PDA

Pogledaj Full Version : HNS - Jesu li Čović i Ljubić prokockali povjerenje

Borna Bekijski
22-09-2011, 13:15
Prva razmimoilaženja unutar stranaka okupljenih oko HNS-a su počela u lipnju kada je Zapadnohercegovački HSS uputio javni poziv HDZ-ovima

HSS uputio Javni poziv HDZ-ovima.Ako sramotite sebe,nas nećete!
http://posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=656%3Ahss-uputio-javni-poziv-hdz-ovimaako-sramotite-sebenas-neete&catid=43%3Apolitika

Nakon toga u srpnju se javio HSS Grude
Poziv Grudskim vijećnicima da se vrate sa višemjesečnog odmora

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=838%3Agrude-hss-e-traiti-vanredne-izbore&catid=43%3Apolitika&Itemid=54

Znakovit je dio u priopćenju koji kaže „Možemo očekivati da će se naši dragi vijećnici ponovno probuditi par mjeseci prije sljedećih izbora pokušavajući ponovno prodati istu priču u kojoj Gruđanima obećavaju brda i doline.“

Jučer je uslijedila odlična reakcija predsjednika GO HDZ 1990 Mostar , Slavena Raguža gdje dere Čovu i Ljubića sve u 16.S pravom moram dodati i čestitati mladom gospodinu na tekstu.

Lideri Hrvata moraju pokazati spremnost na žrtvu, treba nam akcija, a ne rekacija, dosta nam je priopćenja

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=838%3Agrude-hss-e-traiti-vanredne-izbore&catid=43%3Apolitika&Itemid=54

A danas ponovo iz HSS-a ,ovaj puta iz Posavine masakriranje HDZ-ova i naravno platformaša.

HSS Orašje: BIJELA KUGA I PLJAČKA ZA OČUVANJE NACIONALNIH INTERESA

http://www.hss.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=94:hss-oraje-bijela-kuga-i-pljaka-za-ouvanje-nacionalnih-interesa&catid=37:novosti&Itemid=59

Pitanje koje se postavlja je hoće li Čovićevo i Ljubićevo kalkuliranje oko toga hoće li ući u vlast dovesti do razmimoilaženja unutar HNS-a ( U prvom redu sa HSS-om i dijelom HDZ 1990 ) ili će stanje ostati u statusu quo .

caporegime
22-09-2011, 13:21
naravno da jesu. prokockali su ga davno. ne vrijede ništa.
ali opet imaju legitimitet. kako ih je 90% mog naroda biralo ja ih kao takve poštujem.
ali da imaju imalo pameti, ovo maloi vremena bi trebali naći prave i poštene kadrove i njima prepustiti daljenje vođenje.
ako im je stalo do naroda
previše imaju i maslaca na glavi i propuštenih prilika i dokazane nesposobnosti da bi i dalje nastavili kao dosada.

Borna Bekijski
22-09-2011, 13:27
Slažem se sa tobom.Međutim uopće nisam postavio temu da razgovaramo o legitimitetu koji nije sporan nego hoće li način na koji radi HNS (ne radi gotovo ništa , barem do sada ) dovesti do toga da ova neslaganja koja su sve očitija naprave pritisak na Čovića i Ljubića da konačno počnu raditi ,ili će dovesti do toga da u radu HNS-a ostane HDZ BiH , dio devedesetke i par stranaka koje ne postoje ( od njih neke više nisu ni registrirane kao političke stranke primjerice DC )

Ilirk@
22-09-2011, 13:36
očekivati od hrvatskih političara samožrtvovanje kako bi učinili dobro narodu, čista je utopija.
treba se nametnuti, naoružati strpljenjem, argumentima i financijama i udarit ko sivonja.
demokratski srušiti stari, komunistički kadar i postaviti sve mlade ljude na vodeća mista.
samo, problem je u tome što smo hrvati..

Inkvizitor
22-09-2011, 14:29
Biti hrvatski političar u BiH danas al ne podguz nego političar mislim da je najteži posao trenutno na svijetu. U svijetu politike naravno.

Time ne amnestiram ovaj dvojac nikako.

sagitarius
22-09-2011, 15:21
U ovoj koaliciji dva HDZ-a ni Čović niti Ljubić nisu prokockali ništa, dapače, učinili su više nego bi se to moglo i pretpostaviti. Dakle, govorim o aktuelnom postizbornom periodu i neću posebno podcrtavati s kojim superiornim legitimitetom i kapacitetom hrvatskog biračkog tijela raspolažu.Nisu se polakomili za foteljama, nisu ušli u federalnu vlast, što je već po sebi garant da u ovom izbornom ciklusu nisu gledali svoje fotelje.Nadalje, u zaslugu im svakako pripada podatak da o trećem entitetu sa hrvatskim predznakom više nije tabu govoriti ni u Sarajevu, podcrtali su neravnopravan položaj Hrvata u BiH, raskrinkali su postojanje velikobosnjačke unitarističke politike, internacionalizirali su pitanje udara na konstitutivnost Hrvata u Federaciji, organizirali su održavanje HNS-a, nisu priznali legitimitet federalne vlasti, HNS vuče poteze na pripravljanju Izbornog zakona i na njemu se intenzivno radi kako se ne bi u budućnosti dogodilo preglasavanje i da Hrvatima Bosnjaci biraju člana Predsjedništva... Razvijani su odnosi sa RH, kamo je konačno počela prodirati istina o stanju sa Hrvatima u BiH...., ne bih da izigravam nečijeg advokata, ali previše paušalno je postavljati, u ovom trenutku, u fazi pregovora oko konstituiranja vlasti na drzavnom nivou, pitanje o njihovom kredibilitetu i nekakvom prokocanom povjerenju... Iovako ima i suviše inhibicija koje im postavljaju pojedine grupe pa i portali, stalno licitirajući sa njihovim kredibilitetom kod naroda i vršeći stalnom presijom na njih ponekad i kontraefekat da nešto ishitreno urade ili "odigraju".Nije to dobro sada činiti, treba im dati odvezane ruke, jer činjenica je da do sada od listopadnih izbora nisu napravili takvu kardinalnu grešku da bi smo ih preispitivali. U uvjetima u kojim su se našli, radili su dobro, uglavnom transparentno i s tečkoćama koje su im jedno bitno vrijeme pravili i međunarodni čimbenici, sve dok nisu najzad "pročitali" politiku SDP-a i njeog lidera. Dakle govorim o njima dvojici, a ne o cjelokupnom članstvu oba HDZ-a i pojedinačnim sranjima kojih je bilo i biće od kojekakvih viječnika i seljačića kojima je važnija vlastita guzica od "nekakvih nacionalnih interesa"...

MoSTaR
22-09-2011, 15:28
Slažem se sa tobom.Međutim uopće nisam postavio temu da razgovaramo o legitimitetu koji nije sporan nego hoće li način na koji radi HNS (ne radi gotovo ništa , barem do sada ) dovesti do toga da ova neslaganja koja su sve očitija naprave pritisak na Čovića i Ljubića da konačno počnu raditi ,ili će dovesti do toga da u radu HNS-a ostane HDZ BiH , dio devedesetke i par stranaka koje ne postoje ( od njih neke više nisu ni registrirane kao političke stranke primjerice DC )

Jesi li ti clan HNS-a pa mozes tako tvrditi kako ne rade nista ili gotovo nista?! Sto bi po tebi trebali uraditi, proglasiti samostalnost :P:P...?!
Ova borba je prvenstveno pravna borba, rezultati ne mogu biti vidljivi na prvu, odmah, sada, jer eto, mi to tako ocajno zelimo.....

Inkvizitor
22-09-2011, 15:30
Jas zato kažem..pazi ti danas ako si vođa stranke sa potporom hrvatskog naroda a suprostavljaš se muslimanskoj hegemoniji koja ima potporu međ. čimbenika ti sebe izlažeš svakoj vrsti progona.

napakiraju ti optužnicu začas.

Tu treba imati živce ne ko konj. nego ko sto konja..da ne istrčiš sa ishitrenim potezom i olakšaš im posao..a da istovremeno radiš na nečemu .

ti šutiš..narod te proziva..ti nešto poduzmeš..stranac te sčepa za gušu..

to nije lako..

ne znamo mi kakvi se sve pritiscu tu valjaju..lako je nama pričat..al kad dođeš u poziciju..onda se triba pokazat.

MoSTaR
22-09-2011, 15:32
Sagi :-), slazem se s tobom :-)!

Graničar Jozo
22-09-2011, 15:32
to je to inkvi, ali ne smiju se iza toga sakrivati. tj. ne smije im to biti izgovor za nečinjenje ništa. neupućenom je teško raspoznati jedno od ovog dvoje...

MoSTaR
22-09-2011, 15:34
Moramo, takodjer, prihvatiti kao neke poteze ne mogu javno objaviti..... :-)

Graničar Jozo
22-09-2011, 15:35
naravno. puno je toga na kocki.

zato neki apokaliptični scenariji i ne donose ništa dobroga za hrvate u BiH.

Borna Bekijski
22-09-2011, 15:38
Jesi li ti clan HNS-a pa mozes tako tvrditi kako ne rade nista ili gotovo nista?! Sto bi po tebi trebali uraditi, proglasiti samostalnost :P:P...?!
Ova borba je prvenstveno pravna borba, rezultati ne mogu biti vidljivi na prvu, odmah, sada, jer eto, mi to tako ocajno zelimo.....

Nije uopće važno jesam li ja član HNS-a , važno je da su članovi HNS-a gospoda iz HDZ 1990 i HSS-a koja su medijima uputili ona priopćenja članovi i očito nisu zadovoljni radom toga tijela.
Što su trebali učiniti , pitaš?
Pa možda sukladno odlukama HNS-a prestati koalirati sa SDP-om , NSRZB-om , HSP-om i SDA-om kada nitko ne gleda.
Čović,Ljubić o tome šute , očito ili neće da nalože svojim nižim organizacijama raskid nemoralnih koalicija ili nemaju kontrolu nad istim.
Očito je da u HNS-u postoji grupacija koja je nezadovoljna radom istoga ili po tebi član HNS-a nije nitko tko bespogovorno ne sluša "Velike vođe"

Inkvizitor
22-09-2011, 15:41
to je to inkvi, ali ne smiju se iza toga sakrivati. tj. ne smije im to biti izgovor za nečinjenje ništa. neupućenom je teško raspoznati jedno od ovog dvoje...

ne smiju ali treba se reći da iza njih tj iza nas ne stoji nitko..osim šake nas.

Nijedna strana sila..nijedna islamska zemlja, ni Francuska i Njemačka i GB ni Amerika..Rusija nešto govori u paketu podrške Srbima.

Čak ni Hrvatska..

to je bitno..

ono šinfejnovsko Mi Sami..u našem slučaju to doslovno i znači Mi Sami.

Inkvizitor
22-09-2011, 15:44
Nije uopće važno jesam li ja član HNS-a , važno je da su članovi HNS-a gospoda iz HDZ 1990 i HSS-a koja su medijima uputili ona priopćenja članovi i očito nisu zadovoljni radom toga tijela.
Što su trebali učiniti , pitaš?
Pa možda sukladno odlukama HNS-a prestati koalirati sa SDP-om , NSRZB-om , HSP-om i SDA-om kada nitko ne gleda.
Čović,Ljubić o tome šute , očito ili neće da nalože svojim nižim organizacijama raskid nemoralnih koalicija ili nemaju kontrolu nad istim.
Očito je da u HNS-u postoji grupacija koja je nezadovoljna radom istoga ili po tebi član HNS-a nije nitko tko bespogovorno ne sluša "Velike vođe"

E to je ogavno..to koaliranje i serkanje na nižim razinama. Ta grabež na sitno.

Ali to je ljudska slabost..na položaj, na novce na status..

na ono daj da sina pošaljemo vani na fakultet, da ja kupim novu ogrlicu a ti novo auto pa nek crknu od muke..

to je onaj primitivni skorojevićki mentalitet

mardar
22-09-2011, 16:24
Stalno se govori o potajnom koaliranju Čovića i Ljubića mutnim pregovaranjima da ne čine ništa.Sjeća li se neko Srednje Bosne i kako je vraćeno sve na početak i iznuđena Inzkova odluka .A isti čovjek kojega su prozivali na portalima za bezmudost i tražili da se povuće je stalno organizirao i prosvjede pred OHR-om i uspio.A prešućuje se da je iz HDZ-a zašto.Srednja Bosna bi bila u rukama Zlatka Lagumdžije sada.Ko je spriječio -Nikola Lovrinović.Koliki su pritisci na Čovića i Ljubića od svih medija do sudstva toliko je mala i stvarna podrška Hrvata.Pa mi i nemamo koga drugoga podržati neka neko kaže koga ćemo.Tvrdimo svi da su legalni ali bošnjaci i Inzko to ne prihvataju kako mislite da bi nekoga drugog prihvatili.Tražimo radikalnije mjere ali koje su to.Samo bi još više imali razloga ta "sječu" naših predstavnika.Nemamo po meni koga drugoga podržati osim HNS-a nije idealno ali nemamo drugih.A malo po malo pokazuje se da i nisu vukli "izdajničke "poteze jer ipak nije Lagumdžija ostvario sve što je htio.Već su stvoreni veliki problemi a ne mogu više Hrvate samo optuživati da ruše BiH.

Trebalo bi h podržati sada do kraja da uspiju u naumu da se privedu Ustavne promjene i zbližiti se još više. Oni koji su izdali Hrvate već sjede u Sarajevu.Ali ovo što je ostalo Hrvata ne bi se trebalo dodatno djeliti i tražiti sada neka nova lica za to se nema vremena.A stvari se ne mogu vratiti ponovo na početak tek tako.Teško da će se ponoviti izbori ali treba ustrajati da u vlast uđu oni koji su dobili većinu glasova .Ne vjerujem da ima nekoga drugoga rješenja.

zaba1111
22-09-2011, 16:39
Pitanje je što HNS uopće može, u okvirima zakona nešto i to i radi, pozivati narod na prosvjed može teško jer narod nije zainteresiran, preostaju priopćenja, lobiranje i koordinacija hrvata na svim razinama, a puno bi se moglo samom promidžbom HNSa u našim medijima, HNS treba ispromovirati kao legitimni glas Hrvata i dati mu takvu važnost da se svako suprotstavljanje naputcima HNS proglasi kao negiranje većinske volje legitimnih predstavnika Hrvata, treba ispromovirati stav da je HNS naša prva i osnovna razina , da se tu vrše rasprave ,a ono što se tu usvoji se mora poštivati jer to je većinska hr volja ukoliko se poštuje Hrvate kao konst. narod ,a da su svi hrvati koji se na višim razinama suprotstavljaju odlukama HNSa, prozivaju kao izdajnici i oni koji negiraju hr kostitutivnost.To bi bio najbolji uvod u institucionalnu ravnopravnost , stvarnu konstitiuvnost i put ka trećem.
A situacija je takva da i ovo malo novinara što imamo samo gleda da se narugi i omalovaži HNS.

Inkvizitor
22-09-2011, 16:43
Pitanje je što HNS uopće može, u okvirima zakona nešto i to i radi, pozivati narod na prosvjed može teško jer narod nije zainteresiran, preostaju priopćenja, lobiranje i koordinacija hrvata na svim razinama, a puno bi se moglo samom promidžbom HNSa u našim medijima, HNS treba ispromovirati kao legitimni glas Hrvata i dati mu takvu važnost da se svako suprotstavljanje naputcima HNS proglasi kao negiranje većinske volje legitimnih predstavnika Hrvata, treba ispromovirati stav da je HNS naša prva i osnovna razina , da se tu vrše rasprave ,a ono što se tu usvoji se mora poštivati jer to je većinska hr volja ukoliko se poštuje Hrvate kao konst. narod ,a da su svi hrvati koji se na višim razinama suprotstavljaju odlukama HNSa, prozivaju kao izdajnici i oni koji negiraju hr kostitutivnost.To bi bio najbolji uvod u institucionalnu ravnopravnost , stvarnu konstitiuvnost i put ka trećem.
A situacija je takva da i ovo malo novinara što imamo samo gleda da se narugi i omalovaži HNS.

Ja isto imam taj osjećaj.

sagitarius
22-09-2011, 21:04
Ma jasno da ih treba podržati.
Sam naziv teme je postavljen nekako sugestivno, kao da su ljudi već ispali iz "igre", pa eto to da samo konstatiramo...

Borna Bekijski
23-09-2011, 02:29
Ma jasno da ih treba podržati.
Sam naziv teme je postavljen nekako sugestivno, kao da su ljudi već ispali iz "igre", pa eto to da samo konstatiramo...
Naslov je sukladan stavovima u priopćenjima.Imaš linkove u uvodnom postu pa pročitaj

Graničar Jozo
23-09-2011, 09:22
ne vjerujem ja da se novinari rugaju, ali pišu u raskoraku u odnosu na želje i mogućnosti hrvatske politike.

realnost je sve ono što je već napisao u postu br. 8 (http://hrhb.info/showthread.php?t=1099&p=18305&viewfull=1#post18305)

to je nekako moj zaključak. ne vjerujem da bi se netko namjerno izrugivao.

caporegime
23-09-2011, 10:05
da su barem malo fleksibilniji odnsno da imaj uviše ljudi koji bi se izmjenjivali na dužnostima i povlačili poteze a da se ne boje da će im netko iz mz-a nabijati stare grijehe na nos.
a toga nema, dapače, imamo okoštale strukture koje se epanično boje svoje ovlasti i moći dijeliti s drugima.
a takav pristup, u konačnici, samo šteti interesima naroda.

zaba1111
23-09-2011, 10:26
ne vjerujem ja da se novinari rugaju, ali pišu u raskoraku u odnosu na želje i mogućnosti hrvatske politike.

realnost je sve ono što je već napisao u postu br. 8 (http://hrhb.info/showthread.php?t=1099&p=18305&viewfull=1#post18305)

to je nekako moj zaključak. ne vjerujem da bi se netko namjerno izrugivao.

To što kaže post 8 je politička realnost,a ovo s novinarima pokazuje da ni oni, kao ni svi ostali nisu na visini zadatka, a novinari bi, po prirodi stvari, trebali biti upućeni i u ovakvim stvarima koordinirani.
Da je to moguće vidi se po promociji nezavisne liste za hr sabor, a dok po pitanju HNSa djeluju traljavo, populistički, samodopadno, podcjenjivački i destruktivno i što je najveći problem , ne shvaćaju važnost promoviranja HNSa kojemu bi njihova potpora dala ogromnu snagu. Ali ne, važno je popljuvati u starti svaki inicijativu i uopćeno kritizirati , nema tu ni političke zrelosti, novinarske stručnosti ni novinarske etike niti su svjesni svoje javne odogovornosti.

To je takav mentalni sklop, vođen negativnim motivima i emocijama, da će najvjerovatnioje i eventualna nezavisna lista biti popljuvana čim i ako postane izvjesno da ima određeni potencijal, sad ih se podržava jer ih nema i naravno da se popljuju ovi koji postoje.

sagitarius
23-09-2011, 20:50
Ma slušaj, ima tu svašta i ništa, rekao sam već na što se uopće ne treba obazirati, a pogotovu ne na minorna i pojedinačna rezoniranja i popise želja anonimusa i političkih protivnika, jer to je politika i u politici uvijek imaš one za i one protiv, a narod se izjasnio tko će u njegovo ime u ovom izbornom mandatu voditi politiku...
Nema greške, osim ako ti tako ne misliš, pa svakom tko misli i zna nešto drugo "skačeš za vrat" ali onda ovo nije diskusija nego monolog.Ljudi nisu od izbora do danas, načinili grešku takvog "kalibra" da bi im se nešto ekstra zamjerilo i to treba realno bez ostrašćenosti prihvatiti, bez epskih širina i bombastičnih napucavanja ko će koga i ko je za koga...
Uostalom vrati se ipak na gornje postove, nisam bezobrazan niti ironičan, uistinu, pa još jednom pažljivo pročitaj što ljudi realno govore i misle. OK. lijep pozdrav.

zaba1111
23-09-2011, 23:23
Nema greške, osim ako ti tako ne misliš, pa svakom tko misli i zna nešto drugo "skačeš za vrat" ali onda ovo nije diskusija nego monolog.Ljudi nisu od izbora do danas, načinili grešku takvog "kalibra" da bi im se nešto ekstra zamjerilo i to treba realno bez ostrašćenosti prihvatiti, bez epskih širina i bombastičnih napucavanja ko će koga i ko je za koga...
Uostalom vrati se ipak na gornje postove, nisam bezobrazan niti ironičan, uistinu, pa još jednom pažljivo pročitaj što ljudi realno govore i misle. OK. lijep pozdrav.

Gledajući slijedom postova, ovo ispada upućeno meni, ako je onda ja na ovo nemam što odgovoriti jer ne razumijem zašto je upučeno meni niti što se htjelo reći ovim postom, a kako ne bježim od rasprave ,a diskutant se dosad pozao kao dobar, ne bilo loše dati dodatno pojašnjenje, pa i u slučaju da nije bilo upućeno meni jer možada ni drui nisu razumjeli kao i ja.

sagitarius
24-09-2011, 10:44
Ma ne, nisam na tebe Zaba "uperio strijelu" nego na post br 20, koji me ne upucuje na zaključak da su moji argumenti uopće uzeti u razmatranje - pročitani i autor me ponovo upučuje na linkove koje je priredio za ovu priliku. Do mene je što je došlo do zabune, nisam bio dobro "podesio nišanske sprave".

Borna Bekijski
24-09-2011, 15:52
Ma ne, nisam na tebe Zaba "uperio strijelu" nego na post br 20, koji me ne upucuje na zaključak da su moji argumenti uopće uzeti u razmatranje - pročitani i autor me ponovo upučuje na linkove koje je priredio za ovu priliku. Do mene je što je došlo do zabune, nisam bio dobro "podesio nišanske sprave".
Razmotrio sam ja tvoje argumente ali su mi izgledali malo naučeni napamet da ti budem iskren i stoga sam te uputio da pogledaš linkove.Vidim da je tvoja argumentacija i dalje ista ali nema veze,pozdravi predsjednika.

Borna Bekijski
26-09-2011, 13:10
Realnost je da osim dijelova HDZ 1990 i HSS-a i Željko Koroman , predsjdnik HPB-a najavljuje preispitivanje odnosa unutar HNS-a i tvrdi da je nezadovoljan radom istoga.Odmah da kažem da je on član HNS-a da me određeni likovi to ne pitaju

http://www.youtube.com/watch?v=6gU0h2qKYRg&feature=player_embedded#!