PDA

Pogledaj Full Version : Article: KONAČNO ! Nakon osam godina zatvora Ivica Rajić na slobodi

mardar
08-09-2011, 20:53
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=712-KONAČNO-!-Nakon-osam-godina-zatvora-Ivica-Rajić-na-slobodi

Graničar Jozo
08-09-2011, 21:05
pa ne bih ja rekao napokon. niti dobrodošao!

caporegime
08-09-2011, 21:56
nisam upoznat ali nije li taj rajić drukao neke naše ili se otvoreno nudio da ih druka?

Graničar Jozo
08-09-2011, 22:04
Ivica Rajić je priznao krivicu oktobra 2005. godine. U samom priznanju je sadržana i agresija Republike Hrvatske na Bosnu i Hercegovinu.

toliko o njemu ;)

bilo bi dobro da netko pouzdano napiše nešto malo o njegovoj ulozi u JNA

Graničar Jozo
08-09-2011, 22:09
eh da, navodno je on dao likvidirati Matu Lučića Maturicu, prvog zapovjednika HVO-a u Kiseljaku

caporegime
08-09-2011, 22:10
znači to je takav tip. dok dario kordić trune u zatvoru i ne želi pomilovanje ili uvjetni otpust jer bi to značilo i priznanje krivnje, koju krivnju on negira, ovaj šupak je bio spreman sve prodati samo da sačuva svoju guzicu.
ja mislim, da je kiseljak bio u goroj, ono baš stani pani situaciji, a la srebrenica 95 ili vukovar pred padom, da bi taj izvlačio svoje prkno a da bi ga za narod savršeno bolila neka stvar.
takve ne trebamo.

Neregistriran
08-09-2011, 22:54
Lupetate gluposti o stvarima o kojima pojma nemate. Da nije bilo Rajića, Kiseljak bi sad bio muslimanski, a također i Kreševo, a mi bi kukali kako su Muslimani uradili ovo i ono. Neka vas je sramota gluposti koje pišete.

Svim normalnim (a u komentarima ih, vidim, nema) pozdrav iz Kiseljaka.

herz
08-09-2011, 23:31
Zanimljivo bi bilo cuti sto je Rajic konkretno mislio kada je kazao "da priznaje krivnju". Socijalisticka Republika Hrvatska je tijekom i nakon rata vrsila i vrsi agresiju na Hrvate u BiH. Naime, ne moze se govoriti o agresiji na BiH, to znaju i vrapci na grani, ali o agresiji na Hrvate u BiH se itekako moze govoriti. Zagreb je do perverznosti koristio Hrvate iz BiH, gotovo iskljucivo za stvaranje SRH. Istovremeno je SRH u nekoliko kljucnih trenutaka koji su bili sudbonosni za Hrvate iz BiH, jednostavno izdao i ostavio na cjedilu Hrvate iz BiH.

Graničar Jozo
09-09-2011, 08:33
aj neregistrirani i herz ne serite kvake.

agresija hrvatske na hrvate u BiH. a jebote umnij konstrukcija.

Ilirk@
09-09-2011, 08:44
http://www.nacional.hr/clanak/21398/praljak-nije-naredio-pokolj-u-stupnom-dolu

caporegime
09-09-2011, 08:59
Zanimljivo bi bilo cuti sto je Rajic konkretno mislio kada je kazao "da priznaje krivnju". Socijalisticka Republika Hrvatska je tijekom i nakon rata vrsila i vrsi agresiju na Hrvate u BiH. Naime, ne moze se govoriti o agresiji na BiH, to znaju i vrapci na grani, ali o agresiji na Hrvate u BiH se itekako moze govoriti. Zagreb je do perverznosti koristio Hrvate iz BiH, gotovo iskljucivo za stvaranje SRH. Istovremeno je SRH u nekoliko kljucnih trenutaka koji su bili sudbonosni za Hrvate iz BiH, jednostavno izdao i ostavio na cjedilu Hrvate iz BiH.

evo iskreno. poserem se ja na ivicu rajića. serem mu se u usta izdajnička drukerska. u usporedbi s jednim divom dario kordićem rajić je svračje govance.
za ove druge idiotarije ti preporučujem, manje čitaj poskok i uradke četničkog unuka kao i laprdancije ljudi koji ne znaju ni kronologiju rata u bih a koji su svoje hrvatstvo počeli doživljavati tek pred malo.

izjaviti da je hrvatska izvršila agresiju na bih hrvate može izreći samo retardiran čovjek pogotovo jer se zna, da hrvati iz bih, koliko god su bili hrabri i odlučni ne bi uspjeli preživjeti ni mjesec dana bez rh.
možda ti, koji tako tvrdiš zapravo zamišljaš hrvate bih u nekoj drugoj situaciji.
možda smatraš da se nikad nisu ni trebali uključivati u borbu, da bi im bilo bolje u nekoj krnjoj jugoslaviji, veliko srbiji kao sluge, što tebi vjerojatno odgovara jer si ko sluga rođen i ko sluga živiš unatoč ovim jadnim pokušajima da se istakneš kao hercegbosanski emancipator.

zagreb je tih dana do perverznosti iskušavao odlučnost međunarodmne zajednice da hrvatskoj stisne sankcije upravo zbog svog angažmana u bih.
s 30% okupiranog teritorija sankcije i nisu samo ekonomski problem nego i politički jer zemlja kojoj se stisnu sankcije gubi svoj politički i moralni kredibilitet i time slabi svoju poziciju za oslobođenjem okupiranog teritorija.
da znaš, a ne znaš ili si jednostavno glup a ja bi rekao i zlonamjeran pošto su većina takvih koji mantraju iste gluposti uglavnom zlonamjerni, ne bi pričao to što pričaš.
ali ako si naviknut biti srpski podguz pa baljezgati uvijek istup priču koja koristi samo nekome a to sigurno nisu hrvati iz bih, nastavi. i sluge su ljudi.

Inkvizitor
09-09-2011, 09:10
Ivica Rajić je spasio Kiseljak i Kreševo od pada. Čudo je kako su se ta dva mjesta održala. Ostalo me ne zanima. Ivica Rajić je čovjek na koga je izrečeno najviše laži. Najspominjaniji čovjek u EPH medijima. Predstavljen je hrvatskoj javnosti kao sotona.

Ništa mu drugo nije ni preostalo nego da prizna krivnju. Mogao je i ne priznati, mogao je dobiti više zatvora i u Hrvatskoj bi bio upamćen kao zločinac.

Najveću štetu je počinio Blaškić sa Nobilom. Ovaj nije napravio nikakvu štetu

caporegime
09-09-2011, 09:12
Haaški optuženik Ivica Rajić dogovorio se s Tužiteljstvom Haaškoga suda za ratne zločine da prizna krivnju i da mi se smanji kazna bude li svjedočio u ostalim slučajevima protiv hrvatskih optuženika. Rajićeve optužbe, kao i navodi njegove odvjetnice Doris Košta, ponajprije su usmjereni protiv generala Slobodana Praljka, koji je prema Rajićevim riječima kao "viši dužnosnik HVO-a" zapovjedio jedinicama pod njegovim zapovjedništvom u Varešu da "nemaju milosti ni prema kome", nakon čega se dogodio pokolj nad Muslimanima u Stupnom Dolu.

Nakon povratka iz Haaga, Rajićeva odvjetnica Doris Košta bila je još određenija: izjavila je kako je istina da je njezin klijent Ivica Rajić organizirao ratne zločine na kiseljačkom području, ali u skladu s nalozima viših zapovjednika u HVO-u, generala Milivoja Petkovića, Slobodana Praljka i Tihomira Blaškića.

slobodan pralja i dario kordić su istinski heroji. zanimljivo da srboljubna podguz ekipa novopečenih "hrvatskih" hercegbosanskih "aktivista" u svojim nastupima nikad nije izražavala neku veliku sklonost spomenutom dvojcu.
možda zato jer bi oni prvi, da imaju prilike gledati tko se to zalaže i s kakvim namjerama za Hrvate HercegBosne začvokali i zašutali pronositelje takvim misli i konstrukcija.
srećom ima ovdje ljudi koji su imali prilike gledati neke misli opisanih aktivista u pogledu navedenih hrvatskih uznika a pale su i prijetnje kako će "nova" hercegbosna suditi svim izdajnicima i provoditeljima zločinačke hrvatske politike prema hrvatima hercegbosne.

ipak ,da se nadovežem na ovog koji spominje SR Hrvatsku.
ne znam zašto i kako ali odakle imati želuca pa posprdno izrugivati socijalizam.
svi rodonačelnici šizofrenih ideja koje očito imaju i nekog uspjeha u novačenju svojih kadrova su potekli iz osobnog okruženja koje je prosperiralo upravo zbog socijalizma i partije.
još očekujem da nas slični "umovi" nazovu cvjećarima ili plaformašima pa da budu ispunjene sve pretpostavke za malo hospitalizaciju "umova" na mjestima na kojima se košulje stavljaju naopako

Graničar Jozo
09-09-2011, 09:16
kreševo je bilo palo. ništa rajić nije spasio.

rajić spada u istu skupniu sa blaškićem.

Inkvizitor
09-09-2011, 09:18
kreševo je bilo palo. ništa rajić nije spasio.

kako to misliš palo i kako to misliš Rajić nije ništa spasio. On sam nije, nije grad zagrlio rukama i rekao..ne da tata svoj grad.

dajte ljudi.

Rajić je za mene heroj i boli me kurac.

Pogotovo šta pišu EPH govna. I Nacional pride.

Ilirk@
09-09-2011, 09:24
nevezano za govno eph, za rajića sam čula i prije da je išao potkopat sve oko sebe kako bi ispoštivao nagodbu i dobio manje nego su mu rekli da će sigirno dobit. od 25-45 godina, ako se dobro sjećam.
istina da su ga ucijenili, ali nije im bio težak posao.
znaš, inkvi, ima naših ljudi za koje vi ne znadete, nižih časnika i običnih ljudi, a idu svjedočiti u haag. moraju. i oni kad se vrate, pričaju što su vidjeli, čuli i saznali...

u svakom slučaju, ja ne mogu znati kako bih se ponašala u njegovoj koži. ali iskreno se nadam i uvjerena sam da bih prije bila nekakva mješavina praljka i kordića, nego rajića i blaškića. nemojte mi zamjeriti na uobraženosti, volim o sebi misliti sve najbolje, bože moj...

Graničar Jozo
09-09-2011, 09:25
da, kreševo je bilo palo, samo muslimani nisu znali da nema nikoga u gradu. kasnije su u grad ušli travničani i spasili stvar. i to travničani koji su prethodno bili na manjači zarobljeni i u nekoj razmjeni pušteni prvobitno u vareš. neki od tih ljudi su mi bili u kući u varešu, pa su nas se sjetili u kiseljaku kad je i nama bilo teško.

kreševo i kisiljeka nisu pali jer su prometno bili nevažni za muslimane, a da je rat još koju godinu potrajao vidili bi što bi se obranio.

a još da nadodam da je u kiseljaku bilo smiješteno gro izbjeglica iz fojnice, vareša i nešto manje iz kaknja. da je to palo bila bi to prava humanitarna katastrofa. rajić je tu minoran.

caporegime
09-09-2011, 09:35
uostalom, ni blaškić mi nije posebno drag, ne zato jer je ispao pička nego što je bio oportunist baš kao i ovaj rajić, pa sve i da nisu ispali to što su ispali.
obadva su bila oficitri jna koji su u toj jna bili jako dugo.
zvijezdu su nosili i dok je ta ista jna rušila vukovar i dubrovnik, dok su njezini pripadnici, četnici, punili jame s hrvatima a oni su uredno salutirali jugoslavenskoj zastavi i primali oficirsku plaću.
još je veći problem to što novopečena komunjarska potomčad, koji su tek nedavno odlućili biti i hrvati, makar formalno, kao neke heroje uzimaju sve po redu, ako su isti bili u ratu protiv muslimana koje danas doživljavaju kao glavne neprijetelje.
i pri tome im nije važna činjenica da su ti ljudi na drugim poljima izgubili vjerodostojnost odnosno da je nikad nisu imali.
pa ne može sama činjenica da su ratovali protiv muslimana biti njihova indulgencija.
to vipše govori o jako niskoj razini nacionalne izgrađenosti ovih novopečenih isprdaka koji u svojoj kaotičnost i mržnji prvenstveno prema drugim hrvatima uzimaju sebi za pravo proglasiti se jedinim i ispravnim tumačiteljima interesa hercegbosanskih hrvata.
ztamisli ti paradoksa da komunjarska potomčad i momentalkni sprski podguzi i klečatelji, ljudi kojima je sluganstvo i kukavičluk ušlo u gene, preko ekrana grme i junače se te zahtjevaju da im svi odaju priznanje kao jedinim tumačiteljima hrvatskim interesima.

toi je kao da mislav bago dođe pred momke iz atj lučko pa im počne dijeliti lekcije o ratu i o tome kako se trebalo i kako će se raditi dalje.
s tim da nije poanta to što bi mislav bago u potencijalnoj situacoij izavršio okačen za vješalicu sa pendrekom u prknu nego to da ima ljudi koji ne znaju gdje imej mjesto a koji se guraju tamo gdje ne bi smjeli ni pogledati a da ne kleknu i spuste glavu u znak poštovanja

Inkvizitor
09-09-2011, 09:38
Jebiga Jozo tako se može reći za svakoga i za svaku situaciju.

meni je bez obzira na sve čudo kako nisu pali Kiseljak i Kreševo. Znam za srpsku pomoć sve znam ali ipak.

Na čovjeka je vršen pritisak kakav ja nisam upamtio. Bio je proglašavan ultimativnim zlom. Ja ne znam kako bi reagirao da to svaki dan čitam. Lako je pričati iz ove perspektive.

ne znam točno što je on rekao i koga je cinkario. Nije se puno dovodio u kontekst toga niti sam vidio da ga je netko krivio za sudbinu. U Hagu mislim.

A i mišljenja sam da poslije Blaškićeve obrane nije ni bilo prostora za neka nova saznanja.

Moje je mišljenje o kome god EPH govna pišu da je loš taj mora da valja i za koga oni pišu da je dobar to je znak da taj ništa ne valja.

To je moje iskustvo s tim, bez greške.

Ilirk@
09-09-2011, 09:39
mala digresija: jučer sam gledala obljetnicu atj lučko... hrvatski grb na spomeniku i to sa prvim bilim poljem :D
a momaka i stasa... ne triban ni govorit. i oni stariji što su prošli rat... mašala..

caporegime
09-09-2011, 09:42
http://www.jutarnji.hr/ivica-rajic-pusten-iz-zatvora-u-spanjolskoj/972097/

ajde pročitaj onda ovaj suzdržani i neutralni članak.
i pokušaj zamisliti kako će ista ekipa popratiti trenutak kad dario kordić izaže vani, koji je osuđen na duplo dulju kaznu a koji odbija svaku mogućnost prijevremenog izlaska vani ako bi to značilo da mora priznati krivnju i pokajati se.

mardar
09-09-2011, 09:44
General Praljak pod prijetnjom višegodišnje osude na sudu čitavim svijetom ni na trenutak ne osuđuje nu Hrvatsku ni Tuđmana.Nema priznanja.Nemojte mi samo reći da je Praljak neupućen čovjek,nepismen ili neznalica :

Samo dio njegove završne riječi pametnome je dosta:

"III

ŽALIM LI ŽRTVE?
Da, žalim sve nevine žrtve svih ratova.

Posebno žalim žrtve onih petstotinjak ratova poslije 1945. a dogodili su se i događaju se usprkos svim moralističkim filipikama koje svakodnevno slušamo.

Posebno žalim za svakim onim djetetom koje umre od gladi svake 4 sekunde ovog našeg realnog vremena.

Mir u diktaturi je priprema za rat. Sto duža i gora diktatura, to je više akumulirane negativne energije, to je više krvi i zla poslije.

Radilo se o Titu ili Sadamu, isto je.

I nisu krivi oni koji sruše diktatora i poslije se trude umanjiti zlo koje se javlja snagom fizičkih zakona nego oni koji su omogućili i šutnjom produžili trajnost diktatoru.

Isto vrijedi i za Jugoslaviju poslije Tita i za Irak poslije Sadama.

Ono sto tužitelj naziva nacionalizmom, kod Hrvata je bila potreba za slobodom, i nacionalnom i građanskom.

U tom smislu ja sam hrvatski nacionalist.

Ne odričem se nacionalne politike dr. Franje Tuđmana jer je ta politika stvorila RH i omogućila opstanak BIH kao države.

Ne odričem se smisla i pravnog utemeljenja HZ-HB, izraza volje Hrvata u BIH, suverenog i konstitutivnog naroda u toj državi.

HZ HB, krhkom organiziranošću, omogućila je stvaranje HVO-a koji je 1992. obranio BIH i jug Hrvatske, a 1993. spriječio ostvarenje agresivnih planova A BIH.

A) Muslimanska politika i A BIH, nemoćni da vrate od JNA i VRS-a zauzete teritorije (dobrim dijelom i zbog moralnom ljudskom umu neshvatljivog embarga na oružje) krenula je u ofenzivu prema HVO-u. Oslobađajući BIH od Hrvata počinili su zločine - Konjic, Čapljina, Doljani, Bugojno, Grabovica, Uzdol, itd, itd.

Činjenice su na raspolaganju i za ubijene i za protjerane i za zatvorene Hrvate.

Društveni su odnosi uzročno-posljedični, a pokrenuta spirala zla ne opravdava zločin, ali bitno smanjuje mogućnost provedbe prava.

Ma tko god, na papiru, bio zadužen to raditi.

Svugdje i uvijek je tako.

HVO se branio od agresije i 1992. i 1993. i 1994. a dužnost zapovjednika je ne izgubiti rat.

Moja savjest je čista.

caporegime
mala digresija: jučer sam gledala obljetnicu atj lučko... hrvatski grb na spomeniku i to sa prvim bilim poljem :D
a momaka i stasa... ne triban ni govorit. i oni stariji što su prošli rat... mašala..

a da vidiš prošle godine, cijelo aktivno lučko je na majicama nosilo sliku bere garića, okrivljenog za grubore i to na slavlju na kojemu su bili i kosorica i josipović.
nitko nije ni "a" smio reći.
imam neke slike a zbog privatnosti određenih osoba te slike su moja osobna kolekcija. pokazaću ti prvom prilikom.

Graničar Jozo
kao prvo, nije 37 žrtava, nego 17!!!

Milo Jukić zločin u Stupnom Dolu sagledava u svjetlu dvaju različitih dokumenata. Komisija koja je istražila zločin u Stupnom Dolu, koju je vodio tadašnji povjerenik za Stupni Do, Husnija Mahmutović, u prosincu 1993. godine utvrdila je, kaže autor, kako je u tom bošnjačkom selu 23. listopada 1993. poginulo 17 osoba, od kojih su 13 civili.

kojih 37 žrtava

http://www.vares.pp.se/bobovac/boblist/broj132/132_07.htm

Borna Bekijski
09-09-2011, 09:45
Ivica Rajić je za vrijeme oružanog sukoba između HVO-a i Armije BiH bio zapovjednik druge operativne grupe (Kiseljak – Vareš – Sarajevo).Jedan je od najzaslužnijih ljudi za obranu Kiseljaka i Kreševa pred muslimanskom najezdom.
Osuđen je zbog briljantne vojne akcije u kojoj je HVO uz dominantne kote koje su osigurale učvršćivanje obrambenih crta zauzeo između ostaloga i selo „Stupni Do“.
Osuđen je po zapovjednoj odgovornosti.
„Žao mi je svih žrtava u Stupnom Dolu i Varešu. Te žrtve su bile nepotrebne. Obiteljima stradalih upućujem ispriku i svoju najiskreniju sućut za svu bol koju trpe. Ona je iskrena iz srca, jer razumijem tu bol zato što je taj rat takvu bol donio i u moju obitelj“
To je izjava Ivice Rajića izrečena na sudu.
Njegov najveći grijeh je što ga je pokojni predsjednik Tuđman sklonio u RH i preko policije mu osigurao dokumente na ime Viktor Andrić.
Nakon njegovog hapšenja 2003 godine „objektivni“RH mediji su od njega napravili Osamu Bin Ladena.
Kiseljak zna tko je Ivica Rajić i on u svome kraju i danas uživa ogroman ugled.Toliko od mene po ovoj temi.

Graničar Jozo
09-09-2011, 09:45
kao prvo, nije 37 žrtava, nego 17!!!

Milo Jukić zločin u Stupnom Dolu sagledava u svjetlu dvaju različitih dokumenata. Komisija koja je istražila zločin u Stupnom Dolu, koju je vodio tadašnji povjerenik za Stupni Do, Husnija Mahmutović, u prosincu 1993. godine utvrdila je, kaže autor, kako je u tom bošnjačkom selu 23. listopada 1993. poginulo 17 osoba, od kojih su 13 civili.

Međutim, godinu poslije, u rujnu 1994. godine pojavio se posve novi popis, koji je također potpisao Mahmutović, a na kom je najednom 38 osoba. Među njima su čak 22 civila, od kojih i petero djece! Kako je – s razlogom se zajedno s novinarom pitamo – popis poginulih za deset mjeseci "narastao" sa 17 na 38 osoba?

kojih 37 žrtava

http://www.vares.pp.se/bobovac/boblist/broj132/132_07.htm

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20051105/novosti04.asp

Inkvizitor
09-09-2011, 09:47
http://www.jutarnji.hr/ivica-rajic-pusten-iz-zatvora-u-spanjolskoj/972097/

ajde pročitaj onda ovaj suzdržani i neutralni članak.
i pokušaj zamisliti kako će ista ekipa popratiti trenutak kad dario kordić izaže vani, koji je osuđen na duplo dulju kaznu a koji odbija svaku mogućnost prijevremenog izlaska vani ako bi to značilo da mora priznati krivnju i pokajati se.

čekaj ti mi nudiš Eph smeće kao nešto neutralno. Jel ja to dobro vidim.

Šta je tu neutralno, navođenje HercegBosne kao paradržavne tvorevine i navođenje opet one prijetnje o grantiranju Sarajeva.

Nije svatko Dario Kordić koji će u hrvatskoj javnosti ostati zločinac u rangu Mladića..to što ćemo ga cijeniti mi, šaka nas, to ništa ne znači..

ne bi ja sudio ni Blaškiću ni Rajiću, njihove postupke ne cijenim ali ih ne sudim.

kad se boriš 4 godine i onda te taj isti narod ostavi kao govno na putu i laje da si zlo, ima ljudi koji se slome.

Ilirk@
09-09-2011, 09:48
a da vidiš prošle godine, cijelo aktivno lučko je na majicama nosilo sliku bere garića, okrivljenog za grubore i to na slavlju na kojemu su bili i kosorica i josipović.
nitko nije ni "a" smio reći.
imam neke slike a zbog privatnosti određenih osoba te slike su moja osobna kolekcija. pokazaću ti prvom prilikom.

super :)
inače, glase kao momci koji furaju svoje i ne hebu nikog ni jedan posto, a svima se guza stisne na njihov spomen... mislim na vodeće političare...

Ilirk@
09-09-2011, 09:51
ja ne znam oko čega se vi svađate?
prvo, možemo li mi znati istinu što se tamo dešavalo? mislim i na kiseljak i na haag?

ajmo, neka se useri izjasne koji su ratoviali u kiseljaku, živili u kiseljaku, bili pod zapovjedništvom rajića, svidočili u haagu, prisustvovali suđenju...

ako ima takvih, neka pričaju. ja ću rado poslušati jer ne znam. znam samo ono što sam slušala od 5-6 ljudi...

mardar
09-09-2011, 09:53
Isprika htio sam postaviti samo dio završne riječi.Ovo je onima koji tvrde da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH.Bilo na bošnjake bilo na Hrvate.Mislim da ste svi manje upućeni od Praljka .

Inkvizitor
09-09-2011, 09:53
pa upravo to, o njemu mogu pričati samo ljudi iz Srednje Bosne pogotovo Kiseljaka i Kreševa. Mi možemo dati samo svoje mišljenje bazirano na dojmu a oni jedini znaju istinu.

Inkvizitor
09-09-2011, 09:54
Isprika htio sam postaviti samo dio završne riječi.Ovo je onima koji tvrde da je Hrvatska ozvršila agresiju na BiH.bilo na bošnjake bilo na Hrvate.Mislim da ste svi manje upućeni od Praljka .

mardar to je trebalo ići u novu temu a ne u ove komentare..predugačko je.

Ilirk@
lako što optužuje praljka, najviše njega, ali potpisati nagodbu koja kaže da su sa muslimanskim ušima na autoantenama paradirali po varešu... kakav je to čovjek???

Borna Bekijski
ajmo, neka se useri izjasne koji su ratoviali u kiseljaku, živili u kiseljaku, bili pod zapovjedništvom rajića, svidočili u haagu, prisustvovali suđenju...
:rofl
Legendo,AID ti nije ravan
:clap

Ilirk@
09-09-2011, 09:55
kakav je čovjek koji potpisuje već iskonstruirane optužnice, napisane na papir? i bez prigovora?

eto, neka mi na to ljudi iz kiseljaka odgovore. najlakše reći, neću o tome, on je junak i neću dalje pričat.

Ilirk@
09-09-2011, 09:56
:rofl
Legendo,AID ti nije ravan
:clap

a da ti malo popušiš?

caporegime
09-09-2011, 09:57
i ne samo političarima. dobro, sad su malo ostarjeli, i djeca su im velika ali i dan danas da se skupe, ja mislim da bi svo zagrebačko podzemlje izvršilo trenutačnu evakuaciju.
npr. i general sopta je potekao iz lučkog, kao i rafo, kasniji zaposvjednik 2. gbr. hvo-a.
general norac također.
mnoge je rat odveo na svoju stranu.
oni su prvi išli probijati koridor za vukovar.
dok se ivica rajić komodao na jahorini kao jna oficir.

Ilirk@
09-09-2011, 09:57
Srebrenica
08-11-2005, 12:38
ODREZANE UŠI NA ANTENI Zahvaljujući optužnici koju je Ivica Rajić potpisao, kao nagodbu, u Haagu su prvi put službeno rekonstruirane dvije stravične scene: kako su vojnici HVO-a Muslimanima sjekli glave i kao eksponate ih izlagali na lokalnoj tržnici, dok je Dominik Ilijašević njihove odrezane uši vozikao po vareškim ulicama nataknute na antenu svog automobila
TERETI I BANDIĆEVA ROĐAKA Uz Dominika Ilijaševića Comu, Rajić tereti i Marija Bradaru, Miroslava Antića, Marinka Jurišića, Marinka Ljolju, Marinka Šunjića, Zdravka Mihaljevića, Željka Bošnjaka, Emila Haraha, a neizravno optužuje i Ivana Bandića, bratića sadašnjega zagrebačkoga gradonačelnika

piše Jasna BABIĆ

Slobodna Dalmacija došla je u posjed optužnice protiv Ivice Rajića, koja zapravo predstavlja osnovu njegove nagodbe s Haaškim tužiteljstvom. Optužnica sadrži devet stranica, podijeljena je u 43 točke i datirana 25. listopada 2005. Završava vlastoručnim potpisima samoga Rajića i njegove haaške odvjetnice Doris Košte, koji tim potezom u potpunosti prihvaćaju svaki od optužnih navoda.
Pokajnički iskaz

Rajić teško tereti Dominika Ilijaševića Comu, zapovjednika kiseljačke postrojbe HVO-a MaturicePremda je javnost, ugrubo, obaviještena o njegovu sadržaju, originalni dokument otkriva do sada nepoznate detalje Rajićeva pokajničkog iskaza pred Haaškim tužiteljstvom. Pokazuje da svoje ratne zločine ne pokušava podijeliti i barem djelomice prevaliti isključivo na nadređene zapovjednike - Tihomira Blaškića, Milivoja Petkovića i Slobodana Praljka - već i poveći broj nižih pripadnika HVO-a. Uz Dominika Ilijaševića Comu, koji je u javnosti već prilično ozloglašen, Rajić tereti Marija Bradaru, Miroslava Antića, Marinka Jurišića, Marinka Ljolju, Marinka Šunjića, Zdravka Mihaljevića, Željka Bošnjaka, Emila Haraha. u točki 33. neizravno optužuje i Ivana Bandića, bratića sadašnjega zagrebačkoga gradonačelnika. Prema Rajiću, Ivan Bandić bio je 1993. Petkovićev savjetnik za SIS. Navodno, dobio je nalog da lažira istragu o likvidacijama civila na vareškom području.
Zahvaljujući istoj optužnici s Rajićevim potpisom, u Haagu su prvi put službeno rekonstruirane dvije stravične, ali u potpunosti autentične scene: kako su vojnici HVO-a Muslimanima sjekli glave i kao eksponate ih izlagali na lokalnoj tržnici, dok je Dominik Ilijašević njihove odrezane uši vozikao po vareškim ulicama, nataknute na antenu svog automobila...
Za manju kaznu

Svojim potpisom na kraju optužnog dokumenta Ivica Rajić se obvezao da ni jednu od optužnih tvrdnji neće osporavati pred Sudskim vijećem Haaškoga tribunala. To je glavni uvjet, kako vjeruje, da ishodi veću milost i manju kaznu za likvidaciju civila u Stupnome Dolu. Kako je njegova odvjetnica već ranije izvijestila hrvatsku javnost, Tužiteljstvo doista neće tražiti strožu kaznu od 15 godina zatvora. No, tu sugestiju Sudsko vijeće ne mora u konačnici prihvatiti.
U slučajevima takvih vrsta nagodbi najčešće se ne događaju duge sudske rasprava između tužiteljske i odvjetničke strane. Zajedno s novom verzijom optužnice, Rajić je u svemu priznao krivnju, pa Sudsko vijeće Haaškoga tribunala preuzima samo jednu funkciju: odlučiti o visini njegove kazne.
Ipak, Rajićeva optužnica time ne dobiva status apsolutne haaške istine. Nesumnjivo, Rajić će nastupiti kao krunski svjedok optužbe u sudskim procesima protiv Petkovića i Praljka. No, pitanje je što će od njegovih izjava preživjeti sučeljavanje njihovih protuargumenata.
Ne može naškoditi generalu Blaškiću

Prema neslužbenim informacijama, njegova nagodba irelevantna je za eventualnu obnovu postupka protiv Tihomira Blaškića. Jer Rajić govori o kiseljačko-vareškom, dakle, istočnom dijelu Operativne zone HVO-a Srednja Bosna. Naprotiv, Blaškićev predmet obuhvaća ratne zločine na zapadu Lašvanske doline.
Riječ je o trećoj, nagodbenoj verziji optužnice protiv Ivice Rajića. Prva potječe iz 1995., kada se Rajić uz pomoć jedne frakcije HDZ-a, MORH-a, MUP-a i SIS-a skrivao pred haaškom tjeralicom. Prve izmjene prihvaćene su u Haagu u siječnju 2004. Ulovljen u Splitu kao lažni Jakov Kovač, Rajić je doveden pred sud, gdje je izjavio: "Nisam kriv". Ovo je već treća verzija. Unatoč preciznijim činjenicama i daleko drastičnijim kvalifikacijama, Rajić se tek sada osjetio krivim.

Ilirk@
09-09-2011, 09:58
evo jedan članak naklonjen rajiću, jel sad valja?

caporegime
09-09-2011, 10:01
budite malo ozbiljniji. u tim kaotičnim danima obrane, svatko tko je bio tamo je bio dobar. pa i rajić. ali ja ga ne cijenim iz drugih razloga dok ga neki cijene također iz skroz drugih razloga.
uostalom, ne bi ja običan narod u kiseljaku držao baš toliko relevanstnim.
taj isti kiseljak je dočekivavaši blaškića, klicao anti nobilu (gledao na tv-u) a barem je taj nobilo svakodnevno davao do znanja što misli o ratu, hrvatima srednje bosne i politici za koju bi svaki hrvat srednje bosne stavio ruku u vatru a za čije je provoditelje nobilo zahtijevao da se osude i kazne i oni i politika koju su provodili.

Borna Bekijski
09-09-2011, 10:01
Poznato hrvatsko glasilo Slobodna Dalmacija koje je do kraja rata objavljivalo Feral Tribune i koje i danas kao kulumnistu upošljava poznate hrvatske novinare Antu Tomića i Borisa Dežulovića.Da ne spominjemo da su i Emil Karamatić i Danijel Ivanković,prve perjanice platformaškog novinarstva nastale u inkubatoru Slobodne Dalmacije.
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU:018

mardar
09-09-2011, 10:02
mardar to je trebalo ići u novu temu a ne u ove komentare..predugačko je.

Inkvi čitavo jutro me zajebaje komp.Ispravljeno je .Ne bih ni postavio ovako dugačko.:):)

Ilirk@
09-09-2011, 10:03
čovik je sigurno dao obol u ratu, to mu nitko ne more osporit. ako je sve istina što se svjedočenja tiče, onda, neka mu dragi bog sudi.

Inkvizitor
09-09-2011, 10:03
EPh, Jasna Babić, šta je slijedeće..citirati Slobodnu Bosnu i Senada Avdića, uzimati izjave Nijaza Durakovića kao relevatne..

Ilirk@
09-09-2011, 10:04
Poznato hrvatsko glasilo Slobodna Dalmacija koje je do kraja rata objavljivalo Feral Tribune i koje i danas kao kulumnistu upošljava poznate hrvatske novinare Antu Tomića i Borisa Dežulovića.Da ne spominjemo da su i Emil Karamatić i Danijel Ivanković,prve perjanice platformaškog novinarstva nastale u inkubatoru Slobodne Dalmacije.
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU:018

sve su to prosrpski i projugoslavenski novinari, antituđmanisti i dodikovi plaćenici koje guštate čitati kad laju po platformaškim hijenama.
u čemu je problem?

Inkvizitor
09-09-2011, 10:05
Ja isto mislim da su momci iz Lučkog pravi momci ali uhapsili su im suborce i šta. Ništa.

caporegime
09-09-2011, 10:06
eph grupacija je smeće baš kao što su i ovi koje si ti spomenuo smećari.
ali upravo, znajući njihove političke poglede, prema njihovoj intonaciji možemo pokušati čitati između redova.
s druge strane, kad se iznesu fakti kao što su npr. navodi optužnice ili navođenje činjenice je li priznao ili nije i tako to.
onda je to tako bez obzira tko je prenio.
moramo izlučiti fakte te uvidom u intonaciju utvrditi što je što.

ja i dalje stojim kod svoga, kordić i praljak su heroji a rajić jna karijerist koji je u vrijeme pokolja hrvata uredno nosio titovku a koji je kad je vidio da je frka, uvalio i zemlji, i ratne drugove i sve u gabulu samo da ušpara koju godinu.
u japanu se ljudi koji izgube čast ili koji vide da nema smisla koprcati se,ritualno ubiju.
ovaj druka na najjače.
jebeš takve.

Ilirk@
09-09-2011, 10:07
EPh, Jasna Babić, šta je slijedeće..citirati Slobodnu Bosnu i Senada Avdića, uzimati izjave Nijaza Durakovića kao relevatne..

oni su, na žalost, samo o tome pisali.
zar misliš da je za pobiti tvrdnje dovoljno samo reći da je to pisala jasna babić?
kad i sam znaš da su svi oni svršavali na pisanju o zločinima i suđenjima i krivici hvo-a i tobožnje hrvatske agresije. sve što je samo spominjalo išta slično, oni su prinosili, s guštom.

caporegime
09-09-2011, 10:07
Ja isto mislim da su momci iz Lučkog pravi momci ali uhapsili su im suborce i šta. Ništa.

da dignu revoluciju?
hapsili su dosad i tigrove i pauke, i pume...
hapsili su dosada i tutiće i bušiće i ove i one .....i ništa.

Inkvizitor
09-09-2011, 10:10
eph grupacija je smeće baš kao što su i ovi koje si ti spomenuo smećari.
ali upravo, znajući njihove političke poglede, prema njihovoj intonaciji možemo pokušati čitati između redova.
s druge strane, kad se iznesu fakti kao što je npr. navodi optužnice ili navođeje činjenice je li priznao ili nije i tako to, onda je to tako bez obzira tko je prenio.
moramo izlučiti fakte te uvidom u intonaciju utvrditi što je što.

ja i dlaje stojim kod svoga, kordić i praljak su heroji a rajić jna karijerist koji je u vrijeme pokolja hrvata uredno nosio titovku a koji je kad je vidio da je frka, uvalio i zemlji, i ratne drugove i sve u gabulu samo da ušpara koju godinu.
u japanu se ljudi koji izgube čast ili koji vide da nema smisla koprcati se,ritualno ubiju.
ovaj druka na najjače.
jebeš takve.

Svi su karijeristi. I Krstičević je bio JNA kadar. Ne znači mi ta optužba puno.

Svi na kraju gledaju svoju guzicu ili karijeru.

ja sma npr mislio da će se HV pobuniti kad je krenulo hapšenje naših ljudi. Da će se specijalna policija pobuniti.

kad je Mesić pričao šta je pričao ja sam mislio da će se odbiti staviti pod njegovo zapovjedništvo.

Oni su mu salutirali i rukovali se s njim.

Ljudi gledaju smao na sebe i svoju karijeru,

Borna Bekijski
09-09-2011, 10:10
sve su to prosrpski i projugoslavenski novinari, antituđmanisti i dodikovi plaćenici koje guštate čitati kad laju po platformaškim hijenama.
u čemu je problem?
Razlika je guštati u čitanju i uzimati ih kao relevantne izvore.
Samo lud čovjek može tvrditi da u primjera radi Slobodnoj Dalmaciji nema kvalitetnih članaka ali uzimati pisanje jedne spiše koja će napisati što god hoćeš kao krunski dokaz protiv istinskog heroja obrane hrvatskog naroda meni se ne čini baš relevantno.

Inkvizitor
09-09-2011, 10:11
da dignu revoluciju?
hapsili su dosad i tigrove i pauke, i pume...
hapsili su dosada i tutiće i bušiće i ove i one .....i ništa.

Pa eto vidiš nisu ni oni ništa bolji.

Ilirk@
09-09-2011, 10:13
Svi su karijeristi. I Krstičević je bio JNA kadar. Ne znači mi ta optužba puno.

Svi na kraju gledjau svoju guzicu ili karijeru.

ja sma npr mislio da će se HV pobuniti kad je krenulo hapšenje naših ljudi. Da će se specijalna policija pobuniti.

kad je Mesić pričao šta je pričao ja sam mislio da će se odbiti staviti pod njegovo zapovjedništvo.

Oni su mu salutirali i rukovali se s njim.

Ljudi gledjau smao na sebe i svoju karijeru,

sve je to istina što si napisao. znam ljude koji su bili na prvim crtama, neki bili i ranjavani, ali to ne umanjuje činjenicu da su ponašali kao pravi psi rata.
pri tom mislim na upadanje sa puškama u kuće malo imućnijih, otimanje novca, auta i ostale vrijednije imovine, kao i ubojstva po narudžbi.

Ilirk@
09-09-2011, 10:17
Samo lud čovjek može tvrditi da u primjera radi Slobodnoj Dalmaciji nema kvalitetnih članaka ali uzimati pisanje jedne spiše koja će napisati što god hoćeš kao krunski dokaz protiv istinskog heroja obrane hrvatskog naroda meni se ne čini baš relevantno.

već sam napisala što mislim o onima koji guštaju čitajući mentalne dijareje spomenutih kreatura.

o herojima ne bih, pogotovu ne istinskim, jer oni nisu ni tema, a i pojam istinskog heroja je puno širi od tehničkog sudjelovanja u ratu.

mardar
09-09-2011, 10:17
u čemu je problem?

Baš zanimljivo ne smeta ako je na drugim portalima ali ako je na HRHB e već je riječ o integralistima koji žive u prošlosti i ne daju mladoj novoj sjajnoj "mladeži" da urede Herceg -Bosnu bez Domovinskog rata,proslava Oluje, starih fosila i gerijatrije.
Bravo Ilirka skidam kapu :clap:clap

Inkvizitor
09-09-2011, 10:19
sve je to istina što si napisao. znam ljude koji su bili na prvim crtama, neki bili i ranjavani, ali to ne umanjuje činjenicu da su ponašali kao pravi psi rata.
pri tom mislim na upadanje sa puškama u kuće malo imućnijih, otimanje novca, auta i ostale vrijednije imovine, kao i ubojstva po narudžbi.

Ali ja nisam pričao o tome nego kako su svi pognuli glavice pred Mesićem.

I kad su im hapsili suborce ni krive ni dužne šutili su.

dakle manite me tih priča o neustrašivim momcima koji ne kalkuliraju i kojim nitko ništa ne može.

Ilirk@
09-09-2011, 10:19
Baš zanimljivo ne smeta ako je na drugim portalima ali ako je na HRHB e već je riječ o integralistima koji žive u prošlosti i ne daju mladoj novoj sjajnoj "mladeži" da urede Herceg -Bosnu bez Domovinskog rata,proslava Oluje, starih fosila i gerijatrije.
Bravo Ilirka skidam kapu :clap:clap

a šta ću ti reć..

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=238:mujorevolucija-i-dravni-udar&catid=40:kolumne&Itemid=57

pročitaj na kraju kako su se potpisali, ko prava braća.

onda meni ovdje soli pamet o 'relevantnim izvorima'. bljak!

Gala
09-09-2011, 10:20
Bravo Ilirka skidam kapu

ne uvaljujte svoje perceptivne probleme drugima ?:014

Borna Bekijski
09-09-2011, 10:21
Čitajući komentare potvrđuje se samo ona teza "malo nas je al smo govna"
Malo se prisjetite kao su sarajevski mediji dočekali Sefera Halilovića ,Rasima Delića i Nasera Orića nakon povratka iz Haaga.Kako su slavili puštanje Ejupa Ganića i Čika Jove.
Tko je od Saraj medija spomenuo Grabovicu i vađenje crijeva 18-ogodišnjem vojniku HVO-a i pisanje njima Za dom spremni?
Nema to ni u Slobodnoj Bosni ni na Sarajevu x.Com.
Važno je da mi pljujemo po svojima bez dovoljno informacija zato što su neki novinari koji su i tada bili a i danas su pod kontrolom YU obavještajnih krugova čovjeka sotonizirali kada je uhapšen.
Bravo mi.
Dobro nam je kako zaslužujemo.

EDIT CAPO (sori, htio te kvotat pa pogreškom pisao ispod tvog posta, ništa tvoje nije dirnuto)

Graničar Jozo
09-09-2011, 10:22
daj borna molim te. aj nemoj pisat gluposti.

Gala
09-09-2011, 10:22
Ivice, dobrodošli kući !!!

caporegime
09-09-2011, 10:23

ja i dalje ponavljam da bitna intonacija.
te da navođenje činjenica ne umanjuje vrijednost istih ako ih je slučajno napisao kakvo smeće od novinara.
ako čak i u tim novinama bude citirana optužnica, dakle ono što se stavlja na teret pa kasnije navede da je optuženik potvrdio navode optužnice i priznao, misliš li da ne bi trebalo vjervati samo zato jer je članak izašao u antihrvatskim novinama i pisan od jugosmeća?

ako udari potres pa sruši neki grad, ne znači da se nije dogodio ako vijest prenese "krivi" medij.
s druge strane, eph i nacional govna su itekako pričali svašta, pozivali se na "pouzdane izvore", nagađali, iznosili neprovjeren vijesti, utrpavali koješta, i takvim pričama ja im iskreno, ništa ne vjerujem.

ali ako izađe jasna egzaktna vijest u kojoj se citira optužnica, navodi iz nje, te nečije priznanje onda to i nisu neprovjerljive i teško provjerljive insinuacije nego činjenice koje se vrlo lako mogu demantirati ukoliko nisu istinite. ustalom, ja osobno ne bi vjerovao ništa što bi butković ili babićka tovarili ikomu. ali ovdje je rajić utovario sam sebe i druge u zamjenu zta sebe. a to mi se gadi.
a sve je to potvrđeno i u izvještajima drugim medjskih kuća.

uostalo, kak osu ga sotonizirali, pogledaje kako vrlo suzdržano i neutralno pišu o njemu.
već sam napisao da samo zamislite kako će pisati kad jednom kordić izađe van.

Ilirk@
09-09-2011, 10:24
Ali ja nisam pričao o tome nego kako su svi pognuli glavice pred Mesićem.

I kad su im hapsili suborce ni krive ni dužne šutili su.

dakle manite me tih priča o neustrašivim momcima koji ne kalkuliraju i kojim nitko ništa ne može.

ljudi čuvaju svoj posao. i to je istina. imaju ženu, djecu... ja im ne zamjerim. nisu išli svjedočit protiv uhićenih niti su uhićeni povukli sa sobom cijelo zapovjedništvo.

istina je i da vojnik mora poštivati vrhovnog zapovjednika vojske kojeg je NAROD kojem služi, demokratski izabrao.

to zna svaki vojnik. i mora znat. zar ne?

caporegime
09-09-2011, 10:28
[QUOTE=Borna Bekijski;16932]Čitajući komentare potvrđuje se samo ona teza "malo nas je al smo govna"
Malo se prisjetite kao su sarajevski mediji dočekali Sefera Halilovića ,Rasima Delića i Nasera Orića nakon povratka iz Haaga.Kako su slavili puštanje Ejupa Ganića i Čika Jove.
Tko je od Saraj medija spomenuo Grabovicu i vađenje crijeva 18-ogodišnjem vojniku HVO-a i pisanje njima Za dom spremni?
Nema to ni u Slobodnoj Bosni ni na Sarajevu x.Com.
Važno je da mi pljujemo po svojima bez dovoljno informacija zato što su neki novinari koji su i tada bili a i danas su pod kontrolom YU obavještajnih krugova čovjeka sotonizirali kada je uhapšen.
Bravo mi.
Dobro nam je kako zaslužujemo.

kužiš li uopče išta?
boli mene ona stvar kako muslimani dočekuju delića ili orića ili halilovića.
ja nisam od onih koji će rajića zvati zločincem, koji je radio zločine, koje svi trebamo osuditi, bla bla.......slične mantre, mada za zločin i ne treba biti opravdanja.
on jest dao svoj doprinos obrani ali....
on je pička od čovjeka, koji uvalio svoje ljude, koji je priznao laži samo da svoju guzicu sačuva te koji spreman sve uvaliti samo za svoje dupe.
dabogda vam takvi heroji držali leđa kad zagusti.

Inkvizitor
09-09-2011, 10:29
ljudi čuvaju svoj posao. i to je istina. imaju ženu, djecu... ja im ne zamjerim. nisu išli svjedočit protiv uhićenih niti su uhićeni povukli sa sobom cijelo zapovjedništvo.

istina je i da vojnik mora poštivati vrhovnog zapovjednika vojske kojeg je NAROD kojem služi, demokratski izabrao.

to zna svaki vojnik. i mora znat. zar ne?

pa to kažem, zato ne treba od njih praviti neke nadljude.

Vojnik mora poštivati zapovjednika, točno ali postoji moralni zakon koji je jači od svake pravne ili normativne obaveze.

zato meni svatko onaj koji je služio pod Mesićem nije častan čovjek nego eto tako..nešto što vrši svoju dužnost.

ne mislim tu na obične vojnike nego na časnički vrh.

Ilirk@
09-09-2011, 10:30
Čitajući komentare potvrđuje se samo ona teza "malo nas je al smo govna"

malo vas je ovdje, na poskoku vas je više, ako će vam tamo biti lipše, onda ajte tamo.

sad su vam bitni sveopći interesi, ali prije ćete krepat nego se javno ograditi od onih poskokovih sranja u ime here.
onda vam sveopći hrvatski interesi ne igraju nikakvu ulogu. licemjeri.
glupi i nesvjesni činjenice da srat po domovinskom ratu znači i sebi zakucat čiviju u kašetu, sada barem znadete da ima ljudi koji izdajništvo ne tolerira ni po cijenu integralizma. izdajništvo je rak, a kako se liječi, to se zna.

što se rajića tiče, dao mu bog ono što zaslužio, a od mene ono što sebi i svojoj dici želila. eto koliko ga 'mrzim'.
manje sigurno nego ti i tebi slični branitelje oluje što su očistili hrvatsku od srbadije.

Ilirk@
09-09-2011, 10:33
postoji moralni zakon koji je jači od svake pravne ili normativne obaveze.

zato meni svatko onaj koji je služio pod Mesićem nije častan čovjek nego eto tako..nešto što vrši svoju dužnost.

tako je i rajić samo čovik kojeg moralni zakoni ne vežu, nego je poput mesićevaca, radio i potpisivao što mu je haag rekao.

istim aršinom.

Inkvizitor
09-09-2011, 10:33
svatko ima pravo na svoje mišljenje a bilo bi dobro i da ga potkrijepi, nema potrebe za teškim riječima

Inkvizitor
09-09-2011, 10:34
tako je i rajić samo čovik kojeg moralni zakoni ne vežu, nego je poput mesićevaca, radio i potpisivao što mu je haag rekao.

istim aršinom.

da al on je uhapšen i sotoniziran godinama.

da je on to uradio iz čista mira, to je druga stvar, i nisam rekao da je on nadčovjek.

mardar
09-09-2011, 10:35
ne uvaljujte svoje perceptivne probleme drugima ?:014

Ma o čemu ti ženska glavo prođi me se sa svojom filizofijom ko si više kome se obračaš uopće.Što hoćeš da pišem što tebi odgovara je li.Ili možda HERI.Što si ti došla mene analizirati ovdje ili me priječiti da iznesem svoj stav?Ovdje nećeš.Barem ja tako mislim.Što je tebe pogodiilo u komentaru.Istina.Pa uživaj u Dežuloviću ali neka ti ne pada na pamet da meni govoriš što ću napisati i kako.

Borna Bekijski
09-09-2011, 10:37
daj borna molim te. aj nemoj pisat gluposti.

Što je glupost?
Za mene je Slobodan Praljak Hrvatski Vitez bez obzira tko mu je bio otac i je li neki njegov vojnik zaklao babu u Mostaru.
Za mene je Ivica Rajić jedan od najzaslužnijih ljudi za obranu Kiseljaka bez obzira je li njegov vojnik kačio uši na antenu od auta.
Za mene je Dominik Ilijašević heroj Domovinskog rata bez obzira što mu danas Jugoslovenski i islamistički mediji kače i opravdano i neopravdano.
Treba biti svjestan da smo ratovali a ne igrali klikera.
U ratu i ljubavi sve je dozvoljeno,kaže stara izreka.
Zločina je bilo , ali bilo ih je na svim stranama.
Pitanje koje ja postavljam jeste
Zbog čega mi Hrvati seremo po svojima kada to nitko drugi ne radi?
Pitanje za Iliriku
Jesu li Ameri po Iraku upadali u kuće i pljačkali silovali itd?
Jesu li to isto radili Srbi?
Jesu li to isto radili dobri bošnjani?
Što je čudno ako je to uradio i netko tko je bio u HVO-u ili HV-u?
Trebamo li se zbog toga odreći cijelog HVO-a?
Ja mislim da ne.
@inkvizitor
Sve tvoje postove na ovoj temi potpisujem.
@ostali
Mala zamolba,sve postove koje je na ovoj temi ostavio inkvizitor čitajte kao Inkvizitor i Borna pošto stojim iza svakog slova koje je napisao.
@Ilirika
Poseban pozdrav mojoj vatrenoj hrvatici od glave do pete koje se ponekad malo zanese u najboljoj namjeri

Ilirk@
09-09-2011, 10:39
da al on je uhapšen i sotoniziran godinama.

da je on to uradio iz čista mira, to je druga stvar, i nisam rekao da je on nadčovjek.

pa što onda kažeš za praljka koji se još bori i kordića koji se nije dao slomit?

Ilirk@
09-09-2011, 10:43
Pitanje za Iliriku
Ja mislim da ne.

prvo pitanje nosi odgovor ko iz topa: kako imaš obraza tako nešto pitati, a ne ograditi se u ime here od zirdumovih sranja?
sapienti sat!

drugo, kako tvoja kolegica kaže, ili imaš perceptivnih problema ili namjerno podmećeš.
nitko ovdje ni jednog HVO vojnika nije optužio za ništa, nego se isključivo piše o rajićevoj izdaji.

dakle, rajić sere po nama kad nitko drugi nije, pa onda prvo pitanje uputi njemu, a meni ne podmeći ono što nisam ni jednom niti spomenula, osim u suprotnom kontekstu kad sam se pitala kako netko može potpisati priznanje optuživši vojnike da su sjekli glave i uši muslimanima.

jel ti sad malo bistrije ili triba ponovo napisat isto?

Ilirk@
09-09-2011, 10:46
moji prijatelji vodje znaju da je za mene hvo svetinja!
svaki branitelj, bez obzira koliko dugo i gdje sudjelovao, ali svaki čovjek koji je osjetio da ga njegov dom, herceg-bosna, treba i koji se odazvao pozivu srca, taman da je samo gulio krumpire negdje u kuhinji, za mene je svetinja i ne dam da se pljuje na njih.
ali preko čina izdaje, ne mogu prijeći.
svejedno, rajića ne mrzim i kako rekoh, dao mu bog što zaslužio, a od mene ono što svojoj dici želila.

toliko od mene.

Gala
09-09-2011, 10:47
Ma o čemu ti ženska glavo prođi me se sa svojom filizofijom ko si više kome se obračaš uopće.Što hoćeš da pišem što tebi odgovara je li.Ili možda HERI.Što si ti došla mene analizirati ovdje ili me priječiti da iznesem svoj stav?Ovdje nećeš.Barem ja tako mislim.Što je tebe pogodiilo u komentaru.Istina.Pa uživaj u Dežuloviću ali neka ti ne pada na pamet da meni govoriš što ću napisati i kako.

ali neka ti ne pada na pamet da meni govoriš što ću napisati i kako.

o ovome vam i kazivam jer ne jednom optužili ste mene da ja vama sugeriram što ćete pisati ,čak i preko pp.

o ne,ne nemam namjeru se s vama ovdje raspravljati ,uživajte
Ispričavam se svima ...

Inkvizitor
09-09-2011, 10:48
pa što onda kažeš za praljka koji se još bori i kordića koji se nije dao slomit?

Kordić je monolit, gromada koja je svoju snagu našla u duhovnosti i jedino valjda u takvom stanju čovjek može podnijeti sve pritiske i ponude, kad ti ovozemaljsko ne znači toliko puno. Tu se mora u čovjeku valjda slomiti da pređe onu granicu koja te dijeli ili od ludila ili do savršenog mira, onog mira za koji Isus kaže..dat ću vam onaj mir kojeg ništa na ovom svijetu ne može poremetiti.

Praljak je u neku ruku egzibicionist, on voli pričati, voli kameru, on je i pozer u neku ruku, nije on džabe studirao šta..režiju, mada ga cijenim i volim. Zbog njega sam se svađao s pokojnim ocem jer je Praljkov otac tukao mog oca. Eto toliko ga cijenim.

A i nije isto..Rajić je predstavljan kao sotona..Kordić je predstavljan kao tupavko kojeg se ništa nije pitalo ali eto tako tup je bio dio zločinačog plana..Praljak je ludi egzibicionist koji voli pozu i koji sigurno nije zločinac po habitusu ali eto zalomilo su i srušio je stari pre pre preidvni stari most naših dobrih Muja i Hasa, bezazlenih dobričina, doduše malo priglupih, srušio je stari most na kojem smo s edržali za ruke šeset i neke kad smo išli akskurzijom po Jugoslaviji i za kojega zna svaki stanovnik kugle zemlje i osramotio nam rod.,.ipak fuj fuj fuj.

Rajić je bio ultimativno zlo..Osama Bin Laden kako reče Borna..da i ja njega pohvalim kad on već mene fali..

caporegime
09-09-2011, 10:48
Ja mislim da ne.

oprosti borna, ali čitaš li ti išta?
zapažaš li išta?
zar ni nekoliko postova nije dosta da ti se objasni kako je njegov glavni krimen to što je druker, koji je priznavajući neke stvari koje su blago rečeno izmišljotine, uvalio druge ljude, i cijelu borbu i hrvatsku proglasio agresorom a kako vidimo imat će utjecaja i na presudu šestorki.

oportunistički jna oficirčić koji je nosio zvijezdu dok je ta ista armija na d njegovim narodom činila genocid i koji je zarad svoje guzice spreman uvalit i ratne drugove a u konačnici i taj narod za kojega se borio i koji će trpiti ozbiljne posljedice pravnog utvrđenja koje proizlazi iz njegovog priznanja.

a ti nađi JEDAN JEDINI JEBENI POST u kojem se netko ovdje odriče Ivice Rajića zato jer je "fuj, fuj, zločesti zločinac"!!!

ima ljudi koji ne podnose drukere, kojima je takav način djelovanja odvratan i koji ne opraštaju izdaju.
a ima ljudi kojima se gade dežulovićeve idiotarije pa čak i kad na prvi pogled idu u smjeru onih koje ne volimo.
govno moj osmijeh ne može kupiti ničim. nikad. ni čim. ni u čemu.
pa sve da mi klekne i zatitra jaja jezikom!

caporegime
09-09-2011, 10:51
:018 ali neka ti ne pada na pamet da meni govoriš što ću napisati i kako.

o ovome vam i kazivam jer ne jednom optužili ste mene da ja vama sugeriram što ćete pisati ,čak i preko pp.

imaš pravo ako treba i nagovarati na nešto i kritizirati i uvjeravati u nešto ali i onaj s druge strane ima pravo da se na sve tvoje sugestije ne obazire.
mardar se vjerujem malo krivo izrazio pa je htio reći kako ti ono što on doživljava kao tvoje tjeranje na mišljenje i pisanje, neće proći.

Graničar Jozo
09-09-2011, 10:52
Za mene je Slobodan Praljak Hrvatski Vitez bez obzira tko mu je bio otac i je li neki njegov vojnik zaklao babu u Mostaru.

Nisi maloprije njega branio nego braniš rajića, a izgovor ti je što muslimani nisu obilježili 18. obljetnicu pokolja u Grabovici.

Za mene je Ivica Rajić jedan od najzaslužnijih ljudi za obranu Kiseljaka bez obzira je li njegov vojnik kačio uši na antenu od auta.

za mene nije. kiseljak može svojoj inferiornoj pozicji zahvalit opstanak, kao i tuđmanu koji je potpisao washingtonski sporazum. kreševo isto tako. i hvala bogu da su opstali. barem mi je neko mjesto blizu gdje su hrvati većina.

Za mene je Dominik Ilijašević heroj Domovinskog rata bez obzira što mu danas Jugoslovenski i islamistički mediji kače i opravdano i neopravdano.

jesi ga upoznao?! ja jesam! i reći ću ti da jebeš vojnika kojeg se vlastiti narod boji. jebeš vojnika koji dođe u izbjeglički kamp i plaži ljude. nemoj o nečemu o čemu ne znaš ništa. como je obični divljak. nikakav on heroj nije.

Zločina je bilo , ali bilo ih je na svim stranama.

I?

Pitanje koje ja postavljam jeste

boli me kurac za druge. gledam sebe i svoj interes. a taj rajić ga nam je fino šukno ;) mašela.

caporegime
09-09-2011, 11:02
da mi je znati kako li je netko mogao pomisliti da se ovdje netko odriče HVO-a ili da hrvatskim braniteljima spočitavaju zločine?
dok god druge dvije strane iskreno ne pogledaju na sebe i priznaju sami sebi, jer su i srbi i muslimani prema hrvatima napravili veće zločine i k tome uopće na njihh ne gledaju kao na zločine a provoditelje zločina tretiraju kao junake, tako se ni ja a i nitko ovdje neće posipati pepelom zbog takvih stvari s hrvatske strane.

drugo, kad se još izmišljaju zločini i kad se još tovari bolkesna konstrukcija jedino što je bolesnije da netko tko je već ušao u cijelu igru, iz toga želi izvući potpisući priznanja za stvari koje su izmišljene, nadrobljene i kojia je u cilju stavit iomču oko vrata cijelo naroda.
potpisujući priznanje ovaj šupak je ponavljam uvalio svoje ratne drugove, političke i vojne prvake hercegbosne i radi svojih kojih nekoliko godina manje ćuze, uvalio i cijeli narod u gabulu jer će se političke reperkusije i njegove a pogotovo u slučaju osuđujućih presuda šestorki najgore odraziti po hrvatski narod u bih a pogotov prema onom najosjetljivijem dijelu-hrvatima srednje bosne.

da je bio častan, kad je vidio što mu spremaju i serviraju, trebao se objesiti ili poricati krivnju i izdržati.
ovako je kupio malo slobode pod stare dana a platio tuđim glavam svojih suboraca i cijelo naroda kojeg je branio a kojem sad i dalmatinske daljine može samo mahati i poručivato da izdrži.

tko ovo ne shvaća nek se zamisli!

ogledalce
09-09-2011, 11:03
I kad se rat završava????Danas ili sutra???:cry:cry:cry

mardar
09-09-2011, 11:05
Trebao bi ja sada povaditi na što je mlada dama sve aludirala kada bi se meni obraćala.Ma ne pada mi na pamet.Sem toga od kuda joj pravo da ona meni progovara kako nešto percepciram.Da ne govorim o tezama o par nas kako smo samo virtualni ratnici na koje se ona veselila.Ne znam koliko ta dama zna uopće što je rat.Jednako je i za HERU ne dao im Bog da iskuse rat .Kao ja na najteži način.Između ostalog zatočeništvom obitelji 14 mjeseci među kojima dvoje djece i skakanjem po gudurama u vukojebinama da bi me neko sada priječio da se oduprem pljuvanjima po tim istim običnim ljudima.E ja ću se odupirati.Od koga god ta pljuvanja dolazila.To je moja percepcija.

Ilirk@
09-09-2011, 11:06
more danas, a more i sutra, ovisi kad dođeš na kavu :p

Borna Bekijski
@ilirika

nitko ovdje ni jednog HVO vojnika nije optužio za ništa

moji prijatelji vodje znaju da je za mene hvo svetinja!
svaki branitelj, bez obzira koliko dugo i gdje sudjelovao, ali svaki čovjek koji je osjetio da ga njegov dom, herceg-bosna, treba i koji se odazvao pozivu srca, taman da je samo gulio krumpire negdje u kuhinji, za mene je svetinja i ne dam da se pljuje na njih
Ispričavam se nisam znao da Rajić nije bio u HVO-u:cry

kad sam se pitala kako netko može potpisati priznanje optuživši vojnike da su sjekli glave i uši muslimanima.
Jesu , šta je trebao reći da nisu pa dobiti 40 godina:009
@capo

oprosti borna, ali čitaš li ti išta?
Čitam Dežulovića:rofl
@Graničar Jozo

jesi ga upoznao?!
Sa ponosom mogu reći da mi je to prijatelj.Mnogo jutara smo dočekali u njegovom kafiću "Jeruzalem"pijući alkohol i pričajući o dobrim starim vremenima o kojima ne bih u komentarima.
Neka mu dragi Bog da snage da izdrži i jedva čekam dan kada ćemo opet sjesti.

Inkvizitor
Mislim da njegovo priznanje i svjedočenje nije uopće trebalo haškom sudu koji je već donio presudu.

i bez njega i s njim sve bi bilo isto.

to je sud koji ne poštuje pravne norme nego sudi po principu kadija te tuži, kadija ti sudi. A mislim da ako im je trebalo nečije priznanje onda je to riješeno u Blaškićevom postupku i dvostrukoj liniji zapovjedanja i ta priča. Poslije toga je bilo gotovo sve. Ako im je nešto trebalo tada su i dobili.

dakle ne treba uzimati zdravo za gotovo da je on nekoga uvalio. Uostalom o tome bi se pričalo naširoko.

Vidjet ćemo šta haški uznici kažu o njemu.

Inkvizitor
09-09-2011, 11:09
Samo da napomenem da ja isto ne bi stavio Dežulovića na ovu stranicu da mi ponudi pola Beograda.

On je Goebels današnjice. Ultimativno zlo koje je to svoje zlo umotalo u satiru i šegu sa svojim jaranom kebom.

A pogotvo je nama u BiH naštetio. Zato neke stvari ne razumijem.

Ilirk@
09-09-2011, 11:12
borna, kad seciraš postove kako bi trolao i podjebavao, onda ne izostavljaj esenciju.
to su stari forumaški trikovi ljudi koji misle da su najpametniji, a nisu, nisu pa nisu da ih jebeš.

inače, može se reći istina na svjedočenju. recimo, nisam to radio, nisam vidio, nisam prisustvovao i td. isključiti sebe kao svjedoka. vjerujem da bi ti isto postupio kao rajić, u to sam sigurna.

no, kako rekoh, izdaju ne mogu prežvakati. da izdajnika ima u hvo-u, ima. to je činjenično stanje.
a to nisu vojnici, ratnici, heroji, nego svojevrsni dezerteri, dakle, nisu za mene ni svetinja.

Borna Bekijski
09-09-2011, 11:13
Samo da napomenem da ja isto ne bi stavio Dežulovića na ovu stranicu da mi ponudi pola Beograda.

On je Goebels današnjice. Ultimativno zlo koje je to svoje zlo umotalo u satiru i šegu sa svojim jaranom kebom.

A pogotvo je nama u BiH naštetio. Zato neke stvari ne razumijem.

Neprijatelja je najbolje tući njegovim oružjem.:014

Graničar Jozo
09-09-2011, 11:16
@Graničar Jozo

Sa ponosom mogu reći da mi je to prijatelj.Mnogo jutara smo dočekali u njegovom kafiću "Jeruzalem"pijući alkohol i pričajući o dobrim starim vremenima o kojima ne bih u komentarima.
Neka mu dragi Bog da snage da izdrži i jedva čekam dan kada ćemo opet sjesti.

što obrisa ostatak mog pitanja, pa da vidimo čim se ponosiš.

Borna Bekijski
09-09-2011, 11:19
borna, kad seciraš postove kako bi trolao i podjebavao, onda ne izostavljaj esenciju.
to su stari forumaški trikovi ljudi koji misle da su najpametniji, a nisu, nisu pa nisu da ih jebeš.

inače, može se reći istina na svjedočenju. recimo, nisam to radio, nisam vidio, nisam prisustvovao i td. isključiti sebe kao svjedoka. vjerujem da bi ti isto postupio kao rajić, u to sam sigurna.

no, kako rekoh, izdaju ne mogu prežvakati. da izdajnika ima u hvo-u, ima. to je činjenično stanje.
a to nisu vojnici, ratnici, heroji, nego svojevrsni dezerteri, dakle, nisu za mene ni svetinja.
Aj po redu ćemo lipa moja

Znam da je teško povjerovati ali čak ni ja nisam najpametniji na svitu:018

zajebavalo ga je ovo boldano a Graničar Jozo je u svome ranijem postu naveo razloge:evil

Ilirk@
09-09-2011, 11:22
dakle ne treba uzimati zdravo za gotovo da je on nekoga uvalio. Uostalom o tome bi se pričalo naširoko.

Vidjet ćemo šta haški uznici kažu o njemu.

samo dva pitanja, vrlo ozbiljna. jedno je tehničko: kako ćemo vidjeti što oni imaju na to reći?

drugo je manje-više retoričko: zar ti uistinu misliš da su u haaškim suđenjima bitni pojedinci i da se pojedincima sudi???

nije baš pitanje, ali koliko znam što pišeš, a valjda to i misliš, i tebi je jasno da se tim suđenjem sudi općenito hrvatskoj samoobrani i dovodi u pitanje radi li se o agresiji na nevinu balinčad, ili uroti sa srbljima kako bi se dilila bosna.

kordić je to shvatio, a i praljak. slažeš se?

Borna Bekijski
09-09-2011, 11:24
što obrisa ostatak mog pitanja, pa da vidimo čim se ponosiš.
Pošalji na pp pitanja vrlo rado ću odgovoriti na sva.

Graničar Jozo
09-09-2011, 11:30
Pošalji na pp pitanja vrlo rado ću odgovoriti na sva.

dragi moj borna, ne treba meni PP. ja sam njegovu dobrotu osjetio na svojoj koži dva puta. a gdje su još iskustva drugih ljudi. prvi puta prilikom dolaska u kiseljak, a drugi puta u lepenici. eto, kad kažeš da si ružio s njim onda znaš di je to lijepo selce.

a di je još ona bradata grdosija što je hodala za njim kao pas.

ponovit ću ti još jednom, jebeš vojnika kojeg se boji vlastiti narod.

i da se složim sa capom i ilirkom, jebeš časnika koji izda vlastiti narod.

Hercegovački Križar
09-09-2011, 11:48
'Ivica Rajić je ratni zločinac i bivši zloglasni komandant Druge operativne grupe HVO-a iz Kiseljaka. Pred Haškim tribunalom optužen za ratne zločine 1995, nakon čega se uz pomoć pojedinih institucija Republike Hrvatske skrivao od pravde sve do 6. aprila 2003. u Splitu (osam godina od podizanja optužnice), gdje je živio pod lažnim imenom. Hrvatske vlasti su ga prebacile u pritvor Haškog tribunala u utorak, 24. juna 2003. Optužen je za stravičan masakr bošnjačkih civila u selu Stupni Do. Ivica Rajić je priznao krivicu oktobra 2005. godine. U samom priznanju je sadržana i agresija Republike Hrvatske na Bosnu i Hercegovinu.'

evo šta kažu muslimani na bs.wikipediji.. mamuimjebem.. s kim mi živimo!

Ilirk@
09-09-2011, 11:54
zašto te to muči, križaru?

Borna Bekijski
09-09-2011, 12:19
a di je još ona bradata grdosija što je hodala za njim
Legenda,izide čovik kilo i po pečenja pa pukne gajbu pive:clap
Što su ih se bojali , ja nisam primjetio neki strah u krugovima u kojim sam se ja kretao.
Comu su njegovi vojnici doživljavali kao neko božanstvo,dobar zapovjednik je onaj koga poštuju i vole njegovi vojnici.Pa i boje ga se ako treba.Como je imao to sve,po meni odličan zapovijednik.( govorim isključivo za ratni period,ono nakon rata što se događalo apsolutno ne odobravam i osuđujem ).

Graničar Jozo
09-09-2011, 12:36
legenda, otme starijem čovjeku biciklu i skrši je u temelje. jadni čovjek gleda i ne može im ništa. ostali ne smiju. pravi su ;) bitno da mogu izist i popit. e borna, borna... džaba ti krečit

Borna Bekijski
09-09-2011, 12:54
Strašno,tako se ponašati nakon povratka sa terena.
U pravu si Jozo , bolje bi bilo da tih momaka nije bilo nikako i da su tu došli dobri bošnjani , oni sigurno ničije biciklo ne bi dirali , Armija BiH ima srce.

Graničar Jozo
09-09-2011, 13:00
daj ne rise borna. tu priču nekom drugom pisuckaj.

nego da te pitam. jel ti opravdavaš zlostavljanje vlastita naroda time što je netko bio na terenu? mislim, ovim što si napisao ispada da jesi, al eto pitam te izravno pa izravno mi i odgovori.

i nisu oni jedini bili na terenu, i nisu oni jedini bili u maturicama ;)

Borna Bekijski
09-09-2011, 13:07
Odgovoriću ti.
Apsolutno ne opravdavam.
Čak naprotiv,najoštrije osuđujem.I iskreno volio bi da se sva zlostavljanja bilo svoga bilo tuđega naroda procesuiraju i da svatko dobije po zasluzi ali isključivo po individualnoj odgovornosti.
Isto tako mislim da se ničije ratne zasluge ne trebaju umanjivati zbog toga što je nakon povratka sa terena bio siledžija ili kriminalac ili prevarant itd.
Teren je teren a ovo drugo spada pod ostalo,to je moje mišljenje.Apsolutno podržavam da se netko zbog "ostalog"i procesuira i nazove ovakvim ili onakvim ali to ni u kom slučaju ne može umanjiti njegove zasluge na terenu

caporegime
09-09-2011, 13:08
Strašno,tako se ponašati nakon povratka sa terena.
U pravu si Jozo , bolje bi bilo da tih momaka nije bilo nikako i da su tu došli dobri bošnjani , oni sigurno ničije biciklo ne bi dirali , Armija BiH ima srce.

pa da je tako uništio nešto što je pripadalo nekom ratnom profiteru ili dezerteru i to upravo zato jer je netko jedan od ovih opisanih pojmova ja takve ne bi žalio.
ali prema ovom što si ti rekao ako su na terenu, imali bi pravo maltretirati obične ljude, strace, djecu i takve jer da su to pravo, eto stekli na terenu?
zanimljiva logika.
to bi značilo i onda da je onaj koji je bio malo više na terenu i na gorim terenima imao pravo čvokati one koji su isto na terenu ali manje i na lakšem?
bi li ti dozvolio da ti dođe netko tko ima više terena od tebe i jačeg terena, pa da se popiša na tebe, usput te iščvoka i uzme ti auto koje nakon par sati vožnje ostavi negdje razbijenog?
ili, da preformuliram pitanje, bi li takvom sve oprašta o jer eto on ima više i jačeg terena?

caporegime
09-09-2011, 13:13
p.s. moj dragi prijatelj, bivši specijalac iz lučkog i to od 90' godine već 20 mjeseci čami u pritvoru optužen za grubore. ni kriv ni dužan, ja znam.
mislite li da bi bio unutra da je odlučio nekoga uvaliti?
da bi trunuo da je makar odlučio, ne izravno uvaliti, nego ne govoriti istinu koja nikoga ne optužuje?
a izlaže sebe opasnosti da kao žrtveni jarac najebe za sve nas jer vlast očito traži nekohga da ga prinese kao žrtvu na oltar poglavlja pravosuđa.
a nije nikoga maltretirao ni tukao niti se preseravao u vrijeme rata ni poslije a ima terena iza sebe više nego 10 coma i rajića zajedno a bome ima i života u njemu da obojicu pronosa u zubima.
valjda je to tako jer je poštena roškopoljska ljudina, odgojen i bogobojazan, pošten i prema svakome obazriv.

Ćuba Bojnik
09-09-2011, 13:16
onaj tko i dan danas pudra nos s tim da je bio u ratu, da je veliki ratnik! od tog nema ništa! taj je dobrano zaglibio u prošlom stoljeću! pa šta ste to osvojili?
što ne ogradite osvojeno? pogledajte gdje smo? šta imamo? kako ću ja svojih 4 djece da hranim!?

Graničar Jozo
09-09-2011, 13:18
Teren je teren a ovo drugo spada pod ostalo,to je moje mišljenje.Apsolutno podržavam da se netko zbog "ostalog"i procesuira i nazove ovakvim ili onakvim ali to ni u kom slučaju ne može umanjiti njegove zasluge na terenu

ja to nisam ni doveo nigdje u pitanje.

ali ovo izvan terena je neka sasvim druga stvar. npr, pravosuđe je izvan terena, raznorazne manipulacije su izvan terena, izdaja isto tako (iako mi izdaja ružno zvuči, ali to je to, u 5 deka)... neki su napravili svjesno, a neki iz neznanja.

nego da se vratimo na temu o rajiću. smatraš li da je čovjek ulaskom u dil sa tužiteljstvom haaškog tribunala nanio neprocjenjivu štetu hrvatima bih? jeli sve ovo što se događa oko izbornih prijevara i platforme posljedica toga? šta misliš koliko će na temelju njegovog priznanja krivice dobit naša šestorka? ništa se njima nije dokazalo, ali uvijek ima izroda koji kleveću i lažu.

Borna Bekijski
09-09-2011, 13:21
@capo
i za tvoje upite o čvokanju vridi isti odgovor

Apsolutno ne opravdavam.
Čak naprotiv,najoštrije osuđujem.I iskreno volio bi da se sva zlostavljanja bilo svoga bilo tuđega naroda procesuiraju i da svatko dobije po zasluzi ali isključivo po individualnoj odgovornosti.
Isto tako mislim da se ničije ratne zasluge ne trebaju umanjivati zbog toga što je nakon povratka sa terena bio siledžija ili kriminalac ili prevarant itd.

Ćuba Bojnik
09-09-2011, 13:23
General Praljak pod prijetnjom višegodišnje osude na sudu čitavim svijetom ni na trenutak ne osuđuje nu Hrvatsku ni Tuđmana.Nema priznanja.Nemojte mi samo reći da je Praljak neupućen čovjek,nepismen ili neznalica :

Samo dio njegove završne riječi pametnome je dosta:

nisam shvatio bitak! zašto sad dovodiš mog generala Praljka u svezu sa Rajićem.. Odnosno kakve veze ima ovo sa bilo čime?! molio bih kratak osvrt

Ilirk@
onaj tko i dan danas pudra nos s tim da je bio u ratu, da je veliki ratnik! od tog nema ništa! taj je dobrano zaglibio u prošlom stoljeću! pa šta ste to osvojili?
što ne ogradite osvojeno? pogledajte gdje smo? šta imamo? kako ću ja svojih 4 djece da hranim!?

ajde u profesionalnu vojsku i ratuj za neku drugu zemlju. bit će ti dobro plaćeno. vidi kako je ratovat za tuđu guzicu i još to dobro naplati.
veliki ratnici ni dan danas nemaju čime prehranjivati obitelji, ali zato imaju one koji će ih prodavati, izdavati i srati im se po životu i zaslugama. i sve to besplatno.

caporegime
nisam shvatio bitak! zašto sad dovodiš mog generala Praljka u svezu sa Rajićem.. Odnosno kakve veze ima ovo sa bilo čime?! molio bih kratak osvrt

počni čitati od početka teme.

caporegime
09-09-2011, 13:25
@capo
i za tvoje upite o čvokanju vridi isti odgovor

znači ne bi nikome dao da vrši nepravdu prema tebi.
a sad još jednom pogledaj odgovor koji si dao ali onaj o ljudima koji s evrate s terena i kako bi armija radila još gore stvari.
ja vjerujem da ćeš se i ti složiti da onakav odgovor nema smisla.

Inkvizitor
09-09-2011, 13:29
p.s. moj dragi prijatelj, bivši specijalac iz lučkog i to od 90' godine već 20 mjeseci čami u pritvoru optužen za grubore. ni kriv ni dužan, ja znam.
mislite li da bi bio unutra da je odlučio nekoga uvaliti?
da bi trunuo da je makar odlučio, ne izravno uvaliti, nego ne govoriti istinu koja nikoga ne optužuje?
a izlaže sebe opasnosti da kao žrtveni jarac najebe za sve nas jer vlast očito traži nekohga da ga prinese kao žrtvu na oltar poglavlja pravosuđa.
a nije nikoga maltretirao ni tukao niti se preseravao u vrijeme rata ni poslije a ima terena iza sebe više nego 10 coma i rajića zajedno a bome ima i života u njemu da obojicu pronosa u zubima.
valjda je to tako jer je poštena roškopoljska ljudina, odgojen i bogobojazan, pošten i prema svakome obazriv.

ček...Roškopoljac..pa koji je to.

Borna Bekijski
09-09-2011, 13:29
ništa se njima nije dokazalo
Sve rečeno:clap
Toliko i o izdaji i svemu ostalom.
Dobiće onoliko koliko odluče jalije u Haagu.
Nije se ništa dokazalo ni Gotovini pa ga oderaše ko janje.Svih optužnica ga oslobađa video snimka sa brifinga u Kninu.Šta sad?
Šta se dokazalo Rajiću?Šta se dokazalo Kordiću?Šta se dokazalo Blaškiću,Praljku....
Kadija te tuži , kadija ti sudi.
Dobiće puno,jedino to je sigurno,previše u svakom slučaju.

Inkvizitor
09-09-2011, 13:33
Ljudi pletemo se u trice i kučine..svađamo se bezveze.

naravno da nitko ne podržava jebemumater da netko starcu krši biciklo, mada ne vidim razloga zašto bi baš neki baja starcu kršio biciklo ako nije potpuni degen..i to starcu Hrvatu.

Ali ima sila tih priča, ovakvi onakvi..pa dobro gdje su bili oni pristojni začešljani da vode rat..

nama je kronično nedostajalo ljudstva i dobar bi nam bio i ljudožder da se htio prijaviti u HVO.

takva je bila priča i s Tutićima..ovakvi onakvi i sigurno su bili svakakvi.

ali ih je i 130 poginulo i grizli su.

di drugi nisu htjeli guzicom oni su išli nosem..

I tu se čovjek nađe u procijepu..jel hoćeš sve po PS pa izgubit rat ili ćeš progutati poneko i govno ali ostati živ i ti svi tvoja i tvoja kuća.

što kaže Borna..da ti je došla Harmija ne bi ti skršila biciklo..nego i kuću i skršila ti cilu familiju..

kad moraš birat izmeđa dva zla bira se manje..

Borna Bekijski
09-09-2011, 13:34
znači ne bi nikome dao da vrši nepravdu prema tebi.
a sad još jednom pogledaj odgovor koji si dao ali onaj o ljudima koji s evrate s terena i kako bi armija radila još gore stvari.
ja vjerujem da ćeš se i ti složiti da onakav odgovor nema smisla.
Ja ne bi,taj netko je očito dozvolio.
Isto tako što se mene tiče moj odgovor je jedna i jedina prava istina.Hoće li se ostatak hrvatskog puka složiti sa tim mojim odgovorom je sasvim drugi par rukava.

Borna Bekijski
09-09-2011, 13:37

naravno da nitko ne podržava jebemumater da netko starcu krši biciklo, mada ne vidim razloga zašto bi baš neki baja starcu kršio biciklo ako nije potpuni degen..i to starcu Hrvatu.

Ali ima sila tih priča, ovakvi onakvi..pa dobro gdje su bili oni pristojni začešljani da vode rat..

nama je kronično nedostajalo ljudstva i dobar bi nam bio i ljudožder da se htio prijaviti u HVO.

I tu se čovjek nađe u procijepu..jel hoćeš sve po PS pa izgubit rat ili ćeš progutati poneko i govno ali ostati živ i ti svi tvoja i tvoja kuća.

što kaže Borna..da ti je došla Harmija ne bi ti skršila biciklo..nego i kuću i skršila ti cilu familiju..

Malo sam već dosadan ali potpisujem sve,do zadnje točkice od ove tri na kraju:clap

caporegime
09-09-2011, 13:37
Nije se ništa dokazalo ni Gotovini pa ga oderaše ko janje.Svih optužnica ga oslobađa video snimka sa brifinga u Kninu.Šta sad?
Šta se dokazalo Rajiću?Šta se dokazalo Kordiću?Šta se dokazalo Blaškiću,Praljku....

i jedan dan je prviše ali kod ovih ljudi ostaje barem za buduća pokoljenja činjenica da nisu prihvaćali krivnju ni proiznavali djela koja im se ne mogu staviti na teret.
niti su takvim priznanjem otvorili priliku da se drugima utvrđuje krivnja i donosi zaključak o počinjenju na temelju svjedočenja njihovih suboraca.

Ja ne bi,taj netko je očito dozvolio.

a šta da radi opisani starac s biciklom?
ili sam jozo koji je bio tada dijete?

caporegime
09-09-2011, 13:40

istina. ali ne moraš zbog toga reći za nekoga da valja.
to što je u konkretnim okolnostima bio ili bili bolji i takvi nego agresorska armija bih, to je pak nešto posve drugo.

Graničar Jozo
09-09-2011, 13:42

nije to nikakav procjep, nego se svoje sramote stidiš i ne hvališ se njom na sve strane u tom slučaju.

Ilirk@
09-09-2011, 13:43

i dan danas je našim 'objektivnim' medijskim štracama, upravo tuta i ponašanje nekih pojedinaca, glavni argument za dokazati kako je hvo radio zločine, pljačkao i slično. sjetimo se samo medijskih konvertita koji su još jučer pisali da je hvo 'paravojska pljačkaša'. pamet i pamćenje u našeg naroda je takva da nije nikakvo čudo što se ratovi ponavljaju i uvik s istim neprijateljima s kojima se poslije rata liježe.

nije najveće zlo ono što izaberemo, nego ono što dopuštamo, odobravamo i, još gore, zaboravljamo.

uspavamo se, pa kad se crvi razmile i počnu grist, kukamo i plaćemo nad tužnom nam sudbinom.
sve što smo dočekali, nismo zaslužili, ali velikom većinom smo sami pomogli da nam se dogodi.

Graničar Jozo
09-09-2011, 13:44

nije se dokazalo šestorki, ali onom koga slaviš itekako je.

Ilirk@
09-09-2011, 13:46

i meni to prskanje dezodoransom bezveze.

Inkvizitor
09-09-2011, 13:47
ja mislim da je to sve malo preveličano. Čitajući o Tutićima čovjek sa strane bi rekao da su pobili milion muslimana, dva miliona opljačkali, i da su ljudima u hercegovini davali zrak na ventil kad bi htjeli. Odvrni-zavrni. Kad im nije ćeif nema zraka.

To dok dođe do zadnjeg konzumenta to dobije mitske proporcije. Tako i u svemu.

Graničar Jozo
09-09-2011, 13:48
i meni to prskanje dezodoransom bezveze.

nisam te razumio.

samo borna doslovno izvrće ono što sam napisao. i to zbog toga jer je dobro jeo i pio (a možda i mrčio) u jeruzalemu.

Inkvizitor
09-09-2011, 13:50

A što se njemu dokazalo. Pa taj Stupni Do je dignut na razinu ko pola Srebrenice. On i Ahmići.

Po intezitetu spominjanja i priči koji ga prati netko bi rekao pobijeno tisuće ljudi. A vidim 17 žrtava.

pa znaš li koliko mjesta ima u Bosni sa 17 žrtava

17x17x17.

pa o čemu mi pričamo.

To je mitologija koja ima svoj cilj i metode.

Graničar Jozo
09-09-2011, 13:52
i u toj mitologiji se pronašlo mjesta i za rajića.

nemoj mi nabacivat stupni dol, jer o njemu sam jedino stavio članak zbog onog članka iz jutarnjeg koji govri o 37 žrtava, a i to su pogriješili jer ponovnim prebrojavanjem je utvrđeno 38.

Nakon povratka iz Haaga, Rajićeva odvjetnica Doris Košta bila je još određenija: izjavila je kako je istina da je njezin klijent Ivica Rajić organizirao ratne zločine na kiseljačkom području, ali u skladu s nalozima viših zapovjednika u HVO-u, generala Milivoja Petkovića, Slobodana Praljka i Tihomira Blaškića. "Pokajnički iskaz ne amnestira moga klijenta od kaznene i moralne odgovornosti, no za Rajićev pokolj u Stupnom Dolu naredba je stigla od Slobodana Praljka. Nije svejedno je li Rajić proveo zločinačku akciju samoinicijativno ili realizirajući službenu zapovijed", objasnila je Doris Košta.

o ovome mi cijelo vrijeme pišemo.

Inkvizitor
09-09-2011, 13:57
Pa dobro, ko da je jedini ali šta to dokazuje, postojanje mitologije i ništa drugo.

i međunarodnih seronja koji to sve kuvaju.

Rajić je mit, njegovo ratovanje je mit..kad čitaš hrvatske medije, i muslimanske naravno rekao bi..Pol Pot u najmanju ruku..čovjek koji ima divizije, kolje pali ruši, ubija..iz čiste obijesti i jer je zao.

kad pogledaš tko je ustvari on..

zapovjednik lokalne brigade koja se očajnički bori da opstane u moru neprijateljskog okruženja i koji ima najveći teret jer je napao neprijateljsko uporište gdje je poginulo 17 osoba..

i onda se češkaš po glavi..ček ček..jel mene netko tu jebe i zašto..

caporegime
09-09-2011, 14:01
ja mislim da je to sve malo preveličano. Čitajući o Tutićima čovjek sa strane bi rekao da su pobili milion muslimana, dva miliona opljačkali, i da su ljudima u hercegovini davali zrak na ventil kad bi htjeli. Odvrni-zavrni. Kad im nije ćeif nema zraka.

To dok dođe do zadnjeg konzumenta to dobije mitske proporcije. Tako i u svemu.

pa, moj jedan frend, isto atj lučko, koji je kao dragovoljac bio i dolje i to baš među tutićima s još njih par koji su došli iz lučkog kaže da je njih zapravo bilo jako malo.
bilo je tu još kojekakvih skupina, PPN-ova, likova, ovih onih koji su se šlepali uz to ime a koji zapravo i nisu bili oni pravi tutići.
mnogo toga od negativnog se zapravo dogodilo od ovih "šlepača".
inače, zanimljiva ekipa. tu je bilo toliko ljudi iz ostalih dijelova hrvatske da je to bila prava "integralistička" postrojba.

Inkvizitor
09-09-2011, 14:02
nisam ja tebi Jozo ništa nabacivao, ja to govorim općenito u vezi Stupnog dola...

Graničar Jozo
09-09-2011, 14:05
ma sve 5, ali stavio samti oko čega se koplja lome. stavit ću opet. i slažem se oko stupnog dola. 17x17x17. očito da su napali najslabiju kariku lanca.

Nakon povratka iz Haaga, Rajićeva odvjetnica Doris Košta bila je još određenija: izjavila je kako je istina da je njezin klijent Ivica Rajić organizirao ratne zločine na kiseljačkom području, ali u skladu s nalozima viših zapovjednika u HVO-u, generala Milivoja Petkovića, Slobodana Praljka i Tihomira Blaškića. "Pokajnički iskaz ne amnestira moga klijenta od kaznene i moralne odgovornosti, no za Rajićev pokolj u Stupnom Dolu naredba je stigla od Slobodana Praljka. Nije svejedno je li Rajić proveo zločinačku akciju samoinicijativno ili realizirajući službenu zapovijed", objasnila je Doris Košta.

to je ona izjavila. prenio nacional.

nemojte se dat zavarat raspravom o comi i ekipi, jer je to u suštini sasvim drugi par cipela u odnosu na rajića.

p.s. dosadan sam postao sam sebi. ne bi htio da ispadne da napadam rajića jer sam iz vareša, jer smatram da je upravo vareški HVO najodgovorniji za pad vareša.

Inkvizitor
09-09-2011, 14:09
Ja znam šta je cilj haškog smeća..da Rajić kaže da mu je naredio Praljak..dajkle vrh HVO kako bi mogao osuditi cijeli HVO kao zločinačkim..to je jasno..mada šta njima uopće treba objašnjenje presuda ionako su idiotske..

Ilirk@
09-09-2011, 14:10
nisam te razumio.

samo borna doslovno izvrće ono što sam napisao. i to zbog toga jer je dobro jeo i pio (a možda i mrčio) u jeruzalemu.

pa ono, poprska argumente malo sa praljkom, gotovinom, kordićem... pa manje smrdi :D

Inkvizitor
09-09-2011, 14:11
ma sve 5, ali stavio samti oko čega se koplja lome. stavit ću opet. i slažem se oko stupnog dola. 17x17x17. očito da su napali najslabiju kariku lanca.

to je ona izjavila. prenio nacional.

nemojte se dat zavarat raspravom o comi i ekipi, jer je to u suštini sasvim drugi par cipela u odnosu na rajića.

p.s. dosadan sam postao sam sebi. ne bi htio da ispadne da napadam rajića jer sam iz vareša, jer smatram da je upravo vareški HVO najodgovorniji za pad vareša.

Mi znamo, tj ja znam da si ti emotivno vezan u sve to i mislio sam ali sam se suzdržavao jel to zato što kriviš Rajića za pad Vareša a eto sad si sam objasnio..

ja osobno mislim da se Vareš u onakvoj situaciji i odnosu snaga nije mogao sačuvati i bilo je pitanje trenutka.

skoro najnepovoljniji hrvatski teritorij za branit.

Borna Bekijski
09-09-2011, 14:13
nisam te razumio.

Znači,tko je ulazio u Jeruzalem ili je gladna uš,ili alkos ili sexualni manijak i samim tim njegovo mišljnje se ne treba uzimati kao vjerodostojno?
Odličan zaključak i čestitke na lucidnosti:clap

Graničar Jozo
09-09-2011, 14:39
Mi znamo, tj ja znam da si ti emotivno vezan u sve to i mislio sam ali sam se suzdržavao jel to zato što kriviš Rajića za pad Vareša a eto sad si sam objasnio..

davno sam ja to napisao. još na samom početku foruma.

ogledalce
09-09-2011, 14:41
do kada će ovaj rat trajat,,,,
ha,moji Hrvati??????
BRATO-UBILAČKI rat,,,,
zar nije jasno,,,,,slavite.......:clap:clap:clap

Graničar Jozo
09-09-2011, 14:42
Znači,tko je ulazio u Jeruzalem ili je gladna uš,ili alkos ili sexualni manijak i samim tim njegovo mišljnje se ne treba uzimati kao vjerodostojno?
Odličan zaključak i čestitke na lucidnosti:clap

u svezi i glede toga. sam si sebe pobio u par postova ranije, pa ne vidim šta je tu sporno. ne trebam ti ja tu ništa.

Odgovoriću ti.
Apsolutno ne opravdavam.

Graničar Jozo
09-09-2011, 14:44
do kada će ovaj rat trajat,,,,
ha,moji Hrvati??????
BRATO-UBILAČKI rat,,,,
zar nije jasno,,,,,slavite.......:clap:clap:clap

ovo su ti ugodni razgovori naroda slovinskoga, što reće fra andrija kačić miošić.

doduše, ilirskog, odnosno starosjedilačkog.

Ilirk@
09-09-2011, 14:45
pobiže mi križar bez odgovora...
ljudi se ljute na muslimanske medije što prenesu ono što je rajić sam priznao i potpisao, a mi se ne smimo ljutit što je to uopće radio?
čudni neki kriteriji.

Graničar Jozo
09-09-2011, 14:47
rastjerao sam ih sve :p

grrrrr

ili je vrijeme ručku, pa općenarodni interesi padaju u drugi plan :p

Hercegovački Križar
09-09-2011, 14:54
pobiže mi križar bez odgovora...
ljudi se ljute na muslimanske medije što prenesu ono što je rajić sam priznao i potpisao, a mi se ne smimo ljutit što je to uopće radio?
čudni neki kriteriji.

nisam pobjegao! nisam se htio uključivati u raspravu! :018
malo mi je naporna tema!

ogledalce
09-09-2011, 15:58
GOTOVOOOOOOOOOOO
:clap:clap:clap

Ilirk@
09-09-2011, 16:01
eto, svršili su i sad nek iđu zapalit...

mardar
09-09-2011, 16:12

Nije bio samo tvoj general.Bilo je još ljudi u HVO-u ne misliš li tako?Evo kratko i pod prijetnjom dugogodišnje robije ne odriče se ni Hrvatske ni Tuđmana za razliku od mnogih koji su to napravili.Jer je shvatio da bi priznanjem olakšao sebi ali otežao Hrvatskoj i te kako.Praljak ponajprije brani Hrvatsku.A drugi?

Gala
09-09-2011, 20:57
mi Hrvati u BiH naučili smo da nas gazi stoka ,ništa neobično !

Neregistriran
09-09-2011, 21:33
Pozdrav gospodinu Rajiću !!!

Neregistriran
09-09-2011, 22:03
Stvarno ovdje napisašte svašta, ne znam bih li se smijao ili plakao. Znam odlično i Rajića i Kordića i Comu i Blaškića i maltene sve o njima i kažem vam još jednom: da nije bilo Ivice, Kiseljak i Kreševo bi bili muslimanski gradovi. I mnogo toga drugog. Da je Rajić bio na Blaškićevom mjestu danas bi čitav N. Travnik, a i Travnik, bili hrvatski gradovi. Drugim riječima, Blaškić je bio nesposoban i kod tolikog oružja nije ništa napravio, a Rajić je organizirao i vojnu proizvodnju, pa je granata svih vrsta (svega izuzev sitnog streljiva) bilo koliko je trebalo.

Idiot koji gore negdje piše kako je Rajić bio u JNA dok je njegov narod ubijan valjda je neupućen u datume, a možda je i zlonamjeran, jer ovo ne odgovara istini. Od svih koje spominjete Como je najveća moralna gromada, eno ga u zatvoru (14 godina) jer nije htio kazati ko je od njegovih suboraca uradio ono za što je osuđen on. Sad je i njemu dojadilo, piše knjigu u kojoj će reći sve, jer svako živ u Kiseljaku zna da su neke stvari za koje je on osuđen uradili Marinko Ljoljo, Marinko Šunjić, Čađo, Slavo Antić i drugi idioti među "Maturicama" i "Apostolima". Niko od njih nije htio ne priznati krivnju, nego ni doći svjedočiti u Cominu korist. O svemu bi se mogla napisati još jedna knjiga, ali nema veze.

I da znate - Rajićeva supruga i četvero djece su više gladni nego siti, a mnogi od onih koji su napravili zločine zbog kojih je on osam godina odrapio sada su kiseljački gazde koji ne znaju šta će od para. Priliku im je dao Rajić, a oni su ga, i prije nego je završio iza rešetaka, izdali. I da znate, nije Haag izmislio Rajićevo priznanje, podaci su im došli upravo od tih koji su danas kiseljački gazde. I zato i jesu gazde - Haag dobro plaća izdaju.

Eto, a vi pišite i mislite što god vam želja, ja sve što kažem, kažem iz prve ruke, a pitajte koga god hoćete u Kiseljaku i Kreševu je li sve ovako pa onda mlatite gluposti i nabacujte se blatom na Rajića.

glenda
09-09-2011, 22:04
Gospodine Rajiću,dobro došli nazad,po mome nedužni ste robijali kao i svi ostali HRV generali,da smo načistu odman,niste ništa učinili ni blizu šta su Srbi i Muslimani učinili nama,a i ako ćemo pošteno Hrvat nikad nije nikoga prvi napao i izvršio agresiju,,,,,,

caporegime
10-09-2011, 01:05
Stvarno ovdje napisašte svašta, ne znam bih li se smijao ili plakao. Znam odlično i Rajića i Kordića i Comu i Blaškića i maltene sve o njima i kažem vam još jednom: da nije bilo Ivice, Kiseljak i Kreševo bi bili muslimanski gradovi. I mnogo toga drugog. Da je Rajić bio na Blaškićevom mjestu danas bi čitav N. Travnik, a i Travnik, bili hrvatski gradovi. Drugim riječima, Blaškić je bio nesposoban i kod tolikog oružja nije ništa napravio, a Rajić je organizirao i vojnu proizvodnju, pa je granata svih vrsta (svega izuzev sitnog streljiva) bilo koliko je trebalo.

Idiot koji gore negdje piše kako je Rajić bio u JNA dok je njegov narod ubijan valjda je neupućen u datume, a možda je i zlonamjeran, jer ovo ne odgovara istini. Od svih koje spominjete Como je najveća moralna gromada, eno ga u zatvoru (14 godina) jer nije htio kazati ko je od njegovih suboraca uradio ono za što je osuđen on. Sad je i njemu dojadilo, piše knjigu u kojoj će reći sve, jer svako živ u Kiseljaku zna da su neke stvari za koje je on osuđen uradili Marinko Ljoljo, Marinko Šunjić, Čađo, Slavo Antić i drugi idioti među "Maturicama" i "Apostolima". Niko od njih nije htio ne priznati krivnju, nego ni doći svjedočiti u Cominu korist. O svemu bi se mogla napisati još jedna knjiga, ali nema veze.

I da znate - Rajićeva supruga i četvero djece su više gladni nego siti, a mnogi od onih koji su napravili zločine zbog kojih je on osam godina odrapio sada su kiseljački gazde koji ne znaju šta će od para. Priliku im je dao Rajić, a oni su ga, i prije nego je završio iza rešetaka, izdali. I da znate, nije Haag izmislio Rajićevo priznanje, podaci su im došli upravo od tih koji su danas kiseljački gazde. I zato i jesu gazde - Haag dobro plaća izdaju.

Eto, a vi pišite i mislite što god vam želja, ja sve što kažem, kažem iz prve ruke, a pitajte koga god hoćete u Kiseljaku i Kreševu je li sve ovako pa onda mlatite gluposti i nabacujte se blatom na Rajića.

nazvao si me idiotom.
evo dajem ti priliku da me uputiš u datume kao i da opravdaš nekoga tko je drukajući druge htio malo ušićariti za sebe.
ja čekam.

mardar
10-09-2011, 03:13
Zbog različitog stava niko drugoga ne bi trebao nazivati idiotom.Ni u stvarnom životu ni na portalu..Pozdrav Raiću je obrisan , mislim da je dovoljno jedan da bi mi ostali shvatili da ga pozdravljaš.
A o Raiću ma ne znam točno što je radio i kakav je zapovjednik.Priznao je,osuđen je ,odslužio kaznu, za mene je slobodan čovjek.Nema više oduzimanja građanskih prava i neka mu je sa srećom sa njegovom obitelji.Što drugo.Ipak on najbolje zna što je učinio ili ne pa neka se sam i nosi s time.Pred Bogom i narodom.

Baader Meinhof
10-09-2011, 04:48
Sjeti me ova tema priče o Blažu Kraljeviću kad nam je jedan 'stari konj' (Capu i meni) ispričao kako je zapovjednik jedne postrojbe rekao 'Ne.', a zapovjednik druge pitao 'Kada i gdje?'. Sjeti me ovo veličanje Tutića i Roberta Nosića i duhanskih silosa, a bome, i Praljka i šamaranja. Sjeti me i par mojih prijatelja iz 5. vinkovačke koji su radili Bulevar i njihovih priča.

Onaj tko je ratovao je ratnik, pa i heroj. Onaj tko je ubijao po nalogu je samo ubojica i smeće.

Inkvizitor
10-09-2011, 09:47
Ljudi nemojte spominjati imena i prezimena, to su teške optužbe..mardar cenzuriraj..za ubuduće..