PDA

Pogledaj Full Version : Srbijanske optužnice

caporegime
22-09-2011, 15:34
mene ne čudi što srbi dana dans sad doduše tim putem pokušavaju dobiti bodove nauštrb nas i ne dozvoliti da im predaleko odmaknemo, kako u približavanju EU, tako i u nikad dosanjanom snu o teritorijalnom proširenju.
ipak, zanima me koliko će to hrvatska vlast trpiti.
obzirom na izbore, bahatiji i oštriji stav prem srbiji vladi može donijeti samo bodove.

Marta
22-09-2011, 17:08
Hrvatska vlast trpi vec dva desetljeca svasta. Od pobune preko pokolja, mirne reintegracije, raznih optuznica, slanja generala, presuda generalima, raznih niskih politickih podvala pa do ovih nebuloznih optuznica ... trpit ce dok ne krepa vlast, znaci uvijek.

Ilirk@
22-09-2011, 20:24
imala sam tu nesriću danas slušati imockog četnika kosanovića kako govori u vlastitoj reportaži na hrvatskoj televiziji u udarnom terminu o ugrožavanju srba po vukovaru početkom rata.
mučnina je tim veća što sam morala slušati i ispovijesti preživjelog (zamisli!) koji je, izmeđuostalog, živio u strahu od neregistriranih auta što su noću vozikali gradom.
a onda se sjetim ovčare, one tužne kolone protjeranih, leševa na ulici i devastiranog grada, a posebice oslobođenog šljivančanina kao zaključka slučaja vukovarskih hrvata..
kao, eto, srbu su svoje procesuirali, sad su došli na red hrvati, skoro da požalih što je rat gotov.

TheBronxBomber
22-09-2011, 20:43
imala sam tu nesriću danas slušati imockog četnika kosanovića kako govori u vlastitoj reportaži na hrvatskoj televiziji u udarnom terminu o ugrožavanju srba po vukovaru početkom rata.
mučnina je tim veća što sam morala slušati i ispovijesti preživjelog (zamisli!) koji je, izmeđuostalog, živio u strahu od neregistriranih auta što su noću vozikali gradom.
a onda se sjetim ovčare, one tužne kolone protjeranih, leševa na ulici i devastiranog grada, a posebice oslobođenog šljivančanina kao zaključka slučaja vukovarskih hrvata..
kao, eto, srbu su svoje procesuirali, sad su došli na red hrvati, skoro da požalih što je rat gotov.

Bili su ugrozeni ko Srbi u Imotskoj krajini '41-'45-e kada nijednom dlaka s glave nije falila, a istodobno su cetnici i partizani ubijali Hrvate na tom istom podrucju.

Sasa Kosanovic je najobicniji cetnicki isprdak; naravno, bez odgovarajuce naobrazbe je postavljen na HTV i sada Hrvatima prosiplje ordinarnu cetnicku mitologiju i nadaleko poznate cetnicke lazi.

Jebem mu grob i majku; onoga tko se s njime druzi; i one koji ga stite.

Graničar Jozo
22-09-2011, 20:56

to je slika koju treba što prije zaboraviti...

rekao je bomber sve u svojoj zadnjoj rečenici. s tim da bi ja to malo proširio...

NorthStand
24-09-2011, 23:03
Franjo Tuđman vječni trn u oku, jugoslavenima i velikim srbima. Prvi ga mrze jer im je uništio Jugoslaviju, drugi ga mrze jer im je samljeo plan velike srbije u papar. Sve u svemu, da nismo imali takvog lidera kakvog smo imali 90ih uvjeren sam da bi danas putovali za split i dalmaciju, liku kroz veliku srbiju. Tako da, samo neka oni pišu optužnice, al NDH ne mogu izbrisat ni u najluđim snovima.

Graničar Jozo
27-09-2011, 14:57
Srbija ne može raspisati međunarodne tjeralice

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=584BBA7F-1FF6-4538-9B52-CF04C4EE26BA

U Ministarstvu tvrde da bi optužene osobe imale razloga za strahovanje od uhićenja samo ako bi putovali u Srbiju, ali ne i u neku drugu državu. Naime, od prije desetak mjeseci vrijedi pravilo da međunarodna Interpolova tjeralica ne može biti raspisana ako za to ne da suglasnost država o čijem je državljaninu riječ.