PDA

Pogledaj Full Version : Agonija Vukovara još traje.

Inkvizitor
08-01-2011, 15:12
Svake godina ista slika. Tisuće ljudi u dugačkoj koloni,ratne zastave, preživjeli sudionici, rodbina žrtava, masa pristigla iz svih krajeva domovine i na samom čelu politički vrh. Dan sjećanja na Vukovar. Dan sjećanja na pad Vukovara. Sjećanje na zadnje dane, sjećanje na agoniju jednog grada i njegovih branitelja. Idu ljudi da odaju počast pobijenima na Ovčari. Domovina odaje počast. Vuče se kolona vukovarskim ulicama a sa obližnjih prozora prati ih poneki pogled. Možda i onih koji su odvodili ljude na Ovčaru. Domovina se opet iskazala.

Jučer ja na graničnom prijelazu uhićen vukovarski branitelj. Optužila ga republika Srbija, ista ona Srbija koja je sravnala Vukovar, ista ona Srbija koja je lomila kosti tom istom vukovarskom branitelju u logorima za koje ne priznaje da su postojali. Srbija čiji predsjednik hoda Hrvatskom ko po svom feudalnom posjedu a za njim trči hrpa novinara i snimatelja koji se dive njegovom šarmu. Kao Džo Amerikanac u Prosjacima i sinovima, tronožac pod njim drži hrvatski predsjednik a on otpozdravlja raji " kako ste..kako, veri najs, kako ste..dobrro, dobrro..verigud..dobrro..dobrro". Baca se širok osmjeh i sija zlatan zub. Hrvatska javnost, hrvatski narod, hrpa dezorjentiranih, jalnih i pomodnih budaletina, opčinjena, zaboravna, uništena, izgubljena.

neki dan na jednom domjenku isti oni političari koji gacaju vukovarskim ulicama svake godine, aplaudiraše čovjeku koji je ustvrdio " da je pao zadnji bastion ustaštva, vukovarska bolnica". Jednom zakrvavljenom mračnom tipu kojemu iz očiju sije zločin. Koji ne odustaje od svog stava. Koji ga bezobrazno iznosi pred kamerama sa posprdnim smješkom i koji na kaže " sve sam ovo rekao u facu hrvatskim političarima i oni za to sve znaju". Vrh politike bježi pred kamerama i sasvim logično pitanje" kako je moguće da aplaudiraju takvom tipu", proglašavaju provokacijom.

Hrvatska ponižena, ismijana, izrugana, bačena u blato. Ali ne samo političari. Oni su samo odraz naroda. Ne lažimo se. Ako polupijani Šeks bježi od kamera i pitanje proglašava provokacijom, to svi mi bježimo s njim. Svi mi. Mi kojima je jedini domet šetati Vukovarom i po ne znam koji put ispraćati vukovarce na stratište. I da se njih pita rekli bi nam.." nemojte braćo. Dosta je bilo jednom. Idite u miru, ne podsjećajte nas. A ako već imate potrebu da zapalite svijeću, zapalite je radije sebi"

dalje pričati o tome nema smisla...možda samo neki stihovi

Biblijska

Nad Sodomom blaga večer pada
nigdje ni traga ognju sa neba
samo se čuje obijesna cika
ljudi što izgubiše sve što je ljudsko
užas, dreka, pijana vika
Dok zemljom odzvanja božanski eho
grmi glas Jahve onom' što klečeć moli
" nađi mi u njoj deset pravednika"

Ognju božanski..da.. s neba siđi
od ovog smrada vid očinji kopni