PDA

Pogledaj Full Version : Dolina Neretve

Graničar Jozo
10-10-2011, 09:56
Iako bi ovo moglo ići komotno u temu Dalmacija ipak mi se čini da je potrebno otvoriti posebnu temu za zbivanja na području tri grada u dolini Neretve.

Dolinu Neretve, sa strane RH čine gradovi Metković, Opuzen i Ploče, a sa strane BiH u tu grupu moglo bi se utrpati još eventualno i Čapljinu.

Graničar Jozo
10-10-2011, 10:07
Pločani ogorčeni: Nećemo Kukuriku termoelektranu! (http://ploce.com.hr/politika/2533-ploani-ogoreni-neemo-kukuriku-termoelektranu)

Naime, kako već neko vrijeme imam informaciju da se Luka Ploče prekapacitirala (ako se uzme u obzir njeno primarno tržište BiH) onda ovakvi novinski natpisi ne bi trebali nikoga iznenaditi. Odnosno, ne bi trebala iznenaditi gradnja jednog ovakvog objekta uz samu obalu.

Zapravo, zna se da je Hrvatskoj potrebna još jedna (ili nekoliko njih) elektrana. Dosta se špekuliralo sa nuklearkom u Rogoznici, čak je i u razvojni plan općine stavljen takav projekt. Međutim, izgleda da je od toga ostalo samo mrtvo slovo na papiru.

Ako se već ide na izgradnju termoelektrane, u tom slučaju ekonomski gledano Ploče je idealno mjesto za nju. Naravno, ako se zanemari da je dolina Neretve pretežito poljoprivredni kraj, kao i stanište mnogih riba i ptica.

caporegime
10-10-2011, 10:53
ne znam šta fali nuklearki. ima jedna 25 km od zagreba već 35 godina. pored nje sve frca od uzgoja poljoprivrednh proizvoda ka o i vinove loze koju jamačno u obliku vina ispijaju, pomiješano s mineralnom vodom, hrvatski poluanarhisti dok smišljaju nove akcije da opravdaju svoje postojanje i sami sebe prozovu društvenim akvtivistima u nadi da će jednog dana kad dođu na vječni radnički plenum moći uletiti čegevari i reći; di si kolega

Graničar Jozo
10-10-2011, 11:36
da, ali u pločama se planira graditi TE (prema onom tekstu)

Graničar Jozo
20-11-2011, 20:50
http://lijepa-nasa.bloger.hr/post/pet-plus-za-don-petra/14093447.aspx

Prije nekoliko dana vidjela sam don Petra, i upitah ga zna li da su satovi na crkvenom zvoniku neispravni: svaki pokazuje različito, a ni jedan točno vrijeme. «Znam», reče on, «ali nije me briga»! Pomislila sam da je i on konačno slomljen općom apatijom i nezainteresiranošću građana i politike, da je i on ostao bez snage i motivacije.

No, brzo sam shvatila da griješim, vjerojatno me je samo zezao. Jer dva dana iza toga on jedini organizira akciju sličnu onoj u svim gradovima Hrvatske pod nazivom: I u mom gradu Vukovar svijetli! Bome ne bi zasvijetlio da ne bi njega i crkve,pred kojom je realizirano ovo sjećanje sa svijećama.

Ne znam zašto ni kako ništa nije organizirao Grad ili Mjesni odbor Ploče, ili možda ja nemam točnu informaciju. Uglavnom, mislim da je jedina Vukovarska ulica u zemlji koja je ostala neosvijetljena ova naša u Pločama. Samo nas nekoliko je zapalilo svijeće na balkonu. Tužno je to i neshvatljivo!

A poklopila se organizacija obilježavanja 50. obljetnice pločanske župe Kraljice neba i zemlje i 20. obljetnica pada grada Vukovara što opet obilježava don Petar.

U punoj župnoj crkvi priredio je koncert u kojemu su sudjelovali: Katedralni Oratorijski zbor iz Mostara, Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Mostaru, te solisti iz Splita: Žana Marendić Bučević i Antonija Teskera - sopranistice, Vera Obukhova-mezzosopran, Mirjam Bukmir-tenor i Mario Krnić-bas, te Simfonijski orkestar Mostar i studenti Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu. Dirigent je bio Hari Zlodre.

Kako je sam rekao – ovao je bio davni san don Petra, a ispunio se na najbolji mogući način. Ovaj izvrsni koncert bi trebao biti pouka organizatorima arlaukanja raznih cajki i svima koji baš takvu glazbu slušaju i nameću drugima.

Don Petar je ovim aktivnostima od svih nas zaslužio veliki pet plus!

Graničar Jozo
29-11-2011, 13:20
Don Petrova besjeda upućena na sv. misi za 3. bojnu (26.11.2011.)

http://ploce.com.hr/ostalo/2713-don-petrova-besjeda-upuena-na-sv-misi-za-3-bojnu-26112011

Graničar Jozo
02-01-2012, 13:38
MNK Ploče četvrte u kutiji šibica, veliki pehar i 15000 kuna (http://ploce.com.hr/sportske-vijesti-ostalo/2818-osvrt-mnk-ploe-etrvrte-u-kutiji-ibica-veliki-pehar-i-15000-kuna)

Završen je 41. malonogometni turnir Kutija šibica u Zagrebu. Pobjednik je GPV Elkro Gospić u trećem pokušaju. Važnije od toga za nas je uspjeh naših malonogometaša iz Ploča i doline Neretve skupljeni pod zajedničkim imenom MNK Ploče.

Mladići su pokazali još jednom svoje znanje, vještinu i želju za dokazivanjem pa su od 132 ekipe koliko ih je sudjelovalo u seniorskoj kategoriji osvojili zavidno četvrto mjesto.

Krenulo je ovako:

- 1.kolo Bubanj Niskogradnja - MNK Ploče 0:2

- 2.kolo MNK Ploče - Caffe bar Liquid 3:0

- 3. kolo To nisi vidio - MNK Ploče 1:3

- 1/8 MNK Ploče - H2O Night club 3:2

- 1/4 Projecta-SCIO Jastrebarsko - MNK Ploče (2:2) 7:8

- 1/2 MNK Ploče - PNT IPA Zagreb 1:5

- za 3.mjesto MNK Cvjetno Poliklinika Milojević - MNK Ploče 3:0

Na turniru Saša Burđelez postigao je 9 pogodaka i nije uspio biti najbolji strijelac jer je odigrao 2 utakmice više od Ivana Rančića(CB Lokin-Ulix)najboljeg strijelca koji ima isti broj postignutih pogodaka iz 5 utakmica.

Malonogometaši Ploča na kraju su zasluženo podigli pehar namjenjen za četvrtoplasiranu ekipu te primili novčanu nagradu u iznosu od 15000 kuna. Tijekom Božićnih blagdana uveličali su nam raspoloženje svojim dobrim rezultatima, pronijeli grad diljem lijepe naše i mogli smo biti ponosni gledajući ih na malim ekranima bez obzira na konačan rezultat.

Prisjetimo se još jednom igrača MNK Ploče: Pavo Mustapić(voditelj), Hrvoje Eljuga, Krešimir Kraljević, Ivan Žderić, Dino Primorac, Saša Burđelez, Ivan Majić, Stjepan Boban, Ante Batinović, Hrvoje Juras, Petar Franjić i Ivan Doboš.

http://img526.imageshack.us/img526/7905/diomnkploesaturniraukut.jpg

http://img713.imageshack.us/img713/1317/mnkploe.jpg

Vepar
15-01-2012, 21:28
Iako bi ovo moglo ići komotno u temu Dalmacija ipak mi se čini da je potrebno otvoriti posebnu temu za zbivanja na području tri grada u dolini Neretve.

Dolinu Neretve, sa strane RH čine gradovi Metković, Opuzen i Ploče, a sa strane BiH u tu grupu moglo bi se utrpati još eventualno i Čapljinu.

Lijepa je dolina Neretve. Nadam se da nećete dopustiti da je ekološki devastiraju i da ćete konačno stati na kraj sramotnoj tajkunizaciji i ljudima koji bi uništili sve oko sebe radi osobne koristi.