PDA

Pogledaj Full Version : Pomognite izvan-domovinskom Hrvatu i realno ocijenite domace (vase) drustvo

TheBronxBomber
13-10-2011, 05:47
Dragi forumasi, postavio bih vam nekoliko pitanja te trazim vasa iskrena misljenja i analize hrvatskog drustva; stanja u drzavi, drustvena, politicka i ekonomska kretenja. Ma obradite sve zivo. Dajti mi svoje iskrene analize - moze i na osobnoj razini (dajte svoja osobna iskustva) - opceg zivota u Hrvatskoj.

Evo, poticem:

-Jesu li domoljubi (onaj minimum domoljublja; opci osjecaj nacionalne pripadnosti) doista "emigracija" u samoj Hrvatskoj?

- Kao Hrvati, osjecate li tjeskobu i presu u vlastitom domu? Osjecate li se neravnopravima, sikaniranima, diskriminiranima i zlostavljanima?

-Postoji li represija nad Hrvatima? Ona vidljiva i ona nevidljiva (onaj mucni osjecaj kada u drustvu moras paziti sto govoris)?

- Postoji li jos hrvatskog zara? Ili su gotovo svi oguglali na nevjerojatne nepravde i zla nanesenima Hrvatima?

- Jeste li navikli na apsurdne i gotovo sci-fi presude i zatvaranja hrvatskih branitelja? Je li to vama postalo "normalno?"

- Dijelite li misljenje sa mnom (ne zaboravite, ja sam izvan-domovinski Hrvat te nisam posjetio HR vec tri godine) da je dobar dio stanovnika Republike Hrvatske apsolutno nezainteresiran za opstojnost Hrvata (sebe samih)?

- Koliko su Hrvati atomizirani, razbijeni - u kolikom opsegu i do koje mjere vlada malodusnost, sebicnost i hara li doista sindrom: "boli me k*rac za susjedom, sta mi je on(a) u zivotu? Neka krepa. jebes Hrvatsku!"

- Koliki je realno problem epidemije Mesicitisa u Hrvatskoj? (Mesicitis je egzoticna balkanska sizofrenija zabiljezena samo na "nasim prostorima," naime - radi se o najgori vrsti sizofrenije primjeceno kod ljudi. Konvertitstvo, kameleonstvo, ocita varka, laz i prevara - sve sto zdrave oci mogu primijetit ali zdrava? usta o tome sute).

- Kad sam vec kod Mesicitisa, sramite li se, recimo, sto je takav lik -po kojemu se psihicki poremecaj i zove - bio predsjednik (i to dvaput)?

- Imate li kakvo iole racionalno objasnjenje kako je moguce da jedan obicni sluzbenik srbijanske kraljevske loze Karadjordjevica postane predsjednik (Josipovic)?

- Jesu li Hrvati ne-drzavnicki narod, kako to odavna tvrde Srbi, "hrvatski" komunisti i ini...a Hrvati im, svojom neozbiljnim postavljanjem i ponasanjem, potvrdjuju mitos?

I, na kraju, (a bit ce jos pitanja i rasprave, ako tema uspije) gdje lezi najveca krivica za kolonizaciju i de-kroatizaciju Hrvatske? Jesu li strane sile zasluzne vise od domace bagre ili je domaca bagra, eto, jedva cekala da ju uniste. Moram to malo bolje postaviti:

Radi li domaca bagra vise po vanjskom naputku ili po urodjenoj odbojnosti od hrvatstva - ili im se interesi jednostavno poklapaju? Jesu li se mozda jednostavno - prodali?

Oprostite zbog propitkivanja i hvala na razumijevanju.

mardar
13-10-2011, 07:32
"
Radi li domaca bagra vise po vanjskom naputku ili po urodjenoj odbojnosti od hrvatstva - ili im se interesi jednostavno poklapaju? Jesu li se mozda jednostavno - prodali?"

Interesi im se poklapaju a ostalo ma do slova ti potpisujem do slova.Svako ti je pitanje za desetke.S istom nekakvom gorčinom se i sam pitam što se ovo događa sa Hrvatima a nemiran postajem jer sam i bespomoćan.I samo ću ti na jedno pitanje odgovoriti.

- Jeste li navikli na apsurdne i gotovo sci-fi presude i zatvaranja hrvatskih branitelja? Je li to vama postalo "normalno?"

Nikada se neću naviknuti ne znam što drugo reći ali najgore je u svemu što se veliki broj Hrvata navikao

ljuta trava
13-10-2011, 23:24
-Kako su krenuli ,,nezavisni ,,mediji u RH , uskoro će biti potreban zakon o zaštiti Hrvata .

Inkvizitor
14-10-2011, 09:28
Hehe rođo..ti postavljaš pitanja a znaš bolje kakva je situacija ovdje nego mi..

zaba1111
14-10-2011, 12:23
- Imate li kakvo iole racionalno objasnjenje kako je moguce da jedan obicni sluzbenik srbijanske kraljevske loze Karadjordjevica postane predsjednik (Josipovic)?

- Jesu li Hrvati ne-drzavnicki narod, kako to odavna tvrde Srbi, "hrvatski" komunisti i ini...a Hrvati im, svojom neozbiljnim postavljanjem i ponasanjem, potvrdjuju mitos?

I, na kraju, (a bit ce jos pitanja i rasprave, ako tema uspije) gdje lezi najveca krivica za kolonizaciju i de-kroatizaciju Hrvatske? Jesu li strane sile zasluzne vise od domace bagre ili je domaca bagra, eto, jedva cekala da ju uniste. Moram to malo bolje postaviti:

Radi li domaca bagra vise po vanjskom naputku ili po urodjenoj odbojnosti od hrvatstva - ili im se interesi jednostavno poklapaju? Jesu li se mozda jednostavno - prodali?

Tko je i što je hr narod je pokazano i dokazano u DR, najlekše je reći ne valja narod, kako je mogao ovo ili ono i od upravo toga nema boljeg načina za prepuštanje naroda neprijatelju.
Narod je zapušten, bombardiran neistinama, zaveden i loše vođen. Narod u cijelini ili u većini nije u stanju pratiti komplicirne političke zavrzlame i s njima se nije u stanju nostiti niti je to u stvari i potrebno. Politikom se trebaju baviti političari kvalificirani za to i kao takvi su trebali ustrojiti državu koja će odgajati narod i navoditi ga u smjeru nacionalnoih interesa.
Situacija u HR je takva da u njoj živi 20-30% ljudi koji su izgubili privilegije i koji to nisu nikad prežalili, a što je nepovoljno to su ljudi koji imaju političko iskustvo, znaju kako se vodi politika, kako se manipulira narodom, kako se kontroliraju mediji i uz sve to imaju podršku ogromne moći koja daolazi iz vana.
U takvim okolnostima, bez ustrojene države, bez institucija, bez političke tradicije, bez domoljubnog kadra koji bi se s time nosio teško je bilo očekivati puno više. Nakon genijalca Tuđmana koji je idejno i logistički sam iznosio borbu za potpuni ustroj hr države koja je tek trebala postati samoodrživa, organizirana država koja se brine, odgaja svoj narod i štiti nacionalne interese, nakon Franjine smrti, neprijateljske snage su preuzele stratešku dominaciju jer je tada, uz potporu medija i stranih sila ,politička prevaga ostala na njihovoj strani i HR je krenula u krivom smjeru, kontrolu nad medijima su preuzeli oni, odgoj naroda su preuzeli oni,kontrolu nad informacijama, a državotvorne snage su ostale obezglavljene i dezorjentirane i logičan ishod je ovo sad.

Zašto je biran Josipović? Upravo radi toga, on je prezentiran kao dobar i prema informacijama koje je imao prosječan, odnosno dezirformiran Hrvat, on je bio najbolji izbor, njegove su mane prešućivane, kvalitete reklamirane, a ni ostali nisu bili baš bez materijala za kompromitaciju što je vješto iskorišteno time što se politika nije prepuštala da se dogodi sama od sebe, nego se na manipuliranju narodom aktivno radilo i radi.

Dobar primjer je utjcaj Poskoka, nakon svega oni su uglavnom s potpuno izmišljenim konstrukcijama i vještim forma uspjeli većinu svojih čitatelja usmjeriti na preferiranje RSa u odnosu na HR, gotovo cijeli forum HB org, znači koliko toliko upućeni ljudi , su bili fascinirani Šušnjarom i malo ko mu se suprotsatvljao u potpunosti, većinski stav je bio da se s njime slažu u 90% .
Dakle većina foruma se slaže s čovjekom koji pljuje po svim vredntama i velikanima i koji nudi apsolutnu obmanu i svu tu podršku je uspio izgraditi na genijalnoj obmani kao trebaju li HB Hrvati biti sam svoji i ne slušati slijepo zg i onda se na tu udicu uhvati većina jer je to zvuči i logično. Međutim istina je, što je potvrđeno i na wikileaksu, da su HB poltičari od završetka rata sami vodilili svoju polituku u hb čime je sav ŠF pokret potpuno apsurdan osima ako mu cilj nije da Hrvati nemaju niakvu pomoć od HR i tako postanu još slabiji.
Dakle hoću reći da se vješto bačenim udicama ili kostima narod može navući u krivom smjeru, ali se zato treba raditi i tome suprotstaviti, da se nisam ja i još pokoji forumaš suportstavili obmanama opasne budaletine, odnosno hercegovačkom Mesiću, cijeli hb org bi bio i dalje njime fasciniran i slagao se s 90% onoga što zagovara. To je bilo ono što je u mojoj moći, dakle treba aktivno raditi na svim poljima ako se želi ostvariti premoć nad neprijateljskim snagam koje trenutno imaju prevladavajuću moć u HR.

POjedinac seljak, radnik i većina naroda politiku prati površno i nije u stanju razumjeti visoku politiku, da bi narod bi na visini svoga zadatka, na tme je potrebno sustavno raditi, a desnica je podbacila i z jednostavnog razloga jer nije dovoljno iskusna , educirana i nije se sposobna nostiti s organiziranijim i u ovom trenutku moćnijim neprijateljem.

K

Inkvizitor
14-10-2011, 14:23
kad zaba pukne analizu to je ko na prezidiju CK.

šalim se..odlično je sve detektirao zaba..ma sve to pajdo Ljuti zna..samo nas čačka..ja bih još dodao urođeni hrvatski jal..i najbitniju stvar..po meni bitniju od svih izgubljenih pozicija i iskustva neokomunjara, današnjih menadžera i europejaca..a ona glasi..

Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvaćanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud u njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju vlastitu korist od očigledne štete.”

Ivo Andrić

Gala
14-10-2011, 14:32
Dobar primjer je utjcaj Poskoka, nakon svega oni su uglavnom s potpuno izmišljenim konstrukcijama i vještim forma uspjeli većinu svojih čitatelja usmjeriti na preferiranje RSa u odnosu na HR, gotovo cijeli forum HB org, znači koliko toliko upućeni ljudi , su bili fascinirani Šušnjarom i malo ko mu se suprotsatvljao u potpunosti, većinski stav je bio da se s njime slažu u 90% .
Dakle većina foruma se slaže s čovjekom koji pljuje po svim vredntama i velikanima i koji nudi apsolutnu obmanu i svu tu podršku je uspio izgraditi na genijalnoj obmani kao trebaju li HB Hrvati biti sam svoji i ne slušati slijepo zg i onda se na tu udicu uhvati većina jer je to zvuči i logično. Međutim istina je, što je potvrđeno i na wikileaksu, da su HB poltičari od završetka rata sami vodilili svoju polituku u hb čime je sav ŠF pokret potpuno apsurdan osima ako mu cilj nije da Hrvati nemaju niakvu pomoć od HR i tako postanu još slabiji.

Većina Foruma misli svojom glavom i nitko apriori ne podržava Poskok ,Poskok toliko si utužio s tim a nevidiš drugiu stranu medalje, a to je da se mi jednostavno već godinama ne možemo osloniti na HR još od smrti Franje Tuđmana .Na što ćeš se osloniti kada oslonac ne postoji ,kada gotovo Čović mora moliti da ga Jadranka primi, političare u HR BiH Hrvati jednostvano više ne zanimaju jer imaju zacrtane zadatke koje moraju ispuniti na putu prema EU .Dalje, taj intergralizam kojeg promoviraš postoji u narodu al ne postoji na razini politike koja je učinila sve da se svede na najmanji mogući predznak.
I optuživati Poskok zbog svojih aktivističkih tekstova na poboljšanje odnosa između RS i Hrvata je idiotski jer dijelimo zemlju sa druga dva naroda i pokušavamo opstati u svemu tome.
Dalje, ne postoji ni jedan normalan Hrvat koji podržava Poskokve tekstove o Oluji ,ako ih meni sada u idućem postu podbaciš pod nos neću da ih vidim .

Dalje ,ti misliš da poznaješ situaciju a grdno se varaš posebno na onoj temi o 11 izbornoj jedinici gdje ti je i jedan Martin Raguž prihvatljiv kao netko tko dobro izgleda i zna fino pričati ,e ubrzo ćeš saznat koliko je tvoje znanje i procjenjivanje osoba za teške zadatke jadno ,ali doslovno jadno i pokondireno .

Inkvizitor
14-10-2011, 14:42
Nije to samo podržavanje suživota Srba i Hrvata u BiH..poskok i zriki valjaju nebuloze na koje se primaju budale.

I nema razlike..na spinove kako je Mesić pošteni čičlica, pater familians koji mijesi rukama, skroman i demokratičan palo je brat bratu milion hrvatskih budala ( kao na i Josipovića uostalom) a na zrikijevu spiku kako su Hrvati iz Hr prodani izdani i žrtvovani ( a Srbi genocidisani i protjerani) pao je sličan postotak među Hrvatima Bih.

Dakle isti je obrazac smao se akteri mjenjaju.

isti način i iste budale.

iako je Ljuti tražio analizu za Hr mislim da se može preslikati na cijeli hrvatski rod..jer sve je to isto + - gore dole..

ljuta trava
14-10-2011, 14:45
Većina Foruma misli svojom glavom i nitko apriori ne podržava Poskok ,Poskok toliko si utužio s tim a nevidiš drugiu stranu medalje a to je da se mi jednostavno već godinama nemožemo osloniti na HR još od smrti Franje Tuđmana .Na što ćeš se osloniti kada oslonac ne postoji ,kada gotovo Čović mora moliti da ga Jadranka primi političate u HR BiH Hrvati jednostvano više ne zanimaju jer imaju zacrtane zadatke koj emoraju ispuniti na putu prema EU .Dalje taj intergralizam kojeg promoviaš postoji u narodu al ne postoji n arazini politike koja je učinila sve da se svede na najmanji mogući predznak.
I optuživati Poskok zbog svojih aktivističkih tekstova na poboljšanje odnosa između RS i Hrvata je iditski jer dijelimo zemlju sa druga dva naroda i pokušavamo opstati u svemu tome.
Dalje ne postoji ni jedan normalan Hrvat koji podržava Poskokve tekstove o Oluji ,ako ih meni sada u idućem postu podbaciš pod nos neću da ih vidim .

Dalje ,ti misliš da poznaješ situaciju a grdno se varaš posebno o na onoj temi o 11 izbornoj jedinici gdje ti je i jedan Martin Raguž prihvatljiv kao netko tko dobro izgleda i zna fino pričati ,e ubrzo ćeš saznat koliko je tvoje znanje i procjenjivanje osoba za teške zadatke jadno ,ali doslovno jadno i pokondireno .

--Što se tiče Poskoka , uticaj na narod je zanemariv , a tekst o Oluji nije bio aktivizam , već stav vlasnika Šušnjara , sa kojim ciljem ili naručeno , ostaje još uvijek nerazjašnjeno .
Činjenica je da su putevi politike i naroda potpuno različiti još od smrti Dr.F. Tuđmana , ali narod kao narod je ne djeljiv i zato je politika -MI SAMI -veliko zlo upravo prema Hrvatima .Više puta sam upitao , i to javno predložio --neka dotična gospoda u skladu sa proklamiranom politikom javno spali svoje Domovnice , Putovnice i neka uzme napr. državljanstvo Srbije kad im oni toliko fale .
Na pojave rasizma u hrvatskoj politici , kazna bi obično stizala na izborima , a osobno mislim da osobe koje se ozbiljno misle baviti politikom a pozivaju na rasizam prema pripadnicima svoga naroda su obični jednodnevni diletanti , ali nažalost danas ih ima i u politici a posebno u ,,nezavisnim medijima ,, kao i u privatnim obrtima , poznatijim pod nazivom --NE VLADINE UDRUGE .

Gala
14-10-2011, 15:00
Nije to samo podržavanje suživota Srba i Hrvata u BiH..poskok i zriki valjaju nebuloze na koje se primaju budale.

I nema razlike..na spinove kako je Mesić pošteni čičlica, pater familians koji mijesi rukama, skroman i demokratičan palo je brat bratu milion hrvatskih budala ( kao na i Josipovića uostalom) a na zrikijevu spiku kako su Hrvati iz Hr prodani izdani i žrtvovani ( a Srbi genocidisani i protjerani) pao je sličan postotak među Hrvatima Bih.

Dakle isti je obrazac smao se akteri mjenjaju.

isti način i iste budale.

iako je Ljuti tražio analizu za Hr mislim da se može preslikati na cijeli hrvatski rod..jer sve je to isto + - gore dole..

Ma nema šanse ,da je tako nešto prošlo ma koliko god pisao !

-Ali naš trenutni neprijatelj (tko je to uredio i tko s tim se igra ,ne znam ) su Bošnjaci -muslimani ...i njihova preslikana igra velikosrpstva (udarili po nama ) i jednostavno su nam trenutno puno gori i s njima se moramo baviti a ne sa Srbima8politički smo jednostavno prinuđeni pronaći patnera i davati im medijsku podršku ) ,dok su recimo još uvjek u ZG totalno drugačiji osjećaji i politika prema Bošnjacima, nego prema Srbima a u BiH isto smo natradali i od jednih i od drugih ,čak i gore od muslimana.
Sada kako to dvoje izmiriti jer su drugačije politike ZG i ovdje nas ,jednostavno jesu ...

p.s Ispričavam se zbog trolanja teme al me onaj Zaba ljuti .

Inkvizitor
14-10-2011, 15:04
Ma nema šanse ,da je tako nešto prošlo ma koliko god pisao !

-Ali naš trenutni neprijatelj (tko je to uredio i tko s tim se igra ,ne znam ) su Bošnjaci -muslimani ...i njihova preslikana igra velikosrpstva (udarili po nama ) i jednostavno su nam trenutno puno gori i s njima se moramo baviti a ne sa Srbima8politički smo jednostavno prinuđeni pronaći patnera i davati im medijsku podršku ) ,dok su recimo još uvjek u ZG totalno drugačiji osjećaji i politika prema Bošnjacima, nego prema Srbima a u BiH isto smo natradali i od jednih i od drugih ,čak i gore od muslimana.
Sada kako to dvoje izmiriti jer su drugačije politike ZG i ovdje nas ,jednostavno jesu ...

p.s Ispričavam se zbog trolanja teme al me onaj Zaba ljuti .

pa nek te ljuti, imaš li protuargumente..to je smisao diskusije.

ne bih ja rekao da nije prošlo..o prošlo je kod nekih itekako....ja bi volio da nije a je..

Geronimo
14-10-2011, 15:05
Evo ti odgovor TheBronxBomber

http://www.hrhb.info/blog.php?b=49

Malo je podulji, ali svakako vrijedi čitanja.

Pozdrav svima.

Gala
14-10-2011, 15:08
--Što se tiče Poskoka , uticaj na narod je zanemariv , a tekst o Oluji nije bio aktivizam , već stav vlasnika Šušnjara , sa kojim ciljem ili naručeno , ostaje još uvijek nerazjašnjeno .
Činjenica je da su putevi politike i naroda potpuno različiti još od smrti Dr.F. Tuđmana , ali narod kao narod je ne djeljiv i zato je politika -MI SAMI -veliko zlo upravo prema Hrvatima .Više puta sam upitao , i to javno predložio --neka dotična gospoda u skladu sa proklamiranom politikom javno spali svoje Domovnice , Putovnice i neka uzme napr. državljanstvo Srbije kad im oni toliko fale .
Na pojave rasizma u hrvatskoj politici , kazna bi obično stizala na izborima , a osobno mislim da osobe koje se ozbiljno misle baviti politikom a pozivaju na rasizam prema pripadnicima svoga naroda su obični jednodnevni diletanti , ali nažalost danas ih ima i u politici a posebno u ,,nezavisnim medijima ,, kao i u privatnim obrtima , poznatijim pod nazivom --NE VLADINE UDRUGE .

I sam si priznao od smrti Franje Tuđmana nemamo nikakvu podršku (političku) i ostali smo u BiH bez značajnih mehanizama zaštite koju nam je ukinila MZ I više nitko neće da se bavi ovim vrućim krompirom zvanim Hrvati u BiH i ti tražiš od nas intergralizam ,a nitko nas ne šljivi 1 %.Postoji moj ,tvoj intergralizam ali ne postoji politički .........amen

ljuta trava
14-10-2011, 15:08
Evo ti odgovor TheBronxBomber

http://www.hrhb.info/blog.php?b=49

Malo je podulji, ali svakako vrijedi čitanja.

Pozdrav svima.

--Pun pogodak ...
-Moja preporuka svima za pročitati ...

ljuta trava
14-10-2011, 15:14
I sam si priznao od smrti Franje Tuđmana nemamo nikakvu podršku (političku) i ostali smo u BiH bez značajnih mehanizama zaštite koju nam je ukinila MZ I više nitko neće da se bavi ovim vrućim krompirom zvanim Hrvati u BiH i ti tražiš od nas intergralizam ,a nitko nas ne šljivi 1 %.Postoji moj ,tvoj intergralizam ali ne postoji politički .........amen

--Politika se ne vodi samo javno , postoji u politici puno tih nejavnih događaja , pa gdje bi stigli kada bi svakome pokušali objašnjavati gdje , što , kada itd.
--Po meni je daleko veći problem nejedinstvo kod Hrvata u BiH , uostalom kao i u RH ,oko onog minimuma nacionalnih interesa , jer ovako kako se radi ispada da svi točno znamo što ne želimo , ali vrlo malo ili nitko ne zna što želimo.Zašto je tome tako , vrlo je teško odgovoriti ali mislim da bi svakako bilo dobro pročitati i tekst koji je postao Geronimo , možda će stvari ipak biti jasnije ili razumljivije .Nažalost nije sve niti crno niti bijelo , puno se toga niti meni ne sviđa ni u RH a pogotovo u BiH , kada se radi o Hrvatima .

Uvijek postoji i rat prije rata , kao i rat poslije rata .Čiji se interesi preklapaju ili su suprotstavljeni , to je ipak sasvim nova tema i daleko opširnija od trenutne.

lotta lotta
14-10-2011, 15:16
--Što se tiče Poskoka , uticaj na narod je zanemariv .

naravno da je zanemariv.prije dvije godine, odokativno,:009d sam "banula" na poskok nikad cula za HERA-u nisam i koga god sam u svom okruzenju pitala nitko o tome nije imao pojma (napominjem da krug ljudi sa kojima dolazim u kontakt nije mali i ima raznih dobnih skupina).na koga moze to utjecati osim na ono nekoliko komentatora.ja nikada nisam bila među onima koji su bezrezervno podrzavali poskok a time i misljenje gosp. Zirduma.:nene

ljuta trava
14-10-2011, 15:25
naravno da je zanemariv.prije dvije godine, odokativno,:009d sam "banula" na poskok nikad cula za HERA-u nisam i koga god sam u svom okruzenju pitala nitko o tome nije imao pojma (napominjem da krug ljudi sa kojima dolazim u kontakt nije mali i ima raznih dobnih skupina).na koga moze to utjecati osim na ono nekoliko komentatora.ja nikada nisam bila među onima koji su bezrezervno podrzavali poskok a time i misljenje gosp. Zirduma.:nene

--Pozdrav tebi ,
Dijelimo isto mišljenje , i stavove .

Gala
14-10-2011, 15:27
--Politika se ne vodi samo javno , postoji u politici puno tih nejavnih događaja , pa gdje bi stigli kada bi svakome pokušali objašnjavati gdje , što , kada itd.
--Po meni je daleko veći problem nejedinstvo kod Hrvata u BiH , uostalom kao i u RH ,oko onog minimuma nacionalnih interesa , jer ovako kako se radi ispada da svi točno znamo što ne želimo , ali vrlo malo ili nitko ne zna što želimo.Zašto je tome tako , vrlo je teško odgovoriti ali mislim da bi svakako bilo dobro pročitati i tekst koji je postao Geronimo , možda će stvari ipak biti jasnije ili razumljivije .Nažalost nije sve niti crno niti bijelo , puno se toga niti meni ne sviđa ni u RH a pogotovo u BiH , kada se radi o Hrvatima .

Uvijek postoji i rat prije rata , kao i rat poslije rata .Čiji se interesi preklapaju ili su suprotstavljeni , to je ipak sasvim nova tema i daleko opširnija od trenutne.

pogledaj samo rezultate te politike sve će ti biti jasno

@geronimo odlično ....

ljuta trava
14-10-2011, 15:31
pogledaj samo rezultate te politike sve će ti biti jasno

@geronimo odlično ....

--Ne shvaćam pa zašto ih uporno birate kad ne valja njihova politika .I kad su tako loši rezultati , nego meni se čini da je nažalost nešto ipak drugo u pitanju , nešto je previše generala nakon bitke ...a kad je vrijeme za bitku , nitko ne bi ...

Gala
14-10-2011, 15:39
--Ne shvaćam pa zašto ih uporno birate kad ne valja njihova politika .I kad su tako loši rezultati , nego meni se čini da je nažalost nešto ipak drugo u pitanju , nešto je previše generala nakon bitke ...a kad je vrijeme za bitku , nitko ne bi ...

Ti ne razgovaraš ti imputiraš .tako da ..... ,nije mi jasno samo koga braniš ?

1.Jacu
2.Snadera
3.Pusićku
4.Mesića
koga braniš ?

mardar
14-10-2011, 15:48
@Galu- da ne bide zabune

"Dalje ne postoji ni jedan normalan Hrvat koji podržava Poskokve tekstove o Oluji ,ako ih meni sada u idućem postu podbaciš pod nos neću da ih vidim ."

Što ovo znači.Ne dopada se tebi nečiji post i ti nećeš da vidiš više nešto.Pa zar moraš ti to gledati.I ili ne znaš ili nastojiš nas ponovo sve potcjeniti.Pa nije riječ samo o Oluji.Bilo je na tone pogrešno postavljenih vijesti čak i iz drugih medija ali sa drzgim naslovom.Kao recino sa tekstom Ivkošića po kojemu ispade da on podržava Pusićku ali baš naprotiv Ivkošić je naziva najvećom licemjerkom među političarima.
Jasni su stavovi Poskoka u o Daytonz u Washingtonskom sporazumu po kojoj je po Poskoku Tuđman izdao Hrvate BiH.Na koji način.Pa dok je Tuđman bio živ imali smo i HVO svoju policiju ,svoj proračun za stradalnike čak i svoje registarske tablice.Omali smo Hercegovačku banku.No kako ćete vi to znati bili ste djeca pa sada kupite pročitano ali iz kojih izvora.Nazivati Bušića isključivo teroristom a diviti se IRA-i može neko ko nema veze sa zdravim razumom.A da ne govorim kako je stradao policajac u Bušićevu slučaju.

Borimo se za treći i Poskok to tvrdi.U kojim granicama .Pa i onima koje je baš Tuđman potpisao valjda bi tako trebalo biti.Nešto što mene najviše smeta je to što se baš nikada nije pojavila vijest na Poskoku o problemima Hrvata u Drvaru ili pak Glamoču.A zašto jer će nam Dodik i Vasuć valjda donijeti treći.Zar Drvar nije Herceg -Bosna.Ako je Posavina za Hrvate završena priča i svaka riječ o Posavini bilo koga a koja nije u skladu sa Poskokom završava tako da je taj koji to izriče ili "balija " ili platformaš zašto se ne smije spomenuti ništa o Drvaru.Zašto se ne smije spomenuti da je Republika Srpska nastala na protjerivanju Hrvata .Pa postoji i optužnica protiv Mladića i za Posavinu.Ovdje je uzašao tekst u o tome no malo koga je zanimao.Zaboravljaju mnogi da je Mladić zločinac i za Hrvate ne samo za muslimane.Jednako je i sa Plavšičkom i Karadžićem.

Poskok jednako daje prostora Vasiću i neka je ima na to pravo nije sporno.Ali isti Rajko Vasić kada je riječ o Posavini dijeli packe svima i govori što je hrvatski nacionalni interes.Na osnovu čega to Rajko Vasić govori.Nit je Hrvat niti predstavlja Hrvate a pokušaj napisati suprotan stav.Zna se što slijedi.
Utakmica BiH-Francuska i sutra Poskok postavlja ovakovu vijest:

HVO uputio čestitku Nogometnoj reprezentaciji BiH

Udruga organizatora otpora, umirovljenih i demobiliziranih branitelja HVO Sarajevo, s Marinkom Pejićem na čelu, uputila je čestitku nogometnoj reprezentaciji BiH i izborniku Safetu Sušiću na trudu i zajedništvu koje su iskazali na terenu prilikom utakmice s reprezentacijom Francuske.

''Izuzetno nas raduje činjenica da su naši najbolji nogometaši igrali kao jedan za svoju domovinu, te pokazali Europi sportski duh Bosanaca i Hercegovaca.

Ko je Marinko Pejić najbolje ovo govori:

Kov Dugan 10/12/2011 11:17 PM
ja sam Hrvat i čestitam reprezentaciji BiH i nisam iz Sarajeva nego sam iz nastambe kako neki poluidiot gore reče! ali, marinko pejić i njegov sin inače stipendist franje topića su produzene ruke ivana jurčevića iz bugojna, predsjednika te tzv udruge koju su napravili lijanovići!!!!!!!!!!!!!! ivan jurčević je preko te udruge radio za lijane na izborima 2006 i 2008 i za to je dobio mercedesa c klase koji trenutno vozi tamno plave boje. udrugu je svesrdno podrzavao bivši ministar zahid crnkić i bošnjačke udruge posebice ona na čelu sa šerifom patkovićem koji je likvidirao hrvate zenice za vrijeme rata! toliko o podruznici udruge koja je cestitala reprezentaciji. inače inaju 2 člana, pejić i sin. nisu članovi koordinacije udruga proisteklih iz domovinskog rata ali su zato za izdaju dusu dali i to jako dobro naplaćuju! treba pitati njihovog predsjednika odakle lova za stan u zagrebu!? dao jerko.......smeća. ali čestitke džeki, mali igra vrhunski.

Ili ovo

panekazinikom Moderator Jučer 09:30 AM
Marinko Pejic je DEZERTER !!!!
On moze cestitati samo u svoje ime a ne u ime HVO-a. Doticni je pokusavao biti bojovnik dok se obuka provodila u sali za tjelesno jedne sarajevske skole. Kada se dobro zaguzvalo u 7 ili 8 mjesecu 92 godine isti je nestao iz Sarajeva i zaposlio se u hrvatskoj kao profesor matematike u Trećoj ekonomskoj školi i Trgovačkoj školi u Zagrebu u periodu Od 1992.- 1996 ( u njegovom zivotopisu doslovno stoji: Od 01.01. 1989.g. do rujna 1992.godine zaposlen kao predavač metodike nastave matematike na Odsjeku za matematiku i fiziku i Odsjeku za razrednu nastavu Pedagoške akademije u Sarajevu.Od 1992.- 1996. radi kao profesor matematike u Trećoj ekonomskoj školi i Trgovačkoj školi u Zagrebu). Utipkajte njegovo ime u google i naci cete ovaj podatak.
To je Marinko Pejic organizator otpora. "Organizirao" pa pobjegao i sada u Sarajevu osnovao neku udrugu kojom sramoti HVO HRHB

Niz je petljavina i laži Poskoka pa sada izvoli i reci da je ovo samo o Oluji.Nije mi jasna namjera ovoga teksta jer se HVO nije oglasio niti ga može neko predstavljati tako.

Je li ovo samo o Oluji .Ako je malo da još povadimo.

I sve aktivističke intervencije zar ne.Ma nije samo Oluja na Poskoku u pitanju sve vrijednosti Domovinskoga rata.
Da zanima me još nešto.Odupuremo se politici Zlatka Lagimdžije .E može li mi neko pojasniti sada zašto se forsura Josipović i kukuriku koalicija u kojoj glavnu riječ vodi SDP koji je otvoreno prije izbora stao uz Zlatka Lagumdžiju.HDZ i Kosorka to nije.Zato je tvoja izmišljotina da Čović moli Kosoricu da ga primi.
Kada govori o Alci isti Poskok na sve načine pljuje po Hrvatskoj ali zaboravlja da je baš Josipović pozvao Komšića.Sada Josipović a prije Mesić.Kosor je pozvala Čovića što znaći da priznaje onoga za kojega tvrdimo da ima pravo da nas zastupa.Pa ima li pravo ili ne.Jer ja koliko znam za razliku od Jurišića i Budimira nije ušao u vlast Federacije a mogao je.Može li mi neko to pojasniti.A evo neka ide Čović ,ali ko će nas zastupati .Ko to može a ne priznaju ni legalno izabrane.Pa dajte te ljude više.Gdje su da izađu pred narod.Nema, doista nam je ostao samo HNS-BiH i to svi znaju.

ljuta trava
14-10-2011, 15:53
Ti ne razgovaraš ti imputiraš .tako da ..... ,nije mi jasno samo koga braniš ?

1.Jacu
2.Snadera
3.Pusićku
4.Mesića
koga braniš ?

--Branim isključivo svoj stav , a ti sipaš žuč , a ne vidim razlog , bar ne opravdan sa tvojim pisanjem , jer obrazloženja ne vidim u tvojim natpisima .

Gala
14-10-2011, 15:58
--Branim isključivo svoj stav , a ti sipaš žuč , a ne vidim razlog , bar ne opravdan sa tvojim pisanjem , jer obrazloženja ne vidim u tvojim natpisima .

ni ja u tvojim postovima nevidim nikako obrazloženje osim teške patetike !!!

Gala
14-10-2011, 16:04
@Galu- da ne bide zabune

"Dalje ne postoji ni jedan normalan Hrvat koji podržava Poskokve tekstove o Oluji ,ako ih meni sada u idućem postu podbaciš pod nos neću da ih vidim ."

Što ovo znači.Ne dopada se tebi nečiji post i ti nećeš da vidiš više nešto.Pa zar moraš ti to gledati.I ili ne znaš ili nastojiš nas ponovo sve potcjeniti.Pa nije riječ samo o Oluji.Bilo je na tone pogrešno postavljenih vijesti čak i iz drugih medija ali sa drzgim naslovom.Kao recino sa tekstom Ivkošića po kojemu ispade da on podržava Pusićku ali baš naprotiv Ivkošić je naziva najvećom licemjerkom među političarima.
Jasni su stavovi Poskoka u o Daytonz u Washingtonskom sporazumu po kojoj je po Poskoku Tuđman izdao Hrvate BiH.Na koji način.Pa dok je Tuđman bio živ imali smo i HVO svoju policiju ,svoj proračun za stradalnike čak i svoje registarske tablice.Omali smo Hercegovačku banku.No kako ćete vi to znati bili ste djeca pa sada kupite pročitano ali iz kojih izvora.Nazivati Bušića isključivo teroristom a diviti se IRA-i može neko ko nema veze sa zdravim razumom.A da ne govorim kako je stradao policajac u Bušićevu slučaju.

Borimo se za treći i Poskok to tvrdi.U kojim granicama .Pa i onima koje je baš Tuđman potpisao valjda bi tako trebalo biti.Nešto što mene najviše smeta je to što se baš nikada nije pojavila vijest na Poskoku o problemima Hrvata u Drvaru ili pak Glamoču.A zašto jer će nam Dodik i Vasuć valjda donijeti treći.Zar Drvar nije Herceg -Bosna.Ako je Posavina za Hrvate završena priča i svaka riječ o Posavini bilo koga a koja nije u skladu sa Poskokom završava tako da je taj koji to izriče ili "balija " ili platformaš zašto se ne smije spomenuti ništa o Drvaru.Zašto se ne smije spomenuti da je Republika Srpska nastala na protjerivanju Hrvata .Pa postoji i optužnica protiv Mladića i za Posavinu.Ovdje je uzašao tekst u o tome no malo koga je zanimao.Zaboravljaju mnogi da je Mladić zločinac i za Hrvate ne samo za muslimane.Jednako je i sa Plavšičkom i Karadžićem.

Poskok jednako daje prostora Vasiću i neka je ima na to pravo nije sporno.Ali isti Rajko Vasić kada je riječ o Posavini dijeli packe svima i govori što je hrvatski nacionalni interes.Na osnovu čega to Rajko Vasić govori.Nit je Hrvat niti predstavlja Hrvate a pokušaj napisati suprotan stav.Zna se što slijedi.
Utakmica BiH-Francuska i sutra Poskok postavlja ovakovu vijest:

HVO uputio čestitku Nogometnoj reprezentaciji BiH

Udruga organizatora otpora, umirovljenih i demobiliziranih branitelja HVO Sarajevo, s Marinkom Pejićem na čelu, uputila je čestitku nogometnoj reprezentaciji BiH i izborniku Safetu Sušiću na trudu i zajedništvu koje su iskazali na terenu prilikom utakmice s reprezentacijom Francuske.

''Izuzetno nas raduje činjenica da su naši najbolji nogometaši igrali kao jedan za svoju domovinu, te pokazali Europi sportski duh Bosanaca i Hercegovaca.

Ko je Marinko Pejić najbolje ovo govori:

Kov Dugan 10/12/2011 11:17 PM
ja sam Hrvat i čestitam reprezentaciji BiH i nisam iz Sarajeva nego sam iz nastambe kako neki poluidiot gore reče! ali, marinko pejić i njegov sin inače stipendist franje topića su produzene ruke ivana jurčevića iz bugojna, predsjednika te tzv udruge koju su napravili lijanovići!!!!!!!!!!!!!! ivan jurčević je preko te udruge radio za lijane na izborima 2006 i 2008 i za to je dobio mercedesa c klase koji trenutno vozi tamno plave boje. udrugu je svesrdno podrzavao bivši ministar zahid crnkić i bošnjačke udruge posebice ona na čelu sa šerifom patkovićem koji je likvidirao hrvate zenice za vrijeme rata! toliko o podruznici udruge koja je cestitala reprezentaciji. inače inaju 2 člana, pejić i sin. nisu članovi koordinacije udruga proisteklih iz domovinskog rata ali su zato za izdaju dusu dali i to jako dobro naplaćuju! treba pitati njihovog predsjednika odakle lova za stan u zagrebu!? dao jerko.......smeća. ali čestitke džeki, mali igra vrhunski.

Ili ovo

panekazinikom Moderator Jučer 09:30 AM
Marinko Pejic je DEZERTER !!!!
On moze cestitati samo u svoje ime a ne u ime HVO-a. Doticni je pokusavao biti bojovnik dok se obuka provodila u sali za tjelesno jedne sarajevske skole. Kada se dobro zaguzvalo u 7 ili 8 mjesecu 92 godine isti je nestao iz Sarajeva i zaposlio se u hrvatskoj kao profesor matematike u Trećoj ekonomskoj školi i Trgovačkoj školi u Zagrebu u periodu Od 1992.- 1996 ( u njegovom zivotopisu doslovno stoji: Od 01.01. 1989.g. do rujna 1992.godine zaposlen kao predavač metodike nastave matematike na Odsjeku za matematiku i fiziku i Odsjeku za razrednu nastavu Pedagoške akademije u Sarajevu.Od 1992.- 1996. radi kao profesor matematike u Trećoj ekonomskoj školi i Trgovačkoj školi u Zagrebu). Utipkajte njegovo ime u google i naci cete ovaj podatak.
To je Marinko Pejic organizator otpora. "Organizirao" pa pobjegao i sada u Sarajevu osnovao neku udrugu kojom sramoti HVO HRHB

Niz je petljavina i laži Poskoka pa sada izvoli i reci da je ovo samo o Oluji.Nije mi jasna namjera ovoga teksta jer se HVO nije oglasio niti ga može neko predstavljati tako.

Je li ovo samo o Oluji .Ako je malo da još povadimo.

I sve aktivističke intervencije zar ne.Ma nije samo Oluja na Poskoku u pitanju sve vrijednosti Domovinskoga rata.
Da zanima me još nešto.Odupuremo se politici Zlatka Lagimdžije .E može li mi neko pojasniti sada zašto se forsura Josipović i kukuriku koalicija u kojoj glavnu riječ vodi SDP koji je otvoreno prije izbora stao uz Zlatka Lagumdžiju.HDZ i Kosorka to nije.Zato je tvoja izmišljotina da Čović moli Kosoricu da ga primi.
Kada govori o Alci isti Poskok na sve načine pljuje po Hrvatskoj ali zaboravlja da je baš Josipović pozvao Komšića.Sada Josipović a prije Mesić.Kosor je pozvala Čovića što znaći da priznaje onoga za kojega tvrdimo da ima pravo da nas zastupa.Pa ima li pravo ili ne.Jer ja koliko znam za razliku od Jurišića i Budimira nije ušao u vlast Federacije a mogao je.Može li mi neko to pojasniti.A evo neka ide Čović ,ali ko će nas zastupati .Ko to može a ne priznaju ni legalno izabrane.Pa dajte te ljude više.Gdje su da izađu pred narod.Nema, doista nam je ostao samo HNS-BiH i to svi znaju.

šta ja imam s tim da mi svakodnevno poturaš pod nos Poskokove tekstove ,nego mi bio gušt branit nekoga od 5-6 onih koji napadaju .(tamo na Heri )
-a ti slobodno snifaj te tekstove ja neću ..

Graničar Jozo
14-10-2011, 16:18
[B]politički smo jednostavno prinuđeni pronaći patnera i davati im medijsku podršku

hrvati će srbima, koji imaju TV, koji imaju tiskane medije, portale itd, davati medijsku podršku. :)

ma daj gala...

od stabla se ne vidi šuma.

Gala
14-10-2011, 16:27
hrvati će srbima, koji imaju TV, koji imaju tiskane medije, portale itd, davati medijsku podršku. :)

ma daj gala...

Ma ne u tolikom obimu ,rekla sam već da je ono previše.

Graničar Jozo
14-10-2011, 16:30
Ma ne u tolikom obimu ,rekla sam već da je ono previše.

šta je previše? nisam razumio

lotta lotta
14-10-2011, 16:33

ma daj gala...

da, da, da, nikad mi nije bila jasna ta iznenadna ljubav prema srbima, to je to postalo naprosto gadljivo, dok se istovremeno na svaki post nekog muslimana sa stavom(normalno da ce stitit svoje) odmah naziva balijetinom, periguzom, itd.

Gala
14-10-2011, 16:38
šta je previše? nisam razumio
na poskoku

caporegime
14-10-2011, 16:41
da, da, da, nikad mi nije bila jasna ta iznenadna ljubav prema srbima, to je to postalo naprosto gadljivo, dok se istovremeno na svaki post nekog muslimana sa stavom(normalno da ce stitit svoje) odmah naziva balijetinom, periguzom, itd.
dok god hrvati odnos prema svojim protivnicima podešavaju time koga smatraju većim protivnikom, pa u to ime ulaze u čudne dišperancijske "ljubavi" prema tzv. trenutno manjem protivniku usvajajući i argumentaciju i vrijednosni sustav takvog protivnika, značit će da su poolitički neobrazovani puk na razini plemena.

pitanje srebrenice i sarajeva je nažalost velik indikator.
da neki hrvati muslimnaima spočitavaju nasera orića kao i priče o hiljade ubačenih srba u jame oko sarajeva kao glavni argument protiv muslimana, pored svih onih izvorno naših argumenata pokaz je najnižeg konjušarluka i to od onih koji stalno upiru preko granice u potrazi za upiranjem u timaritelje lipicanaca.

o svemu treba imati stav, to nije upitno, ali tuđu, u najmanju ruku za hrvate neprikladnu i nepotrebnu argumentaciju usvajati kao svoju, sve da bi dobili malo formalne podrške, (ko ćuko kad pleše na zadnjim nogama da dobije pomaz od gazde) i pažnje od onih s kojima ni blizu u globalu nismo riješili svoj odnos konačno, je ipak politički nisko i dokaz da hrvati još uvijek ne funkcioniraju kao izgrađen politički faktor.

ponavljam, suradnja u svakom slučaju, ali nije mi jasno kako netko mentalno podčinjavanje i ulazak u ulogu lakeja smatra ravnopravnim partnerskim odnosom.

Graničar Jozo
14-10-2011, 16:42
na poskoku

onda se slažemo. izlazi se iz okvira potrebnog.

a ako se netko proklamira aktivistom za to i to, zašto radi ovo i ono?

a koliko je poskok utjecajan ne znam,. samo, eno čitam i na onom tekstu o džamiji ćurćinici da se neki zalažu za pripojenje RS-u :D

dobar onaj geronimov blog o psihološkoj propagandi.

možemo se naći u skoro svakoj rečenici.

Gala
14-10-2011, 16:48
onda se slažemo. izlazi se iz okvira potrebnog.

a ako se netko proklamira aktivistom za to i to, zašto radi ovo i ono?

a koliko je poskok utjecajan ne znam,. samo, eno čitam i na onom tekstu o džamiji ćurćinici da se neki zalažu za pripojenje RS-u :D

dobar onaj geronimov blog o psihološkoj propagandi.

možemo se naći u skoro svakoj rečenici.

Iskreno ja daleko više vjerujem u čitatelje nego vi ....
Ja vjerujem u naš narod samo netko treba povesti brigu o njemu .do tada narod samo odmahuje rukom na sve i ništa više ne vjeruje nikome (bandiću ,josipoviću ,jaci ,Čoviću )osim onome gore ...

mardar
14-10-2011, 16:51
Ma znam ja da nećeš.Ako je tako pa ko je postavljao svako priopćenje Here ovdje ja ili ti?Vidim da ga pokušavaš odbraniti na sve načine i izvadila si da samo o Oluji govorimo ali kao što vidiš nije samo riječ o Oluji.I što ti znači ovo "snifaj te tekstove".To je sve što si uspjela sročiti.Ide li sada red uvreda ili možda nešto o moderiranju,ili možda Komšićevac.Smješno po tebi mi ne bi smjeli ništa ovdje napisati o Poskoku Zrikavcu.Ili reći da lista koju on predlaže ništa ne valja .Eto moga mišljenja.Mislim da on ne zaslužuje da zastupa Hrvate iz BiH u Saboru RH s obzirom kakvo mišljenje ima o RH.Ako ga izaberu većinom pa bože moj ja ću čestitati.E pa tako bi nešto morala i ti poštovati većinu Hrvata koji su dali glas dva HDZ-a.A i Zrikavac tako.A većina glasova se slila u HNS-BiH. Ma svi osim platformaša i mislim da ih treba podržati do kraja .

lotta lotta
14-10-2011, 16:51
http://www.ljportal.com/ljubuski-8/8-kolumne/3683-kako-su-se-luii-opet-poeljeli-polemike

bas nekako kada je martina napisala ovu kolumnu sam prvi put "usla" u poskok, naravno da sam ju podrzala sa jos nekim informacijama koje znam.ne moram ni govoriti da sam odmah dobila ban ! zasto ? sta sam ja trebala ?hvaliti covjeka cija je obitelj njime potpomognuta ucinila toliko zla u ljubuskom.danas se njega , navodno, forsira da se kandidira na neku neovisnu listu. njega i njegovog pulena ninčeka koji, ah maschallah, zna tako lijepo divaniti:mad::mad::mad:

Graničar Jozo
14-10-2011, 16:55
Iskreno ja daleko više vjerujem u čitatelje nego vi ....
Ja vjerujem u naš narod samo netko treba povesti brigu o njemu.do tada narod samo odmahuje rukom na sve i ništa više ne vjeruje nikome (bandiću ,josipoviću ,jaci ,Čoviću )osim onome gore ...

vi? nije valjda da me persiraš :) kako misliš da ne vjerujem(o) čitateljima?

točno. o narodu treba netko povesti računa, a to se ne radi otvaranjem širom vrata srpskoj propagandi. o tome se vjerovatno nećemo složiti.

pogledaj ovo što piše capo.

pitanje srebrenice i sarajeva je nažalost velik indikator.
da neki hrvati muslimnaima spočitavaju nasera orića kao i priče o hiljade ubačenih srba u jame oko sarajeva kao glavni argument protiv muslimana, pored svih onih izvorno naših argumenata pokaz je najnižeg konjušarluka i to od onih koji stalno upiru preko granice u potrazi za upiranjem u timaritelje lipicanaca.

i umjesto brige o našim institucijama i tom slabašnom HNS-u narod služi za potkusurivanje egoista i političkih štetočina.

e sad, svima puna usta mladih, a ako su mladi odgojeni na toj srpskoj propagandi (kao i u RH uostalom, samo će to kod nas malo potrajati generaciju ili dvije), teško si ga nama svima.

mardar
14-10-2011, 16:57
http://www.ljportal.com/ljubuski-8/8-kolumne/3683-kako-su-se-luii-opet-poeljeli-polemike

bas nekako kada je martina napisala ovu kolumnu sam prvi put "usla" u poskok, naravno da sam ju podrzala sa jos nekim informacijama koje znam.ne moram ni govoriti da sam odmah dobila ban ! zasto ? sta sam ja trebala ?hvaliti covjeka cija je obitelj njime potpomognuta ucinila toliko zla u ljubuskom.danas se njega , navodno, forsira da se kandidira na neku neovisnu listu. njega i njegovog pulena ninčeka koji, ah maschallah, zna tako lijepo divaniti:mad::mad::mad:

Ma svaka čast .Pa kao da se ne smije reći ništa .:):)

Gala
14-10-2011, 16:58
Ma znam ja da nećeš.Ako je tako pa ko je postavljao svako priopćenje Here ovdje ja ili ti?Vidim da ga pokušavaš odbraniti na sve načine i izvadila si da samo o Oluji govorimo ali kao što vidiš nije samo riječ o Oluji.I što ti znači ovo "snifaj te tekstove".To je sve što si uspjela sročiti.Ide li sada red uvreda ili možda nešto o moderiranju,ili možda Komšićevac.Smješno po tebi mi ne bi smjeli ništa ovdje napisati o Poskoku Zrikavcu.Ili reći da lista koju on predlaže ništa ne valja .Eto moga mišljenja.Mislim da on ne zaslužuje da zastupa Hrvate iz BiH u Saboru RH s obzirom kakvo mišljenje ima o RH.Ako ga izaberu većinom pa bože moj ja ću čestitati.E pa tako bi nešto morala i ti poštovati većinu Hrvata koji su dali glas dva HDZ-a.A i Zrikavac tako.A većina glasova se slila u HNS-BiH. Ma svi osim platformaša i mislim da ih treba podržati do kraja .

ja osobno mu to ne mogu zaboravit i on je dao veliki doprinos tome da se narod pokrene i glasa za HDZ na prošlim izborima ,i to je sve .
onaj tekst o Oluji slučajno sam ga spomenila zato što si hodao za mnom i na tri ili četri teme ga postao i turao meni pod nos.:mad

lotta lotta
14-10-2011, 17:01
Ma svaka čast .Pa kao da se ne smije reći ništa .:):)
ma ja smijem reci sta god hocu. svugdje !ja se ne bojim !:evil

Gala
14-10-2011, 17:02
vi? nije valjda da me persiraš :) kako misliš da ne vjerujem(o) čitateljima?

točno. o narodu treba netko povesti računa, a to se ne radi otvaranjem širom vrata srpskoj propagandi. o tome se vjerovatno nećemo složiti.

pogledaj ovo što piše capo.

i umjesto brige o našim institucijama i tom slabašnom HNS-u narod služi za potkusurivanje egoista i političkih štetočina.

e sad, svima puna usta mladih, a ako su mladi odgojeni na toj srpskoj propagandi (kao i u RH uostalom, samo će to kod nas malo potrajati generaciju ili dvije), teško si ga nama svima.

naravno da sam protiv konjušarluka ...

mardar
14-10-2011, 17:19
Pa izvadi dokaži no dobro.Evo recimo da znam u čemu je stvar.Nije ti se nikako svidjelo što sam uopće postavio ono o Heri pa si svako propćenje postavila ovdje.Kada nešto tvrdiš onda to i argumentiraš.Barem bi tako trebalo biti.Citiraš,uputiš gdje sam to postavio.Ne ide ovako na pamet.
A o hodanju za tobom ma ja sam tebe jedno vrijeme ignorirao .Baš ignorirao .I sva priopćenja Here.Lako se vratiti na upise.Uvjek vam je jedini argument bio moderiranje.Kao da sam ja uređivao tekstove.Ma isti sam ja stav imao o svemu i kao moderator vrijedilo bi u arhivu ući.Ja je nemam ko god mislio da je imam ali se i dobro sjećam "klanja " oko Nede Ukraden.
Zašto ovo govorim.Pa ja nisam Zrikavcu odrekao i da je imao zasluga.Kada napiše dobru kolumnu ja ću je i pohvaliti.Ali kada napiše sranje ja ću reći da je sranje jer ja ne znam drugačije.Rekao sam i njemu da su mu gori onu licemjeri koji mu sve potvrđuju.Sutra će nekome drugom tako potvrđivati.Samo se o tome Gala radi a ne da on meni osobno smeta ili ti.Pa da ja hodam za tobom ili ua njim.To je smješno.

mardar
14-10-2011, 17:20
ma ja smijem reci sta god hocu. svugdje !ja se ne bojim !:evil

Ma tako i treba.:bravo:bravo:rofl

zaba1111
20-10-2011, 00:17
Većina Foruma misli svojom glavom i nitko apriori ne podržava Poskok ,Poskok toliko si utužio s tim a nevidiš drugiu stranu medalje, a to je da se mi jednostavno već godinama ne možemo osloniti na HR još od smrti Franje Tuđmana .Na što ćeš se osloniti kada oslonac ne postoji ,kada gotovo Čović mora moliti da ga Jadranka primi, političare u HR BiH Hrvati jednostvano više ne zanimaju jer imaju zacrtane zadatke koje moraju ispuniti na putu prema EU .Dalje, taj intergralizam kojeg promoviraš postoji u narodu al ne postoji na razini politike koja je učinila sve da se svede na najmanji mogući predznak.
I optuživati Poskok zbog svojih aktivističkih tekstova na poboljšanje odnosa između RS i Hrvata je idiotski jer dijelimo zemlju sa druga dva naroda i pokušavamo opstati u svemu tome.
Dalje, ne postoji ni jedan normalan Hrvat koji podržava Poskokve tekstove o Oluji ,ako ih meni sada u idućem postu podbaciš pod nos neću da ih vidim .

Dalje ,ti misliš da poznaješ situaciju a grdno se varaš posebno na onoj temi o 11 izbornoj jedinici gdje ti je i jedan Martin Raguž prihvatljiv kao netko tko dobro izgleda i zna fino pričati ,e ubrzo ćeš saznat koliko je tvoje znanje i procjenjivanje osoba za teške zadatke jadno ,ali doslovno jadno i pokondireno .

Većina foruma se povodi za preovladavajućim trendom, što se moglo primjetiti na onom forumu, čim se napiše kvalitetniji tekkst kojega podrže još 2-3 uglednija forumaša trend je skretao u drugom smjeru pa je tako i Šušnjarov ugled oscilrao od velikog minusa do značajnog plusa.

Nisam mislo na ništa konkretno za Poskok , nego generalno, oni su uvjerili mnoge, pa tako i tebe da je HR nas izdala i prodala, što je laž koja je opasna i štetna.

Mi smo se u ključnim trenutcima rata itekako mogli i jesmo se oslonili na suradnju s HR i to je u onakvom okolnostima prošlo gotovo najbolje moguće.
Kasnije smo se uglavnom oslanjali na vlastitie snage i tu se nismo dobro nosili jer nije to tako jednostavno, a ni nemamo kapacitete da se nosimo s MZ, Bo i SR.
Dakle ono što zamjerm je aktivizima koji je višeznačno opasan, a u svojoj biti je apsurdan i tako ne opravdava rizik kojki u sebi nosi, njegova osnovna ideja SF je ustvari notorna činjenica.HB političari su već od 98. preuzeli vođenje hb politike, a nakon 2000. utjecaj HR je zanemariv, čak ih se nije niti informiralo o pregovrima o ustravnim promjenama(Prud , Butmir, kreševska deklaracija...) , znači aktivizam "mi sami" praktično ne znači ništa jer mi smo već godinama sami u krojenju hb politike i time se osim nepotrebnih tenzija i davanja lažnog alibija hb političarima, nije napravilo ništa.

A ne mogu po stoti put detaljno ponavljati ono što sam već i tebi spominjao, da bez ogromne pomoći u izgradnji i osposobljavanju institucija i opstanku u hB općenito ,od strane HR od rata pa do danas, mi ne bi opstali tako da i ta priča o neimanju oslonca isto nosi više štete jer nije istinita i jer širi defetizam.

Situaciju poznajem prilično dobro,ali večinu političara samo iz medija.O MR sam počeo razgovarati kad ga je netko drugi spomenuo i kad se određeni ljudi bili ponuđeni na forumu za hr Sabor i tada sam njega i Čavaru izdvojio kao najbolje kandidate od tih, inače ga se prije nikad niasam sjetio vezano za tu funkciju i eto zanimljivost je da sam mu bio jedan od najvećih protivnika na orgu za vrijema bh izbora(možda se neki i sjećaju). Tako da ne stojim baš tako čvrsto iza Martina, ali od onih tamo nabrajoneih je bolji i još uvijek vjerujem da bi se dobro snašao u hr Saboru kao ,na taj način, situiran i iskusan političar .

A prosrpski aktivizam je isto glupost jer HB politika i RS politika jedna drugu prikriveno podupiru od 95. ,a ni narod nije protiv suradnje na slabljenju bih i tri entiteta.

Gala
20-10-2011, 11:12
Većina foruma se povodi za preovladavajućim trendom, što se moglo primjetiti na onom forumu, čim se napiše kvalitetniji tekkst kojega podrže još 2-3 uglednija forumaša trend je skretao u drugom smjeru pa je tako i Šušnjarov ugled oscilrao od velikog minusa do značajnog plusa.

Ma ne,zavisilio je od zrikavčevih tekstova ,koji su oscilirali od očajnih do kvalitetnih .Tako je oscilirala i podrška ili kritika.

Nisam mislo na ništa konkretno za Poskok , nego generalno, oni su uvjerili mnoge, pa tako i tebe da je HR nas izdala i prodala, što je laž koja je opasna i štetna.

Nije mene uvjerio poskok u ništa ,proučavam sama prema onome što mi je dostupno .Dakle nikada neću reći da nas je Tuđman izdao ,al nakon njegove smrti ,vidilo se koliko je krhka podrška HR političara ,jer su samo bili okrenuti ispunjavanjem uvjeta za EU ili Haga.Dok ovamo je situacija postajala sve gora i gora.

Mi smo se u ključnim trenutcima rata itekako mogli i jesmo se oslonili na suradnju s HR i to je u onakvom okolnostima prošlo gotovo najbolje moguće.
Kasnije smo se uglavnom oslanjali na vlastitie snage i tu se nismo dobro nosili jer nije to tako jednostavno, a ni nemamo kapacitete da se nosimo s MZ, Bo i SR.
Imali smo ali su nam oduzeti kao političkom faktoru i niko se nije bunio od HR političara koji su dužni bili po Deytonu ,brinuti se za BiH Hrvate.Ali kako je bila u jeku haranga protiv Hercegovaca ,nitko se nije našao od političara da se kavalitetno suprostavi tom rasizmu, koji je nemjerno ubačen među Hrvate tj.razjedinili Hrvate ,koliko im je to uspjelo pokazuju rezultati glasanja za Mesića.Morali smo sami !!

Dakle ono što zamjerm je aktivizima koji je višeznačno opasan, a u svojoj biti je apsurdan i tako ne opravdava rizik kojki u sebi nosi, njegova osnovna ideja SF je ustvari notorna činjenica.HB političari su već od 98. preuzeli vođenje hb politike, a nakon 2000. utjecaj HR je zanemariv, čak ih se nije niti informiralo o pregovrima o ustravnim promjenama(Prud , Butmir, kreševska deklaracija...) , znači aktivizam "mi sami" praktično ne znači ništa jer mi smo već godinama sami u krojenju hb politike i time se osim nepotrebnih tenzija i davanja lažnog alibija hb političarima, nije napravilo ništa.

Ovo boldano ,moram te podsjetiti da je u Prudu razgovarao Čović a ne Ljubić,tada nije Čović imao nikakvu podršku iz HR jer je Sanader stajao Ljubića.meni Prud osobno ,je jedno od boljih rješenja ikada ,al učinilo se sve da se uništi ,prvenstveno MZ.Ativizam smtram i raskrikavanje korupcije u institucijama ,smatram da su dobru stvar učinili podržavanjem HDZ-a pred ove zadnje izbore ,jel ovi imaju kapaciteta učiniti ono što su obećavali ,vidimo .Možda je još rano govoriti ali su mlake reakcije na sva događanja.Aktivizam mora imati svoju granicu ,a to je ono o čemu smo već pisali ,ta neka priopćenja su toliko nazadna za Hrvate BiH ,da ne mogu pomoć mogu samo odmoći. jednostavno kopa sam sebi jamu i lako ga se diskreditira nakon toga.

A ne mogu po stoti put detaljno ponavljati ono što sam već i tebi spominjao, da bez ogromne pomoći u izgradnji i osposobljavanju institucija i opstanku u hB općenito ,od strane HR od rata pa do danas, mi ne bi opstali tako da i ta priča o neimanju oslonca isto nosi više štete jer nije istinita i jer širi defetizam.
Sve je to točno ,al imaš i drugu stvar ,robna razmjena ,enegetika (posebno taj kraj iz kojeg si ti ,koliko je Tomislav oštećen u prošlom desetljeću kao općina kroz Buško Blato ).Pa nemoj nas ko siročiće predstavljat..ima i HR velike od nas koristi ,u ljudstvu takođe .

Situaciju poznajem prilično dobro,ali večinu političara samo iz medija.O MR sam počeo razgovarati kad ga je netko drugi spomenuo i kad se određeni ljudi bili ponuđeni na forumu za hr Sabor i tada sam njega i Čavaru izdvojio kao najbolje kandidate od tih, inače ga se prije nikad niasam sjetio vezano za tu funkciju i eto zanimljivost je da sam mu bio jedan od najvećih protivnika na orgu za vrijema bh izbora(možda se neki i sjećaju). Tako da ne stojim baš tako čvrsto iza Martina, ali od onih tamo nabrajoneih je bolji i još uvijek vjerujem da bi se dobro snašao u hr Saboru kao ,na taj način, situiran i iskusan političar .
Ćavara je i moj kandidat,al mislim da nam je potrebniji ovde.
Ti sve fino napišeš i onda (možda bi bio dobar) kvisling M.R,upravo sve ono protiv čega pišeš on je taj ,jedan od glavnih razarača HNS.Neke stvari ili funkicioniranje ovog tijela jednostavno ne smiješ javno prokazivati ,jer šteti.Toliko od mene po tom pitanju .

caporegime
20-10-2011, 11:35
Nije mene uvjerio poskok u ništa ,proučavam sama prema onome što mi je dostupno .Dakle nikada neću reći da nas je Tuđman izdao ,al nakon njegove smrti ,vidilo se koliko je krhka podrška HR političara

ja ću se nadovezati pa reći da podrška nije bila krhka nego je umjesto krhke podrške na snazi bila bijedna i sramotna dezertacija svojih državljana kao i interesa same rh od strane kukavnih predstavnika političke elite rh, neovisno o poziciji ili opoziciji.
upravo zato je sumnjivo i apsurdno da netko inzistira na činjenici da je rh s tuđmanom i šuškom bila glavni krvnik hrvata hercegbosne a da istodobno u ovim bijednicima koji su i započeli eru odjebavanja hrvata iz bih gleda neku snagu koja će pomoći položaju hrvata u bih.
ili se radi o žestokoj naivnost ili o perfidnosti.
i jedna i druga osobina isključuje svog nosioca iz ikakve ozbiljnije rasprave kao i djelovanja a žalosno je da galama i upornost nauštrb istinskih kvaliteta donose više rezultata.
to bi bilo usporedivo sa konstantnim guranjem pavijana u pilotsku školu, koji na kraju dobije priliku ako ne pilotirati a ono barem pametovati o zračnim tehnikama i kojeg se u tom smislu počne uvažavati u njegovim vizijama.

zaba1111
20-10-2011, 16:11
.Ativizam smtram i raskrikavanje korupcije u institucijama ,smatram da su dobru stvar učinili podržavanjem HDZ-a pred ove zadnje izbore ,jel ovi imaju kapaciteta učiniti ono što su obećavali ,vidimo .Možda je još rano govoriti ali su mlake reakcije na sva događanja.Aktivizam mora imati svoju granicu

Već sam puno puta pisao i osobno govorio čuvenom Zrikavcu kao i još nekim mladim nadama da se Hrvati HB nemaju čega sramiti, da su istina i pravada na našoj strani i po pitanju odnosa sa HR i po pitanju položaja u BiH od rata do danas i da je za promociju naših interesa i očuvanje ili ako oćeš buđenje našeg ponosa najjače oružje istina i zato ne treba prevelika pamet i filozofija gdje je granica, istina(naše najjače oružje) je oštro ograničena od laži.
Upravo je to ono što je osnovni problem Poskok aktivizma , zbog čega je opsan i što ima zmajeram, temeljen je na neistinama i kao takav je labav i lako oboriv i ne daj Bože da popormi maha jer će tek tada biti jednim potezom urušen, ali sa velikim posljedicama. Dakle,evo po stoti put: Zrikavac je dobar kad god govori istinu,a šteti kad laže.

Sve je to točno ,al imaš i drugu stvar ,robna razmjena ,enegetika (posebno taj kraj iz kojeg si ti ,koliko je Tomislav oštećen u prošlom desetljeću kao općina kroz Buško Blato ).Pa nemoj nas ko siročiće predstavljat..ima i HR velike od nas koristi ,u ljudstvu takođe .

Evo najboljeg primjera štetnosti od aktivizma temeljenog na neistinama. Kod BJ nema ništa sporno jer sve funkcionira prema federalnim zakonima, ali je lažni aktivizam mnoge obmanuo i oni sad svoj stav , otpor i ponos grade na tome kako u stvari mi preko BJ financiramo HR, što je dakle glupost, posljedica toga je da je aktivistički utjecaj temeljen na neistini što će neprijatelj svakako znati iskristiti jer se takvim stvarima bavi preko 50 godina i od ponosa izgređenog na taj način će ostati sramota i poniženje, umjesto da se istinom pokaže da je HR država kojoj su temelje udarili , koju su izgradili i dalje grade HBosanci zajedno s ostalima i da je mješanje HR u HB strateški hrvatski interes kojega treba poticati i afirmirati i oko kojega se HR stranke trebaju natjecati

Druga opasna posljedica koju možemo pripisati samo ovom jednom primjeru je jučerašnji tekst na Poskoku koji u naslovu kaže" Percija nas opet plkjačka, smanjili naknadu za BJ!", na ovu laž(radi se o tome da je zbog loše hidrološke godine bila manja proizvodnja, time i naknada, sve po fed zakonu) se nadovezao platformaš Perić i najavio rješavanje ovog "dugogodišnjeg problema".
Dakkle Poskok je obmanuo javnost, laž će za ove izbore pokušati iskoristiti platformaško govno Perić, a oni to sve prenose i da bi lažnio optužili HR daju prostor i afirmiraju čak i jednog platformaša Perića koji će na tome pokušati ući u Sabor.
I sve to samo na jednom primjeru, čemu, što reći onima koji slušaju , a ne vide :)