PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatska desnica-perspektiva ili 0 bodova

caporegime
06-01-2011, 19:27
Svjedoci smo da jedan narod kjega bi se u nekoj dobroj mjeri mogli opisati kao tradicionalni, u znatnoj mjeri desno orijentiran narod, nema svoje prave predstavnike.
Dok je HDZ kao stranka već odavno napustila svoje korijene, iako bi se službeno radilo o stranci desnog centra, desnu stranu političkog spektra nastanjuje hrpica malih stranaka koje obilježava gotovo ista retorikai razmišljanje i potpuna nemogućnost ikakve integracije u jedno tijelo.
HSP nakon odlaska Ante Đapića, u čije vrijeme je doživio i najveći uzlet ali i najsramotniji pad još uvijek tavori na dnu.
Novo ime u vidu Danijela Srba djeluje kao osvježenje ali može li se HSP izdići iz sadašnjeg stanja te može li promjenom načina djelovanja privući k sebi nocvije političke snage kao podršku ljudi.
Koliko uopće može danas proći retorika koja bi više imala odjeka početkom desetljeća kada je još uvijek postojala neka spremnost da se ustane za obtani nacionalnih interesa.
Da li "zloguka" predviđanja mogu mobilizirati narod ili samo relativizirati opravdane bojazni na koje se upozorava u medijskim istupima prvaka HSP-a.
Je li prijelaz na ekonomske segmente politike pravi put pri čemu bi se kroz pojačan ekonomski rast kao i poštenije vođenje opće politike, moglo utjecati na politički stav naroda na način da se kroz ekonomski razvoj promoviraju i štite nacionalne vrijednosti?
Je li današnjadesnica ili ono što je od nje ostalo prevladala neke zablude ili makar zastarjele postavke u odnosu na problematiku HRvata u BIH odnosno ustorj BiH na drugi način a ne na način koji bi podsvjesno služio isključivo kao prepreka Srbiji da proširi utjecaj preko Drine ili kao podloga za neku kolikogod fantastično te istodbno nepotrebno zvučalo-Hrvatsku do Drine.

Što bi hrvatska desnica trebala raditi i koji bi bili najbolji pravci te metode u djelovanju?

http://www.vecernji.hr/vijesti/hsp-eu-zamjena-kominternu-a-bruxelles-moskvu-clanak-235786

Inkvizitor
07-01-2011, 09:05
0 bodova rođo. Hrvatska desnica to je "vašar taštine" i idealna lovina za udbaške špiclove.

Pa oni ih buše ko sir. Ko nekad emigraciju.

caporegime
07-01-2011, 09:07
Znači složili smo se da je trenutno njhova vrijednot 0 bodova.
Da ste vi kojim slučajem rodonsačelnik nove desnice, kakvu bi političku taktiku provodili?

Inkvizitor
07-01-2011, 09:11
jel ti to mene rođo persiraš..))))

caporegime
07-01-2011, 09:21
ne. postavljam pitanje cijelokupnom zborištu.
meni padaju na pamet neke ideje ali nemam baš vremena u komadu ih izložiti.

Inkvizitor
07-01-2011, 09:50
Znam, šalim se. Šta bi ja prvo uradio. Nabavio pet-šest utoka za špiclove koje raspoređuju Manolić i ekipa po svim strankama.

caporegime
07-01-2011, 09:52
Dobro, tu se slažem, ali zasada nek bude pod pretpostavkom da postoji desnija opcija u kojoj se nalaze kolkotoliko normalni ljudi i koji trebaju krenuti politički djelovati.

Ilirk@
07-01-2011, 10:03
imamo novi hrvatski desni pokret - hrast.
odnosno, hrvatski rast.
misli se valjda na gospodarski, što li...

poznajem dobro neke ljude u tom pokretu, ali kako reče inkvi, rasadnik taštine i enormnih ega u kombinaciji sa velikom ambicijom gdje se ne biraju sredstva, najbolji je mamac za udbaše.
rasturit će braća i ovaj pokret ko guda kesu.
posli tuđmana, potop.
nema.
ništa.
zbogom.

caporegime
07-01-2011, 10:27
Moje je mišljenje za skroz nove snage. dokazane u nekim drugim segmentima.
naši neprijatelji imali dobru taktiku.
prvo su godinama ko papagaji nabrajali šta je sve netko kupio, kakavu je sagradio kuću, do je ljetovao.
tako su nabijali krvu glavu i sline na usta duhovnom proleterijatu.
onda su počeli s pljačkama, malverzacijama, nabacivanje govnima na najjače.
uskoro s počela širiti fama o lopovima, privatizaciji, gladnim ljudima koji kopaju po kontejnerima za smeće....
već žestoko izrevoltirani proleterija je mogao prijeći na novu razinu pranja mozga.
onda su se počele vaditi političke igre, dijeljenje bosne, protjerivanje srba, prisluškivanje novinara.
pa onda priče o političkoj izoliranosti o sankcijama o neprihvaćanju nacionalizma od strane uljuđenih članova međunarodne zajednice.....
na kraju se provlači slijedeći zaključak koji ideolozi pete kolone pokušavaju provući ali im ne ide pa ga moraju javno govoriti.

samo stalnost hrvatske je bio pakleni plan lopova koji su koristeći nacionalističku retoriku zajedno sa sličnima u srbiji odlučili dogovornik ratom skrenuti pažnju s neviđene pljačke koju su izvodili u svojim državama za svoje privatne intrerese s ciljem izolacije zemlje da bi mogla biti lakše pljačkana.
iako nisu postigli potpuni uspjeh sa takvim medijskim ispiranjem mozga djelomično i jesu.

možemo li išta naučiti iz takvig pristupa?
u svom djelovanj koristili su se fenomenom uvjetovanog refleksa na način kako se koriste dreseri pasa.

Ilirk@
07-01-2011, 10:34
da je meni uskrsnuti samo 4-5 ljudi, vidio bi ti što je prava desnica... :(
ja ti nisam više nekakve vjere ni u nove snage.
nekako se uvijek iskristaliziraju i na površinu isture nekakvi nenormalni likovi. pogledaj samo našu hercegbosansku stvarnost.
gdje su nepotkupljivi, bezkompromisni, mudri i pragmatični, a opet nepokolobljivi i ustrajni hrvati koji imaju volje i želje nešto promijeniti?
nema ih.
samo budale i lopovi. korumpirani i totalni idioti.
hebale te ovako gorke teme... dođe mi da se napijem...

Inkvizitor
07-01-2011, 10:34
Točno to. Sve si dobro nabrojio.

Jači su i pametniji. Solidarniji. Lojalniji. iskusniji .Nemaju obzira. Nemaju milosti. Mi ako nas i ima pametnih, ograničeni smo kršćanskim svjetonazorom. Oni su nemilosrdni. Ako vide šansu da te zatuku, zatuć će te deset metara pod zemlju.

A narod je stoka..pučina je stoka jedna grdna.

na kraju kad sve zbrojiš..za koga

za koga..

da ti sutra jebu mater što si ih podigao iz njihovim smrdljivih al toplih rupa..

caporegime
07-01-2011, 10:35
ti bi bila dobra politička snaga s desne strane scene.
i inkvi.
ja ne bi. zbog mene i mojih postupaka bi se morali ispričavati i plaćati odštete.
ja bi bio dobar u nekom nježnijem totalitarizmu.

ali tvrdim, dobrom reorganizacijom ima i načina i prostora.
naš najveći neprijatelj su još uvijek sindrom tipičnog desničara koji je najsumnjičaviji prema bližnjem (taaa će on, prčin mu, dije on bija kad san ja bija....) i koji misli da je upravo on povijesna ličnost kojoj je bog dao u zadatak da izvede napaćeni narod preko pustinje političke nemilosti.
razradimo temu.

Ilirk@
07-01-2011, 10:50
nisam ti ja za političarke. ja sam ti prije za ratovanja nego za to.
samo što bih ja prije nego krenem u rat, prvo mjesec dana s prozora pucala i očistila susjedstvo... :D

gle. kako god uvriježeno bilo mišljenje da mi je ego veličine jednog ultra luksuznog hotela u dubaiju, ja mislim da barem po pitanju politike i biranja vođa, nemam s tim problema.
odgojena sam tako da poštujem autoritete. bez pogovora. ali autoritete koji to zavrjeđuju.
to znaju i moji poslodavci, zato nemam nikad nikakvih problema ni sa kolegama ni sa nadređenima.
zato mislim da bih bila bolji pobočnik nego vođa.

recimo, jedan nino raspudić, čovjek kojega su zbog vlastite taštine, neki likovi vama forumašima već malo ogadili, jedan je od autoriteta kojeg smatram dobrim vođom.
zašto?
zbog njegovih kvaliteta kao čovjeka, što intelektualnih, što oratorskih.
međutim, lik je totalno nezainteresiran herceg-bosnom u zadnje vrijeme.
vrlo lako moguće da njegov ogromni ego nije mogao prokuhati činjenicu da je narodu toliko teško, da je toliko razočaran, da jednostavno nema volje za štovanjem još jednog narodnog tribuna.
ovo ne govorim iz nekakve zle namjere. jok!
ja tog čovjeka jako cijenim i obožavam upravo zato što ne jebe nikog ni jedan posto. ali zamjeram mu što nema dovoljno mudrosti i razumijevanja za prizemnije stvari od filozofije, sociologije i talijanske književnosti.
čovjek je i srcem odselio u zagreb i to je naš veliki gubitak.

caporegime
07-01-2011, 11:03
znate li zašto su hanibala voljeli njegovi vojnici i umirali za njega.
jer je jeo što i oni, spavao di i oni i krvario s njima u prvim redovima.
za poštovanje se mora izboriti.

odgojena sam tako da poštujem autoritete. bez pogovora. ali autoritete koji to zavrjeđuju.
to znaju i moji poslodavci, zato nemam nikad nikakvih problema ni sa kolegama ni sa nadređenima.
zato mislim da bih bila bolji pobočnik nego vođa.

ovo apsolutno kužim.
pa nisam ni ja sebe nazvao caporegime džaba...
da sam već na nekoj višoj razini zvao bih se boss ili ne -regime nego -di famiglia

Inkvizitor
07-01-2011, 11:39
ti bi bila dobra politička snaga s desne strane scene.
i inkvi.
ja ne bi. zbog mene i mojih postupaka bi se morali ispričavati i plaćati odštete.
ja bi bio dobar u nekom nježnijem totalitarizmu.

ali tvrdim, dobrom reorganizacijom ima i načina i prostora.
naš najveći neprijatelj su još uvijek sindrom tipičnog desničara koji je najsumnjičaviji prema bližnjem (taaa će on, prčin mu, dije on bija kad san ja bija....) i koji misli da je upravo on povijesna ličnost kojoj je bog dao u zadatak da izvede napaćeni narod preko pustinje političke nemilosti.
razradimo temu.

ma di bi ja bio dobar političar..meni što na umu to na drumu..

možda pučki tribun..ali takvi uvik izgore..

caporegime
07-01-2011, 12:20
pa možda je red na generaciju novih ljudi koji će imat iviše povjerenja prema onima koji ih biraju.
u današnje vrijeme naglasak je na ekonomskim pitanjaima kao i funkcioniranju pravosuđa te borbi protiv kriminala koji je zahvatio sve pore državne vlasti.
kao što su oni izjednačavali lošu ekonmsku situaciju sa nacionalizmom koji je i doveo do toga, svaki napredak na ekonomskom planu i povećanje kvaltite života bi pametna i smosvjesna opcija iskorištavala i povezivala sa nacionalnim vrijednostima.
dakle kao što je bilo prema medijskim otrovima jugolijeve scene, -nema se para, zato jer nas vode nacionalisti (krajnje pojednostaljeno)
svaki napredak bi trebalo pratiti utiskivanjem u mozak ljudima,-razvijamo se, kreće se upravo zato jer smo doboljubi jer iz domoljublja i odgovorne politike zaštite državnih interesa i proizlazi blagostanje i dobar život.
time bi se kroz ostvarivanje ekonomskih zadovoljavanja potreba običnog čovjeka moglo puno lakše i s većom podrškom okrenuti na odrađivanje pravih državno nacionalonih interesa ne strogo povezanih s ekonomijom a običan narod bi to podržavao jer bi mu prva asocijacija bila ovo što sam već naveo prethodno.
uvjetovani refleks.

Graničar Jozo
07-01-2011, 20:02
Mi ako nas i ima pametnih, ograničeni smo kršćanskim svjetonazorom. Oni su nemilosrdni. Ako vide šansu da te zatuku, zatuć će te deset metara pod zemlju.

kako su nam razmišljanja ista. prije par godina razgovaramo mi u jednom manjem krugu ljudi i govori ovaj jedan prijatelj da su ljudi za vrime njegovog dida mogli navečer ubit udbaša, a sutradan otić u vinograd kao da ništa nije bilo.

ja eto spadam u ove koji to ne mogu.

kako reče capo da nije za politike, meni je dobronamjerno savjetovano (rekao bih iz krugova bliskih splitskom SDP-u) da se nikada ne bavim politikom. da ne bih izdržao, da se meni na licu sve vidi.

Pessimus dux
07-01-2011, 20:16
Znači složili smo se da je trenutno njhova vrijednot 0 bodova.
Da ste vi kojim slučajem rodonsačelnik nove desnice, kakvu bi političku taktiku provodili?
Ajde da se pokušam staviti u ovu nezahvalnu ulogu.:011

Recimo, za početak bih pokušao okupiti neistrošena lica, intelektualce, koji bi formirali politički program i strategiju. Tu prvenstveno mislim na politički nepotrošene ljude, koji bi svjetonazorski odgovarali takvoj političkoj platformi. Recimo, svakako na spomenutoga Raspudića, zatim Ivicu Lučića, Tomislava Jonjića, Miroslava Akmadžu, Ivicu Šolu, Ivana Kordića, pa na kraju krajeva i Tončija Tadića, Josipa Jurčevića, eventualno Igora Zidića itd. Naravno, većina njih bi djelovala u pozadini, a nekolicina odabranih, elokventnijih i medijski snalažljivijih bila bi odabrana da javno promiče i širi ideje, te inicijative koje bi se zajednički formirale i potpisivale na okruglim stolovima. Svakako bih u to pokušao uključiti i mnoge ljude s raznih foruma (ovoga, hercegbosne, foruma.hr itd.) jer se zaista na tim mjestima nađe vrhunskih ljudi.

To je, ovako ukratko, okvir, ali nažalost samo moja velika mašta, odnosno vjerojatno i politička utopija...

Graničar Jozo
07-01-2011, 20:24
zanimljv je taj tadić. on pred izbore napušta HSP. imam neke svoje ideje zašto je to tako, al zvuči previše bezveze da bi pisao.

caporegime
07-01-2011, 21:13
Ajde da se pokušam staviti u ovu nezahvalnu ulogu.:011

Recimo, za početak bih pokušao okupiti neistrošena lica, intelektualce, koji bi formirali politički program i strategiju. Tu prvenstveno mislim na politički nepotrošene ljude, koji bi svjetonazorski odgovarali takvoj političkoj platformi. Recimo, svakako na spomenutoga Raspudića, zatim Ivicu Lučića, Tomislava Jonjića, Miroslava Akmadžu, Ivicu Šolu, Ivana Kordića, pa na kraju krajeva i Tončija Tadića, Josipa Jurčevića, eventualno Igora Zidića itd. Naravno, većina njih bi djelovala u pozadini, a nekolicina odabranih, elokventnijih i medijski snalažljivijih bila bi odabrana da javno promiče i širi ideje, te inicijative koje bi se zajednički formirale i potpisivale na okruglim stolovima. Svakako bih u to pokušao uključiti i mnoge ljude s raznih foruma (ovoga, hercegbosne, foruma.hr itd.) jer se zaista na tim mjestima nađe vrhunskih ljudi.

To je, ovako ukratko, okvir, ali nažalost samo moja velika mašta, odnosno vjerojatno i politička utopija...

nove face al koje su već dokazane u nekim društvenim segmetnima su način kako ići dalje.
naravno, takve pojave bi trebale već biti afirmirane a ne kao kod sadašnjih stranaka hdz-a i sdp-a da izmišljaju anonimce pa ih putem stranke afirmiraju.

patriot
08-01-2011, 12:32
Nije samo desnica potaracana,kod nas vise nema u tragovima niti drzavotvorne ljevice..

Kako me smeta monopol nasih ljevicarskih politickih opcija na sve sto ima taj predznak lijevo,tako me smeta i etiketiranje ljudi koji su puno drzavotvorniji element od masu velikih domoljuba,a ispadaju crni djavli..

Pessimus dux
08-01-2011, 13:04
nove face al koje su već dokazane u nekim društvenim segmetnima su način kako ići dalje.
naravno, takve pojave bi trebale već biti afirmirane a ne kao kod sadašnjih stranaka hdz-a i sdp-a da izmišljaju anonimce pa ih putem stranke afirmiraju.
Pa upravo to.;)

Inkvizitor
08-01-2011, 13:16
Nije samo desnica potaracana,kod nas vise nema u tragovima niti drzavotvorne ljevice..

Kako me smeta monopol nasih ljevicarskih politickih opcija na sve sto ima taj predznak lijevo,tako me smeta i etiketiranje ljudi koji su puno drzavotvorniji element od masu velikih domoljuba,a ispadaju crni djavli..

Koji su to.

Inkvizitor
08-01-2011, 13:24
btw državotvorna ljevica kod nas nikad nije ni postojala. kao što je to pravilo u drugim narodima, da ljevica čak prednjači u zaštiti nacionalnih interesa kod nas je ljevica općenito protunacionalna( nego je anacionalna i internacionalna) tako je ne može ni tehnički biti u tragovima.

patriot
08-01-2011, 14:14
Koji su to.

poznanici i prijatelji..nisam mislio na odredjene javne osobe..nebi vjerovao koja govna ih napadaju se nebuloznim mantrama,nastalim u sredisnjicama bivsih jugo kadrova..

a drzavna ljevica ne postoji kroz politicku stranku,to je istina..iako postoji citav niz ljudi koji su "nasim" pozicijama sto se tice zastite nacionalnih interesa..problem je sto ovi koji predstavljaju ljevicu kod nas,redom odnarodjena goveda,koji veze nemaju sa politickim propgramom kojeg predstavljaju u javnosti..

caporegime
09-01-2011, 21:37
ipak, ako ništa..čini mi se da se ovaj HSP barem trudi, i izlazu u javnost kad god to može.
prije su šutili ko ribe na sve.
još da ubace malo i ekonomske priče odnosno istaknu neke ljude koji bi imali što reći i u ekonomiji radi davanja ljudima da imaju cjeloviti politički program i da politika i ekonomija predstavljaju jedinstvenu strategiju razvijanja položaja rh kao i njezinih državnih interesa.