PDA

Pogledaj Full Version : Article: Što mi Zagrepčani hoćemo!?

admin
07-01-2011, 13:13
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=16-Što-mi-Zagrepčani-hoćemo!

Inkvizitor
07-01-2011, 13:15
Sjajan tekst al gdje će bit objavljen. Nigdje. Na ponekom portalu

caporegime
07-01-2011, 13:20
za početak kod nas!

Ilirk@
07-01-2011, 14:09
ovo je pisao neki folksdojčer?
lijepo je pročitati mišljenje jednog zagrepčana sa duljim stažom od potomaka dopeljalih "osloboditelja" sa prekrojenim šajkačama...

zaba1111
07-01-2011, 19:39
Nažalost nisam upoznao puno Zagrabčana, jedan kojeg znam razmišlja jednako ovome, a već sam pisao o dobrodošlici jednog profesora meni na predstavljanju , drugi kojeg znam osobno je s Trnja i tipični Dudek, dobronamjeran, ali bez znanja.
Mogu potvrditi da i jedna "stara" Osječanka sličnog prezimena ovome, razmišlja ovako, ali opet ko zna nije tila u Duvno, unatoč meni.:rofl

Uglavnom ZG ne vole, bez iznimke, svi potomci bivše "elite", Srbi i ostale sitne duše kojima upravljaju kompleksi.

ZG je metropola i simbol svih HRvta i zlonamjerno pljuvanje po ZG je priznanje našeg poraza.

Inkvizitor
08-01-2011, 12:26
ama zaba nije svaklo govorenje o faktima mržnja prema Zagrebu. I zatvaranje očiju je svojevrsna "mržnja".

Ti što ti kažeš da ne vole Zagreb kako objašnjavaš da ga kontroliraju.

Hrvatska misao je na margini margine a u prvim redovim i u prvim redovima su mrzitelji Zagreba

zaba1111
08-01-2011, 14:04
Reko zlonamjerno pljuvanje, a konstruktivna kritikia je poželjna uvijek i prema svemu.

ZG je bio do 45. ono što je bio, a sad je zahvaljujući neprijatelju to što je, htio sam reći ako pljujemo po ZG ili po HR kao nečem stranom , tuđem i odvratnom samom po sebi , onda smo priznali da smo ZG i HR zauvijek prepustili njima.

Referiram se na tekst u kontekstu u kojem ZG danas je i u kontekstu novih trendova koji dolaze iz Herc. ZG je to što je i meni se osobno njegov prevladavajući mentalitet i stil života ne sviđaju, ali ZG je metropola svih Hrvata i nesmijemo dozvoliti da od njega odustanemo.
Meni se više sviđa splitski seljački stil i način života, ali mi se neke stvari ne sviđaju ni kod njih, najviše mi paše naš i zato ovdje i živim, a to što se nekome nešto ne sviđa ne znači da je to loše, nego naprotiv ,to znači da imamo ratličitih mentaliteta i da po želji možemo birati svoje mjesto za život.

ZG je službeno metropola , službeno je glavni grad i vlasništvo svih Hrvata i kao takav je gravitirajući centar, a ti koji ga , kako kažeš, kontroliraju, ne žele da ZG to bude, Oni žele da oni budu apsolutni gospodari i oni žele da ZG bude isključivo po njihovoj mjeri, a to znači ubiti metropolu u ZG, ubiti općenarodni kulturni centar i ubiti glavni grad koji dužan preko državnih institucija u ZG, preko svojih ljudskih kapaciteta pokupljenih u cijelom narodu i preko svoje kulturne i znanstvenoobrazovne tradicije skrbiti i brinuti za cijeli hr narod. A neprijetelj želi to u ZG zatrti jer želi zatiranje HR.Svaki Hrvat je dužan i brinuti i kritizirati ZG kao nešto svoje, a priznanje da je ZG nama stran i neprijateljski je priznanje poraza. Kritizirati ZG treba zbog želje da ga se popravi, kao što kritiziram i našu općinsku vlast ili nedostatke u TG.

caporegime
08-01-2011, 16:03
upravo nama hercegovcima kao izvornim integralistima u zadatku je da se borimo za zagreb kao glavni grad našeg hrvatskog naroda protiv svakog nepravednog napada ali nam to isto daje pravo na konstruktivnu i dobronamjernu kritiku

Baader Meinhof
12-01-2011, 02:58
Sjajan tekst al gdje će bit objavljen. Nigdje. Na ponekom portalu

Pa u potpisu stoji Hrvatski List, valjda su oni objavili.

Kaže- "Vi ste, kao i Hrvati u Argentini i širom svijeta na zadnjim predsjedničkim izborima glasovali 10:1 protiv komunističkog mraka, prvi puta Hrvati Bosne i Hercegovine i Hrvati u prekooceanskim zemljama su glasovali kao jedno glasačko tijelo!"

Stvarno ne kužim da nakon godinu dana ovog predsjednika i dalje netko ponavlja kretenske floskule koje je Bandiću smislila ekipa srba i likova koji su htjeli do para preko 'sredit cemo, zvat ću ja'. Nije me briga ako je netko lijevo ili desno, svatko ima pravo birati svoj put. Ali ako mi nešto ide na k.... to su glupani koje misle da sam i ja glupan pa su dovoljno drski da mi predbace ako nisam u nedjelju bio u crkvi, dok su se sami razvodili ne bi li dobili šupu u Preradovićevoj.
Bogu hvala pa poznam dovoljno Hercegovaca pa da znam da se "on samo tako pisao, nije mislio"- da parafraziram Večernjak na temu Jergovića.