PDA

Pogledaj Full Version : Article: Bogati zapadnjaci u Mostar dođu na jedan dan, kupe sladoled i suvenir od 2 eura

admin
14-09-2011, 08:35
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=752-Bogati-zapadnjaci-u-Mostar-dođu-na-jedan-dan-kupe-sladoled-i-suvenir-od-2-eura

Neregistriran
14-09-2011, 10:59
kupili bi oni ali nemaju šta, treba pravo reći da nema kvalitetne ponude suvenira, znam jer svakodnevno imam upite gdje se mogu nabaviti autentični suveniri a da nisu džezve i filđani :))

Ilirk@
14-09-2011, 11:52
zbog nekakvih školskih aktivnosti moje kćerke, otišli smo u stari gard u mostaru (trebalo je posjetiti nekakvu staru jezgru bilo kakvog grada, pa nam se mostar učinio bliže od splita i dubrovnika).
iskreno, da bih preživjela taj dan, obzirom da organski ne podnosim ništa što ima izgled, oblik, miris ili boju turskog i to ne krijem, morala sam se uživiti u to kao da sam negdje u tunisu, a ne mostaru. kao da je to neka strana zemlja koja sa nama nema veze.
tako ću i ovo sada pisati, kao da je to neka druga zemlja i svijet..

dakle, prvo što sam primjetila je da hrana uistinu nije loša, međutim, ambijent, odnosno, uređenje lokala je očajno. lako zato što je sve 'rustikalno' (drugi naziv za ofucano u ovom slučaju), nego sve djeluje, a puno toga i jest, uistinu nečisto.
posebice wc-i.

drugo, neretva smrdi. valjda od kanalizacije.

treće, ljudi što rade po lokalima i dućanima su ljubazni, tu se stvarno nema što reći. sve će pokazati, ne moraš ništa kupiti, pristojni su i nenametljivi i tu imaju jako visoku ocjenu.
nemaju peticu iz razloga što vodiči strancima tumače rat na svoj način, doslovce tako da upiru prstom na zapadnu stranu i govore kako su tamo zločinci što su srušili stari most.
još veća ironija je kad počnu tumačiti povjest islama ispred džamije podignute na temeljima katoličke crkve koju, naravno, ne spominju. u tom slučaju, povijest počinje dolaskom turbana na tlo bosne i gradnjom piramida.

četvrto: suveniri su skupi za popizdit! osim što su iz kine i turske, preskupi su i nekvalitetni, a nude se kao 'autoktoni proizvod'.
malo morgen! nisu stranci ludi za jedan ćup od 10 cenata iz kine ili za neku krpicu sa plastičnim đerdanima iz turske, platiti čak od 15-25 eura.
problem nije u kazandžijama koji rade ručno suvenire i prodaju, to i vrijedi i nije skupo, i sama sam kupila mlin za kavu (:D), nego je problem u generalno lošoj i skupoj ponudi i što se prodaje mahom nakit koji nije etno, nego moderan i ne zanima turiste.

kao što reče ovaj gore maltežanin, doći, vidjeti, otići i vratiti se ako baš moraš.

počitelj je nešto opet sasvim drugo, ali nije tema...

Neregistriran
14-09-2011, 12:01
bravo Ilirka !
oslika ti Mostar na njegovu sliku i priliku, još samo dodati ovo:
na starom mostu postavljena ploča na kojoj piše datum kaka je HVO srušio most ??????
i nitko od Hrvata da se oglasi po ovom pitanju i uklone tu ploču!!!!
nisi pogriješila to tamo na lijevoj obali je sad neki drugi svijet

Ilirk@
14-09-2011, 12:15
da, to sam već mislim jednom prije spominjala. malo sam glasnije komentirala (čitaj:opsovala) kad sam to vidjela, ali ništa osim pogleda idiota koji je stajao pokraj able, mi se nije desilo

Neregistriran
14-09-2011, 12:36
hajde kad nas je krenlo dodatak mali još:
elem (? :)) kad kreneš preko musale pa tamo preko prvo što vidiš je kako svi sjede-čuče ma namah na cesti, ne možeš proć normalno, pa onda osjetiš onaj miris-smrad loja, i čuješ istu priču u podne, dva prosječna momka-muslimana u najboljim godinama oko 30-te, koja ide ovako,

ej brato šta ima,
onaj drugi odgovara , ma mane štani buraz evo malo usto pa kafa odo sad vidit imali šta novo ,
ej a jesil gledo sinoć rezultate ?
alaha mi ja fulo u jedan, igro x a ono nula izmače mi 200 kerma
ma nemoj reć a bruke ja pao na dva pređoše me oni iz druge lige
biće bolje buraz biće ajd odo žurim
pa gdje žurba
ma odo vamo nešto vidit...
ajde i ja žurim...došo kemo iz norveške odo vidit oće li se stisnut iz zvat fuka ...

možeš plakat možeš se smijat ovomu ali takvih neradnika i jebivjetara nema nadaleko:))

Ilirk@
14-09-2011, 12:50
pa da rade išta ne bi onako sve odrpano bilo i svi se zbili na malo prostora ne bi li štogod uvalilo glupom turistu za velike pare.
kako rekoh, toliko su ljubazni da su za mene išli u drugi lokal donijeti tufahiju koja je bila super pripremljena.
jedino što im tamo vrijedi je ponašanje ugostitelja i prodavača, barem za mene.
međutim, ljudi koji imaju takav stil života da putuju i obilaze egzotična mjesta, vrlo dobro paze na prevarante, a pogotovu na novac i nije im svejedno što će platiti i koliko.
makar ih ljudi zamišljaju kao bezglave muve koji se žele što prije riješiti novca i koje moreš smuvat za čas.
prvo što sam komentirala kad sam vidjela ono što se i na slici vidi, pa pitala cijene, bilo je: ma koga oni rade budalom?
e sad zamisli nekog turista sa strane koji te đinđe kupuje za feninge i što on pomisli?
a još smo mi i navikli plaćati te gluposti skupo kod nas...
eno, i na slici se vide nekakve marame (ono narančasto) za trbušne plesačice (moš mislit) sa nekakvim limenim 'dukatima' i to košta nevjerojatnih 16 eura!

trebalo bi pročistiti prostor od gluposti, a dovesti prave kazandžije i etno suvenire na prodaju. to je premali prostor da ga zauzimaju stvari koje ne zanimaju turiste i koji neće u mostar doći kupovati naušnice i majice i kineske oćale...

Neregistriran
14-09-2011, 13:06
ohooh ljubazni jesu ali oni su ti takvi, brate i burazeri uvijek one fore i uvlakuše da te smekšaju, ih tko ih ne zna..:)

a gdje je onaj Mostar od ranije, nema ti ovdje Mostaraca -muslimana sve je to vani otišlo u ratu i kad dođu i vide što su donijele došle iz okolnih mjesta Nevesinja, Konjica..tuga ih uhvati

a što se tiče suvenira, pa zna se tko je zadužen za odjel trgovine na lijevoj obali, tko kupi pinku..njihova lokalna mafija , i nema pomaka....niti centa...

Ilirk@
14-09-2011, 13:12
ma šta me ima mekšat kad tu ne mogu naručit ribu od 100 eura ili vino berbe četrdeset i neke, sve i da oću. a još ja tvrdom ikavicom govorim, kužim se da sam sa nedalekog zapada do lipokar tamo priko mosta na drugu stranu... nego eto, bit će ljudima drago da i mi dođemo ili misle ''to je neka naša, samo se kamuflirala u kršnu škutorku'' :D

Neregistriran
14-09-2011, 13:23
heh pa znaš da su oni naše lipo cvijeće..bili ;)

Škutor Mate
14-09-2011, 14:12
bio sam prije dvi godine u Mostaru, onako turistički obilazijo centar i mogu reć da mi je taj dan osta u lipom sićanju :)

Neregistriran
14-09-2011, 14:13
mate a koji centar si ti obilazio ? :)

Škutor Mate
14-09-2011, 14:24
oba, oba :D

ma nije toliko do centra nego br'te bijo baš lip dan, čak je i Neretva mirisala

Neregistriran
14-09-2011, 14:26
oba oba
bit će i stari i novi tržni centar :)
a Neretva ti slabo može mirisat, jedino ako nisi u trgovini Neretva mirise kupovao:))
ali opet je lijep Mostar ;)

ogledalce
14-09-2011, 18:55
a i nemaju turisti šta ni kupiti do oni bakreni tacna,đezva i fildžana,a ko to još danas koristi:mad::mad::mad:

Ilirk@
14-09-2011, 23:40
aj nemoj zahebavat.. a šta fali ovom? sićaš li se kako se u pere zelina 'vaka pila?
prava proćeruša... :rofl

255

stranu na šalu, ali ovo su super suveniri naspram šunda što prodaju..

Ilirk@
14-09-2011, 23:41
bio sam prije dvi godine u Mostaru, onako turistički obilazijo centar i mogu reć da mi je taj da osta u lipom sićanju :)

ja bila danas, ali nisam išla tamo. tribali bi otić na tufahije...

Škutor Mate
15-09-2011, 07:41
šta se triba to se mora i to što prije

ogledalce
15-09-2011, 07:54
aj nemoj zahebavat.. a šta fali ovom? sićaš li se kako se u pere zelina 'vaka pila?
prava proćeruša... :rofl

255

stranu na šalu, ali ovo su super suveniri naspram šunda što prodaju..

di ti spomenu peru zelina,a idola ti jel on živ još????

Ilirk@
15-09-2011, 09:41
nemam ti pojma, mislim da nije, da je umro davno...