, dok ovaj danas je.

zaba1111
13-08-2013, 00:33
Izgleda....
Ali sam nesto i naucio. Zaba kopira svog idola Zdravka Mamica. Trazi dokaze i cinjenice, a kada mu ih postavis onda prica o stotom. S tim sto je Zaba lijepo odgojen i vrlo uljudan, i izvan raprava o Mamicu vrlo razuman forumas.
No, izgleda kao je ovaj video previse gledao i na njega je lose utjecao. Pogledajmo ga skupa i pokusajmo razumjeti sto se u Zabi desava dok ga gleda:

http://www.youtube.com/watch?v=HKzwdpVi1XA

Ha-ha, prestanite lagati ovaj napaćeni narod.
Vito prestani lagati ovaj napaćeni forum, ne postoji bolji klub od Dinama u nijednoj državi ispod 10 miliona stanovnika i to je on o čemu govorim , osim jedan u superbogatoj Švicarskoj, ali gledajući trened napredka ni Basel više nije nedostižan, zato ne obmanjuj narod s klubovima iz puno većih država, a koji su ustavri tu negdje ili lošiji.

Duvanjka
13-08-2013, 00:42
Zašto bih navodio državu sa 5 puta istim prvakom, što bi nam to bitno reklo osim da klubovi iz tih država rade u boljem okruženju od Dinama, da imaju više ozbiljnih utakmica, da im je nogomet na višoj razini i da nam to samo potvrđuje da je Dinamu teže nego njima i da je Dinamov uspjeh time veći.

Svi ovi što si nabrojio spadaju u puno veće i bogatije države, a nijedna od tih država nema predstavnika 3 godine u lp, stoti put ponavljam imaju uspjeh od 1 ili maksimalno 2 godine,a 3 godine zaredom čak ni Švicarska, Belgijanci su napravili lošiji rezultat, dok su Danci samo jedne godine ostavrili jedan bod kao i Dinammo, ali njih više nema, Portugalci i Rumnji su kategorija s kojom se ni Jugoslavija nikad nije mogla mjeriti.
Dinamo je devedesetih , kao i Bjelorusi i Ciprani, napravio veći , ali kratkjoročni uspjeh od 2 godine, ponavljam taj način vođenja i funkcioniranja pojedinog kluba nije poželjan jer je poguban po budućnost kluba i sad kad stavimo na vagu s jedne strane zdravo, realno i održivo, a s druge strane kratkoročno i pogubno onda je sve jasno, Dinamo u devedestima nije bio dobro vođen klub, dok ovaj danas je.

Ne lazi. Koeficient se racuna u petogodisnejm razdoblju i Croatia je osvajala u 5 godina po 8 koef. bodova. Dinamo, od kad ga je preuzeo Mamic, nije NIKAD toliko osvojio. NIKAD.
Je li Kipar puno veca drzava, i kakve veze ima bogatstvo drzave s bogatstvom kluba. Imas i u Bundesiligi klubova koji imaju manji proracun od Dinama i uspjesniji su od njega.
Norveska i Svedska su najbogatije zemlje europe a nogomet im je poluamaterski, i nemaju proracun ni pola Dinamovog.
Kakve koristi sto je Dinamo bio u LP kad nas je osramotio? Ni boda nije osvojio, i tebi j eto nesto. Bolje da nije isao. Jos malo pa ce se poceti slaviti zadnja mjesta u sportu, ili sta?

Danas j epravo dobro voden klub- NEAMA REZULTATA, NEMA NAVIJACA, STADION SE RASPADA, ali je sef zadovoljan.
Evo ti ga jos malo, pa ga brani koik zelis, ali on, cim zine, znas s kim imas posla- s bahatim balkancom komunistickog mentaliteta. Mali Tito iz Maximira. Dabogda mu on postao i Dedinje. :D

http://www.youtube.com/watch?v=-Kmn8Xm9kgg

NorthStand
13-08-2013, 00:46

amen, sva mudrost oko "prekupca" mamića je ovdje rečena. ne znam zašto bi se više trošile riječi, oko sto puta prežvakane teme. svi znaju šta mamić radi, samo zbog lige prvaka i "viška" love u džepu mu žmire na oba oka. i tako će biti dok Hrvatska ne postane, u pravom smislu riječi "pravna država".

Duvanjka
13-08-2013, 01:15
Sad ce Zaba o tome kako Kina, Pakistan i Indija imaju vise od pola stanovnistva na planeti a nemaju kluba kao sto je Dinamo. Nema ga cak ni na Mjesecu, ni ostalim planetama.

NorthStand
13-08-2013, 20:53
https://www.youtube.com/watch?v=jl_HqO9tk34

evo jednog, kalibra duvanjka i inkvizitor. ne znaju hrvatine, da to sveto ime dinamo, nije "istočni grijeh" :rofl , već simbol hrvatstva i otpora Beogradu u najtamnije vrijeme hrvatske povijesti. :D

ne bih se začudio, da je i ovo naš duvanjka, kaže da je iz zapadne njemačke lako moguće da je o njemu riječ. :rofl

Duvanjka
13-08-2013, 21:21
:rofl

Ne moze nesto sto je nastalo od komunista biti otpor komunitima, inace bi bilo u ilegali i proganjano. Samo se kroz Dinamo pokazivala ljubav prema Hrvatskoj, jer drugacije nije islo.

A ovaj je dobro rekao, to je "istocni grijeh".
U to najtamnije vrijeme u Hrvatskoj, nije bilo svjetlosti, bio je muk, sutnja, totalna pomrcina.
Jebote, to je kao da smo ostavili grb SRH, jer je, eto, imao sahovnicu, pa je simbol hrvatstva u Jugoslaviji.

Kad nestane ime Dinamo tad cemo biti sigurni kako smo se oslobodili udbasa, neokomunitsa i komunistickog mentaliteta.

jesi li ti uopce zivio u komunizmu?

Inace, nisam ovaj koji je nazvao iz BRD, ne vozim autobus, vecinom biciklo ili idem pjeske.

NorthStand
13-08-2013, 22:03
jesam, pet godina. dovoljno. :D

NorthStand
13-08-2013, 22:05
ja sam vozač autobusa po cijeloj europi, ma to je jedna budaletna. ja bi to stero u tri pičke materine, joj što volim ovaj naš prostački mentalitet. :rofl

NorthStand
13-08-2013, 22:06
buahahaha to nije zapadno ime, buahahaha još se smijem. :rofl

zaba1111
13-08-2013, 22:17
Ne lazi. Koeficient se racuna u petogodisnejm razdoblju i Croatia je osvajala u 5 godina po 8 koef. bodova. Dinamo, od kad ga je preuzeo Mamic, nije NIKAD toliko osvojio. NIKAD.
Je li Kipar puno veca drzava, i kakve veze ima bogatstvo drzave s bogatstvom kluba. Imas i u Bundesiligi klubova koji imaju manji proracun od Dinama i uspjesniji su od njega.
Norveska i Svedska su najbogatije zemlje europe a nogomet im je poluamaterski, i nemaju proracun ni pola Dinamovog.
Kakve koristi sto je Dinamo bio u LP kad nas je osramotio? Ni boda nije osvojio, i tebi j eto nesto. Bolje da nije isao. Jos malo pa ce se poceti slaviti zadnja mjesta u sportu, ili sta?

Danas j epravo dobro voden klub- NEAMA REZULTATA, NEMA NAVIJACA, STADION SE RASPADA, ali je sef zadovoljan.
Evo ti ga jos malo, pa ga brani koik zelis, ali on, cim zine, znas s kim imas posla- s bahatim balkancom komunistickog mentaliteta. Mali Tito iz Maximira. Dabogda mu on postao i Dedinje. :D

Ovdje treba krenuti od početka i pojasniti osnove, Dinamo iz devedesetih je napravio bolji rezultat, jednako kao i Hajduk, ali je nakon toga završio u bankrotu, a Hajduk se ni 18 godina nakon povjesnog uspjeha još nije oparavio, a to vjerujem da nije ono što želimo, isti način razmišljanja je i državu odveo u bankrot, danas je svima jasno da je nužno živjeti u skladu sa svojim mogućnostima snažno razmišljajući i o budućnosti, a takav je Dinamo danas i zato je on bolje vođen klub nego onaj iz devedestih koji je bankrotirao.

Za svaki posao pa tako i nogometni tržište je ono što ga primarno određuje , zbog toga nogometnog tržišta u Norveškoj , Švedskoj, Danskoj, Belgiji... nema vrhunskih klubova iako svi imaju dobre reprezentacije, na malom tržištu nema ni velike baze za proizvodnju igrača, niti ima dovoljno sponzora da financijski prate te klubove iako su to bogate države.

Dinamova igračka baza , premalo tržište od 4 mil stanovnika i siromašna država sa slabim sponzorima su primarni parametar koji taj klub svrstava u nižu kategoriju, zahvaljujući dobrom vodstvu Dinamo ipak nije u tom rangu, nego otprilike u rangu najboljih klubova iz 3, 4 i 5 puta nogometno jačih tržišta i to nije na način da se prenapregnuo, da mu je ugrožena budućnost, nego naprotiv Dinamo je uspješan i stabilan i financijski i rezultatski( u poređenju sa klubovima iz svoga ranga, ali i u poređenju s klubovima iz 3,4,5 puta jačih nogometnih tržišta) komu to nije dovoljno taj je zaveden lošom propagandom , a oličenje čega je bio Sanadar koji je građane hrvatske uvjerio da je HR Europa, da samo što nije došao europski standard i da se Hrvati trebaju porediti s Nijemcima i Francuzima, da Hrvati trebaju imati eurposke plaće i sve to bez realnog pokrića u ekonomiji, kako je ta zabluda završila je jasno, mada nekima još nije, a potpuno ista stvar tj. zabluda je prisutna i u poimanju hr nogometa i zato je nužno tomu se suprotstaviti da i taj jedan od najsvjetlih segmanta hr društva ne završi pogubno.

Inkvizitor
14-08-2013, 00:22
Jebe mi se North i za Dinamo i za vraćanje imena i za borbu za Dinamo,,i za simbol otpora komunizmu a predsjednik mu bio Marko Belinić koji je sudjelovao u pokolju domobrana i ustaša u Krašiću

Možda je nekome i bio simbol hrvatstva, meni nije..

NorthStand
14-08-2013, 00:48
pa tebi gotovo sigurno nije, ali tvoj klub je imao najveću zvijezdu u historiji 45 godina bivše nam države. kako to tumačiš. isto tako, svi znamo da je gotovo cijela Dalmacija pohrlilia u partizane. mnogi su i danas tvrdokorni komunisti, evo npr pogledaj nam dvije najvažnije funkcije premijer i predsjednik Dalmatinci, a vidimo koliko su opijeni jugo idejom preko njihovih umobolnih izjava koje sipaju iz dana u dan, kladim se da su hajdukovci.

uvjeren sam da je više hajdukovaca lijevo orijentirano, nego dinamovaca. iako je nezahvalno radit takve analize, ovako odokativno eto ja radim i procijenjujem. jer i danas se zna, tko navija za dinamo. sigurno ne neki okorijeli jugovići, i soroševi plaćenici.

nije da ja sad tu mjerim tko je veći hrvat, a tko nije, samo ti govorim da ako će se gledat ta poveznica s istokom i komunizmom, više bi se Hajduku našlo grijeha nego Dinamu po tom pitanju.

daleko više je Hajduk, bio odan režimu nego Dinamo. Belinić nije legalno izabran, već nasilno od strane režima. to je velika razlika, građanski bi i danas postojao da nije bio trn u oku komunjarama. zato su i napravili Dinamo, nadajući se da će biti drugačiji od građanskog. i nisu uspjeli. kao što nisu uspjeli spasit svoju morbidnu državu od vardara do triglava, svima znanu Jugoslaviju.

da se mi razumjemo jednu stvar u startu, svi smo mi Hrvati, i bitno je bez obzira kakve političke percepcije imali da se ne djelimo oko gluposti. ja poštujem Hajduk i hajdukovce, iako nikada nisam doživljavao tu dalmatinsku prepotenciju i nadutost koja je vidljiva iz aviona, najbolji primjer je Smradaner. ali isto tako, svijestan sam da nisu svi ljudi isti, i da svugdje ima više bagre nego normalnih ljudi. tako da, nisam ni neki regionalni zatucanac da mislim da je tamo odakle sam ja, sve divno i krasno. a odakle su drugi, sve u kurcu. ali šta želim reći, želim reći da je ta rasprava čiji je klub veći i hrvatskiji, u biti totalno promašena.

jer za navijače dinama, dinamo je svetinja i nema hrvatskijeg kluba na svijetu od njega. tako je i s hajdukom, i svim ostalim hrvatskim klubovima. svatko svoje klubove doživljava najbolje, i najhrvatskije.

Duvanjka
14-08-2013, 02:23
Gledaj to ovako North- Dinamo je mogao biti samo simbol ljubavi prema Hrvastkoj, nikakvog otpora tu nije bilo, jer i sam kazes kao je sve bilo vodeno i postavljano od komunista, kao i ime kluba.
Ali, to je bilo u Jugoslaviji i komunizmu, i ako nema Juge i komunizma onda nije potreban ni Dinamo. Je li tako?

Zaba, stavi neke poveznice, podatke, cinjenice a ne ovako bi trebali tvojim tvrdnjama vjerovati na rijec. Ne ide to tako. Izvoli pokazati gdje mozemo provjeriti to tvoje o uspjesno vodenom klubu, gdje su ta financijska izvjesca?

NorthStand
14-08-2013, 03:08
nije, po toj logici Hajduk bi se trebao ugasit, jer je Tito navijao za njega, i jer su mu svi igrači bili u partizanima, gotovo svi.

Rijeka, također bila klub slizan s režimom, jel i tu ima razloga za promjenu imena? NE, samo Dinamo zvuči ko "istočni grijeh", opet se hvatamo za gluposti umjesto da se hvatamo na bit stvari. šta je neki klub, predstavljao za narod i navijače. Dinamo je predstavljao hrvatstvo i hrvatsku, odnosno hrvate u jugoslaviji i sada njemu mjenjat ime, jer eto ne uklapa se u "zapadni svijet" za kojeg me uz put rečeno savršeno boli kurac, je u najmanju ruku tragikomično.

ma neću više o tome polemizirat, ne da mi se. svatko neka ima svoj stav i bok, nemam ja namjeru nikoga u ništa ovdje uvjerit. ja sam samo iznjeo svoj stav, sviđao se on nekome ili ne.

Duvanjka
14-08-2013, 03:55
nije, po toj logici Hajduk bi se trebao ugasit, jer je Tito navijao za njega, i jer su mu svi igrači bili u partizanima, gotovo svi.

Rijeka, također bila klub slizan s režimom, jel i tu ima razloga za promjenu imena? NE, samo Dinamo zvuči ko "istočni grijeh", opet se hvatamo za gluposti umjesto da se hvatamo na bit stvari. šta je neki klub, predstavljao za narod i navijače. Dinamo je predstavljao hrvatstvo i hrvatsku, odnosno hrvate u jugoslaviji i sada njemu mjenjat ime, jer eto ne uklapa se u "zapadni svijet" za kojeg me uz put rečeno savršeno boli kurac, je u najmanju ruku tragikomično.

ma neću više o tome polemizirat, ne da mi se. svatko neka ima svoj stav i bok, nemam ja namjeru nikoga u ništa ovdje uvjerit. ja sam samo iznjeo svoj stav, sviđao se on nekome ili ne.

Vidis ti koliko je prvih pet godina vazno za razvoj covjeka..

SVI klubovi u Jugi su bili slizani s rezmom, inace ih ne bi bilo. Takve su komunisti zatrli i osnivali nove, s podobnim imenima, poput Dinama.
Dinamo je predstavljao Jugoslaviju i Zagreb, samo jer je iz Zagreba Hrvati su ga voljeli, jer je bilo nemoguce navijati za Croatiu Sidney posto nismo mogli gledati njene utakmice. Dinamo je u Jugi mogao predstavljati samo komuniste iz Zagreba i Hrvatske. Isto sto je i Hajduk predstavljao komuniste iz Splita i Hvatske. A voljeli su ih vecinom navijaci iz Hrvatske, jer, koliko god komunizam bio nakaradan, ipak ne mozes kao Hrvat navijati za Partizan, Zvezdu, Olimpiju, Buducnost, samim tim sto vecina igraca ipak dolazi iz Hrvatske. Steta sto BBB nisu sacekali par godina s osnivanjem, ne bi bilo ovoliko buke ni za sto. Mozda bi se sada zvali ZZZ Zlocesti Zagrebacki Zajebanti, i bili najkreativniji navijaci. I klub bi vodio Zvone Boban.

Dok god tebe "boli kurac" ti si Balkanjeros komunistickog mentaliteta i NE MOZES shvatiti Zapad. Stav ti je zaostao, malo se potrudi napredovati. :P
Vidis koliko se trudim od tebe napraviti dobrog diktatora, jer ne mozes biti diktator ako ne znas slusati.

Duvanjka
16-08-2013, 01:45
POKRET OTPORA

http://www.zaslike.com/files/jzjai1r7bbpw3cggo9q.jpg

NorthStand
18-08-2013, 12:04
samo vi to kačite, i kurčite se time, biće da su moji iz like koji su svi bili u ustašama navijali za Dinamo jer se kunu u Tita.

isto tako, meni je brat Hajdukovac, ali ja i on imamo različite poglede oko puno stvari pa tako i oko nogometa.

što se tiče jugoslavije, možemo mi se tu natjecat tko je veći hrvat, ali realno Dinamo kao i Građanski su čisti hrvatski klubovi. kome to nije jasno, je budala. Dinamo s komunizmom veže jedino činjenica, da je nasilnim putem prekinuta legendarna tradicija Građanskog, da bi se oformio Dinamo i napravio novi klub po obrascu jugoslavije i želje režima. jer je Građanski kao što svi znate, bio ustaški klub lojalan poglavniku i salutiralo se redovno desnicom u zraku na njegovim tekmama, od strane igrača i publike. zato je i ukinut, i napravljen novi klub koji je trebao predstavljat suštu suprotnost. ime kluba se nije moglo birat, jer da se moglo birat ostao bi Građanski. ali purgeri i navijači građanskog, mahom su počeli navijat za dinamo pa je tradicija tog kluba nastavljena samo u novom obliku. ja iako kužim vezu građanskog i dinama, prije svega publika je ista, smatram da je Dinamo novi klub osnovan 1945 od strane komunista. ali to ne mjenja njegov nacionalni karakter, i nikakvo ime Dinamo u toj cijeloj priči ne može bacit sjenu na ono što je Dinamo bio i ostao, simbol hrvatstva svetinja hrvata, i koliko god to nekima bilo teško za shvatit to je tako.

postoje i drugi klubovi, koji su jednako hrvatski klubovi. Hajduk ima navijače po cijeloj hrvatskoj, pa kažem meni brat navija za Hajduk. ali stvar je u tome, da ipak je on više regionalni klub. npr ja ne volim taj regionalizam, stalno se čuje ta pjesam o Dalmaciji i niz drugih pjesama koje su regionalnog karaktera na utakmicama Hajduka, to mene odbija od tog kluba. Rijeka isto, ima samo pjesme posvećene rijeci. opet regionalizam, meni se to gadi. Dinamo i dinamovi navijači imaju brdo pjesama, koje su ispjevane u nacionalnom štihu, a ne regionalnom i purgerskom. naravno ima i tih pjesama, ali osobno sam dojma da se uvijek forsira ta nacionalna retorika, pogotovo od strane BBB. i tko onda može, i smije Dinamo nazivat nekakvim komunističkim klubom? o čemu mi pričamo ovdje, što je par kretena sašilo ovu krpu druže tito mi ti se kunemo, što je 200.000 zagrepčana ridalo suze za primilim vođom, za to me zaboli ona stvar. mi navijamo za Dinamo, zbog hrvatstva a ne zbog komunizma i kunjenja u druga Tita. mi smo s njegovo puta davno skrenuli, a neki nikada na njegovome putu nisu ni bili. prema tome, tematika je promašena i krajnje je vrijeem da se prekine s ovom glupom raspravom.

ps.... diktator nikoga ne sluša, diktator radi uvijek po svome. zato sam ja pravi diktator, pomirite se neka ja jednog dana preuzmem zemlju ne gine vam moja čvrsta ruka. :D

NorthStand
18-08-2013, 12:15
POKRET OTPORA

http://www.zaslike.com/files/jzjai1r7bbpw3cggo9q.jpg

evo jedna antifašistička, za sve prave antifašiste.

http://www.youtube.com/watch?v=BX6M6C5Q078

Inkvizitor
18-08-2013, 12:52
samo vi to kačite, i kurčite se time, biće da su moji iz like koji su svi bili u ustašama navijali za Dinamo jer se kunu u Tita.

isto tako, meni je brat Hajdukovac, ali ja i on imamo različite poglede oko puno stvari pa tako i oko nogometa.

što se tiče jugoslavije, možemo mi se tu natjecat tko je veći hrvat, ali realno Dinamo kao i Građanski su čisti hrvatski klubovi. kome to nije jasno, je budala. Dinamo s komunizmom veže jedino činjenica, da je nasilnim putem prekinuta legendarna tradicija Građanskog, da bi se oformio Dinamo i napravio novi klub po obrascu jugoslavije i želje režima. jer je Građanski kao što svi znate, bio ustaški klub lojalan poglavniku i salutiralo se redovno desnicom u zraku na njegovim tekmama, od strane igrača i publike. zato je i ukinut, i napravljen novi klub koji je trebao predstavljat suštu suprotnost. ime kluba se nije moglo birat, jer da se moglo birat ostao bi Građanski. ali purgeri i navijači građanskog, mahom su počeli navijat za dinamo pa je tradicija tog kluba nastavljena samo u novom obliku. ja iako kužim vezu građanskog i dinama, prije svega publika je ista, smatram da je Dinamo novi klub osnovan 1945 od strane komunista. ali to ne mjenja njegov nacionalni karakter, i nikakvo ime Dinamo u toj cijeloj priči ne može bacit sjenu na ono što je Dinamo bio i ostao, simbol hrvatstva svetinja hrvata, i koliko god to nekima bilo teško za shvatit to je tako.

postoje i drugi klubovi, koji su jednako hrvatski klubovi. Hajduk ima navijače po cijeloj hrvatskoj, pa kažem meni brat navija za Hajduk. ali stvar je u tome, da ipak je on više regionalni klub. npr ja ne volim taj regionalizam, stalno se čuje ta pjesam o Dalmaciji i niz drugih pjesama koje su regionalnog karaktera na utakmicama Hajduka, to mene odbija od tog kluba. Rijeka isto, ima samo pjesme posvećene rijeci. opet regionalizam, meni se to gadi. Dinamo i dinamovi navijači imaju brdo pjesama, koje su ispjevane u nacionalnom štihu, a ne regionalnom i purgerskom. naravno ima i tih pjesama, ali osobno sam dojma da se uvijek forsira ta nacionalna retorika, pogotovo od strane BBB. i tko onda može, i smije Dinamo nazivat nekakvim komunističkim klubom? o čemu mi pričamo ovdje, što je par kretena sašilo ovu krpu druže tito mi ti se kunemo, što je 200.000 zagrepčana ridalo suze za primilim vođom, za to me zaboli ona stvar. mi navijamo za Dinamo, zbog hrvatstva a ne zbog komunizma i kunjenja u druga Tita. mi smo s njegovo puta davno skrenuli, a neki nikada na njegovome putu nisu ni bili. prema tome, tematika je promašena i krajnje je vrijeem da se prekine s ovom glupom raspravom.

ps.... diktator nikoga ne sluša, diktator radi uvijek po svome. zato sam ja pravi diktator, pomirite se neka ja jednog dana preuzmem zemlju ne gine vam moja čvrsta ruka. :D

Čim je osnbovan od komunista ne može biti simbol hrvatstva a kamoli blasfeimčno.."hrvatska svetinja"

BBB pjevaju da je to simbol Zagreba grada u kojem zakon purgera vlada..dakle o čemu pričamo

meni su BBB pretsali biti u toj mjeri biti nacionalisti, tj ne znam jesu li uopće nakon one mržnje na Tuđmana i kad su poslužili kao priljepak svima onima koji bi hrvatsku (a i njih same) zgazili u prašinu da su mogli.

Možeš ti voljeti jedan klub ali ako je tebi klub iznad nacije onda si ti klubaš a ne nacionalist i ako si ti u kolu sa anacionalnim onda nisi nacionalist..ako tebe podržava radio 101, index ne znam..tko još sve ne..kakve ti imaš veze sa nacionalizmom..i vrijeđaš a i mrziš onoga tko je donio slobodu tebi kao nacionalisti..ne on kao ime i prezime nego kao državni poglavar , kao funkcija, kao titula..

Kakav si ti onda nacionalist

moonlight
18-08-2013, 14:05
Čim je osnbovan od komunista ne može biti simbol hrvatstva a kamoli blasfeimčno.."hrvatska svetinja"

BBB pjevaju da je to simbol Zagreba grada u kojem zakon purgera vlada..dakle o čemu pričamo

meni su BBB pretsali biti u toj mjeri biti nacionalisti, tj ne znam jesu li uopće nakon one mržnje na Tuđmana i kad su poslužili kao priljepak svima onima koji bi hrvatsku (a i njih same) zgazili u prašinu da su mogli.

Možeš ti voljeti jedan klub ali ako je tebi klub iznad nacije onda si ti klubaš a ne nacionalist i ako si ti u kolu sa anacionalnim onda nisi nacionalist..ako tebe podržava radio 101, index ne znam..tko još sve ne..kakve ti imaš veze sa nacionalizmom..i vrijeđaš a i mrziš onoga tko je donio slobodu tebi kao nacionalisti..ne on kao ime i prezime nego kao državni poglavar , kao funkcija, kao titula..

Kakav si ti onda nacionalist

Kome su poslužili kao "priljepak"?
Primjer?
Ono što je Tuđman htio i pokušao oko Dinama, svakako mu se ne pripisuje u dobre strane njegovog predjednikovanja.

Duvanjka
18-08-2013, 16:02
Kome su poslužili kao "priljepak"?
Primjer?
Ono što je Tuđman htio i pokušao oko Dinama, svakako mu se ne pripisuje u dobre strane njegovog predjednikovanja.
Sto je to Tudman pokusao? Izvrsiti postepenu lustraciju, bez puno frke, pa su idioti digli frku.
Tudman diktator a Dinamo simbol pravde i slobode?!
Tko mu to pripisuje i propisuje koje su dobre stvari? Index? Feral? Radio vanOvan? Mamic? Pupovac?
Komunajre?
Posluzili su kao prilipak Mesicu, Mamicu i ostalim ´detudmanizatorima´. Bili su prethodnica detudmanizacije. Pomogli su Mamicu preuzeti Dinamo, jer im je vratio ´sveto ime´; sad imaju i dostojnog ´sveca´ na celu kluba.

Pogledaj samo dokle to ide- North sam priznaje kako je Dinamo nastao u svrhu gusenja hrvatstva od strane komunista- i sad, u slobodnoj Hrvatskoj, odjednom je nesto sto prestavlja hrvatstvo...

??????????

Ne zelim ulaziti u to o kojem sindromu i bolest se radi, ali to nije zdravo.

Nije ni cudo sto se jos Tito slavi i postuje.. cudi me sto nisu glavno slavlje u njegovu cast premjestili iz Kumrovca na Bleiburg.

Kad moze Dinamo biti IZRAZ hrvatstva, iako je nastao s ciljem ugnjetavanja istog.. sve je moguce..
Tko od vas drzi dres Rajka Janjanina na zidu?

moonlight
19-08-2013, 14:59
Od kud ti vučeš ove zaključke Dugonoga?:rofl

Ovako su stvari stajale, većina i boysa su 1990. godine bile za to da se ime promjeni, u Gradjanski, čak se na nekolicini gostovanja i domaćih tekmi to i glasno skandiralo, u Rijeci na pr.
Odjednom u tu priču dolazi bivši sekretar Vedriš i u nekom svom, a sigurno da je i Tuđman to znao , slaže kovanicu Hašk-Gradjanski.
Toliko o tome koliko su oni kužili i kako su "lustrirali".
Čuj Tuđman lustrirao, :rofl

Imaš jednu sličnu paralelu s Dresdenom, slična stvar, navijači su se digli kada su htjeli promjeniti ime DYnamo, isto tako i u Berlinu ako se ne varam.
Simbolika onoga u što se taj klub pretvorio nakon osnivanja u Gundulićevoj 1945. do danas isključila je samo ime kao komunistički, sovjetski...tako da je ovo tvoje nabadanje, detuđmanizacija...lupetanje kao i u većini tvojih postova.
Torcida je također detuđmanizirala 90tih, jer niti jedan derbi nije protekao da se ne dotaknu Tuđmana, jel tako?

Što si još pripremio, recitaciju?

Duvanjka
19-08-2013, 15:26
Kakvu recitaciju bolan, profesore- samarcina je za takve kao ti. Pa nek ti zvoni u usima, kad ne zvoni u glavi.

Znaci, Vedris je nadodso HASK i BBB su uzVratili Dinamom? Koja genijalnost!!!! Jesi li im ti pomogao u iznalazenju tog plemenitog i nadasve hrvatskog rjesenja?
Tudman je pustio i jedne i druge i trece i kad su pritrali on je prisiko cvor i stvorio Croatiu- otkacio proslost i pomirio zavadene kroz buducnost.

On je lustrirao koliko je mogao, bio je star.. Mozda je i bolje ovako, ostavio nam zemlju s priključcima i dozvolama, na nama je hocemo li i kako gradit.

Vidis kako cak i u exDDRu imaju posljedice komunizma, posebno u Dresdenu gdje Zapad nije bas omiljen.
Vidis, mozda bi i zagrebacki Dinamo trebalo biti u nizim ligama i bilo bi sve ok.

moonlight
19-08-2013, 15:36
Znači lupetanje...Dugonoško.

Šamarao bi? :)

pa izađi iz rupe...

NorthStand
19-08-2013, 16:21
Dinamo je SVETO IME HRVATSKO, i toga svi moraju biti svijesni pa i pokojni Franjo Tuđman. :D

http://www.youtube.com/watch?v=vvVgLmTiHzI

sjebo ga mali totalno. :rofl

a ovdje je francke nastupio, gore nego maršal Tito. :D

http://www.youtube.com/watch?v=IIDfXtS5esA

jebiga, ne zna FRANJO kak je to, kad se voli dinamo! :)

NorthStand
19-08-2013, 16:34
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4FQyHDcQVxU#at=30

inkvi, zar ti stvarno misliš da su navijači dinama bili protiv hrvatske države, i da su oni "komusnitički provokatori" kako to ovaj kreten Canjuga ovdje priča?

inače za one koji ne znaju, mislim da je idiot koji priča o "komunističkim provokatorima" čak otvorio i restoran Tito, nisam siguran ali bilo je priče o tome ne znam je to stvarno napravio. reko je da će napraviti restoran, i dać se zvati Tito. dakle isti ovaj kreten, koji sada tu proziva nekakve "komunističke provokatore". eto, pametnom to sve govori, i koliko je on kredibilian debil zagorski koji je očito i dan danas okorijela partizančina, samo je iz interesa ušo u HDZ da se dobro nakrade, ni prvi ni zadnji takav izrod i uhljeb koji je bio član HDZ-a a kojemu je Tuđman i Hrvatska isto što i guz papir.

Duvanjka
19-08-2013, 16:48
Znači lupetanje...Dugonoško.

Šamarao bi? :)

pa izađi iz rupe...

Tebi je sve lupatanje osim melakolicnog miloklizanja.. :D
Pogledaj sto si napisao- ti HASK-Gradanski proglasavas povratakom komunizmu, a vracanje Dinama kao nesto prohrvatsko, i jos usput tvrdis kako su i sami BBB bili za promjenu imena, a ne objasnjavas otkud taj nagli zaokret u nihovim ciljevima i stremljenjima. Tebi je sasvim slucajno sto se ´sveto ime Dinamo´ poklapa sa ´svetim imenom Tito´ i ostalim glupostima. Nista ti ne znaci sto je Mamic, kad je otjeran iz Dinama, povezao se s protjeranima iz HDZa i iskoristio BBB za svoje interese.
Navijaci su takvi, mrze autoritete van terena, i sve koji ne vole njihov klub ka oni sami, i samo pokazuje na koga su se oslonili detudmanizatori (iako bi to prije nazvao dehrvatizacijom)- na sve nezadovoljnike bilo cim, pa su stvarali atmosferu nezadovoljstva kroz Dinamo, Radio101, Feral.. prema svemu sto bi njih prikazalo kao negativce i dovelo do prave lustracije- one u glavama.

I rupa koju spominjes je rupa u tvojoj glavi, komunisticka pecina, u kojoj obozavas Dinamo, dajuci oduska svojoj potrebi bezuvjetne ljubavi.

Stop.

Duvanjka
19-08-2013, 17:13
Ma Tudman je genije, cisti! Cezar! Samo sto on nije nikom mogao reci cak: Zar i ti sine..
Nije imao nikog tko bi i ublizu shvacao, nekog tko bi znao kako se voli Hrvatska, i zemlja i narod!
Kako se stvara dalekosezna buducnost. Navikao komunizam ljude na kratkorocno 'danas jesi, sutra nisi', stvarao ovisnike o trnutnom zadovoljstvu. Jugoslavija je bila zemlja lopova i svercera.

Duvanjka
19-08-2013, 17:19
Pogldajte ove videe od Northa- Franjo Veliki je bio vizionar, ka i svaki koji se zove Velikim. Bio je veci i od masa, i od trenutnog stanja, pa cak i od sebe! Sebe je nadrastao velicinom drzavnistva koju je pokazao!
Sveto ime Franjo! Svetije od ikakvog dinama!
NK TUDMAN- to bi bilo cool.

moonlight
19-08-2013, 17:20
Ništa ti ne razumiješ.
Vitomire Dugonoški, Gradjanski se tražio još 1970. kada se i ovaj sadašnji grb pojavio na Dinamovom dresu, grb može, ime ne može.
Ta ideja nije živjela i nije nastajala koncem 80tih, kapiš?
Tada 1990. i najvatreniji navijači bili su skloni promjeni, ali u Gradjanski koji je imao dosta poveznica s Dinamom.
O Stipi Mesiću i pokušaju korištenja Boysa već sam ovdje pisao, Inkviju koji ima sličnu tezu kao i ti, zato jer ste neupućeni.
1997. provjeri kako je prošao njegov pokušaj u Europskom domu u Jurišićevoj da se prikrpa boysima, isto kao i onaj fra Duka.
Kao drugo Mamić se 2000te godine pojavljuje kao sporedna uloga, sve oko povratka imena uz navijače vodio je Velimir Zajec.
To što se kasnije dogodilo i kako je Zajec izigran od strane skupštine kluba druga je priča.
Tuđmana se u tom smislu može glorificirati samo ako nešto površno o tome znaš, tako da nema smisla tebi to objašnjavati jer obzirom na tvoj tok svijesti vrlo brzo će rasprava otići na Jazovku, Bleiburg i pronalaženje poveznica između BBB i tih događaja.

A kad izađeš iz rupe, možemo i o tvojoj želji za šamaranjem.

Inkvizitor
19-08-2013, 17:35
Nisu oni morali biti pod Mesićevom komandom niti sam ja to rekao. No nitko mi neće reći da se nije stvorila ta sinergija BBB iz svojih razloga, 101-ica iz svojih i ostala ekipa iz svojih pa je ispadalo da Tuiđmana eto čak ne vole ni nacionalisti poput BBB. To im je bila odlična teza..pa tog Tuđmana ne voli nitko..šta ću ti ja što ti to ne kužiš.

u svakom slučaju voda je išla na njihov mlin.No da se ja sad tu ne bi pravio pametan, ni ja Tuđmana u toba doba nisam volio. Šta ćeš, bio sam mlad i glup.

Duvanjka
19-08-2013, 17:43
Hvala ti sto mi objasnjavas ono sto ne razumis. Bas lipo od tebe.
Samo mo jos pojasni na koji nacin je vracanje Dinama izraz zelje jos iz 1970. za povratkom Gradandkog.
Posebno nakon tvog pojasnjenja kako su komunjare rekle: I grb moze ali ime ne moze, a grb je bio s petokrakom.. I sad komunisti kazu: Moze i grb bez petokrake- ali ime i dalje ostaje!

Meni je uzitak tebe ovako virtualno samarati, iako me nekad zbunis kada krenes sam sebe samarati, pa se tako na neki nacin i branis, jer te ne mogu zalipit kako zelim.

Znas i sam kako sam uvijek na najvisem vrhu u svojoj okolini pa to s rupama ti je totalno promaseno, cak i kao provokacija koja bi me izazvala na upoznavanje s tobom.
To je rezervirano za forumasice.

Zalosno je sto su iskoristeni i navijaci i Zajec i narod.
Trebamo izvuc pouku i shvatiti sposobnost i spremnost komunjara. Oni iskoristavaju i nasu ljubav i mrznju.
BBB su bili u zabludi, nisu jedini..

moonlight
19-08-2013, 17:45
Jedino vrijeme kada su boysi stali iza neke stranke, bilo je 1990., iza HDZ-a.

I nemam ja to što kužit iz današnje pozicije, to je bilo nepotrebno i krivo uplitanje jednog predsjednika države u rad i život jednog nogometnog kluba.

A ti sad možeš vezati i plesti teorije, sinergije, što god...izgleda da si još pod dojmom Enghdala.

I Torca je tad dio sinergije...

Inkvizitor
19-08-2013, 17:47
je i Torcida al ne toliko ko BBB iz znanih razloga.

Hrvati su poznate gusketine pa što bi navijači bili iznimka.

A sibergija je naravno postojala..101-ica je mrzila Tuđmana iz svojih razloga, Feral iz svojih BBB iz svojih..no sve je to mržnja.

moonlight
19-08-2013, 17:54
Hvala ti sto mi objasnjavas ono sto ne razumis. Bas lipo od tebe.
Samo mo jos pojasni na koji nacin je vracanje Dinama izraz zelje jos iz 1970. za povratkom Gradandkog.
Posebno nakon tvog pojasnjenja kako su komunjare rekle: I grb moze ali ime ne moze, a grb je bio s petokrakom.. I sad komunisti kazu: Moze i grb bez petokrake- ali ime i dalje ostaje!

Meni je uzitak tebe ovako virtualno samarati, iako me nekad zbunis kada krenes sam sebe samarati, pa se tako na neki nacin i branis, jer te ne mogu zalipit kako zelim.

Znas i sam kako sam uvijek na najvisem vrhu u svojoj okolini pa to s rupama ti je totalno promaseno, cak i kao provokacija koja bi me izazvala na upoznavanje s tobom.
To je rezervirano za forumasice.

Zalosno je sto su iskoristeni i navijaci i Zajec i narod.
Trebamo izvuc pouku i shvatiti sposobnost i spremnost komunjara. Oni iskoristavaju i nasu ljubav i mrznju.
BBB su bili u zabludi, nisu jedini..

Dugonoga...ja znam da se ti sad osjećaš kao da ti je rođendan, jer si uspio danas razmjenit dva, tri posta sa nekim na forumu i umjesto da si zahvalan, uzoholio si se.

Opet si na nekom "šamaranju"...aj dobro, virtualnom, a i uznapredovao si, počelo ti se pričinjavati.

moonlight
19-08-2013, 17:55
je i Torcida al ne toliko ko BBB iz znanih razloga.

Hrvati su poznate gusketine pa što bi navijači bili iznimka.

A sibergija je naravno postojala..101-ica je mrzila Tuđmana iz svojih razloga, Feral iz svojih BBB iz svojih..no sve je to mržnja.

A ti ga tada nisi volio, zbog...?

Inkvizitor
19-08-2013, 17:57
Zbog svog idiotizma..

moonlight
19-08-2013, 18:00
Zbog svog idiotizma..

Misliš da je tadašnji "idiotizam" gori od današnje apsolutne glorifikacije?

Duvanjka
19-08-2013, 18:09
Dugonoga...ja znam da se ti sad osjećaš kao da ti je rođendan, jer si uspio danas razmjenit dva, tri posta sa nekim na forumu i umjesto da si zahvalan, uzoholio si se.

Opet si na nekom "šamaranju"...aj dobro, virtualnom, a i uznapredovao si, počelo ti se pričinjavati.

Dosta vise o tebi, mozemo malo i o Dinamu- oholi melankolicaru.
Oprosti sto nisam pao na kolina prilikom tvog samilosnog obracanja meni i mojoj rupi, Vasa ohola uzvisenosti.
Pojisce te ta tvoja ljubomora na Grunfa, nikad mi neces bit drag kao on.

Ako i dalje ne vidis rad komunjara u svezi Dinama pokusaj kroz slucaj Perkovic.
Mozda uvidis dokle sezu njihovi vjesti prsti.

Inkvizitor
19-08-2013, 18:16
Misliš da je tadašnji "idiotizam" gori od današnje apsolutne glorifikacije?

apsolutno..

moonlight
19-08-2013, 18:19
apsolutno..

To je onda znak...ostario si.

Inkvizitor
19-08-2013, 18:28
To je onda znak...ostario si.

mudrost dolazi s godinama, nisi to znao..

moonlight
19-08-2013, 18:31
mudrost dolazi s godinama, nisi to znao..

Po ovome zvučiš mi više kao pomiren, nego mudar.
Mudar uvijek propitkuje.

Duvanjka
19-08-2013, 18:46
Pogresno- mladost propitkuje, mudrost zakljucuje.

moonlight
19-08-2013, 23:40
Pogresno- mladost propitkuje, mudrost zakljucuje.

U Švicarskoj....:praline

Duvanjka
20-08-2013, 08:36
I kod nas u Duvnu.

Je li Drazen Budisa clan BBBa? Ako nije neka ga uclane- imaju istu sudbinu.

Duvanjka
21-08-2013, 21:00
Zar ne bi bilo lipo gledati Croatiu iz Zagreba protiv Austrie iz Beca?
Jebo Dinamo.

teenager
21-08-2013, 21:46
Nisam prije nikad razmišljao o imenu Croatia tj. Dinamo, no sad kad sam se malo zamislio vidim da tu stvari i nisu baš najnormalnije.
Upravo je smiješno da se netko naziva Hrvatskim nacionalistom a istovremeno se protivi preimenovanju umjetno stvorenog kluba iz ruskog naziva Dynamo u internacionalno prepoznatljiv naziv Croatia.
Koji vrag se ti isti klošari i njihovi roditelji nisu bunili protiv odnašnje vlasti koja je 1945. mijenjala ime iz HŠK Građanski u Dinamo? :nezna
Svatko je od svojih roditelja nasljedio nešto, svi oni su nasljedili Hrvatsku narodnost, ali i veliku sramotu da su im ti isti roditelji bili pi***ce i nisu imali muda digunti glas protiv preimenovanja i rasformiranja HŠK-a. Ako su takvi uopće postojali, a ne sumnjam da jesu. Naravno, sigurno da djeca tih koji su bili protiv imena Dinamo '45. nisu bila protiv ideje da se ime devedesetih promjeni u Croatia, zna se čija djeca su to željela :kava

Dakle ona stara narodna oj Dinamo Hrvatske si krvi ko te jebe Hajduk bit će prvi zapravo nema nikakvog smisla, jer osim što Hajduk nikad neće bit prvi, ni Dinamo nije Hrvatske krvi :kez

HVO-110
21-08-2013, 22:26
Dugo nešto ovako glupo nisam pročitao na ovom forumu... Ne isplati se ispravljati sve gluposti koje si napisao!
O igri ovih mamićevih plaćenika isto se ne isplati trošiti riječi!

TheBronxBomber
21-08-2013, 23:28
Dinamo Pogreb

moonlight
22-08-2013, 00:22
http://s12.postimg.org/pll3j18b1/528491_10151324068698720_1157778624_n.jpg

pa pa...ako već ne udara završni felacio u vili na Pantovčaku.

moonlight
22-08-2013, 00:30
http://i42.tinypic.com/2cql1y8.gif

moonlight
22-08-2013, 00:46
http://oi44.tinypic.com/osvhcp.jpg

moonlight
22-08-2013, 00:51
:naklon

http://s11.postimg.org/58mbvgrw3/kruno.jpg

NorthStand
22-08-2013, 01:42
hahahaha u jednom se slažem s inkvizitorom, koja smo mi sprdačina od kluba postali, bez ikakve dileme gubimo navijače zbog našmrkanog debila i debila koje on dovodi u klub, hoćeš igrača hoćeš trenera hoćeš u upravu kluba, sve kreten do kretena. sprdačina, najbolja riječ za opisat trenutno stanje u klubu.

ali kao što sam reko, izuzetno mi je drago zbog zabe i njemu sličnih "navijača" da je dinamo popušio. baš zato što mi je stalo do dinama, navijao sam protiv njega večeras. jer samo porazima u europi, može se osvijestit ova zaglupljena masa kokičara što sada dolazi na euro tekme. kada ne bude lige prvaka, ni "gazda" neće biti više tako omiljen. počet će se postavljat "suvišna" pitanja, a tada bi zdravko nestašanko mogo opet nekoga poslat u kurac nakon čega će i njega netko poslat u kurac, i strpat u zatvor. nadam se da je takav scenarij ostvariv, jer to je jedina šansa da nam se klub vrati, i postavi na "zdrave noge". s ovim idiotom mamićem, nema teorije da će tu doći do ikakvog pomaka, jurčić je čak najmanje kriv u cijeloj priči jer da nije biro poltrona već pravog trenera ne bi se dinamo ni ovako blamirao, ali to je Zdravko Mamić, onaj kojem se naš zabica ovdje bez ustručavanja divi.

zlatna ribica
22-08-2013, 09:28
hahahaha u jednom se slažem s inkvizitorom, koja smo mi sprdačina od kluba postali, bez ikakve dileme gubimo navijače zbog našmrkanog debila i debila koje on dovodi u klub, hoćeš igrača hoćeš trenera hoćeš u upravu kluba, sve kreten do kretena. sprdačina, najbolja riječ za opisat trenutno stanje u klubu.

ali kao što sam reko, izuzetno mi je drago zbog zabe i njemu sličnih "navijača" da je dinamo popušio. baš zato što mi je stalo do dinama, navijao sam protiv njega večeras. jer samo porazima u europi, može se osvijestit ova zaglupljena masa kokičara što sada dolazi na euro tekme. kada ne bude lige prvaka, ni "gazda" neće biti više tako omiljen. počet će se postavljat "suvišna" pitanja, a tada bi zdravko nestašanko mogo opet nekoga poslat u kurac nakon čega će i njega netko poslat u kurac, i strpat u zatvor. nadam se da je takav scenarij ostvariv, jer to je jedina šansa da nam se klub vrati, i postavi na "zdrave noge". s ovim idiotom mamićem, nema teorije da će tu doći do ikakvog pomaka, jurčić je čak najmanje kriv u cijeloj priči jer da nije biro poltrona već pravog trenera ne bi se dinamo ni ovako blamirao, ali to je Zdravko Mamić, onaj kojem se naš zabica ovdje bez ustručavanja divi.

I ja već neko vrijeme navijam protiv Dinama :( Čak im priželjkujem da ih izbace iz Europe na par godina, onda bi Mamić valjda otišao, ne bi više mogao zarađivati na transferima ko sad.

Bukowski
22-08-2013, 10:40
Ka prase u malo blata

TheBronxBomber
22-08-2013, 10:51
hahahahhahhhhah

TheBronxBomber
22-08-2013, 10:53
Ma kako itko normalan more navijat za Dynamo? LOL

Inkvizitor
22-08-2013, 11:03
Kako se da ovom Jurčiću da ga ovaj konstantno izšutira.

Humphrey
22-08-2013, 11:37
Kako se da ovom Jurčiću da ga ovaj konstantno izšutira.

On ima sasvim ok posao, sad će dobiti love,uzeti malo odmora i opet na početku novog ciklusa sjesti na klupu Dinama pa opet sve ispočetka.

Inkvizitor
22-08-2013, 11:42
sprdačina, stvarno sprdačina..

NorthStand
22-08-2013, 14:40
I ja već neko vrijeme navijam protiv Dinama :( Čak im priželjkujem da ih izbace iz Europe na par godina, onda bi Mamić valjda otišao, ne bi više mogao zarađivati na transferima ko sad.

po meni jedini način da ode, je to da dinamo ispadne svake godine na početku euro avanture. dakle, par sezona bez eurolige i lige prvaka, sigurno su garancija da će Zdravko našmrkanko odlepršat. jer on je tu samo radi love, i kada mu lova prestane curit on će nestat poput duha. toliko o njegovom, rezanju žila i davanje matere za dinamo. to je prvorazredna seljačina, i najgori mogući proizvod hrvatskog društva. ratni profiter, i da ne nabrajam dalje ali takvih nam je prepuna država, zato ovako bezbrižno i kormilari hrvatskim nogometom. bez stimulacija sebi sličnih, i s funkcioniranjem "pravne države" odavno bi bio bivši.

teenager
22-08-2013, 14:51
a od kada traje ta svađa dinamovaca i mamića?
i koji je povod? previše osvojenih prvenstava? europa svake godine? :kez

zaba1111
22-08-2013, 14:53

Haha, zaboravio si da je Dinamo osigurao europu još u prošlom predkolu još samo ostaje za vidjeti hoće li to biti euroliga s kojom je nakon 40-50 godina izvjesno i europsko proljeće ili ipak lp, ali slažem se Dinamo je sinoć bio lošiji od austrijskog prvaka bečke Austrie, što je ipak iznenađenje za sve nas i s pravom nismo zadovoljni jer smo navikli da je Dinamo bolji od klubova iz austrijskog ranga,a neki su poraz od austrijanaca doživjeli kao sprdačinu za hrvatskog prvaka i njima je poraz od austrijkog prvaka smiješan jer su od Mamićevog Dinama opravdano ipak očekivalli puno više.

Pozitivna stvar je bila atmosfera na stadinu koja je još uvijek jedna od najlošinjih na svijetu, ali barem se iz negative prešlo , kako rekoh, u pozitivnu amosferu, iz nepodnošljive u podnošljivo solidnu što je veliki napredak jer najteže je izaći iz minusa i najvažnije je da više na tribine za Dinamove navijače ne dolaze
protivnički navijači poput NS.

Dinamo je stabilan i zdrav klub , tako da očekujem da umjesto Jurčića dođe netko karizmatičniji i stručniji, spominju se mnoga poznata imena i još uvijek ima šanse za lp, ali i EL je sasvim dovoljno.

zaba1111
22-08-2013, 14:58
Dugo nešto ovako glupo nisam pročitao na ovom forumu... Ne isplati se ispravljati sve gluposti koje si napisao!
O igri ovih mamićevih plaćenika isto se ne isplati trošiti riječi!

Ovo me podsjetilo kad je bivši načelnik Čapljine(ne mogu se sjetiti prezimena) došao u bh parlament i 2 godine se nije javljao i samo je šutio, kad nakon 2 godine javi se Pero i svi gledaju što će reći nakon što je toliko mislio, a Pero prozbori " Hoće li netko zatvoriti ovaj prozor, ubi promaja".

Tako i ovaj post, čovjek šutio 2 godine i nakon 2 godine se javi da kaže kako neće ništa reći.

baj1992
22-08-2013, 17:18
Nisam prije nikad razmišljao o imenu Croatia tj. Dinamo, no sad kad sam se malo zamislio vidim da tu stvari i nisu baš najnormalnije.
Upravo je smiješno da se netko naziva Hrvatskim nacionalistom a istovremeno se protivi preimenovanju umjetno stvorenog kluba iz ruskog naziva Dynamo u internacionalno prepoznatljiv naziv Croatia.
Koji vrag se ti isti klošari i njihovi roditelji nisu bunili protiv odnašnje vlasti koja je 1945. mijenjala ime iz HŠK Građanski u Dinamo? :nezna
Svatko je od svojih roditelja nasljedio nešto, svi oni su nasljedili Hrvatsku narodnost, ali i veliku sramotu da su im ti isti roditelji bili pi***ce i nisu imali muda digunti glas protiv preimenovanja i rasformiranja HŠK-a. Ako su takvi uopće postojali, a ne sumnjam da jesu. Naravno, sigurno da djeca tih koji su bili protiv imena Dinamo '45. nisu bila protiv ideje da se ime devedesetih promjeni u Croatia, zna se čija djeca su to željela :kava

Dakle ona stara narodna oj Dinamo Hrvatske si krvi ko te jebe Hajduk bit će prvi zapravo nema nikakvog smisla, jer osim što Hajduk nikad neće bit prvi, ni Dinamo nije Hrvatske krvi :kez

ok sad sam se smirio pa da Vam odgovorim predmijevam mladiću u najboljim godinama zvane na hrvatsko jeziku nemam pjma kako al neka ti bude tinejđer

samo ukrarko:
nitko nije mijenjao ime haška ili građanskog u dinamo- pročitaj negdje, na netu imate detalje
pobune 45 protiv komunista su završavale vrlo brzo, metkom u čelo,kod onih koji su imali sreće, da li ste ikada čuli za Jazovku npr, krasna lokacija pored Sošica,osobno znam za čovjeka ( dedu danas ) koji ne spava dan danas jer je bio prisutan

Duvanjka
23-08-2013, 13:03
Dok je Dinama nema Hrvarske.

Dinamo je cisti komunisticki proizvod, i sluzio je ugnjetavanju Hrvata. Dabogda propao i Mamic i Dinamo. Mamic ce bez love iz LP bankrotirati, osim ako sebe proda Barceloni. :D

Inkvizitor
23-08-2013, 17:30
o kakvoj energiji priča prekupac, neviđenoj od Partizana i Newcastlea..još jedna manijakalna presica

Humphrey
23-08-2013, 18:00
o kakvoj energiji priča prekupac, neviđenoj od Partizana i Newcastlea..još jedna manijakalna presica

Radi se o onoj "energiji" zbog koje padaš na doping testu.:D

Inkvizitor
23-08-2013, 18:21
ne njegova energija nego navijačka..:rofl

ljuta trava
23-08-2013, 18:28
Ma milina čitati postove ,,pravih navijača,, Dinama ...tko ih takve poželio ne bi .

Inkvizitor
23-08-2013, 19:09
Bil ti nekoga da ti upadne u kuću, iseli te nasilno i u njoj otvori trgovinu, bil ti tamo išao kupovat jer ima dobru robu i dobre cijene.

d celjski
23-08-2013, 20:18
http://i.imgur.com/mBZxYVe.jpg
samo jedna fotka za duvanjca, koja govori više od riječi....a ti se puši dalje i doleti malo do tribine pa nam objasni da je nk dinamo zagreb komunjarsko ime....ej dinamo zagreb :facepalm cijeli nogometni svijet zna tko su i šta su dinamo zagreb i bad blue boys...

Duvanjka
23-08-2013, 20:36
Hvala na slici, prava pionirska.

:rofl:rofl:rofl:rofl

Dinamo je komunisticki klub, od osnivanja do danas.
I samo se jos vise ukopavajte dokazima.